Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034766

ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1230 : 26 November 2011, 13:35:44
Imam še nekaj mesecev časa, tako da se bom poskusil res konkretno pozanimati. Kontakte pa že pridno navezujem... ;)
Za začetek pa osnovni kriterij: samička, rumena, nič razstav,...ostalo bo opravil razum (pri meni malo verjetno) in srce (pri meni zelo verjetno)...



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1231 : 26 November 2011, 16:37:36
Nepotrebni kozmetični posegi so npr.: naknadno kupiranje uhljev in repa, pigmentiranje tretje veke s tetovažo, odpravljanje podgrline,...
Dandanes je skorajda ni stvari ki je nebi mogel tako ali drugače "popraviti", kaj vse si folk ne zmisli!!!  >:( >:( >:(

Tole sem pa ostala šokirana!!! Ok, sem slišala za naknadno kupiranje repov in uhljev...ampak tetoviranje nepigmentirane veke ??? ??? ??? >:( >:(...SVAŠTA! Meni je Donna prav zaradi tega še bolj posebna in moja :D. Kaj bi jaz vse takim ljudem naredila  >:( >:(

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1232 : 26 November 2011, 16:38:52
Imam še nekaj mesecev časa, tako da se bom poskusil res konkretno pozanimati. Kontakte pa že pridno navezujem... ;)
Za začetek pa osnovni kriterij: samička, rumena, nič razstav,...ostalo bo opravil razum (pri meni malo verjetno) in srce (pri meni zelo verjetno)...

Verjemi, da le srce :)...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1233 : 01 December 2011, 14:43:15
Kako pa je ponavadi z rezervacijami? Je dovolj, če počakaš, da se "banda" skoti in potem rezerviraš mladička ali je to potrebno narediti predhodno oz. še preden se ve, da leglo bo? Kaj pa ara, je simbolična ali gre ponavadi za overitve in podobno?



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1234 : 01 December 2011, 15:20:23
Kako pa je ponavadi z rezervacijami? Je dovolj, če počakaš, da se "banda" skoti in potem rezerviraš mladička ali je to potrebno narediti predhodno oz. še preden se ve, da leglo bo? Kaj pa ara, je simbolična ali gre ponavadi za overitve in podobno?


Če že veš pri kateremu vzreditelju boš vzel, je bolje rezervirati prej. Imaš prednosti pri izbiri mladiča, čeprav v tem času ponavadi izberejo ali priporočajo določenega mladička vzreditelji.
Kar se tiče are ima pa vsak vzreditelj drugače. :)








Dogs are best friends ever!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1235 : 01 December 2011, 18:19:55
Uf  :) dobro vprašanje!

Jaz osebno sem začela vzrediteljema že zelo zgodaj tečnarit kaj in kako je z rezervacijami :-[ ker sem res zelooo želela psičko iz točno tega legla in sem mislila, da bodo šli malčki za med, sem se res podvizala  :-[ Pomoje sem vzrediteljema kar par sivih las povzročila s svojim neumornim tečnarjenjem in spraševanjem  :-\ :-[
A pri meni niso sprejemali rezervacij že v naprej, dokler ni bilo leglo skoteno in so sprejeli prve obiske, so ostale rezervaciej odprte, ker so želeli spoznati potencialne bodoče lastnike v živo  :o meni se tak način ne zdi slab  ;)
po dveh ogledih sva bila s fantom dokončno odločena, da želiva točno dotično psičko in ko sva rekla za vplačilo are, sta bila vzreditelja sicer za, a sta rekla, da se ne mudi, da ostane mala 100% rezervirana za naju tudi brez are, če pa si premisliva naj sporočiva. Tako, da sva v bistvu plačala celo kupnino šele ob prevzemu in podpisu pogodbe.

Pri kavalirčku pa sem z vzrediteljico ob obisku vplačala aro in dobila potrdilo o vplačilu določenega zneska kot polog za nakup dotičnega mladička, ki naj bi ga prevzela na določen datum in takrat še dokončno plačala preostali znesek kupnine. Pa tudi ta kavalir je bil zame po dogovoru že nekaj tednov prej rezerviran.

Jaz imam načeloma zelo dobre izkušnje tudi z ustnimi dogovori in rezervacijami, za enkrat se mi še noben vzreditelj ni izneveril :D

Nekateri pa pač že pred samo kotitvijo sprejemajo rezervacije in potem ob kotitvi, ko se ve, koliko je samčkov in samičk, obvestijo potencialne nove skrbnike kaj in kako je ratalo in kdo prvi izbira,... :P nekateri ob tej zgodnji rezervaciji sprejmejo tudi aro, a kaj, ko potem ni v leglu takega mladička, kot si si ga želel!??  ??? eni vrnejo aro, drugi pa...

Skratka, vsak vzreditelj ima svoj sistem in svoj način rezervacij in aranja, tako, da je najbolje, da povprašaš kar dotičnega vzreditelja in potem boš vedel točno pri čem si  :P Ker, če imajo pri nekem leglu že rezerviranih 10 mladičev, je bolj malo možnosti, da jih bo res toliko, potem je še vprašanje spola,... A če si res želiš točno dotičnega mladička iz točno dotične kombinacije, ti jaz svetujem zgodnje rezerviranje  :o



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1236 : 01 December 2011, 18:26:14
Ah, skoraj bi pozabila ::)

Nekateri vzreditelji želijo prej videti kakšen karakter ima posamezen mladič in mu potem poiskati čim bolj kompatibilnega skrbnika  ;) po eni strani se mi zdi to super, saj ti potem svetujejo kateri mladič bi bil za tvoj nivo znanja in tvoje "potrebe" najprimernejši  :P po drugi strani pa morda srce obstane na prav dotičnem mladičku, ki pa je karakterno lahko zelo zahteven in bi potreboval res poznavalsko vzgojo in ne nekega začetnika... :-\ kaj pa potem storiti?

Osebno bi šla tudi z glavo skozi zid, ker če ne začutim neke posebne povezave z mladičkom in mi srce ne poskoči na tisti prav posebni način :o, potem karakter gor ali dol, včasih se tudi iz na prvi pogled ne najbolj optimalne naveze pes-skrbnik lahko razvije nekaj čudovitega!  ;D in na koncu se tak par ujame bolje od vseh pričakovanj!  :o

Res, popolnoma individualno je to, tako, da vzemite si čas in dobro premislite, zadnjo besedo pa ima tako ali tako vedno srce  :P razum je šele na drugem mestu  ;) pa naj drugi pravijo kar hočejo!



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1237 : 02 December 2011, 09:02:16
Popolnoma se strinjam z Žverco o vsem kar je napisala. Še posebej v drugem prispevku, ko je napisala o temu, da ti srce poskoči ob določenem mladiču in se mu ne bi odpovedala ne glede na karakter.

Pri meni je bilo tako, da sem vsakodnevno prebirala internetne strani vzrediteljev in tisti dan zagledala, da so vzreditelji objavili, da imajo leglo (takrat so bili stari 7 dni). Ko sem le na sliki zagledala mojo rumenko z belinam, med vsemi progastimi mladiči, je bila ljubezen na prvi pogled! Brez osebnega stika, še brez stika z vzreditelji, enostavno sem vedela, da je to to. Mogoče se bo kdo smejal, ampak jaz sem vedela, da je moja :).
Takoj sem kontaktirala vzreditelje po e-mailu. Odgovor sem dobila takoj in smo tisti dan preživeli v dopisovanju (ker so s Hrvaške) :), v tem dnevu sem tudi dobila od njih slikice vseh mladičkov, veliko njihovih nasvetov, mnenj in vseh ostalih podatkov. Moram priznati, da sem se najprej dvomila med eno skoraj črno psičko z belinam (se je javila sestra od njenega lastnika tudi na tem forumu, so v Slo) in med mojo Donno. Ampak me je od vsega začetka vleklo bolj k njej in sem še isti dan podala rezervacijo prek e-maila. Potem smo se zmenili, da pošljem po pošti simbolično aro na njihov naslov in je bila od 7. dne svoje starosti moja :). Plus to, da so bili vzreditelji prav v obdobju izbire imen za mladičke in so mi dali tudi dovoljenje, da ji sama izberem ime, le po rodovniku je mogla biti na D. :) Potem so mi vzreditelji skoraj vsak teden pošiljali veliko slikc kako se moja Donna razvija, smo bili stalno v kontaktu, ko je bila stara malo več kot en mesec smo jo šli tudi na Hrvaško pogledat :). Potem sem bila še bolj pečena :D.

Je pa res, da ima vsak vzreditelj svoj način in je pomoje najbolje, da se pri posameznem vzreditelju pozanimaš.

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1238 : 03 December 2011, 13:14:35
ojoj, komplikacije, komplikacije, ampak včasih je verjetno tudi to ok...

Ja res je težko mladička rezervirati in dati aro še preden se mladički sploh skotijo, ker se prav lahko zgodi, da ne bo kombinacije, ki si jo želi posameznik. Tudi pri meni bo tako, ker ciljam izključno na rumeno samičko. Bom pač v kontaktu z večimi vzreditelji in ko bom videl mladičko (in se zaljubil preko slikce, kot pravi donnika) bom pač naredl vse kar bom lahko, da jo tudi dobim/kupim..Nekaj bo pripomogla tudi fleksibilnost vzrediteljev oz. njihov odnos. Kot sem že rekel, želim si, da bi vzreditelj cenil denar, ki mu ga bom dal, prav tako pa si želim, da prepozna v meni osebo, ki resnično ljubi pse in jih smatra za človeku enakovredne prebivalce na Zemlji in seveda brez skrbi in z radostjo odda/proda mladička. Če bom pa naletel na neko "naduto" ocenjevanje mojega "rodovnika" in na površno oceno ali sem ali nisem sposoben vzgajati in skrbeti za bokserja, bom pač šel drugam...Se pa stinjam, da je kompatibilnost lastnik/pes pomebna in to zelo, sem pa tudi mnenja, da ni samo človek tisti ki lahko uči in vzgaja psa ampak tudi obratno, pes je lahko tisti, ki tudi človeka nauči marsikateri dobrini (tu ne mislim na to da pes trenira avtoriteto na človeku), bog namreč ve da nihče ni idealen (niti približno..)...



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1239 : 03 December 2011, 15:27:28
ALchi!
Vem kaj si mislil s tem, da se tudi mi lahko marsikaj naučimo od svojega psa!  :P
To se je meni zgodilo z mojim prvim boxerjem  :o Če nebi bilo mojega Orča, nebi bila pol tako zagret in uspešen skrbnik, ter nebi bila niti približno tako navdušena nad šolanjem psov- posebno boxerjev!!!  :o 8) :P

Moj trmek, me je pri mojih 16ih letih prisilil, da sem ovrgla vse tedaj znane teorije, ki so mi jih prodajali v pasji šoli in sem začela uporabljati zdravo kmečko pamet, iznajdljivost,... Šolati boxerja je sizifovstvo, saj imajo enega od najdaljših in najbolj divjaško-razgrajaško- neubogljivih obdobij odraščanja, kar jih jaz poznam  :o >:(
Pri njih gre za neko posebno logiko, zelo radi razmišljajo, zelo radi naredijo nekaj, če imajo tudi sami kaj od tega in niso pasma, ki bi skrbnika brezpogojno ubogali in ljubili!  ;) Jaz sem si morala najprej prislužiti Orotovo zaupanje, potem sva gradila na kolegialnem odnosu jaz zate- ti zame, učila sva se igrat po boxersko- vlečke in cukanje so pri Orotu predpogoj da sploh kaj dela (P.S. Cezar Millan zgleda še ni vzgajal pravega boxerja, ker bi z igro brez cufanja pri mojem Orču total pogoru :P How to raise a perfect puppy- pa ja de  >:()

Poleg tega sem se sicer malo zgrda naučila, da če se boxerju nek dotičen dan nekaj ne da delat, potem se lahko v zid zaletiš, pa ne bo nič od tega  :P so res neizmerno trmasi in že kar človeško načelni  :D poleg tega znajo kuhati mulo tudi do teden dni! :-[
In da o tem, kako me je iz principa prvič v življenju poscal- po tem, ko sem ga delno prisilila, da gre čez neko oviro, da bi videl da se nima pač česa bati,- niti ne govorim!

Boxer je nočna mora vseh slavnih pasjih trenerjev, šolanje teh slinkotov zahteva popolnoma drugačen pristop in logiko, ki presega meje kvantne fizike :P Zame je to edina pasma, ki mi res odgovarja prav zaradi te njihove čudne logike razmišljanja, zato me njihovo šolanje tudi tako zelo veseli  :-[
če bi bila kot večina drugih novopečenih pasjih lastnikov, ki so tako zelo zagreti in delajo po najnovejših metodah silno znanih inštruktorjev, a obupajo takoj, ko njihov pes česa noče narediti, potem bi svojo "pasjo kariero" zaključila že pri 16ih, pa je na srečo nisem in sedaj pri skoraj 24ih imam še enega slinkota in nebi ga zamenjala za nobeno drugo pasmo na svetu!!! :P :o

Border colli, Shelty itd. se lahko skrije pred boxerjem kar se mene tiče :o jaz ga nebi vzela, pa magar če mi ga podarijo :P :P :P

Tako da ja, definitivno te bo tudi tvoj boxer marsičesa novega naučil! 8)

(se opravičujem da sem tako dolgovezila... :-[)



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1240 : 03 December 2011, 15:33:44
A, pa da ne pozabim! Slikica medvrstnega sobivanja dveh boxerskih vele šnofljačev in enega malega piskajočega morskega prašička Šefeta  :o ;)
Vse se da doseči, če se le znaš potruditi  :P




donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1241 : 05 December 2011, 10:58:46
Moj trmek, me je pri mojih 16ih letih prisilil, da sem ovrgla vse tedaj znane teorije, ki so mi jih prodajali v pasji šoli in sem začela uporabljati zdravo kmečko pamet, iznajdljivost,... Šolati boxerja je sizifovstvo, saj imajo enega od najdaljših in najbolj divjaško-razgrajaško- neubogljivih obdobij odraščanja, kar jih jaz poznam  :o >:(
Pri njih gre za neko posebno logiko, zelo radi razmišljajo, zelo radi naredijo nekaj, če imajo tudi sami kaj od tega in niso pasma, ki bi skrbnika brezpogojno ubogali in ljubili!  ;) Jaz sem si morala najprej prislužiti Orotovo zaupanje, potem sva gradila na kolegialnem odnosu jaz zate- ti zame, učila sva se igrat po boxersko- vlečke in cukanje so pri Orotu predpogoj da sploh kaj dela (P.S. Cezar Millan zgleda še ni vzgajal pravega boxerja, ker bi z igro brez cufanja pri mojem Orču total pogoru :P How to raise a perfect puppy- pa ja de  >:()

Poleg tega sem se sicer malo zgrda naučila, da če se boxerju nek dotičen dan nekaj ne da delat, potem se lahko v zid zaletiš, pa ne bo nič od tega  :P so res neizmerno trmasi in že kar človeško načelni  :D poleg tega znajo kuhati mulo tudi do teden dni! :-[
In da o tem, kako me je iz principa prvič v življenju poscal- po tem, ko sem ga delno prisilila, da gre čez neko oviro, da bi videl da se nima pač česa bati,- niti ne govorim!

Boxer je nočna mora vseh slavnih pasjih trenerjev, šolanje teh slinkotov zahteva popolnoma drugačen pristop in logiko, ki presega meje kvantne fizike :P Zame je to edina pasma, ki mi res odgovarja prav zaradi te njihove čudne logike razmišljanja, zato me njihovo šolanje tudi tako zelo veseli  :-[
če bi bila kot večina drugih novopečenih pasjih lastnikov, ki so tako zelo zagreti in delajo po najnovejših metodah silno znanih inštruktorjev, a obupajo takoj, ko njihov pes česa noče narediti, potem bi svojo "pasjo kariero" zaključila že pri 16ih, pa je na srečo nisem in sedaj pri skoraj 24ih imam še enega slinkota in nebi ga zamenjala za nobeno drugo pasmo na svetu!!! :P :o

Border colli, Shelty itd. se lahko skrije pred boxerjem kar se mene tiče :o jaz ga nebi vzela, pa magar če mi ga podarijo :P :P :P

Žverca KAKO SEM VESELA TELIH TVOJIH BESED! Namreč meni se je z Donno isto dogajalo. In ko sem v prejšnji šoli trdila, da pač tak način šolanja ni za bokserja (pa čeprav sem totalen laik na tem področju, ampak nekaj let sem pa le prebirala vso živo literaturo), sem dobila le odgovor, da jaz nimam avtoritete in da me pes vrti okoli prsta in da ne znam s svojim psom. Hvala bogu za to izkušnjo po eni strani, ker me je prisilila, da sva zamenjali šolo in se imava zdaj SUPER!

Na kakšen način si ti tenirala potem Orota in predvsem zdaj Ago? Ker bi res rada slišala tvoje mnenje in način, prosim :)? Ker se mi zdi, da ogromno veš :)..Delaš na hrano, igračo?

Pa še kako je res tale tvoj stavek..."Poleg tega sem se sicer malo zgrda naučila, da če se boxerju nek dotičen dan nekaj ne da delat, potem se lahko v zid zaletiš, pa ne bo nič od tega  :P so res neizmerno trmasti in že kar človeško načelni  :D poleg tega znajo kuhati mulo tudi do teden dni! :-["
Ampak potem pride tudi tak dan, da se jim pač ljubi delat in jim je vse žurka in potem si prav ponosen na vse ure vloženega dela :D

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1242 : 05 December 2011, 18:04:22
Donnika, prsv popolno si dopolnila moje besede v zadnjem stavku!!!  :o

Z Orotom je križ, je pes, ki ga je izredno težko motivirati, ne dela na hrano (razen dnevi svetle izjeme, ko se sam tako odloči), ne dela najbolje na igračko- ker mu razen vrvi za vlečenje ni nič všeč... :'(
Najini treningi so torej nekaj takega, vzameš vru za cufanje ali pa povodec- jaz mu ga dovolim gristi in vleči (in ne, na sprehodu zaradi tega nimam niti najmanjšega problema kot vztrajno trdijo nekateri  :P) potem probam mrcino zmotivirat, da se cufava, včasih rata, drugič ne  :-[ če rata, potem pospravimo cufo in lahko ene pol ure do uro delam z njim trikce, agility,... po koncu vaje se včasih cufa, včasih ne- moj je res težaven karakter za šolat  :o
Z odkritjem klikerja je moje učenje postalo malo lažje, a Oro večkrat izpljune priboljšek in je zadovoljen že s tem, da vidi kliker in sliši, ko kliknem ??? tudi če oblečem jopič od kinološkega društva je malce bol pripravljen delat z mano- a tudi tu ni nobene garancije :'(
Pri agility tekih sem vedno vedela, kdaj bova dobro tekla in kdaj ne  ;) če se je pred startom res na polno cufal z mano, potem so bili teki in njegova pozornost prečudoviti, tudi precej hiter je znal biti! :o če je bil pa bolj mlačen v cufanju so bili pa teki boxersko zafušani, a še vedno "s stilom" odlavfani, včasih malo "slow motion"  :P 8)
Poleg tega sem pri Orotu odkrila, da ko me je enkrat vzel za svojo, je zelo rad posnemal stvari! ::) tako sva se naučila priklon, pa kako se oblizne in zazeha,... včasih se splača poizkusiti tudi to  :D

Ago je veliko lažje učiti! Mala je zelo samomotivirana, želi ustreči, ko vidi Orota, da nekaj dela, ga skuša posnemati, trudi se za priboljšek (kar je meni zelo všeč in je z njo velikooo enostavneje delat kot z Orčem)  :P tudi igračka ji je dobra nagrada, ona je res bolj enostavna za enkrat  ::) upam, da bo tako tudi ostalo...

V bistvu so me še vsi psi naučili, da noben ni enak, vedno moraš znova iskati tisto, kar psa najbolj veseli in kar mu pomeni največjo nagrado! To nikakor da ni lahka naloga, a drugače ne gre... Probati je treba velikooo priboljškov- različnih se razume ;), pa igračke, vlečke, žogice,... eni celo na samo čohanje in pohvalo delajo! :P

Če bi strokovnjaki za brihtnost ocenjevali mojega Orča, bi dobili živčni zlom :o On dela zame in malo za mojega fanta, ker sva mu očitno všeč in naju ima rad, moj oče pa lahko okoli maha z velikim kosom pršuta, pa se ne bo niti usedel zanj :o
Podobno je bilo v prvi pasji šoli :-[ z mano je delal precej lepo, ko pa ga je prevzela inštruktorica in želela z njim nekaj pokazati ali še kaj izboljšati, se je pes popolnoma zaprl vase in se sobesedno usedel ali ulegel na tla in se ni premaknil niti za en centimeter :o Seveda so ga veleumno ocenili za izredno težavnega in nekooperativnega psa iz katerega ne bo nič- z mano pa še manj :o :P



m90

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #1243 : 07 December 2011, 15:05:36
Lep pozdrav vsem skupaj :)

Imam eno vprašanje in sicer zanima me ali je imel kdo podobne težave, naši bokserki na glavi ni rasla dlaka točno na sredi glave med ušesoma. Ampak to je bila čisto majhna centimeter dolga in cca 2 mm črtica kjer dlaka ni rasla. Veterinar je rekel da se pri bokserjih pogosto pojavi da jim dlaka raste pod kožo in da lahko nastane bula se zagnoji.... Pred kakšnim mesecom se ji je ta bula res pojavila, na otip je trda bula ni neki velika, vendar se mi zdi da je skoz večja. :-\ Ta mesec bo šla verjetno na operacijo, da se bula odstrani. Stara pa bo 8 mesecev.
 Je kdo imel podobne probleme?

Lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1244 : 13 December 2011, 10:44:15
Imam še nekaj mesecev časa, tako da se bom poskusil res konkretno pozanimati. Kontakte pa že pridno navezujem... ;)
Za začetek pa osnovni kriterij: samička, rumena, nič razstav,...ostalo bo opravil razum (pri meni malo verjetno) in srce (pri meni zelo verjetno)...

Zakaj je pa barva kriterij? Me čisto resno zanima, ker sama tudi tako počasi in vztrajno iščem psa, pa mi je barva zadnja briga.

Za izkušene bokseraše. Kateri vsi zdravstveni testi so dobrodošli? 

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1245 : 13 December 2011, 13:26:29
Zakaj je pa barva kriterij? Me čisto resno zanima, ker sama tudi tako počasi in vztrajno iščem psa, pa mi je barva zadnja briga.

Za izkušene bokseraše. Kateri vsi zdravstveni testi so dobrodošli? 

Zakaj barva? V bistvu je odgovor ali razlog čisto banalen. Pač mi je takšna barva najlepša in če se le da, bi rad imel rumeno bokserko. Pred leti sem se namreč zaljubil v lepega rumenega bokserja in mi je to nekako v podzavesti ostal nekakšen ideal...Drugače bi pa z velikim veseljem imel belega, progastega, črnega itd..ne samo to, pred mesecem smo skoraj vzeli lepega enoletnega zlatega prinašalca iz bližnjega zavetišča...ga je potem prej vzel nekdo drug..Bistvo odgovora je da mi je vseeno kakšnega psa imam, če pa lahko izbiram oz. izbiram in dobro plačam, bom pač poskusil dobiti zase najboljše ... ;)



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1246 : 13 December 2011, 13:31:19
Zakaj barva? V bistvu je odgovor ali razlog čisto banalen. Pač mi je takšna barva najlepša in če se le da, bi rad imel rumeno bokserko. Pred leti sem se namreč zaljubil v lepega rumenega bokserja in mi je to nekako v podzavesti ostal nekakšen ideal...Drugače bi pa z velikim veseljem imel belega, progastega, črnega itd..ne samo to, pred mesecem smo skoraj vzeli lepega enoletnega zlatega prinašalca iz bližnjega zavetišča...ga je potem prej vzel nekdo drug..Bistvo odgovora je da mi je vseeno kakšnega psa imam, če pa lahko izbiram oz. izbiram in dobro plačam, bom pač poskusil dobiti zase najboljše ... ;)

ALchi, iz katere psarne (vzreditelja) bi pa vzel?          (če ni skrivnost) :-[




lp

Dogs are best friends ever!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1247 : 13 December 2011, 14:08:33
ALchi, iz katere psarne (vzreditelja) bi pa vzel?          (če ni skrivnost) :-[

lp

Sploh ni skrivnost. Saj bi rekel, da iz najboljše ampak iskreno nimam pojma katere so na dobrem in katere na slabem glasu. Pač iskreno povem, da ne poznam psarn in zato nimam neke prednostne liste. Mi je vseeno iz katere, verjetno pa  iz tiste, ki bo imela lepo rumeno psičko v katero se bom zaljubil na prvi pogled, iz tiste, ki mi ne bo pogojevala kakšno nadaljnje raztavljanje (psičko b imel rad samo za svojo družino) in iz tiste, ki bo imela prijazen, fer in spoštljiv odnos (lastniki namreč). Čist vseeno ali bo to psarna iz SLO, HRV, SRB ali od drugod. Seveda pa priporočila niso odveč... ;)



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1248 : 13 December 2011, 14:23:47
Sploh ni skrivnost. Saj bi rekel, da iz najboljše ampak iskreno nimam pojma katere so na dobrem in katere na slabem glasu. Pač iskreno povem, da ne poznam psarn in zato nimam neke prednostne liste. Mi je vseeno iz katere, verjetno pa  iz tiste, ki bo imela lepo rumeno psičko v katero se bom zaljubil na prvi pogled, iz tiste, ki mi ne bo pogojevala kakšno nadaljnje raztavljanje (psičko b imel rad samo zasvojo družino ) in iz tiste, ki bo imela prijazen, fer in spoštljiv odnos (lastniki namreč). Čist vseeno ali bo to psarna iz SLO, HRV, SRB ali od drugod. Seveda pa priporočila niso odveč... ;)

Sej pol pa sploh nerabiš vzet iz razstavnih linij, ampak pač iz preverjenega, zdravnega in karakterno stabilnega legla, če praviš, da te razstave ne zanimajo. Poznam dobro psarno iz Slovenije, Summ Cuique, sem šla lani leglo tudi pogledat (namreč moj stric ima psa iz njihove psarne). Je pa res, da so precej strogi kam dajo mladiča (tu mislim na to ali se bo razstavljal ali ne), ker pač za tiste najbolj perspektivne hočejo dom, v katerem bodo mladička razstavljal. In po eni strani se mi zdi to prav, po drugi pa... ker če je tako perspektiven se  lahko iz takega psa mnogo razvije (mislim razstavno področje). Seveda pa mora biti v prvi vrsti družinski član. So pa dobre (v glavnem boljše) psarne v tujini. :)

Dogs are best friends ever!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1249 : 13 December 2011, 14:27:59
Jih poznam, so someščani (Novo mesto) in imam že malce navezanih stikov. Se pa strinjam, da za razstavno potencialnega mladička iščejo lastnike, ki bodo ta potencial znali izkoristit. Tu ne vidim nič slabega. Jaz bom pa pač psičko nabavil tam, kjer tega ne bodo zahtevali.. ;)



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1250 : 13 December 2011, 14:39:56
Zakaj je pa barva kriterij? Me čisto resno zanima, ker sama tudi tako počasi in vztrajno iščem psa, pa mi je barva zadnja briga.

Za izkušene bokseraše. Kateri vsi zdravstveni testi so dobrodošli? 

kolki, srce, hrbet... če je le možno, sicer so najbolj osnova kolki katere dobiš pri vzdrediteljih, ampak poznam pa par takih, ki vstrajajo in priložijo tudi za srce in hrbtenico.. mogoče bo zverca kej več vedla.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1251 : 13 December 2011, 15:11:45
Samo en medklic. Nikoli niso vsi psi v leglu razstavno perspektivni in če bi vsi vzreditelji bokserjev res zahtevali za vse svoje mladiče obvezno razstavljanje, bi jih bilo po razstavah zelo veliko, ampak jih ni ;)

Zato nič komplicirat, vzreditelju povedat kaj iščete, kaj zagotavljate kot potencialni bodoči lastnik njegovega mladiča, česa ne boste počeli (sicer se kasneje še vedno lahko premislite ;) ) in to je to.

"Obvezno"(ali vsaj priporočljivo) pa naj bi imeli starši preglede za kolke + komolce, srce , hrbet, če majo še kaj toliko boljše :)

in da si izposodim besede od ALchi-ja "če pa lahko izbiram oz. izbiram in dobro plačam, bom pač poskusil dobiti zase najboljše ..."
Če že plačate in to ne malo, se dobro pozanimajte kaj boste dobili za ta denar!

Kolikor vem bokserji umirajo povprečno zelo zgodaj. Poleg tega je zato priporočljivo pogledat tudi, koliko so v splošnem živeli predniki in ostala pasja družina.

V splošnem se šteje, da bolezni, ki se pojavijo do nekega sedmega ali osmega leta so genetske, kar je kasneje pa so razlogi različni...

PS: Pa karakterne značilnosti se tudi dedujejo. Zato ne priporočam vzeti mladiča od agresivnih in/ali plašnih staršev (kot minimum)

+1

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1252 : 13 December 2011, 15:32:12
Citiraj
Samo en medklic. Nikoli niso vsi psi v leglu razstavno perspektivni in če bi vsi vzreditelji bokserjev res zahtevali za vse svoje mladiče obvezno razstavljanje, bi jih bilo po razstavah zelo veliko, ampak jih ni


Mislim da ogromno vzrediteljev na ta način preceni svoje mladiče, kolikor vem sploh ni nujno če sta oba starša superšampiona da bodo zato tudi mladiči, še manj pa to pomeni da bodo zato mladiči zdravi. tu gre za lepotna mnenja.

jaz osebno če bi izbirala med "lepim ali pametnim" se bi definitivno odločila za drugega. kaj govorim? veliko bolj cenim da ima pes IPO izpit kot pa da ima pravilno gubo, obe veki pigmentirani ipd. vem da ni to ta tema ampak kakor si napisala, samo en medklic hehe



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1253 : 13 December 2011, 16:55:17
Samo en medklic. Nikoli niso vsi psi v leglu razstavno perspektivni in če bi vsi vzreditelji bokserjev res zahtevali za vse svoje mladiče obvezno razstavljanje, bi jih bilo po razstavah zelo veliko, ampak jih ni ;)

Zato nič komplicirat, vzreditelju povedat kaj iščete, kaj zagotavljate kot potencialni bodoči lastnik njegovega mladiča, česa ne boste počeli (sicer se kasneje še vedno lahko premislite ;) ) in to je to.

"Obvezno"(ali vsaj priporočljivo) pa naj bi imeli starši preglede za kolke + komolce, srce , hrbet, če majo še kaj toliko boljše :)

in da si izposodim besede od ALchi-ja "če pa lahko izbiram oz. izbiram in dobro plačam, bom pač poskusil dobiti zase najboljše ..."
Če že plačate in to ne malo, se dobro pozanimajte kaj boste dobili za ta denar!

Kolikor vem bokserji umirajo povprečno zelo zgodaj. Poleg tega je zato priporočljivo pogledat tudi, koliko so v splošnem živeli predniki in ostala pasja družina.

V splošnem se šteje, da bolezni, ki se pojavijo do nekega sedmega ali osmega leta so genetske, kar je kasneje pa so razlogi različni...

PS: Pa karakterne značilnosti se tudi dedujejo. Zato ne priporočam vzeti mladiča od agresivnih in/ali plašnih staršev (kot minimum)

Zame nekaj zelo koristnih stavkov. Tnx;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1254 : 13 December 2011, 18:51:58
karamela, se strinjam.  ;D

ALchi, super če je bilo kaj uporabnega  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1255 : 13 December 2011, 22:13:37
andreja- brez zamere  ;) a pri boxerjh je žal tako, da je vse preko osmega leta že zelo lepa starost za njih  :o tako, da se dedne hibe pri njih kažejo že veliko prej- pri dveh do treh letih večinoma... in to med drugim tudi rakava obolenja, ki pri boxerjih niso starostna ampak precej dedna stvar  :'(

Torej, najpomembnejše je preveriti za par generacij nazaj: srce, kolke, hrbtenico. Dobro je tudi vedeti, ali se v liniji pojavljajo rakava obolenja, obolenja ledvic, "razrast dlesni" lahko gre za tumor, uvih ali izvih vek, komolčna displazija, brahiocefalični sindrom- predvsem prirojeno zožanje nosnic, v upoštev pa pride tudi epilepsija.

Boxerji so tudi že na vzrejnem pregledu testirani na streloplahost, torej pes ne sme biti ne plah, ne agresiven v nobenih okoliščinah! Lahko je malce zadržan, zaželjeno je, da ima "karakter". Nekateri boxerjev nastop vzamejo za dominantnega in agresivnega, a boxer je pač pasma, ki ima izjemno močno karizmo, ti psi se "pokažejo", hodijo pokončno, postavljajo se pred drugimi psi, pa ne iz agresije ali dominance, ampak zato, ker so pasemsko takšni. To je načeloma čuječ pes, ki ima vedno eno oko na svoji okolici, vse in vsakdo ga zanima in ko boxerja nekaj zanima, se "postavi ko žrebec" in maha z repom kot s sabljo 8) Nastop pravega boxerja je res nekaj enkratnega za videt  :o

No, to je nekaj malega za danes, morda kaj več drugič...



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1256 : 14 December 2011, 07:04:12
Pa je z dednimi boleznimi in boleznimi nasplošno bilo pri bokserjih vedno tako ali je to posledica recimo temu "napačne" vzreje v zadnjih desetletjih? Poskušam prebrati veliko o bokserjih in tudi o osatlih pasmah, pri nekaterih zasledim veliko naklonjenost dednim boleznim, pri ostalih manj. Se motim ali je pač bokser med vodilnimi (žal v neg.smislu) glede bolezni..? Pa že tako imajo rel. kratko življensko dobo...



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1257 : 14 December 2011, 08:08:10
Boxerji so bogve zakaj izjemno nagnjeni k rakavim obolenjem  :'( Na drugem mestu so napake srca, ki so včasih močno skrajševale življenjsko dobo pasme, sedaj pa se srca že kar redno pregledujejo pri vzrejnih psih in je tega manj oz. v resnih vzrejah skoraj nič (se pa sem ter tja narava in genetika malo kruto poigra in potem... :'()
S kolki je podobno, za vzrejni pregled je potreben izvid na displazijo A ali B (pogojno tudi C ali nižje, meni osebno to ni povšeči  :-\)
Težave s hrbtenico- spondiloza so poprej povezovali s tem, da boxerjis kupiranim repom izrazito opletajo z zadnjim koncem, ko so veseli in nas pozdravljajo... no, s prepovedjo kupiranja repov se je izkazalo, da s tem spondiloza ni čudežno izginila in, da gre za stvar dobre vzreje, da se za to preverja in vzreja le s psi, ki so negativni  ;)

Komolci načeloma niso problematični, se pa lahko pregleda- tudi stvar vzrejne linije, podobno tudi z vsemi drugimi obolenji.
Tako, da ja, pasma je kar "slaba" kar se zdravja tiče  :-[ ampak z dobro vzrejo imamo vedno več psov, ki živijo osem let in krepko več. Moramo pa seveda tudi upoštevati, da gre za večjo in težjo pasmo, torej je življenjska doba nižja, kot pri drugih lažjih in manjših pasmah.
Dobra vzreja veliko pomeni! Včasih, ko ni bilo zahtev po zdravstvenih izvidih za vzrejo, so parili "na oko" in glede na rodovnik, s popularnimi samci so se lepo razširile tudi zdravstvene težave, s katerimi se vzreditelji bojujejo še dandanes >:(

Pri moji psički, sta se vzreditelja res zelooo  potrudila, in preštudirala rodovnike, vsi psi v zadnjih štirih generacijah so dočakali 10 let ali več, kar je že zelo dobra popotnica za v naprej  8)
Tako,da ko se odločaš za boxerja malo preštudiraj rodovnik potencialnega mladička, če je kak pes hitro poginil, pa to ni bilo zaradi spleta nesrečnih okoliščin, pač pa npr.: zaradi odpovedi srca, ledvic,... je to že rdeča zastavica in velja biti previden! Prav tako velja iti previden, če je v rodovniku polno psov z B ali C kolki, njihovi potomci imajo pa potem kar naenkrat A kolke  ??? Zna biti, da je šlo za kake nečedne posle...  :-\
Iz lastnih izkušenj vem, da ej včasih izredno težko priti do določenih podatkov o prednikih, a ves trud in tečnarjenje naokoli se splača, pa še veliko bolje se spi če veš, da si naredil res vse v svoji moči, da bi si zagotovil zdravega spremljevalca za upajmo da naslednjih 10 let  :o



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1258 : 14 December 2011, 09:32:13
Žverca, nisi razumela. Kar je prej je dedno, kar je pol je pa vedno več vpliva okolja. Torej, če so predniki pri določeni liniji živeli 10 let in več je pač večja verjetnost, da bodo tudi potomci. Če pa je v liniji večja smrtnost okrog povprečja ali celo prej pa... vemo kam pes taco moli, ne?  ;) Recimo za  raka ne moreš narediti DNK raziskave, vedno pa lahko preveriš življensko dobo...
se pravi, enako mislim kot ti  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1259 : 14 December 2011, 10:29:53
Kakšen rezultat pregleda srca pa je dober in kakšen je slab? Če se komu ljubi razložiti ali pa nalinkat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!