Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034833

lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #840 : 30 Junij 2008, 09:39:45
Tysku želim še vsaj 1x toliko in vse naj naj!!!  :-* :-* :-*


dipa

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #841 : 03 Julij 2008, 16:14:20
lepo pozdravljeni bokseraši......

malce sem prebiral po forumih bokserašev in sem se pravkar pridružil vašemu...
sem lastnik bokserke z imenom DIPA (okrajševalno za DIPLOMO)- kupil sem si jo namreč, ko sem zaključil z faxom. je nadvse prijazna hišna ljubljenka, vendar imam z njo le en problem.... za nasvet se zahvaljujem komurkoli (HVALA:-))

.....IN SICER
je plašna in ne morem ugotoviti vzroka. stara je devet mesecev in je ves čas v oskrbi, katero bi ji marsikateri človek zavidal.... je ves čas odprta na prostem, povodec pozna le ob sprehodu po mestu, vsaj 3-krat dnevno jo peljem na sprehod (1-krat na daljšega, da se oba "zgoniva")- večina so ti sprehodi v naravi. je povsem pozitivno socializirana do vseh psov in se neverjetno rada igra prav z vsakim, ki ga sreča- najbolj se jo vsi zapomnejo, ker med igro dobesedno vsakega psa objema s taco in ga liže po obrazu :P :P :P :P. z njo sem zatem že obiskal malo šolo socializacije in mi ni povzročala težav- razen, ko vsa skupina ni mogla delati zaradi smeha, ker je to pač KLOVN in potem šele pes :o :o :o

....IN SICER
mi zadnje čase povzroča ogromno težav, ker se boji vsake najmanjše malenkosti. dovolj je, da odprem vrata in ni pripravljena in že se ustraši do nezavesti. da ne omenjam traktorja, avtomobila...... vendar bi samo s to bojaznijo še šlo- problem je tudi v tem, da do človeka, ki ga ne pozna, v nobenem primeru ne upa. samo zares poznani smo tisti, ki jo lahko pobožamo. okrog vsakega neznanca pa hodi na kilometre okrog. kolikor vem do sedaj ni imela nobene slabe izkušnje s kakršnokoli zadevo- je prava maskota v mestecu kjer živim in jo že vsi poznajo.... to sklepam po tem, da je popolnoma neagresivna do vsakega. raje se skrije, kot da bi se pustila pobožati. tudi hrana- boxer naj bi imel dokaj močan nagon do plena (vsaj če po preteklosti pobrskam). moja dipa pa med obedom pazi na svoj obrok kot milijonar svojih deset centov- ni važno kdo pride do nje ji lahko obrok mirno vzame.... od prvega dne sem jo učil, da ne bo agresivna, ker gre pač z mano na vse konce in kraje in to mi je povsem uspelo. je neznansko prijazna :P :P

je to normalno za nemškega boxerja????
vem, da se ti psi počasi učijo, da so previdni, toda hkrati izjemno pametni, kar mi bokseraši zagotovo vsi vemo. sklepam, da zares v življenju ni imela slabe izkušnje s komerkoli, ker mislim, da bi drugače reagirala... IMA KDO KAKŠEN NASVET, ZAKAJ SE VSEGA TAKO BOJI, PO DRUGI STRANI JE PA TAKA FACA, DA NASMEJI VSAKEGA, KI PRIDE K HIŠI??????

hvala in se še kaj oglasim



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #842 : 03 Julij 2008, 16:48:54
Hm? Probaj jo postopoma navaditi na "grozeče" dražljaje oz. čim večkrat jo sooči s tem česar se boji. Vzemi s seboj igračko ali priboljšek in usmeri pozornost nase... Igraj se z njo, skači in bodi tokrat ti klovn zanjo.  ;) Če jo zamotiš in se lepo obnaša, jo izdatno pohvali. In podaljšuj sprehode v motečem okolju. :)
Seveda je pa ne siliti ampak treba je pa biti vztrajen. Saj se bo s časoma umirila ampak zna biti pa tale strah res nadležen.


dipa

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #843 : 04 Julij 2008, 08:57:16
hvala lepa za odgovor....

po odgovoru sodeč sem očitno tudi sam prišel do pravilnega odpravljanja te težave. počasi jo poskušam navajati na moteče dejavnike in mislim, da imam do zrelosti bokserja še dovolj časa...

pripenjam tudi nekaj slik moje DIPE

čaw








katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #844 : 04 Julij 2008, 09:00:44
Luškana pesika  :-*  Od kje ste jo pa dobili?



dipa

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #845 : 04 Julij 2008, 11:33:14
sem jo dobil (ne dobili) ;)

kupil sem jo pa v okolici čateža- bila je zadnja psička in me je totalno očarala s svojimi belinami po glavi, vratu, prsih, tačkah in repu... najprej sem si želel rjave a ugotoviš da barva ni tista, zaradi katere bi kupil psa ;D



xxx1991

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #846 : 11 Julij 2008, 15:17:21
Kak je lušna  :o




dipa

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #847 : 14 Julij 2008, 13:03:36
en big kiss vsem :P :P :P :D



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #848 : 14 Julij 2008, 13:13:42
Pa še slikica moje vodne zverinice...






dipa

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #849 : 30 Julij 2008, 23:59:59
en zaspan pozdravček od dipe ;)




Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #850 : 22 Avgust 2008, 23:23:51
Ojla..

Sicer smo ze dober mesec nazaj praznovali se en roj.dan. Pagolino ma ze kar 5 let :-*. Priznam, da se mi prej ni dalo manjsat in nalagat slik, tako da se javljam sele sedaj.


klik za album

Tysek je pa tudi ze bolje, tako da mu Pago cel cas tezi :P

Lp

p.s. Lusne slike od vseh



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #851 : 27 Avgust 2008, 15:20:44
Vse najboljše in najlepše Pagu! :)
Naj oba še dolgo skačeta naokoli :)



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #852 : 29 Avgust 2008, 19:55:02
Mene pa zanima katere (slovenske) psarne priporočate?

Hvala in lp!



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #853 : 29 Avgust 2008, 23:19:29
A te zanima za trenutna legla ali nasplošno?
Po mojem mnenju jih je v Sloveniji kar večina ok.
Trenutno imajo leglo pri Del Cuore Grande in pri Baia Azzura,pa Stella Styria.Poglej tudi na stran od Kluba ljubiteljev nemških bokserjev Slovenije(KLNB),tam so vpisana vsa trenutna legla in paritve.Je kar nekaj mladičkov trenutno,nekaj pa še jih bo...
A bi imela bokserčka? :o :)



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #854 : 30 Avgust 2008, 08:30:20
Hvala za odgovor  :) ..
Sprašujem pa zaradi prijateljice. So pa imeli drugače že bokserja, Erosa, ki pa je pri 2 letih poginil zaradi raka. Ko so bili še mladički so izgubili mamico ker je pojedla podganji strup  :( . In Eros ni maral jesti iz flaške, tako je bil pa tudi malo bolj "šibek" .
No in prijateljica je bila takrat stara 5 let, zdaj pa jih ima nad 20 let. Tako, da je še vedno zelo zaljubljena v bokserčke  :) .
Imajo pa zdaj doma 11-letnega ZP-ja  ;) .

Mogoče se bo registrirala na forum  :) .



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #855 : 01 September 2008, 11:11:57


Ali kdo prepozna? V oči mi je padla tudi razstavljalka z blond, krajšimi lasmi in vojaškimi hlačami. Psa sta namreč v ringu na štrikih veselo lajala drug proti drugemu. Tale s fotke je pa  mladega kraševca želel bolj grobo spoznat.  ::) 


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #856 : 01 September 2008, 13:53:11
Tale je Da Vinci de Aarõn del Tajo, za drugega boš pa rabla tud sliko dat gor, da ne bom sam po opisu razstavljalke ugibala  ;D



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #857 : 01 September 2008, 14:16:24
Hvala za odgovor  :) ..
Sprašujem pa zaradi prijateljice. So pa imeli drugače že bokserja, Erosa, ki pa je pri 2 letih poginil zaradi raka. Ko so bili še mladički so izgubili mamico ker je pojedla podganji strup  :( . In Eros ni maral jesti iz flaške, tako je bil pa tudi malo bolj "šibek" .
No in prijateljica je bila takrat stara 5 let, zdaj pa jih ima nad 20 let. Tako, da je še vedno zelo zaljubljena v bokserčke  :) .
Imajo pa zdaj doma 11-letnega ZP-ja  ;) .

Mogoče se bo registrirala na forum  :) .

Ojoj,bošček Eros... :'(
No,pa lepo,da se je odločila spet za bokserčka.Upam,da se ji želja izpolni in da najde takšnega po svojem okusu. :)
Naj se le registrira,bomo malo po boksersko poklepetali. ;D :o



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #858 : 01 September 2008, 15:11:38
Tale je Da Vinci de Aarõn del Tajo, za drugega boš pa rabla tud sliko dat gor, da ne bom sam po opisu razstavljalke ugibala  ;D

Žal nimam. Ampak meni res ni bilo všeč, da sta pustila tole "pumpanje". Ta tretji pes, ki je bil istočasno v ringu, pa se je lepo vzorno obnašal-brez lajanja in skakanja v pse. Take rada vidim. Unim dvema bi dala disk.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #859 : 01 September 2008, 15:13:58
Mislim da imam jaz fotko od obeh, kjer se fajn vidi kako sta lajala en na drugega, prilepim takoj ko uredim fotke  ;)
Meni tudi ni blo tole nič kaj všeč


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #860 : 01 September 2008, 18:05:53
Evo ju


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #861 : 01 September 2008, 18:14:59
Eh... Važno da lepo stojita. Pa kaj potem, če spodbujamo tako vedenje s tem...  ::) :-X

Ljudje so vredni svoje teže, ja... >:(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #862 : 01 September 2008, 18:38:36
Meni sta bila grozna za videt, če bi se mogla bi se verjetno poklala med sabo. Ljudje izven ringa so potem kar odskočili ko je gospod s tatemnim psom šel ven, on pa saj ne grize sam v ringu je tak  ::) Nvem jaz bi tud odstopila če bi šel proti meni pa se psov ne bojim, ampak v ringu je blo pa grozno  :-\


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #863 : 01 September 2008, 19:45:00
Ja seveda, zato je pred ringom skočil v kraševca-oz, je hotel. Pa lastnik se je 3 metre prej drl, če se lahko umaknejo s psom pred ringom. >:( Ne ne, taki res niso v ponos pasmi in delajo slabo reklamo, razen tistim ki jim je tako pumpanje všeč.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


PIKA3

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #864 : 01 September 2008, 23:55:52
Kraševci so ležali in se drenali pred vhodom v ring. Tisti mladi kraševec je ležal direktno pred vhodom! Zakaj to nihče ne napiše če ste bili tam? In lastnik bokserja se ni nič drl ampak je samo rekel, če se lahko odmaknejo. Če že pišete bodite vsaj pošteni.

Lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #865 : 02 September 2008, 08:36:07
Pa tudi če je ležal, sedel pred vhdom, se tisti pes nima kaj razburjat nanj ampak normlano stopit v ring, enako lastnik.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #866 : 02 September 2008, 09:12:00
V Hrušici sta se to leto dva bokserja zravsala v ringu, ker ga lastnica ni mogla zadržat.  ;)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #867 : 02 September 2008, 10:02:49
Jaz tudi ne razumem tega ščuvanja psov, da se postavljajo. Predvidevam, da tej samci že itak niso ljubitelji samcev, tako da dvomim, da se izven ringa kaj drugače obnašajo. Če jih pa še pumpajo, pa sploh...  ::)
Kje je meja?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #868 : 02 September 2008, 10:25:48
Pri bokserjih je to pač način postavljanja, predstavljanja psa. In dejansko je potem veliko psov, ki se izven ringa obnašajo popolnoma drugače. O tem je lepo pisal altervita na mojpes.net - nisem član, tako da ne morem poiskati



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #869 : 02 September 2008, 10:45:59
Sicer me tukaj zraven ni bilo,ampak enega od teh sem že videla v živo in se je do psov obnašal čisto normalno.
Ni nič grozil in renčal...

No,tukaj,pa me ni bilo in tega pač ne morem komentirati.
Pa ni res,da se pri bokserjih postavlja psa na psa.Nekateri ga čisto lepo postavljajo na igračo zunaj ringa.
Sicer se pa meni tudi zdi malo butasto,da se more tako postavljat.Mora vleči in zategovat,na sprehodu pa ga tega odvajaš ::)
Po moje bi lahko čisto lepo normalno stali,malo pa se tako sami postavijo v tako pozo.Ampak,tako bi se ga naj najlepše videlo. ::)
Druge pasme pa se očitno čisto dobro vidi brez takega zategovanja...