Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034824

Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1200 : 22 November 2011, 17:59:29
No, pa je moj Orč spet izjema med izjemami  :o
On ne mara in ne nosi palic...  :-\ Je pa zelo vesten nosilec dežnika  :P
Boxerji naj bi bili tudi zelo ješči... no, on je pravi pro-anorexik in zna ob zrezku stradat, ker mu pač tisti dan zrezek ni po volji  :-[  tako, da imam z njim že vsa leta problem, da sploh kaj poje...

Oro je pač "malo poseben"  ;)  Dozdeva se mi, da je v bistvu en nezemljanček v podobi psa  :o



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1201 : 23 November 2011, 09:19:06
Boxerji naj bi bili tudi zelo ješči... no, on je pravi pro-anorexik in zna ob zrezku stradat, ker mu pač tisti dan zrezek ni po volji  :-[  tako, da imam z njim že vsa leta problem, da sploh kaj poje...

Brez skrbi da Oro ni edini :))...koliko hran sem morala zamenjat, da sem najdla pravo kombinacijo pa še to se dostkrat zmrduje :(...zdaj smo na ProPlanu + konzerve Almo Nature...sej vem da sem sama kriva, ker je razvajena rit, ampak jo enostavno nisem mogla gledat, da ne je :((
Kuhana hrana pa ni problema :), ampak to dobi mogoče enkrat na teden, če mi jemo kakšno juhico, riž, polento, makarone...
Da o priboljških ne govorim, vse mogoče sem probala pa ni hotela nič jest...potem pa delaj z njo kaj v šoli :(, ampak zadnje čase me še fehta za priboljške, ker smo šolo zamenjali in delamo na drugačen način :), yupiii :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1202 : 23 November 2011, 13:10:35
Zdravo

Bom kar tukaj na kratko napisal. Sem velik lubitelj bokserjev že od malih nog a žal nikoli nisem imel svojega. No zdaj je le prišel čas in z družino (2,5 letni sinček, žena in jaz) kupujemo psičko, rumeno. Najraje bi jo nabavili nekje okoli spomladi naslednje leto. Psička ne bo namenjena vzreji! Iščem pa samo in izključno rodovniško. Nekaj e-mail kontaktov sem že vzpostavil, v Sloveniji in na Hrvaškem. Mi lahko priporočite še kakšen kontakt? Komaj čakam.... ;D



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1203 : 23 November 2011, 13:23:36
Oh ja... ko bi se moj le samo občano zmrdoval... Pri njemu nikoli ne veš ali bo jedel ali ne :'( En dan nekaj poje, potem pa pet let tega ne mara...
Ne je ne briketov/ razen občasni izpadi, ko jih poje dve šalci/  >:(, še nad kuhanim se zmrduje, pa se res trudmo okusno in dišeče kuhat...  :-[
občasno pristane na kako konzervo skupaj z briketi, pa še to se rad zmišlja... Priboljške, ki bi jih res vedno in povsod pojedel še niso iznašli... od salam poje samo suhe mesnine, bog ne daj, da je sveža salama... pa še to vzame samo od ljudi, ki se njemu zdijo OK in še petkrat preveri, če se v koščku kaj čudnega ne skriva/ tako da vzame, pljune ven, vzame, pljune ven,.../ . No, potem pa res, kot si donnika napisala, uči takega psa v šoli!  :'( ???
Saj človek ne ve, ali bi se jokal ali smejal!

No in za povrhu svojo hrano takoj z veseljem prepust drugemu psu, tako da sem poprej pazila, da je kak kavalir ni pojedel, zdaj pa Ago stran podimo...
Če mu nekaj v skledi ni všeč ne poje, pa ga lahko stradam cel teden!!!! Še tako natančen je, da takoj povoha in če ne mara, porine skledo v kot in jo zakoplje v plenično podlogo ali časopisni papir, ki je pod skledo in tega ne pogleda več  :P

Je pa res, da gospod obožuje palačinke in po novem tudi skuto in topljen sir :D Na stara leta postaja vse bol ekscentričen  ;)



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1204 : 23 November 2011, 13:34:22
Pozdravljen ALchi!

Me res zelo veseli, da ste se odločili za boxerja  :o
Ne me narobe razumet, a svetujem ti, da začneta s partnerko že sedaj navajati otroka na pse (če ga seveda še nista) in to po možnosti na hiperaktivne slinaste ljubčkače, ki znajo bit občasno tudi štorasti in trmoglavi  ;)







čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1205 : 23 November 2011, 13:49:07
donnika kam pa hodita sedaj v šolo? Mi je zanimivo, da način šolanja spodbudil apetit (pa čeprav za priboljške v šoli, mogoče se še na brikete prenese).  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1206 : 23 November 2011, 14:03:49
No, doma imamo kar specifično situacijo oz. cel kup živali. V spodnjem nadstropju (popolnoma ločeno stanovanje) sta dve lepi škotski terierki (stari 12 in 10 let), last tasta in tašče, ki bojo še kaki dve leti pri hiši (vsi skupaj ;) ). Res da škoti niso ravno živahni in "nerodni" sploh pa ne hiperaktivni a psi so le in z njimi ima sinko kontaktov več kot dovolj. No, na to se navezuje še eno vprašanje. Nekako pravijo, da ni najbolje riniti več samičk na kup. Kaj praviš? Sicer bodo samičkam skupni le občasni sprehodi in nadzorovano druženje a vendarle. Nekako imava v načrtu intenzivno spoznavanje samičk od samega začetka...Sta pa škotki že precej leni, starejša tudi ne more več na sprehode.
No, imamo še mucka, ribice, želvo..V glavnem, otrok je že vajen vsega;). Ženaima že celo življenje pse, tako da je že kar pravi "psiholog" na tem področju.Po poravici povedano, mene pa že kar duši, kako si želim bokserko...



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1207 : 23 November 2011, 15:26:55
donnika kam pa hodita sedaj v šolo? Mi je zanimivo, da način šolanja spodbudil apetit (pa čeprav za priboljške v šoli, mogoče se še na brikete prenese).  :)

Moja bokserka zunaj ali na poligonu niti pod razno ni vzela navadnega briketa za nagrado oz. prav ničesar ni jedla zunaj, če je bila motnja prevelika, pa igrače tudi za hrano ni zamenjala. Potem sem pa začela z njo klikat, stara je bila kake štiri, pet let in se je vrednost hrani ful dvignila. Poje vsak navaden briket zato, ker je to nagrada zanjo in ji je v bistvu to pomembno, ne zaradi hrane, ampak nagrade, ki jo to predstavlja, tako da... Ampak to velja za brikete kot nagrado, ne govorim na splošno.

Moja ni nekaj ful zbirčna, se pa odloči večkrat, da ne bo jedla tisti dan in preskoči kak obrok ali dva, ne glede na vrsto hrane, ki jo dobi in jo pač pustim, že sama ve, predvsem poleti se to večkrat zgodi.

Pa še glede dveh psičk oz. več psičk, kaj pa vem, čisto odvisno od marsičesa, moji dve sta čisto različna karakterja in se imata radi(s tem mislim,  da se ne samo prenašata in ignorirata), se vsak dan vsaj malo poigrata, občasno spita skupaj, konfliktov pa nimata. Pa moja bokserka ni ljubiteljica psic ravno, ampak tamalo pa res ful tolerira. Pač malo paziš, da mala ne teži preveč, ker bokserji pa to res znajo. :) Sem pa slišala tudi zgodbe, da ljudje dveh psic ne morejo imeti skupaj, kaj pa vem zakaj do tega pride, načeloma vsi, ki jih poznam, nimajo nekih hudih težav z večimi psicami v gospodinjustvu.



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1208 : 23 November 2011, 16:26:19
@Žverca: ".../ tako da vzame, pljune ven, vzame, pljune ven,.../"...hahaha kako znana situacija :D...moja gre v take ekstreme, da ko dobi večji košček česa, npr. jabolka, sira..ga vzame v usta, ven plune in ga gleda nepremično, ko košček leži na tleh, kot da misli, da ga bo shipnotizirala, da se bo prepolovil :D...in seveda ga moram pobrat, ga dat na pol, ker gospodična pač ne je velikih kosov :D :D...
Jaz sem mela res velike probleme s hrano z njom..smo mel obredne plese okrog posode :D...tako, da odkar sem odkrila tole kombinacijo hrane kar gre, ne bom pa rekla, da poje vsak obrok, niti slučajno...je pa glavna "fehtarca" pri mizi., ji pustim...čeprav ne bi smela :P, ampak je tako prisrčna, ker nič ne teži glasovno :), samo glavo rine v naročje, na kavču, ko ležimo pa se tako crklja takrat, samo da dobi...in ji pustim, ker drugače se čisto nič noče crkljat :( :( :(

@Čara: z veseljem hodimo v novo šolo - ŠKD Bajka :) in odkar hodimo tja, se je neverjetno umirila, začela je jest priboljške, prej je mela histerične napade veselja, nič ni ubogala...zdaj pa počasi napredujemo, iz dneva v dan me preseneča...hvala ŠKD Bajka :)
Ker tako kot je rekla Sibila na poligonu niti slučajno ni hotela povohat hrano, sej zdaj jo tudi še zmedejo različni zvoki in so bolj zanimivi kot koncentracija name, ampak če primerjam s stanjem prej (v prejšnji šoli), kot noč in dan...

@ALchi: moja bokserka je iz psarne RO-DA BOX s Hrvaške, jaz sem zelo zadovoljna, ker so ljudje na mestu...še vedno smo v kontaktu, vedno so pripravljeni pomagat, prav v soboto smo šli na obisk, imajo lih leglo in sem mogla mal počohat mladičke :D...meni veliko pomeni, da se vzreditelji še potem, ko ti oddajo psa zanimajo zate in za stanje psa...ker moram rečt, da je mene veliko psarn razočaral tako v SLO kot na Hrvaškem, ker oddajo psa le pod pogojem, da boš hodil na razstave...sej vem, da je za vzreditelji veliko stroškov, truda itd. ampak da je razstava poglavitni pogoj, da ti prodajo psa pa se ne strinjam...pa brez zamere vzreditelji...to je le moje mnenje...
Pa pri tej psarni bodo glih v decembru imeli 2 legla...se pravi oddaja nekje začetek marca ;)...

kar se tiče bokser + otrok = najboljša kombinacija :)


Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1209 : 23 November 2011, 16:58:48
Nekateri pravijo, da če začneš delati na shaping oz. loviš trenutke želenega vedenja, je psu tudi briket nagrada (jasno po kliku ali besedi, ne kot obrok v skledi) in to opažam tudi pri moji psici. Razen ob prevelikih motnjah, ko pade v nagon. Ampak se korak za korakom izboljšuje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1210 : 23 November 2011, 17:10:48
@ALchi: moja bokserka je iz psarne RO-DA BOX s Hrvaške, jaz sem zelo zadovoljna, ker so ljudje na mestu...še vedno smo v kontaktu, vedno so pripravljeni pomagat, prav v soboto smo šli na obisk, imajo lih leglo in sem mogla mal počohat mladičke :D...meni veliko pomeni, da se vzreditelji še potem, ko ti oddajo psa zanimajo zate in za stanje psa...ker moram rečt, da je mene veliko psarn razočaral tako v SLO kot na Hrvaškem, ker oddajo psa le pod pogojem, da boš hodil na razstave...sej vem, da je za vzreditelji veliko stroškov, truda itd. ampak da je razstava poglavitni pogoj, da ti prodajo psa pa se ne strinjam...pa brez zamere vzreditelji...to je le moje mnenje...
Pa pri tej psarni bodo glih v decembru imeli 2 legla...se pravi oddaja nekje začetek marca ;)...

kar se tiče bokser + otrok = najboljša kombinacija :)



Ja, sem z RO-DA BOX že v kontaktu. Prvi vtis je zelo dober, tako da bom pozorno spremljal prihode njihovih mladičkov. Aha, torej moram posebej povdariti, da psa ne bom "razstavljal"? Praviš, da bo potem kar selekcija pri vzrediteljih...No kakorkoli, pri svojem bom vztrajal, želim si pač perfektnega psa zase in svojo družino. Odraščal sem ob sosedovih bokserjih, bil veliko z njimi v kontaktu, sedaj pa je čas da postane ena mala bokserka član naše družine in to je to. komaj čakam...



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1211 : 23 November 2011, 18:11:14
Ja, sem z RO-DA BOX že v kontaktu. Prvi vtis je zelo dober, tako da bom pozorno spremljal prihode njihovih mladičkov. Aha, torej moram posebej povdariti, da psa ne bom "razstavljal"? Praviš, da bo potem kar selekcija pri vzrediteljih...No kakorkoli, pri svojem bom vztrajal, želim si pač perfektnega psa zase in svojo družino. Odraščal sem ob sosedovih bokserjih, bil veliko z njimi v kontaktu, sedaj pa je čas da postane ena mala bokserka član naše družine in to je to. komaj čakam...

roda box je sedaj ponovil kombinacijo moje psice, kjer so zdravstveni rezultati superca. tako da mislim da kakor je donna rekla te psičke bo verjetno nekje marca za oddajo. priporočam  ;)



Alchy

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #1212 : 23 November 2011, 18:38:50
Kuk sta luškana.



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1213 : 23 November 2011, 18:44:31
Hja, po mojih izkušnjah in slišanih izkušnjah drugih pasjih skrbnikov, je pri psicah včasih kar loterija... lahko se super razumejo, lahko se pa trudiš a jih ne boš spravil mirno skupaj, pa da sam papež požegna  >:( Je bolj tak kot pri ženskah  :P ene se maramo, druge pa pač ne  ;)

Za legla v sloveniji ponavadi ni nekih zgodnjih najav, tako da tako daleč v naprej le redko kdo že objavi da bodo kaj imeli...  :-\
Se pa po mojih izkušnjah splača bit aktiven in klicarit in iskat naokoli po psarnah, ter spremljati forume, facebook, internetne strani psarn, tudi glasilo Kinolog zelo prav pride, a tam so najave še najpoznejše, ker se kar načaka na izid nove številke... :-[

Povprašaj tudi pri lastnikih psov iz določene psarne, kakšne so njihove izkušnje in ali so zadovolni  8) pa ne vztraja vsak na razstavljanju, je pa res, da če je leglo perspektivno, vzreditelj pač želi, da se njegov "dosežek" predstavi širši javnosti, ter da mladiča oceni tudi kak znan in dober sodnik, saj tako dobi povratno informacijo kam in kako naj pelje svojo vzrejo :P
Poleg tega pa so lahko razstave tudi lep način druženja med privrženci neke pasme :-\



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1214 : 23 November 2011, 19:25:23
Ja, sem z RO-DA BOX že v kontaktu. Prvi vtis je zelo dober, tako da bom pozorno spremljal prihode njihovih mladičkov. Aha, torej moram posebej povdariti, da psa ne bom "razstavljal"? Praviš, da bo potem kar selekcija pri vzrediteljih...No kakorkoli, pri svojem bom vztrajal, želim si pač perfektnega psa zase in svojo družino. Odraščal sem ob sosedovih bokserjih, bil veliko z njimi v kontaktu, sedaj pa je čas da postane ena mala bokserka član naše družine in to je to. komaj čakam...

Ja vsaj pri meni je bila selekcija, ko sem rekla, da razstavljala ne bom...pač zastopim tudi to kar je Žverca povedala, da želijo vzreditelji s tem videti ali gre njihova vzreja v pravo smer...ampak pač pri meni to odpade, enostavno nisem za svet razstav in nihče me ne bo v to prepričal...se žal potem raje odpovem psu, kot da sem z nekim pogodbam in podobno vezana na to, da moram obvezno razstavljat...jaz imam psa za svoje veselje in veselje moje družine, ne pa da jo vlečem po razstavah...ampak bom še enkrat rekla, moje mnenje...je pa tudi res, da so razstave priložnost za druženje...se pa lahko družimo tudi izven ringa na razstavi in delamo zdraho, aneda Karamela :D :D :D
Ti dam pa prav, da vztrajaš pri svojem..tudi jaz sem..sem čakala na Donno 4 leta in se je splačalo :D...moji domači pravijo, da je po karakterju kopija mene :D :D...zdaj pa verjemi ali pes ni res odraz lastnika :D

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1215 : 23 November 2011, 20:07:12
Vsekakor zastopim obe "strani". Definitivno imajo vzreditelji neko vizijo in stremijo k temu, da jo dosežejo. Vsaj tisti, ki dajo nekaj nase in to spoštujem. Je pa tudi z mano tako, da se niti približno s psom ne vidim na nekih razstavah, prav tako me ta svet oz. "glamur" niti približno ne privlači, nimam pa načeloma nič proti tem. Kakšno podpisovanje pogodb in podobno pri meni ne pride v poštev. Pač hočem psičko zase, za ženo in za otroka in tu se zgodba konča. Pri tem niti približno ne bom gledal na denar ampak zgolj na "filing" in metuljčke, ko zagledam tisto "the one".

Ja, glede psic je pač tako, da bomo dali vse od sebe za uspešno asimilacijo, je pa res, da smo precej na svojem in bo tudi nekaj "distance". Vsekakor pa je to problem, ki se ga bomo lotili z polno žlico...



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1216 : 24 November 2011, 09:13:35
Vsekakor zastopim obe "strani". Definitivno imajo vzreditelji neko vizijo in stremijo k temu, da jo dosežejo. Vsaj tisti, ki dajo nekaj nase in to spoštujem. Je pa tudi z mano tako, da se niti približno s psom ne vidim na nekih razstavah, prav tako me ta svet oz. "glamur" niti približno ne privlači, nimam pa načeloma nič proti tem. Kakšno podpisovanje pogodb in podobno pri meni ne pride v poštev. Pač hočem psičko zase, za ženo in za otroka in tu se zgodba konča. Pri tem niti približno ne bom gledal na denar ampak zgolj na "filing" in metuljčke, ko zagledam tisto "the one".

Se strinjam, da točn veš katera bo "the one" :), tako kot pri fantih in puncah :P...Donna je bila stara 7 dni, ko sem slikco vidla in sem takoj vedla, da je to to kar sem toliko časa čakala :)...Tako, da le spremljaj legla, jaz imam super izkušnje z Ro-da box...pa verjetno bo tudi kakšna rumena psička prišla na svet, v teh dveh kombinacijah, ki jih bodo imeli :)...mogoče bo tako kot pri meni, ko sem želela le rumeno psičko z veliko belin in je bila edina rumena psička z belinam v leglu, ostali so bili vsi progasti in ena bela :)...mamica in oče pa oba progasta :)..tako da je bila "the one" :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1217 : 24 November 2011, 09:14:27
Alchi nikar ne reci, da pogodbe niso zate! To je ena od boljših stvari, ki zavarujejo tebe kot kupca!
Kupoprodajna pogodba je namenjena predvsem temu, da je pravno formalno urejen odnos med tabo- kupcem in vzrediteljem. Notri piše točno katerega psa si kupil, da je čistokrven, vzrejen po pravilih matične kinološke zveze in FCI, morda tudi določenega pasemskega kluba, da dobiš takoj ali naknadno rodovnik, da je ob nakupu psiček zdrav oz. brez znanih bolezni in napak, če ima lepotne ali druge napake in odstopa od standarda, to lahko napišešl kot opombo v pogodbi in bi bila cena mladiča posledično nižja, potem se lahko vzreditelj zaveže, da ti bo pač nudil doživljenjsko podporo, da v primeru da ne moreš več skrbeti za psa imajo pravico, da psa odkupijo nazaj, da ti dajo neko garancijo- npr.: v primeru pogina zaradi dedne napake v prvem letu lahko izbereš novega mladiča ali kaj podobnega,... itd.
Skratka vse, kar se dogovoriš z vzrediteljem, tudi npr. to, da psa ne boš razstavljal ali paril in da gre v kastracijo/sterilizacijo se lahko domenite v pogodbi!

Osebno imam res zelo dobre izkušnje s kupoprodajnimi pogodbami z vzreditelji in ne vzamem več mladiča brez tega  :P
Gre namreč za to, da s pogodbo in njenimi določili, s katerimi se ti in vzreditelj strinjaš, ne more priti do nekih ogromnih nesporazumov ali celo pravnih sporov 8)

Verjami, ne bo ti žal, samo res dosledno se dogovori z vzrediteljem kaj in kako, strnita to v pogodbeno obliko in podpišita...



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1218 : 24 November 2011, 09:25:14
Alchi nikar ne reci, da pogodbe niso zate! To je ena od boljših stvari, ki zavarujejo tebe kot kupca!
Kupoprodajna pogodba je namenjena predvsem temu, da je pravno formalno urejen odnos med tabo- kupcem in vzrediteljem. Notri piše točno katerega psa si kupil, da je čistokrven, vzrejen po pravilih matične kinološke zveze in FCI, morda tudi določenega pasemskega kluba, da dobiš takoj ali naknadno rodovnik, da je ob nakupu psiček zdrav oz. brez znanih bolezni in napak, če ima lepotne ali druge napake in odstopa od standarda, to lahko napišešl kot opombo v pogodbi in bi bila cena mladiča posledično nižja, potem se lahko vzreditelj zaveže, da ti bo pač nudil doživljenjsko podporo, da v primeru da ne moreš več skrbeti za psa imajo pravico, da psa odkupijo nazaj, da ti dajo neko garancijo- npr.: v primeru pogina zaradi dedne napake v prvem letu lahko izbereš novega mladiča ali kaj podobnega,... itd.
Skratka vse, kar se dogovoriš z vzrediteljem, tudi npr. to, da psa ne boš razstavljal ali paril in da gre v kastracijo/sterilizacijo se lahko domenite v pogodbi!

Osebno imam res zelo dobre izkušnje s kupoprodajnimi pogodbami z vzreditelji in ne vzamem več mladiča brez tega  :P
Gre namreč za to, da s pogodbo in njenimi določili, s katerimi se ti in vzreditelj strinjaš, ne more priti do nekih ogromnih nesporazumov ali celo pravnih sporov 8)

Verjami, ne bo ti žal, samo res dosledno se dogovori z vzrediteljem kaj in kako, strnita to v pogodbeno obliko in podpišita...

Popolnoma se strinjam s tabo Žverca, ampak....ponavadi je pri vzrediteljih, ki dajejo takšne pogodbe poglavitni člen, razstavljanje...in jaz raje nimam nobene pogodbe in garancije kot da imam pogodbo s tem členom...
Bom pa še enkrat povdarila - le moje mnenje...se strinjam s tistimi, ki podpišejo pogodbo, se strinjam z vzreditelji, imam pa tudi svoje mnenje...pač včasih sem mogoče preveč naivna in mislim da se lahko vse reši tudi kako drugače...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1219 : 24 November 2011, 09:45:13
Pri meni smo dali v pogodbo, da je sicer zaželjen obisk razstav, ter da ima vzreditelj pravico prijaviti psico pod vzrejno skupino,... nikjer pa izrecno ne piše, da jo moram nujno razstavljat in tudi vzreditelja sta bila načeloma mnenja, da ni pomembno če jo peljem sploh kdaj na razstavo, da bosta pa zelo vesela, če jo bom :P
Tako, da gre res bolj za to, da uradno preide pes na novega lastnika, ter da se lastnik obveže, da bo za psa primerno skrbel, ga šolal, omogočil vzreditelju stik z psom, da bo lahko spremljal njegov napredek,...

Res popolnoma stvar dogovora! Nikakor se kupoprodajna pogodba ne podpisuje samo pod pogojem obveznega razstavljanja!
Meni osebno je bolj pomembno, da imaš v pogodbi navedeno, npr. da se psa ne sme pariti če le ta ali drugi pes nima vzrejnega dovoljenja, da se ga sterilizira/kastrira iz bilokakega razloga- da je izključno kot ljubljenček in ne plemenska žival,...
Toliko pomembnejših in uporabnejših stvari se upiše v pogodbo kot pa tisti člen o razstavljanju... :-[

Sicer pa tudi v zavetišču ne moreš več posvojiti psa, ali mačke, ne da bi podpisal neko pogodbo :P



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1220 : 24 November 2011, 10:43:04
Tako, da gre res bolj za to, da uradno preide pes na novega lastnika, ter da se lastnik obveže, da bo za psa primerno skrbel, ga šolal, omogočil vzreditelju stik z psom, da bo lahko spremljal njegov napredek,...

To je samoumevno tudi brez pogodbe!

Žverca čist iz firbca....a ti kje v pogodbi piše, da psice NE smeš sterilizirat? Ker sem slišala za par primerov (pa ne pri bokserjih), da ne smejo lastniki sterilizirat psic...


Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1221 : 24 November 2011, 10:45:11
Sem narobe oz. nerazumljivo napisal. Proti pogodbam nimam čisto nič, kvečjem pozdravljam sistem da je vse črno na belem in da "čisti računi pomenijo dolgo prijateljstvo". Zame niso členi v pogodbah, ki bi me zavezovali na razstave, vzrejo, solastništvo,...
Sicer je pa pri teh kupoprodajnih pogodbah tako, da niti nimajo neke veljave, če niso overjene in seveda zelo kvalitetno in nedvoumno sestavljene. Vsi vemo da je lahko vsaka pravna zadeva še kako dvoumna, tudi odvisno od interpretacije..
Vsekakor pa si želim res kvalitetnega psa, tudi reprezentativnega, ki mi bo v ponos. Sej, če po pravici povem, sem že zdaj ponosen pa ga sploh še nimam...malo čudno ne? Kaj čmo ;)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1222 : 24 November 2011, 10:55:51
Sem narobe oz. nerazumljivo napisal. Proti pogodbam nimam čisto nič, kvečjem pozdravljam sistem da je vse črno na belem in da "čisti računi pomenijo dolgo prijateljstvo". Zame niso členi v pogodbah, ki bi me zavezovali na razstave, vzrejo, solastništvo,...

O tem jaz govorim :)...ne o tem, da imam kaj proti pogodbam :).

ALchi me pa zelo name spominjaš, ko sem se odločala za psa :)..vse živo prebrala, prebrskala, klicala, spraševala :)..da sem včasih šla že sama sebi na živce :P...ti res želim eno super psičko :)!

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1223 : 24 November 2011, 11:28:26
Sem drugače zelo neučakan, ko gre za nabavo kakšne nove stvari. Ampak ker tu ne gre za stvar ampak za skoraj "življenskega sopotnika" oz. enakopravnega (ali pa z več pravicami ::)) družinskega člana, sem se prvič odločil, da bom dejansko sistematično poizkusil zadevo speljati na "pameten" in umirjen način. Tako da bom še kar nekaj časa tečnaril na forumu... ;)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1224 : 24 November 2011, 11:43:05
Sem drugače zelo neučakan, ko gre za nabavo kakšne nove stvari. Ampak ker tu ne gre za stvar ampak za skoraj "življenskega sopotnika" oz. enakopravnega (ali pa z več pravicami ::)) družinskega člana, sem se prvič odločil, da bom dejansko sistematično poizkusil zadevo speljati na "pameten" in umirjen način. Tako da bom še kar nekaj časa tečnaril na forumu... ;)

Heheheh bo kar "življenjski sopotnik" z več pravicami :D..vsaj pri nas je tako :D Jo vsi razvajajo :), ima več postelj po stanovanju, dovoljenje za najino posteljo (pa sem prisegala, da to pa nikoli!), kavč..pri tašči ma celo svoj fotelj :)...pri mojih starših, kjer oče ni lih navdušenec za živali, ima dovoljeno tudi it na kavč pa je govoril, tudi v sanjah ne bo šla na kavč :D

Sem pa tudi jaz zagovornik sistematičnega lotevanja tega "problema" :)...jaz sem tako komplicirala, da sem 2 psički izpustila pred mojo, eno sem celo imela že zaarano pa sem si premislila, ker niso bile zadeve pri meni pošlihtane tako kot sem jaz želela, da so...tako, da ALchi nisi edini :) in prav je, da pri tej zadevi tako "kompliciraš"...pes nas spremlja veliko let :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1225 : 24 November 2011, 13:08:34
haha, sva z ženo ravno debatirala kateri fotelj bo od nove bokserke :D



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1226 : 24 November 2011, 18:29:11
Jap, v moji pogodbi je člen, da se psice ne sterilizira brez predhodnega privolenja vzrediteljev  ;)meni tako popolnoma odgovarja, ker če bo vse kot mora biti, bi morda nekoč imeli... :o
 tudi kakršnikoli kirurški posegi, katerih namen ni reševanje zdravstvenega stanja psa, naj se nebi izvajali če vzreditelja o tem nista seznanjena. (gre predvsem za to, da se psice ne podvrže raznim nepotrebnim kozmetičnim posegom)

Tako, da v bistvu je moja/naša pogodba res spisana tako, kot smo želeli in jaz in vzreditelja, dobila sem nekakšen osnutek pogodbe, kaj bi bilo notri, sicer sem imela možnost še pogajati se o stvareh in bi verjetno lahko npr. izsilila, da se psičke ne razstavlja ali kaj drugega  :-\ a, ker bi tudi sama dala v pogodbo enake postavke, kot sta jih predlagala vzreditelja, sem se samo strinjala z njunim delom in onadva sta se strinjala z določenimi mojimi popravki in dodatki.
Moja želja je bila, da imam potomko točno dotičnega samca, po nekajmesečnem iskanju sem našla res POPOLNO kombinacijo prav doma v SLO. čeprav sem poprej kontaktirala kar tri tuje vzreditelje, pa bi mi bili sicer vsi pripravljeni prodati psičke po mojem izboru, in so bili ob mojem povpraševanju zelo veseli, a meni nekako nobena kombinacija ni bila tako zelo všečna kot prav domača  :P
In še psička ki sem jo dobila je še 1000x boljša kot bi si kdajkoli lahko upala, da jo bom dobila! V bistvu je zame popolna... ::)
Tako, kot je ALchi napisal, ko jo gledam mi srce poskoči, prav tako, kot je pri mojem prvem boxerju! Neizmerno sem zaljubljena v njene pegice in brez njih nebi bila pol tako posebna kot je!!! Pa še njena lepotna napaka mi je všeč ::) moje žverke morajo biti nekaj posebnega in Astrid je res ena "limited extra edition" psička in res sem neizmerno hvaležna vzrediteljema Ljubici in Ivotu, da sta mi jo bila pripravljena zaupati! :o




donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1227 : 25 November 2011, 08:37:28
No sej glavno je, da sta obe strani zadovoljne :)...sej pogodbe bi še kako prav prišle pri zgodbah, ki sem jih zadnje čase slišala iz prve roke za nekatere primere na Hrvaškem pa so bile nekoč zelo priznane psarne :(.

Aja kaj si pa mislila s tistim "nepotrebni kozmetični posegi"? Kaj tudi to obstaja  ???

Sej za vsakega je njegov kuža najbolj popoln :), to tudi jaz pravim za mojo Donno :), čeprav ima tudi lepotno napako, prav tako kot Aga, nepigmentirano veko aneda :)?

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1228 : 25 November 2011, 09:15:21
...sej pogodbe bi še kako prav prišle pri zgodbah, ki sem jih zadnje čase slišala iz prve roke za nekatere primere na Hrvaškem pa so bile nekoč zelo priznane psarne :(.

Res? Katere psarne pa? Lahko tudi na ZS...




Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1229 : 25 November 2011, 22:37:34
Nepotrebni kozmetični posegi so npr.: naknadno kupiranje uhljev in repa, pigmentiranje tretje veke s tetovažo, odpravljanje podgrline,...
Dandanes je skorajda ni stvari ki je nebi mogel tako ali drugače "popraviti", kaj vse si folk ne zmisli!!!  >:( >:( >:(

ALchi, tudi jaz sem slišala že kar nekaj "zanimivih" dogod o tej ali drugi psarni, tako da velja biti previden...  :-\
Res dober vtis o psarni dobiš, če se pogovoriš z nekom, ki že ima njihovega mladička in ti lahko iz prve roke pove kako in kaj... pa še tu moraš ločiti zrnje od plevela  :-\