Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034879

Bučko

  • Gost
Odgovori #1140 : 24 Junij 2011, 21:35:49
Pozdravljeni !

Zakaj po bokserja na Hrvaško, ko pa imamo v Sloveniji toliko kvalitetnih oz. vrhunskih psarn in legel.

Suum Cuique, Athena's dream, Schiwa's Imperium, von Aisneren, von Zoycik, .... To je le nekaj psarn, kjer imaste zagotovljeno kvaliteto in zdravje vašega psa. Ne pravim, da se tega v tujini ne dobi ampak zakaj ne bi enkrat podprli domačih ljudi, domače vzreje ??? S koliko lastniki psov iz tujine boste ostali v stikih?

Ne vem, jaz osebno sem zelo razočaran, ko vidim, da se namesto domače slovenske vzreje podpira tujino ...

Pa lep dan in uživajte z vašimi psi, saj konec koncev ni važno od kod so, ampak koliko jih imamo radi !

LP, Bučko



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1141 : 25 Junij 2011, 10:31:05
Tole je pa za počit.  :o A vzreditelji pa lahko nabavljajo iz tujine, da širijo genski material?

Bodi brez skrbi, da pri nas ni vse rožnato in kvalitetno pri vzreji bokserjev in premalo vzrediteljev dela vse priporočljive (hkrati pa neobvezne) zdravstvene teste. Pa tudi vsi ne izšolajo svojih psov/psic vsaj do IPO 1 in da bi šli na kako tekmo. Kar je smisel pri bokserju, da se vidi iz česa je.

Dokler se uvaža kvaliteto je OK. Misliš, da SLO vzreditelji pa ne prodajajo v tujino? Treba je, s tem se širi genski bazen, kar je pomembno za vzrejo.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #1142 : 25 Junij 2011, 10:54:21
Predvsem se na hrvaškem kupujejo mladilči, ker so cenejši. Močno dvomim, da je nekdo od teh kupil psa tam zaradi širitev genskih baz.  ;D
Vse zgoraj naštete psarne se zelo trudijo okoli zdravja in karakterja svojih psov, ter delajo zdravstvene teste...tudi tiste, ki niso obvezni. So pa seveda posamezniki, ki parijo samo zato, da se kaj zasluži in po možnosti kar pri najbližjemu "sosedu", da ja nimajo prevelikih stroškov. Ko bi se ljudje zavedali kakšni so stroški pri PRAVEM vzreditelju in koliko truda je vloženega v to, se ne bi tako "zgražali" nad cenami.


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1143 : 25 Junij 2011, 20:10:17
Pozdravljeni !

Zakaj po bokserja na Hrvaško, ko pa imamo v Sloveniji toliko kvalitetnih oz. vrhunskih psarn in legel.

Suum Cuique, Athena's dream, Schiwa's Imperium, von Aisneren, von Zoycik, .... To je le nekaj psarn, kjer imaste zagotovljeno kvaliteto in zdravje vašega psa. Ne pravim, da se tega v tujini ne dobi ampak zakaj ne bi enkrat podprli domačih ljudi, domače vzreje ??? S koliko lastniki psov iz tujine boste ostali v stikih?

Ne vem, jaz osebno sem zelo razočaran, ko vidim, da se namesto domače slovenske vzreje podpira tujino ...

Pa lep dan in uživajte z vašimi psi, saj konec koncev ni važno od kod so, ampak koliko jih imamo radi !

LP, Bučko

Predvsem je važen zadnji stavek, da ni važno od kod so, ampak da jih imamo radi...tudi če bi bili iz Tunguzije :P..in pač jaz sem na Hrvaškem našla točno to kar sem dolga leta iskala :)
Jaz sem se odločila za Hrvaško, ker v trenutku, ko sem si želela, po dolgem čakanju, končno psa ni bilo v Sloveniji psarne pri kateri bi mi ustrezalo časovno obdobje kotitve/prevzema...
Drugi veliki razlog je bil, da sem kar dolgo iskala psa (omejitve na moji strani) in ko sem le informativno povpraševala po psarnah, sem vedno dobila vprašanje, če bom razstavljala in ker mi to tudi slučajno ne pade na pamet, sem dobila le veliko negodovanja (lorry to ne velja zate ;) ) in to je stvar, ki me je zelo jezila...so tudi take omejitve na strani nekaterih hrvaških psarn, sem se veliko pozanimala...CENA je bila ZADNJE kar sem gledala...tako da ne vem zakaj vsi sklepate da je prav cena tista, ki je najbolj pomembna. Mogoče pri nekaterih res, ampak je nepošteno na vse posploševat.
In DA jaz sem še vedno v stikih z vzrediteljih in so mi tudi veliko pomagali ne glede na to da so iz Hrvaške!

Samo še za konec, a v trgovini z živili tudi vedno podpirate le slovensko ;)...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #1144 : 25 Junij 2011, 20:23:39
Ne moje pisanje preveč osebno jemati, mogoče sem res posploševala in nikakor nisem mislila, da je kateri izmed zgoraj pisočih kupil psa na hrvaškem zaradi cene. Je pa veliko ljudi, ki se odloči psa kupiti tam, predvsem zaradi cene (saj so mladički lahko tudi pol cenejši), vsaj po mojih "izkušnjah" in pogovorih.
In res je...ni pomembno iz kod je pes, naš je in je najlepši in najboljši.


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1145 : 25 Junij 2011, 20:53:35
Ne moje pisanje preveč osebno jemati, mogoče sem res posploševala in nikakor nisem mislila, da je kateri izmed zgoraj pisočih kupil psa na hrvaškem zaradi cene. Je pa veliko ljudi, ki se odloči psa kupiti tam, predvsem zaradi cene (saj so mladički lahko tudi pol cenejši), vsaj po mojih "izkušnjah" in pogovorih.
In res je...ni pomembno iz kod je pes, naš je in je najlepši in najboljši.

Niti slučajno nisem tega jemala osebno, ti si super oseba in ti nimam kaj zameriti :)
Se strinjam s tabo, da veliko ljudi da kar nekaj na ceno in jim veliko pomeni tudi do 500eur razlike pa ne zaradi tega da ne bi hoteli podpirati slovensko, ampak pač nekaterim je to tudi mesečna plača, žalostno a resnično...hudo je ko si nekaj močno želiš pa ti cena ne dopušča, da to imaš...vedno sta dve plati zgodbe...
Glavno je da ko se odločiš za psa skrbiš za njega kot se spodobi pa ni važno ali je bil 200 ali 2.000 eur...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1146 : 27 Junij 2011, 22:04:52
Hja, že dolgo nisem nič napisala, pa bom zdajle, ker se mi zdi kar primerna priložnost  ;)

Že precej časa (beri vsaj tri leta) spremljam vsa legla bokserjev v sloveniji, zadnje leto pa še zelo intenzivno v tujini, predvsem na hrvaškem...
Moram reči, da imajo hrvati zadnja leta precej boljša legla kar se tiče zdravja staršev, izšolanosti psov s katerimi parijo, pa tudi rodovniki niso zanemarljivi, meni je všeč, da je precej njihovih legel z zelo nizko stopnjo inbreedinga!!!

Slovenska kvaliteta boxerjev in samih legel v zadnjih letih precej upada, in skoraj ne najdem pri nas legla, kjer sta oba starša HD A1, ED 0, patela 0/0, spondiloza negativni, oči bp, srce bp, kar je žalostno... ker žal naši južni sosedje premorejo kar veliko število točno takih legel!!!
In ne, zame ni dovolj dobro, da se pari HD B! To je sicer popolnoma moje mnenje in moja osebna odločitev. In ja žal so tako hrvati kot srbi precej presegli slovensko vzrejo boxerjev :-[ kar se lepo odraža tudi na nekaterih razstavah...

Kar se pa kvalitete in cene tiče, je pa precej žalostno, da na hrvaškem dobiš enako ali celo bolj kvalitetnega boxerja kot v slo. za skoraj polovico cene ki jo zahtevajo naši vzreditelji!!!
Se mi zadnje čase dozdeva, da naši vzreditelji krepko navijajo cene in pretirano propagirajo "izredno kvaliteto", ki to sploh ni (ne pravim za vse, nekaj legel se pa le najde vsake toloko časa, ki so res vrhunska, ampak te se da na prste ene roke preštet). Torej, dokler bodo naši vzreditelji ponujali predvsem "kvalitetne cene" kot pa kvalitetne mladiče, bom jaz iskala legla predvsem v tujini, tudi če to pomeni hrvaška legla...

Prosim, ne jemat mojega posta preveč osebno, jaz vam pač predstavljam le svoj pogled na trenutno slovensko vzrejo bokserjev, in moj namen ni zatirati oz. omalovaževati celotne slovenske vzreje!
Bi pa bilo morda včasih dobro, da bi se ozrli tudi malo po tujini in preverili, kakšno je stanje drugod in ne le slepo vzeli vse kar je slovensko in naše in pač domače kot tisto najboljše...


Pa en lep boxerski pozdrav 8)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1147 : 27 Junij 2011, 22:14:48
Se en dodatek k vsem (to je cisto nasplosno): z uvozom nesorodnih primerkov iz tujine se genski bazen na danem obmocju poveca... ce se govori o vzreji.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1148 : 06 Julij 2011, 14:47:55
Predvsem je važen zadnji stavek, da ni važno od kod so, ampak da jih imamo radi...tudi če bi bili iz Tunguzije :P..in pač jaz sem na Hrvaškem našla točno to kar sem dolga leta iskala :)
Jaz sem se odločila za Hrvaško, ker v trenutku, ko sem si želela, po dolgem čakanju, končno psa ni bilo v Sloveniji psarne pri kateri bi mi ustrezalo časovno obdobje kotitve/prevzema...
Drugi veliki razlog je bil, da sem kar dolgo iskala psa (omejitve na moji strani) in ko sem le informativno povpraševala po psarnah, sem vedno dobila vprašanje, če bom razstavljala in ker mi to tudi slučajno ne pade na pamet, sem dobila le veliko negodovanja (lorry to ne velja zate ;) ) in to je stvar, ki me je zelo jezila...so tudi take omejitve na strani nekaterih hrvaških psarn, sem se veliko pozanimala...CENA je bila ZADNJE kar sem gledala...tako da ne vem zakaj vsi sklepate da je prav cena tista, ki je najbolj pomembna. Mogoče pri nekaterih res, ampak je nepošteno na vse posploševat.
In DA jaz sem še vedno v stikih z vzrediteljih in so mi tudi veliko pomagali ne glede na to da so iz Hrvaške!

Samo še za konec, a v trgovini z živili tudi vedno podpirate le slovensko ;)...

Se podpisujem. isto situacijo sem imela. T :P :P



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #1149 : 06 Julij 2011, 23:06:04
Citiraj
Pa tudi vsi ne izšolajo svojih psov/psic vsaj do IPO 1 in da bi šli na kako tekmo. Kar je smisel pri bokserju, da se vidi iz česa je.

Ima sploh kak slovenski, hrvaški itd bokser IPO? Koliko bokserjev je npr v zadnjih 3 letih naredilo IPO? Se sploh še kdo pri bokserjih ukvarja z delom (kjerkoli v Evropi)? Resno sprašujem.



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1150 : 08 Julij 2011, 10:40:44
Hja, kar nekaj boxerjev se najde, ki imajo opravljen IPO, predvsem samcev! Samic je na žalost bolj za vzorec...
Je pa v tujini Boxer še vedno veliko bolj delavna pasma, kot pa pri nas, pomoje tudi zato, ker potrebuje drugačen pristop pri šolanju, šolanje zahteva dalj časa, ker tudi psi dolgo odraščajo (oz. če smo natančni večina jih sploh nikoli ne odraste  :P), vodnikom in markerjem je pa pač veliko enostavneje šolati neko ovčarsko zadevo, ker je to pač manj stresno zanje  ;)

Boxerji so bili eni izmed prvih pasem, ki je dobila vojaško veljavo in bila vpoklicana v vojsko, ker so delali izredno samostojno, to je tem molosom še vedno v naravi, da delajo samostojno, so trmasti, se znajo fajn kujat, kuhat mulo, ti nekaj zamerijo in tega ne pozabijo,... Sej pravim, ovčarji so enostavno bolj simpel in so pač bolj racionalna izbira za nekoga, ki bi rad pač tekmoval po IPO programih,...

Za pridobitev vzrejnega boxerji tudi ne potrebujejo več IPO izpita, zato se s takim šolanjem ukvarjajo predvsem zelo zagreti boxeraški navdušenci...
Škoda, ker znajo s pravim pristopom in dobrim markerjem boxerji odlično delat tudi po IPO programih!!!

No, številčno se bokserji zadnja leta lepo množijo pri nas, morda bo sčasoma naraslo tudi število entuziastov, ki bodo svoje slinarje šolali po IPOtu...  :o


P.S. če pogledaš po psarnah kar najdeš pri rezultatih psov tudi delavne izpite (ponavadi IPO 1), drugače pa kar nekaj res "delavnih" boxerjev najdeš tudi tukaj: http://www.working-dog.eu



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1151 : 08 Julij 2011, 15:09:06
Je pa v tujini Boxer še vedno veliko bolj delavna pasma, kot pa pri nas, pomoje tudi zato, ker potrebuje drugačen pristop pri šolanju, šolanje zahteva dalj časa, ker tudi psi dolgo odraščajo (oz. če smo natančni večina jih sploh nikoli ne odraste  :P), vodnikom in markerjem je pa pač veliko enostavneje šolati neko ovčarsko zadevo, ker je to pač manj stresno zanje  ;)

Boxerji so bili eni izmed prvih pasem, ki je dobila vojaško veljavo in bila vpoklicana v vojsko, ker so delali izredno samostojno, to je tem molosom še vedno v naravi, da delajo samostojno, so trmasti, se znajo fajn kujat, kuhat mulo, ti nekaj zamerijo in tega ne pozabijo,... Sej pravim, ovčarji so enostavno bolj simpel in so pač bolj racionalna izbira za nekoga, ki bi rad pač tekmoval po IPO programih,...

Res hvala za tele besede! So me zeelooo potolažile :)..jaz sem dobro vedela v kaj se spuščam, ko sem kupila bokserja (sem se le 4 leta zanimala vse o njih in so me le iz dneva v dan bolj pritegnili), ampak me je pa ubilo, ko sva bile najhujše v mali šoli, kjub trudu in me nič ni poslušala..seveda doma dela brezhibno, ko ni motečih dejavnikov (doma še sama naredi katerokoli vajo, nenadoma, brez da ji kaj rečem in me pogleda in si misli, no kje je zdaj priboljšek :P)...zunaj pa čisto druga pesem, kot da ne obstajam (stara je 8 mesecev) in še potem mi inštruktorica v mali šoli reče, da se ne trudiva dovolj, da se vidi da pes ve da me lahko okoli obrača, ker me pač ne uboga, oziroma da nisem zadosti avtoritativna...in po resnici povedano se mi je zagabila šola, čeprav sem na začetku bila prepričana da bova vsaj prišle do B-BH izpita, ker je izredno dojemljiva in sem si želela da se bova skupaj učile..je pa le pretirano hiperaktiva, samosvoja, trmasta...in DA še kako zna kuhat mulo! Upam, da najdeva voljo, ker nočem biti lastnica še enega nevzgojenega psa... :'( :'( :'( :'(

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1152 : 08 Julij 2011, 15:31:07
donnika, ti samo vztrajaj, pa bo šlo. Veš, da zna in zmore, zahtevaj postopno več v šoli, počasi se daleč pride. In tam več nagrajuj ali z boljšimi nagradami... Samo ne obupat. Šolo pa lahko tudi zamenjata, če misliš, da ta ni za vaju ;)
Zdaj je punca verjetno povrh vsega še v puberteti in te dodatno preizkuša, išče mejo. Doslednost je ključ. Mene to še čaka, tudi upam, da bo šlo lepo skozi  ;)

Aja, dajte še kakšno fotko vaših lepotcev prilepit 8)


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1153 : 08 Julij 2011, 15:41:40
donnika, ti samo vztrajaj, pa bo šlo. Veš, da zna in zmore, zahtevaj postopno več v šoli, počasi se daleč pride. In tam več nagrajuj ali z boljšimi nagradami... Samo ne obupat. Šolo pa lahko tudi zamenjata, če misliš, da ta ni za vaju ;)
Zdaj je punca verjetno povrh vsega še v puberteti in te dodatno preizkuša, išče mejo. Doslednost je ključ. Mene to še čaka, tudi upam, da bo šlo lepo skozi  ;)

Aja, dajte še kakšno fotko vaših lepotcev prilepit 8)

Sem se odločila, da ne bom obupala :)..in se že menim za par privat ur z drugim inštruktorjem..ki se lahko posveti le nama..potem pa najdeva sigurno voljo in nadaljujeva..ker še kako zna in zmore..še posebej pri iskanju mej :P

Moja lepota :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Bučko

  • Gost
Odgovori #1154 : 08 Julij 2011, 16:28:00
Ima sploh kak slovenski, hrvaški itd bokser IPO? Koliko bokserjev je npr v zadnjih 3 letih naredilo IPO? Se sploh še kdo pri bokserjih ukvarja z delom (kjerkoli v Evropi)? Resno sprašujem.

Nekaj bokserjev v sloveniji z višjim delovnim izpitom je, vendar pa se bokser že nekaj časa ni pojavil na nobeni tekmi, tako da so ti izpiti namenjeni le temu, da bodo psi v delavnem razredu lažje prišli do boljših razstavnih rezultatov ... Morda in močno upam, da se bo stanje počasi spremenilo na boljše, da se po dolgem času tudi bokser pojavi na tekmi.. Novembra je v Mariboru Atibox FH (sertovno prvenstvo bokserjev v sledenju) in to je odlična priložnost, da se stanje izboljša...

LP, Bučko realist  :P



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #1155 : 08 Julij 2011, 17:54:02
No saj, bokser se je v zadnjih letih še najbolj oddaljil od delavnega psa, zdi se mi da veliko bolj izrazito kot druge delavne pasme :).

donnika, sicer nimam bokserja, moja psica pa je k meni prišla šele z osmimi meseci, nevzgojena, en čas sem grozno obupavala, prav tako je dolgo nisem zanimala jaz.. V šoli sva bili najslabši, ampak samo prve dva tedna, potem je čudežno postala najbolj pozorna in pridna od vseh tečajnikov, ampak le na poligonu, zunaj na sprehodu še vedno nisem obstajala... Po šoli sem pa tudi jaz našla privat inštruktorja ker sem imela probleme z njenim plenskim nagonom, in sem hotela prit do BBH in po možnosti IPO. No evo zdaj smo stari leto pa pol in pridni ko hudič, večjega angela ni, BBH imamo pa jeseni :). Tako da ja, čez tazoprno dobo pač moraš it, čeprav bo pri tebi verjetno malo dlje trajala. Bokserji so preveč neresni.. ::) :)



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1156 : 08 Julij 2011, 22:19:15
Sem se odločila, da ne bom obupala :)..in se že menim za par privat ur z drugim inštruktorjem..ki se lahko posveti le nama..potem pa najdeva sigurno voljo in nadaljujeva..ker še kako zna in zmore..še posebej pri iskanju mej :P

Moja lepota :)


luuuuuuuuuuuuuubica how sweet...

evo Evo  ;D..



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1157 : 01 September 2011, 11:19:27
in vse tiho je bilooo.... :-\

Kaj ta tema ni vec aktualna? No naj povem, imam leto staro bokserko Jessy, zelo tezavni karakter. Ampak se trudimo.

Zanima me naslednje. Ali imate izkusnje ali poznate koga z izkusnjami n.bokser+dihur? Namrec, imeli smo dva zajcka, preden sem dobila Jess, pa mi je tamalega-starega 3 mesece, ubila. Nmv, kako, ker me ni blo doma. Vem samo, da je bila kletka odprta, za katero ne vem, kdo jo je odprl, ker je tud tavecji kunec znal kletko odpret. No, predvidevam, da je na konc bla pregroba igra iz Jessyne strani. Tamali kunec se ni znal braniti, tavecji je tak bil pravi hudic. Tamali pa je skos k meni hodu, ce se je bal. Ko sem ga pregledala, ko je umiral, ni imel ugrizov, bil pa je oslinjen. Malo krvi mu je teklo iz noska in ust.
Jessy se tut za mackami podi, nismo se pa meli izkusnje, da bi bla muca cist zraven nje, tak da ne vem, ka bi se naredlo, vem sam, da na sprehodih ful povlece, ko vidi muco. Cudno, preden sem jo dobila, je zivela na kmetiji oz bila tam tudi povrzena. Tam so imeli, konje, kure, zajce ipd... pac kmetija.

V glavnem, zanima me, ce so bokserji nagnjeni k lovu?  ???  Ker mi je ful cudno, nekdo k je delal v vojski in ucil vojaske boksarje, mi je rekel, da jih je dal skoz cez 30 in noben ni bil nekaj pretirano divji. Jaz mam pa zelo divjo. Doma je super, sprehodi so obup. Pa zivali, kriza. Je bil od vasih bokserjev kter tak? :/ Mene ze mal skrbi, ker se nisem zasledila tega, da bi bli podvrzeni oz bi spadali pod lovske pse  :(  S fantom se ze nekaj casa zanimava se za dihurja, pa me skrbi? Saj je kar obogljiva, ampak me resno skrbi?

Ali je kunca unicla zato, ker je bla mlada in se ni znala igrat al kaj? Al je enostavno mahjena na ubijanje zivali  :( Mogoce je tudi moja napaka, ker od takrat naprej, je ne upam priblizat kaksni zivali. Se bi jo dalo navadit na dihurja?


Mimi*


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1158 : 01 September 2011, 11:26:06
Da se pripomnim, tale Eva spominja na naso Jessy, ko je bila se majhna.... Zdaj je ze veliiiika.

Pozabila sem vprasat, kak ste odvadli vlecenja na povodcu? Nam se zdaj ne rata, vecinoma vlece bolj mojega fanta kot mene, ampak tudi moja beseda je kdaj pa kdaj, kot je ne bi bilo. Znajo biti sprehodi zelo grozni in nevarnost za resno poskodbo mene ali fanta. Celo on jo komaj drzi, zamislite si mene  ::)

Priboljski so pomagali 10 sek. Groba beseda 15 sek. Cukanje k nogi pa 5sek. Videnje zivali, da ne omenjam! Vceraj sem kupla halti, jo sele navajam, na sprehodih se en lep cas tega ne bo imela, ker se ni niti navajena imeti to na gobcku, tako da potekajo vaje, vaje, vaje. Kako ste se vi soocili s tem?

Vem, da nekateri vrjamete, da je halti le potuha lastnikom, ampak jaz sem resnicno obupala. Moja je tako tremasta in svojeglava, jaz pa tudi nimam vec toliko moci, da bi jo drzala nazaj. Je zelo mocna.

Mimi*


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1159 : 01 September 2011, 11:42:20
Hey mimi89bu!

No, s kunci in dihurji + boxer sicer nimam izkušenj, imam pa izkušnje  40 kg boxer + 1,5 kg morski prašiček  8)
pri meni se lepo obnese, je pa res, da je boxer že starejši, a tudi prej smo imeli morske prašičke in ni nobenega nikoli poškodoval. Je izjemno zaščitniški do pujska in mu drugi psi (boxerka Eva- par postov nazaj) niti pod razno ne smejo priti blizu. Če je pujs spuščen ga prav lepo pazi da ne pobegne- mi pravimo, da ga pase  :P
Pujs je pa tudi povsem flegma in če ga kaj prestraši zbeži in se skrije k boxerju  ;D
tak da pri meni sta res posrečen par moram rečt...

Če pes podi muce oz. to nakazuje, po mojih izkušnjah še ne pomeni, da bo to zagotovo počel tudi z drugo živaljo! Moj boxer naprimer popolnoma tolerira domačega muca a tuje rad prepodi oz. se hoče z njimi igrat samo tuji mački tega enostavno niso navajeni in se jim zdi velika slinasta mrcina pač smrtni sovražnik  :-[
Tako, da načeloma se živali če so pravilno soočene ena z drugo in da so pomožnosti še dovolj mlade dane skupaj popolnoma sposobne živeti v sožitju ne glede na velikost in vrsto.
Bi pa na tvojem mestu morda raje malo počakala, da se mlada psička še malo umiri in odraste, če imaš možnost jo sooči z kakim dihurčkom tako da preveriš  njen odziv in se šele nato odloči ali se ti zdi da bi živali lahko mirno sobivali ali ne.
Ne pozabi tudi na to, da so dihurčki male zveri in so lahko izredno teritorialni, imajo močne čeljusti in zversko zobovje ter šape z močnimi krempeljci, kar pomeni, da se znajo tudi zelo dobro postaviti po robu če jim kaj ne odgovarja (napad na radovedno boxersko šnofljo me nebi prav nič presenetil, še posebno, če bi šlo za odraslega dihurčka) in lahko psa tudi kar dobro poškodujejo! (seveda velja tudi obratno)

No, mene je pri boxerjih že marsikaj zelo prijetno presenetilo tako, da res nič ni nemogoče, je pa marsikdaj veliko odvisno od okoliščin in sreče  :-[

lp



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1160 : 01 September 2011, 11:56:10
Ko smo v Zooticu pade v kunce, druge zivali jo nekak ne zanimajo. Ampak to se cist zagleda, zacne se slinit in sam gleda. Lah bi blo okol nje 10 psov, pa jih verjetno ne bi vidla. Ne vem, kaj to pomeni? Poslastica?  :-\  Je potem verjetno le boljse, da odraste najprej. Zanima me se, kdaj predvidoma bokser odraste. Saj vem, da imajo vedno otroka v sebi, ampak tak, nasploh mislim, da se vsaj malo umiri. Ker trenutno je dejansko kot ponoreli konj. Vem, slisi se grobo, ampak je res.

Kako si pa resila glede vlecenja? Mislis, da je halti v mojem primeru vredu resitev, ali obstaja se kaj boljsega?

Mimi*


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #1161 : 01 September 2011, 12:39:55
Vecina ljudi se ne zaveda, da je bokser pes z ogrooomnooo energije in če ta ni potrošena, zna biti precej "problematičen". Zato sama pravim, samo zaposlen bokser, je priden bokser. Na vašen mestu bi Jessy res izdatno razgibala (konec koncev so nekateri bolj nekateri manj energični, vsekakor pa to ni mops kar se tiče gibanja), saj sprehod na povodcu ni dovolj. Ali jo naučite teka ob kolesu, rolerjih ali pa se podate v pasjo šolo, kjer imamo danes na izbiro že precej pasjih, športnih disciplin. Bokser zna uživati v agilityju, v klasiki, na RO-ju...tako da vam svetujem, da vašo psičko zaposlite, če ne drugače z dolgimi sprehodi.
Tako da menim, da vaša psička nima nagnjenj k "ubijanju", tudi lovec ni...bo pa vsekakor skoraj vsak pes, če ga tega ne odvadimo, podil živali, ki "bežijo". Zapomni si nekaj...za psa moraš biti tako zanimiva, da ga druge stvari ne bodo premamile. To zna biti precej težko ampak v dobri pasji šoli te bodo naučili kako se pravilno in "zanimivo" igrati s psom. Torej Jessy psihično zaposlite in mislim, da bo pol vaših težav rešenih. Je pa tudi odvisno, koliko je psička sploh stara...


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #1162 : 01 September 2011, 12:43:48
Kako si pa resila glede vlecenja? Mislis, da je halti v mojem primeru vredu resitev, ali obstaja se kaj boljsega?

Pasja šola je najboljša rešitev. Pes točno ve kdaj ima nekaj na gobčku, kar ga ovira in kdaj ne. Konec koncev je bokser le delovna pasma in po mojem mnenju bi moral VSAK bokser opraviti vsaj tečaj osnovne poslušnosti.


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1163 : 01 September 2011, 13:05:00
Halti vsaj pri kolegici deluje, zato ne vidim nobenega zadržka zakaj pri tebi nebi!

No, ko je bil moj razbojnik mlad sva preizkusila vse mogoče metode da bi ga odvadila vlečenja, da se vstaviš, da se obrneš in greš nazaj, da spremeniš smer, da delaš na pozornosti in da te pes stalno gleda med hojo, ...

Sedaj načeloma deluje kliker ker je popolnoma nor nanj in ko ga vidi naredi karkoli  :o

Imam pa tudi dve osebi "trening fori" kako trmastega boxerja odvaditi vlečenja. Morda se bo kdo zgražal nad njima, a res delujeta in sta popolnoma neškodljivi, zahtevata pa malo ročnih spretnosti, daljši povodec in pa vodnikovo voljo + potrpljenje.
(ker sta res moja "pogruntavščina" ju lahko uporabljate na lastno odgovornost za lastne potrebe šolanja, a lepo prosim ne to propagirat za svoje in ne v kake članke o tehnikah šolanja ali podobne stvari vtikat  ;)) Tudi ne pravim, da je to najboljši ali edini način, je pa definitivno zelo učinkovit  ;)

1. način
            Daljši povodec s karabinom na vsaki strani pripnite na ovratnico, drugi konec prepeljite okoli zadnjega dela trebuha - za prsnim košem, pred pimpkom ;D in pred zadnjimi nogami seveda, konec vrnite na izhodišče, pripnite na obroček na povodcu ki vam najbolj vztreza, tako da nastane pod trebuščkom nekakšna zanka. Ko pes hodi naj bo spuščena in naj popolnoma visi- pazite, da se noge ne zapletejo vanjo, ko pes povleče jo lahno privzdignite in povlecite rahlo nazaj, tako onemogočimo psu vleko naprej. Tu ni bistvo moči, da psa z vso močjo povlečemo nazaj ampak, da ima čutno prepreko,  samo da je nek dotik na zadnjem delu ki psa ovira pri vleki naprej in ko ne vleče v hipu izgine. Gre torej za opomin!
2. način
           Enako uporabimo dalši povodec le da zanko namestimo na prednje noge, naj visi nekje na sredi podlahti, pod komolčnim sklepom in nad zapestjem! ko pes lepo hodi naj bo zanka sproščena, ko povleče se napne in skrajša korak naprej. Pes hitro ugotovi, da če gre počasi lahko dela normalne korake, če vleče mu vru preprečuje normalen korak. Zopet gre za to, da je vrvica le čutna zaznava in opomin ne pa namenjena merjenju moči med vodnikom in psom!
Med hojo moramo paziti, da se psu ne zaplete med nogami ali da mu preveč ne pritiska na nogo- če se pes preveč zažene ga lahko vrvica v trenutku tudi spodnese in pes lahko dobesedno pade na gobec. Zato je potrebno kar nekaj vaje in previdnosti da obe metodi delujeta kot bi morali, ter da se sam vodnik navadi občutka koliko in kdaj pritegniti vrvico da to pes zazna in upošteva.

Načeloma kolikor sem probala vrvico na različnih psih, to najbolje deluje pri srednjih in velikih psih, in že prva namestitev daje lepe rezultate- res do sedaj so vsi psi v nekaj minutah (pod 5 min.) dojeli in prenehali vleči. Seveda pa to ni 100% zagotovilo, da bo pes za vedno nehal vleči!!!

Pozor! Vrvice ne napeljemo v zatezno zanko, ki se ob vleki vedno bolj zateza in povzroča bolečino!!! Gre samo za ohlapno nezatezno zanko! Najbolje deluje poljubno nastavljiv povodec, trip-trap povodec mu pravijo nekateri. To je tisti z karabinom na vsakem koncu in obročki na poljubnih dolžinah, tako da zanko enostavno ustvarimo s pipetjem karabina na poljuben obroček, odvisno pač od tipa psa in velikosti vodnika.   8)


lp




gaichy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #1164 : 08 September 2011, 22:41:44
Sem nova tukaj in sem z zanimanjem brala vaš forum in tale tema okrog šolanja psov mi je bila zanimiva.Imam boksarko staro dve leti in ravno končujeva enko. Oktobra imava izpit.Rekla bi da ni recepta ker je vsak pes svet zase in vsak lastnik sam pozna svojega psa toliko da ve kaj ga pritegne in za katero stvar bi naredil vse na svetu. Moja psička nikakor ni hotela laajti na markerja in rabila sem štiri mesece da sem ugotovila kaj jo toliko pritegne da je začela lajati. Tako da sva sedaj pripravljeni na izpit.Končno. Drugače so pa boksarčki kot mali otroci in jih hitro kaj zmoti in je potrebno kar veliko truda res ubogajo.



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #1165 : 08 September 2011, 22:56:02
Heh! Jaz sem s svojo rabila skoraj 1 leto, da je začela lajati na markerja. :D


gaichy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #1166 : 09 September 2011, 07:18:13
No pa sem mislila a je moja kužica najhujši primerek,ker so vsi psi v naši šli veselo lajali moja bučka je pa samo debelo gledala in si mislila svoje. 



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #1167 : 04 Oktober 2011, 14:54:20
7. OPEN BOX FESTIVAL (AND WHITE BOXER TROPHY)

https://www.facebook.com/#!/event.php?eid=239247616120147



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1168 : 05 Oktober 2011, 08:04:20
7. OPEN BOX FESTIVAL (AND WHITE BOXER TROPHY)

https://www.facebook.com/#!/event.php?eid=239247616120147

Jeeej pridemo, samo če bo vreme pravo ;)



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1169 : 24 Oktober 2011, 15:08:36
Lep pozdrav spet!

Btw, tudi moja bokserka ne laja. Razen, ko zacne tamali, potem ona tudi, brez razloga ;)

Zanima me pa nekaj; Kolikokrat na dan grejo na blato? Je to odvisno od hrane?

Pri nas je tako, da kaka vedno, res vedno, ko gremo ven. In to ni malokdaj. Tako povprecno dnevno kaka 5x ali vec. Vcasih, tu pa tam, tudi samo 3x. Koliko pa vasii? Ali je z njo kaj narobe? Brikete ima na voljo sicer cel dan, je jih ponavadi dopoldne in pozno popoldne. Zvecer nima nic, ker drugace se zbudimo v kakcih. Stara je malo vec kot leto dni in se vedno ni popolnoma navajena na cistoco?! Polula rada kavc, ampak cisto malo, pokaka pa vedno, ko nas ni v blizini :( Kak teden, dva ima dober dan in je pridna glede tega.
Naj se povem, da uporabljamo halti. Prirocna zadeva, sploh, ko smo v mestu, kjer je dosti ljudi. No, drugace se jo itak vsi bojijo  ::) Samo navadila se se ni nanj, si ga hoce snet. Bo ze. Cuker divji.  :P

Mimi*