Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034840

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1380 : 02 Februar 2012, 09:14:24
Pozdravljeni!

Tudi midva s partnerjem se zanimava za nakup rumene bokserke s črno masko. Odločava se med psarnama Felix Cannis in  Roda-box. Moram reči, da glede na dopisovanje preko mailov so mi Roda-box pustili boljši vtis. Njihovi trenutni mladički so vsi že oddani, pričakujejo pa novo leglo okoli 20. marca. Ker sem videla, da je tu kar nekaj ponosnih lastnikov njihovih psičkov, me zanima, če jih priporočate-lahko napišete kaj več? Zanima me še kolikokrat ste šli psičke obiskat pred prevzemom?

Pa ne morem,da ne bi :-[....najina žal že preminula lepota :(




Once you go boxer, you never go back :)


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1381 : 02 Februar 2012, 09:23:01
Mi imamo pri njih že rezervirano lepotičko ;)..Toplo priporočam. Več na zs..




Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1382 : 02 Februar 2012, 10:03:26
Super, potem ste vi eni tistih srečnežev ;D No daj, ko boš imel čas, mi pa res napiši še kaj več...bom zelo vesela.

Once you go boxer, you never go back :)


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1383 : 02 Februar 2012, 10:10:48
eh ssaj bi kaj rekel ampak je škoda besed  :'(


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1384 : 02 Februar 2012, 10:17:58
Zakaj škoda besed? Forum je zato, tako da kar z besedo na dan  :)

Zanima pa me še psarna Iggy box, če kdo kaj ve.

Once you go boxer, you never go back :)


london

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1385 : 02 Februar 2012, 11:32:08
Naj vam povem svojo zgodbo kako sem jaz SKORAJ kupila mladička,potem ga tudi nisem kupila po vsem videnem.Lanjsko leto takega časa smo se z družino odločili obiskati nekaj vzrediteljev na hrvaškem,vsi so imeli legla in z vsemi smo se dogovorili za ogled edino z roda box ne najprej smo šli k felix canis,vtis v redu,vzreditelja prijazna povedala sta tudi o nekaj uspehih z njihovimi psi na raztavah to mi je bilo všeč.Imeli so samo še enega črnuha za oddajo ker je bil samček se nismo odločili ker smo iskali samičko.Med pogovorom so omenili da v tisti vasi vzrejata še ena nem. bokserje povedala sta kako priti do njih in smo šli.No smo prišli k roda box prvi občutek ki je bil ko smo stopili na dvorišče stiskanje v želodcu,dvorišče nabasano z raznimi stvarmi boks zraven boksa psi so seveda zunaj ko bi vsaj bila neka streha da bi imeli zavetje ali pa zaprti prostor naj povem da ni bilo niti utice samo nekakšno no sploh ne vem kaj bi to naj bilo v glavnem iz opeke sezidano tako je izgledalo kot da bi naj bila utica.Jaz poznam lesene izolirane utice tisto mi pa ni predstavljelo ničesar.Gospa je rekla da imajo mladiče nekje notri (no vsaj to) vendar da so vsi rezervirani zato smo šli kar dalje.Zadnja postaja je bila iggy box imeli so eno samičko še za oddajo,ko smo prišli nas je najprej prijazno pozdravila prijazna starejša bokserka, na hodniku so imeli v eni kletki mlajšega samca v drugi pa gonečo samičko,zmotilo me je da sploh nista imela nobene deke na tleh ampak sta bila na ploščicah,po mojem ju je kar zeblo.Ti mladičev niso imeli v stanovanju ampak so nam jo prinesli v stanovanje,samička bi naj bila stara že skoraj dva meseca vendar to bitjece je bilo tako majhno in drobno,pa samo je gledala naokrog sploh ni kazala nobenih znakov veselja,dobre volje,kak si jo odložil tak je ostala.No potem smo jih prosili če lahko vidimo mamico mladičev in je gospod šel po njo da je skočila na okensko polico da smo jo videli skozi okno  bila je precej zdelana.Ker sva vedela da je psička bila parjena z samcem ki ga imajo doma sva ga želela videti (na slikah je bil zelooo lep).V prvem poskusu ko sva vprašala če ga lahko vidimo so se naredili da ne slišijo,ker je bil partner vztrajen je še kar spraševal po njem.No ko se je gospodu že videlo da mu greva na živce je v rahli jezi naju odpeljal do ograde kjer imajo pse (zunaj za hišo).Najprej je priletel zraven trop Lesijev namreč ne vzrejajo samo ene pasme.Potem je pa še iz boksev izpustil bokserje,dve samički in samca.Bil je res lep,velik močan ampak poln bulic na nogah ena je bila tako velka da ga je kar motila pri hoji,ne vem če je to rak?
No tako smo se domov odpravili brez mladiča ker se mi zdi da se lahko lepše poskrbi za svoje pse čeprav ti niso nočesar krivi,pa naj imajo pse zunaj ampak jim naj nudijo vasaj toplotno izolirane utice in dodatno ogrevanje,če jih že ne morejo imeti v stanovanju.to samičko bi seveda lahko kupili ampak nisem hotela tvegati pa vsem videnem,vprašanje kje so jih imeli nameščene in kaj so jim dajali za jesti.

Nej me nihče ne razume narobe.Jaz z tem sporočilom ne nameravam nikogar odvrniti za nakup pri katerih od teh vzrediteljev,povedala sem samo kar sem videla in to se mi ne zdi prav.

Prebrala sem da vas nekaj ima pse iz omenjenih psarn,nisem želela nikogar užaliti,vse je stvar okusa in vsak človek z svojimi očmi drugače vidi svari.Jaz bi vsakemu svetovala da naj gre pogledat k vzreditelju kako on skrbi za svoje pse in si vzameš vzgled po njem jaz si ga  od teh ljudi nebi jemala.ampak to je spet samo moje mnenje.



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1386 : 02 Februar 2012, 12:15:49
No pa se moram tudi jaz javit...

Moja psička je iz psarne Ro-da box in sem šla tudi osebno na obisk, ker drugače ne bi kupila psa...po dolgem iskanju, cela 4 leta, ko si zaradi raznih omejitev nisem mogla uresničiti želje, je prišel čas, da si tudi jaz kupim lepotičko...
Takole bom povedala, ne bom rekla, da je stanje na dvorišču lepo, je daleč od idealnega in lepega, kar je mene pritegnilo, je bil njihov odnos do mene...kako so me sprejeli, se z mano pogovarjali, odgovarjali na moja bedasta vprašanja in jim nič ni bilo težko...ker sem bila naveličana že zelo "nadutih" vzrediteljev pa naj me prosim zdaj nihče ne napada, ker je to moje mnenje, so bili oni blazam za mojo dušo...in nikoli se ne bi drugače odločila!!! Še danes smo redno v stiku, smo šli vmes še na en obisk, sprejemejo nas vedno kot da se že celo življenje poznamo in to je tisto kar je meni pomembno...
Je pa res, da imajo vsake oči svojega malarja in pač nekdo da veliko da določene stvari, drug pa spet na druge...
Bom pa samo rekla, vsak mora it pogledat k vzrediteljem in se odločit po svoji vesti...ker npr. meni določeni vzreditelji tudi malo niso ustrezali zaradi njih samih pa so bile vse ostale stvari zirhtane tipi topi...

Zdaj pa še jaz pokažem mojo lepoto...kateri popolnoma nič ne manjka čeprav je odraščala v drugačnem okolju kot ga nekateri zagovarjajo...ni vse v zunanjem videzu!


Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1387 : 02 Februar 2012, 12:17:24
eh ssaj bi kaj rekel ampak je škoda besed  :'(

Me zelo zanima zakaj je škoda besed?

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1388 : 02 Februar 2012, 12:24:02
@london: uf, tole mi pa sploh ni všeč. Kje si pa ti potem vzela bokserčka?

Once you go boxer, you never go back :)


london

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1389 : 02 Februar 2012, 12:36:43
No Ria takrat ko smo imeli priložnos kupiti mladiči smo še živeli v rožicah,vse je bilo ok.Nekaj mesecev po tistem so se nam pa začeli lepi časi podirati.Ostala sem brez službe,živeli smo skupaj cela familija in so prišli vmes konflikti z sesto in njenim partnerjem in tako sva si raje z mojim partnerjem poiskala nov dom.Če bi takrat kupila mladiča se bojim da mu nebi morala zdaj nuditi vsega lepega kar bi si zaslužil,zato bomo počakali da pridemo na zeleno vejo in takrat gremo v napad,in raziskovat nove vzreditelje.

doonika vesela sem da nudiš tvoji lepotički lepše življenje,ampak ne morem si pomagati ko pomislim da vseeno nekaj denarja bi pa lahko raskirali pa odraslim psom nudili toplo zavetje.Glede prijaznosti pa te čisto razumem,čeprav ko smo nenapovedano prišli tja je bila gospa molo v zadregi.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1390 : 02 Februar 2012, 12:38:27
Tudi moj prvi vtis Ro-Da box je bil, hmmm vprašljiv, kar se tiče okolja psov. Vendar po določenem času opazovanja, sem prišla do zaključka da kužkom ni prav nič slabo. Vsak dan so na sprehodih oz. na divljanju med vinogradi lastnika, vsi psi prijazni in ne kažejo nikakršnega znaka slabega tretiranja, jejo dobro hrano, noben ni podhranjen. Razlika je le v tem, da jih ima on zunaj in pač njegovi psi ne kraljujejo na njegovi postelji kot npr. moja Eva. Pozimi so priskrbljeni tudi s toplim, smo se prepričali na lastne oči. Moja psička je sedaj stara slabih 10 mesecev, nimam zaenkrat nobenih zdravstvenih problemov z njo, vzreditelj me tedensko kontaktira in se zanima za mojga psa, me ne sili na razstave, mi ne postavlja nekih pogojev. Ni mu vseeno in vedno znova ponavlja da smo dobrodošli kadar koli pridemo (ane donnika ;D). Na kratko povedano, ni vse zlato kar se sveti.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1391 : 02 Februar 2012, 12:45:43
Ria, a lahko eno vprašanje?
Psička na sliki izgleda krasna. :-* S kod je pa bila, a ste jo pred kratkim izgubili? :'(



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1392 : 02 Februar 2012, 12:46:27
Pozdravljeni!

Tudi midva s partnerjem se zanimava za nakup rumene bokserke s črno masko. Odločava se med psarnama Felix Cannis in  Roda-box. Moram reči, da glede na dopisovanje preko mailov so mi Roda-box pustili boljši vtis. Njihovi trenutni mladički so vsi že oddani, pričakujejo pa novo leglo okoli 20. marca. Ker sem videla, da je tu kar nekaj ponosnih lastnikov njihovih psičkov, me zanima, če jih priporočate-lahko napišete kaj več? Zanima me še kolikokrat ste šli psičke obiskat pred prevzemom?

Pa ne morem,da ne bi :-[....najina žal že preminula lepota :(



pozabila povedat, psička je KRASNA!



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1393 : 02 Februar 2012, 12:57:45
Ria, a lahko eno vprašanje?
Psička na sliki izgleda krasna. :-* S kod je pa bila, a ste jo pred kratkim izgubili? :'(

Hvala. Živa je bila slovenskega porekla, psarne pa ne bi omenjala., ker z njenim zdravstvenim stanjem nismo bili zadovoljni. Kljub vsemu smo jo zelo "čuvali" in je dočakala skoraj 10 let, nakar je žal lani poleti prehitro, zaradi nevestnih veterinarjev umrla...več pa raje ne napišem, ker sem še vedno z vsako celico telesa jezna na vse ljubljanske "elitne" veterinarje.


Once you go boxer, you never go back :)


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1394 : 02 Februar 2012, 13:03:17
Če vam slučajno ne uspe najti psa na vaši ljubi Hrvaški, imate v Sloveniji trenutno (oz. še bodo v roku 1-2 mesecev) kar lepo število legel ...


london

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1395 : 02 Februar 2012, 13:05:55
Morda se je že kaj spremenilo pri njeh vendar ko smo mi bili pri njih (to je bilo pozimi) so bili psi zunaj v boksih,še posebej sem opazovala njihovega psa ki je samo sedeu sploh se niti enkrat ni oglasil in vse na tolko se je strosil,med tem ko se samica ki je bila zraven njega malo ni raztrgala od lajanja saj mene to ne moti če laja.Aja zraven boksa je bila v posodi juha pa notri namočeni kruh ne vem če so to nameravali dati psu za jesti,morda.Zdaj bo morda mislil gdo da napihujem vse skupaj,ni res,tako sem videla.

sicer pa Rii svetujem da naj se na lastne oči prepriča in dobi svoj občutek.

To se bo pa zdaj grdo slišalo,marsi kateri človek bi dobil občutek da želijo čim več zaslužiti in čim manj vložiti v svoje pse.
Ampak to je spet samo mnenje nekaterih.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1396 : 02 Februar 2012, 13:09:04
@ JuventusSC: Nikar s tako zajedljivim tonom :-\. Midva sva imela slabo izkušnjo s slovenskim bokserjem, zato bova pogledala še čez mejo. Pač očitno ne bo Hrvaški, bova pa pogledala še na sever. Se nama ne mudi  zelo,ker želiva biti popolnoma prepričana v izbiro, če se pa človek pozanima na forumu, pa najbrž ni nič narobe, ne? Kje drugje pa naj bi dobil izkušnje iz prve roke?

@london, tebi pa hvala za vsa tvoja opažanja. Mi veliko pomeni. Ti pa želim,da se ti stvari čimprej "poštimajo", da boš lahko sprejela v svoj dom kakšnega takega navihanca ;D

Once you go boxer, you never go back :)


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1397 : 02 Februar 2012, 13:16:22
Imaš prav Ria, se opravičujem  :-[

Verjamem, da imaš slabo izkušnjo, se zgodi in te povsem razumem.
Samo na živce mi gre, da se vse slovenske pse in vzreditelje stavi v nič. Kot da je vse povprek bolano in grdo in ... To smo pač slovencelni, vedno fouš in vedno so vsi drugi boljši od nas.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1398 : 02 Februar 2012, 13:22:46
Imaš prav Ria, se opravičujem  :-[

Verjamem, da imaš slabo izkušnjo, se zgodi in te povsem razumem.
Samo na živce mi gre, da se vse slovenske pse in vzreditelje stavi v nič. Kot da je vse povprek bolano in grdo in ... To smo pač slovencelni, vedno fouš in vedno so vsi drugi boljši od nas.

Žal je tako, da se zadeve po določenih grdih izkušnjah posameznikov posplošijo tudi na vse ostale. Nikoli nisem trdila, da so Slovenski vzreditelji zanič, vendar po obnašanju določenih...   :( pada ugled tudi teh ki nekaj veljajo  :( to je kot avto, če od petnajstih slišiš da punto ni ok, si boš šel kupit golfa :)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1399 : 02 Februar 2012, 13:26:02
To se bo pa zdaj grdo slišalo,marsi kateri človek bi dobil občutek da želijo čim več zaslužiti in čim manj vložiti v svoje pse.
Ampak to je spet samo mnenje nekaterih.

S tem se nikakor ne bi strinjala!!! Ker če bi hoteli čim več zaslužiti, ne bi postavili take cene kot jo...ampak bi bila še kako pretirano višja...kot sem jo zasledila pri nekaterih vzrediteljih pa niso legla kaj preveč kvalitetna, cena je pa enormna...ampak bom tudi jaz rekla, moje mnenje...
Plus to da če bi jim bilo le do zaslužka, se ne bi zanimali za svoje pse in bili z nami, novimi lastniki, konstantno v kontaktu, ampak bi psa prodali in srečno kekec...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1400 : 02 Februar 2012, 13:27:24
Žal je tako, da se zadeve po določenih grdih izkušnjah posameznikov posplošijo tudi na vse ostale. Nikoli nisem trdila, da so Slovenski vzreditelji zanič, vendar po obnašanju določenih...   :( pada ugled tudi teh ki nekaj veljajo  :( to je kot avto, če od petnajstih slišiš da punto ni ok, si boš šel kupit golfa :)

Popolnoma se strinjam! Pri meni se je že pokazalo, da obnašanje nekaterih postavi v slabo luč še vse ostale...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


london

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1401 : 02 Februar 2012, 13:31:33
Ne obupaj Ria verjamem da tudi na hrvaškem obstajejo dobri vzreditelji in ti trije niso edini na hrvaškem poglej na hrvaški bokserklub  http://www.boxerclub.hr/ in logično da boš sledila svojemu občutku,če si pri nas imela slabo izkušnjo boš zdaj še probala kje drugje.

In hvala za dobre želje.



JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1402 : 02 Februar 2012, 13:31:40
Ja ampak se je stvar v zadnjih letih precej precej poboljšala. Ljudje so spregledali, da bodo dobili zdravje psov, lepotne in delavne rezultate, da lahko tujini konkurirajo, če gredo ven iz svojega dvorišča, proč od prvega soseda.  No, še vedno so taki, ki tega ne vidijo, vendar je na vsakem posamezniku, da vidi kdo je takšen in kdo ne.

Ne zagovarjam nobenega, ne postavljam se v bran nikomur. Ampak že samo zdravstveni in lepotni rezultati (ja vem, večina vas ne kupuje psa zaradi razstav... Ampak tisti vzreditelj, ki pse vozi na razstavo vloži v svoje pse še dodaten trud kot tisti ki jih ne...), pravijo, da se standard v Sloveniji strmo dviga zadnja leta ... Poznam kar nekaj slovenskih vzrediteljev in ne vem čigavo obnašanje vas tako moti, ali pa sem samo jaz koga napačno ocenil.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1403 : 02 Februar 2012, 13:33:06
@Juventus: Daleč od tega, da bi jih dajala v nič. Samo moraš pa tudi ti razumeti nekoga, ki je dal to že čez. Zanjo so bili kar veliki plani, šolala se je za IPO izpite, nakar so na zdravniškem ugotovili, da ima prirojeno okvaro hrbtenice. Kar pomeni samo ena razstava za dušo (kjer je seveda blestela :P ), nakar je šla v "pokoj" in postala naša corta. Pri letu in pol je prvič zlezla skupaj, nakar se je izkazalo še, da ima še prirojeno srčno napako. Takrat še ni bil tak problem, potem je bilo pa vsako leto slabše. Zadnja leta sva že prav pazila kako bova prišla domov,ker če je naju od daleč zagledala je bila predolgo razburjena in se ji je srček ustavil in je zlezla skupaj..In ni prijetno, da se vsak dan ustrašiš ali se bo tvoj kuža sestavil skupaj ali ne, verjemi mi - sploh pa ker tudi pri divjanju ta hiperaktivec nima meje, in ga moraš po cele dneve umirjat :-\

Partner, ki tudi bere to temo, te pa sprašuje, če veš za kako res preverjeno leglo?

Once you go boxer, you never go back :)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1404 : 02 Februar 2012, 13:39:37
Preden napišem odgovor je že 5 novih vmes  ;D

Spet odgovor Juventusu. Moram reči, da zadnja leta nisva spremljala vzrediteljev in stanja na naših tleh, tako da iskreno povedano ne veva kakšno je stanje danes. Ko je bila naša mala so vsi govorili,da ima take probleme zato, ker je naše ozemlje premalo in je večina mladičev z resnimi zdravstvenimi problemi -  po domače degeneriranih, poleg vsega pa so še preveliki. Ko je bila Živa razstavljena, ji je sodnik 2x pogledal med noge,ker ni verjel da je psica, ker je bila tako velika in nabita. Samo naju ni motilo, ker je ne bi dala za nič na svetu in sva jo imela najraši, te izkušnje pa, če že imava možnost izbire, ne bi rada ponovila.

Once you go boxer, you never go back :)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1405 : 02 Februar 2012, 13:53:21
Ja ampak se je stvar v zadnjih letih precej precej poboljšala. Ljudje so spregledali, da bodo dobili zdravje psov, lepotne in delavne rezultate, da lahko tujini konkurirajo, če gredo ven iz svojega dvorišča, proč od prvega soseda.  No, še vedno so taki, ki tega ne vidijo, vendar je na vsakem posamezniku, da vidi kdo je takšen in kdo ne.

Ne zagovarjam nobenega, ne postavljam se v bran nikomur. Ampak že samo zdravstveni in lepotni rezultati (ja vem, večina vas ne kupuje psa zaradi razstav... Ampak tisti vzreditelj, ki pse vozi na razstavo vloži v svoje pse še dodaten trud kot tisti ki jih ne...), pravijo, da se standard v Sloveniji strmo dviga zadnja leta ... Poznam kar nekaj slovenskih vzrediteljev in ne vem čigavo obnašanje vas tako moti, ali pa sem samo jaz koga napačno ocenil.

Ni važno čigavo obnašanje, od "priznanih" smo že slišali: Ali boste psa peljali na razstavo? Ne? Potem nimamo psa za vas. ipd. Kot pravim niso vsi isti, sem spoznala marsikaterega fantastičnega slovenskega rejca, jaz sem se odločila za hrvaškega takrat zato, ker po rodovniku mi je najbolj ustrezal v tistem trenutku (bolj kot katerokoli slovensko leglo takrat) in mi ni žal. Kdo ve, mogoče bo pa naslednji slovenski pes, mogoče srpski, italijanski? Konec koncev saj rejci tudi uvažajo pse od drugod. Pa jih nihče ne obsoja :)



london

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1406 : 02 Februar 2012, 13:56:15
Že da nimajo visokih cen vendar so hitro skočili iz 500 na 800 morda kakih 50 evrov manj.Kakor lahko sama vidiš oni svojih psov ne razstavljajo celo psic ne,tudi ne moremo vedeti če jih hodi gdo domov gledat ko dobijo leglo ( od bokser kluba mislim) ker če bi jih bi jim verjetno povedali da morajo imeti boljše pogoje za svoje pse.V Sloveniji preverijo vsako leglo in to se tudi plača.se pravi da mogoče imaja manjše stroške z mladičami,sicer ne vem če se kaj zasluži z vzrejo ampak če se že to grejo kakor koli sem še vedno mnenja da bi morali imeti pse bolj tipi tpi.








JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1407 : 02 Februar 2012, 13:56:31
No, sam imam "slovenskega" psa, s katerim se redno šolava po programu IPO (2-3x na teden obramba). Ker sem tudi sam veliko bral in slišal, da so bokserji podvrženi poškodbam sem zdravstvene teste opravil že precej zgodaj, saj sem se želel prepričati, da je pes pripravljen na tako delo kot ga zahteva IPO program. Njegovi rezultati super (Kolki-A, Spondiloza-0, Srce-1, Komolci-0), zato sva šolanje seveda tudi nadaljevala =). Če bi bil katerikoli od teh rezultatov slabši, bi treniranje nemudoma prekinil, zdravje je vendarle na prvem mestu.

Nočem delati nikomur reklame, pa vendar: Juventusova psarna, Suum Cuique, ima trenutno doma še mislim da 3 mladičke (2 meseca, ravno pravi za oddajo), pričakujejo pa še eno leglo čez 2 meseca (paritev je bila prejšnji teden) 
Za Vesno in Saša dam roko v ogenj, da obnašanje pri njiju ni vprašljivo ...

Von Aisneren psička je žal ostala prazna, ostalih legel ne bom komentiral, ker ne vem natančno kakšna je situacija, se mi pa zdi, da zdravstveni rezultati niso sporni ()za tistega ki gleda na to)

Athena's Dream, Schiwa's Imeprium, von Zoycik, ... http://klnb-klub.si/psarne/

Je pa na kvalitetno, preverjeno leglo zagotovo pametno tudi raje kakšen mesec ali dva počaka, kot da se sili z glavo skozi zid, tako da... Nakup psa je odločitev posameznika in vsak zase ve, koliko denarja je pripravljen za to odštet, kaj od psa pričakuje in kaj pričakuje od vzreditelja. 

Še enkrat, nočem reklamirati nikogar, sem pač eden tistih domoljubov, ki radi podpirajo naše, slovenske stvari. =)



@Ria

No o tem govorim, da so ljudje spregledali in ne parijo več samo "med sabo" v Sloveniji, da se je to mišljenje spremenilo in da so vzreditelji pripravljeni iti tudi po 1000+ km daleč, za pravi rodovnik, prave zdravstvene rezultate, pravo osvežitev krvi.


@karamela86

No, v take primeru, ko človek dejansko gleda rodovnik in ne samo cene in "slovensko je ku*ac" je seveda jasno, da gre po psa tudi drugam in temu nikakor ne oporekam. In vsa čast tistemu, ki to naredi.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1408 : 02 Februar 2012, 14:01:56
Je pa na kvalitetno, preverjeno leglo zagotovo pametno tudi raje kakšen mesec ali dva počaka, kot da se sili z glavo skozi zid, tako da... Nakup psa je odločitev posameznika in vsak zase ve, koliko denarja je pripravljen za to odštet, kaj od psa pričakuje in kaj pričakuje od vzreditelja. 


Točno to. Vsak zase ve in vsak ima svoje poglede.



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1409 : 02 Februar 2012, 14:07:24
Že da nimajo visokih cen vendar so hitro skočili iz 500 na 800 morda kakih 50 evrov manj.Kakor lahko sama vidiš oni svojih psov ne razstavljajo celo psic ne,tudi ne moremo vedeti če jih hodi gdo domov gledat ko dobijo leglo ( od bokser kluba mislim) ker če bi jih bi jim verjetno povedali da morajo imeti boljše pogoje za svoje pse.V Sloveniji preverijo vsako leglo in to se tudi plača.se pravi da mogoče imaja manjše stroške z mladičami,sicer ne vem če se kaj zasluži z vzrejo ampak če se že to grejo kakor koli sem še vedno mnenja da bi morali imeti pse bolj tipi tpi.

Jaz le rečem, da meni ni važna ne cena, ne perfekten rodovnik, ne razstave, ne izpiti, pomemben mi je le odnos vzrediteljev do mene in se bom prvo odločala na podlagi tega...mogoče imam srečo, ker je moja psica zdrava, mogoče bi drugače razmišljala, če bi kupila bolnega psa.. je navihana, nima sicer razstavnega potenciala, niti delava kakšne izpite, sva dva kavčarja, ki sicer hodita v šolo, ampak le zaradi naju samih in dobre družbe...
Ne prenesem postavljanja pogojev s strani vzrediteljev in to je bil moj edini kriterij...verjetno se marsikdo ne strinjam z mano, ampak sej zato smo si pa ljudje različni...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!