Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034803

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1890 : 13 April 2012, 08:47:30
 :o ok, čisto sem kiksnila :D

Once you go boxer, you never go back :)


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1891 : 13 April 2012, 09:20:17
Sem tudi hotela napisati, da dvomim, ker ima Nera že zdaj okoli 14kg   :D (...domača tehnica-natančnost vprašljiva  :P Pa zdaj jo je težje tehtat, je že prevelika, da gor sedi) Obseg ji pa še nisem merila.
Je pa taka suhica da adijo! Ko sem videla alchijeve slike gayle (mimgrede čudovita je!)... moja zgleda kot zobotrebec!



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1892 : 13 April 2012, 09:25:51
Sem tudi hotela napisati, da dvomim, ker ima Nera že zdaj okoli 14kg   :D (...domača tehnica-natančnost vprašljiva  :P Pa zdaj jo je težje tehtat, je že prevelika, da gor sedi) Obseg ji pa še nisem merila.
Je pa taka suhica da adijo! Ko sem videla alchijeve slike gayle (mimgrede čudovita je!)... moja zgleda kot zobotrebec!

ja povej mi kej o tem, eva je tud ko kak deževnik...  zdaj sem jo uspela maloooooooooooo porediti :(



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1893 : 13 April 2012, 09:38:49
Sem tudi hotela napisati, da dvomim, ker ima Nera že zdaj okoli 14kg   :D (...domača tehnica-natančnost vprašljiva  :P Pa zdaj jo je težje tehtat, je že prevelika, da gor sedi) Obseg ji pa še nisem merila.
Je pa taka suhica da adijo! Ko sem videla alchijeve slike gayle (mimgrede čudovita je!)... moja zgleda kot zobotrebec!

gayla je samo rodovniško, ker je pač leglo G, drugače je AYLA;) Ja, gledal malce fotke in moram reč da kar precej varajo, vsaj zdi se mi tako, ker v resnici se naši tudi malo rebra vidijo od daleč, kar pa na slikah ni videt.



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1894 : 13 April 2012, 09:49:59
ups  :-[  ..ayla.
Tam k je s strani slikana zgleda kar konkretna baba! Če primerjam z mojo, ma moja tak suhcene tace, da joj! Ko neka size 0 manekenka  :(

Zdaj pa greva midve ven divjat, ker že nori po stanovanju  :D



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1895 : 16 April 2012, 07:55:23
V nedeljo na razstavi sem prvič videla bokserko, ki zgleda kot 7 mesečni mladič. Punca je stara leto dni, vendar še vedno ni dosegla minimuma. Razmerje in odtenki barv (rjava s črno masko) so bili krasni.. me je pa zmedla ta pritlikavost :)



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1896 : 17 April 2012, 09:17:45
Karamela, to ni pritlikavost, odvisno je katere vrste bokserja ima  :D!
Kot mi je en stric par dni nazaj poznavalsko razložil, obstajata 2 vrsti nemškega bokserja: srednje velik in velik  :o. Po kritičnem ogledu moje psičke je ugotovil, da spada v srednje veliko vrsto.
Ko sem ga malo blesavo pogledala in zadrževala smeh mi je razložil, da ni vedel katerega psa naj kupi: bokser ali beagle. V tem času je veliko prebral o obeh pasmah in ugotovil, da ni samo ena vrsta bokserja. Ko sem ga vprašala, zakaj sem jaz vedno ''naletela'' na samo eno vrsto bokserja in na en standard, mi je rekel, da se pač nisem dobro informirala, preden sem si kupila psa  :o



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1897 : 17 April 2012, 09:30:19
Karamela, to ni pritlikavost, odvisno je katere vrste bokserja ima  :D!
Kot mi je en stric par dni nazaj poznavalsko razložil, obstajata 2 vrsti nemškega bokserja: srednje velik in velik  :o. Po kritičnem ogledu moje psičke je ugotovil, da spada v srednje veliko vrsto.
Ko sem ga malo blesavo pogledala in zadrževala smeh mi je razložil, da ni vedel katerega psa naj kupi: bokser ali beagle. V tem času je veliko prebral o obeh pasmah in ugotovil, da ni samo ena vrsta bokserja. Ko sem ga vprašala, zakaj sem jaz vedno ''naletela'' na samo eno vrsto bokserja in na en standard, mi je rekel, da se pač nisem dobro informirala, preden sem si kupila psa  :o

nisem čisto ziher če bo to držalo  :-\ če bi bilo tako bi pomoje moral biti postavljet standard tudi temu primerno.. tale psička ni dosegla niti MINIMUMA standarda, kar pomeni da na razstavah in vzrejnem pogori na dolgi črti. mislim pa da bi zdaj bil pravi čas, da se oglasijo rejci, da kaj več povejo o tem.. me prav zanima  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1898 : 17 April 2012, 10:51:54
A nima bokser en sam standard, v katerem je določena višina za samice in samce? Sem guglala, pa je samo ta FCI velikost v veljavi Samec:----------57 - 63 cm
Samica:---       53 - 59 cm

Žverca? Kakšen vzreditelj, saj ste tukaj gor?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1899 : 17 April 2012, 11:06:55
Ja, saj je samo en standard! Jaz ne vem o kakem drugem bokserju je stric meni govoril  :D
Niti ne vem, kje je on zasledil, da obstajata 2 vrsti :D Razlagal je o srednjem in velikem bokserju, mojo je pa ''poznavalsko'' uvrstil v srednjo  ;D
Dobro da še ni kakšnega malega bokserja iznašel, pol pa ne vem če bi se lahko zadržala  :o  :o  :o
Da ni kaj s šnavcerjem pomešal  :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1900 : 17 April 2012, 11:23:48
Mogoče je pa kje videl bostona, ki je prerastel mejo  :D Namreč jaz tudi ''vzrejam'' pasmo...ker imam dva velika črna psa (samca in samico) in enega malega (njun ''mladič'', ki že tri leta ni zrasel  :o) - pa si niti od daleč še manj pa od blizu niso podobni ter sterilizirani psici :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1901 : 17 April 2012, 11:33:41
nisem čisto ziher če bo to držalo  :-\ če bi bilo tako bi pomoje moral biti postavljet standard tudi temu primerno.. tale psička ni dosegla niti MINIMUMA standarda, kar pomeni da na razstavah in vzrejnem pogori na dolgi črti. mislim pa da bi zdaj bil pravi čas, da se oglasijo rejci, da kaj več povejo o tem.. me prav zanima  :-\

Pogori na dolgi črti??? Kaj pa psi, ki so po 5 cm nad standardom  ??? Večji problem trenutno so preveliki psi kot premajhni...


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1902 : 17 April 2012, 12:07:24
Pogori na dolgi črti??? Kaj pa psi, ki so po 5 cm nad standardom  ??? Večji problem trenutno so preveliki psi kot premajhni...

imela sem v mislih kar koli je veliko odstopanje od standarda, tako veliki kot mali :) Da ne bo pomote.




karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1903 : 17 April 2012, 12:26:21
Se opravičujem, če je kje to že napisano, na eni od strani sem našla ta opis, ki se mi je zdel posrečen  ;D prijetno branje vam želim.

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1030  :-[




mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1905 : 17 April 2012, 16:53:17
Sem videla ja  :'(...samo, so se dobro in hitro organizirali, in so ji že našli dom...

Once you go boxer, you never go back :)


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1906 : 17 April 2012, 16:56:01
Ooo, super  :o

Mimi*


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1907 : 17 April 2012, 19:20:52
Hja, posrečeno tile srednji boxerji ni kaj  :o
Jaz imam očitno kraljeve boxerje, ker sta oba velikana  :P Samec ima 68cm  :o (samo je enojajčnik in mu je opravičeno  ;) )

Ma zmanjševat pse nima smisla, posebno povečevat tudi ne... Bi pa Američani ne bili Američani če nebi začeli poizkusov z vzrejo mini boxerjev oz. pritlikavih boxerjev  >:(

Mene osebno bol stisne pri srcu, ko vidim majhne in krhke boxerje kot kompaktne velikane  ::)

A, pa tanovi vzrejni pravilnik dopušča odstopanje v višini za +/ - 2 cm! Torej je psica min. lahko visoka 51cm  ??? max. pa 61cm. To je 10cm razlike!!! In potem imamo lahko samce z min.55cm in max. 65cm.!!!
Jaz nič ne rečem, vsi so lahko skladni na videz, ampak boxer naj bi bil impozanten in atletski, nikakor pa ne drobno, šibkonogo bitje, ki niti do lastnikovih kolen ne seže... :-[

Pa ne me napak razumet, nisem za višanje pasme, ker so to veliki a ne gigantski psi, sem pa definitivno proti pritlikavcem, pa naj bodo to modne pasemske kreacije ali pa psi zaostali v rasti in na minimumu od standardnega minimuma... Ker potem bomo res lahko začeli deliti boxerje na srednje in velike...  :'(



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1908 : 17 April 2012, 22:01:56
Žverca, ko sem prebrala tvoj post sem morala poguglati za mini bokserja! Ti američani so pa res... >:(
Imajo celo ''več verzij'' mini bokserja!

Prva verzija (instant mini bokser, ki je ''ustvarjena'' brez bokserja in je backyard varianta) Sploh nevem kako jih lahko imenujejo bokserji  ???
What is a Mini-Boxer?
A mix between a select male pug and a choice female toy fox terrier. For a slightly larger version, a male pug is bred to a female Boston terrier. The pug X toy foxes are tan with black muzzles. The pug X Bostons can be similarly-colored, but also can be brindle or black /white. We work mostly with 3 local small-time breeders to produce these dogs. Shortly after birth the pup’s tails are docked, resulting in a hardy dog that has striking resemblance to a normal-size boxer both in physical looks and temperament, yet about ¼ the size! Mini-boxers end up weighing 12-18 # as adults, 11-13” high at the shoulders, have straight short coats (normal shedding), with a short snout that allows normal breathing. They make excellent little house dogs: well-tempered, alert and full of play, and yet cuddly and responsive. They are eager to please and train easily. Mini-boxers are excellent with children and other animals. Although this breed has been bred only about 4 years, the record thus far has been good: no known congenital defects, and full of hybrid vigor.

In video tega (brez bokserja) mini bokserja (zgleda kot netopir s temi uhci):
http://www.youtube.com/watch?v=qsgWdVXFkiw

Tu pa dejansko iz bokserja ''delajo'' mini bokserja in bo trajalo nekaj časa...:
Miniature boxer dogs are a relatively new variation of the breed and we can’t really say they have established a foothold in the canine world yet. Several other breeds have miniature “versions” of themselves and most of them are obtained by ongoing breeding of the smallest members available. For example, you take the smallest female boxer and breed it with the smallest male boxer and there’s a chance that at least one of the pups will be smaller in size. After he gets to the right age, you find him a mate of the same size and breed them again, with the same probable results, and so forth.
It should be noted that there’s a good chance that the pups will still have a normal size, even if you breed two smaller dogs of the same breed. That’s why getting miniature breeds is quite an arduous process that involves ongoing work with different generations of dogs.

...



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1909 : 17 April 2012, 22:18:57
Ja, ja američani obvladajo zadevo  >:(

Občasno lahko naletiš na kake prav bizarne pogruntavščine  :'(   Človeška domišljija (neumnost) je res brezmejna  >:(



JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1910 : 18 April 2012, 09:31:14
In koliko od 300+ FCI priznanih pasem je po vašem mnenju ustvaril človek ???


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1911 : 18 April 2012, 09:36:32
In koliko od 300+ FCI priznanih pasem je po vašem mnenju ustvaril človek ???

Se strinjam  ;D

Pravzaprav bi jaz kar imela enega pritlikavega bokserja  ;D  :-[ :-[



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1912 : 18 April 2012, 09:56:27
OK, mini bokser iz bokserja še nekak... ampak meni to ni to! Bi vedno izbrala 'velikega'. Ne vem... osebno mnenje, sem pač staromodna  :-[
Ampak ''mini bokser'' iz mopsa in francoza oz. foxa... je pač mešanc. Ampak če napišeš mini bokser (namesto mešanc med x in y) se pač bolje prodaja in ljudje so čist nori.

Kako je pa z zdravjem? Koliko (če sploh) vpliva ''zmanjševanje'' pasme?
Pa zasledila sem tudi varianto bullboxer...



JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1913 : 18 April 2012, 12:51:17
In do problema pri temu zmanjševanju zna priti, ko je dejansko samička že zelo pomanjšana, so lahko mladiči še vedno veliki, in ne predstavljam si, da bi bokserka v velikosti angleškega buldoga kotila bokserskega mladička...




mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1917 : 20 April 2012, 09:07:59
Jo podarja.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1918 : 20 April 2012, 09:31:40
Pa se ti zdi, da lahko zaradi tega napiše, da gre za ČISTOKRVNEGA bokserja? ???

Once you go boxer, you never go back :)


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1919 : 20 April 2012, 09:33:50
Tole je še najbolj podobno Rodezijskemu grebenarju brez grebena in s preveč beline  :P
Že zna bit, da je eden od staršev boxer, samo če tole za čistokrvno proglašajo, potem jaz res ne vem več, katero pasmo imam doma...  :-[