Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1035078

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #630 : 28 September 2007, 20:58:54
linchaich res slikce moraš dodati :o


linchaich

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 2
Odgovori #631 : 28 September 2007, 20:59:22
Sem pozabila slikce dodat:

Lp, Ursa



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #632 : 28 September 2007, 21:01:18
Res sta fletni :), druga je res prav posrečena :D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #633 : 28 September 2007, 21:08:37
Dodajam še tukaj malo več slikc od Askinega pasjega zelo dobrega prijatelja Stafa:






lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #634 : 28 September 2007, 22:05:52
Linch, dobrodošla  :) Slike so pa krasne, kot vedno.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


NaceM

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #635 : 30 September 2007, 23:05:50
Vaši psi tudi tako smrčijo?



NaceM

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #636 : 30 September 2007, 23:09:36
In še slika, kako naš cucek šofira:D



In še ena v rožicah:



in naš cucek na morski obali




lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #637 : 30 September 2007, 23:25:30
Vaši psi tudi tako smrčijo?

Ja, Diva včasih potegne kot moja babi. :D


NaceM

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #638 : 01 Oktober 2007, 12:05:41
Bobi pa smrči tako kot jaz.:D:D:D



Urseek

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Kaj bi mi brez njih...
Odgovori #639 : 05 Oktober 2007, 13:29:32
Tudi pri nas imamo nemškega boksarja. In ta pasma je resnično ql po obnašanju in vsem drugim. Edino kar je  da se včasih precej poslini... sploh pri mizi... Imamo pa z kužatom en velik problem. Zelo rad se tepe in me zanima ali se to dogaja tudi vam.



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #640 : 05 Oktober 2007, 13:35:06
Dobrodošel Urseek! ;D
Ja, bokserji so precej dominantni in to jim je težko izbiti iz glave. Je pa seveda treba poskrbeti, da do pretepa ne pride. To pomeni, da ga morate vedno pod nadzorom...na povodcu.
Svetujem, da se vpišeta v pasjo šolo, kjer se bosta naučila osnove poslušnosti.
Malo nam predstavi svojega boksija.  ;D


Urseek

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Kaj bi mi brez njih...
Odgovori #641 : 05 Oktober 2007, 13:49:28
Povzetek Teme



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #642 : 05 Oktober 2007, 13:55:12
 ??? Kakšne teme?


Urseek

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Kaj bi mi brez njih...
Odgovori #643 : 05 Oktober 2007, 14:09:01
Opsa! :-[ Tist povzetek je bil čist po nesreč... :-[
Amm... Ja našmu boksarčku je ime tobi in je star 5 let. Njegova igrivost je za enkrat še na vrhuncu moči. Zelo dobro se razume z ostalimi živalimi.Ne prenese pa pasjih samcev sicer pa se do samic vede kot kak kavalir ::). Bil je v mali šoli in tudi zelo dobro uboga vendar pa mu srečanje s samcem "uzame" vso to ubogljivost z glave. Drugače pa je prava pasja corta.
(Dodala bi slikco če bi vedla kako...)



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #644 : 05 Oktober 2007, 14:13:58
Lepljenje slikic....
Najprej moraš imeti slike shranjene na internetu (npr. moj album, shrani.si...). Ko imaš shranjene, klikneš na željeno sliko, da se poveča (govorim za v "moj album"), klikneš z desnim klikom miške, greš pod "lastnosti", označiš "URL naslov" in nato greš sem pod odgovor, daš 1.ikono čisto spodaj, vmes pa klikneš "prilepi". In pošlješ...


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #645 : 05 Oktober 2007, 14:23:36
Verjetno boš pa Tobija težko odvadila repenčenja. Ko gresta mimo psa, probaj preusmeriti njegovo pozornost nase s kakšno igračko ali priboljškom. Če gre lepo mimo ga lahko nagradiš in izdatno pohvališ. Seveda to ne bo šlo čez noč ampak bo trajalo nekaj časa. Samo vztrajna moraš biti.
Mimogrede...prideta jutri na Openbox?


Urseek

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Kaj bi mi brez njih...
Odgovori #646 : 05 Oktober 2007, 15:05:34
Lorry... hvala za nasvet glede našega pretepača... se bom potrudila.
amm... ne jutr ne bova na Openboxu. Ni časa... :(.
Pa še enkat tnx za nasvet. :)



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #647 : 05 Oktober 2007, 15:23:33
Ni za kaj.  ;)


NaceM

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #648 : 05 Oktober 2007, 19:56:20
Naš Bobi se ponavadi noče tepst. Uboga tudi neprivezan. Vendar.. Se je zadnjč zgodilo na razstavi, da je prav šavsnil v enega italianskega bokserja...
Pri njem je bolj problem ta, da se manjši cucki zaganjajo v njega kot po tekočem traku (pinči, čivave, pudlji...)



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #649 : 05 Oktober 2007, 22:03:26
Počakajta, da Bobi dozori v pravega deca. Dvomim, da bo še prenašal bevskanje naokrog. Saj pri Lise je bilo tako. Do drugega leta je vse prenašala, od bevskanja, šavsanja, tudi podrejala se je vsem... No, po 2. letu je imela dovolj in se nikakor ni več pustila!


linchaich

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 2
Odgovori #650 : 05 Oktober 2007, 22:22:03
Imamo pa z kužatom en velik problem. Zelo rad se tepe in me zanima ali se to dogaja tudi vam.

Prav zato ostajam zvesta babnicam. Mojidve lahko samo pohvalim ... v druzbi se obnasata vzorno, pse naceloma pustita na miru, razen ko je cas za igro, lahko okoli hodi 10 psov, pa ne bo problema. Tudi ubogata. Samo izzivljanja nad njima pa ne bi prenasale. Zato smo radi v preverjeni druzbi, da se izognemo slabim izkusnjam.

Urseek ... svojega psa bos pri 5-ih letih tezko odvadila napadalnosti do drugih psov. Edino, kar ti v takem primeru preostane je 100% poslusnost ... takrat, ko si ti psu bolj pomembna od pretepa ... zato bi vam absolutno predlagala solo ... iz kje pa ste?

To kar je predlagala lorry je sicer zelo v redu, ampak tezko verjamem, da ti bo s tem kdaj uspelo ... je le star ze 5 let. Jaz bi na sprehod vzela zatezno ovratnico, mu jo nataknila in se sla solo. Z zatezno ovratnico je treba znati delati in ce ne znas je NE uporabljaj, ker lahko naredis vec skode kot koristi. Pomembno je, da pes ni NIKOLI na napeti vrvici, ampak da psa hitro in sunkovito cuknes, ko naredi nekaj narobe ... seveda zraven spada tudi beseda NE. Tudi to je dolga sola, ki lahko traja in traja, ampak se mi zdi bolj ucinkovita kot preusmerjanje pozornosti - v tem primeru.

Lp, Ursa



Urseek

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Kaj bi mi brez njih...
Odgovori #651 : 06 Oktober 2007, 09:04:55
Heii!
Za linchaich sva iz Lj.
Pozabila sem omeniti da je našega Tobija pri dveh letih napadel sosedov nemški ovčar. In če bi takrat pogledali Tobija in ovčarja bi lahko videli , da tobi nima šans.
To se je zgodilo kar nekajkrat. Tobija smo peljali na sprehod (na vrvici) in pes je nenadoma iz nekje skočil nan. Naš Tobi ni imel možnosti vendar pa je bil pes napadalen tudi do ljudi in te poskušal ugrizniti če si hotel vskočiti med pretep. Tako smo lahko samo čakali kdaj bo pritekel lastnik in svojega psa spravil z našega. :'( >:( Je možno, da ima Tobi nekaj napadalnosti tudi od tega.



linchaich

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 2
Odgovori #652 : 06 Oktober 2007, 10:16:55
Tako teroriziranje psa seveda lahko pripelje do tega. Se pa dostikrat zgodi, da so psi napadalni prav do pasme, ki ga je terorizirala - ponavadi kar dobro razlikujejo "pasme".

A smem vprasat se iz kje iz Ljubljane ste?

Lp, Ursa



Urseek

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Kaj bi mi brez njih...
Odgovori #653 : 06 Oktober 2007, 12:40:35
Natančnje sm is črnuč.
Pes pa ni napadalen prav posebej do nemškoih ovčarjev temveč labradorcev in zlatih prinašalcev... oz. psov "zlate" barve.



NaceM

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #654 : 06 Oktober 2007, 22:30:14
Jaz bi tudi predlagal šolo.
Mene je bilo takšnih zadev vedno strah, zato smo našega že od malega poskušali socializirati. Z malo šolo, pa tudi drugače.. Da se zna obnašati v "gužvi", da se ga da obvladati tudi, če ga vzameš npr. s seboj v mesto. Poleti se je sploh fajn obnesel na morju recimo, ko je bila okoli prava gužva, pa tudi ostali psi. Nikoli ne smeš popuščati psu, ko zganja svojo dominanco (npr, da te zriva z kavča - to je naredil pri nekih znancih kokršpanjel ali pa ko se uleže na najbolj prometne točke stanovanja itd...) Mojega psa smo recimo uspešno odvadili nasploh beračenja pri kosilu (ali kakršno drugo beračenje pri mizi) itd.. Da ga lahko vzamem zraven tudi, ko grem na kakšno družabno kosilo. Je lepo priden in pod mizo.
Malce večji problem je to pri malo starejšem psu, ampak po mojem se s pravimi prijemi, predvsem pa z vztrajnostjo da marsikaj doseči.



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #655 : 07 Oktober 2007, 14:27:33
Včeraj je potekal III. Openbox festival!

Več o njem in slikce pa tukaj:

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=4659.0




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #656 : 07 Oktober 2007, 21:17:17
Še o smrčanju...

Lona je letos prvič kampirala in jo je po moje slišal vsak v bližnji okolici...
Obtožili pa so seveda mene,ker pes pa res ne smrči :o
Sem pa imela veliko prednost;edina sem spala kot top ker me tudi smrčanje glasnega moškega soseda ni motilo,saj sem postala  skozi leta poslušanja Lone imuna na smrčanje ::)
Ampak kadar jo še malo pocartkam med spanjem,pa Loni še bolj zategne... :-[ Tak od zadovoljstva... :P :P :P



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #657 : 07 Oktober 2007, 21:24:33
ha ha ha

naš tud smrči  :o



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #658 : 09 Oktober 2007, 17:48:30
Sebus s štajerske :)

No tako zgleda pa naš ko ga imamo pol kufer :)



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #659 : 09 Oktober 2007, 18:08:10
Relax take it iseeeee :) Mika :) še ena zaspana.....