Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034749

mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1170 : 24 Oktober 2011, 15:10:10
Nekaj sem pozabila. Kaj vasi psi so zelo divji? :) Na slikah mi vsi bokserji izgledajo tako mirni, cartlivi itd itd... Moja ze na slikah izgleda pravi divjak, kar tudi je, pa me zanima, ce so vsi taksi?  :o

Mimi*


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1171 : 24 Oktober 2011, 16:13:25
Lep pozdrav spet!

Btw, tudi moja bokserka ne laja. Razen, ko zacne tamali, potem ona tudi, brez razloga ;)

Zanima me pa nekaj; Kolikokrat na dan grejo na blato? Je to odvisno od hrane?

Pri nas je tako, da kaka vedno, res vedno, ko gremo ven. In to ni malokdaj. Tako povprecno dnevno kaka 5x ali vec. Vcasih, tu pa tam, tudi samo 3x. Koliko pa vasii? Ali je z njo kaj narobe? Brikete ima na voljo sicer cel dan, je jih ponavadi dopoldne in pozno popoldne. Zvecer nima nic, ker drugace se zbudimo v kakcih. Stara je malo vec kot leto dni in se vedno ni popolnoma navajena na cistoco?! Polula rada kavc, ampak cisto malo, pokaka pa vedno, ko nas ni v blizini :( Kak teden, dva ima dober dan in je pridna glede tega.
Naj se povem, da uporabljamo halti. Prirocna zadeva, sploh, ko smo v mestu, kjer je dosti ljudi. No, drugace se jo itak vsi bojijo  ::) Samo navadila se se ni nanj, si ga hoce snet. Bo ze. Cuker divji.  :P

Vam svetujem, da začnete hranit 2x (ali 1x po želji) na dan. Hrano ponudite, po 15 minutah vzamete. In pa da uvedete hišni boks, pa nebo več lulala in kakača po kavču. Ko vas ni doma, jo zaprete notri, skupaj z kakšno žvako in bo. Odrasel zdrav pes bi moral zdržati potrebo vsaj 8 ur.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1172 : 04 November 2011, 19:20:26
No, da se malo pohvalim in po dolgem času dvignem raven sladkorja v krvi  vsem tistim, ki še spremljajo tole boxer temo  :)
Tole je Aga a.k.a. AgaZgaga, moja/naša najnovejša pridobitev  :o





Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1173 : 04 November 2011, 19:22:54
No, da se malo pohvalim in po dolgem času dvignem raven sladkorja v krvi  vsem tistim, ki še spremljajo tole boxer temo  :)
Tole je Aga a.k.a. AgaZgaga, moja/naša najnovejša pridobitev  :o




Joj, kak je luštna! :o
Pa še kakšno slikco, bi. ::)

Dogs are best friends ever!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1174 : 04 November 2011, 20:16:56
Ni problema, sedaj, ko sem se končno naučila slikce limat z veseljem še kako dodam  ;)

Kako nadlegujemo "velikega brata"  >:(


Kako lepo poziramo v paru  ;D


Pa še dve kar tako, ker smo pač lušni  :P




Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1175 : 04 November 2011, 20:20:08
A, pa še za par postov nazaj, da dokažemo kako boxer popolnoma lepo shaja z malimi živalmi  :P 8)




Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1176 : 04 November 2011, 23:18:22
Joj, kako sta posrečena :o. V tamalo sem se pa čisto ''zaljubila''  :P. Tako je luštkana. :-* (namreč sem oboževalka bokserjev ::))

Dogs are best friends ever!


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1177 : 05 November 2011, 12:23:25
A, pa še za par postov nazaj, da dokažemo kako boxer popolnoma lepo shaja z malimi živalmi  :P 8)




Uffff lucky.... moja bejba bi tole zverco pohrustala :) in vse kar je manjse od nje, razen psov seveda...:) njih pa rada poskoduje s svojimi konkretnimi tacami :/ :)

Mimi*


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1178 : 05 November 2011, 12:30:49
Hja, pri nas gre vse skupaj  :D
Tamala žaba je tud čisto navdušena nad pujsom- ime mu je Šefe :o, samo še nimam nobene skupne fotke  :-[



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1179 : 07 November 2011, 09:23:35
Oooooo k vama je šla Agazgaga :D :D...super :D...sem lih sraševala na hrvaškem forumu Ivota kam je šla Amore, ker mi je bila ful všeč pa je v Ljubljani, pol pa vidim zdaj da je še tale žverca pri Žverci :D

Čeprav se še ne poznamo, sem že velik stvari slišala preko A. od Eve :D...pa bi bilo super da bi se kdaj vsi dobili, da se teli divjaki mal znorijo :)...bi bil vajin samček blažen med ženami :)

lp

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1180 : 07 November 2011, 16:32:57
Ja, sedaj ima bogi stari Orč dve "zgagi" za vratom  :D

A. me pa itak vedno zatoži  :o sem kar precej kriva, da je vzela boxerja  :-[
Z veseljem se kdaj dobimo! Za malo žabo je vsaka priložnost za socializacijo zelooooo dobrodošla!  :o

Oro pa ni najbolj navdušen nad norenjem naokoli, tako, da ko se "babe zmešane" okol podijo se on dostojanstveno umakne in prepusti meditaciji  :P



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1181 : 07 November 2011, 22:19:50
mimi89bu: Se strinjam z parimi posti gor. Poskušaj hraniti psičko enkrat do dvakrat dnevno in uvedi box. ni nič strašnega, tudi jaz sem trdila da ne moj pes pa ne bo tam, sedaj sem pa za box hvaležna čisto vsakomur ko mi je to predlagal. sicer to ne pomeni da Eva rada hodi v njega, ampak smo obvarovali in pustili čistega marsikater kos pohištva. In ja, mislim da se zivis v zmoti preko slik  ;D vprašaj donniko al pa kr naprimer mene, kolk so kej "mirne" naše psičke lol oz. oceni iz priložene slike

ali pa mogoče na tej


in ko omagata na tej

ali pa tudi ne  :P :P ;D

Žverca in donnika, A. od Eve vas potuhnjeno opazuje  :P :P

p.s. lastnica Agezgage bi se mogoče pridružila tripu na zagrebško razstavo, pa mogoče kak obisk zooja v prestolnici naših sosedov? :)



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1182 : 08 November 2011, 07:32:35
Ja kok sta divjaški  :o  :o  :o Tako noro prisrčno podivjan je pa lahko samo boxer!!!  :o :P

Kdaj pa mislite štartat v Zagreb? Gresta s kocinco ali brez?

A, pa na Celjsko razstavo Celje Winter Winner  17.12. mormo nujno it, sodnik naj bi bil precej fajn za boxerje in se splača  ;) Mi definitivno gremo zgago tja delat, imam že prijavnico izpolnjeno, samo še vplačat moram prijavnino... Je pa trenutno 30E če se prijaviš do 21.11.  :P



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1183 : 08 November 2011, 08:28:23
To si tako prav povedala, da je tako prisrčno podivjan lahko samo bokser :D...čist res! :)

V Zagreb bi šle v soboto 19.11., ampak midve sva mislile it šminkirat izven ringa :D pa pozdravit naše vzreditelje iz Hrvaške :)

Tko da, vsaj zame, razstave niso :), se jih ne udeležujeva :), men se to ne da :)..smo pa vedno za noreeennjeeeeee :D

A. lih taprave slikce si gor dala :D

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1184 : 08 November 2011, 09:07:45
Žverca, čestitam za novo simpatično članico! A je slučajno tvoj Oro tisti bokser, ki je včasih tekmoval v agilityju? :)



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1185 : 08 November 2011, 11:01:29
aha, malo bolj "nore" slikce :P No, moram pa povedati, da kamorkoli prideva, poslusam samo o tem, da se niso videli tako pridne bokserke... :) divja pa tako, da ne najdeva nobenega psa, ki bi norel z njo :/ noben nima toliko energije.

Tisti dan, ko sem tukaj dobila nasvet za 1-2x hranjenja na dan, sem zacela to opcijo. Naj jo pohvalim, da ze 5 dni ni bilo kupcka ali luzice. :D Bomo videli, kako bo naprej. Zanima me pa naslednje, koliko briketov dobi vas bokser dnevno? In pa, ali ste vsi dali psa v solo? Moja zaba se sicer zelo hitro uci, zna vse, kar smo zeleli, razen hoje poleg. Kako dolgo so vasi rabili, da jim je kapnilo? :) trudimo se ze odkar jo imamo, torej tam nekje 1 leto. Se mi zdi, da ko je spuscena, bolj uboga, kot pa na povodcu. :/ Samo ji ne zaupam tolko, da bi jo veckrat imela spusceno. Kot sem ze nekje omenila, smo kupili halti. Ni se ga se navadila, kar dol si ga hoce spravit, zato sem zadnjic iz jeze (beri: ko ni haltija gor, vlece kot nora, da mi roka odpade, ko je halti, si ga nonstop ruva, ne pridemo nikamor) sla v Zootic in kupla oprsnico proti vlecenju. Oprsnica mi zgleda kul, ampak vlece(ne tako fejst). Z njo niti ne more hodit poleg, ker je vrvica predolga, in ce dam najkrajsi povodec gor, hodi 1m-2m pred mano. Kupla sm jo za đabe, ker je zdaj ne uporabljamo. In spet smo na haltiju. Sicer jo jaz, ko grem zvecer na sprehod, dam na fleksija, ker pac ni ljudi in psov okoli. Sem pa razmisljala, ali je sploh vredu fleksi dokler ne uboga na poleg? Uf, sem se kar razpisala... aja, se to, zdaj ko dobi 2x dnevno hrano, gre na blato ponavadi 3x.

:) lp

Mimi*


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1186 : 08 November 2011, 18:34:45
Sibila!
Da, moj velikan je včasih divjal po agility poligonih  :o uradno še ni odpisan, je bolj zaradi mene prikrajšan za treninge in tekme, ker nama ne uspe več priti do kinološkega društva  :-[ veterina je čist preveč čas jemajoč študij...  :'(
ampak letos je zadnji letnik in potem absolvent, tako, da imam več časa za oba slinkota!!!  8) Tako, da letos zna Oro še odteči kak parkur ali dva in pokazati, da boxerji obvladajo!  :P ker pa že malo čuvamo njegove sklepe- ima skoraj 8 let, bo pa potem tekme Aga prevzela če bo žaba mala za stvar...
Je pa tudi res, da bi moj boxerski gospod odtekel kak parkur več, če bi bile ovire grajene za 40kg in ne zgolj za 25kg... ob preveliki hitrosti in njegovi masi namreč most, palisada in guga tako zanihajo, da revež večkrat pade z njih... bi rabili kategorijo XXL  :o

donnika!
V soboto 19.11 je v Železnikih srečanje boxerjev in prikaz- neuradna tekma programov BBH, IPO,... in bo tam veliko boxerjev, tako da nas je Agin vzreditelj povabil, da pridemo pošnofljat... Tako da načeloma potem Zagreb odpade, ker če bo čas, bomo v Železnikih  ;) (več info na klnb strani)

Razstave so pa taka stvar, meni osebno so všeč iz tega vidika, da vidim veliko različnih pasem v živo, da poklepetam z razstavljalci in vzreditelji, letos bomo pa šli pogledat še kaj poreče sodnik o mali Zgagici  :D
Poleg tega je to zame tudi ena super priložnost za socializacijo psa  :)



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1187 : 08 November 2011, 18:51:20
aha, malo bolj "nore" slikce :P No, moram pa povedati, da kamorkoli prideva, poslusam samo o tem, da se niso videli tako pridne bokserke... :) divja pa tako, da ne najdeva nobenega psa, ki bi norel z njo :/ noben nima toliko energije.

Tisti dan, ko sem tukaj dobila nasvet za 1-2x hranjenja na dan, sem zacela to opcijo. Naj jo pohvalim, da ze 5 dni ni bilo kupcka ali luzice. :D Bomo videli, kako bo naprej. Zanima me pa naslednje, koliko briketov dobi vas bokser dnevno? In pa, ali ste vsi dali psa v solo? Moja zaba se sicer zelo hitro uci, zna vse, kar smo zeleli, razen hoje poleg. Kako dolgo so vasi rabili, da jim je kapnilo? :) trudimo se ze odkar jo imamo, torej tam nekje 1 leto. Se mi zdi, da ko je spuscena, bolj uboga, kot pa na povodcu. :/ Samo ji ne zaupam tolko, da bi jo veckrat imela spusceno. Kot sem ze nekje omenila, smo kupili halti. Ni se ga se navadila, kar dol si ga hoce spravit, zato sem zadnjic iz jeze (beri: ko ni haltija gor, vlece kot nora, da mi roka odpade, ko je halti, si ga nonstop ruva, ne pridemo nikamor) sla v Zootic in kupla oprsnico proti vlecenju. Oprsnica mi zgleda kul, ampak vlece(ne tako fejst). Z njo niti ne more hodit poleg, ker je vrvica predolga, in ce dam najkrajsi povodec gor, hodi 1m-2m pred mano. Kupla sm jo za đabe, ker je zdaj ne uporabljamo. In spet smo na haltiju. Sicer jo jaz, ko grem zvecer na sprehod, dam na fleksija, ker pac ni ljudi in psov okoli. Sem pa razmisljala, ali je sploh vredu fleksi dokler ne uboga na poleg? Uf, sem se kar razpisala... aja, se to, zdaj ko dobi 2x dnevno hrano, gre na blato ponavadi 3x.

:) lp

Kar drži se tega prehranjevanja. Vaja pa doslednost pomoje je to tisto kar rabiš pri vaji poleg, še več tega pa pri odpoklicu - predvsem če jo hočeš tu pa tam še kdaj spustiti kje na odprtem. sicer ti ne bom solila pameti, ker je moja zver stara 6,5 mesecev, ampak se mi zdi da nama poleg kar gre, je pa res da vsak dan delava s polno pestjo priboljškov in potrpljenje. Že res da ga, potrljenje namreč, sama tudi izgubim, ampak dokler smo sami dela super (ko so pa še poleg kaki moteči dejavniki, no ja na tem pa še delamo hehe)

Predlagam ti da čim prej začneš z vajo in učenjem, ker je psička dokaj mlada ker je veliko lažje jo naučiti kot pa prevzgojiti. Jaz osebno mislim da je fajn obiskati vsaj osnovno šolo, kdo ve mogoče ti pa rata všeč in boš hotela nadaljevati.

Žverca, je Orč zgleda mr. Popular??  ;D ;D ;D

Donnika, jah nič, očitno Zagreb čaka naju. juhej :)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1188 : 08 November 2011, 20:50:34
@Žverca: ja za ta prikaz v Železnikih sem že vidla obvestila na Klnb in sem že razmišljala, da bi šla pogledat, ampak sem se zdaj raj odločila za Zagreb :), jah škoda da se nam ne boste pridružili, potem pa kdaj drugič na kakšnem norenju :)

@Karamela: ja Zagreb naju čaka, čeprav brez ZOO-ja...jaz še kar ne morem verjet, da ne dovoljujejo vstop psom!!!!

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1189 : 08 November 2011, 21:11:36
Definitivno smo za kako norenje!!!  :o
Če se bosta z A. kaj menili me lahko kar ona obvesti kdaj in kje bi bilo lepo da se kaj prikažemo  :D



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1190 : 09 November 2011, 09:45:14
Definitivno smo za kako norenje!!!  :o
Če se bosta z A. kaj menili me lahko kar ona obvesti kdaj in kje bi bilo lepo da se kaj prikažemo  :D

Zmenjeno :)!

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Alchy

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #1191 : 18 November 2011, 18:34:29
ful ful lepa pasma
imajo jo naši prijatelji .:D



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1192 : 18 November 2011, 19:21:08
ful ful lepa pasmaimajo jo naši prijatelji .:D



meni so tudi zelo simpatični. Ima mamin bratranec enega. Alina Suum Cuique.






lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1193 : 20 November 2011, 10:59:36
No, letos ni zima prinesla prvega belega poprha samo rastlinju pač pa tudi mojemu "staremu" zvestemu Orču  :o
Sedaj je uradno že Gospod  8)



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1194 : 20 November 2011, 18:02:46
No, letos ni zima prinesla prvega belega poprha samo rastlinju pač pa tudi mojemu "staremu" zvestemu Orču  :o
Sedaj je uradno že Gospod  8)


O, lepotec 'mali'. Kak mil pogled  :-|~. A ima rojstni dan? Koliko je pa star? (če seveda ima roj. dan)







lp, Jzz

Dogs are best friends ever!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1195 : 20 November 2011, 18:15:57
Nene, nima rojstnega dneva  ;)
Samo zaradi neljubih dogodkov v preteklem letu in izgube dveh pasjih kompanjonov ter sekiranja nove male boxerske nagajivke, je moj bučman dobil lep bel poprh po šnoflji  :D
Sedaj je prav šarmanten  :P
Sicer pa ima že skoraj 8let, tako, da je za svoja leta še precej mladostnega videza  :P
Mene pa kar malo stisne pri srcu, ko ga vidim siveti... :'( Kar naenkrat se zavedam, da je res postal že pravi pasji gospod... Le kam so šla vsa ta pretekla leta... :-[



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1196 : 21 November 2011, 13:31:56
Žverca, ja, se ga spomnim z ene lanske tekme, samo žal ne vem več s katere. :D

Pa zdaj sem šele povezala in vidim, da je tvoja tamala od Ivota in Ljube. :) Luštna punčka je, zgleda prava navihanka.



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1197 : 21 November 2011, 20:14:04
No, upam, da letos pridemo na kaj več tekem, pa me kar pocukaj za rokav če me vidiš  ;D
A, mogoče se ne spomniš, jaz sem imela še dva kavalirja... črnorjavega Zuma in posvojenčka Giovannija, ki pa sta žal že oba v pasjih nebesih in glodata največje in najslastnejše kosti na svetu  :'(

Uh, pa dobro, da si me spomnila, se mi zdi, da sem popolnoma pozabila napisat, da je Aga uradno Astrid V. Zoycik  :-[ Se opravičujem...

In ja, prava mala nagajivka je!  :o
Z Orotom sta Jing-Jang, tako zelo razljična, pa hkrati tako zelo podobna...  :D



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1198 : 22 November 2011, 09:49:44
A, ne, za kavalirčka pa nisem vedela. Postala sem samo pozorna, ko sem videla bokserja na parkurju, hihi, pa koliko sem že prej spraševala agilitaše, nihče drug ni laufal z bokserjem, sploh pa ne v tistem času, tako, da se ni bilo kaj dosti za zmotit.  :D Vem pa, da je delal agility nekoč tudi Samo z Divo. Jaz sem še bolj nova v tem, sem komaj lani začela laufat s tamalo(borderko), z bokserko pa nikoli nisem delala agilityja, sva pa bili na parih RO tekmah.
Te pocukam, če te vidim, ja, seveda. Ti pa tudi mene, povečini je na tekmah moja belka zraven kot navijačica, po borderju me boš najbrž težko spoznala. :)

Bokserji so pa prav zares itak vsi nagajivci, eno so malo manjši, eni pa malo večji. :) Velike dušice, polne veselja do življenja, norčij in tako potrpežljivi ter prilagodljivi so.
Pa ne vem, če je kje kak, ki ni strasten ljubitelj palic oz. prenašalec palic, hihi. :D



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1199 : 22 November 2011, 09:58:27
Pa ne vem, če je kje kak, ki ni strasten ljubitelj palic oz. prenašalec palic, hihi. :D


Sibila misliš takšni prenašalci palic :P


Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!