Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034841

manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1350 : 19 Januar 2012, 21:53:46
Aja, vsi psi so vredni življenja in ljubezni, zakaj pa ne bi bili???? :-[

Tukaj se pogovarjamo o neumnih dejanjih, ki jih počnejo ljudje, živali niso nič krive in upam, da se ni iz mojega pisanja tudi kaj takega razbralo!

Bulldogs... And nothing else...


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1351 : 20 Januar 2012, 06:58:10
Amen! Hvala g.Ivo za tele besede..ker jaz to vseskozi ponavljam pa me nihce ne poslusa...

x



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1352 : 20 Januar 2012, 11:21:12
Vzreditelj ve, da bo psica njegove vzreje imela nerodovniške mladiče. Kako in če bo ukrepal ne vem. Je pa razočaran nad tem.

Se pa popolnoma strinjam, da se bokser klubu (ali kaj je že) in vzrejni komisiji prijavi lastnika. Zakaj? Zato ker je nekaj potrebno narediti in ne samo zamahniti z roko v stilu, da to se dogaja in koliko je tega. Tega je toliko zato, ker dopustimo, ker ne gnjavimo klubov in ker se takim lastnikom ne prepove udeleževanja razstav z njihovimi psi, tekem in ker se jim ne odvzame vseh nazivov in titul za nazaj. To bi bilo edino pravilno.

Prijavo lastnika, prepuščam bokserašem, ker vi veste komu prijavit in koga konkretno. In je prav, da se ga prijavi, ker uničuje pasmo, ki je že tako z zdravjem na slabem.

Vse, kar lahko vzrejna komisija naredi, je to, da izda dotični osebi in njegovim psom vzrejno prepoved za pasmo nemški bokser, kar pomeni, da ta dotična oseba ne more vzrejati rodovniških nemških bokserjev. Ne more pa mu preprečiti nerodovniških paritev.



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1353 : 20 Januar 2012, 12:49:15
Kelsang Hvala ti! Točno to!  :o
To je vse, kar sem jaz želela že na začetku povedati...
Morda se ne sliši ravno najlepše, da nekoga dokončno obsodiš na prepoved rodovniške vzreje, ampak popolnoma sam si je kriv, kar se mene tiče...  >:(   (poleg tega take prepovedi ponavadi veljajo le za eno pasmo in za določen čas)
Pse, ki so bili izkoriščani za produciranje nerodovniških legel v preteklosti- ker imajo nevestnega lastnika, se izloči iz tega, da bi producirali še malo rodovniških- ker se je lastniku pač očitno v nekem trenutku malo drugače zasukalo kolesje v glavi...
Pri takih nevestnih lastnikih pač obstaja določen povečan riziko, da bodo tudi v rodovniški vzreji delali vse po svoje in še dodatno uničevali ugled pasme in drugh vestnih vzrediteljev!

Samo pomislite, ali bi se vi počutili popolnoma sigurne, da vam nekdo, ki je znano v preteklosti vzrejal nerodovniško, kar na enkrat ponuja rodovniškega mladička z popolnoma vsemi urejenimi papirji?  ???
Vas nebi nič zbadalo v podzavesti, kaj pa če to, kaj pa če ono... Jaz vem, da bi me!!!  :P



von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #1354 : 20 Januar 2012, 13:07:33
Aja, pozabil sem še nekaj pa je bil v bistvu point nojega teksta (o tem  sem se na veliko razpisal na zoycik forumu)  - pozabite,  ne klub ne KZS ne VURS ne more ob taki zakonodaji  proti nelegalni vzreji NIČ

Pasemski klubi nimajo vzvoda, da bi lahko rešili to problematiko, bi ga pa lahko imela KZS vendar ni tako enostavno.
Kar nekaj let je bilo potrebno, da sta se KZS in VURS dogovorila glede označevanja psov z mikročipi namesto tetoviranja. Problem je v tem, da državne instituceije VURS  in ministerstvo za kmetijstvo, kamor bi pravzaprav reja živali morala spadat nimajo nekega pretiranega posluha za stališča KZS in  rodovniške vzreje psov ali pa KZS ne opravlja svojega dela.  Prav zapav bi država morala poskrbeti z zakonom, da se lahko razmnožujejo samo živali z znanim izvorom (rodovnikom ), za vse ostale, ki nimajo znanega izvora bi morala odrediti obvezno kastracijo ali sterilizacijo in bi bil ves problem okoli nerodovniške vzreje rešen, s tem bi število nerodovniških psov zelo hitro upadlo, zagotovo pa se jih povsem nebi znebili en mali procent bi jih zagotovo ostalo.   Tako jaz vidim celoten problem in rešitev.



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1355 : 20 Januar 2012, 14:14:03
Berem KLNB vzrejni pravilnik... precej zastarelo... upam, da kmalu pride nov!  ;D
Teoretično bi lahko proti takemu posamezniku, v kolikor je član KLNBja sprožili disciplinski postopek... (krši določila navedena pod členom 27. Disciplinskega pravilnika KLNBja), delno bi morda lahko celo uporabili 47.člen iz Pravilnika o strokovnem delu KZSja, v kolikor bi želel ponovno pristopiti k rodovniški vzreji...

Če pa bi bila VURS in KZS malo bolj vestna, bi lahko vsakega ki ponuja čistokrvne brez rodovnika ali mešance oglobila v kolikor nimajo čipiranih samic/samcev/mladičev, v kolikor psi niso cepljeni,... Skratka, če se dobro pogleda Zakon o zaščiti živali in Pravilnik o pogojih reje hišnih živali, bi zagotovo našli vsaj v enem od njih nekaj, s čimer bi lahko takimle "podjetnežem" vsaj malo zagrenili življenje in jih spravili do tega, da pred prihodnjim leglom dobro premislijo!!!

Meni osebno se tako strogi ukrepi, kot je dovoljevanje zgolj rodovniške vzreje, zdijo malo hudi... Pomoje bi bilo popolnoma dovolj že to, da bi se bolj strogo nadzorovalo vsa nerodovniška legla in se res vse mladiče cepilo in počipiralo. S tem bi bila zagotovljena njihova sledljivost, in pomoje bi si marsikdo že zaradi stroškov tega premislil pred nadaljnjimi legli  ::) Poleg tega bi bilo v zavetiščih veliko manj "nelastniških neoznačenih" psov... In pomoje par dodatnih VURS inšpektorjev, ki bi se s tem ubadali letno stane precej manj kot vsa oskrba za živali, ki pridejo v enem letu v zavetišče in bremenijo občinske proračune...
 Čeprav, kjer je volja je tudi pot in tako se tudi pri čipiranih psih najdejo huuuude mučke!!!  >:(



zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1356 : 20 Januar 2012, 18:02:35
Čeprav, kjer je volja je tudi pot...
Oprosti zverinica, to je veljalo v nekih drugih (MOJIH :-[)  časih, zdaj pa že dolgo ne velja več. Danes velja eno samo zelo praktično pravilo -  KJER JE DENAR ni več OVIRE NA POTI :(



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1357 : 20 Januar 2012, 18:09:03
Oprosti zverinica, to je veljalo v nekih drugih (MOJIH :-[)  časih, zdaj pa že dolgo ne velja več. Danes velja eno samo zelo praktično pravilo -  KJER JE DENAR ni več OVIRE NA POTI :(

In se vrnemo nekaj postov nazaj kjer sem napisala, vse se vrti okoli denarja. Žal denar je sveta vladar, ni samo rek, ampak dejstvo.



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1358 : 20 Januar 2012, 20:08:57
Ma ja, saj pravim, da sem romantik  :-[ in še vedno upam in verjamem, da na svetu, kjer je človek ustvaril pravila in zakone le ta še vedno nekaj pomenijo...  :'(

(Ma, mene da vtaknejo na VURS, bi mi pomoje v tednu dni vursovci sami zrihtal drugo službo kjer nebi gnjavila ljudi z pravilniki  :D)



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1359 : 21 Januar 2012, 17:45:39
Ma ja, saj pravim, da sem romantik  :-[ in še vedno upam in verjamem, da na svetu, kjer je človek ustvaril pravila in zakone le ta še vedno nekaj pomenijo...  :'(

(Ma, mene da vtaknejo na VURS, bi mi pomoje v tednu dni vursovci sami zrihtal drugo službo kjer nebi gnjavila ljudi z pravilniki  :D)

cmok cmok za mojga romantika  ;D ;D



JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1360 : 24 Januar 2012, 12:26:36


Juventus Suum Cuqiue - 19 mesecev  :)



von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #1361 : 24 Januar 2012, 13:30:58
Meni osebno se tako strogi ukrepi, kot je dovoljevanje zgolj rodovniške vzreje, zdijo malo hudi... Pomoje bi bilo popolnoma dovolj že to, da bi se bolj strogo nadzorovalo vsa nerodovniška legla in se res vse mladiče cepilo in počipiralo. S tem bi bila zagotovljena njihova sledljivost, in pomoje bi si marsikdo že zaradi stroškov tega premislil pred nadaljnjimi legli  ::) Poleg tega bi bilo v zavetiščih veliko manj "nelastniških neoznačenih" psov... In pomoje par dodatnih VURS inšpektorjev, ki bi se s tem ubadali letno stane precej manj kot vsa oskrba za živali, ki pridejo v enem letu v zavetišče in bremenijo občinske proračune...
 Čeprav, kjer je volja je tudi pot in tako se tudi pri čipiranih psih najdejo huuuude mučke!!!  >:(


Nerodovniške vzreje se ne da nadzorovati, kdo jo bo nadzoroval, kdo bo takšno leglo sploh prijavil in komu.

Vzreditel rodovniške vzreje je dožan prijaviti najprej samo paritev nato leglo, svojemu vzrejnemu referentu in s tem KZS.


Sploh ne vidim razloga zakaj bi se nerodovniški psi lahko parili, kaj ima od tega kinologija in kaj ljudje ki te tako imenovane čistokrvne pse brez rodovnika kupujejo, če pa jih uradna kinologija ne prizna kot rodovniškega. Če s takim psom naprimer pristopiš k opravljanju enega od izpitov poslušnosti in nima rodovnika je uradno vpisan kot mešanec.  Res je kupci so jih dobili  poceni. Velikokrat  ti psi ne ustrezajo niti osnovnim standardom pasme razen nekaj podobnosti, vprašljiv pa je tudi karakter in seveda zdravje za katerega pa niti vzreditelji rodovniških, ki nekaj damo na ta del vzreje ne moremo dati garancije. Edeini, ki ima od tega profit je štepar, ki običajno ne naredi drugega kot, da pari psičko za prvim vogalom in proda mladiče in je njegovo delo narejeno, v žep pa spravi nekaj sto evrov.
Dokler zakonsko ne bo urejeno, da se nerodovniški psi morajo kastrirati oz. sterilizirati toliko časa se bo vzrejalo nerodovniške pse vseh pasem. Skandinavske države imajo to področje dobro urejeno iz posledično zgolj slabih 10 % nerodovniških psov.


london

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1362 : 24 Januar 2012, 18:49:49


In ko smo pri tem da bi se naj vse mladiče počipiralo in cepilo zasledim oglas kjer razložijo zakaj mladiči nebodo cepljeni,pa še čistokrvni se mi ne zdijo,nekam čudne gobčke imajo.http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/nemski-bokser-boxer-oglas1278000116



JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1363 : 24 Januar 2012, 18:59:01
To ni niti b od Bokserja


london

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1364 : 24 Januar 2012, 19:05:46
Tako nekako bi se lahko reklo,pa še prodaja jim dobro gre,bogi ljudje ki so nasedli.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1365 : 24 Januar 2012, 19:26:05
To so pa res slabi ponaredki oz. se moja mesanka, v kateri je le 50 % bokserja, je tam tam z njimi oz. kaj lahko kupci psov s takimi gobcki lahko pricakujejo (slike so priblizno casovno):












Le dlako bodo po vsej verjetnosti imeli krajso od nje, gobcki bodo lahko se bolj "zanimivi" (zelo oddaljeni od gobckov bokserjev). Pa tudi dva sta mi sumljiva ze po sliki glede glist. Jaz sem mojo mesanko dobila zastonj, s cepilno knjizico, razglisteno in s prvim cepljenjem (kuga+). Ti revezi, ki bodo dragi 200,00 evra, pa nic od nic.


london

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1366 : 24 Januar 2012, 19:39:59
Saj to je tisto da sta grdo nate... ljudi,pa še preveč bodo plačali za to,pa veliko problemov bodo imeli z mladiči ko pridejo prvič k veterinarju.Verjetno sta si pri sosedih sposodila nemškega ovčarja pa še ta je po možnosti mešanec.



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1367 : 24 Januar 2012, 19:47:20
Ma tile reveži mali res niso niti B od boxerja  >:(
Prej bi bili amstafki kot boxerji, se bi jih lahko pa komot označilo tudi za kaj drugega  >:(

Pa še dobro da niso cepljeni in je cena nižja  ??? Ker drugače bi bili očitno cenovno enaki rodovniškim pa še kak doma naprintan rodovnik bi jim za zraven napopal  ???


Ma saj ne vem več, ali naj se smejim  :D ali jokam  :'( ko berem take cvetke!??  >:(



london

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1368 : 24 Januar 2012, 19:57:45
No bodo videli novi lastniki kaj so kupili ko njihovi bokserčki zrastejo.Sicer bi pa naj bilo tako da bi morali mladiči iti k novim lastnikom cepljeni in čipirani neglede na to če so rodovniški ali mešanci.



JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1369 : 24 Januar 2012, 20:31:25
Ne poznam ravno zakona, pa vendar. Ali VURS določa, da morajo biti mladički pred oddajo cepljeni ? Če kdo ve, naj prosim javi, da se zadevo prijavi.


london

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1370 : 24 Januar 2012, 20:44:46
tako sem slišala pri veterinarju da naj bi vsi mladiči šli iz legla počipirani in cepljeni neglede kakšnega izvora so.



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1371 : 24 Januar 2012, 21:30:05
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200199&stevilka=4864

Pravilnik o označevanju živali, vet. napotnici,...
3. člen: Psi, rojeni po 1. 1. 2002, morajo biti označeni z mikročipom, ki ustreza predpisanim standardom.

Psi morajo biti označeni najkasneje ob cepljenju proti steklini.

4. člen: Imetnik živali mora imeti veterinarsko spričevalo za živali, ki se prodajajo...
5. člen: Veterinarska spričevala (v nadaljnjem besedilu: spričevala) se izdajajo na predpisanih obrazcih.

Spričevalo za:
– pse in mačke je v obliki knjižice, ki je obenem tudi identifikacijski dokument, in je predpisano na obrazcu 8

Po ZVMS (Zakon o Vet. merilih skladnosti) 11. člen: mora lastnik psa prijaviti vet. organizaciji v sedmih dneh od njegove pridobitve oz. najkasneje do tretjega meseca, če gre za mladiča,...


To je to, kar jaz trenutno najdem  :-\




von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #1372 : 27 Januar 2012, 19:04:27
Betty Boop von Aisneren 

14 mesecev


 


von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0

Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1374 : 27 Januar 2012, 20:47:02
Čudoviti punci Von Aisneren!!!  ;D

Kje je pa slika tretje? A bodočo mamico še skrbno skrivate ali je zaradi nosečniških hormonov "tečna" in noče pred objektiv?  :o



von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #1375 : 28 Januar 2012, 17:11:08
Adoni von Aisneren

dober teden stara fotka



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1376 : 28 Januar 2012, 22:07:52
Hvala Von Aisneren!!!  :o :o :o

Moram priznati, da mi je tale vaša tigrica izredno simpatična in ena mojih najljubših boxerjev  :-[ :-[ :-[
(Z izjemo mojih seveda  ;) )



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1377 : 29 Januar 2012, 17:25:07
Hvala Von Aisneren!!!  :o :o :o

Moram priznati, da mi je tale vaša tigrica izredno simpatična in ena mojih najljubših boxerjev  :-[ :-[ :-[
(Z izjemo mojih seveda  ;) )

AJA? :(



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1378 : 30 Januar 2012, 20:42:08
Glej karamela86  ;D, že mogoče, da Eva živi in spi pri tebi  ::), a zame ona vedno je in bo spadala pod "Moje" boxerje  :P :P :P
tako, kot boste ti, tvoj dragi in vsi vajini malčki vedno spadali pod "Moje" domače in boste del družine, pa če ti je tako prav ali pa ne!!! :P :P :P



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1379 : 01 Februar 2012, 10:07:35
Glej karamela86  ;D, že mogoče, da Eva živi in spi pri tebi  ::), a zame ona vedno je in bo spadala pod "Moje" boxerje  :P :P :P
tako, kot boste ti, tvoj dragi in vsi vajini malčki vedno spadali pod "Moje" domače in boste del družine, pa če ti je tako prav ali pa ne!!! :P :P :P

Tokrat si se zvlekla ti... ti... ti... ZVERINA!  ;D