Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034936

von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #1290 : 16 December 2011, 17:56:38
9. decembera 2011 smo parili Adoni von Aisneren ( O: Tomas degli Scrovegni, M: Astra con Tilia ) z Multi Ch. Haniball Obtima Grata ( O: Ego de Joanxichcan, M: Anthena Optima Grata )

Leglo se bo predvidoma kotilo 11. februarja 2012.

Adoni von Aisneren





Multi Ch. Haniball Optima Grata



paritvena kombinacija - rodovnik: http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/375326_305697056130678_100000711584885_978257_163171675_n.jpg





Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1291 : 16 December 2011, 19:14:22
Uuuuuuu!  :o
To bo pa ena taka meni zelo všečna kombinacija  :o
Lep rodovnik, prav res!!!

Planirate morda tudi na kakšnega rumenčka, ali so sami tigri v načrtu?  ::)

Bomo definitivno držali pesti za vas in Adoni  8) ;D



La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #1292 : 16 December 2011, 19:51:18
Wow!!  :o

Najprej vse čestitke in srečno!! :) In naj dodam, da sta mi starša noro noro všeeeč!! :-*



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1293 : 16 December 2011, 20:48:49
Meni osebno eden izmed najlepsih samcev :-). Odlična kombinacija! Srečno!

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1294 : 16 December 2011, 21:12:38
navijam za rumenčke...



zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1295 : 16 December 2011, 21:23:51
Jutri vsem nastopajočim veliko sreče :)
Sem se odločil, da pridem pogledat Agin debi.



von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #1296 : 17 December 2011, 10:02:04
Pričakujemo mešano leglo rumenih in progastih mladičev.


zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1297 : 17 December 2011, 16:26:19
Ponosen na našo malo in na oba lastnika. Brez strahu, suverena, polna energije. Rezultat? V kategoriji mladičev je težko govoriti o razultatu, ampak primite me za besedo - malčica obeta, res obeta. 



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1298 : 21 December 2011, 19:41:33



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1299 : 21 December 2011, 20:51:57
O, kako je posrečena :o prava mačkica :P :-*

Dogs are best friends ever!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1300 : 22 December 2011, 10:35:51
von Aisneren, držim pesti za malčke, Adoni je po slikicah krasna psička, ne dvomim, da bodo tudi malčki superca :-*

Žverca, super posrečena čestitka. :)



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1301 : 22 December 2011, 20:25:50
 ;D Hvala za komplimente Jazz in sibila  ;D
Bom predala pohvale Agi, brez njene potrpežljivosti te voščilnice nebi bilo  :D

Res Vsem vam želim lepe in mirne praznike!!!




von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #1303 : 10 Januar 2012, 10:21:12
Danes je ultrazvok potrdil brejost naše Adoni, mladičke pričakujemo sredi februarja.




JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1305 : 12 Januar 2012, 12:20:20
Čestitke za Adoni Samo, naj vse poteka tako kot mora.



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1306 : 15 Januar 2012, 16:54:03
Največji cuker med psi...  :o Že od nekdaj imam rada pse in smo jih imeli, bokserja pa še nikoli, ampak že 17 let od tega, kar jih je imel sosed, sanjam o tem... In delam na tem, da bodo ustrezni pogoji - do sedaj se mi je uspelo selit v hišico ob gozdu, s travniki okrog, sam mi manjka še ograja... Pa trenutno, priznam, še malo časa. Ko si uredim pisarno, bo šel itak z mano v službo.  :P



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1307 : 16 Januar 2012, 19:44:02
Sama sicer nimam boxerja, ampak sem naletela na ta oglas... Žalostno, da nekdo gre delat vzrejno dovoljenje in bo potem produciral nerodovniške mladiče... :-[

http://www.bolha.com/zivali-psi-mesanci/nemski-bokser-oglas1278286169

Bulldogs... And nothing else...


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1308 : 16 Januar 2012, 20:23:30
Ta pa je genij in pol!!!  >:( >:( >:(
Vsaj tiho bi bil, da je njegova psica iz dotične psarne in da ima vzrejno!!!  ??? Močno upam, da tole pride do vzrejne komisije za boxerje in psici odvzamejo vzrejno, njenega k*** lastnika pa vztrezno sankcionirajo!!! >:(

Eni res nimajo treh čistih v glavi :'( :'( :'(



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1309 : 16 Januar 2012, 21:18:25
Daj pošlji tale oglas odgovornim za bokseraško vzrejo, lastnik samca bi tudi moral biti kaznovan...Po drugi strani pa mi ne da miru-kaj če je nateg z imeni in so pač eni naštepali mladiče in dodali dva rodovniško ime, da bi bolje prodali. Torej ukradi imena dveh bokserjev? ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1310 : 16 Januar 2012, 21:29:29
isuse, tule se vidi še fotr, precej večji tigrast samec...pa audi v odzadju, izgleda so prerevni za kvalitetno rodovniško vzrejo.  ::)
http://www.salomon.si/oglas.aspx/25/01/01?id=2149I.2259998&rubrika=/%C5%BDivali%20in%20rastline/%C5%BDivali/Psi

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1311 : 17 Januar 2012, 11:32:23
Joj kako hitro vsi skočite pa kar neke domneve dajete, kaj pa če je to, kaj pa če je tisto...dajte no!!!

Sicer sama sem proti štepanju mladičkov in tudi primer tega tipa mi ni všeč, ker ima dve psici iz iste psarne iz katere je moja psička...ena je sestrica, ena pa polsestrica od moje...in je imel že kar nekaj nerodovniških legel, čeprav sta obe psici rodovniški!
Koliko je meni znano psica nima vzrejnega dovoljenja! Ga je delal, ampak ga ni dobil!!!! Vsaj po poročilu iz spomladanskega vzrejnega pregleda, za zadnjega, ki je bil pa ne vem...je pa res, da psic ni na seznamu plemenjakov in plemenk katere je nazadnje objavil Klub ljubiteljev nemških bokserjev Slovenije, tako da...
Tudi samec je v njihovi lasti in je tudi iz priznane hrvaške psarne, rodovniški!



Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1312 : 17 Januar 2012, 11:41:45
Podatek, da je psica na "telesnem ocenjevanju dobila prav dobro oceno", ne pomeni, da ima tudi vzrejno dovoljenje. Telesna ocena ni enaka vzrejnemu pregledu, je samo eden od pogojev za pridobitev vzrejnega dovoljenja.



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1313 : 17 Januar 2012, 11:46:41
Podatek, da je psica na "telesnem ocenjevanju dobila prav dobro oceno", ne pomeni, da ima tudi vzrejno dovoljenje. Telesna ocena ni enaka vzrejnemu pregledu, je samo eden od pogojev za pridobitev vzrejnega dovoljenja.

Točno to! Vsi so pa kar skočili, da kar ima vzrejno dovoljenje....žalostno, ampak dejansko mu nihče ne more nič, ker ima nerodovniške mladičke....

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1314 : 17 Januar 2012, 19:08:09
Že to, da namerava imeti mladiče s psico, ki je bila na vzrejnem- pa močno upam, da res nima potrjenega vzrejnega dovoljenja- je dovolj, da se ga naznani klubu in se mu prepreči da bi še kdaj s to psico opravljal vzrejni pregled!!!  >:( V bistvu bi mu klub moral prepovedati delati vzrejni pregled s katerokoli od njegovih dveh rodovniških psic in še za samca povrhu!!!   :P To kar ta tip počne je v nasprotju z vzrejnim pravilnikom!!!  >:( >:( >:(

Pa kolikor jaz vem, niti pribljižno niso vsi potrjeni plemenjaki in plemenke objavljeni na seznamu na spletni strani kluba KLNB...

In ja, žal zelo hitro skočim ampak ne neupravičeno!  8) Takile "podjetneži" me še posebno močno pogrejejo!!! Klub ter vzreditelji bi jih morali dati na črno listo ter jim ne prodajati svojih psov, ter jih ne spuščati na vzrejne preglede dokler bodo ti posamezniki povezani s takimi sumljivimi vzrediteljskimi potezami...



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1315 : 17 Januar 2012, 20:35:54
In kaj bi dosegli s tem, da se mu prepove iti na vzrejni pregled!!!!?? Tudi zdaj bo imel nerodovniško leglo, paril bo kljub temu, da psici nista dobili vzrejnega dovoljenja...njemu je to najmanjši problem...
Sicer pa zdaj se napada ta osamljen primer, kaj pa če bi vsi vtipkali v Salomona al pa Bolho, nemški bokser, jaz to delam večkrat, ker se zgražam nad vsemi paritvami, in si samo poglejte koliko nerodovniških legel je! Ni edini!!!!!!

Za potrjene plemenjake in plemenke ne vem, jaz sem povedala le, da vem za tiste, ki so objavljeni...in tudi s spomladanskega vzrejnega je poročilo na katerem piše, da ena od psic ni dobila dovoljenja...za drugo nič ne piše za dovoljenje, čeprav je bila tam, je samo telesna ocena podana...

In s kakršnokoli prepovedjo ne vem, če se bo kaj doseglo, ker žal taki "podjetneži" vedno najdejo pot, tako da je njim prav...me pa zanima koliko vzrediteljev bi ga dalo na črno listo...ok slovenski že, hrvaški tudi lahko da nekateri, jah pač ne bo tukaj dobil psa, ga bo pa že šel nekam iskat...že najdejo pot...

In jaz sem rekla, da ni treba skakat z nekaterimi nepreverjenimi domnevami, to ni letelo nate Žverca...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1316 : 18 Januar 2012, 14:04:23
Gre za to, da tale nebodigatreba s tem, ko producira nerodovniške mladiče krši kodeks in pravilnike tako KZSja kot KLNBja!
Glede na to, da naj bi imela druga psica že nekaj takih nerod. legel, najverjetneje je tudi svojega samca že kar lepo "izkoriščal" in je po vsem tem z drugo psico vseeno poizkušal na vzrejnem, je kršitev tolikih pravilnikov, da mu nebi smeli dovoliti da sploh poizkusi vstopiti v vode rodovniške vzreje, ker bi se potem dogajalo pri njemu še kaj vem kaj vse!!!

To, da ima nek "vzreditel" nerodovniška in rodovniška legla obenem je nedopustno, pa se vseeno dogaja! Dogaja se tudi to, da potrjen plemenjak skače po vsaki psici, ki pride mimo! Da ne govorim o tistih, ki pripustijo vzrejne psice malo pod pravega plemenjaka pa še malo pod soseda- da se "za ziher prime"!!!

Če imaš rodovniške pse in se odločiš za rodovniško vzrejo takoj na začetku in pod vsemi določenimi pogoji, potem SUPER!!! Tako je prav. Če pa malo mešetariš, pa bi potem še malo kao po pravilih rodovniške vzrejal,... No, tako pa enostavno NE GRE!!! Ali eno ali drugo oboje ali vsakega malo pa NE!!!

Ma, vzreditelji njegovih psic in psa se pomoje po glavi tolčejo, ker so mu zaupali pse! Jaz vem, da pač večina vzrediteljev nima druge opcije, kot da zaupa potencialnemu kupcu mladiča, da bo s psom delal tako kot pravi in obljublja... A kaj, ko kar nekaj potencialnih kupcev tako grdo laže in zavaja vzreditelja, da se potem ti ubogi psi znajdejo bogsigavedi kje!!! Še pisne pogodbe niso vedno najboljša rešitev- čeprav precej poenostavijo obveznosti kupca in vzreditelja. Pri meni mladiči nikoli nebi šli od mene brez pogodbe, ki bi izključevala kakršnokoli možnost uporabe psa v nerodovniški vzreji! Raje dam vse kastrirat in sterilizirat kar ne ostane doma, kot da potem izvem, da so z psi iz moje vzreje uporabljani za štepanje rodovniških ponaredkov!!!
Zato bi morali imeti črne liste za take "šteparje", da bi vzreditelji lahko pogledali če je potencialen kupec slučajno tam gori zapisan...

In ja, vem, da se na Bolhi najde vse mogoče! Grem redno pogledat kaj je tam gor, in se mi želodec obrača kaj vse ljudje počno in ponujajo!!! Ne moreš verjet, kaj vse bo nekdo naredil z živaljo samo za to, da dobi tiste nekaj 100Evrov...



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1317 : 19 Januar 2012, 09:34:03
Že samo dejstvo, da je šel delat vzrejno dovoljenje, torej je najprej želel rodovniško vzrejat, potem pa bo pač imel nerodovniške mladiče, ker vzrejnega ni naredil, je katastrofalno in žalostno...
In Donnika, ravno zaradi tega skačemo v luft še bolj...
Če bi imel nerodovniške mladiče, je pač še eden štepar, ki se mu gre samo za denar. Tako pa ima doma rodovniške samice, torej se je pozanimal preden je kupil psa. Šel je na vzrejni pregled, torej se zaveda kako poteka vzreja. Ampak, ker pa njegova psica ni dobila vzrejnega, torej nekaj ne štima, bo vseeno imel nerodovniške mladiče. Kljub temu, da pa je sam kupil rodovniškega psa...? Ok, tisti ki že iz štarta nima rodovniškega psa, ima potem nerodovniške mladiče, ker je itak idiot. Ampak, da kupiš rodovniškega psa in imaš nerodovniške mladiče... V igri je samo denar...
In to, da bo sedaj vzrejal s psico, ki vzrejnega ni naredila, me še bolj jezi, kot če bi vzrejal s psico, ki ima vzrejno dovoljenje... V prvem primeru bi bila psica vsaj primerna za vzrejo... Tako da za moje pojme nihče ni za brezveze skakal v luft...

Bulldogs... And nothing else...


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1318 : 19 Januar 2012, 10:49:09
Lahko vi skačete v luft al pa kopljete v zemljo luknjo... spremenilo se ne bo nič..  ::) ::) Vzreditelj ne more ukrepati (in predvidevam da tudi noče), prijavil ga ne bo nihče, tudi če bi ga, nevem če bi bila kašna sprememba, mladiči so že na poti, ampak vseeno to ne pomeni da slabo ravna s psi.

Konec koncev, a vzreditelji pa ne delajo za denar? Če jim je toliko do tega, da se vzrejajo dobre linije in da obstane pasma, da pride do zdravih in lepih psov, in vse naredijo iz ljubezni, zakaj potem pse cenijo mnogo več kot v njih vložijo? moje mnenje: vedno se ustavi pri denarju  :P pa ne me zdaj pojest  :P



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1319 : 19 Januar 2012, 11:09:13
Že samo dejstvo, da je šel delat vzrejno dovoljenje, torej je najprej želel rodovniško vzrejat, potem pa bo pač imel nerodovniške mladiče, ker vzrejnega ni naredil, je katastrofalno in žalostno...
In Donnika, ravno zaradi tega skačemo v luft še bolj...
Če bi imel nerodovniške mladiče, je pač še eden štepar, ki se mu gre samo za denar. Tako pa ima doma rodovniške samice, torej se je pozanimal preden je kupil psa. Šel je na vzrejni pregled, torej se zaveda kako poteka vzreja. Ampak, ker pa njegova psica ni dobila vzrejnega, torej nekaj ne štima, bo vseeno imel nerodovniške mladiče. Kljub temu, da pa je sam kupil rodovniškega psa...? Ok, tisti ki že iz štarta nima rodovniškega psa, ima potem nerodovniške mladiče, ker je itak idiot. Ampak, da kupiš rodovniškega psa in imaš nerodovniške mladiče... V igri je samo denar...
In to, da bo sedaj vzrejal s psico, ki vzrejnega ni naredila, me še bolj jezi, kot če bi vzrejal s psico, ki ima vzrejno dovoljenje... V prvem primeru bi bila psica vsaj primerna za vzrejo... Tako da za moje pojme nihče ni za brezveze skakal v luft...

A bejž no...tega res nisem vedela...dejte no, kje se v tem svetu ne vrti vse okoli denarja...tudi v rodovniški vzreji je cena prvo kar se postavi! In se čist strinjam s Karamelo86, čeprav naju boste zdaj odrli z raznimi komentarji..ampak who cares....moja psica ne bi naredila vzrejnega dovoljenja, je streloplašna, ima prevelik predugriz, eno nepigmetirano veko pa bog ve kaj bi ji še najdli na vzrejnem, in je tudi zato strelizirana, ker ne podpiram štepanja!!! Kar ne pomeni, da bi z njenimi mladiči bilo kaj veliko narobe, mogoče bi bili še celo bolj zdravi kot nekateri rodovniški...poznam veliko primerov bokserjev zadnje čase, ki so hudo bolani pa so rodovniški!! Tako da...tudi pred kratkim je en fant objavil, da mu je pes zbolel pri 10 mesecih s hudo displazijo kolka pa ima "hud" rodovnik!!
Ampak tole, da ste se vsi zdaj spravili prav na tale primer...mislim...dejte se mal okol sebe obrnit pa pogledat po raznih zavetiščih in podobno, kaj vse delajo s psi...če primerjam njegove pse, prej bi vzela njegovega in rizkirala vse živo kar lahko to za sabo pripelje, kot da se ubadam z nekaterimi vzreditelji, ki se previsoko cenijo! In sem bila deležna tudi nekaj arogance s strani takšnih vzrediteljev in ne mi rečt, da delajo to le iz ljubezni....delajo zaradi svojega dobrega imena in prepoznavnosti!! Zdaj me itak odrite, mi je vseeno...vsak ima pravico do svojega mnenja...

Žverca še enkrat bom rekla...ne vem kaj hočeš doseči s povdarjanjem stavka, da se mu prepove vstop v rodovniške vode...je že zdavnaj izven njih! In tudi nikoli ne bo več v njih...
Pa raje prijavljajte huda zanemarjanja psov katerih smo deležni vsak dan in se s tem ukvarjajte!

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!