Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1035157

ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1260 : 14 December 2011, 11:04:42
Kakšen rezultat pregleda srca pa je dober in kakšen je slab? Če se komu ljubi razložiti ali pa nalinkat.

Tudi jaz prosim za kakšen "šnelkurs"...sicer bom pa še malo poguglal...



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1261 : 14 December 2011, 11:12:11

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano

ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1263 : 14 December 2011, 11:45:30
ALchi...

http://www.njuskalo.hr/psi/njemacki-bokser-boxer-oglas-4081342

Xandra :)

Hvala, sem že videl oglas. Pri meni je ta "catch", da bom psa nabavil spomladi. Zdaj čez jesen/zimo pospešeno adaptiram in širim stanovanje, tako da je precej prahu in nevarnih koškov in orodja in vsekakor neprimerno za malega zvedavega psička. Čez kakšen mesec bo vsega konec in potem akcija!



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1264 : 14 December 2011, 12:04:20
Hvala, sem že videl oglas. Pri meni je ta "catch", da bom psa nabavil spomladi. Zdaj čez jesen/zimo pospešeno adaptiram in širim stanovanje, tako da je precej prahu in nevarnih koškov in orodja in vsekakor neprimerno za malega zvedavega psička. Čez kakšen mesec bo vsega konec in potem akcija!

Ja to je pa le problem :(. Pri spomladanskih psih je zelo dobro to, da so mladički veliko zunaj že pri vzrediteljih in se kmalu naučijo na čistočo, na to da trava pomeni lulanje. Ker moja je zimski "otrok" :) in sem imela še do njenega 8.meseca probleme pa ne glede na to da smo jo vozili ven po obrokih, po pitju, po igri, skoraj na 2 uri na začetku...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1265 : 14 December 2011, 12:28:51
Jaz lahko dodam samo tole, da se splača pogledat malo po bokserjih s katermi se še kaj dela in so še 'na stara leta' v dobri kondiciji.
Seveda pač po možnosti čimveč takih psov v liniji.

Po mojih opažanjih dajo kar nekaj na delovne rezultate, ne pa toliko na razstavne, in se zelo trudijo pripeljati vzrejo na prave tire, v Nemčiji.
Preveč sicer nisem na bokser sceni, ampak se da tudi v Sloveniji najti kar nekaj kvalitetnih psarn, ki se zelo trudijo.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1266 : 14 December 2011, 12:45:22
Jaz sem dobila svojo bokserko januarja pa se je naučila lulati zunaj v manj kot enem tednu, 'vzreditelj' jih je sicer vozil ven po malem, ampak večinoma so vseeno not lulali,  sem pa bila res dosledna in ni ji bilo skorajda omogočeno, da bi se lahko not polulala. Bila je res neverjetno pridna, skor nismo vedeli kaj je lužica.
Tamala psička, borderka, pa je rabila precej več časa, pa je bila zagotovo več zunaj(že zato, ker je primorka in so lahko lulali zunaj že januarja), je pa res da nisem bila jaz tako pridna, čeprav sem prvi teden ravnala enako kot pri bokserki, ker sem pač imela že službo, pri bokserki pa sem bila še študentka in sem imela več časa.
Pri obema sem se en teden vstajala na dve uri preko noči in pri bokserki je odlično funkcioniralo, je takoj skapirala, pri tamali pa pač ne, odvisno od psa.
Sem pa imela drugo težavo, bokserki se je namreč zdelo nadvse zabavno, ko sva sredi noči šli ven, vedno je mislila, da greva žurat na sneg in sem jo komaj zvabila nazaj not. :P Pa ful smešno je bilo, ko je bil sneg, ko sem jo dobila in ga je bilo tisto leto res ful cel čas in pol je počasi kopnel, pa je vsakič iskala zaplatico snega za lulat in kakat, vse je bilo zeleno (ok, bolj blatno, no ;)), ona pa je šla lulat na najmanšo zaplatico snega sploh možno. :D

Pojdi na obisk k  vzrediteljem, poglej mladičke, se pogovarjaj in potem ti bo že občutek povedal kje je tapravo zate. :) Meni je pomembno, da so mi tudi vzreditelji ok, da se je z njimi prijetno pogovarjat, težko razložim čisto točno, ampak z enimi se 'zaštekaš', z enimi pa pač ne. Ma vse filozofije so odveč, nekje je čisto taprav kuža zate in, ko bo čas zanj se bosta že našla, bo že naneslo tako. :)



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1267 : 14 December 2011, 13:59:12
Pojdi na obisk k  vzrediteljem, poglej mladičke, se pogovarjaj in potem ti bo že občutek povedal kje je tapravo zate. :) Meni je pomembno, da so mi tudi vzreditelji ok, da se je z njimi prijetno pogovarjat, težko razložim čisto točno, ampak z enimi se 'zaštekaš', z enimi pa pač ne. Ma vse filozofije so odveč, nekje je čisto taprav kuža zate in, ko bo čas zanj se bosta že našla, bo že naneslo tako. :)

Se popolnoma strinjam. Si v "nulo" zadela moj način razmišljanja... ;)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1268 : 14 December 2011, 14:35:09
Pojdi na obisk k  vzrediteljem, poglej mladičke, se pogovarjaj in potem ti bo že občutek povedal kje je tapravo zate. :) Meni je pomembno, da so mi tudi vzreditelji ok, da se je z njimi prijetno pogovarjat, težko razložim čisto točno, ampak z enimi se 'zaštekaš', z enimi pa pač ne. Ma vse filozofije so odveč, nekje je čisto taprav kuža zate in, ko bo čas zanj se bosta že našla, bo že naneslo tako. :)

Točno to je bilo pri meni :). In me nihče več ni mogel prepričati drugače...mi je bolj pomemben prvi stik in ljubezen na prvi pogled, kot pa ves rodovnik za 5 generacij nazaj...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1269 : 14 December 2011, 19:40:02
Da še jaz malo predstavim našega fanta ...

Juventus Suum Cuique, 3.6.2010
M: Da Vinci De Aaron Del Tajo
F: Kaia Numero Uno

Kolki: A2/A2, Srce: 1, Spondiloza: 0, Komolci: 0

Venti, 18 mesecev


Delo na sledi


Vent na razstavi


Venti mladiček =)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1270 : 14 December 2011, 19:59:52
LEp in priden  8) :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1271 : 14 December 2011, 20:14:51
Citiraj
Žverca, nisi razumela. Kar je prej je dedno, kar je pol je pa vedno več vpliva okolja.
 andreja... tega pa sedaj jaz ne razumem  :-\ :-[ :-[ ???

Sva se očitno nekje na liniji sfalili...
Jaz sem hotele zgol povedat, da se pri boxerju dedna obolenja pokažejo že veliko pred sedmim ali osmim letom, ker je takrat v bistvu že težko reči kaj je starostni proces in kaj bi še bilo dedno, saj so boxerji pri teh letih že seniorji :-\
(npr.: kolčna ali komolčna displazija po šestem letu je lahko nastala tudi zaradi obremenjevanja psa, starostna spondiloza ni isto kot spondiloza pri mladi živali- do dve leti stari,...)
Rak pri boxerjih pa ni vedno smrten, je kar nekaj benignih oblik, ki se pri boxerjih lahko pojavijo že izredno zgodaj, pa niso smrtne, so pa lahko zelooo neprijetne in jim slabšajo kakovost življenja, ali pa imaš psa nenehno na operacijski mizi...  :'(


Jaz sem iskala bol delavno linijo in sem jo dobila  :P in to kar lepo doma v SLO.!!!  :o Kar se verjamete ali ne res močno pozna v karakterju psičke! Moj prvi samec je iz večinoma razstavnih linij in je popolnoma drugačnega kalibra in ga je tudi zelo težko pripraviti do dela- ne mislim, da nebi bil sposoben, ker ima dobre zasnove, samo psička ima pa res odlične! To je pribljižno tako, kot če vzameš osnovni model avta ali pa istega z luksuzno opremo, oba izgledata isto, oba sta precej sposobna, oba te spravita s točke A do točke B, a luksuzni model je vseeno tisti, v katerem bolj uživaš... / ni najlepša primerjava, je pa dovolj nazorna...  8)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1272 : 14 December 2011, 20:26:19
Žverca obe z Andrejo pravita isto reč. 

Andreja pravi, da se načeloma genetsko pogojene bolezni pokažejo do 7 leta (lahko se seveda tudi prej), kar se razvije kasneje, po 7 letu pa je načeloma splet okoliščin.
Žverca ti si pa samo dodala, da bokserji obolevajo že veliko prej. Medtem ko je Andreja že pokrila ta starostni spekter z besedico "DO 7 LETA".

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1273 : 14 December 2011, 20:30:03
Srčki srčki!
S tem je pa takole, vet na ultrazvoku (UZ) gleda premer stene srca, velikost srčnih votlin, sinhronost odpiranja in zapiranja zaklopk, morebiten uvih zaklopk, morebitna zožanja na prehodu iz atrijev v ventrikle, zadebelitve ali nepravilnosti na robovih zaklopk, preveri tudi vse odvodne in dovodne žile,... Kakršnakoli nepravilnost na srcu se s stetoskopom sliši kot šum, ki se oceni po lestvici od 0-ga ni, do 6- se ga sliši že brez stetoskopa in se ga tudi otipa s prsti!!!
EKG zapis lahko pokaže nepravilnosti, ni pa nujno, zato z Dopplerjem- posebna funkcija UZ preverijo: eni prisegajo na pretok preko aorte in pulmonalke- merjeno v m/s, eni pa prisegajo, da je bolj verodostojen pritisk v teh dveh velikih žilah- merjeno v mmHg.
Za vzrejo se uporablja le pse, ki imajo stopnjo 0 ali 1 šuma (1 je res zelo blag šum, ki ni nujno, da je posledica kake napake na srcu ampak je kot pravijo veterinarji fiziološki)

Pri srčkih se gleda tudi za: ductus arteriosus persistens, pri katerem gre za povezavo med levo in desno polovico srca, ki bi morala po rojstvu zakrneti, pa zaradi neznano česa ne! Ta povezava je lahko če ni zdravljeno, tudi usodna!

Tak, to je o srčkih kratko in jedrnato, upam, da nisem česa pozabila  ;)



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1274 : 14 December 2011, 20:35:53
čara! Hvala za obrazložilo  :D se mi je blond gen vklopil pa mi je malo zmanjkalo signala z andrejo :D



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1275 : 14 December 2011, 20:45:44
Srčki srčki!
S tem je pa takole, vet na ultrazvoku (UZ) gleda premer stene srca, velikost srčnih votlin, sinhronost odpiranja in zapiranja zaklopk, morebiten uvih zaklopk, morebitna zožanja na prehodu iz atrijev v ventrikle, zadebelitve ali nepravilnosti na robovih zaklopk, preveri tudi vse odvodne in dovodne žile,... Kakršnakoli nepravilnost na srcu se s stetoskopom sliši kot šum, ki se oceni po lestvici od 0-ga ni, do 6- se ga sliši že brez stetoskopa in se ga tudi otipa s prsti!!!
EKG zapis lahko pokaže nepravilnosti, ni pa nujno, zato z Dopplerjem- posebna funkcija UZ preverijo: eni prisegajo na pretok preko aorte in pulmonalke- merjeno v m/s, eni pa prisegajo, da je bolj verodostojen pritisk v teh dveh velikih žilah- merjeno v mmHg.
Za vzrejo se uporablja le pse, ki imajo stopnjo 0 ali 1 šuma (1 je res zelo blag šum, ki ni nujno, da je posledica kake napake na srcu ampak je kot pravijo veterinarji fiziološki)

Pri srčkih se gleda tudi za: ductus arteriosus persistens, pri katerem gre za povezavo med levo in desno polovico srca, ki bi morala po rojstvu zakrneti, pa zaradi neznano česa ne! Ta povezava je lahko če ni zdravljeno, tudi usodna!

Tak, to je o srčkih kratko in jedrnato, upam, da nisem česa pozabila  ;)

Točno takšno razlago sem potreboval...odlično in jedrnato....



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1276 : 14 December 2011, 21:59:51
 ;D ;D ;D :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1277 : 15 December 2011, 08:44:25
Srčki srčki!
S tem je pa takole, vet na ultrazvoku (UZ) gleda premer stene srca, velikost srčnih votlin, sinhronost odpiranja in zapiranja zaklopk, morebiten uvih zaklopk, morebitna zožanja na prehodu iz atrijev v ventrikle, zadebelitve ali nepravilnosti na robovih zaklopk, preveri tudi vse odvodne in dovodne žile,... Kakršnakoli nepravilnost na srcu se s stetoskopom sliši kot šum, ki se oceni po lestvici od 0-ga ni, do 6- se ga sliši že brez stetoskopa in se ga tudi otipa s prsti!!!
EKG zapis lahko pokaže nepravilnosti, ni pa nujno, zato z Dopplerjem- posebna funkcija UZ preverijo: eni prisegajo na pretok preko aorte in pulmonalke- merjeno v m/s, eni pa prisegajo, da je bolj verodostojen pritisk v teh dveh velikih žilah- merjeno v mmHg.
Za vzrejo se uporablja le pse, ki imajo stopnjo 0 ali 1 šuma (1 je res zelo blag šum, ki ni nujno, da je posledica kake napake na srcu ampak je kot pravijo veterinarji fiziološki)

Pri srčkih se gleda tudi za: ductus arteriosus persistens, pri katerem gre za povezavo med levo in desno polovico srca, ki bi morala po rojstvu zakrneti, pa zaradi neznano česa ne! Ta povezava je lahko če ni zdravljeno, tudi usodna!

Tak, to je o srčkih kratko in jedrnato, upam, da nisem česa pozabila  ;)

Evina mamica je takoooooooo ponosna da te ima ;D ;D lahko odpremo veterinarske urice pri tebi hehe



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1278 : 15 December 2011, 09:43:58
Evina Mamica bo morala kar lepo počakat še par let, da pridobim oba Dr.vet med  :P Potem se pa lahko kaj zmenimo  ;) ::) Samo pazite se! Potem bom vse to tudi mastno zračunavala  >:D

Zate A. so pa veterinarske urice tako ali tako vedno na voljo  :D Izjema je le če spim ali če meni ali tebi mobi crkne  :P




donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1279 : 15 December 2011, 10:19:01
Evina Mamica bo morala kar lepo počakat še par let, da pridobim oba Dr.vet med  :P Potem se pa lahko kaj zmenimo  ;) ::) Samo pazite se! Potem bom vse to tudi mastno zračunavala  >:D

Zate A. so pa veterinarske urice tako ali tako vedno na voljo  :D Izjema je le če spim ali če meni ali tebi mobi crkne  :P


Midve bova tudi pri tebi..tud če boš mastno zaračunavala :D. Tko da pohiti s tem dr.vet. :D

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1280 : 15 December 2011, 12:11:03
Evina Mamica bo morala kar lepo počakat še par let, da pridobim oba Dr.vet med  :P Potem se pa lahko kaj zmenimo  ;) ::) Samo pazite se! Potem bom vse to tudi mastno zračunavala  >:D

Zate A. so pa veterinarske urice tako ali tako vedno na voljo  :D Izjema je le če spim ali če meni ali tebi mobi crkne  :P



kaj pa vem P. se bom zase naročila raje pri kakih ginekologih, ortodontih in podobno hehe  :P ;D



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1281 : 15 December 2011, 14:11:57
 :o :D :D :D :D ;D :D :D :D ;D ;D :P



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1282 : 16 December 2011, 10:18:52
Kaj naredi boxer, če mu med igro nenadoma ugasnejo vse luči zaradi izpada elektrike!??  ???
Prav nič! Veselo divja naprej s svojo igračko :o :D :D :D



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1283 : 16 December 2011, 10:25:22
Kaj naredi boxer, če mu med igro nenadoma ugasnejo vse luči zaradi izpada elektrike!??  ???
Prav nič! Veselo divja naprej s svojo igračko :o :D :D :D

Točno tako. ;D
No, pri nas imamo skorajda kar stalen izpad elektrike, če lahko temu tako rečem, Lona je namreč oslepela in vidi še res zelo, zelo malo, pa še to le pri dnevni svetlobi.
Ampak nje ne moti skorajda nič, divja še vedno kot zmešana, moram prav pazit, ker imam pogoste 'nesreče', ko se kam zaleti ali pade. No, saj to, da bi pazili nase ni ravno lastnost bokserjev, moja je kot tank. :D
Ma, bokserji so eni taki veseljaki, mene vedno preseneti kakšno voljo do življenja imajo in kako zvesti in potrpežljivi so, še posebej do tistih ljudi in živali, ki jih sprejmejo v svoj krog. Ti jim lahko potem težijo skorajda do onemoglosti in so še vseeno nadvse potrpežljivi. ;D



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1284 : 16 December 2011, 10:33:40
Citiraj
No, pri nas imamo skorajda kar stalen izpad elektrike, če lahko temu tako rečem, Lona je namreč oslepela in vidi še res zelo, zelo malo, pa še to le pri dnevni svetlobi
Ja bubica boga... :(

Citiraj
Ma, bokserji so eni taki veseljaki, mene vedno preseneti kakšno voljo do življenja imajo in kako zvesti in potrpežljivi so, še posebej do tistih ljudi in živali, ki jih sprejmejo v svoj krog. Ti jim lahko potem težijo skorajda do onemoglosti in so še vseeno nadvse potrpežljivi
Hja, točno tako  :D
Včasih se mi dozdeva, da so že kar malo mazohistični, tako zelo potrpežjivo prenašajo druge "težeče" kosmatince  ;D



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1285 : 16 December 2011, 11:33:14
Včasih se mi dozdeva, da so že kar malo mazohistični, tako zelo potrpežjivo prenašajo druge "težeče" kosmatince  ;D

Men se zdi, da kvečjemu drugi kosmatinci morajo prenašat njihovo "teženje" :D

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1286 : 16 December 2011, 11:39:19
Jaz sem tudi med ljubiteljicami boxerjev,...so taki karakterni norci  :-*

Danes sem na fb-ju videla ta posnetek in ga morem sem pripopat, čeprav se ne oglašam v to temo, ampak mi je preveč kjut :)

http://www.youtube.com/watch?v=P08iadDzgn0&sns=fb

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1287 : 16 December 2011, 11:57:14
Ja, ko so mladi drugi njih prenašajo, pol pa oni druge. :o

Felina, joj, kaki videjo, noro! :D No, lepo se vidi, da res imajo mazohistična nagnjenja in čudne nore navade. Pa  oni ostanejo večni otroci, hihi. ;)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1288 : 16 December 2011, 12:00:49
Pa dam še jaz enega prisrčnega od Lone. :D
http://www.youtube.com/user/boksilona?feature=mhee#p/u/35/-DmMtxmLC1s

Tukaj je že veteranka, na sredi se lepo vidi kdo je bolj otročji. :P

Tako pa ona sesa:
http://www.youtube.com/user/boksilona?feature=mhee#p/u/37/15Sx34g-0Gs

 ;D



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1289 : 16 December 2011, 12:31:42
hehehehe tole sesanje je tudi pri nas zabava :D

Zadnjič sem jo snemala, ko je skakala in lajala na irobota :D, po celi hiši mu je sledila in se jezila :D

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!