Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034820

bumbar

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1620 : 05 Marec 2012, 14:52:00
@bumbar: katere vzreditelje pa ti predlagaš?

Ja kar se tiče Slovenske vzreje mislim, da je OK....vzreditelji so ozaveščeni glede zdravja, tudi na področju šolanja so pred našimi sosedi, pa še pred marsi katerimi drugimi nacijami. Na razstavah so prisotni, tudi lepe razstavne rezultate dosegajo, pa prisotni na delovnih tekmah,....vse to sem z lastnimi očmi videl, tako da za tem stojim  :)



bumbar

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1621 : 05 Marec 2012, 14:55:29
Kar se pa tiče katerega Slovenskega vzreditelja predlagati, .....ne bom izpostavljal nikogar. Vsak si lahko sam pogleda, prebere na spletu, malce prelista zgodovino, se udeleži kakšne delovne tekme, kakšne razstave, pa še kje drugje,....odvisno tudi od posameznika, kaj si želi, kaj mu je všeč.....



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1622 : 05 Marec 2012, 16:23:54
Čisto tako me zanima...zakaj pa si potem spraševal kje kupiti,če imaš že izdelano mnenje? Malo hecno vse skupaj :)

Once you go boxer, you never go back :)


bumbar

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1623 : 05 Marec 2012, 18:56:42
sprašujem pa zato, ker je vsaka informacija dobrodošla,..... ;D



zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1624 : 05 Marec 2012, 22:27:14
Bumbar ima prav, da sprašuje. Psa se kupuje z glavo, ne s srcem. Čeprav - iz izkušenj vem - tisti hip, ko človek vidi male kepice glava odpove  :-[ Pa še nekaj - kar nekaj slovenskih nemških bokserjev je v reševalni enoti. Na open box festivalu že nekaj let zapored predstavljamo tudi njihovo delo.



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1625 : 05 Marec 2012, 22:38:10
Bumbar, jaz imam pač precej visoka merila... Če oba starša nimata A kolkov, srca 0-1, spondiloze 0-1 (odvisno od države kjer se ocenjuje), oči in zob kar najbolje in je v rodovniku kar nekaj sumljivih psov, ki so dajali potomce z določenimi napakami, ali pa so umirali zelo mladi... No, potem takega mladička jaz nebi ravno želela...

In žal, nekateri vzrejni psi pri nas, predvsem tisti starejši, nimajo vseh teh zdravstvenih izkazov... Kar pa je bilo sicer še v skladu s starim pravilnikom, a mene vseeno moti...

Za nekatere vem, da pač izhajajo iz prednikov, ki so imeli določena dedna obolenja... Za nekatere vem, da so že dajali v leglih mladiče z dednimi napakami... Ampak na forumu pač ne bom naštevala poimensko, se ne spodobi...

So stvari, o katerih ti ne bo noben vzreditelj govoril... Še prerad marsikdo zamolči o kaki napaki, ki se je pojavila v njegovem leglu... Pa ne zdaj mislit, da tudi v tujini ni tako! Povsod je žal tako...

Ampak, ko iščeš mladiča se pač kar najbolje pozanimaš o vsem, pa ne samo preko vzreditelja, marsikaj lahko stakneš tudi na netu, samo veliko časa in brskanja vzame... Pa "po ovinkih" se da tudi marsikaj izvedeti...

V slo. je nekaj res dobrih, če ne kar vrhunskih vzrediteljev! In seveda le ti premorejo tudi nekaj res izjemnih psov!!!
Tako da ja, povsod se najde tako dobro kot slabo...

In v času, ko je nastajal moj post, ki si ga citiral, žal kar nekaj časa ni bilo pri nas nobenega res dobrega legla... Nekaj jih je bilo prej, nekaj jih je bilo kasneje... Pa še ta lahko prešteješ na prste ene roke...

Jaz osebno dajem prednost boxerjem z delavno vsestranskostjo, seveda mora biti pes tudi v tipu, a v prid zdravja bom vedno raje izbrala malo manj razstavno zaželjenega psa- z ne tako zelo potlačenim gobcem, dobrimi proporci- pa čeprav to ni idealni kvadrat, izdatnim gibanjem in dobrim trdnim karakterjem  ;D  Tudi zveneči predniki ki krasijo rodovnik mi nič ne pomagajo, če je sorodstveno razmerje preozko...
Sprva torej izberam zelo sistematično in "znanstveno", ko pa je ožji izbor narejen, potem pa vseeno nedvomno odloča le še srce  ::)


Upam, da sem ti dovolj nazorno obrazložila zakaj sem napisala kar pač sem in zakaj je moje mnenje tako kakršno je  8)





Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1626 : 05 Marec 2012, 22:44:48
Zoycik!

Če ne bo zmanjkalo delavne vneme in zagona, bo morda drugo leto v slo. tudi kak nov agility boxer  ::)  (Je čisto prava energijska bombica za kaj takega, samo še poligon moramo doma skup spravit...  :-[)   Morda ga poznate, je zelo poskočen, prisrčno navihan in neumorno počne najrazličnejše neumnosti  :o
Če bo pa moj čas dopuščal, bo pa morda tudi kaj reševanja vmes...



bumbar

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1627 : 06 Marec 2012, 00:25:44
Ja Žverca vse lepo napisala,....ni kaj. V vednost ti pa omenim, da so Slovenski bokserji kar se tiče zdravstvenih izvidov precej pred Hrvaškimi, Srbskimi, in še kom. Kar se tiče pa prednikov glede zdravstvenih izvidov, kakšne dedne napake prenašajo, pa so tukaj nemci na prvem mestu. Takšno kot imajo statistiko Nemci pri bokserjih, pri ovčarjih, itd....je nima nihče.

Saj je vseeno, če v tistem času ni bilo izbire in legel pri nas,....v bistvu se gre za to, da si takrat na veliko hvalila tujino, blatila pa Slovenijo....pa še zdaj mi ni jasno zakaj??? ....a zaradi tega, ker imajo drugje starši odlične zdravstvene izvide........... ;D ;D ;D ......a jim verjameš, zaupaš????

Lahko kupiš mladička, kjer imata oba starša odlične izvide srca, mladiček pa bo imel slabo srce,.....nikoli ni garancije!!! 

Če si pa hodila kaj po razstavah, tekmah (kar močno dvomim)....si pa verjetno opazila, da imamo slovenci lepe pse,....ki visoko kotirajo.......  ;)



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1628 : 06 Marec 2012, 11:00:53
Ok bumbar, ne razumem kaj ti še kar ni jasno?  ??? Saj ti je vse lepo razložila.

Jaz pa ne razumem stavka-''...a zaradi tega, ker imajo drugje starši odlične zdravstvene izvide........... ;D ;D ;D ......a jim verjameš, zaupaš?''
Zakaj ne bi verjela? Saj si zdravstvenih rezultatov ne namišljujejo vzreditelji sami!

''Če si pa hodila kaj po razstavah, tekmah (kar močno dvomim)....si pa verjetno opazila, da imamo slovenci lepe pse,....ki visoko kotirajo.......''
Jaz pa močno dvomim da ni hodila! Mislim, da je nekje celo omenila, da je njen frajer (ne vem imena) tekmoval v agility.u, Ago bo pa počasi začela pripravljat.  :D
Pa tudi za lepoto je napisala, da ji ni na prvem mestu. Ne daje prednosti lepoti ampak zdravju.  ;D

Mislim, da ni potrebe za kregarijo, vsak bo kupil psa tam kjer mu najbolj odgovarja. Če so tebi slovenski bokserji najboljši - SUPER, kupi ga tu.
Če se pa Tinček odloči, da ga bo kupil na Hrvaškem, Srbiji, Nemčiji,... pa tudi OK, njegova odločitev.

Naj še povem, da je naša baba sprejela box  :) Sem pričakovala več problemov. Je celo noč spala v njem, pa še zdaj je šla notri počivat :o





donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1629 : 06 Marec 2012, 11:10:02
Mislim, da ni potrebe za kregarijo, vsak bo kupil psa tam kjer mu najbolj odgovarja. Če so tebi slovenski bokserji najboljši - SUPER, kupi ga tu.
Če se pa Tinček odloči, da ga bo kupil na Hrvaškem, Srbiji, Nemčiji,... pa tudi OK, njegova odločitev.

AMEN! :)

Super za boks! Sej tele naše zverine naš včasih prav prijetno presenetijo, a mi si pred tem delamo toliko odvečnih skrbi :)...jaz sem se moji zadnjič smejala, ko je hotela zvečer it spat, seveda v svoj boks in so bila vrata slučajno zaprta in nisem takoj porajtala pa jo gledam zakaj vsa žalostna stoji pred boksom in neki s smrčkom rine...in vidim, da so vrata zaprta :)))...ji odprem, se uleže in spusti tak vzdih olajšanja, da je joj :D :D...smeškoti :D

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1630 : 06 Marec 2012, 11:23:46
Kaj potem bokse ob večerih prenašate iz dnevnega prostora v spalnico,da tudi ponoči spi v njem? Ker nekako si ne predstavljam,da ne bi spala v istem prostoru kot jaz.

Once you go boxer, you never go back :)


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1631 : 06 Marec 2012, 11:44:16
Ne, box je stalno v spalnici  :) Zato sem toliko bolj presenečena, da je šla zdaj sama noter počivat (vrata od spalnice so priprta, tako da lahko pride v dnevno kadar hoče)! Prej ni bila nikoli v drugem prostoru kot mi in tudi če kaj delam, vedno tiši svojo glavico zraven, da ja česa ne zamudi  ;D smešna je! Mogoče pa je ugotovila, da ima v boxu lubi mir (sicer dvomim, ker ga ima šele en dan). Hčeri sem tudi razložila, da je box Nerin in da jo tam ne sme motiti ali pa lesti zraven. Zaenkrat se tega drži  :)
Vrat ji še nisem zapirala... danes bom probala za kako minutko in da vidimo. Jo ignoriram če začne cviliti in ko neha, spustim ven, pohvalim + pribolšek ali ji rečem tiho? Na začetku bom nekajkrat zraven, kasneje se bom malo umaknila, potem druga soba,....



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1632 : 06 Marec 2012, 11:46:15
Kaj potem bokse ob večerih prenašate iz dnevnega prostora v spalnico,da tudi ponoči spi v njem? Ker nekako si ne predstavljam,da ne bi spala v istem prostoru kot jaz.

Jaz sem se odločila že preden sem jo dobila, kljub težkemu srcu :(, da v spalnici ne bo spala...spalnica je zame spalnica :) in ima vseskozi svoj boks v dnevni in je to njena spalnica :)...je pa res da vseskozi ima še eno svojo blazino v spalnici in če hoče, preden gremo spat, je pri nama, ko pa gremo spat, gremo spat, tako kot pri otroku :P...ampak moja je tako samosvoja, da dejansko hoče svoj mir in je večino kar v svojem boksu, tudi če naju ni v dnevni...zdaj sva ji sicer začela mal popuščat in ima odprt boks celo noč, ker prej sva jo zapirala, ker je bila drugače žurka celo noč in nisva nič spala, ker bi se gospodična igrala in naju je hodila budit in igrače nosila in svašta :P...zdaj pa se je ornk umirila in tudi če je boks odprt, ali spi nekje v dnevni ali pa sredi noči pride v spalnico na svojo blazinico in spi :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1633 : 06 Marec 2012, 17:04:50
Ne, box je stalno v spalnici  :) Zato sem toliko bolj presenečena, da je šla zdaj sama noter počivat (vrata od spalnice so priprta, tako da lahko pride v dnevno kadar hoče)! Prej ni bila nikoli v drugem prostoru kot mi in tudi če kaj delam, vedno tiši svojo glavico zraven, da ja česa ne zamudi  ;D smešna je! Mogoče pa je ugotovila, da ima v boxu lubi mir (sicer dvomim, ker ga ima šele en dan). Hčeri sem tudi razložila, da je box Nerin in da jo tam ne sme motiti ali pa lesti zraven. Zaenkrat se tega drži  :)
Vrat ji še nisem zapirala... danes bom probala za kako minutko in da vidimo. Jo ignoriram če začne cviliti in ko neha, spustim ven, pohvalim + pribolšek ali ji rečem tiho? Na začetku bom nekajkrat zraven, kasneje se bom malo umaknila, potem druga soba,....

Superca! sem kar ljubosumna :P Mogoče je pa odkrila, da je to edini in edini kotiček ki je samo njen :)



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1634 : 06 Marec 2012, 17:45:34
bumbar!

Če si pa tako zelo na tekočem z vso boxersko sceno pri nas in toliko veš o zdravju, lepoti in prednikih večine slo. psov, potem pa res ne vem, kaj sploh sprašuješ po tem forumu in kaj ti bodo naša mnenja, če si pa tako ali tako strokovnjak za pasmo!  ???

A lahko vprašam ali imaš razstavno ali delavno linijo nemškega ovčarja?
Veš morda kakšna je razlika med res izrazitimi razstavnimi in delavnimi linijami boxerjev!?? Veš kakšne so njihove dobre in slabe točke? So ti znane dobre in slabe strani psov, ki se pojavljajo v rodovnikih večine boxerjev po osrednji evropi? Veš koliko legel je bilo v slo. pretekla leta, in kakšni so bili zdravstveni rezultati staršev? Veš od kod je največ psov uvoženih k nam?

Zdravstveni testi tudi niso kar nek drag larifari, če že pri zdravih starših lahko dobiš mladiča z določeno zdravstveno napako,  kolikšna je potem verjetnost da bo pri starših, ki že znano niso popolnoma zdravstveno brezhibni v leglu večina mladičev nadpovprečno zdravih?  ???


Veš, res nisem od včeraj  :P  Boxerji so moja velika ljubezen že od 12tega leta (če ne že od prej), s svojim prvim boxerjem sem že 8let, in v času, ko sem iskala le tega, so bila legla pri nas še veliko redkejša! In sem čakala in iskala več kot pol leta da sem sploh prišla do tigrastega samca z rodovnikom!  :o Takrat je bila žal domača država vse, kar sem si lahko "privoščila", pa ne cenovno, ampak zaradi razdalje, komunikacij,...  In lahko tudi priznam, da iz tega legla niso izšli najbolj zdravi psi, pa sta imela oba starša za takrat opravljene vse potrebne teste itd., da o super rodovniku sploh ne govorim  8)  Če bi imel dve jajci in kak centin manj bi bil verjetno tudi sam plemenjak in bi prenašal slabe gene dalje... (če se nebi zavedala kakšno škodo bi s tem naredila pasmi!) A zdravstveni rezultati bi bili pa vseeno vsi OK! Pes je bil pri 6letih še vedno popolnoma brez kakršnekoli napake na srcu, brez spondiloze, brez kolčne in komolčne displazije, v zelo dobri kondiciji,...  Le kaj več bi si kdo še sploh želel  ???  No jaz si želim še kaj več, a hkrati sem izredno hvaležna, da je za svoja leta in družinske preddispozicije še izredno zdrav in vitalen  8)

In mlajša psica je iz Slo. psarne, V. Zoycik ki jo predvsem zaradi res izjemne vneme in skrbnosti vzrediteljev izredno cenim in spoštujem, je v bistvu bolj kot ne čiste nemške linije, več o tem res izjemno skrbno načrtovanem leglu si lahko prebereš na sletni strani od vzrediteljev! Tako da Nemški sistem vzreje mi ni tuj!  ;)

Res ne vem, kaj želiš s svojimi posti doseči in zakaj provociraš in napak interpretiraš predhodnje poste, če sem ti pa že vsaj dvakrat lepo napisala zakaj so taki kakršni pač so!??  ???  Ali pač ti sam bolje veš, kaj se je meni motalo po glavi, ko sem pisala svoje poste?






čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1635 : 06 Marec 2012, 20:18:13
Za boks in zapiranje vrat, zapreš vrata in hkrati daš noter skozi režo priboljšek, zatem vrata odpreš, ponoviš vajo etc. Poglej si kak video Crate training (games).

Potem čez čas vrata zapreš, daš skozi režo priboljšek in za par sekund pustiš zaprta vrata, spet priboljšek skozi...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1636 : 06 Marec 2012, 21:17:49
Za navajanje na box znajo biti zelo uporabne tudi različne žvečke  (goveje kite, kravja koža, telečje rolce, svinjski ali telečji uhlji, prašičji rilčki, kunčji uhlji,...)   ;D   Z njimi se psi za dalj časa zamotijo in če vejo, da jih v boxu čaka npr. žvečka, hrana, igračka,... gredo radi vanj in tudi večkrat sami preverjajo če je kaj notri  :)
Moja je navajena, da večinoma dobiva hrano (glavne obroke) v boxu in vedno hiti pogledat vanj  :D včasih tako prinori v box, da ga konkretno premakne  :o

Še ena novejša fotka od enega lepega druženja  ;D




Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1637 : 06 Marec 2012, 21:21:42
Še dve posrečeni  ;D






Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1638 : 07 Marec 2012, 08:19:44
Uživači :D Prvo bi lahko naslovila z naslovom "V pričakovanju..."  :D


Once you go boxer, you never go back :)


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1639 : 07 Marec 2012, 08:41:21
Oro je največji car :D! Jaz ti ga bom enkrat prišla ukrast :), ker tko skup pašeta z mojo :) :) :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1640 : 07 Marec 2012, 09:36:56
Oro je največji car :D! Jaz ti ga bom enkrat prišla ukrast :), ker tko skup pašeta z mojo :) :) :)

A nene, pozabi, Oro je moja lubica!  :-[ :-[



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1641 : 07 Marec 2012, 15:04:39
Ne dam, ne dam!!!  :P :P :P

Sicer pa Oro tako ali tako ni pes  ;)  on je eno zelo smešno in excentrično nezemeljsko bitje v pasji podobi  :o

(sicer stara fotka ampak precej posrečena  ;D)




La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #1642 : 07 Marec 2012, 17:32:52
Danes sva z Astonom srečala bokserko Luno. Punca ima preveč energije za Astona :o ;D







LP L&A


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1643 : 07 Marec 2012, 17:54:50
 ;D ;D ;D
Bogi Aston  ;D  Je spoznal kaj je boxer- štiri tace in raketni pogon, zavore so pa bolj kot ne neobstoječe  :o



vonertabox

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1644 : 07 Marec 2012, 21:42:52
Evo, končno malo časa, da še tukaj predstavim našo mladino :)

Atiya


Alya


Amadeus


Ashi


Adrenalin


Alfa







Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1645 : 07 Marec 2012, 21:50:07
Amadeus in Adrenalin  :o  Super imeni!!!



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1646 : 07 Marec 2012, 21:56:51
Jaz sem si jih tudi že na vaši spletni strani ogledala. Lepe mladičke imate...Sploh Ashi mi je všeč. Amadeus bo pa tudi lepotec :-*

Once you go boxer, you never go back :)


vonertabox

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1647 : 07 Marec 2012, 22:18:06
Me veseli, da so vam imena všeč. So padala tako po navdihu, kot so se kotili.  Adrenalin je ena tako živahna punca, da je joj in taka je že odkar je pokukala na svet  :P
Amadeus pa.......on je pa moj, tak pravi moški uživač, ki se zna že zdaj šopirit  :P  priliznjenc mali  :)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1648 : 08 Marec 2012, 08:51:14
Ajoooojjj cukri maliiii...ne smete dajat teh slikic gor, ker potem trpim :D...vse bi jih pomečkala :D

Vsi od prvega do zadnjega so prelepi...ampak Alfa in tale njena slika...ni potrebna nobena beseda...prekrasno :)
Naj lepo rastejo in dobijo dobre lastnike :)!

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1649 : 08 Marec 2012, 15:00:24
Hja, pri Alfi se že sedaj vidi, da bo za nekoga res alfa&omega uživač mali lubani  :o
Cukri so vsi po vrsti! In tudi jaz upam, da dobijo vsak svoje super boxerske lastnike  ;D