Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034766

karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1710 : 20 Marec 2012, 08:17:57
Eno vprašanje, kake ovratnice uporabljate za svoje slinarje? Sem zdaj brskala po forumu malo in ugotovila, da je veliko takih, ki se ne strinjajo z zateznimi ovratnicami  ::)



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1711 : 20 Marec 2012, 08:19:49
No še dobro da kej objavim  :)  :D Not pa vn sma v boksu sprobale, ta okoli mi pa ne bi sami potegnu pri tak praktičnih stvareh. Veš, sva z domišljijo malce skregane  :-[

meni je ta okoli predvsem  zabaven :) ker ga pol lahko uporabljaš za vse sorte... midve se trenutno učiva da dela kroge okoli mene :) sem sprobala tudi na mačku, pa le ta nima ravno potrpljenja, dokler jaz Evi probam "diplomatsko" razložit  ;D ;D



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1712 : 20 Marec 2012, 08:27:13
Doma in okoli hiše je bila vedno brez, za na sprehod pa na zatezni. Je pa res, da smo se večinoma sprehajali po poteh,kjer ni veliko obiskovalcev, tako da ni rabila biti niti pripeta, pa še vsi psi so se poznali med sabo, in ni bilo nobenega problema.

Once you go boxer, you never go back :)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1713 : 20 Marec 2012, 09:19:40
Jaz imam občasno oprsnico, drugače pa platnene vseh vrst in barv. :D
Za mojo ne vidim razloga, da bi nosila zatezno, nikoli je ni. Zategovala na zatezni je itak nikoli nisem, tudi je ne znam in je ne bi, tako lepa pa mi spet ni, da bi jo nosila kr tako za okras. Pol imamo raje rožice. :P  Pa zatezna se mi zdi malo nevarna, če divjajo med sabo, še v platneno se kdaj komu surlica ali zob zatakne.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1714 : 20 Marec 2012, 11:03:40
Če boš dala gor zatezno, daj tako z dolgimi členi, da ne bo dlake scufala. Pa pri psu, ki še raste in se razvija, je jaz ne bi dala gor, oz če že, potem tako, da ni na zateg. Pa med pasjo igro strogo dol (izruvani zobje, kremplji).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1715 : 20 Marec 2012, 12:35:17
Če boš dala gor zatezno, daj tako z dolgimi členi, da ne bo dlake scufala. Pa pri psu, ki še raste in se razvija, je jaz ne bi dala gor, oz če že, potem tako, da ni na zateg. Pa med pasjo igro strogo dol (izruvani zobje, kremplji).

Mislim jaz jo že uporabljam, ampak nimam nekih slabih izkušenj z njo, samo se mi zdi kokr da je veliko folka proti temu kar nastrojenih kot da bi bila električna  :-\ moja osebna izkušnja je bila, da ko je še vlekla, je imela običajno ovratnico gor, iz blaga oz usnjeno, in se je začela kar daviti, o dlaki da ne govorim..  :-\



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1716 : 20 Marec 2012, 12:56:36
Mislim jaz jo že uporabljam, ampak nimam nekih slabih izkušenj z njo, samo se mi zdi kokr da je veliko folka proti temu kar nastrojenih kot da bi bila električna  :-\ moja osebna izkušnja je bila, da ko je še vlekla, je imela običajno ovratnico gor, iz blaga oz usnjeno, in se je začela kar daviti, o dlaki da ne govorim..  :-\
Eh, pozabi na druge ljudi! Če nimaš problemov z zatezno in se pes med sprehodom ne duši (konstantno -ker vleče-) jo uporabljaj naprej. 
Danes so ljudje pač taki, da se morajo vpiknati v vsako stvar. Pa tudi če nimajo pojma oz. zelo malo.
Me je kak teden nazaj nadrla ena baba (s tamalo in psico smo ble na sprehodu), kak si drznem kupit pitbulla če imam majhnega otroka!!! Mi jo bo ja raztrgal!!!  :o  :o  :o Ni se mi dalo razpravljat in sem odgovorila: LEPO!
Sicer ni isto, ampak: moj pes-moja odločitev!
Moja ima zdaj neko supermehko in gladko, pa se glih tko skor zaduši če hoče h kakmu cucku  :-[ delamo na tem...



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1717 : 20 Marec 2012, 13:07:26
Tisti, ki nimajo psa (velikega) imajo tako samo velik go***! Zadnjic greva z mojo na sprehod, pa srecama nekega malega cucka, so sli 20 m ookoli naju, pride nasproti zenska z malim cuckom, midve stojiva, oni ded je ze zenski govoru, ces kak mam nevarnega psa in zenska se je takoj obrnila, naju gledala z debelimi ocmi, cucka cist ob sebi pa s strahom sla naprej  ::)

Pa, ko je bila se moja mladic, smo se srecali na plocniku z ocetom in hcerkico - majhno se, pa mi je kar zabrusil, da moja psica rabi nagobcnik :)

Zdaj pa, ce vem, da smo na zacetku sprehoda, torej, da se ni utrujena, gremo raje na drugo stran, ce pa je utrujena, pa itak uboga in ostanemo na isti strani :) Sicer pa nama gre ze bolje z srecanjem psov, ima ze nekaj prijateljev  8) in se kar drugace obnasa do psov.

Mimi*


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1718 : 20 Marec 2012, 13:19:13
Zatezna ima sicer svojo temo...Jaz apriori nisem proti, samo jo je treba znati uporabljati. Ker, če psa cukneš, tako kot je pravilno-to za odraščajočega psa, ki se fizično razvija res ni primerno. Jaz recimo ne pustim, da bi se moja igrala s psom, ki ima na sebi kovinsko ovratnico, zato, ker sem že videla izruvane zobe pri drugih psih in pa zataknjene kremplje. Tega moji psici ne želim.

Pa tudi izbira zatezne-členov je pomembna. Tiste z drobnimi členi res fajn ogulijo dlako.

Za ne-vlečenje je pa tudi posebej tema.

O malih nevzgojenih cuckih pa...ja uff marsikaj bi se dalo povedat. ;D

okoli je praktičen, če imaš psa na štriku in ti gre okoli kakega stebra drevesa. Da ne ti odpletaš štrik, ampak gre pes lepo nazaj okrog. Pa pri agilitiyu (sicer drugače poimenujem, da ni zmešnjave).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1719 : 20 Marec 2012, 13:38:37
Eh, pozabi na druge ljudi! Če nimaš problemov z zatezno in se pes med sprehodom ne duši (konstantno -ker vleče-) jo uporabljaj naprej. 
Danes so ljudje pač taki, da se morajo vpiknati v vsako stvar. Pa tudi če nimajo pojma oz. zelo malo.
Me je kak teden nazaj nadrla ena baba (s tamalo in psico smo ble na sprehodu), kak si drznem kupit pitbulla če imam majhnega otroka!!! Mi jo bo ja raztrgal!!!  :o  :o  :o Ni se mi dalo razpravljat in sem odgovorila: LEPO!
Sicer ni isto, ampak: moj pes-moja odločitev!
Moja ima zdaj neko supermehko in gladko, pa se glih tko skor zaduši če hoče h kakmu cucku  :-[ delamo na tem...

jaz sem zadnjič z Evo bila na prehodu za peščce, in jo dam takrat vedno na sedi, so šli trije mimo, in je en zabrusil, nekaj v smislu da se mi z mastifi neznamo obnašat  ;D ;D

čara, vem da je posebaj tema za to, ampak običajno ko kaj v kaki temi vprašam, retko kater odgovor dobim, tu sem pisala zato ker smo "ljubitelji" te pasme in običajno mi odogovorijo, oziroma me pomirijo  ;D

se pa strinjam da ta okoli zna bit tudi priročen, samo zaenkrat se jaz ne ukvarjam z nobenim športom resno, razen sprehoda  :D da bi to znala še kje drugje uporabit.. pri meni so vsi ti trikci bolj za mojo zabavo in da nekaj delam s psom, da malo miga z možgančki... pa sej veš verjetno kaj mislim  :-[



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1720 : 21 Marec 2012, 06:51:07
Res imajo ovratnice in vlečenje/ne-vlečenje svoje teme, ampak mislim, da ni hudega če se tu kak stavek-dva napiše  :)

jaz sem zadnjič z Evo bila na prehodu za peščce, in jo dam takrat vedno na sedi, so šli trije mimo, in je en zabrusil, nekaj v smislu da se mi z mastifi neznamo obnašat  ;D ;D
:D  :D  :D s takimi brezveze v debato  ;D
Ma sem misla, da se na kilometer vidi da je bokser - bokser. Tudi prej, ko sem bila bolj nagnjena h ''ovčarski sceni'' in se nisem toliko ''ubadala'' z drugimi pasmami, sem bokserja takoj prepoznala. Mogoče mi je pa že od nekdaj usojen in v mojem srcu  :-[
Jaz sem tudi doživela zamenjavo moje z bulmastifko. Ampak stric (starejši gospod) ni bil nesramen. Je stal ene 2m stran in jo gledal, ta čas sem se pogovarjala z drugim gospodom (ki je skoraj začel skakati z našo naokoli  :o). Ko sem mu povedala, da ni bulmastif si je šele upal stopi bližje  :D Mi je bilo malce smešno - tudi če je (in se jih boji), je šele mladiček. Ampak zihr je zihr  :D



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1721 : 22 Marec 2012, 11:50:35
http://www.velenje.com/DISKUSIJEsporocila.php?stev=831632

To me je pa včeraj ''vrglo v luft''! Nisem mogla verjeti, da berem, kar dejansko berem. Takih laži in hinavščine od sosede pa še ne!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1722 : 22 Marec 2012, 12:34:25
Znanka z PRT je imela tudi problem-nabijanja tudi po 8ur, ko je bil pes sam. Težava se je rešila, ko ga ni več zapirala, ampak je imel prosto po stanovanju. Je pa res, da ni bil uničevalski. Če kaj pomaga.

A radio, TV nič ne pomaga, pa kak napolnjen kong? Pa če jo ignoriraš, ko prideš domov in ko greš, če začneš hodit večkrat skozi vrata, pa takoj nazaj, in postopno podaljšuješ sekunde?
Kaj pa če se obrneš na pasjega behaveorista? Na pamet mi pride sabina stariha pipan v LJ, sigurno je pa še kakšen.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1723 : 22 Marec 2012, 12:37:43
Znanka z PRT je imela tudi problem-nabijanja tudi po 8ur, ko je bil pes sam. Težava se je rešila, ko ga ni več zapirala, ampak je imel prosto po stanovanju. Je pa res, da ni bil uničevalski. Če kaj pomaga.

A radio, TV nič ne pomaga, pa kak napolnjen kong? Pa če jo ignoriraš, ko prideš domov in ko greš, če začneš hodit večkrat skozi vrata, pa takoj nazaj, in postopno podaljšuješ sekunde?
Kaj pa če se obrneš na pasjega behaveorista? Na pamet mi pride sabina stariha pipan v LJ, sigurno je pa še kakšen.

Sega je uvedla boks pred kratkim. Glede na to da je naredila psička poplavo, mi je jasno zakaj  ;D

Sega, glede na odgovore "sosede" na unmu sajtu, ti je takoj jasno kak nivo tolerance ima in kako rada ima živali. Pohvalno za tvoj odogovr, poleg bi samo še dodala Amen.  ;D

Sega res lahko poskusiš s tvjem ali radijem. 



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1724 : 22 Marec 2012, 12:53:55
S tolčenjem in po možnosti kakim butanjem ta ženska ne bo nič pripomogla k umirjanju.

Resnično... sožalje za take sosede  :-\

Ne preostane drugega kot nadaljevanje z navajanjem na boks in samoto. Ne obupat in vam bo uspelo. V primerni temi je tudi že ogromno napisanega, več postopkov iz teorije in prakse...

Sosedi pa reči, da če ne bo mira boš še enega bulmastifa nabavla in kakega rotvajlerja, ko pa so tako lepi  >:D
V stilu, da ji bo družba dobro dela he he  :o ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1725 : 22 Marec 2012, 13:03:58
O katastrofa >:( Mene je tudi tega strah, ker imamo ravno neko tako nevrotično sosedo. Težko ji boš prišla do konca, ker najbrž po cele dneve ne dela drugega, kot študira kaj bi še lahko naredila. Ker pa vem kako težka in neuspešna je borba s tako osebo, pa res ne vem kaj naj ti svetujem :( Jaz vem, da bi se poizkusila soočiti z njo, samo kaj ko to nič ne zeleže.

Drugače pa, če prav vem, pasjega laježa ni mogoče kvalificirati po prekršek Zakonu o varstvu javnega reda in miru. Tako da kaj dosti ne more narediti, dokler za psičko drugače zgledno skrbite. Če se pa motim, naj me pa kdo popravi.

Once you go boxer, you never go back :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1726 : 22 Marec 2012, 14:01:22
Jaz bi se čimprej preselila :/
Imate v bloku tudi dojenčke-dojenčki jokajo, nekateri ogromno! A njim tudi teži  (oz. je težila)? Bi bilo zanimivo izvedet in to napisat na tisto stran. Takrat je pa verjetno nihče ne bo zagovarjal, ker "kao" otroški jok je pa nekaj normalnega in sprejemljivega.  ::)

Vsakega nekaj moti (mene pač otroški jok)...ampak ne moremo se ves čas samo prilagajat in se spremeniti v nevidne in neslišne. Ljudje so postali čisto preveč občutljivi. Naj se nekam na vas preseli-koliko pasjega laježa in cvileža je šele tam!  ::)

Naj si najde službo čez dan, tako za 8 ur in še kaj več, sploh ne bo opazila, da pes tuli :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1727 : 22 Marec 2012, 14:08:51
Jaz bi se čimprej preselila :/
Imate v bloku tudi dojenčke-dojenčki jokajo, nekateri ogromno! A njim tudi teži  (oz. je težila)? Bi bilo zanimivo izvedet in to napisat na tisto stran. Takrat je pa verjetno nihče ne bo zagovarjal, ker "kao" otroški jok je pa nekaj normalnega in sprejemljivega.  ::)

Vsakega nekaj moti (mene pač otroški jok)...ampak ne moremo se ves čas samo prilagajat in se spremeniti v nevidne in neslišne. Ljudje so postali čisto preveč občutljivi. Naj se nekam na vas preseli-koliko pasjega laježa in cvileža je šele tam!  ::)

Naj si najde službo čez dan, tako za 8 ur in še kaj več, sploh ne bo opazila, da pes tuli :D

za nekoga ko se bliža 30 PREDVSEM to predlagam ja!  :D :D :D



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1728 : 22 Marec 2012, 14:10:35
Ria upam, da imaš prav... še zadnje kar mi manjka je, da mi psa poskušajo vzeti!  >:(

Navajanje na box je potekalo tako kot je treba, po korakih, počasi, brez prisile... Sam box ni problem, ga ima rada. Sem tudi posnemala odhod od doma, vse nasvete kar sem jih prebrala sem upoštevala in skombinirala. Mislim, da sem dala 150% od sebe. Ko grem od doma, je tišina. Nekje vmes jo malce stisne in začne lajat - takrat bi morali sosedje malce zobe stisnati in bi jo minilo.
Včeraj je bila spet sama. Od 15h do 17h. Spodnja soseda je rekla, da je pol ure lajala in cvilila, nato pa utihnila (soseda je mislila da smo se vrnili). Ampak včeraj ji nihče ni tolkel po ceveh (hvala bogu jih očitno ni bilo doma) in se je sama umirila. Drugače pa laja dokler ne pridemo. Tudi box ni bil posran, ker jo ni panika zagrabla.
Očitno se moj pes zna sam umirit, ampak potrebuje čas in mir.
Če je sama je v razponu od 10h - 20h po dve uri in to ne vsak dan, kot je opisano. Preostalih 22ur se psica ne čuje... In da jih to tako moti in da ne razumejo kar jim dopovedujem...  :( Ampak je najlažje mene označiti kot neodgovornega lastnika, ki ne spoštuje drugih in se briga samo za sebe. In še grozit z društvom proti mučenju živali  ??? Pa toliko da me ni infarkt!
Sem že na koncu z živci  :(

Joj hiška, hiška nekje na samem... brez sosedov...  :)



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1729 : 22 Marec 2012, 14:14:32
Jaz bi se čimprej preselila :/

Se bomo, ampak šele čez kako leto...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1730 : 22 Marec 2012, 14:17:01
Brez skrbi, nihče ti je ne bo vzel :)

Še na tisti vasi so "vetko od pravilnika" o neoglašanju živali od 22 do 6 umaknili, ker so se jim vsi režali.  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1731 : 22 Marec 2012, 14:24:39
Bodi srecna, da samo laja. Nas je unicil pol stanovanja. Da ne govorim, kako stalo je foter delal. Kreganje na sporedu vsak dan ob 15h, ko sva prisla oba domov  ::)

Ko sem kupila bokserko, se je vse umirilo. Ampak se vedno, ce grem samo z bokserko na sprehod, tamalega pustim zunaj, da se zamoti, ker notri spet laja (zdaj dolgo ni). Bokserka pa ni bila nikoli problematicna - zna bit sama, vcasih si kak karton najde pa ga razkosa, al pa smeti raznasa po sobi. To je vse.
Ja, mene je resla druzba, ceprav sem se bala, da bosta potem oba to delala  :-[

Mimi*


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #1732 : 22 Marec 2012, 14:50:32
Znanka z PRT je imela tudi problem-nabijanja tudi po 8ur, ko je bil pes sam. Težava se je rešila, ko ga ni več zapirala, ampak je imel prosto po stanovanju.

Pri meni je bilo ravno kontra. Z boksom so se stvari umirile, ker je bilo tuljenje brez uničevalskega pohoda očitno dolgočasno in je potem zaspala...

Včeraj je bila spet sama. Od 15h do 17h. Spodnja soseda je rekla, da je pol ure lajala in cvilila, nato pa utihnila (soseda je mislila da smo se vrnili). Ampak včeraj ji nihče ni tolkel po ceveh (hvala bogu jih očitno ni bilo doma) in se je sama umirila. Drugače pa laja dokler ne pridemo. Tudi box ni bil posran, ker jo ni panika zagrabla.
Očitno se moj pes zna sam umirit, ampak potrebuje čas in mir.
Če je sama je v razponu od 10h - 20h po dve uri in to ne vsak dan, kot je opisano.

Pri moji sem opazila, da se hitro odvadi biti sama, če je vmes obdobje, ko sem več doma. Puščajte jo samo vsak dan, da se navadi. Poskusite tudi dlje od dveh ur. Ne priti vedno domov, ko še laja ali pa, ko je ravno nehala. Drugače bo vedno mislila, da vas je z lajanjem priklicala.

O ljudeh, ki živijo v blokih in jih zmoti vsak šum pa sploh škoda besed... Če živiš sredi mesta v bloku, pač ne moreš pričakovat miru in tišine 24/7. Če te tako moti, da moraš grenit življenje sosedom, potem nisi primeren za v blok in se raje odseli nekam na samo.



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #1733 : 22 Marec 2012, 17:26:07
Joj čara sj si ti tudi bevskala kot dojenček in še zmeri. Kaj ste tle res same zatežene pasje babe gor. PA NEHITE DOJENČKE S PSMI OZ. ŽIVALMI PRIMERJAT!!!!!!! ŠKODA K VAS STRAŠI NI SO IZ SKLEDE DAL JEST PA PIT! HALO???



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1734 : 22 Marec 2012, 21:46:53
Bodi srecna, da samo laja. Nas je unicil pol stanovanja.
Mimi naša je tudi imela uničevalske pohode, vsakič hujše. Ko pa je naredila poplavo v našem in posledično v spodnjih dveh stanovanjih, smo kupili box. Od takrat lahko samo laja  :)

lottika? je škoda komentirati, pa bom vseeno. Jaz imam otroka pa me njen post ni niti prizadel niti razjezil. Zakaj? Ker je potrebno stavek razumeti ne samo prebrati. Verjamem, da se čara ne 'spravlja' na otroke, je treba razumeti kam oz. na kaj oseba s stavkom cilja!   



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1735 : 22 Marec 2012, 21:51:18
Joj čara sj si ti tudi bevskala kot dojenček in še zmeri. Kaj ste tle res same zatežene pasje babe gor. PA NEHITE DOJENČKE S PSMI OZ. ŽIVALMI PRIMERJAT!!!!!!! ŠKODA K VAS STRAŠI NI SO IZ SKLEDE DAL JEST PA PIT! HALO???

Škoda lottika, tebi zgleda da so. Ker če ne, bi se vsaj znala obnašat človeku primerno.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1736 : 22 Marec 2012, 22:46:51
Jaz tudi razumem Čarin post. Sama sem kot študentka v Ljubljani eno leto hodila okoli neprespana, ker so zgornji sosedi imeli dojenčka, ki je cele noči jokal. Tako da dojenčke in pse lahko definitivno primerjamo glede oglašanja - lajanja in jokanja. To je bilo grozno... Ampak pač tako je. Niti na kraj pameti mi ni padlo, da bi jim kaj težila, ker je verjetno njim tudi bilo hudo.
In mislim, da je moj primer hujši, kot Sagin, kjer kuža laja čez dan. Ampak nekateri ljudje so pač totalni idioti. Sploh v blokih. Meni je soseda iz sosednjega vhoda težila, da moj pes taca travo in da pes ni za v blok, niti za v mesto. In naj si raje naredim otroka. Sama ima čivavo, ki lula in kaka v stanovanju... :-\ Prišlo je tako daleč, da sem se morala besedno spustit na njen nivo, ampak od takrat imam mir ...

Bulldogs... And nothing else...


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1737 : 23 Marec 2012, 08:13:49
Pa če smo že pri tem, hiša, blok, vas. Mi živimo v hiši in imamo sosede, ki živijo nekih 80 metrov stran in imajo pesa v boksu, že leta ga poslušamo, na srečo po dnevi, ker ponoči spi, pa vseeno. Najhuje je v času dopustov, ko gre družina na počitnice in psa pusti kar tam v boksu, in ga prihaja hranit in menjat vodo stara mama. Laja od zjutraj do zvečer, kar vznemirja tudi ostale pse in druge živali, pač kaj naj naredim? Razumem psa, ker ga vidim iz svoje dnevne sobe, občasno se preplazim na drugo stran da ga pocrklam, včasih je bolje drugč pač ne...

Kar se otrok tiče, tudi jaz se nisem počutila užaljeno, čeprav pričakujem, mislim da je bilo jasno, kaj je čara imela v mislih s to primerjavo.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1738 : 23 Marec 2012, 10:00:32
Hehe...ne, ne saj jaz tudi nisem sitnarila družinam z dojenčki, ker pač mi je kristalno jasno, da se tako oglašajo, da imajo potrebe in da ni niti malo prijetno, če jih zvija. Sem pač dala čepke v uho, če je dolgo trajalo ali pa sem morala biti res skoncentirana pri kakem učenju. Načeloma so mi bebeki fajn, dokler ne srečam kakega silno razvajenega, ki pri dveh letih komandira vse okoli.  :o  ;)

Mogoče bi pa tej zgornji sosedi res nabavila par čepov za uho...mogoče pa samo hoče pozornost, pa ne zna z "dober dan" ampak tolče po ceveh?...malo možnosti sicer.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1739 : 23 Marec 2012, 10:16:07
Lottika. OT A tebi se zdi normalno, da se otrok joče/dere/cvili tko ene hm...20 min...več...uro dve? Recimo kak mesec dva zapored, cele dni, podnevi, ponoči?
Veš mene ne moti, če se otrok joče ni mi pa normalno (ker potem z otrokom oz. bolje rečeno njegovim staršem nekaj ni OK). S povdarkom, da je tu pomembno, če se starši trudijo, da se stvar izboljša ali pa se ne. No mene taki starši GROZNO motijo (ker jim ni mar niti za lastnega otroka).
To ni nobena primerjava otrok/žival je pa primerjava hrupa, ki je/ni normalen  ;) Konec OT.

Saga, kaj pa, če se, da boks v sobo z najmanj cevmi od radiatorja? Pa radio primerno naglas (da ne bo sosedo še radio zmotu >:D )
Mi smo imeli boks pokrit z eno zelo zelo debelo deko, da je psica imela dodatno izolirano ''sobico'' in safe place.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.