Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034893

london

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1590 : 04 Marec 2012, 20:11:29
Vuau res sta neverjetni (doonika in katramela86) anipropaganda in usmerjanje v določeno smer kaj še ne poveš.Logično da podpirata tisto kaj imata doma.Mislim da na forumu lahko vsak izjavi svoje mnenje in tega se lahko tudi spoštuje,sami sta potrdili da da stanje kot sem ga jaz opisala drži.Meni in še nekaterim je to pomembno,meni zelo ni bilo všeč.

Poglejta si moje poste,mislim da sem dvakrat napisala da je najbolje da se vsak sam prepriča in ustvari svoje mnenje.



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1591 : 04 Marec 2012, 21:14:19
Vuau res sta neverjetni (doonika in katramela86) anipropaganda in usmerjanje v določeno smer kaj še ne poveš.Logično da podpirata tisto kaj imata doma.Mislim da na forumu lahko vsak izjavi svoje mnenje in tega se lahko tudi spoštuje,sami sta potrdili da da stanje kot sem ga jaz opisala drži.Meni in še nekaterim je to pomembno,meni zelo ni bilo všeč.

Poglejta si moje poste,mislim da sem dvakrat napisala da je najbolje da se vsak sam prepriča in ustvari svoje mnenje.

Mislim, da si moraš bolje prebrati vse najine poste in boš zaključila, da ne govoriva o ničemer drugem kot tudi ti zagovarjaš...LASTNO MNENJE!! In seveda bom podpirala tisto kar imam doma, če je s tistim kar imam doma popolnoma vse super...tako kot tudi vsi ostali zagovarjajo tisto, kar jim je všeč in kar imajo doma...

Zdi se mi pa da se je spet na tem forumu razvil nepotreben kreg, kar je pogost pojav tukaj...če se že gremo o tem, da si mora vsakdo ustvariti lastno mnenje je potem fer le, da se uporabniku bumbarju podamo oziroma naštejemo vse psarne tako v Sloveniji kot na Hrvaškem (ker je o tem spraševal), brez nepotrebnih komentarjev, kdo, kje, kako in naj potem SAM kontaktira vse vzreditelje, jih gre pogledat, se pozanima in se potem SAM odloči kaj mu odgovarja...od zdravstvenih rezultatov, izgleda psarne zunaj in znotraj, samega odnosa vzreditelja do njega in psov in se potem po LASTNI PRESOJI odloči kje si bo kupil psa...
Ne zdi se mi pa ok, da se nekdo odloča le na podlagi tega kaj mu drugi povedo, brez da se prepiča na lastne oči! In da se določeno osebo prepričuje v katerokoli smer...bilo to v smeri razmišljanja tebe ali Rie, ali pa naju s Karamelo...le toliko...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1592 : 04 Marec 2012, 21:35:14
Evo naše punce  ;D
Kvaliteta slike je bolj ''švoh'', pač mobitel  :)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1593 : 04 Marec 2012, 21:36:42
Ne vem, kot prvo bi rada povedala to, da se jaz nisem kregala ;D

Kot drugo, bumbar je vprašal kje se priporoča kupiti bokserja, in sem povedala moje subjektivno mnenje. Nato je omenil,da ga zanima Hrvaška zgolj zaradi mnenj, ki so bila napisana na tem forumu, in sem mu dala link,kjer lahko prebere še ne tako pozitivno izkušnjo.

Kot tretje (to se mi je pa zdelo,da leti name), nisem se šla prepričat v kakšnih razmerah živijo psi, ker nisem dobila nobenih nasprotujočih se mnenj, ampak enotne, tako da ni bilo potrebe po preverjanju.

Za zaključek,bi pa rada povedala samo še to, oz. še enkrat, da moji posti niso bili mišljeni kot antipropaganda. Verjemite, da nimam nič od tega. Nisem vzreditelj, niti ne bom imela popusta pri vzrediteljih.

Once you go boxer, you never go back :)


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1594 : 04 Marec 2012, 21:36:59
Lepa, kdo pa je to ? =)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1595 : 04 Marec 2012, 21:38:47
Evo naše punce  ;D
Kvaliteta slike je bolj ''švoh'', pač mobitel  :)

iii, rumena je :) Imaš še kakšno, kjer gleda v kamero?

Se samo meni zdi, ali res pri nas trenutno prevladujejo tigrasti bokserji?

Once you go boxer, you never go back :)


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1596 : 04 Marec 2012, 21:55:11
To je naša Nera  ;D celo leto sanjanja o bokserju in končno je tu!
Ria, samo tale slikica je koliko-toliko dobra da se glava vidi. Se mi že zdi, da točno ve kdaj gumb pritisnem, ker se takrat obrne in so same razmazane slike. Tu je pa sosedov pes prihajal in se je tak čudno uštimavala, da je za trenutek pozabila da skačem okoli nje!



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1597 : 04 Marec 2012, 22:01:22
Pa še črno masko ima  :-[ :-[ In ta corta vama povzroča toliko težav :D :D?


Once you go boxer, you never go back :)


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1598 : 04 Marec 2012, 22:24:53
Oh, ta corta mi je več las pobarvala v sivo v enem mesecu kot pa hčera v štirih letih  :)
Sem veliko brala o bokserjih, gledala filmčke, se pogovarjala z lastniki,... in pričakovala sem marsikaj... ampak poplavo, ki vključuje še sosede zraven, to pa moram priznati da ne!
''Zrihtala'' je žaluzije, copate, sedežno, rob vrat, hčerine igrače... in ko smo mislili, da smo vse umaknili in da nič več ne more uničiti... nam je dokazala da se motimo! No in zdaj bo na sceni pač box.
No sej ni sam žleht  :D je neverjetno pametna in se hitro uči, najraje pa carta! Edino kar nas res muči je ko ostane sama. Cvili, laja, skače po vratih... sosed/soseda (nismo odkrili kdo) nam ne pomaga, ker tolče po radiatorskih ceveh  >:( in poslabšuje vse skupaj. Vsakič je stanovanje v slabšem stanju, namesto da se poboljšuje se poslabšuje. Sem rekla možu, naslednjič grem celo našo vrsto zasliševat, čeprav vem, da priznal mi ne bo nihče!  >:(
Ne razumem kako si ne pride gor, da zaradi tega psica samo še bolj tuli, saj je cela prestrašena in da bo vse skupaj trajalo še bolj dolgo!



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1599 : 05 Marec 2012, 00:42:27
Saga, kaj pa, ce das kar obvestilo na tablo spodi? haha  ;D Bos prej konec  :P

Mimi*


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1600 : 05 Marec 2012, 08:06:35
Oh, ta corta mi je več las pobarvala v sivo v enem mesecu kot pa hčera v štirih letih  :)
Sem veliko brala o bokserjih, gledala filmčke, se pogovarjala z lastniki,... in pričakovala sem marsikaj... ampak poplavo, ki vključuje še sosede zraven, to pa moram priznati da ne!
''Zrihtala'' je žaluzije, copate, sedežno, rob vrat, hčerine igrače... in ko smo mislili, da smo vse umaknili in da nič več ne more uničiti... nam je dokazala da se motimo! No in zdaj bo na sceni pač box.
No sej ni sam žleht  :D je neverjetno pametna in se hitro uči, najraje pa carta! Edino kar nas res muči je ko ostane sama. Cvili, laja, skače po vratih... sosed/soseda (nismo odkrili kdo) nam ne pomaga, ker tolče po radiatorskih ceveh  >:( in poslabšuje vse skupaj. Vsakič je stanovanje v slabšem stanju, namesto da se poboljšuje se poslabšuje. Sem rekla možu, naslednjič grem celo našo vrsto zasliševat, čeprav vem, da priznal mi ne bo nihče!  >:(
Ne razumem kako si ne pride gor, da zaradi tega psica samo še bolj tuli, saj je cela prestrašena in da bo vse skupaj trajalo še bolj dolgo!

Saj bo, počasi, tudi box zna biti kar mučna zadeva (toliko da se pripraviš  :D ), če nimaš sreče, mi smo našo od samega začetka navajali, pa je trajalo par mesecev  ::) ampak gre... zdaj lepo počaka tudi par ur brez problemov v boksu.. Probajte postopoma... po urico, dve... če se le da 



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1601 : 05 Marec 2012, 08:12:39
Karamela, če ste jo toliko časa navajali, kako pa ste jo do takrat puščali samo?

Saga, nimam besed za tiste, ki tolčejo po radiatorjih...Samo glede na moje izkušnje, se v vsakem bloku najde par takih kalibrov ::)

Once you go boxer, you never go back :)


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1602 : 05 Marec 2012, 08:26:45
Vsaj po mojih izkušnjah se najbolje obnese, če je navajena na boks od vsega začetka...vsaj jaz sem se tako odločila po branju vseh prigod lastnikov bokserjev...in moja je od prvega dne vzela boks za svoje zavetje (enkrat ni zacvilila not) in ni nobenega problema...zdaj že ve točno trenutek, brez da ji kaj povem, ko grem zjutraj v službo, da gre sama not...tudi, ko ima dost vsega, gre not in jo potem nihče ne moti :)...ker drugače se zgodi izsiljevanje in jokanje in tuljenje, ko jih v kasnejšem obdobju probamo navajat...no sicer to je moje mnenje, eni so še zelo proti boksu, ampak jaz se ga nikoli ne bi odrekla :P, še posebej, če pomislim kaj vse je že naredila v 10-ih min, ko smo jo samo pustili izven boksa...ne predstavljam si kaosa po parih urah :P

Drugače pa Saga, kužica je luštna res, ko jo vidiš, bi jo sam stiskal...kdo bi pomislil, da je tak hudiček v njej :P

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1603 : 05 Marec 2012, 08:30:09
To moji uspe naredit v 10-ih minutah :P








Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1604 : 05 Marec 2012, 08:34:21
Karamela, če ste jo toliko časa navajali, kako pa ste jo do takrat puščali samo?

Saga, nimam besed za tiste, ki tolčejo po radiatorjih...Samo glede na moje izkušnje, se v vsakem bloku najde par takih kalibrov ::)

Ni bila čisto sama v hiši. Starši so doma (nadstropje višje). Uvajanje je bilo postopoma. Najprej uro, dve, tri. Tudi ko sem jaz bila doma smo jo dali v box, se z njo notri igrali ipd. Lahko bi jo pa samo zaprla v box in šla, ker konec koncev marsikdo nima druge izbire. Jaz sem imela to srečo, da je imela "varstvo". Nevem, mogoče se bo pa prej navadila če bo "prisiljena" biti sama toliko časa... Naša je imela možnost tega "razvajanja"  :D ampak kot je nekdo rekel, če so navadli unga papagaja vozit kolo, bom pa jst tud svojga psa na boks in podobno  ;D

Čisto sproti, na Hrvaškem se je ena od Reševalnih ekip odločila, da bo začela z šolanjem nemških bokserjev, tko da bomo imeli še en dokaz več, če le rata to, da so lahko slinarji odlični delovni psi  ;D

p.s. sega kužika je pa čudovita (jaz sem sicer bolj ljubitelj tigrastih bokserjev, ampak vedno bolj me tudi rjavčki prevzemajo)

p.p.s. kaj lahko pes naredi v desetih minutah? Naša je s svojimi petimi meseci uspela, dokler je partner bil na stranišču, zabarakadirati vrata sobe, zato ker je nekje okoli 50kg kavč zvlekla 4 metre daleč, do vrat  ::)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1605 : 05 Marec 2012, 08:44:22

Čisto sproti, na Hrvaškem se je ena od Reševalnih ekip odločila, da bo začela z šolanjem nemških bokserjev, tko da bomo imeli še en dokaz več, če le rata to, da so lahko slinarji odlični delovni psi  ;D


Sicer ne poznam osebno,sem slučajno naletela na to stran, samo če ne motim, je iz slik sodeč tale lepotička že reševalka  ;D http://sl-si.facebook.com/DeepikaSuumCuique

Drugače pa sem tudi jaz zagovornica boksov. Vsaj od začetka. Me pa zanima, če ima kdo od bokserašev pasjo loputo na vratih in ograjen kak kos vrta, da se lahko bokser prosto sprehaja, ko nas ni doma? Meni je škoda, da bi notri trpela, če je lahko zunaj, če želi. Me pa malo skrbi, da ji ne bodo zunaj padle na pamet kakšne neumnosti,kot so spodkopavanje ograje itd. Kakšne izkušnje iz prve roke?

Once you go boxer, you never go back :)


bumbar

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1606 : 05 Marec 2012, 09:11:28
No saj tudi jaz nisem nek laik glede bokserja,...pa me zanima kako v čem so nekatera sosednja legla boljša??? Žverca prosim, če lahko argumentiraš,.....



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1607 : 05 Marec 2012, 09:22:35
Sicer ne poznam osebno,sem slučajno naletela na to stran, samo če ne motim, je iz slik sodeč tale lepotička že reševalka  ;D http://sl-si.facebook.com/DeepikaSuumCuique

Drugače pa sem tudi jaz zagovornica boksov. Vsaj od začetka. Me pa zanima, če ima kdo od bokserašev pasjo loputo na vratih in ograjen kak kos vrta, da se lahko bokser prosto sprehaja, ko nas ni doma? Meni je škoda, da bi notri trpela, če je lahko zunaj, če želi. Me pa malo skrbi, da ji ne bodo zunaj padle na pamet kakšne neumnosti,kot so spodkopavanje ograje itd. Kakšne izkušnje iz prve roke?

Ja ja saj jih je kar nekaj že reševalcev pri nas. Tud v KDRP CELJE je nekaj časa bila ena punca, zdaj nevem če je še... Tule naj bi šlo za "reorganizacijo". Trenutno imajo belgijske ovčarje in mislijo šaltati na drugo pasmo :)

Mi imamo vrt. Naša je še mlada, zdaj točno določiti kdo je krivec za vse luknje po vrtu, ne morem reči, ker imamo tri pse  ;D ;D vendar, glede na starost, verjamem da ji marsikatera neumnost pade na pamet (tako je že ratala kaka luknja ob drevesu, preoblikovana košara v nekaj in podobno, res pa da ne ob ograji).... tako da nekega dolgotrajnega puščanja v dvorišču brez nadzora ne prakticiram, ker ima prevelik žur.. pa zdi se mi da ji pol tudi malo narobe pri šolanju hodi to... ker ji je pač na vrtu fino fajn, zakaj bi pol na poligonu ali kje drugje ubogala  >:D



bumbar

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1608 : 05 Marec 2012, 09:26:40
Ne me napak razumeti, s tem vprašanjem ne želim pljuvati po naših sosedih, se najde kakšna dobra vzreja tudi pri jih, tako kot pri nas, ......samo zbodlo me je v tvojem postu nekaj, kar ne drži in to berejo vsi, ki so v svetu kinologije sveži in dobijo s tem napačno predstavo o slovenskem bokserju. Kot sem že uvodoma omenil imam ovčarja, šolanega, hodim po tekmah, že dalj časa spremljam bokserje v Sloveniji in tudi v tujini, tako da nekaj malega pa le vem.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1609 : 05 Marec 2012, 09:31:03
Ne me napak razumeti, s tem vprašanjem ne želim pljuvati po naših sosedih, se najde kakšna dobra vzreja tudi pri jih, tako kot pri nas, ......samo zbodlo me je v tvojem postu nekaj, kar ne drži in to berejo vsi, ki so v svetu kinologije sveži in dobijo s tem napačno predstavo o slovenskem bokserju. Kot sem že uvodoma omenil imam ovčarja, šolanega, hodim po tekmah, že dalj časa spremljam bokserje v Sloveniji in tudi v tujini, tako da nekaj malega pa le vem.

Jaz še vedno mislim da ni smisla zadevo posploševati, lahko dobiš fantastičnega, lahko dobiš zanič psa, na HR, v SRB, v IT ali pa v Sloveniji. Nikjer ni garancije.



bumbar

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1610 : 05 Marec 2012, 13:08:32
Jaz še vedno mislim da ni smisla zadevo posploševati, lahko dobiš fantastičnega, lahko dobiš zanič psa, na HR, v SRB, v IT ali pa v Sloveniji. Nikjer ni garancije.

S tem se popolnoma strinjam, nikjer ni garancije. Je pa res, da je pri nas kvaliteta bokserja na dokaj visokem nivoju na vseh področjih, tako na področju zdravja, šolanja,....itd. Marsi kateri bi se lahko od nas učili,...žal pa nekateri tukaj govorijo drugače, pa tega ne znajo argumentirati,..... :'(



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1611 : 05 Marec 2012, 13:27:37
No pa smo si privlekli box domov. Me je bilo kar strah kako ga bo sprejela, še posebej, ker sem tako smotano ropotala z njim, ko sem ga sestavljala! Je bogica kar v dnevno zbežala. Ko je ropot potihnil je spet prišla pogledat kaj sem ustvarjala in ga ovohavala.
Imela sem plan, da jaz zlezem vanj in jo s priboljški zvabim noter. Šla sem po sir in ko sem se vrnila sem zagledala to:



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1612 : 05 Marec 2012, 13:31:40
Aja, sem ji še z neko začasno staro plahto pokrila, da je bolj brlogu podobno. Sem kar ponosna, da je tako sama zakorakala vanj, čeprav za spanje ji še ni  :)... trenutno smrči tle na kavču  :D



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1613 : 05 Marec 2012, 13:40:02
Super je :)! Prav presenetijo nas včasih :)...zdaj pa, ko se bo nanj navadila oz ko bo videla, da se lahko prosto sprehaja not in ven, začnite z uvajanjem zapiranja vrat...naprej par minut pa če bo pridna, res pohvalit, potem podaljaševat čas...hitro skapirajo, da boks ni nič hudega :)

Takole je naša tudi prvi dan pri nas pogumno zakorala v boks in od takrat ni nobenega problema...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1614 : 05 Marec 2012, 13:43:01
Ojej, kako miceni delujeta obe....Katere bokse pa imata vidve?

@bumbar: katere vzreditelje pa ti predlagaš?

Once you go boxer, you never go back :)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1615 : 05 Marec 2012, 13:43:50
Aja, sem ji še z neko začasno staro plahto pokrila, da je bolj brlogu podobno. Sem kar ponosna, da je tako sama zakorakala vanj, čeprav za spanje ji še ni  :)... trenutno smrči tle na kavču  :D

SUPERCA! :) upam da tako tudi ostane.



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1616 : 05 Marec 2012, 13:55:16
Jaz imam tega...

http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=8291

Vsaj mislim ;)...če ne pa tistega eno velikost manjši...ampak se mi zdi, da je ta, ki sem ga prilepila...že dolgo je od tega, ko sem ga kupila :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1617 : 05 Marec 2012, 13:57:45
Naš je Flamingo XL (107x68x75), mislim, da bo dovolj velik  ???
Jaz tudi upam, zaenkrat ji je kar simpatičen :D Samo še sosede zrihtam, pa bo  :o



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1618 : 05 Marec 2012, 13:59:13
Hehehe, mislim da imava istega.
Kako pa vi plilepite slikice 'direkt' gor?



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1619 : 05 Marec 2012, 14:08:00
Men se zdi čist dost velik, tudi ko leži zleknjena not, ji je dost dolg in dost širok, je pa res da je moja taka bl drobčkana, je veliko samic večjih od nje...

Jaz slike naložim preko strani http://www.mojalbum.com/ in potem prilepim sem gor.

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!