Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034917

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1560 : 02 Marec 2012, 11:50:01
Bumbar dobrodosel. Ga imas ti tudi?

Juventus lepe slikce in lepi rezultati :)

Once you go boxer, you never go back :)


vonertabox

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1561 : 02 Marec 2012, 20:24:12
O, šele zdaj videla! Hunterji, čestitke! :D ;D
Monti je pa itak ena mojih najljubših bokserskih 'punc', srečno z malčki. :-*

Hvala Sibila! Uživamo 100  na uro, punce imajo tolko energije da je joj  :)  in komaj čakam, da še malo zrastejo, potem bo šele akcija. Zdaj smo stari 21 dni in nam že kar dogaja  ;D  Seveda pa mali lepotec nič ne zaostaja za njimi, je samo bolj po "moško" razpoložen, beri velik uživač  ;D



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1562 : 02 Marec 2012, 20:48:40
Slikce!!!!!  :o :o :o



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1563 : 02 Marec 2012, 21:43:33
Sem se ravno spomnila,da je jutri Alchijev dan D ;D ;D

Once you go boxer, you never go back :)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1564 : 03 Marec 2012, 09:27:41
Sem se ravno spomnila,da je jutri Alchijev dan D ;D ;D

Jaaaaaaa pričakujemo slikice ane ane ane .)  :D :D :D
Vonerta tudi ti bi lahko pripel kasno od svojih mail zverin  :o



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1565 : 03 Marec 2012, 12:38:57


tko pač je ;D



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1566 : 03 Marec 2012, 19:17:25
Sem se ravno spomnila,da je jutri Alchijev dan D ;D ;D

Juhuuuuuuuuuuuuu  Imamo jo!!!!!!!!

Slikice kmalu kmalu, za zdaj pa samo to, da smo se lepo znajdli v novem domu, jemo, pijemo, spimo in lulamo;P Tudi sinko jo je lepo sprejel.

juhuuuuu



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1567 : 03 Marec 2012, 20:46:43
Juhuuuuuuuuuuuuu  Imamo jo!!!!!!!!

Slikice kmalu kmalu, za zdaj pa samo to, da smo se lepo znajdli v novem domu, jemo, pijemo, spimo in lulamo;P Tudi sinko jo je lepo sprejel.

juhuuuuu

To bosta s sinkotom največja prijatelja, boš videl :)...glavno pa je da ji diši hrana in je :), si že na dobri poti :), da ne boš imel borbe kot jaz z mojo :(

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1568 : 03 Marec 2012, 21:38:28
Čestitke novopečeni pasji ata!!!  :o
Boš videl, vzgajati boxerja ni smao tak kot bi imel še enega otroka ampak bolj kot bi kar naenkrat dobil trojčke  :o 8)



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1569 : 03 Marec 2012, 22:36:54
Pozdravljeni!
Prvič se oglašam in rada bi predstavila našo nagajivko. Že tri tedne (tako dolgo smo skupaj) se spravljam nekaj napisati o tem 3,2 mesečnem hudičku pa nikakor nisem našla časa...
No to je ena prelepa, pametna in nagajiva bokserka, ki nam je danes pripravila veliko presenečenje... in ne samo nam-tudi sosedom! Jaz sem popoldan delala, moj dragi mož pa jo je pustil za dve uri samo doma, ker je imel opravke. In v službi dobim klic (od sosedov-živimo v bloku), da moram nemudoma priti domov, ker imamo poplavo v stanovanju!
V isti sekundi sem bila v avtu in prestrašena hitim domov. Skoraj vsi sosedje na našem nadstropju čakajo, da vidijo kaj se dogaja. Odklenem vrata, bokserski vragec skoči na hodnik, jaz pa vidim odprto pipo v kopalnici!!!
Moj ni dobro zaprl vrat od kopalnice  >:( in tamala je vstopila v kopalnico -nadaljujem po mojih predvidevanjih- snela rolo wc papirja, očitno se je hotela malo poigrati, saj je skoraj kot žogica  ::), skočila v banjo, se povzpela do umivalnika, vanj spustila rolo vanj, ki je zamašila odtok in (z gobčku?) odprla pipo (do konca)... kako dolgo je vse to trajalo sicer ne vem... rezultat pa je bil: poplava v našem stanovanju in spodnjima dvema!   :'(



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1570 : 03 Marec 2012, 22:46:53
Oh ja... in jutri gremo kupit box  ;)



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1571 : 03 Marec 2012, 23:07:57
hahahahha  :D facaaa tale je pa res pametna, ja  :P

Mimi*


vonertabox

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1572 : 03 Marec 2012, 23:38:20
Ja, dragi novopečeni bokseraši, veselje se začenja  :P  pa tud za trenutek vam ne bo žal, verjemite!  ;)



bumbar

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1573 : 04 Marec 2012, 14:59:39
Živijo Ria in vsi ostali. Ne nimam bokserja, imam pa nemškega ovčarja,...sem pa v nabavi bokserja. Že kr lep čas spremljam bokserje, pa bi vseeno prosil za pomoč in kakšn dobr nasvet, kje najbolje kupiti???



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1574 : 04 Marec 2012, 15:49:35
Težko je reči, kje je najbolje kupiti,ker je to pač stvar posameznika  kaj mu je pomembno. Jaz sem tudi v fazi iskanja in čakanja - ti ne morem povedati kako se čas vleče  :P . Midva sva se po premisleku odločila, da bo naša naslednja od ene izmed naslednjih psaren (če nama jo bodo seveda vzreditelji zaupali  :-[ ) : von Aisneren, Summ cuique ali Zoycik. Prvi od teh bodo imeli leglo Suum cuique, ki bo konec marca, dobila pa sem tudi informacijo, da bo Von Aisneren paril konec poletja. Od Zoycika pa še nisem dobila povratne informacije, sem pa neuradno izvedela, da letos baje ne bo paritve. To je moje mnenje, upam,da si boš lahko kaj pomagal z njim. Je pa tako, da pri nama izbira partner legla glede na zdravstvene izvide staršev in standard pasme, mladička bom pa jaz ;D

Once you go boxer, you never go back :)


bumbar

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1575 : 04 Marec 2012, 17:31:02
Ria, hvala za informacijo. Sem pa malo prelistal forum za nazaj in zasledil, da Slovenski vzreditelji niso ravno najprimernejši....na veliko se hvali naše sosede Hrvate, glede zdravja, lepote, uspehov na razstavah, dela in opravljanja IPO izpitov.....



bumbar

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1576 : 04 Marec 2012, 17:41:57

Že precej časa (beri vsaj tri leta) spremljam vsa legla bokserjev v sloveniji, zadnje leto pa še zelo intenzivno v tujini, predvsem na hrvaškem...
Moram reči, da imajo hrvati zadnja leta precej boljša legla kar se tiče zdravja staršev, izšolanosti psov s katerimi parijo, pa tudi rodovniki niso zanemarljivi, meni je všeč, da je precej njihovih legel z zelo nizko stopnjo inbreedinga!!!

Slovenska kvaliteta boxerjev in samih legel v zadnjih letih precej upada, in skoraj ne najdem pri nas legla, kjer sta oba starša HD A1, ED 0, patela 0/0, spondiloza negativni, oči bp, srce bp, kar je žalostno... ker žal naši južni sosedje premorejo kar veliko število točno takih legel!!!
In ne, zame ni dovolj dobro, da se pari HD B! To je sicer popolnoma moje mnenje in moja osebna odločitev. In ja žal so tako hrvati kot srbi precej presegli slovensko vzrejo boxerjev :-[ kar se lepo odraža tudi na nekaterih razstavah...

Kar se pa kvalitete in cene tiče, je pa precej žalostno, da na hrvaškem dobiš enako ali celo bolj kvalitetnega boxerja kot v slo. za skoraj polovico cene ki jo zahtevajo naši vzreditelji!!!
Se mi zadnje čase dozdeva, da naši vzreditelji krepko navijajo cene in pretirano propagirajo "izredno kvaliteto", ki to sploh ni (ne pravim za vse, nekaj legel se pa le najde vsake toloko časa, ki so res vrhunska, ampak te se da na prste ene roke preštet). Torej, dokler bodo naši vzreditelji ponujali predvsem "kvalitetne cene" kot pa kvalitetne mladiče, bom jaz iskala legla predvsem v tujini, tudi če to pomeni hrvaška legla...

Prosim, ne jemat mojega posta preveč osebno, jaz vam pač predstavljam le svoj pogled na trenutno slovensko vzrejo bokserjev, in moj namen ni zatirati oz. omalovaževati celotne slovenske vzreje!
Bi pa bilo morda včasih dobro, da bi se ozrli tudi malo po tujini in preverili, kakšno je stanje drugod in ne le slepo vzeli vse kar je slovensko in naše in pač domače kot tisto najboljše...


Ria, hvala za informacijo. Sem pa malo prelistal forum za nazaj in zasledil, da Slovenski vzreditelji niso ravno najprimernejši....na veliko se hvali naše sosede Hrvate, glede zdravja, lepote, uspehov na razstavah, dela in opravljanja IPO izpitov.....



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1577 : 04 Marec 2012, 17:58:58
No midva dava ogromno na starše mladičkov, in ravno tako ne bova vzela mladiča, katerih starši nimajo odličnih zdravstvenih rezultatov. Sva tudi midva najprej želela kupiti na Hrvaškem, samo po prebranem na forumu, v kakšnem mladiči odraščajo, kako skrbijo za pse - preberi si tu http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=245.1380 (poste od London), ga tudi pod razno ne bom vzela od kakšne take psarne.

Sem pa tudi jaz iskreno presenečena koliko je pri nas legel,kjer imata starša slabe zdravstvene rezultate, pa vseeno parijo. Samo ne glede na vse, se najdejo tudi pri nas odlična legla.

Pa da ti namignem,..ne glede na napisano,je na koncu Žverca vzela bokserko od slovenskega vzreditelja ;)

Koliko časa pa že iščeš bokserja?

Once you go boxer, you never go back :)


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1578 : 04 Marec 2012, 18:53:32
No midva dava ogromno na starše mladičkov, in ravno tako ne bova vzela mladiča, katerih starši nimajo odličnih zdravstvenih rezultatov. Sva tudi midva najprej želela kupiti na Hrvaškem, samo po prebranem na forumu, v kakšnem mladiči odraščajo, kako skrbijo za pse - preberi si tu http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=245.1380 (poste od London), ga tudi pod razno ne bom vzela od kakšne take psarne.

Sem pa tudi jaz iskreno presenečena koliko je pri nas legel,kjer imata starša slabe zdravstvene rezultate, pa vseeno parijo. Samo ne glede na vse, se najdejo tudi pri nas odlična legla.

Pa da ti namignem,..ne glede na napisano,je na koncu Žverca vzela bokserko od slovenskega vzreditelja ;)

Koliko časa pa že iščeš bokserja?

Ria tukaj te pa moram malo ustavit...sama nisi šla na Hrvaško, nisi se v živo pogovarjala z nobenimi vzreditelji, sklepala si vse glede na to kar je london napisala, ne glede na to da nas kar nekaj ima pse iz tistih psarn in psi popolnoma nič ni narobe in smo tudi to javno povedali, ampak pač ti si imela slabo prejšnjo izkušnjo in pri vsem izhajaš iz tega...tako, da ne odvračaj ljudi od nakupa kjerkoli pa tudi, če bo to v Tunguziji...vsakdo mora kontaktirati sam vzreditelje, it pogledat pse, stanje in vse ostalo in se potem odločiti po lastni vesti...ne dajo vsi prednost istim stvarem pri nakupu kot jih npr. ti...pa ne vzet tole kot osebni napad nate, ker ni...pravim le da naj se vsakdo pozanima po svoje, pokliče, se pogovarja in se odloči, PO SVOJE...tudi kar nekaj slovneskih psarn je kvalitetnih, se trudijo zelo in tudi vzrejajo kvalitetne pse, tako kot jih tudi na Hrvaškem ali kjerkoli drugje...vedno in povsod so tako dobri kot tudi slabi vzreditelji in ljudje...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1579 : 04 Marec 2012, 19:11:56
Nikjer nisem napisala,da ga ne sme vzeti na Hrvaškem. Če pa sem, mi pa prosim pokaži kje,ker to ni bil moj namen. Sem pa povedala, zakaj se nisem odločila za Hrvaško, prav tako pa sem na podlagi pogovorov z drugimi uporabniki (prek pmjev) razbrala,da pisanje london ni zgolj neko natolcevanje. In to je bilo zame dovolj, da me odvrne od teh vzrediteljev, za katere sem spraševala. Definitivno je pa dejstvo, da nisem preverjala vseh Hrvaških vzrediteljev, ampak zgolj te, ki so najbolj popularni v Sloveniji.

Aja, pa da te popravim, sem bila v stiku z vsemi temi za katere sem se zanimala, in če povem po pravici, jih moram pohvalit, ker so po odzivnosti prekašali marsikatereg slovenskega :D

Once you go boxer, you never go back :)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1580 : 04 Marec 2012, 19:13:03
Ria, hvala za informacijo. Sem pa malo prelistal forum za nazaj in zasledil, da Slovenski vzreditelji niso ravno najprimernejši....na veliko se hvali naše sosede Hrvate, glede zdravja, lepote, uspehov na razstavah, dela in opravljanja IPO izpitov.....

vse je čisto relativno, nikjer ni garancije, da boš dobil lepšega in bolj zdravega psa tu in tam... malo kontaktiraj vzreditelje, do kakega se zapelji, poglej kaj ti je všeč kaj ne... tu na forumu se mnenja vedno križajo.. nekateri so za drugi proti.. nimaš pa verodostojnih informacij za ziher.. verjemi sebi in srcu, posveti se iskanju OSEBNO, pa bo najboljše.. naj ti ne bo škoda časa in bencina da se zapelješ kam dlje ali pa bližje, samo da najdeš tisto kar iščeš..



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1581 : 04 Marec 2012, 19:43:22
No midva dava ogromno na starše mladičkov, in ravno tako ne bova vzela mladiča, katerih starši nimajo odličnih zdravstvenih rezultatov. Sva tudi midva najprej želela kupiti na Hrvaškem, samo po prebranem na forumu, v kakšnem mladiči odraščajo, kako skrbijo za pse - preberi si tu http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=245.1380 (poste od London), ga tudi pod razno ne bom vzela od kakšne take psarne.

Sem pa tudi jaz iskreno presenečena koliko je pri nas legel,kjer imata starša slabe zdravstvene rezultate, pa vseeno parijo. Samo ne glede na vse, se najdejo tudi pri nas odlična legla.

Pa da ti namignem,..ne glede na napisano,je na koncu Žverca vzela bokserko od slovenskega vzreditelja ;)

Koliko časa pa že iščeš bokserja?

Z vsem spoštovanjem Ria, si tu nastopila zelo nesubjektivno. Ok, če si se odločila da ne boš "več" iskala na hrvaškem, tvoja osebna odločitev. Takrat sem bila tiho in nisem hotla komentirati, ker to metanje žogic z enega konca foruma na drug, dve različni strani, so mi brez smisla, ampak bom zdaj na tisti račun tudi jaz kaj pokomentirala.

London pravi da je videla to pa to, tu v tej temi je pa vsaj 5 ZADOVOLJNIH boxerašev, ki so vzeli pse iz dotične psarne pse. Imam čudovito psičko, s katero zaenkrat nimam nobenih zdravstvenih niti vedenjskih težav, sem tedensko v kontaktu s svojim vzrediteljem, tudi ko je možnost skočimo na kak obisk in obratno, kar ne doživiš pogosto. Ne, ne zaničujem slovenskih vzrediteljev, kar sem tudi takrat že povedala, ampak v tistem trenutku ko sem jaz iskala psičko, v naši državi ni bilo legla, ki bi meni odgovarjal. In ravno to leglo mi je priporočila, gues who? Žverca, ki ima sedaj psičko iz slovenske vzreje. Hočem povedati, da so dobri vzgojitelji tu in tam, in da se mi zdi totalno brezveze odločati na podlagi mnenj foruma (tu si ti zožala svoj izbor). Žverci so takrat odgovarjali vzreditelji tu, drugič ji bodo kje drugje.. da se pa izpostavlja eno mnenje in na podlagi tega mnenja odloča.. nevem no. Ni fer.

Sicer pa, za najbolj svež vtis iz "popljuvane" psarne, lahko vprašaš Alchija :)



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1582 : 04 Marec 2012, 19:46:30
In ko smo že pri Alchiju, nekaj se ne javlja danes, prvi dan preživel z Aylo. Stari, si živ? ;D ;D ;D ;D ;D



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1583 : 04 Marec 2012, 19:46:46
Sva tudi midva najprej želela kupiti na Hrvaškem, samo po prebranem na forumu, v kakšnem mladiči odraščajo, kako skrbijo za pse - preberi si tu http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=245.1380 (poste od London), ga tudi pod razno ne bom vzela od kakšne take psarne.

Tole zame ni nič drugega kot antipropaganda in usmerjanje ljudi v določeno smer...spet bom rekla, nimam nič proti tebi, ampak vseskoz poudarjam, da se vsakdo mora odločiti PO SVOJE...
Ker tebe je očitno le pogovor z drugimi prepričal, da zavrneš te psarne, mene npr. ne bi, ker bi se želela osebno in v živo prepričati kako pa kaj...ker če bi v življenju verjela le vsem kar se govori okoli mene, se nikoli ne bi odločila po lastni vesti. In ja še enkrat bom poudarila, imam psa iz ene izmed teh psarn in NIKOLI mi ne bo žal, kljub vsemu kar sem videla na lastne oči in tudi še 100krat bi se isto odločila..
Pač mnenja se razlikujejo med vsemi nami kot se tudi razlikujejo merila po kateri izbiramo psa in katerim lastnostim damo prednost...lastna presoja je edino kar vsakemu preostane!

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1584 : 04 Marec 2012, 19:49:33
In ko smo že pri Alchiju, nekaj se ne javlja danes, prvi dan preživel z Aylo. Stari, si živ? ;D ;D ;D ;D ;D

Razmišlja kje se da v nedeljo ob osmih zvečer kupit boks :D :D :D :D

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1585 : 04 Marec 2012, 19:54:37
Ravno taka antipropaganda, kot je to blatenje slovenskih vzrediteljev. Po keterih ponovno tolče nekdo ki z njimi nima izkušenj in z bokserji nasploh in že na veliko hvali tuje pse, ker je tako prebral na forumu. Dajmo enkrat papirje na mizo in primerjajmo zdravstvene, razstavne in delovne uspehe slovenskih in npr. hrvaških (ki se jih najbolj omenja) psov...


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1586 : 04 Marec 2012, 19:54:48
Z vsem spoštovanjem Ria, si tu nastopila zelo nesubjektivno.

Ne, nastopila sem subjektivno ;) Glede na to, da je vprašal o mnenjih forumašev, imam pravico povedati le-tega, in bom do konca stala za njim. In ponavljam še enkrat. Ne glede na to, kako odlični so starši, ne bom kupila bokserja pri nekomu,ki ima bokserje zunaj v pesjakih - in če mi to potrdi par forumašev, res ne vidim razloga zakaj ne bi verjela. Močno stojim za tem,da je bokser hišni pes, in ni primeren za zunanje življenje in če te OSNOVE (za moje pojme) ne spoštuje vzreditelj, res ne vidim razloga zakaj bi imela njegovega psa. Na srečo nismo vsi enaki, in mogoče je tudi bumbarju to pomembno, zato sem to izpostavila.

Bi pa samo to še dodala, da če bom videla take bivalne razmere pri naših vzrediteljih, potem tudi tam ne bom vzela psa. Moram pa reči,da vsaj po forumih še nisem zasledila takih velikih kritik, kot sem jih za psarne za katere sem sama spraševala. Pa še enkrat ponavljam,da nisem apriori proti (spet subjektivno mnenje) vsem hrvaškim vzrediteljem (kot sem že povedala,sem se zanimala samo za tri), ravno tako kot nisem za vse slovenske.

Once you go boxer, you never go back :)


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1587 : 04 Marec 2012, 19:56:06
Bumbar!
Žal bi moral pri mojem citiranju upoštevati tudi to, da je bilo aktualno predvsem v dotičnem času in okviru tedanjih legel!!!  ;) Ravno pred kratkim je bilo v SLO. poleženih nekaj res dobrih legel, a prav tako bi se našla tudi pri naših sosedih!
Poanta mojega tedanjega posta je bila, da doma ni vedno najbolje in ni nič hudega če greš pač v tujino, če tam najdeš tisto, kar si iskal!  ;D

Ne se omejevat, glej doma in v tujini! Jaz sem iskala vse naokoli, nazadnje pa na veliko srečo našla doma  :o
Ampak jaz sem tudi zelo zahtevna in res ne maram slabih oz. pomanjkljivih zdravstvenih spričeval staršev legla...

Morda bo s tanovim pravilnikom o vzreji kaj bolje (čeprav je vseeno še precej pomanjkljiv- a to je seveda le moje osebno mnenje)




Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1588 : 04 Marec 2012, 20:03:59
Juventus!

O parih leglih v Slo. ki naj bi bila res super, fejst in fajn, imam osebno in z ne malim razlogom hude pomisleke...  :-[
Pa kdo pravi, da so po defoltu vsa legla naših južnih sosedov boljša kot naša!??
Ampak nekatera pa žal so! In to jim velja priznati  ::)

Meni osebno je popolnoma vseeno, ali je iz hrvaške, slo., nemčije, nizozemske,... Če bo leglo imelo točno to kar iščem in želim in bo izpolnilo moje ne ravno nizke standarde izbire boxerja... Hja, potem grem pač tja, kjer to leglo je!
Da bom pa vzela nekaj samo zato, ker je slovensko in domače  ???  Ne hvala, potem pa raje ne...

Znova- to je zgolj in samo moje osebno mnenje  ;)



JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1589 : 04 Marec 2012, 20:07:53
se strinjam  :)