Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034905

ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1650 : 08 Marec 2012, 21:30:03
Pa še kratek utrinek ali dva naše Ayle;)





Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1651 : 08 Marec 2012, 21:45:00
Oooo kak srček je  :) Čudovita!
Na spodnji slikici te prime, da bi ji kar lupčka dal   :-*



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1652 : 08 Marec 2012, 22:01:33
O, lubika mala. Krasna je  :-[ Kako ste se ujeli? Je bilo kaj joka prvi dan? Kako je sprejela boks?

Once you go boxer, you never go back :)


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1653 : 08 Marec 2012, 22:02:21
Komaj cakam da jo vso polupckam! Upam da kmalu  ;)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1654 : 09 Marec 2012, 08:00:14
Komaj cakam da jo vso polupckam! Upam da kmalu  ;)

Podpisujem. Pa sestrica tudi!  ;D

donnika bo treba tole izvest preden ratamo sodčki  :D



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1655 : 09 Marec 2012, 09:48:23
@Ria
Hvala. Prvi in drugi dan je blo ok, tretji dan takšen tulež, da sem skoraj živčni zlom dobil, zdaj smo pa že čisto domači, spimo celo noč (eno, upam da jih bo še kaj), skoraj izključno opravljamo potrebo zunaj, če smo le pravočasni...mala je faca...se ji že smejimo..bokser kot bokser;)

@karamela86
Srečanje obvezno, komaj čakam. Bomo pa malo še počakali, da se skupaj z donniko lepo zaokrožita ;)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1656 : 12 Marec 2012, 21:32:03
Žalostno,da prihaja do takih "situacij"  :(

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=12023.new#new

Once you go boxer, you never go back :)


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1657 : 12 Marec 2012, 22:29:33
Tega bo verjetno vse vec. Tudi mi se borimo.  :'(   Kdo bi si kdaj mislil, da bodo tako tezki casi... imas sluzbo, imas vse, ko naenkrat ostanes brez vsega, samo z pasjo ljubeznijo.  :'(

Vsekakor, upam, da tale boksercek najde primeren dom - lahko, da se je situacija obrnila in ga bodo obrdzali. 

Mimi*



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1659 : 13 Marec 2012, 07:08:51
No,lepa reč...sem ga tudi jaz iskala, pa ga nisem našla...igleda res, da bi to lahko bil ta...

Once you go boxer, you never go back :)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1660 : 13 Marec 2012, 08:00:06
Sicer je tudi pri nas prostorska stiska, sem mu vseeno pisala, če bo odgovoril  :(



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1661 : 13 Marec 2012, 08:28:49
Mi je pa zanimivo, da je dal zelo kratek oglas tukaj, brez kakršnih koli kontaktov in se potem ni več javil, ko so ga začeli spraševati malo več?!
Me pa prvo zanima, če je bil vzreditelj obveščen z njegove strani?!

Kuža je pa prelep... :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1662 : 13 Marec 2012, 08:44:00
Jaz sem mu tudi vceraj pisala,pa ni odpisal. Kuza je res lep...ima kdo izkusnje s posvojitvijo odraslega kuzka? Kako sprejme nove lastnike? Najbrz kar velik stres to zanj...

Once you go boxer, you never go back :)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1663 : 13 Marec 2012, 08:50:16
Jaz sem mu tudi vceraj pisala,pa ni odpisal. Kuza je res lep...ima kdo izkusnje s posvojitvijo odraslega kuzka? Kako sprejme nove lastnike? Najbrz kar velik stres to zanj...

Žverca! (kdo pa drug) :P

Sicer tale kuža se da še marsikaj naučiti, star je šele eno leto in pol. Itak pa pravijo da bokserji nikoli ne odrastejo  ;D ;D ;D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1664 : 13 Marec 2012, 09:06:01
Jaz sem mu tudi vceraj pisala,pa ni odpisal. Kuza je res lep...ima kdo izkusnje s posvojitvijo odraslega kuzka? Kako sprejme nove lastnike? Najbrz kar velik stres to zanj...

Brez nekih problemov. Na začetku so navadno zadržani, s časoma pa se čisto lepo navadijo novim pravilom. So zelo prilagodljivi. Kako dolgo je to obdobje je pa odvisno od vsakega posameznika. Načeloma se s starostjo ta doba podaljšuje. Načeloma se vrti od enega tedna do nekaj mesecev in v tem času je značilno, da znajo biti ultra pridni in obzirni, kasneje pa pokažejo vse svoje talente  >:D

Noben bavbav, če je človek pripravljen na to in že v začetku pokaže jasne meje in se mu pes ne smili in mu s tem popušča... v tem primeru se lahko vrne kot bumerang.
Pa ne sme si človek mislit, da so posvojenčki hvaležni in podobne ;)

So dodatna odgovornost in z njimi ni nič težje ali lažje kot z ostalimi (ok, razen če se jemlje sesutega, zlorabljenega, mučenega psa... teli so malce posebni  :-\ ). Čeprav bi morda opozorila na to, da glede na to, da se ne pozna en del njihove zgodovine in izkušnje, morajo biti nove situacije dobro opazovane, sicer pa morajo itak biti vedno z vsakim psom.  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1665 : 13 Marec 2012, 09:10:07
Stres pa je vsaka sprememba. Zato je treba dobro razmislit, preden se vzamega bilokaterega psa, ker razno vračanje in podobno, psa psihično dobesedno ubija. Sploh, če se ga vzame iz zavetišča, ga ima par mesecev in se ga vrne. Tisti, ki se jim je to zgodilo celo večkrat so kar sesuti, bušci.
Zato je zelo pomebno, da se pred odločitvijo o posvojitvi bilokaterega psa dobro pogovorite doma in čimveč z osebo, ki psa oddaja in ga dobro pozna. Naj pove čimveč negativnih značilnosti, ne samo dobre...
In ne se odločat s srcem v smislu smiljenja, ampak realno: "Sem sposoben imeti še enega psa, tega psa?"...


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1666 : 13 Marec 2012, 09:48:01
Pes je Denon St. Alimpije Stolpnik, če kdo želi kontaktirati lastnico preko FB --> http://www.facebook.com/profile.php?id=1447860057

Upam, da ne zameri ker delim podatke ampak....


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1667 : 13 Marec 2012, 18:27:48
Hja, tale oglas je pa res eden od najkrajših, kar se jih vidi...
Še razloga za oddajo niso navedli... pa magari če je to tako popularno pomanjkanje časa ali selitev v tujino  :-\

Pes je rodovniški... pripeljan iz tujine... domnevno brez zdravstvenih ali vedenjskih motenj... torej se oddaja ker  ??? ??? ???Žal mi je, a videla in slišala sem že preveč takihle...   >:(  Ali ni za razplod, ker je z njim nekaj "narobe", ali je preveč za trenutne lastnike, da bi ga obvladali, ali imajo pa sami težave v družini...
In to, da kar naenkrat nekdo ugotovi, da pa nima več časa za žival, ki si jo je načrtno nabavil, je pa res žalosten izgovor, ker samo pove dejstvo, da že pred nakupom niso imeli vsega pošlihtanega in se niso sploh zavedali v kaj se spuščajo in kakšna obveznost je skrbeti za neko živo bitje...  ???

Za posvojitev zna biti kuža sicer super (osebno bi ga definitivno prej vzela na nekajtedensko probo predno bi ga dokončno posvojila in zahtevala, da se opravi splošni klinični pregled psa...), tako da če ima kdo željo po boxerju je morda to dobra priložnost...  :-\  Samo bodite res previdni, ker pri odrslem psu nikoli ne veš točno v kaj se spuščaš in vse predhodnje težave je veliko težje odpraviti...

Upam, pa, da je pes prilagodljivega karakterja, ker če je tak kot moja starina- pes za enega človeka, potem ga bo menjava lastnika sesula do konca...  :-[



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1668 : 13 Marec 2012, 18:52:16
Sem pogledala njen profil na fb in vidim, da ima sliko z trebuhom in majcko i <3 my baby. Tako, da mozno, da se je najdla spet oseba, ki ne ve, da pes in otrok dobro sodelujejo. Ali pa je tale pes nervozen nad otroki in ga zaradi tega oddajajo, se mi pa zdi brezveze, da tega ne povedo, ce je to to.

Mimi*


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1669 : 13 Marec 2012, 19:00:48
Brez nekih problemov. Na začetku so navadno zadržani, s časoma pa se čisto lepo navadijo novim pravilom. So zelo prilagodljivi. Kako dolgo je to obdobje je pa odvisno od vsakega posameznika. Načeloma se s starostjo ta doba podaljšuje. Načeloma se vrti od enega tedna do nekaj mesecev in v tem času je značilno, da znajo biti ultra pridni in obzirni, kasneje pa pokažejo vse svoje talente  >:D

Noben bavbav, če je človek pripravljen na to in že v začetku pokaže jasne meje in se mu pes ne smili in mu s tem popušča... v tem primeru se lahko vrne kot bumerang.
Pa ne sme si človek mislit, da so posvojenčki hvaležni in podobne ;)

So dodatna odgovornost in z njimi ni nič težje ali lažje kot z ostalimi (ok, razen če se jemlje sesutega, zlorabljenega, mučenega psa... teli so malce posebni  :-\ ). Čeprav bi morda opozorila na to, da glede na to, da se ne pozna en del njihove zgodovine in izkušnje, morajo biti nove situacije dobro opazovane, sicer pa morajo itak biti vedno z vsakim psom.  :)

Da, da. Tudi moja izkušnja je taka. Prvi mesec, dva je bila tako priden pes, da povodca skoraj nisem potrebovala, razen v mestu, v gozdu prihajala na vsak klic, prav vsakič nagrajena z različnimi priboljški....No, zdaj je spuščena samo na ograjenem prostoru in pa med delom, ker zelo rada dela in je koncentracija na višku. Sicer pa je povodec in sledni štrik naš prijatelj, zaradi divjih živali, mačk, kompostov po celi vasi (tudi naš, seveda).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1670 : 13 Marec 2012, 19:43:26
Ja čez 1 mesec baje pričakuje otroke in pravi da enostavno ne bo zmogla vsega ...




london

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1671 : 13 Marec 2012, 20:11:33
Ja Denona sem pa jaz videla v živo,v srbiji ko je bil star 5 mesecev amak je njegova dlaka bila v zelo slabem stanju po mojem je imel garje ali so mu pa tako primanjkovali vitamini ker se je po celem telesu videla koža ta se je pa luščila videti je bilo kot prhljaj na nekaterih delih telesa je pa imel kraste,za svojo staros je tudil bil precej majhen, vzreditelj je rekel da sta se z bratcem velikokrat stepla ker sta že precej velka in se več ne razumeta dobro.



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1672 : 13 Marec 2012, 20:40:06
Ja čez 1 mesec baje pričakuje otroke in pravi da enostavno ne bo zmogla vsega ...

Taki so mi najljubši...sicer ne napadam nikogar, ker vsakdo zase ve kaj zmore in kaj ne, ampak zakaj so potem nabavili sploh psa...predvidevam, da so imeli v mislih, da bodo nekoč tudi otroci prišli na vrsto in kaj so kupili psa z začetnim razmišljanjem, jah ko pride otrok, bomo psa pač oddali...
Tudi sama pričakujem in tudi slučajno ne bi oddala psa zaradi tega...kvečjemu se veselim skupnih trenutkov in vsega kar prinaša odnos pes - otrok, sploh pri moji, ki je zmešana na otroke...ne dvomim, da bo potrebno veliko prilagajanja, odpovedovanja in vsega ostalega, ampak tega smo se zavedali še preden smo pripeljali psa v družino...
Žalostno, da je vse več takih primerov kot je ta...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1673 : 13 Marec 2012, 20:59:07
Voziček, rolerji in pes, pa hajdi gremo naši  ;D Je pa verjetno bistveno lažje furat psa in otroka, če je pes vzgojen oz. se ga da zmatrat z igračami, prinašanjem, etc.

Menda se nosečnicam zelo razvije čut za organizacijo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1674 : 13 Marec 2012, 21:06:30
Sicer pa tudi, ce se ti zdi, da sprehodi ne bojo to to, kot recimo pri meni : ne predstavljam si, da bi bokserko imela zraven vozicka. Tamali itak, ona pa sigurno ne pase zraven - vsaj ne moja bokserka. Imas partnerja, ima partner vozicek ali psa. Ce si sam na sprehodu , pac gres dvakrat ven  :P

Ocitno je tale bokser ful problematicen, da si ne zna predstavljat zivljenja z dojenckom in psom. Oziroma misli, da ne bo zmogla.

Mimi*


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1675 : 13 Marec 2012, 21:29:28
Jaz sem pred leti furala bratca v vozičku, zraven pa na eni strani nekajmesečnega boxerja in na drugi odraslega srednje velikega mešanca  :o  Pa res, da otrok ni bil moj, ampak sprehod se pa da sfurat lepo čez, če je le pes kolikortoliko kooperativen in ni popoln tornado na dveh nogah  :D :D :D



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1676 : 13 Marec 2012, 21:40:45
Jaz obcudujem neko druzino tule v blizini Konjic. Vedno zraven vozicka bokserko. Ponavadi je bejba kar brez povodca. Super izgledajo. No ja, jaz bi ze zivce izgubila, moja je prevec hiperaktivna za take podvige   ::)  Po kakem bregu bi jo pa ze zraven uzela. Se vedno mi njena hiperaktivnost ugaja, ko greva v hribe  :P In pol me ljudje sprasujejo kam jo vozim, da je tak misicasta - hmmm kam ona mene vozi, ne jaz njo hehe

Mimi*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1677 : 13 Marec 2012, 22:41:03
 ;D ;D >:D
Dokler ne probaš ne veš. Mogoče bi pa šlo... kjer je volja je tudi pot ali kako že ;)



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1678 : 13 Marec 2012, 22:47:21
Ha ha :D okej tole pa je nenormalno :D Samo se pa vidi, da so vsi vzgojeni. Lepo hodijo zraven, se ne zapletajo kaj prevec, kolikor je videt na povodcih  8)

Mimi*


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1679 : 14 Marec 2012, 08:00:32
Voziček, rolerji in pes, pa hajdi gremo naši  ;D Je pa verjetno bistveno lažje furat psa in otroka, če je pes vzgojen oz. se ga da zmatrat z igračami, prinašanjem, etc.

Menda se nosečnicam zelo razvije čut za organizacijo.

Mi lahko malo več poveš o zadnjem stavku? Ok, vem da se čudno sliši, ampak tudi jaz čez kak mesec pričakujem (tako da imam izgovor za vse hormonske izpade mauahahaha) sem pa prvič slišala to teorijo :)

Ne obsojam nikogar, jaz sem pripravljena kvečemu še enega psa zraven sprejeti, kjer je volja... Ne poznam pa situacije te punce, gospe, tako da ne bom obsojala, je pa res, da je neodgovorno vzeti psa, če misliš da ne boš zmogel v kombinaciji z mulci in imaš namen imeti otroke v nadaljnih desetih letih.....  :( Ampak kaj je tu je...