Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1035001

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1320 : 19 Januar 2012, 11:11:29
Eno je produciranje mladičev kot po tekočem traku, kršenje zakona proti mučenju živali, parit brez zdravstvenih pregledov in to pri pasmi, ki je itak že v ku*** z zdravjem.
In ne, spremenilo se bo  8)
Ljudje so vedno manj nevedni in tumpasti, tudi zaradi tega, ker se pred nakupam kaj pozanimajo in jim ni vseeno.

Za take ki jim pa dol visi in jim za te živali ni kaj dosti mar pa res žal ni pomoči, vas je pa vedno manj  ;D  >:D

In če nekdo naredi vse tako kot je treba, se potrudi, da imajo psi najboljše možne pogoje in jim zagotovi tudi take lastnike, mu pa iz srca privoščim tudi kak € plusa, čeprav so pri takih stroški za leglo dosti večji kot pri navadnem gnilem šteparju.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1321 : 19 Januar 2012, 11:28:18
Za take ki jim pa dol visi in jim za te živali ni kaj dosti mar pa res žal ni pomoči, vas je pa vedno manj  ;D  >:D

Očitno je tole tudi name letelo, ne posploševat, ker me tudi slučajno ne poznate in ne veste kako mi je mar za živali!!! Če mi ne bi bilo mar, bi kupila psa pri prvem šteparju in dala raje 200 eur za psa, ki bi bil v k****, kot pa da sem na psa čakala 4 leta, se vse živo pozanimala in kupila psa z rodovnikom in ga tudi pošteno plačala!!! Čeprav ni idealni primerek svoje pasme, ampak je meni najbolj dragocena!
Tako da se vzdržite takih komentarjev!!!

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1322 : 19 Januar 2012, 12:00:51
Iz tvojih postov je razbrati, da zadevo podpiraš. oz. te ne moti. In to je to.

Sigurno s tem narediš več škode kot koristi. Če pa tvoje sporočilo ni takšno pa ne vem kako je.

PS: Na forumu je ravno zaradi tega, ker se večinoma ne poznamo, edina možnost ugotovitve kaj hoče kdo povedat iz napisanih besed.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1323 : 19 Januar 2012, 12:03:43

Za take ki jim pa dol visi in jim za te živali ni kaj dosti mar pa res žal ni pomoči, vas je pa vedno manj  ;D  >:D


Ok, samo tole je pa že žalitev na osebnem nivoju in korak čez črto  ::)

Mislim da smo tu zbrani ljubitelji psov in vseh živali ter imamo različna mnenja za različne situacije, kar pa še ne pomeni da se bomo zmerjali in "ocenjevali" ter presojali eden med drugim ko se sploh ne poznamo.

Žal dokler se ne spremeni zakon, sprememb na tem področju ne bo, in dokler bodo zagovorniki svojega stališča pisali samo po forumih bo tako tudi ostalo.

Kar se mene tiče je tale razprava zaključena.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1324 : 19 Januar 2012, 12:12:34
Po zakonu je že, da psica ne sme imeti 2x v koledarskem letu leglo, pravilniki pri KZSju pa vključuejo le rodovniške psi in imajo tudi svoje sankcije, ki nimajo veze z zakonom.

Nekdo, ki zagovarja štepanje pa... škoda besed, da ne bo izgledalo kot "napad"  ::)
Ni čudno, da ljudje skačejmo po zraku sploh pa, ko se take zadeve berejo od ljudi, ki naj bi ljubitelji psov.

To, da se samo po forumih piše, je pa tvoja presoja oz. ocena.  8)  Vidiš... Lepo, da se držiš lastnih pravil  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1325 : 19 Januar 2012, 12:13:08
Iz tvojih postov je razbrati, da zadevo podpiraš. oz. te ne moti. In to je to.

Sigurno s tem narediš več škode kot koristi. Če pa tvoje sporočilo ni takšno pa ne vem kako je.

PS: Na forumu je ravno zaradi tega, ker se večinoma ne poznamo, edina možnost ugotovitve kaj hoče kdo povedat iz napisanih besed.

V mojih postih poudarjam, da sem proti štepanju in to bi lahko razbrali, sej ni težko, če se hoče, preden se koga napada in žali brez osnove...sam toliko!

Jaz le vseskozi trdim, da ste se obesili na ta primer v katerem je vse jasno, oziroma je jasno da tip ne bo nehal s tem početjem pa, če se na trepalnice postavite...in tukaj se ne more nič, ker psov ne zanemarja v tem smislu, da se ga lahko prijavi kakšnim inštitucijam in se mu npr. odvzame pse...in tudi vseskozi ponavaljam, da se obrnete malo okoli sebe, pogledate na Bolho in Salomon in, če ste že tako zagreti vsi, začnite s prijavljanjem vseh primerov štepanja pri nemškem bokserju...pa da vidim, če boste takrat tako glasni...
Štepanje je bilo vedno prisotno, ljudje, ki to delajo za moje pojme so za odstrel...ne bom pa trdila da je le rodovnik in vzreja "idealnih" psov pot k zdravemu psu...sem v življenju imela opravka z veliko mešanci, ki so pokali od zdravja, medtem ko je moj rodvniški pes ena občutljiva glista...pa prosim vzdržite se žalitev!

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1326 : 19 Januar 2012, 12:14:07
Ok, samo tole je pa že žalitev na osebnem nivoju in korak čez črto  ::)

Jaz pa v njeni izjavi ne vidim prav nobene zalitve. Ali je tist smajli zraven misljen sarkasticno?

Tudi jaz sem te brala, Donikka, kakor da podpiras steparijo.


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1327 : 19 Januar 2012, 12:19:49
Tudi jaz sem te brala, Donikka, kakor da podpiras steparijo.

Očitno potem vsi berete le tisto, kar bi radi prebrali...da se lahko nekoga napada in da je bolj pestra debata...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1328 : 19 Januar 2012, 12:30:55
Po zakonu je že, da psica ne sme imeti 2x v koledarskem letu leglo, pravilniki pri KZSju pa vključuejo le rodovniške psi in imajo tudi svoje sankcije, ki nimajo veze z zakonom.

Nekdo, ki zagovarja štepanje pa... škoda besed, da ne bo izgledalo kot "napad"  ::)
Ni čudno, da ljudje skačejmo po zraku sploh pa, ko se take zadeve berejo od ljudi, ki naj bi ljubitelji psov.

To, da se samo po forumih piše, je pa tvoja presoja oz. ocena.  8)  Vidiš... Lepo, da se držiš lastnih pravil  :P


Moj post se je nanašal na osebne žalitve, ker je bilo iz tvojih besed jasno razbrati da je letelo na donniko.

In ja v Sloveniji je žal tako, da se več govori kot naredi, ne leti na tebe, ne leti na nikogar konkretno ampak generalno. Pa reči da ni tako?

Žal so naši zakoni (na splošno, ne dotični zakoni) ko veliki preluknjani sir. Luknja do luknje. Ja rodovniško kot si napisala so taka in taka pravila, ampak koliko členov v zakonu je opredeljeno za preprečevanje takih in podobno temu primeru drugih situacij? Jaz sem bila v situaciji ko sem prijavila, da imajo napadalnega psa na dvorišču, ki ni zaščiten z ograjo ali boxom in sem dobila obrazložitev, da dokler ne bo večjega število prijav, ne morejo narediti ničesar, niti priti pogledati teren?

 Ali res ni važno to, da je pes napadel že večje število psov, se zaganjal v ljudi ki mu niso bili všeč? Zakaj? Zato ker statistika tako pravi? Zato ker so ljudje tiho? Prvič ko bo moj pes zaradi dotične psice na veterinarski mizi, misliš da bo po moji drugi prijavi kaj bolje? Dvomim. Zato je bila moja "ocena" kakor si jo poimenovala, takšna kakršna je, in je bila posplošena, ni letela na nikogar konkretno. Čutiš razliko? Mislim da po nepotrebnem napadaš tako mene kot donniko ;)

In ja prekršila sem načelo: Kar se mene tiče je ta razprava zaključena. Ampak ko nekdo tolmači besede napačno, mu je treba razložiti, zato da nebi prišlo do konfliktov, mar ne?



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1329 : 19 Januar 2012, 12:36:59
Lahko samo iz svojih "mlečnih" izkušenj z nabavo rodovniškega psa povem, da sem zadnje leto zelo podrobno spremljal oglase, objave in ostale informacije o novih leglih, paritvah itd.. Žal je realnost čisto lahko razbrati iz tega koliko in na kašen način so takšne informacije dostopne povprečnemu "poznavalcu" oz. bolj skromno kar laiku kot sem jaz. Št. oglasov nerodovniških legel oz. legel čistokrvnih bokserjev (kar konkretno navajam to pasmo, ker sem pač samo to spremljal) napram tistim z legli ali mladički rodovniških ali "uradnih" je v razmerju vsaj 10:1 (pa sem verjetno zelo pomanjšal prvo cifro) v korist "nerodovniških". Žal! Če bi želel bi b.p. dobil "čistokrvnega bokserja" prek bolhe, salomona, od brata svoje svakinje, skoraj soseda ali pa od tastovega prijatelja, ki je reden gost pri vzrediteljih in "vzrediteljih" v Srbiji...In moj "laični" zaključek je, da trenutna zakonodaja, ki ureja področje kinologije (če to sploh obstaja), organi, ki so zadolženi za odkrivanje, prijavo, sankcioniranje kršiteljev takšne zakonodaje pač ne "folgajo" svojega posla oz. so zadeve ušle že krepko krepko i rok...Pač je dejstvo, da se ljudje znajdejo in se bojo v bodočih še težjih časih znajdli na 1000 in en način in če se ponuja zaslužek je kršenje zakona oz. odredb včasih edina pot....

In še malo o vzrediteljih...Lahko se grejo igro po pravilih in fair play, lahko pa tudi malo pogoljufajo...saj vsi vemo, da se da z dobrimi vezami marsikatero stvar ponarediti ali blažje rečeno prirediti...Glavno da vsi ponujajo "premium" pse, potencialne šampione za ornk dnarce...

Potem, ko se boste spoštovane članice foruma nehale prepirati pa bom zavzel malo prostorčka v tej temi in se pohvalil, da bom čez dober mesec domov pripeljal mojo prvo bokserko ;) ;) ;) Je tako, donnika :P?



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1330 : 19 Januar 2012, 12:40:38
Lahko samo iz svojih "mlečnih" izkušenj z nabavo rodovniškega psa povem, da sem zadnje leto zelo podrobno spremljal oglase, objave in ostale informacije o novih leglih, paritvah itd.. Žal je realnost čisto lahko razbrati iz tega koliko in na kašen način so takšne informacije dostopne povprečnemu "poznavalcu" oz. bolj skromno kar laiku kot sem jaz. Št. oglasov nerodovniških legel oz. legel čistokrvnih bokserjev (kar konkretno navajam to pasmo, ker sem pač samo to spremljal) napram tistim z legli ali mladički rodovniških ali "uradnih" je v razmerju vsaj 10:1 (pa sem verjetno zelo pomanjšal prvo cifro) v korist "nerodovniških". Žal! Če bi želel bi b.p. dobil "čistokrvnega bokserja" prek bolhe, salomona, od brata svoje svakinje, skoraj soseda ali pa od tastovega prijatelja, ki je reden gost pri vzrediteljih in "vzrediteljih" v Srbiji...In moj "laični" zaključek je, da trenutna zakonodaja, ki ureja področje kinologije (če to sploh obstaja), organi, ki so zadolženi za odkrivanje, prijavo, sankcioniranje kršiteljev takšne zakonodaje pač ne "folgajo" svojega posla oz. so zadeve ušle že krepko krepko i rok...Pač je dejstvo, da se ljudje znajdejo in se bojo v bodočih še težjih časih znajdli na 1000 in en način in če se ponuja zaslužek je kršenje zakona oz. odredb včasih edina pot....

In še malo o vzrediteljih...Lahko se grejo igro po pravilih in fair play, lahko pa tudi malo pogoljufajo...saj vsi vemo, da se da z dobrimi vezami marsikatero stvar ponarediti ali blažje rečeno prirediti...Glavno da vsi ponujajo "premium" pse, potencialne šampione za ornk dnarce...

Potem, ko se boste spoštovane članice foruma nehale prepirati pa bom zavzel malo prostorčka v tej temi in se pohvalil, da bom čez dober mesec domov pripeljal mojo prvo bokserko ;) ;) ;) Je tako, donnika :P?

pozlačen bodi s spremembo tematike  ;D ;D ;D

Super alchy, obvezen je sestanek, da se Sestrice spoznajo  ;D Komaj čakam na vse tegobe in sitnosti, tako slatke kot kisle ki jih boš delil z nami  ;D ;D



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1331 : 19 Januar 2012, 12:41:34
Haha še poln kufer me boste imele punce ;) "mark my words"!



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1332 : 19 Januar 2012, 12:45:35
Haha še poln kufer me boste imele punce ;) "mark my words"!

Verjemi, vsaj zase povem, rada imam take polne kufre, ko vidim da ni samo meni "hudo"  ;D ;D ;D ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1333 : 19 Januar 2012, 12:47:22
Vzreditelj ve, da bo psica njegove vzreje imela nerodovniške mladiče. Kako in če bo ukrepal ne vem. Je pa razočaran nad tem.

Se pa popolnoma strinjam, da se bokser klubu (ali kaj je že) in vzrejni komisiji prijavi lastnika. Zakaj? Zato ker je nekaj potrebno narediti in ne samo zamahniti z roko v stilu, da to se dogaja in koliko je tega. Tega je toliko zato, ker dopustimo, ker ne gnjavimo klubov in ker se takim lastnikom ne prepove udeleževanja razstav z njihovimi psi, tekem in ker se jim ne odvzame vseh nazivov in titul za nazaj. To bi bilo edino pravilno.

Prijavo lastnika, prepuščam bokserašem, ker vi veste komu prijavit in koga konkretno. In je prav, da se ga prijavi, ker uničuje pasmo, ki je že tako z zdravjem na slabem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1334 : 19 Januar 2012, 12:50:30
Verjemi, vsaj zase povem, rada imam take polne kufre, ko vidim da ni samo meni "hudo"  ;D ;D ;D ;D

Kaj bo res hudo? ...se hecam ;D :P Komaj čakam, da pride v družino še en "večni" otrok...Bova že dva ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1335 : 19 Januar 2012, 12:52:28
Vzreditelj ve, da bo psica njegove vzreje imela nerodovniške mladiče. Kako in če bo ukrepal ne vem. Je pa razočaran nad tem.

Se pa popolnoma strinjam, da se bokser klubu (ali kaj je že) in vzrejni komisiji prijavi lastnika. Zakaj? Zato ker je nekaj potrebno narediti in ne samo zamahniti z roko v stilu, da to se dogaja in koliko je tega. Tega je toliko zato, ker dopustimo, ker ne gnjavimo klubov in ker se takim lastnikom ne prepove udeleževanja razstav z njihovimi psi, tekem in ker se jim ne odvzame vseh nazivov in titul za nazaj. To bi bilo edino pravilno.

Prijavo lastnika, prepuščam bokserašem, ker vi veste komu prijavit in koga konkretno. In je prav, da se ga prijavi, ker uničuje pasmo, ki je že tako z zdravjem na slabem.

Super napisano!  :)

Moje razočaranje nad določenimi izjavami pa ostaja neglede na to ali kdo to jemlje kot osebni napad.  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1336 : 19 Januar 2012, 12:58:05
Kaj bo res hudo? ...se hecam ;D :P Komaj čakam, da pride v družino še en "večni" otrok...Bova že dva ;)

Je enkrat en gospod rekel: Včasih ti pride da bi ga ubu!  :D Ampak verjemi, ti je še isti trenutek najboljše kar se lahko zgodi.

p.s. Andreja ne znaš odnehat?



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1337 : 19 Januar 2012, 13:04:32
Očitno potem vsi berete le tisto, kar bi radi prebrali...da se lahko nekoga napada in da je bolj pestra debata...

Vidis, to bi lahko jaz vzela kot osebni napad name, pa ne bom. Kot ti nisi razumela mene, tako jaz nisem razumela tebe, vendar bom z razliko od tebe ti jaz razlozila brez zaljenja: "Potrudi se biti pri pisanju cim bolj tocna, da te bomo vsi razumeli ali pa vsaj nakdando razlozi, kaj nismo razumeli, brez da bi bila uzaljena." Jaz se trudim, mi pa sigurno ne uspe vedno tako kot bi si zelela. Pa se iz komentarjev drugih se da kaj dobrega ven potegniti ;)

Pri dolocenih pasmah je razmerje na bolhi 10+:0 za kvazinekaj ;) Zal. In res zakonodaja... ni kaj prida pisana na kozo tistim, ki se drzijo pravil. Zal.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1338 : 19 Januar 2012, 13:08:11
p.s. Andreja ne znaš odnehat?

Kaj te teko hudo moti v njenem pisanju? Nobenega ne zali z izrazanjem svojega mnenja, kjer pove, da je razocarana nad misljenjem nekaterih (morda so se le nerodno izrazili...) in ima pravico napisati svoje mnenje. In zakaj je pogovor o stepariji bokserjev tak tabu? Res tukaj nekaj hudo ne razumem.


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1339 : 19 Januar 2012, 13:35:28
Vidis, to bi lahko jaz vzela kot osebni napad name, pa ne bom. Kot ti nisi razumela mene, tako jaz nisem razumela tebe, vendar bom z razliko od tebe ti jaz razlozila brez zaljenja: "Potrudi se biti pri pisanju cim bolj tocna, da te bomo vsi razumeli ali pa vsaj nakdando razlozi, kaj nismo razumeli, brez da bi bila uzaljena." Jaz se trudim, mi pa sigurno ne uspe vedno tako kot bi si zelela. Pa se iz komentarjev drugih se da kaj dobrega ven potegniti ;)

Pri dolocenih pasmah je razmerje na bolhi 10+:0 za kvazinekaj ;) Zal. In res zakonodaja... ni kaj prida pisana na kozo tistim, ki se drzijo pravil. Zal.

Kaj pa če bi še enkrat malo bolj prebrali celotno debato in moj post par korakov nazaj...ker ne vem kaj še ne razumete, ker sem v tem postu vse razložila in povedala svoje mnenje...kako si ga boste pa razlagali je pa vaša stvar, ker si očitno moje poste vsi napačno razlagate..

In tudi če mi ne bi bilo mar za te psice, ne bi tudi jaz osebno obvestila vzreditelja o dotičnem dogajanju...ampak sem tudi slišala, da ste tudi nekateri vzeli tudi to stvar v svoje roke in ga kontaktirali...

Prav tako jaz nobenega nisem žalila...sem se le odzvala na grobo žalitev MENE s strani Andreje...kar se mi zdi nedopustno, ker ne bo nihče ocenjeval mene kot mene na podlagi nekega foruma!!!

Kdo je pa rekel, da je pogovor o štepariji tabu!!?? Če bi bil tabu, se ne bi zdaj razvil tak kreg kot se je....

In Alchie se popolnoma strinjam s tvojo izjavo "In še malo o vzrediteljih...Lahko se grejo igro po pravilih in fair play, lahko pa tudi malo pogoljufajo...saj vsi vemo, da se da z dobrimi vezami marsikatero stvar ponarediti ali blažje rečeno prirediti...Glavno da vsi ponujajo "premium" pse, potencialne šampione za ornk dnarce..."
Pa naju bojo očitno spet odrli da podpirava šteparijo, ker ne razumejo, kar sva hotela povedati....
In tudi mi komaj čakamo, da se sestrice znorijo :D :D!

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1340 : 19 Januar 2012, 13:46:49
Kaj te teko hudo moti v njenem pisanju? Nobenega ne zali z izrazanjem svojega mnenja, kjer pove, da je razocarana nad misljenjem nekaterih (morda so se le nerodno izrazili...) in ima pravico napisati svoje mnenje. In zakaj je pogovor o stepariji bokserjev tak tabu? Res tukaj nekaj hudo ne razumem.

Meni ni tabu i pogovor o stepariji bokserjev, mi pa zelo pogreje živčne končiče ko se nekdo spravi po nepotrebnem na koga drugega.

Ti namreč meniš da s stavkom "Za take ki jim pa dol visi in jim za te živali ni kaj dosti mar pa res žal ni pomoči, vas je pa vedno manj" ni na nikogar osebno letelo, no kolikor meni moja slovenščina dopušča razumevanja, je zaimek VAS druga oseba množine, in ključno spremeni pomen pomen stavka, kot če bi bilo napisano je pa tega vedno manj.
 

Da ne govorim o stavku, ki je bil odgovor na moj post in sicer: Nekdo, ki zagovarja štepanje pa... škoda besed, da ne bo izgledalo kot "napad" 
Ni čudno, da ljudje skačejmo po zraku sploh pa, ko se take zadeve berejo od ljudi, ki naj bi ljubitelji psov.

Oprosti ampak to meni izgleda kod napad oz meni osebno žaljivka. Mislim da z nobenim postom nisem dala niti dvoumno besedo o tem, da bi zagovarjala štepanje. Samo o tem da so luknje v zakonih in da se na tem področju kljub prijavi po mojih izkušnjah bolj malo dogaja... da dobim nato komentar da nisem ljubitelj živali (ja res je, doma posedujemo tri pse, štiri mačke, dve želvi in sivega žakoja, samo zato ker živali ne maram-o) je meni žaljivka, pa reči kar želiš.

Res pa je, da strokovnjaki za komunikologijo ne trdijo zastonj da je veliko večji procent sporazumevanja zasedla mimika kot pa govor in besede. In žal pri taki obliki sporazumevanja, kot je forum smo prikrajšani za marsikaj, kar pa meni to:  :) ;D ;) :P 8) ::) :-\ :-[ :( v večini ne prinesejo prave predstave.

To pa da ne odneha se je nanašalo na zadnji stavek posta, ki je bil povsem nepotreben oz. zopet deci olja na ogenj pod temo ali je osebna žaljivka ali ni. 

Mislim da ni fer do te fantastične pasme, zaradi katere smo se zbrali v tej temi, da se vodijo take razprave, no zato sem pa tudi napisala prej da se ta razprava kar se mene tiče zaključi.



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1341 : 19 Januar 2012, 13:53:09
Stavka "Nekdo, ki zagovarja štepanje pa... škoda besed, da ne bo izgledalo kot "napad"
Ni čudno, da ljudje skačejmo po zraku sploh pa, ko se take zadeve berejo od ljudi, ki naj bi ljubitelji psov. "

sta po mojem mnenju tudi letela name, ker vseskozi zdaj trdijo, da me berejo kot, da sem zagovornik štepanja...svašta!

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1342 : 19 Januar 2012, 16:41:44
Donnika, zanimivo je pač to, da si se ti v prvem postu razjezila na nekatere, ki so pač predvidevali, da ima psica vzrejno dovoljenje (sama sem napisala, da je vzrejno dovoljenje šla delat in nisem napisala, da ga je naredila). In dejstvo, da te to razjezi bolj kot pa nerodovniški mladiči... Še poudarila si, da imajo rodovniškega samca iz priznane psarne...  Ker izpadlo je res tako, da ga zagovarjaš in te takšno početje ne moti...  Zame niti približno ni pomembno kako kvalitetne pse ima doma. Zakaj si jih je sploh nabavil, če misli zdaj z njimi drek mešat...
To, da bi pa ti raje vzela njegovega psa, kot pa rodovniškega...  ;D Zanimivo... ker potem takem si sama kontradiktiraš - na veliko poudarjaš, da ne podpiraš tega, bi pa kupila pri njemu raje kot pri pravem vzreditelju, četudi se visoko ceni, kot si napisala? Nihče ni rekel, da moraš iti k vzreditelju, ki se visoko ceni, mislim da se da najt tiste ta prave, če se jih poišče...
Zraven tega pišeš, kot da se mi sedaj ne vem kako s tem ukvarjamo in da smo se spravili na ta primer... tu in tam je fajn malo podebatirati o različnih zadevščinah. Zato pa so forumi... In to ne pomeni, da nam druge stvari niso pomembne in da se ne obračamo okoli sebe in da ne opazimo ostalih stvari, ki se dogajajo... Sama si tako hitro užaljena (predvidevam glede na tvoj način pisanja), a s svojimi besedami tudi ravno ne "šparaš".

Bulldogs... And nothing else...


zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1343 : 19 Januar 2012, 17:17:34
Novi vzrejni pravilnik KLNB, ki je ravno pred sprejemom  je pogoje za vzrejo samo še zaostril. Pred leti sem se s tem celo strinjal, potem pa sem se spustil na realna tla - ena od osnovnih nalog tako KZS kot pasemskega kluba je, da preprečuje nerodovniško vzrejo, česar pa se z zaostrovanjem pogojev ne doseže. Moj predlog, ki pa ga delni zbor sodnikov žal ni upošteval, klub pa ne podprl je temeljil na nemškem vzorcu - OSNOVNO VZREJNO DOVOLJENJE, kjer bi bila dovolj slika kolkov, ki ne bi bili slabši od C  (nemški ZTP),  vzrejna skupina B, kjer bi morali poleg slike kolkov (ki pa ne bi smeli biti slabši od B) predložiti tudi sliko srca in spondiloze (nemški KERUNG B) in  vzrejna skupina A, (NEMŠKI  KERUNG A),kjer bi bilo potrebno, da ima pes /psica opravljen tudi delovni izpit 1 (o statistiki potomcev raje ne razmišljam).  Vzreditelji pa tudi kupci se lahko na podlagi vzrejne skupine sami odločajo kako in s kom bodo parili in kaj bodo kupili - prepričan pa sem, da bi na ta način z osnovnim vzrejnim, ki ne bi smel biti tako zelo zahteven v največji možni meri počasi prišli do znižanja števila nerodovniških. Sem pa vedno zelo občutljiv, ko se govori o velikih denarcih, ki se obračajo pri vzreji. Verjemite mi - NI DENARCEV, če delaš po vesti in pošteno. Kar je NAJHUJE - res verjamem, da so mešanci veliko bolj zdravi od teh naših ne le rodovniških, tudi nerodovniških psov. Pri rodovniških imaš na osnovi rodovnikov vsaj možnost neke statistične prognoze, česar pri nerodovniških ni, na žalost pa pasma res ne sodi med najbolj zdrave.  Ko sem kupoval psičko pri eni najbolj znanih nemških in svetovnih psarn mi je lastnica rekla:"Žal, garancije ti ne morem dati, pes je živo bitje in ne aparat." Hočeš nočeš sem se moral strinjati. V Sloveniji je nekaj zelo dobrih in skrbnih vzrediteljev, pri nobenem od njih me ne bi bilo strah kupiti psa,  ker vem koliko pozornosti posvečajo izbiri paritvenih kombinacij in ki jim ni žal ne časa ne truda zapeljati psičke na paritev tudi več kot 1000 km daleč in ki skrbijo za ustrezne zdravsstvene preglede. Kupcem, ki se odločajo adhoc, po trenutnem vzgibu, ne da bi predhodno dobro preštudirali kašno pasmo kupujejo to ne pomeni prav veliko, njim je pomembna le cena. V Sloveniji tudi ni tovarn psov - so zgolj male ljubiteljske psarne (že pogled na bolho vam lahko pove kdo vzreja na veliko in serijsko) in za vsakega od naših dam roko v ogenj, da so storili vse, kar je bilo v njihovi moči. Žal se tu pa tam zgodi bolezen, tudi usodna. Pravi vzreditelj tega ne prikriva in zgodi se, da se ga kaj hitro pribije na križ - češ, vzreja bolane pse in splošno mnenje o bolanih rodovniških samo še narašča. Ste se kdaj vprašali, koliko psov dejansko pogine, pa razen lastnika za to ne ve nihče? Ma ja, saj pravim, žal pasma res ne sodi med najbolj zdrave, skrbni vzreditelji z opravljanjem zdravstvenih pregledov in načrtovano vzrejo skušajo v največji možni meri to odpraviti, povsem odpraviti pa je to nemogoče. Ampak - kljub temu - bokser je moja pasma, ne živi dolgo, ampak živi polno in toliko veselja, zabave, smeha in zadovoljstva mi ne more ponuditi nobena druga pasma.



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1344 : 19 Januar 2012, 19:29:46
No, pa sem spet nenamirno sprožila eno hudo debato... Moram priznat, da ste kar precej razširili prvotno temo... :-[

Ne glede na vse argumente in kontraargumente, moje osebno mnenje ostaja nespremenjeno... Take "štručkote" bi bilo potrebno naznanit na KZS in KLNB, pa naj oni potem vztrezno ukrepajo v kolikor bi ta posebnež poiskušal kaj nadalje mutit še v rodovniški vzreji! :P

In ja, vedno so in bodo obstajali tako dobri kot slabi vzreditelji in tako dobri kot slabi psi z rodovnikom... Najbolj sloveč rodovnik ni tudi ob enem zagotovilo za zdravje potomca... A vsaj lahko preveriš kaj in kako je bilo s starši, starimi starši,...
Linije so take in drugačne, dobre in manj dobre, a če hoče nekdo res boxerja kot se šika, potem ni druge, kot da kupi zraven tudi rodovnik!!! Vse ostalo je le ponaredek prave stvari  :'( Pa da ne bo kdo mislil, da zaničujem tiste, ki so kupili nerodovniškega in se imam za nekaj več, ker imata mojadva pa rodovnik... Poznamo kar nekaj zelo kul nerodovniških boxerjev, a to še ne pomeni, da bom pa zato ker so tudi ti zelo fini psi in jim načeloma nič ne manjka, pa podpirala take, ki jih vzrejajo!
Osebno nikdar in nikoli ne bom kupila "čistokrvnega brez rodovnika"!!! Raje vzamem popolnega mešanca iz zavetišča!
Enega "čistokrvnega brez rodovnika" sem že imela posvojenega in revček je v svojem življenju pretrpel kaj vem kaj vse, do mene je prišel popolnoma sesut... A upam si reči, da sem mu posvetila enako skrb in ljubezen kot vsem ostalim rodovniškim in da je zadnej leto življenja lepo preživel... Sedaj pa v miru počiva na našem vrtu v senci dreves...

Donnika! Podpiram tvojo odločitev za sterilizacijo  8) Če psa ne misliš imeti za vzrejo je to edini res dober način, da se prepreči "ups mladičke"... Jaz mojega samca lažje pazim, ker je kriptorhid nikdar in nikoli ni in ne bo zaplodil legla!!! Čeprav sem imela za njega kar precejšnje povpraševanje! Na enem od dopustov pa mi je nekdo zanj ponujal tudi kar lep kupček denarja, več, kot sem jaz dala zanj ali kot bi bil kadarkoli realno gledano vreden!!! Pa marsikdo ve, da bi si res izredno močno želela imeti njegovega potomca, a sem se mu odpovedala, ker nočem širiti nerodovniških in defektnih malčkov!!!
Pač je na tem svetu tako, da niso vsi psi (oz. kar vse živali) primerni za produciranje potomcev... Če ne vztreza zahtevanim kriterijem, zakaj bi nekaj na silo hotel na vsak način vzrejati!?? Nima smisla, od tega nimaš ne ti ne živali nič dobrega... Evre se porabi, ugleda si ne pridobiš, nekega trajno dobrega za pasmo pa tudi nisi naredil...

Če že kdo misli vzrejati, naj vzreja z vizijo, da bo pasmo zapustil v vsaj tako dobrem stanju, kot je do njega prišla, če v boljšem pa še toliko bolj pohvalno!!! Takih vzrediteljev, ki pustijo na pasmi dober pečat se potem vsi radi spominjajo  ;D
In prvo kot prvo, mora zame pravi vzreditelj vzrejati z dušo in srcem, vzrejati najprej zase in šele nato za druge, najprej za to, da bo zase pridobil dober vzrejni material in šele potem za to, da bo tudi drugim omogočil da si življenje obogatijo s prelepim predstavnikom dotične pasme  :o
Skomercializirana rodovniška vzreja izgubi ves čar in namen... Jaz priznam, da sem po svojih pogledih precejšen romantik... Da sem hkrati tudi izredno kritična do vseh in vsega... da sem trmasta in da nerada odstopim od tega, kar se mi zdi etično in moralno edino prav... :-[   Prijateljev res da nimam na stotine, pa tudi z vsemi se ne strinjam glede vseh stvari, a sprejemam tudi drugače misleče in do nobenega od njih zaradi drugačnega pogleda na svet ne gojim nikakršnih zamer!!! Kako dolgočasen svet bi pa bil, če bi vsi mislili enako in nebi imeli o čem razglabljati  ::)  Zato se nikar ne zgražajte nad menoj če pač ne mislimo enako, vsak ima pravico da predstavi svoje mnenje in svoj pogled na stvari  ;D

Moje delo s psi se je začelo skoraj desetletje nazaj, sprva z mešancem, ki ga imam še sedaj izredno rada! :) In nato so prišli ostali  :o Vsi moji, vsi unikatni, vsi so me nekaj novega naučili in z vsakim od njih moje kinološko znanje raste in raste ;D In nekoč, upam, da bom lahko s ponosom nosila naziv vzreditelj, sodnik, inštruktor,... Vse kar počnem s psi, počnem zato, ker mi obogati življenje... V desetih letih s svojim kinološkim delom nisem zaslužila še popolnoma nič, zapravila pa sem že več, kot bi kdajkoli lahko pridobila če takoj začnem z vzrejo v velikem obsegu!!!
Pri meni denar (in naj povem, da to ni plača ampak zgolj štipendija in nekaj žepnine) ne gre za moje obleke, obutev,... Najprej gre za pse, šele potem če kaj ostane ali če kaj našparam, gre to zame! Pa zaradi tega v bistvu nisem za nič prikrajšana! Pa tudi moji prijatelji niso, za nobenega od njih mi ni škoda dati še tisti zadnji denar za rojstnodnevno darilo ali neko malenkost, ki se mi zdi kot nalašč zanje :P
Sem si pa v vseh teh letih dokaj trdega dela pridobila kar dober ugled med nekaterimi kinologi  ;) In ni je večje časti, kot če te kdo povpraša za nasvet, pa čeprav je v osnovi starejši, izkušenejši in bolje strokovno podkovan kot ti  :o Take stvari mi potem dajo vedeti, da gre moje delo s psi v pravo smer  ;D

In če bom nekoč uspela priti do tega, da bom vzredila lastno leglo, potem bom z največjim veseljem magari podarila vse pse iz legla, ki ne bodo ostali pri meni, da bodo le prišli v res prave roke!!! Zoycik in karamela86 glede tega me kar držita za besedo!!!  ;D

No, sedaj sem se pa tudi jaz preveč razpisala o vsem o čemer je že in o čemer še ni tekla pisana beseda... Ne zamerite mi moje dolgovezenje... Samo izlivam svoje misli na ta internetni forumski virtualni nadomestek za papir... :-[



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1345 : 19 Januar 2012, 19:45:46
Donnika, zanimivo je pač to, da si se ti v prvem postu razjezila na nekatere, ki so pač predvidevali, da ima psica vzrejno dovoljenje (sama sem napisala, da je vzrejno dovoljenje šla delat in nisem napisala, da ga je naredila). In dejstvo, da te to razjezi bolj kot pa nerodovniški mladiči... Še poudarila si, da imajo rodovniškega samca iz priznane psarne...  Ker izpadlo je res tako, da ga zagovarjaš in te takšno početje ne moti...  Zame niti približno ni pomembno kako kvalitetne pse ima doma. Zakaj si jih je sploh nabavil, če misli zdaj z njimi drek mešat...
To, da bi pa ti raje vzela njegovega psa, kot pa rodovniškega...  ;D Zanimivo... ker potem takem si sama kontradiktiraš - na veliko poudarjaš, da ne podpiraš tega, bi pa kupila pri njemu raje kot pri pravem vzreditelju, četudi se visoko ceni, kot si napisala? Nihče ni rekel, da moraš iti k vzreditelju, ki se visoko ceni, mislim da se da najt tiste ta prave, če se jih poišče...
Zraven tega pišeš, kot da se mi sedaj ne vem kako s tem ukvarjamo in da smo se spravili na ta primer... tu in tam je fajn malo podebatirati o različnih zadevščinah. Zato pa so forumi... In to ne pomeni, da nam druge stvari niso pomembne in da se ne obračamo okoli sebe in da ne opazimo ostalih stvari, ki se dogajajo... Sama si tako hitro užaljena (predvidevam glede na tvoj način pisanja), a s svojimi besedami tudi ravno ne "šparaš".

Vseskozi govorim le to, da mu nihče nič ne more, ker je kupil rodovniške pse, zdaj pa štepa nerodovniške mladiče in z ne vem kakšnim razburjanjem tukaj na forumu ne bo nihče nič dosegel...tisti, ki lahko v tej zadevi ukrepa, naj se javi in mi potem prosim razloži kako mu bo to preprečil...ampak iz vsega ste znali potegniti le to, da jaz zagovarjam štepanje!
In ja sem rekla, da bi šla k njemu iskat mladička, ker je vsaj rodovnik staršev neko miniaturno zagotovilo, da bi pa z mladički mogoče bilo pa le vse ok...ampak to le v primeru, da bi se mi vsi vzreditelji zamerili kot so se mi nekateri v 4-ih letih čakanja na mojega psa in branja veliko literature...ker sem tudi imela priložnost to narediti, ker je že imel legla z drugo psico v času, ko sem jaz kupila mojo...ampak to nisem naredila, ker dam nekaj na rodovnik, vsaj pri nemškem bokserju, ki ima že tako in tako veliko zdravstvenih problemov...in ja sem našla takega vzreditelja, ki se ne ceni tako zelo, je meni odgovarjal in tudi pri njemu kupila rodovniškega psa...
Me pa samo zanima kaj potem vsem ljudem, ki imajo/kupijo/posvojijo mešančke ali nerodovniške pse potem tudi dnevno težite, da so podporniki štepanja?! Res bi to rada vedela? A niso vsi psi vredni življenja in ljubezni?!

Pa še toliko, a ni forum ravno zato, da se ne špara z besedami ?! Očitno pa če kdo pove svoje mnenje, glede na to da se me napada po nepotrebnem, je pa spet vse narobe...zanimivo...

In za konec bi rada le citirala g.Ivota (če ste vi to napisali :)) iz Zoycik-a: "bokser je moja pasma, ne živi dolgo, ampak živi polno in toliko veselja, zabave, smeha in zadovoljstva mi ne more ponuditi nobena druga pasma." Lepše ne bi mogli napisati :)!

Zdaj pa debatirajte sami naprej pa veliko uspeha pri preprečevanju štepanja..kaj pa veste mogoče še kje name naletite, ker sem tak zagovornik štepanja...res neverjetno!


Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1346 : 19 Januar 2012, 19:51:44
Samo še to...

Žverca strinjam se popolnoma z vsako tvojo besedo napisano v prejšnjem postu! Končno ene pametne besede! :)  8)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1347 : 19 Januar 2012, 20:45:55
Aja, pozabil sem še nekaj pa je bil v bistvu point nojega teksta (o tem  sem se na veliko razpisal na zoycik forumu)  - pozabite,  ne klub ne KZS ne VURS ne more ob taki zakonodaji  proti nelegalni vzreji NIČ



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1348 : 19 Januar 2012, 21:14:58
Aja, pozabil sem še nekaj pa je bil v bistvu point nojega teksta (o tem  sem se na veliko razpisal na zoycik forumu)  - pozabite,  ne klub ne KZS ne VURS ne more ob taki zakonodaji  proti nelegalni vzreji NIČ

Amen! Hvala g.Ivo za tele besede..ker jaz to vseskozi ponavljam pa me nihce ne poslusa...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1349 : 19 Januar 2012, 21:51:02
Zame je velika razlika v tem ali nekdo posvoji psa mešanca iz zavetišča, ga kupi za simboličen denar (pokrijejo se stroški cepljenja ipd.) ali mu ga nekdo enostavno podari, in med tem, da nekdo kupi psa, ki bi naj bil čistokrven za velike vsote denarja. Žalostno je za kakšne vsote se prodajajo ti psi (včasih je mes rodovniškim in takšnim le kakšnih 100 eur razlike), žalostno je, da se ljudje nič ne pozanimajo prej in žalostno je, da prodajalci na tem služijo in zavajajo kupce. Ta gospod bo najverjetneje zavajal s tem, kar si že ti napisala, psica je rodovniška, sameci iz vrhunske vzreje blabla. Ampak dejstvo ostaja, da psica vzrejnega ni dobila pa se prenaša njene napake naprej... In on bo paril izključno zaradi zaslužka, druge tukaj ni.
In ja, takšnim ljudem, kupcem in prodajalcem, je treba težiti. Ker so podporniki štepanja. In mogoče se bo zaradi teženja, pisanja po forumih... spremenila mentaliteta ljudi in bodo ali kupili rodovniške pse, v kolikor ne bodo imeli denarja pa mešance posvojili iz azila ali jih kupili za simbolično vsoto. Končalo se bo pa kupovanje čistokrvnih za 500 eur in več in s tem tudi štepanje...  Mogoče... Čez nekaj let...

Bulldogs... And nothing else...