Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034766

Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1830 : 06 April 2012, 15:47:20
Karamelček, moj odgovor že poznaš  :o

Tokrat bomo samo gledali in fotkali  :P 
Če kdo pride naj lepo prosim pove! Če bo le čas bom pripravila kaj sladkega 8)



von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #1831 : 07 April 2012, 17:12:15
Redko se oglasim, ker mi forumi niso ravno in, tokrat moram nekaj napisati.

Zadnjič sem spremljal tisti del kje kupiti bokserja, pa moram reči, da mi je bilo od branja kar slabo, toliko neumnosti in nevednosti ne prebereš vsak  dan.

Berem tole od klikerja  sploh ne vem kako bi komentiral, ker se mi zdi skorajda neumno. Bom dejal samo to, kliker je metoda potrjevanja željenega vedenja, ob  tej metodi kliker lahko uporabljamo ali pa namesto njega uporabimo svoj glas, boljši od našega glasu je kliker zato, ker je brezoseben in vedno enak....., če koga zanima več naj si prečita literaturo jo je dosti na netu, lahko pa tudi na privat dam kak napotek. Za tiste, ki me ne poznate nisem laik, kar se šolanja tiče, sem ištruktor za šolanje in poznam tako stare metode kot nove, delam pa z zgoraj omenjeno metodo, tudi na višjih izpitih.

Da je pes ješč  mora biti lačen ;) in ne razvajen kar  se hrane tiče. Običajno so psi predno gredo iz legla vsi ješči, ker imajo konkurenco, potem pridejo v nov dom, novo krdelo in zgodi se, da mladiček ne je. Kot prvo najbrž, ker ni vajen jesti sam, ker je vedno jedel v družbi svojih vrstnikov. Novi krdelniki pa ponavadi naredijo napako, ker se jim to nebogljeno bitje smili in ga hranijo z roko, mu dodajajo vse mogoče dodatke da nekaj poje in že je razvajen. Govorim iz lastnih izkušen tudi sam sem naredil isto napako pri Astri, ko sem jo pripeljal domov.   

En napotek, ki ga dam predno gredo mladiči od doma, če ni drugih težav kot to, da pes ne je briketov, ki jih je jedel v leglu in jih je dobil tudi s seboj v novi dom, le teh ne menjamo, hrane nikoli ne puščamo v posodi, vedno jo odmaknemo in z nova ponudimo čez 15 min. največ dvakrat ponovimo in nato, če še ne je preskočimo obrok. Pes se prehranjuje nagonsko, ko bo dovolj lačen bo jedel, nič ni narobe, če ne je dan ali več, pa je drugače z njim vse vredu in ne kaže nekih bolezenskih znakov. Če izgubi  na teži bo pač izgubil in sčasoma nadomestil.  Pes se mora naučiti, da  jo takrat, ko mu hrano ponudimo, mora  pojesti  ( požreti ) hitro in vse kar mu je ponujeno, če pusti zmanjšamo obrok.  Moje pse že 8 let hranim z isto briketirano hrano,  namočeno, suho, zalito z mesno juho ali dodam konzervo.  Hrana  s katero jih hranim se mi odlično obnese v vseh pogledih zato je ne menjam tudi, če dobim ugodnejšo ponudbo. Če se zgodi, da katera od psic noče jesti in je nasplošno z zdravjem vse OK potem enostavno ukinem obrok. Pozimi moje posice jedo 2X na dan poleti, ko več in bolj intenzivno delamo jedo samo zvečer. Torej se lahko zgodi, da psica, ki ne poje obroka ostane tisti dan lačna, kar  pa  se zgodi zelo zelo redko.  Omenil sem Astro, da ni jedla, ko sem jo pripeljal domov, prvi mesec je je nekako jedla potem je pričela štrajkat, pa  smo ji ponujali vse živo, da bi vsaj nekaj pojedla, hranil sem jo iz roke tudi tu ni bilo uspeha pač pa je bila  vse bolj razvajena. Ukinil sem ji en obrok, še vedno ni jedla, ponudil sem ji drugega komaj kaj in pri tretjem pav tako, potem pa  sem za cel dan preskočil obroke, naslednji dan je bila še  prav tako izbirčna vonjala lizala, malo poizkusila, ko se je to zgodilo sem umaknil obrok, verjemite mi tretji dan, ko je bila dovolj lačna je vse hipoma požla in od takrat naprej s hranjenjem ni težav.





Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1832 : 07 April 2012, 20:35:23
@von Aisneren : Pri vas hranite samo z briketi ali tudi s kuhano hrano? Kaj pa če želiš, da ima pes en obrok briketov, in en kuhan, pa kmalu pogrunta, da je kuhan boljši?

Once you go boxer, you never go back :)


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1833 : 08 April 2012, 04:14:29
Ria, tak se je pri nas zacelo. Ko smo dajali kuhano hrano 2-3 x tedensko, je bilo vse ok. Moj bivsi je pa zacel miksat, zjutraj brikete, popoldne kuhano, ali kuhano + briketi ( skoraj vsak dan, tu pa tam se mu ni dalo ). In sedaj se je zacelo. Navadila sta se na riz + mleto meso , riz + makaroni , testenine + ribje olje / pasteta, vse vrste klobas, sir ipd.... Svasta v glavnem, on je rad kuhal, je imel domislije polno, jaz je pri kuhanju nimam ( sovrazim kuhanje), ona bi zdaj samo naso hrano jedla. No, danes je tudi podnevi jedla, ceprav me cudi, glede na to, da je imela ravno danes bore malo gibanja, ker smo cel dan imeli obiske.

! zadnjic me je tk doug fehtala pri hladilniku haha pa sm ji kumarco dala ! Cel dan mi je dala mir, ko sm odpirala hladilnik haha :)) Ponavadi lahko trdno spi, a ko odprem hladilnik sprinta do tja  >:D Pol pa tak na glas zrak golta, da zgleda prestradana dobesedno! Smrkla  :-*
Z tamalim pa sploh nimam problemov, se mi zdi, da je najbolj prilagodljiv pes  8)

Mimi*


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1834 : 08 April 2012, 17:18:32
Heeej, nasla sem nacin. Dam polno posodo briketov in na vrh nalijem malo mlekeca ( ker je tekoce, se zlije tudi med spodnje brikete....)  8) Kar kregata se za hrano!
Ampak, a je dober to ; briketi + mleko ( sicer ga je glih tolko, da je ) ?! Ampak deluje, res. V 5ih minutah zmanjka briketov! Uuuuu, upam, da jo zredim  :-[ pa da ne bo zdej tolk vec kakala kok poje :)
Wuhuuuuu delovalo zjutraj in zdele.... ko cujeta brikete, nic! Ko prinesem mleko, ze cakata pri posodi haha noro  :o

Mimi*


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1835 : 08 April 2012, 19:32:50
Redko se oglasim, ker mi forumi niso ravno in, tokrat moram nekaj napisati.

Zadnjič sem spremljal tisti del kje kupiti bokserja, pa moram reči, da mi je bilo od branja kar slabo, toliko neumnosti in nevednosti ne prebereš vsak  dan.

Berem tole od klikerja  sploh ne vem kako bi komentiral, ker se mi zdi skorajda neumno. Bom dejal samo to, kliker je metoda potrjevanja željenega vedenja, ob  tej metodi kliker lahko uporabljamo ali pa namesto njega uporabimo svoj glas, boljši od našega glasu je kliker zato, ker je brezoseben in vedno enak....., če koga zanima več naj si prečita literaturo jo je dosti na netu, lahko pa tudi na privat dam kak napotek. Za tiste, ki me ne poznate nisem laik, kar se šolanja tiče, sem ištruktor za šolanje in poznam tako stare metode kot nove, delam pa z zgoraj omenjeno metodo, tudi na višjih izpitih.


Tole vidim da je letelo na mene.

Oprosti V. Asener, mi lahko prosim razložite odebeljen stavek?

Jaz sem rekla, da moja psica ne mara delati na kliker in da je veliko bolj zadovoljna, ko vzamem v roko igračo. In ja vem da je kliker potrditev željenega vedenja in da je igrača nagrada, ampak, se vam nikoli v življenju ni zgodilo, da ste zgubili voljo do nečesa, ko ste videli stvar, osebek, ki vam očitno ne odgovarja, posledično se zgodi padec motivacije za nadaljno delo?

Mene nekdo ki 50 let dela s čimerkoli, ne prepriča da je to edina pravilna metoda, če mi ta način ne ustreza pri delu. Mislim da smo tu že milionkrat ponovili, da so si psi drugačni in da je najbolje poiskati način dela ki tebi kot vodniku ustreza in še bolj pomembno da ustreza psu. Moderen način, gor ali dol, jaz mislim da vseeno bolje poznam situacijo in svojega psa, kot nekdo, ki bere komentarje preko foruma.






karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1836 : 08 April 2012, 19:35:56
Heeej, nasla sem nacin. Dam polno posodo briketov in na vrh nalijem malo mlekeca ( ker je tekoce, se zlije tudi med spodnje brikete....)  8) Kar kregata se za hrano!
Ampak, a je dober to ; briketi + mleko ( sicer ga je glih tolko, da je ) ?! Ampak deluje, res. V 5ih minutah zmanjka briketov! Uuuuu, upam, da jo zredim  :-[ pa da ne bo zdej tolk vec kakala kok poje :)
Wuhuuuuu delovalo zjutraj in zdele.... ko cujeta brikete, nic! Ko prinesem mleko, ze cakata pri posodi haha noro  :o

Misliš da veliko hodi na potrebo, glede na to koliko poje?

p.s. to sem jaz takrat mislila, ko sem ti rekla da preliješ z jogurtom...



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1837 : 08 April 2012, 19:52:24
Berem tole od klikerja  sploh ne vem kako bi komentiral, ker se mi zdi skorajda neumno. Bom dejal samo to, kliker je metoda potrjevanja željenega vedenja, ob  tej metodi kliker lahko uporabljamo ali pa namesto njega uporabimo svoj glas, boljši od našega glasu je kliker zato, ker je brezoseben in vedno enak....., če koga zanima več naj si prečita literaturo jo je dosti na netu, lahko pa tudi na privat dam kak napotek. Za tiste, ki me ne poznate nisem laik, kar se šolanja tiče, sem ištruktor za šolanje in poznam tako stare metode kot nove, delam pa z zgoraj omenjeno metodo, tudi na višjih izpitih.

Jaz bom le rekla, da za kliker mora inštruktor imeti veliko znanja, da ti ga lahko predstavi na pravilen način...ker kot so tudi že tukaj omenili, je kliker sistem način življenja in ne le trening...način življenja, ki ne odgovarja vsakemu posamezniku kot tudi ne psu...in tako kot Karamela pravi, tudi mene nihče ne bo prepričal, da ga uporabljam, ker se videla na lastne oči, kaj je naredil iz mojega psa...zaradi neznanja inštruktorice, ki uporablja kliker, ker je pač moderen in tega, ker ga potem ni znala nam predstaviti tako kot je prav...smo imeli popolno katastrofo, ki jo še eno leto po tem zdaj še rešujem...
Vsakdo zase in za svojega psa ve kaj je mu ustreza pa ne glede na to, da se to nekomu zdi popolna katastrofa ali neumnost...
Tudi vi se niste strinjali z igro v mali šoli pa je tak način šolanja edini, ki je mojo psico spravil v red...pač nismo vsi isti in vsi psi niso isti...

Se pa strinjam glede hrane, da bo pes jedel, ko bo lačen, čeprav veliko lastnikov, vključno z mano, delamo velike napake, ker se nam pes smili...in jaz ne morem iz svoje kože in bom naredila vse, da bo pes jedel, čeprav mogoče ni lačen :P

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #1838 : 08 April 2012, 19:55:54
Priboljšek ali igrača sta psu nagrada, kliker ali glasovna potrditev pa zvočni ojačevalec.  Očitno tam kjer so ti pokazali in razložili način dela s klikerjem oz. metodo potrjevanja želenega vedenja, zadeve ne obvladajo, ker bi to drugače morala vedeti ;)



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1839 : 08 April 2012, 20:04:40
karamela, ja, vem, da si to mislila... ampak jogurt je ostal na briketih, in ga je sam lizala hehe Mleko pa dol stece  :)

Ne vem, dost casa nazaj je tekla debata o tem, kolk kaka. In smo tedi ugotovili, da moram manj hranit hehe  :) Ze zdaj, ko je jedla samo ob 22h, je kakala 2-3x. S tem, da ona kaka po dve rundi. Zdaj in cez 5min v nadaljevanju sprehoda - ocitno se ji prevec mudi, da bi se do konca posrala  ::)
No zdej me je strah, da bo zaradi tega, ker je zacela jest 2 obroka, kakala vec in kilce vseeno ne bodo sle gor  :P 

Mimi*


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1840 : 08 April 2012, 20:08:12
Priboljšek ali igrača sta psu nagrada, kliker ali glasovna potrditev pa zvočni ojačevalec.  Očitno tam kjer so ti pokazali in razložili način dela s klikerjem oz. metodo potrjevanja želenega vedenja, zadeve ne obvladajo, ker bi to drugače morala vedeti ;)

Saj pravim, načeloma se še kako zavedam da je to krasna zadeva, sem videla pse in vodnike ko delajo fantastično s tem, samo žal ne vžge pri teli moji psici. Ampak sva se tu najdli kjer sva in nam gre fletno.

Čisto sproti, se bližamo proti koncu njenega prvega dela gonitve in je dokazala da je prava ženska tečnoba v pms!  ;D



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1841 : 08 April 2012, 20:08:57
karamela, ja, vem, da si to mislila... ampak jogurt je ostal na briketih, in ga je sam lizala hehe Mleko pa dol stece  :)

Ne vem, dost casa nazaj je tekla debata o tem, kolk kaka. In smo tedi ugotovili, da moram manj hranit hehe  :) Ze zdaj, ko je jedla samo ob 22h, je kakala 2-3x. S tem, da ona kaka po dve rundi. Zdaj in cez 5min v nadaljevanju sprehoda - ocitno se ji prevec mudi, da bi se do konca posrala  ::)
No zdej me je strah, da bo zaradi tega, ker je zacela jest 2 obroka, kakala vec in kilce vseeno ne bodo sle gor  :P

Mislim da to zna pomenit da nima dovoljšnjega izkoristka hrane ki jo prejema...  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1842 : 09 April 2012, 17:29:35
Glede izbirčnosti. Ja, če se do psa obnašamo kot natakarji in mu postrežemo v posodi, si bo tako kot marsikateri gost v restavraciji začel izmišljevati. Če si pa hrano oz. vsaj del obroka zasluži z lepim obnašanjem, trikci...bo hrana, pa čeprav navaden briket zelo hitro pridobila na vrednosti.
V leglu je konkurenca, pri nas je (ponekod) ni. Je treba pa vpeljati sistem, ki deluje.

Glede klikerja in uporaba, nekako se pričakuje od ljudi, ki gredo v šolo kjer se uporablja, da poznajo osnove uporabe in so si že kaj prebrali in razumejo kaj je shaping, luring, targeting. Realnost, žal. Tudi psom, ki se jim zagabi kliker-če daš nekaj časa na stran in potem naslednjo sezono spet z 0 in pravilno začneš-voila uspeh zagotovljen, če seveda človek želi.

O dejansko kliker sistemu, pa je potrebno še kakšno knjigo ali dve prebrati, ker ti bo inštruktor zelo, zelo težko razložil, to potrebuješ več dni da eni osebi razložiš in na KDju ni časa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1843 : 09 April 2012, 18:01:07
Glede klikerja in uporaba, nekako se pričakuje od ljudi, ki gredo v šolo kjer se uporablja, da poznajo osnove uporabe in so si že kaj prebrali in razumejo kaj je shaping, luring, targeting. Realnost, žal. Tudi psom, ki se jim zagabi kliker-če daš nekaj časa na stran in potem naslednjo sezono spet z 0 in pravilno začneš-voila uspeh zagotovljen, če seveda človek želi.

O dejansko kliker sistemu, pa je potrebno še kakšno knjigo ali dve prebrati, ker ti bo inštruktor zelo, zelo težko razložil, to potrebuješ več dni da eni osebi razložiš in na KDju ni časa.

Jaz pridem v šolo s tem namenom, da me inštruktor nauči večine stvari, ki jih potrebujem za prijetno sobivanje s psom, ne pa da bom znala že vso teorijo na pamet in potem to poskusila v praksi...potem pa nimajo v KDjih kaj delat s klikerjem, če nimajo časa, da te bojo učil!!! Ne pa kot delajo s klikerjem, nihče pa ne pove osnov vsega...realnost, žal...to je isto kot, da učitelj v prvem razredu osnovne reče, letos se ne bomo učili črk, ker nimamo časa...kar sami doma naštudirajte in pridite v drugi razred s tem, da boste znali vse črke...to ne gre tako...zato pa je šola, da ti predstavijo vse...če že plačam šolo, hočem da me naučijo vsaj osnov in potem bom vzela v roke knjigo in kaj prebrala (kar ne pomeni, da nisem marsikaj prebrala preden sva šle v šolo)...in doma delala s psom vsega kar me učijo!

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1844 : 09 April 2012, 18:04:14
Glede izbirčnosti. Ja, če se do psa obnašamo kot natakarji in mu postrežemo v posodi, si bo tako kot marsikateri gost v restavraciji začel izmišljevati. Če si pa hrano oz. vsaj del obroka zasluži z lepim obnašanjem, trikci...bo hrana, pa čeprav navaden briket zelo hitro pridobila na vrednosti.

Tudi to ne deluje pri vseh in se ne more posploševati...jaz sem pri moji probavala vse...da jo hranim, ko naredi trikec, za igro sem ji metala brikete inp., skoraj sama sem se metala po trepalnicah pa tudi en briket ni hotela vzeti v usta...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1845 : 10 April 2012, 06:57:58
Kot je že Samo omenil... "Nočeš? Ne dobiš!". Če on dela butlja, date pripravi do tega da "skoraj skačeš po trepalnicah", zakaj ne narediš ti butlja iz njega in ko bo on zares lačen, bo on naredil vse da pride do hrane, tudi skakal po trepalnicah... Samo smilit se ti ne sme v stilu "bogi je lačen"... Ko bo pes začutil da mu manjka hrana, bo jedel  ...


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1846 : 10 April 2012, 09:04:25
Kot je že Samo omenil... "Nočeš? Ne dobiš!". Če on dela butlja, date pripravi do tega da "skoraj skačeš po trepalnicah", zakaj ne narediš ti butlja iz njega in ko bo on zares lačen, bo on naredil vse da pride do hrane, tudi skakal po trepalnicah... Samo smilit se ti ne sme v stilu "bogi je lačen"... Ko bo pes začutil da mu manjka hrana, bo jedel  ...

Se strinjam :)! Ampak sem rabila nekaj časa, da sem se prepričala, da ne škodujem psu, če pač ne je...ko bo lačna bo jedla...in to zdaj tudi počasi začenjamo prakticirat...ker se ne morem več borit z njo...je pa problem, ker je moj prvi pes, ki sem si ga želela vso življenje in potem hočem naredit vse, da mu bo lepo, čeprav delaš velike napake :(

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1847 : 10 April 2012, 09:10:41
Ah Juventus... ko bi le res bilo pri vseh tako zelo preprosto...

Moj prvi boxer je v istem tednu, ko je prišel iz legla začel štrajkati s hrano- pa sem dobila od vzrediteljev skoraj 10kg hrane, ki so jo mladički noro radi jedli, tudi sama sem videla kako lepo pri njih je brikete...  V novem domu je dva dni še kar jedel, potem pa konec... Delala sem tako kot že vrsto let priporočajo "strokovnjaki" ponudiš, če noče vzameš po 5-10ih minutah in nato čez čas znova ponudiš... No, rezultat tega je bil, triemsečni mladič en teden ne je nič!!! To ni razvajenost, to ni da mora lačen bit, to je neizmerna trma in načelnost tega mojega zmešanega psa  :o Če noče, ne bo jedel pa pika, mu lahko tri dni pustim, pa ne bo nič, če mu pa posodo vmes uzamem je drugič ko mu ponudim tudi pogleda ne več  ;)
Njegov ritual je tak: dobiš hrano v skledo, povohaš od daleč, če res diši pristopiš in povohaš od blizu, če ni vztrezno zakoplješ v plenično podlago ali časopisni papir, zrineš v kot, se uležeš z glavo stran od hrane in je ne pogledaš nikoli več  :-\
Če pride zraven drug pes ali žival si lahko po mili volji postreže z njegovimi zavračili...  ::)

In tako je z vsem, priboljške pljuva iz gobca ali sploh ne vzame, iz tujih rok sploh nerad jemle, pa imaš lahko kranjsko klobaso  :o  Pa reci, da to ni načelen pes!??

Tamala boxerka je povzela po njem, včasih zakoplje brikete, še večkrat pa prime skledo (in to ta težko glineno) in jo zabriše v steno boxa, da briketi frčijo po celi sobi... S temje zgodba zaključena, ker teh briketov ne bo pojedla in pika...  :P

Medtem, ko si tamala vseeno malo zmišlja, pa je tastari boxer res pravi mojster v neješčnosti! In kako jih pripraviš, da vsaj nekaj pojesta!?? Hja, menjaš hrano, uporabiš tisto, kar jima zna fajn lepo dišat in sline pocedit,... briketi so pri nas vedno na voljo- ad libitum- in včasih zmanjkajo, včasih ne, če jih imata stalno na voljo jih tamala vsaj ne razmetava  ;)

Osem let se že ukvarjam z mojim starim zmiškljavcem, osem let iščem nasvete, probala sem že marsikaj, ampak če noče noče, raje strada kot da bi dal v gobec nekaj, kar mu ni po godu.
Tako da nasvet- že ni dovolj lačen- pri mojih psih odpove! Niso sedaj vsi primeri taki- hvala bogu- ampak žal morate računati tudi nanje ko delite nasvete o hranjenju psov in reševanju neješčnosti...



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #1848 : 10 April 2012, 09:11:10
Glede klikerja in uporaba, nekako se pričakuje od ljudi, ki gredo v šolo kjer se uporablja, da poznajo osnove uporabe in so si že kaj prebrali in razumejo kaj je shaping, luring, targeting.

To ni res, nihče v pasji šoli ne pričakuje, da bodo tečajniki že vse prej znali. Vse se da lepo razložiti, nekaterim kliker potegne, nekaterim pač nikakor ne - vodnikom, ne psom, psom potegne vse, če jim je pravilno predstavljeno...

Glede hranjenja pa imam jaz tudi mnenje - pri polni skledi (zdrav) pes ne bo umrl od lakote.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1849 : 10 April 2012, 09:31:28
To ni res, nihče v pasji šoli ne pričakuje, da bodo tečajniki že vse prej znali. Vse se da lepo razložiti, nekaterim kliker potegne, nekaterim pač nikakor ne - vodnikom, ne psom, psom potegne vse, če jim je pravilno predstavljeno...

In tudi izvedeno...  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1850 : 10 April 2012, 09:40:54
To ni res, nihče v pasji šoli ne pričakuje, da bodo tečajniki že vse prej znali. Vse se da lepo razložiti, nekaterim kliker potegne, nekaterim pač nikakor ne - vodnikom, ne psom, psom potegne vse, če jim je pravilno predstavljeno...

Glede hranjenja pa imam jaz tudi mnenje - pri polni skledi (zdrav) pes ne bo umrl od lakote.

In tudi izvedeno...  :P

No to je pa problem o katerem jaz govorim...da v večini šol delajo s klikerjem, ampak ne znajo ne razložiti, ne predstaviti, kje šele, da bi prišlo do izvedbe...vsaj midve sva imele tako izkušnjo in tudi marsikateri lastnik, ki smo se potem srečali z zmešanimi psi v novi šoli...pa da ne bo pomote, teh primerov ni malo...pri nas je skoraj polovica skupine prišla iz šol kjer so nas zaj*****...in smo rabili kar nekaj časa, da smo se poštimali, brez klikerjev...in meni se je pač zaradi vsega tega do konca zameril, čeprav verjamem, da je lahko zelo dobra zadeva...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1851 : 10 April 2012, 09:50:42
Kar je logično. Sicer pa kje pa piše, da ga moraš uporbljat  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1852 : 10 April 2012, 09:59:19
Žverca, tvojemu zadnjemu postu sem se pa do solz nasmejala, ko sem si predstavljala tvoja dva cukra! HAHAHAH  :-[
Hvala bogu imam probleme samo z briketi. Tam do kakega leta pa se malo je jedla kot najvecji pozeruh, potem vedno manj, ceprav se vedno 2x na dan, no zadnje dni smo pa resnicno imeli skrbi :) Dokler nisem uporabla mleka. Pa se to je tako tako - prvi dan super, vse zmazala, potem je ze zacela z gobcem brikete ven zmetat, da mlekec ostane  ::)
Ma, kaj ces. Samo jaz imam neke podlage za te probleme - morebitni stres ( sprememba zivljenja ), zdaj te dni smo se veliko manj gibali ... Bomo videli, kako bo.

KARAMELA, a mi razlozis tist, k si napisala????:-\

Mimi*


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1853 : 10 April 2012, 10:32:53
Mimi zakaj pa ne probaš tako, da mleko ali jogurt (karkoli daš zraven), dobro premešaš z briketi, ne samo preliti.
Jaz moji vedno nekaj umešam zraven, ampak tako ''zmiksam'', da ni šans, da drugače poje, kot da je še brikete zraven. Če se ji pa lubi ''cuzat'' vsak briket posebej, da dobi tist jogurt dol, pa naj... sam je preveč lena  :D
Moja banano obožuje, pokaže vse trikce v 5ih sekundah, samo da jo dobi  :D In sem ji zadnjič (ker je bila pridna - je šolski poleg v nulo naredila) košček banane prvo zmiksala, potem pa še brikete dodala in vse skupaj dobro premešala! Da si videla kako je jedla  :D
Nisem hotela riskirati, da mi samo banano prebere ven...



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1854 : 10 April 2012, 10:42:03
Kar je logično. Sicer pa kje pa piše, da ga moraš uporbljat  ;)

Nikjer, zato ga pa tudi ne :P..in ga nikoli ne bom :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1855 : 10 April 2012, 10:47:53
Mojalbum malo štrajka in ne morem naložit slik  :-\ zato bom malce smotano prikazala  :-[

Obvladamo prinesi... občasno se nam ne ljubi in samo opazujemo  :)



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1856 : 10 April 2012, 10:52:01
Ko se zagrejemo, gre bolje!



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1857 : 10 April 2012, 10:52:51
Včasih, tudi zgubimo žogico... zobeki, zobeki...



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1858 : 10 April 2012, 10:53:26
Večinoma pa v nulo!  ;D



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1859 : 10 April 2012, 13:09:33
Kaka carta je! :) Se bomo mogli oglasit kaj na vašem koncu..

p.s. kako je že z psi pa banano? Kaj ni tko da jo odsvetujejo?