Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1035050

Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #480 : 18 Maj 2007, 17:40:36
Nekaj slik Apolona , ker ima samo dve tacki beli, je dobil v rani mladosti vzdevek zanje ;) (beli copatki ) :) ;D



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #481 : 18 Maj 2007, 21:30:53
Nejcika, dobrodosla :) Lep je tale vas copatkar. S kje pa prihaja in pa koliko je star?
Sicer imamo pa tudi mi copatke. Sprednji sta malo visji, zadnji pa sta bolj za "prstke" 8)

katjaT, mi smo bili 2005 na Hrvaskem in je blo fino. :) Smo srecali Pagovo sestrico Donatelo, mnogo cudovitih bokserjev pa se oceno za nasega smo dobili. Sicer je dobil prav dobro, ker je kao nekej z njegovo glavo. Ne vem kaj tocno je blo, ampak so drugi tam rekli da ni cisto res. Je bil pa Pago kar zmeden in utrujen od vsega, ampak je blo vseeno lepo.

Lp



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #482 : 19 Maj 2007, 07:55:29
Zdravo!

Apolon(Apolon Stella Blazius) prihaja iz Jeseniskega legla, Dusice Bostjancic in je edini izmed redkih perspektivnih progastih bokserjev tega legla.Bila sva tudi na razstavah.Star je dve leti in dva meseca.Pocasi bo goden tudi za zenitev.
Apolon pa je drugace stajerc,blizu Ptuja doma ;).




Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #483 : 19 Maj 2007, 08:03:41
 ;D Apolon je pravi model, najraje rolava skupaj,kolesariva,planinariva in vrtnariva.Ima svoje finte, da ko kaj motikam pride skozi moje razkoracene noge in tako skupaj pocneva prav vse.Zelo je ubogljiv in najbolj pametna stvar ne tem svetu je pasja sola od vrtca do koncne kategorije.Veliko je pridobil od tam, nekaj pa seveda samostojno.Najraje pa uziva v voznji z avtomobilom.
A so vasi bokserji tudi takani ubogljivci in natekljivci........:))))........



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #484 : 19 Maj 2007, 08:20:23
Aja se tole...gre kdo na CACIB Hrusica...in ostale razstave.....dajte mi malo napisati o teh...kam kaj hodite....tudi glede tujine........me zanima........



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #485 : 19 Maj 2007, 20:17:29
TAle Apolon pa je pravi  ;D tudi vrtnari  :o priden, priden
NAš je tud bolj športna duša, saj kaj ko jaz nisem  :D. Najbolje je, ko na sprehodu srečava dve njegovi prijateljici: labradorko Najo in bokserko Salso, potem pa norijo do onemoglosti. Je pa tudi zagrizen drvar. Če bi kurili na drva, bi verjetno lahko vse Bobi skupaj znosil  ;).

Mi gremo zdele v Portorož 27 maja. To bo naša prva razstav, tako da gremo ubistvu mal pogledat (da vidmo kaj bojo kaj porekli na našega lepotca  ;D).
Potem pa na ATIBOX v Novi Sad. To pa tud iz firbca, saj bo svetovno videt tok bokserjev na kupu  :o.

LP



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #486 : 22 Maj 2007, 18:38:30
Oj! Koliko je Apolon star? In iz kod je? Moji "sosedi" imajo Amisa d'Morg- ene dve leti je star.
Baje ima vzrejno,...pa so vseeno naštepali mladiče brez rodovnika in jim dali kupirat repe  :-\
http://amisdmorg.moj-album.com

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #487 : 23 Maj 2007, 07:16:48
Temu bi blo itak treba vzrejnega vzet. Sam dvomim da bi to lastnico kej ganil, ker tako povsod oglašuje kako je čas, da si najde ljubico (bolha in podobni oglasniki).
Očitno ji je itak vseeno, če ma vzrejnega al ne, ker jih itak misle štepat kjer bo prilika.
Kaj čmo, enim pač gre sam za dnar.  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #488 : 23 Maj 2007, 12:44:49
A pozna kdo vreditelja? Nkje iz MB je, mogoče bi on kaj ukrenil.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #489 : 23 Maj 2007, 13:00:51

P.S.: Lorry, vse najboljse! :-*

Hvala!  :-* (sem hitra  ::) )


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #490 : 23 Maj 2007, 13:09:47
Hm? Nevem zakaj mi ne pošilja več obvestil o odgovoru. Sem mislila, da je tema že čisto zamrla, pol pa vidim, da se motim. Pa nisem izklopila opomnika.  ???

No, za 1. maja smo si prvoščiči 6 dni oddiha v Baški. Diva je zelo uživala.

















Več slik: http://www.moj-album.com/uredi/lorry/7626578/?stran=3


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #491 : 23 Maj 2007, 13:15:00
No, in ta vikend smo šli še v Ližnjan malo pokositi in pospraviti.  ;D Tudi tukaj si je Diva dala duška.

















Ostale fotke: http://www.moj-album.com/uredi/lorry/7870679/


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #492 : 24 Maj 2007, 06:09:05
Oj! Koliko je Apolon star? In iz kod je? Moji "sosedi" imajo Amisa d'Morg- ene dve leti je star.
Baje ima vzrejno,...pa so vseeno naštepali mladiče brez rodovnika in jim dali kupirat repe  :-\
http://amisdmorg.moj-album.com



Zdravo!Saj eno sporocilo prej sem napisala da smo blizu Ptuja doma,da je star pes 2 leti in 2 meseca,rodovniski.Amisa pa ne poznam, je pa zelo lep:) , ampak glavo in oci ima cisto drugace od mojega.Moj je zadnja dva meseca pridobil ma misicni masi in ima zadnje pa sprednje tace pa trupne misice zelo razvite,nabite,ko sem bila na zadnji razstavi je sodnica ekstra gledala za silikonskimi vlozki,mislim halo,to se dogaja...italijani in to....pocno....nas Apolon je se tako otrocji in naj bo star tam do 3 let pa pol oz 4,potem pa bom dala skozi vzrejno in ce bo paritev, bo rodovniska na rodovnisko, saj je zelo perspektiven bokser, ne bom pa sedaj kar dala parit , meni se ne gre za kes, meni je vazno kaksen pride bokser ven,kvaliteta :),saj je tudi Apolon Stella Blazius od kluba predsednice nemskih bokserjev in me je navdusila nad pravili in zakonodajo,tako da cim boljsi,odlicno poreklo,to ....ne pa da imas potem probleme z mladici,kasneje v vseh ostalih dobah,ze tako so problemi tudi z rodovniskimi psi, z mojo vzrejko sem skozi v kontaktu, to je odlicna varianta, da naredis dobrega bokserja.In se to, da morem se obvezno narediti pregled kolkov in slikanje srca v kratkem...zdravje je pac pomembno...kot pri cloveku.Glede Amisovega vzreditelja,moja vzrejka ga pozna, jaz osebno pa ne.

Lepo mi bodite, Neja



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #493 : 24 Maj 2007, 06:12:23
Joj, Diva ti si tako lepa bokserka,se vidi da je zelo razgledana, da se veliko z njo ukvarjate in potujete.
Kompliment.



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #494 : 24 Maj 2007, 06:38:33
Evo se ena slika nasega zgodovinarja :))))))



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #495 : 24 Maj 2007, 08:48:14
Hvala Nejcika.  :-*
 Pohvalno, da boš dala Apolona na slikanje srca. Na žalost to pri nas še ni obvezno za vzrejnega...bi pa moralo biti.


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #496 : 26 Maj 2007, 22:38:03
Vsi uzivate na morju! Lorry, lustne slikce :-* Mi pa smo predvsem doma, cofotamo pa vecinoma v Krki, ampak so trenutno same nevihte pa to in tudi Krka odpade.

O nerodovniskih leglih oz. vseh tistih, ki jim gre za denar je pa sploh skoda izgubljat besede, ker tako ali tako ne bo nic :-\

Uzivajte



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #497 : 28 Maj 2007, 06:46:23
Jutro!

Zanima me,kaksne ocene so kaj dobili vasi bokserji na razstavah in na kolikih ste ze kaj bili......kaj je bilo narobe , da niste dobili 5-ke :)....

 Jaz se spomnim nase prve razstave , kjer je bil pes star se leto ne in ker ni bil se prav naucen za pozo , vrocina je bila ,so nama italijani zmago speljali...ceravno je bil najboljperspektiven..progast bokser...je belgijska sodnica odlocila drugace...verjetno se jim se vedno dopade da imajo psi kopirana usesa in rep...kar je v EU ze prepovedano....sedaj ko je pes vecji in naucen pa je storija drugacna :) , cakajo naju 2 razstavi in taktizirava na zmago ....kaj pa vi :)))))



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #498 : 28 Maj 2007, 07:33:56
No, mi smo se včeraj vrnili s Portoroža z oceno prav dobro. Glede na to, da je star 9 mesecev in da se bo še razvil v širino, smo z oceno zadovoljni. So rekli, da je kao preozek  ::)
Šli smo tud brez treninga in to, pa na to ni blo pripomb. Gibanje ma v redu, predgriz tudi, tako da, se mormo samo še razširiti  ;D
Zdej pa na Atibox, ko nimajo tako širokih razredov  :P

LP



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #499 : 28 Maj 2007, 12:55:52


pa še nea slika, čeprav so ful slabo ratale



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #500 : 28 Maj 2007, 16:17:17
 :-\ Svasta, sodniki so tudi ta pravi patroni, lahko naletis na ful dobrega  :D, lahko pa na takega, ki gleda in se prilepi na cisto vse detajle  >:(,mi z nasim imamo vedno tako smolo, da dobimo same ta hude sodnike ;))),nas je pri 9 mesecih tudi bil ocenjen,a ze takrat je bil tako nabit,kar je zanimivo,saj je bil zadnji skoten v leglu,pa se drugi dan in bil sprva taki zahirancek,kasneje pa se je izkazalo ravno kontra. :) Katero hrano dajete psu .....mu tudi kuhate...ali samo brikete....in piksne...



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #501 : 28 Maj 2007, 18:02:32
ugalvnem brikete, pa pol kej zraven (skuto, ribice, jogurt,....) Sem pa prepričana da bo na širini še pridobil.  ;D
Sicer pa je to stvar okusa, al so ti všeč bol nabiti, al bolj elegantni. Sej ne mormo met vsi enakega okusa :o
Zame je itak naš Bobi najlepši, ne more pa bit vsem ušeč. Zato pa so oni sodniki, jst sem pa sam ljubiteljica  :D  :D  :D



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #502 : 28 Maj 2007, 18:03:37
Kaj pa vi dajete vašemu?



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #503 : 29 Maj 2007, 05:57:02
Zdravo!

Glede nabitosti mislim,da ni izbire.To prinese na svet od oceta in matere, se pravi genetika in po moznosti dobri predniki.Zame ne obstajajo nabiti ali slank,pravi rodovniski bokser ima vse v merilih,tudi nabitost.Ne recem, da prinese tudi gibanje svoje ,a kolikor smo debatirali s kinologi po vsem svetu so trije glavni faktorji:rodovnik,gibanje,hrana+ cloveski faktor dresure in meje dobrega okusa ljubezni in razumevanja za to pasmo.
Nas bokser je samo specializirano hrano za bokserje,tam je vse notri  ;D nimas kaj zgresit in se sekirat,al je prhlaj al ga ni, al je presuh al ni, al ima vecjo glavo ali je nima, ali raste prav ali ne, ali je kaj bolan ali ni :)
Je pa res ,da imamo doma pol hektarja za tek in teka in se valja od dobrote in liksuzira po svoje.Samo se vseeno ni od tega nabit.Niti od hrane.Malo ze,a genom je bistven.

Dragi moji, taksno je moje mnenje.Se tipkamo...N.



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #504 : 29 Maj 2007, 09:30:11
Na splosno pa vidim, da so vsi ti forumski bokserji krasni, vkljucno z vasim! ;D

Eni pac imamo neke komplekse glede vzreje in vzgoje,nori smo pac na bokserje,ne morem pomagati,to so pac krasna bitjeca. :o

Opazam pa ,da so beli albini dosti bolj mocni in misicasti,sestrica od Apolona,je prava bomba proti njemu,kar je zelo zanimivo.
Edino kar je pri njih skoda je, da ne morejo imeti rodovniskih mladicev .



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #505 : 29 Maj 2007, 09:48:19
Kakšne komplekse  ??? (to nisem glih zastopla)

Aja, pa mene so podučili, da beli bokserji niso albini, ampak jim le bela barva prevladuje. So pa bistveno bolj kompaktni, se tud men zdi ja.  ;)

Drugač pa .... jaaaa, Boksarji so zakon!!!!!!!!!!!!! :D  :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #506 : 29 Maj 2007, 11:31:12
Malo ste me enkrat spregledli, pa bom še enkrat vprašala  ;) Enkrat sem nekje videla bokserja z malo daljšim gobčkom, mislim da je bil rodovniški. Zdaj me pa zanima, a obstajajo linije boksijev, ki imajo mičkeno daljši gobček?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #507 : 29 Maj 2007, 11:46:36
Nismo te spregledali, sam res ne vem  :-\
Sej niti ne vem kaj naj bi bil daljši? Naš ful kratkega nima, sam predolg pa spet ni. Naš ma njlepši gobček na svetu  :P  :D  :D  :D
Kot kakšen nemški ovčar jih pa tudi še nisem vidla  :-[

Žal ti jaz pomagat ne morem, mogoče pa kdo drug?

LP



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #508 : 29 Maj 2007, 13:08:18
Za vse : Bokser je srednje velik, postaven, kratkodlak in kvadratičen pes (dolžina telesa je enaka telesni višini) z močnimi kostmi in močno razvitimi, suhimi mišicami. Je hiter, okreten, eleganten, živahnega gibanja ter poln moči in plemenitosti. Ne sme delovati okorno, zavaljeno, neokretno, telesno slabotno ali prazno.


 Glava in telo
Kar je pri izgledu bokserja pomembno, je njegova glava, ker ima kratek, širok ter kvadratičen gobec, nosnik ne sme biti ne predolg, ne prekratek, spodnja čeljust mora segati čez zgornjo. Brada je močna, zasukana navzgor in od spredaj jasno vidna. Čelo je visoko, lepo obokano in od strani zaobljeno. Oči ima velike, izbuljene in temne. Svetle oči so nezaželjene. Uhlja so pri nekatirih kupirana (oz. rezana), vendar vedno manj.

Vrat je eleganten, mišičav, ne prekratek in predebel. Hrbet kratek in raven, mišičav, z jasno izraženim grebenom, prsa globoka in segajo do komolca. Trebuh prileknjen in ne ohlapen. Sprednje in zadnje noge morajo biti vzporedne in krepkih kosti. Mišice na zadnjih nogah morajo biti jasno definirane. Šape imajo močne in sklenjene. Rep prirezan ali naraven. Pri gibanju so koraki dolgi in energični z močnim odrivom in potiskom.

Barva:

Standard priznava dve barvni različici - rumeno in progasto (v odtenkih od pšenično rumene do jelenje rdeče), z belimi oznakami na tačkah, prsih, vratu in glavi ali brez. Črna maska, omejena na gobec in okoli oči, je nujna.

 Poznamo tudi bele bokserje, ki po standardu niso priznani in se v vzreji ne uporabljajo. Beli bokserji nastanejo kot rezultat parjenja dveh staršev z belinami in so povsem normalni.












Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #509 : 29 Maj 2007, 13:17:29
KatjaT mi smo pa v Portorožu čisto zraven vas bili :D, je pa mali pravi cuker in ful priden, pa čestitke ;D tole pa še malčku podarjam :-* :-* :-*