Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1035081

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #150 : 15 Maj 2006, 21:00:16
Evo še rodovnik Bele.
Prihaja iz psarne Felix canis
Oče: Carlo dell antico squero HD-B (Impero del colle dell infinito x Iondra della val di senio)
Mama: Look at me lorna neria box HD-A (Antonio del colle dell infinito x Libella V. D angelo scholoss)

Lp nina

p.s. upam, da so vsa imena prav zapisana :-[ če ne se opravičujem.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #151 : 15 Maj 2006, 21:12:08
Jaz vaju čisto razumem. In bi tudi jaz naredila enako ampak niso vsi tako kot mi. Pa saj.. mogoče če omeni ceno se vsaj znebi vseh tistih, ki bi bokserja samo imeli, ker je tako luškan.

Lp nina
Tudi meni se zdi postavljanje cene pri oddaji psa čisto normalno. Ko smo se menili za sprejem Pike, mi ni bilo težko dati prejšnjemu lastniku 20000 sit za stroške cepljenja in ostalo, kljub temu, da sem takrat še hodila v srednjo šolo in delala samo ob vikendih. Če si nekaj želiš boš zato tudi nekaj naredil. Seveda pa sem bila zelo vesela, ko mi je podaril še posodico za hrano( ki jo čuvam še danes), nekaj igračk, njeno dekco in hrano.
Drugače je, če novega lastnika poznaš že od prej in mu zaupaš.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #152 : 15 Maj 2006, 23:26:24
meni bi bilo vseeno bolj važno, da pes pride v prave roke, kot pa povrnjeni stroški.  ::) lej... naprimer Brina je dolgo iskala dom (takrat jaz nisem imela možnosti, da bi jo obdržala) in smo jo oddajali. a če bi jo takrat kdo posvojil, bi morala jaz, Ika in vsi ostali, ki smo prispevali za psičko zahtevati denar nazaj? nima smisla... no vsak ima svoje mnenje... potencialnega lastnika pa ne spoznaš po telefonu, ampak pridejo verjetno psičko pogledati in jih oceniš, kajne?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #153 : 16 Maj 2006, 11:07:43
meni bi bilo vseeno bolj važno, da pes pride v prave roke, kot pa povrnjeni stroški.  ::) lej... naprimer Brina je dolgo iskala dom (takrat jaz nisem imela možnosti, da bi jo obdržala) in smo jo oddajali. a če bi jo takrat kdo posvojil, bi morala jaz, Ika in vsi ostali, ki smo prispevali za psičko zahtevati denar nazaj? nima smisla... no vsak ima svoje mnenje... potencialnega lastnika pa ne spoznaš po telefonu, ampak pridejo verjetno psičko pogledati in jih oceniš, kajne?

Saj sem že povedala, da je lahko cena postavljena, da se že v osnovi znebiš neprimernih, ki bi radi samo zastonj dobili psa, ker je pač tako luškan. Pokliči lastnico v tem trenutku mislim, da ji niti ni bistven denar ampak kam psička gre in če bo ocenila, da je nekdo res tisti pravi jo bo morda dala celo zastonj. Ne vem kakšne lastnike si našla in kdo bi to psičko vzel, ubistvu mi niti ni važno, ker psička ni moja, niti je ne poznam, ampak če si jo res želijo mislim, da je pač pametno, da se pogovorijo z lastnico in najdejo nek skupen jezik. saj lastnica ne grize ;)

Lp nina




search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #154 : 16 Maj 2006, 22:46:22
Nas si je lastnik izbral predvsem zaradi širnih travnikov, muck in dobrega osebnega kontakta. Drugi kandidati so bili doma v bloku. Za denar sva ga morala na koncu midva spomniti. Tako, da je verjetno v tem primeru zadevica podobna.
Poznam pa primer, ko je neko dekle oddajala argentinsko dogo z rodovnikom. Sama je dala zanjo 240 evrov zaradi dveh razstavnih naslovov pa je zahtevala za eno leto in pol staro psico 400 tisočakov  :D :D. No in sedaj jo ima v rokah fant, ki jo hrani s hrano od merkatorja, cepljenja niso pomembna, ....



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #155 : 16 Maj 2006, 22:59:01
torej očitno postaviti ceno, da bi se znebil "slabih lasnikov" ni vedno rešitev...  :-\  saj če je cena res simbolična je v redu, ampak 50.000sit pa ni več tako malo. no nima veze... za psičko se je zanimal sestrin fant, ker je rekel, da bi bilo super če bi imel Harley družbo. na žalost je pa vse padlo v vodo, ker je trenutno Harley v puberteti in imajo z njim ogromno dela, zato je moja sestra rekla, da bo bolje če se zaenkrat samo njemu posvetijo. ona ga šola, ona se ukvarja z njim, ona dela v bistvu vse, tako da je odločitev njena in popolnoma razumem, da bi bil zanjo prevelik zalogaj, če bi si trenutno nakopala še enega psa v puberteti. tako da tistih 200€ v temu primeru ni bil razlog za odpoved. tisto mnenje sem jaz napisala, ker nikoli nebi šla prodajat svojega psa, ker mi povrnjeni stroški pač niso važni. nekaterim pa očitno so...



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #156 : 17 Maj 2006, 07:38:27
se strinjam!  ;)


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #157 : 20 Maj 2006, 12:37:41
Evo, spet se javljam z novimi slikami in dopoldanskim poročilom o tem kaj smo počeli. ;)

Zgodaj smo vstali kot vedno in najprej sem boksota jaz odpeljala dol na travnik in smo imeli norenje za nogometno žogo. Najbolj smešno je bilo gledati v migajoče zadnje plati. ;D Najbolj zanimivo je bilo pa ko sem jima žogo metala v zrak in sta skakala, da bi jo ujela. Žal nisem naredila dobrih slikic med tem, saj sem ju zgrešila ali so bile pa fotke motne. Ker je bio tudi vreme malce čudno, brez sončka in so potem še slabše. Je bilo pa najbolje ko je Tys sedel za Pagotom in sem potem jaz vrgla pa kar naenkrat Tys v zraku preskoči Pagota in z gobcem odbije žogo na drugo stran ograje. Potem pa v šprint okoli hiše po žogo. :o Na srečo sta bila toliko pazljiva, da se ob skokih nista poškodovala. Potem je bilo še zanimivo ko sta tekla in žogo porivala z nogami - je res izgledalo kot pasji nogomet. Bila sta tudi neodločena od koga bo žoga.



Po nogometu sta šla na požirek vode, potem pa nazaj v vrt kjer sta bratu pomagal pri košenju trave. ;D No, ja ... ubistvu nista želela kositi s kosilnico, pač pa sta se odločila da bosta travo kar pojedla. Ko sta se naveličala grizti in potem še tekati za kosilnico ter tudi bežati pred njo sta pa malce počivala. Tyson je bil tudi trdno prepričan, da se on že ne bo umaknil iz svojega počivalnega prostora.

Po vsem tem sem jaz še pospravila kakce po travniku (na mestih kjer vedno spustita kupčke) tako da je zdaj travnik zelo lep. Seveda je Pago med mojim čiščenjem naredil še čisto nov kupček, ki pa je tako smrdel da je bilo pospravljanje mučno. :-[ ;D No, važno da je sedaj čisto.

Nekaj več slikic pa v albumu od TuKaJ naprej (okoli 30 slik). :)

Lep utrujen pozdrav, Maša & ležeča bokserja



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #158 : 22 Maj 2006, 14:26:26
moja Lise je bila tudi čist nora (dobesedno obsedena), če je videla kako žogo.  :o pa čim večja je bila bol je bila vesela!


pehta

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Smeh je pol zdravja
Odgovori #159 : 23 Maj 2006, 08:18:12
Pehta ima pa najraje tiste velike skokice. So nekoliko lažje, ker je iz nekakšne gumjaste pene. Ne more je razcotat, ker je v bistvu cela gumjasta. Super se odbija, tudi na travi.Žoga se odbije, ona pa skoči meter v višino :D ;D :P
Takšno, kot jo ima v gobčku mislim, da Pago je uničila v 15 min. :'(

nerodna Pehtica


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #160 : 23 Maj 2006, 15:17:34
Takšno, kot jo ima v gobčku mislim, da Pago je uničila v 15 min. :'(

Saj če jo pustim bi bila žoga že čisto uničena. Sedaj je pa pač samo predrta, ker jo dobita vsak dan 1x da se malo znorita in imata potem še večje veselje do nje, ker je nimata vedno na razpolago. Če jima jo pa pustim malo dlje je pa že ni več. ;D

Aja, kdo pravi da so bokserji neutrudljivi in ne vem kakšni hiperaktivčki? Jaz se ne strinjam najbolj ::):


Lp



pehta

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Smeh je pol zdravja
Odgovori #161 : 23 Maj 2006, 22:13:06
Do leta in pol je bila moja bubika neutrudljiva, zdaj pa malo zamiga pa že hrgoli. Je punca začela odraščat ::)

http://www.moj-album.com/slike/557195/pvqWffGf0wXsG_uC.t.jpg

nerodna Pehtica


pehta

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Smeh je pol zdravja
Odgovori #162 : 24 Maj 2006, 08:01:52
Ej Mašy kako prilepiš slikico tako da je vidna?

nerodna Pehtica


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #163 : 24 Maj 2006, 09:58:33
Ej Mašy kako prilepiš slikico tako da je vidna?

Pehta Navodila za vstavljanje slik

Lp nina



pehta

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Smeh je pol zdravja
Odgovori #164 : 24 Maj 2006, 14:06:44

 Samo preizkušam

nerodna Pehtica


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #165 : 24 Maj 2006, 14:11:40

 Samo preizkušam

Zdaj si dala link na album. Zdaj klikni na sliko, ki jo želiš objaviti, da se ti poveča, potem desni klik, lastnosti in tisto skopiraš med
Koda: [Select]
[img][/img] in slika je tukaj ;)

Lp nina



pehta

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Smeh je pol zdravja
Odgovori #166 : 24 Maj 2006, 14:22:59

nerodna Pehtica


pehta

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Smeh je pol zdravja
Odgovori #167 : 24 Maj 2006, 14:24:32
Zato pa piše pod njo, da je nerodna. Kakšen pes, takšen lastnik :-[

Hvala ninci

nerodna Pehtica


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #168 : 24 Maj 2006, 14:24:58
Bravo ;D

Full ma pehtica lepo piko sredi čela ;)

Lp nina



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #169 : 24 Maj 2006, 16:43:17
Jap, ful ma hudo pikico. ;D Pa modre učke. Lepa z eno besedo.

Danes ko je tako deževen dan se mi spominjamo kako smo se včeraj sončili in z odprtimi usti dihali kot norčki. No, saj bo jutri (baje) spet sonček. :)

Lp, M.



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #170 : 31 Maj 2006, 17:32:25
Gina, sem na sosednjem forumu prebrala, da je odšel v nov svet Maj - Ginin najboljši prijatelj! :'( Sožalje od vseh nas! :'(

Sicer pa je ta vikend specialka bokserjev. Pridete? Jaz bom najbrž prišla, ampak brez Tysona, ker Sergi dela in me bo nekdo drug pripeljal.



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #171 : 31 Maj 2006, 17:46:07
Ja, Mašy, na zalost je pač tako ... :(
 Ne morem verjet kako ga Gina vsak dan išče, ko zagleda njegovo lastnico ali pa yorkija, ki ga ima njena mami, pa smo ga večkrat vzeli s sabo na trim v gozd, pa ko pride tista ura popoldan, ko smo vsak dan hodili skupaj na lepše....Ga res pogreša, saj je bil njen najboljši pasji prijatelj, ki jo je dobesedno že od vsega začetka vzel za svojo, jo čuval, naučil vsega ...v glavnem bil je resnično super karakter psa.
Pa še ena skupna fotka :


Na Otočec skoraj zagotovo pridemo, upam samo, da bo lepo vreme, prijavljenih pa je tudi okrog 110 bokserjev, tako da se bomo lahko nagledali. ;) Se vidimo.

Lp


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #172 : 31 Maj 2006, 20:29:48
Ne morem verjet kako ga Gina vsak dan išče, ko zagleda njegovo lastnico ali pa yorkija, ki ga ima njena mami, pa smo ga večkrat vzeli s sabo na trim v gozd, pa ko pride tista ura popoldan, ko smo vsak dan hodili skupaj na lepše....Ga res pogreša, saj je bil njen najboljši pasji prijatelj, ki jo je dobesedno že od vsega začetka vzel za svojo, jo čuval, naučil vsega ...v glavnem bil je resnično super karakter psa.
Jaz si ne predstavljam kaj bo ko odide eden od naših. In tudi raje ne pomislim, čeprav bo že moralo biti tako. :'(

Citiraj
Na Otočec skoraj zagotovo pridemo, upam samo, da bo lepo vreme, prijavljenih pa je tudi okrog 110 bokserjev, tako da se bomo lahko nagledali.
Jap, baje je prijavljenih 111 bokserjev. :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #173 : 01 Junij 2006, 02:44:09
2 leti star rodovniški kosmatinec išče nov dom http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1735.0


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #174 : 06 Junij 2006, 17:23:30
Evo, meni je danes le uspelo spraviti slike iz specialke na net. Bilo je fino, na začetku vsake toliko malce kapljic, kasneje pa tudi tega na srečo ne več. Sama sem sicer zamudila nekaj najmlajših progastih, ker sem prišla slabo uro kasneje kot se je začelo ocenjevanje. Žal pa tudi nisem ostala do konca - sem šla domov preden so bili pari in vzrejne skupine. So imeli vmes namreč pavzo do treh in so me prišli iskat, ker nisem mogla ostati. Ja, ocenjevanje se je zavleklo kot se je že lahko razbralo iz prejšnjega stavka, če ste vedeli kakšen je bil napovedan program. Pa da ne bom dolgovezila - fotke.
Aja, imeli smo pa tudi eno dogico na obisku (mislim, da je bil Eremit) in enega argentinca (je prišel čisto na hitro). :)


Šapa, je tole "vaš"? :)


Tale je zmagal v svoji skupini - Boreas di casa Diocletiano, če se ne motim. :)


Tale slikca mi je ena najlepših... ;)


Tole je pa mislim da bilo najmanjše bitje... :P

Žal na tem forumu ni veliko lastnikov bokserjev, ki jih imam še posebej poslikane, zato tudi nisem lepila kaj več slikic od drugih. Če koga zanima pa si lahko ostale slikce ogleda TuKaJ. :D

Lp



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #175 : 06 Junij 2006, 17:35:26

Šapa, je tole "vaš"? :)
o lej ga Harčija  :D je naš ja  ;)  sicer ni dobil ravno najboljše ocene, ker je bila njegova prva razstava in se ni znal obnašati v ringu, je pa moja sestra zadovoljna z njegovim opisom. so rekli, da se lepo razvija  :)

p.s.: mašy a lahko objavim Harčijeve slikce tudi drugje?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #176 : 06 Junij 2006, 20:24:09
Mašy, čudovite slike  :D

Si kar predstavljam kako si uživala v bokser-raju  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #178 : 07 Junij 2006, 09:14:07
Kuža ima nov dom.

Super!!

Lp nina



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #179 : 08 Junij 2006, 18:50:22
Urška, a mogoče lahko izdaš v kateri konec Slovenije je šel, če veš? Sicer pa super za nov dom! :D

Šapa, ja seveda lahko slike objaviš tudi drugje. Žal so samo 3, ker je bilo v tistem času zanimivo v sosednjem ringu s psicami in sem samce bolj nahitro pofotkala.

Sicer pa mi na daljavo spoznavamo koze. Imajo "spodnji sosedje" nekaj kozic po novem in poslušamo meketanje. Včeraj je ena malčica nekako pobegnila iz ograje pa so jo potem lovili. Tysona in Pagota so bile pa same oči, hehe.
Pa zadnjič (hm, torek?) nas je prišla obiskat bela bokserka Aša. Sicer se ni zmenila za nobenega - zgleda nista preveč dobra zanjo, čeprav je Tys navdušeno skakljal okoli. Hec, ne pokaže večjega zanimanja za kakšne samčke tako da smo vajeni.

Lp