Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1035107

marika-viva

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1530 : 23 Februar 2012, 14:26:56
POzdravljeni  :) . Sem psička VIVA ,zanima me kako je kaj pri vas z izpadanjem dlake .
LP



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1531 : 23 Februar 2012, 14:35:00
POzdravljeni  :) . Sem psička VIVA ,zanima me kako je kaj pri vas z izpadanjem dlake .
LP

Jah pri nas jo nekaj izpada, nič pretresljivega, se mi zdi v tem času to povsem normalen proces, sploh če je pes v hiši, naravno ima v hladnejših dneh več dlake, in ker je nenaravno na toplem.. pride do izpadanja dlake.. pomoje  :-[



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1532 : 23 Februar 2012, 14:36:19
Po netu je kar 20€ poštnine za SLO... :-\ Ja kukr je je, ne..

mogoče se lahko zmenimo in skupaj naročimo  ::)



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1533 : 23 Februar 2012, 14:46:14
Kaj imate to za ene oprsnice? Nisem se videla. Je za kaj posebej namenjena? (od zverce in karamele)

Mimi*


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1534 : 23 Februar 2012, 15:02:24
Kaj imate to za ene oprsnice? Nisem se videla. Je za kaj posebej namenjena? (od zverce in karamele)

JULIUS K9. FUUUUUUUUUL SO FAJNE. Ja se je tudi donnika navdušila nad njimi.  ;D mi še čakamo napis, pri meni piše tale od firme, drugače pa napise lahko naročiš...



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1535 : 23 Februar 2012, 15:24:38
Midve imava trenutno tisto proti vlecenju, ampak jutri ali danes zacnema s solanjem (bo se poklical) in potem kmalu verjetno te ne bova vec potrebovali. Kje pa kupis to? Fajna izgleda. Ceprav sem razmisljala, da bi kupla tiste z luckami, za v temi, pa vidim, da ima ta tudi, da se sveti, ce pride avto nasproti, a ne?

Mimi*


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1536 : 23 Februar 2012, 15:52:06
mogoče se lahko zmenimo in skupaj naročimo  ::)

Jaz sem takoj za! Ker se mi ne da več prenašat tavelik železni boks sem pa tja če kam gremo :(

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1537 : 23 Februar 2012, 16:07:08
Jaz sem takoj za! Ker se mi ne da več prenašat tavelik železni boks sem pa tja če kam gremo :(

Jaz sem takoj za...sicer pa moram še malo mere danes preštudirat potem se pa lahk zmenmo ze en group buy;)
V troje je lepše...mislim, cenejše...



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1538 : 23 Februar 2012, 17:14:45
Donnika, samo ta boks ni transporten ,ne?

Once you go boxer, you never go back :)


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1539 : 23 Februar 2012, 18:25:07
Donnika, samo ta boks ni transporten ,ne?

Kateri? A ta za katerega je link dala Žverca in se menimo za nakup? Ne ta je bolj za doma oz. ko kam greš, da ga postaviš potem v apartma, hotel, kamp, za razstave...ker je zložljiv...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1540 : 23 Februar 2012, 18:27:13
Jaz sem takoj za...sicer pa moram še malo mere danes preštudirat potem se pa lahk zmenmo ze en group buy;)
V troje je lepše...mislim, cenejše...

Več nas je boljše je :P...skupinski popusti pa to ;)...res bi se bilo treba zmenit :)..aja Alchi čaka vas pestro življenje :P...baje je vaša še velik hujša od moje :D

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1541 : 23 Februar 2012, 18:31:48
Kateri? A ta za katerega je link dala Žverca in se menimo za nakup? Ne ta je bolj za doma oz. ko kam greš, da ga postaviš potem v apartma, hotel, kamp, za razstave...ker je zložljiv...

 :-[  Pa je bila res Žverca. Je ta boljš kot kovinski zložljivi,recimo Savic? Nimam izkušenj z boksi,ker ga do zdaj nismo uporabljali, ga bom pa za naslednjo kupila.

Once you go boxer, you never go back :)


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1542 : 23 Februar 2012, 18:44:28
Več nas je boljše je :P...skupinski popusti pa to ;)...res bi se bilo treba zmenit :)..aja Alchi čaka vas pestro življenje :P...baje je vaša še velik hujša od moje :D

Dej nehi...a ti je kaj povedal? Nam ni nič...nas noče prestrašit;)...bolj živo, bolj pestro...to potrebujemo!



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1543 : 23 Februar 2012, 19:06:02
Dej nehi...a ti je kaj povedal? Nam ni nič...nas noče prestrašit;)...bolj živo, bolj pestro...to potrebujemo!


Ojoj te bom vprašala čez  kak mesec hahahahah

Ria kaj pa vem doma bi raje imela zeleznega....



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1544 : 23 Februar 2012, 21:21:47
Ria za doma priporočam železnega...mene ni nikoli razočaral...zdaj iščem enega za na pot :) in sem se zaljubila v tega, ki ga je Žverca predstavila :)

Hehehehe Alchi je tamala baje živ hudič :P, ampak sej moja je bla tud najbolj glasna pa največja v leglu pa se je zadnja 2 meseca zelo zelo umirila..tako da pestro bo na začetku, ampak bo treba predvsem postavit meje pa bo :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1545 : 24 Februar 2012, 09:01:48
A bomo nekak ukrotil, ene par psičkov smo že, res pa je, da še nobenga bokserja;)  Hvala bogu da imamo ogromno travnikov okoli bajte tko da bomo šli takoj na en turbo sprehod, potem pa privajanje na nov dom in na nas ;)

Komaj čakam...



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1546 : 24 Februar 2012, 09:38:15
A bomo nekak ukrotil, ene par psičkov smo že, res pa je, da še nobenga bokserja;)  Hvala bogu da imamo ogromno travnikov okoli bajte tko da bomo šli takoj na en turbo sprehod, potem pa privajanje na nov dom in na nas ;)

Komaj čakam...

Hehehehe to je glavna stvar v vsej zadevi :P...za sprehode priporočam, da začneš s kratkimi, še posebej dokler ne dobi še vsa potrebna cepiva...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1547 : 24 Februar 2012, 09:50:30
Ne brini, mamo doma en kup izkušenj, tast je veterinar, žena je trmasta (če je mene ukrotila bo ap tud kakšnega bokserčka..;)) pa tud mene se ne da kar tako zmatrat, tako da bomo nekak, ne?

Sicer pa je to izziv, ki se ga bom z veseljem lotil.. Edina skrb mi je moj skoraj tri letni sinko. Malo me skrbi zaradi velikosti in pregovorni štorastosti bokserjev, da nebi sinkota kdaj ponesreči preveč podrla in bi se je potem podzavestno ustrašil..No, tu smo starši da poskrbimo, da do tega ne bo prišlo;)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1548 : 24 Februar 2012, 10:07:48
Ne brini, mamo doma en kup izkušenj, tast je veterinar, žena je trmasta (če je mene ukrotila bo ap tud kakšnega bokserčka..;)) pa tud mene se ne da kar tako zmatrat, tako da bomo nekak, ne?

Sicer pa je to izziv, ki se ga bom z veseljem lotil.. Edina skrb mi je moj skoraj tri letni sinko. Malo me skrbi zaradi velikosti in pregovorni štorastosti bokserjev, da nebi sinkota kdaj ponesreči preveč podrla in bi se je potem podzavestno ustrašil..No, tu smo starši da poskrbimo, da do tega ne bo prišlo;)

Bravo nam ženam :P...potem ne dvomim, da bo tudi bokserko spravila v red :P...tud jaz sem in mojega in mojo bokserko :P heheheh...

Ja glede otrok je treba bit kar od začetka vztrajen...mi imam problem, ker je moja navajena na 9-letni nečakinji s katerimi nori in misli, da je vsak otrok isti ne glede na starost in je ob otrocih ekstra hiperaktivna...in smo zdaj uvedli nove vaje za umiritev hiperaktivnosti...še posebej odkar je sestra rodila in misli, da je dojenček spet ena nova igrača in znori od veselja..
Predvsem se mi zdi, da boš moral omejevati njihovo skakanje po osebah (no vsaj moja to dela :P) in njihovo boksersko igro s tacam, od začetka odločnost in NE :)...da se res sinko ne bo ustrašil in razvil nepotrebni strah...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1549 : 24 Februar 2012, 10:09:56
Drzitee pesti :) Cez dobro uro se namrec dobimo z uciteljem, pa upam, da bo vse potekalo ok. :) wiiii sem srecna!! Pa da vidmo kaj bo povedal o nasi beibii :)

Mimi*


vonertabox

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1550 : 24 Februar 2012, 12:37:08
V naši psarni smo dočakali naše prvo leglo. Psarna nemških bokserjev Von Erta Box ima leglo mladičev starih 14 dni. Psi imajo odličen rodovnik in so plod načrtovane vzreje. V leglu so 1 progasta in 4 rumene samičke in 1 progast samček. Za oddajo bodo primerni po 15.aprilu.

Več informacij na naši spletni strani: http://www.vonertabox.si
ali pišite na elektronski naslov: [email protected]



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1551 : 24 Februar 2012, 12:40:40
Bravo nam ženam :P...potem ne dvomim, da bo tudi bokserko spravila v red :P...tud jaz sem in mojega in mojo bokserko :P heheheh...

Ja glede otrok je treba bit kar od začetka vztrajen...mi imam problem, ker je moja navajena na 9-letni nečakinji s katerimi nori in misli, da je vsak otrok isti ne glede na starost in je ob otrocih ekstra hiperaktivna...in smo zdaj uvedli nove vaje za umiritev hiperaktivnosti...še posebej odkar je sestra rodila in misli, da je dojenček spet ena nova igrača in znori od veselja..
Predvsem se mi zdi, da boš moral omejevati njihovo skakanje po osebah (no vsaj moja to dela :P) in njihovo boksersko igro s tacam, od začetka odločnost in NE :)...da se res sinko ne bo ustrašil in razvil nepotrebni strah...

X ;)



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1552 : 24 Februar 2012, 20:41:21
Ta platneni zložljivi box je sicer kar lepo uporaben kot stajica- ker se da gornji del (streha) odpret- je na zadrga in mladiček je kar zadovoljen v njem- no vsaj moja žaba je bila, dokler ni odkrila, da je že dovolj velika, da zleze preko  :o
Za bolj stalen box- tak bivalni, ko vas ni doma, pa je res bolje imeti mrežastega kovinskega, ker je res trden in (razen redkih izjem  :P ) pes iz njega ne more pobegniti in pustošiti po stanovanju  ;)
Je pa platneni lahko tudi super bivalni box za že umirjene pse in pasje seniorje  8)  Moj senior se je v njem skrival pred malo grickalico  :o  (pa naj povem, da poprej sam od sebe nikoli!!! ni šel v box)

Za razstave, tkme, počitnikovanje,... je pa tale zložljiva stvarca zlata vredna  ;D  Moja je navajena, da ko se box popolnoma pokrije mirno zaspi v njem in smo ga imeli na počitnicah kot bivalni box za takrat ko smo kam šli in pustili pse v apartmaju  ;)  Je pa res, da je potrebno pse- še posebno mladičke z ostrimi iglicami za zobe- postopoma navajati na bivanje v tem mehkem boxu, ker drugače ga lahko zdemolirajo v pol ure, ker boxerji znajo pač imeti kar nekaj domišljije, navdih za ustvarjanje pa ponavadi dobijo ravno takrat, ko je tega najmanj treba  :P  >:(  :P  >:(

Če boste grupno naročali pred majem, se vam pridružim  :o

No, ko sem jaz dobila Orča, je bil moj brat star okoli dve leti in moram reči, da ni bilo težav s sobivanjem  :)  Ker je mladiček vseeno dovolj majhen, ko pride v hišo, je potrebno najprej otroka navaditi na to, da psa ne grabi kar vsepovprek, da ne začne paničarit, ko pes priteče k njemu in da se ustavi in obmiruje, če ga pes začne loviti... Hkrati pa moramo mladička navajati na to, da pusti otroka na miru in ima do njega enako spoštovanje, kot do odraslih- saj vem, ni lahko, a vaja dela mojstra- na obeh straneh  :D
Pri mojih jaz vedno uporabljam besede- mali je, nežno- in to tako za otroke, kot druge manjše živali, za enkrat se lepo obnese in psi kar hitro dojamejo, da je potrebno biti nežen do določenih oseb in živali. (Tako naprimer moj morski pujs ki tehta manj kot dve kili popolnoma lepo sobiva z 40kg boxerjem in ga ta ne potlači  ;) Enako učimo tudi Ago, in za enkrat nam gre odlično  ::))

Nisem strokovnjak in nekdo ima lahko popolnoma drugačne izkušnje in metode, povem le, kaj in kako je bilo pri nas in da smo bili za moje pojme precej uspešni...

Boxerji vas lahko prav prijetno presenetijo, kolikor so norčavi in zaletavi, znajo v hipu prešaltati in so do otrok previdni in nežni, a k temu jih moramo že od vsega začetka tudi vzpodbujati! Drugače lahko dobimo 30 kg kosmato in slinasto rušilno kuglo  :o
Nikar pa ne delajte tega, da psu na vsak način preprečujete dostop do otroka (npr.: zapiranje psa v box ali v drugo sobo,...)! To bi lahko pes malo napak razumel... Če je preveč vznemirjen ga umirite in šele nato spustite k otroku da ga mirno pozdravi, po mojih izkušnjah tudi dvigovanje otroka v naročje stran od vsiljivega psa naredi bolj kot ne kontra učinek in pes še intenzivneje skače po vas, in otroku, ker mu želi priti blizu... Tako da še najbolje se je pri meni do sedaj obneslo to, da je bil otrok lepo na tleh in brkljal naokoli, mi pa smo bili bolj fokusirani na psa in ga mirili in usmerjali kako pravilno pristopiti k otroku. Seveda pa lahko v idealnem primeru že mladička začnemo učiti, da se pred otrokom vedno usede ali uleže na tla in čaka, lahko tudi mirno stoji in se zanima za vse kar otrok počne, samo skakati po njem ne sme, pasje poljubčke pa je žal zelo težko odpraviti, tako da računajte na kaj takega  :P

Uf, se opravičujem, da sem spet tako dolga...



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1553 : 24 Februar 2012, 21:34:12
Glede group buya se lahko vse zmenimo..

Za ostalo pa super hvala, lepi nasveti, zelo uporabni in niti za besedico predolgi ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1554 : 26 Februar 2012, 17:01:44

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1555 : 26 Februar 2012, 19:35:58
Rada bi se se javno zahvalila karameli. :) Prisla je danes do mene, mi pokazala par osnovnih vaj, da bova z mojo bejbo lazje zacele. :) In se kasneje me je pomirila, ko sva se srecali z psom :) In po karamelini zaslugi ima nasa Jessy prvega pravega prijatelja - bull terierja  :P JUPIIIIIII

Hvala, karamela, zlata si. :)
Punce, ko bo moja Jessy malo bolj "druzabna", vas bom pa povabila v Konjice, na pohod in druzenje hehe :) Ce boste zaa!  ;D

Mimi*


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1556 : 26 Februar 2012, 20:54:50
Rada bi se se javno zahvalila karameli. :) Prisla je danes do mene, mi pokazala par osnovnih vaj, da bova z mojo bejbo lazje zacele. :) In se kasneje me je pomirila, ko sva se srecali z psom :) In po karamelini zaslugi ima nasa Jessy prvega pravega prijatelja - bull terierja  :P JUPIIIIIII

Hvala, karamela, zlata si. :)
Punce, ko bo moja Jessy malo bolj "druzabna", vas bom pa povabila v Konjice, na pohod in druzenje hehe :) Ce boste zaa!  ;D

Ojej :-[  :-[ malenkost



JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1557 : 29 Februar 2012, 20:54:31


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1558 : 29 Februar 2012, 21:16:53
V naši psarni smo dočakali naše prvo leglo. Psarna nemških bokserjev Von Erta Box ima leglo mladičev starih 14 dni. Psi imajo odličen rodovnik in so plod načrtovane vzreje. V leglu so 1 progasta in 4 rumene samičke in 1 progast samček. Za oddajo bodo primerni po 15.aprilu.

Več informacij na naši spletni strani: http://www.vonertabox.si
ali pišite na elektronski naslov: [email protected]

O, šele zdaj videla! Hunterji, čestitke! :D ;D
Monti je pa itak ena mojih najljubših bokserskih 'punc', srečno z malčki. :-*



bumbar

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1559 : 01 Marec 2012, 19:14:48
Pozdravček vsem skupaj, sem novi tukaj, kjer so bokserji.... :)