Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034846

karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1950 : 25 April 2012, 14:22:02
naša malamutka dela potoke ko vidi pivo  :-[ :-[

kar se pa slikice pa primerjave tiče... upoštevati gre, da to je le samček in se mi zdi da v tem obdobju tako hitro rastejo da je razlika v tudi enem mesecu OGROMNA!



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1951 : 25 April 2012, 14:35:41
Evo, naša je ena izmed tistih, ki se resnično FUL slinijo  ::)

Pa naj bo ob hrani, ob igranju, ob mirovanju. Ponavadi naredi lužo samo, ko se kaj je, vseeno kaj. Drugače je tudi slinava.

Mimi*


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1952 : 25 April 2012, 17:11:41
 :-[ sej vem da sem tečna, pa brezveze kompliciram  :-[
Hvala, ker ste me pomirili  :) Prvi pes... en mal se mi pa oprosti, ane?  ;)



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1953 : 25 April 2012, 18:58:34
Tudi jaz imam prvega "takšnega" psa in prvi večji problem. Stara bo naša Ayla 4 mesece in jo bo počasi treba privadit na to da bo sama. Vem, boks je idealna stvar, če nočeš imeti kaj uničenega. Ta problem smo rešili s tem, da jo zapremo v hodnik, kjer nima kaj uničit (vsaj mislili smo tako). Torej smo jo do sedaj pustili dvakrat samo po pol urice. Rezultat je posran hodnik in vse raztacano okoli. Katastrofa. Smo jo obakrat peljali predhodno na orenk turo in se je med tem lepo pokakala in polulala. Pišem zato, ker sem v dvomih. Naj vztrajam na istem načinu in bo sčasoma nehala srat vsepovsod? Je boks edina rešitev? Mam še eno varianto z enim majhnim balkonom, nadkritm z tendo. Bi dal tam hiško in bi bila zunaj in na suhem ko nas nebi bilo. Samo se mi to zdi skrajna rešitev. Pesjak ne pride v poštev...



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1954 : 25 April 2012, 20:28:09
Hm, če bi jo malce zaposlil s tistimi "Kong" igračkami...?



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1955 : 25 April 2012, 20:28:27
Mladiček je mladiček  :-\  Sprva bo sploh težko, če bo po toliko časa prvič morala biti sama, ponavadi znajo fajn izsiljevat  :P
Jaz pravim, da pozabi na "čustveno predpostavko", da je box neka grozna stvar in v svoje in njeno dobro nabavi en lep velik mrežnat bivalni box  ;D
Boš videl kako se navadijo nanj, ko ga enkrat vzamejo za svoj brlog, se vedno umaknejo vanj, ko hočejo biti sami ali imajo dovolj vsega trušča po hiši in se skrijejo na varno  :)

Moj stari Oro se je stalno skrival v platnenem boxu, ki sem ga imela v sobi- v principu za Ago, da je bila not, ko je nisem 100% nadzorovala in je kot mladiček imela ogromno idej kam zobke zasadit in kje kaj razmetat. On se je skrival vanj, ker je vedel, da bo tam na varnem pred malo grickasto zverinico, ki ga je stalno nekam priganjala.
Tako da za pse je načeloma en tak umeten brlog ki ga imajo res lahko samo zase precej dobrodošel. Pa še če boste kasneje kam šli na počitnice box enostavno popokaš s seboj in ni nikjer problem s tem, da bi pes kaj uničeval ali pomazal, ker ima svoj domek s seboj, tako ga lahko tudi nekaj časa samega pustiš v apartmaju  ;)



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1956 : 25 April 2012, 20:57:42
Smo jo obakrat peljali predhodno na orenk turo in se je med tem lepo pokakala in polulala. Pišem zato, ker sem v dvomih. Naj vztrajam na istem načinu in bo sčasoma nehala srat vsepovsod? Je boks edina rešitev? Mam še eno varianto z enim majhnim balkonom, nadkritm z tendo. Bi dal tam hiško in bi bila zunaj in na suhem ko nas nebi bilo. Samo se mi to zdi skrajna rešitev. Pesjak ne pride v poštev...
Jaz sem našo peljala ven, se je polulala in pokakala. Prideva nazaj, jo zaklenem v stanovanje in grem po hčerko dva nadstropja višje. Cele 3-4min me ni bilo in že je bil hodnik posran  :-\
Naša je pozneje pod nujno morala v box - pa ji je tam tud ušlo (sicer zaradi straha, zaradi sosede), ampak bi velik raje pucala ploščice, kot pa rešetke boxa polne zasušenega dreka... Hvala bogu zdaj ne kaka več  ;D
Je čisto na vas, če imate boks lahko probate z njim, mogoče bo pa res bolje. Če vam ni težko hodnika pucat, pa nadaljujte tam, je pa treba kakce v zakup vzeti. Da te mine, ko prideš v usrano pa dobro vem  :) Ko bi se vsaj samo pokakala, je pa še tako potacala po tleh, omaricah, sedežni,... In namesto da se ukvarjaš z njo takoj ko prideš, moraš prvo 1h pucat svinjarijo! Sigurno bo s časom nehala, pri naši je trajalo več kot mesec dni.
Hah, nekega hudega odgovora res nisem dala, če pa ne vem kako bi vam odgovarjalo oz. koliko odpora imate do boxa.

Naša se na igrače in žvečke, za katere bi se drugače prodala, gladko požvižga ko ostane sama! Sem zmetala denarja in denarja za njih in uvedla, da jih dobi samo ko je zaprta v boxu... Pa ji je čist vseeno. Čaka kot največji mučenik da prideš nazaj!



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1957 : 25 April 2012, 21:04:43
Mogoče ti bo šla tvoja bolj na roko, kot moja meni  ;)  ;D



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1958 : 25 April 2012, 21:34:21
Mogoče ti bo šla tvoja bolj na roko, kot moja meni  ;)  ;D

Ne kaže ravno najbolje;) Je nek zelo zanimiv karakter...hm, kak mesec praviš, da zna trajat. Iskreno, tudi kak mesec bom pucal drek, če bom ziher da bo na koncu pravi rezultat. Torej vztrajati in vztrajati in vztrajati...hm...Priznam pa tudi, da mi box ratuje vedno bolj všeč...ne vem...bomo videli...Je najbolje, da jo kar dnevno privajam na samoto? Vsak dan malo dlje?



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1959 : 25 April 2012, 21:40:41
Meni so svetovali tudi DAP feromone za kužke, ki delujejo pomirjevalno, proti tesnobi, za prehod v nov dom oz. za obdobje navanjaja na samoto...Baje delujejo, jaz bom poizkusila - ziher je ziher :)

Once you go boxer, you never go back :)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1960 : 25 April 2012, 21:51:45
Meni so svetovali tudi DAP feromone za kužke, ki delujejo pomirjevalno, proti tesnobi, za prehod v nov dom oz. za obdobje navanjaja na samoto...Baje delujejo, jaz bom poizkusila - ziher je ziher :)

jaz sem jih enkrat isposojene namreč uporabila, in nisem čutila NOBENE razlike.

alchi box je zakon. jaz še vedno mislim da kakajo na začetku od nervoze in enostavno iz principa. zakaj? zato ker ga ti psi dejansko imajo! :) ji na hodniku naštimate kak plac kamor se lahko uleže dokler vas ni?

kar se igrač tiče, tudi eva jih noče ko je sama, ji lahko dam najbolj dišeče priboljške in žvečke, najboljše igrače, ni da ni...  jih še povohala ne bo.. zdaj enostavno v boksu prespi in to je to :)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1961 : 25 April 2012, 21:53:12
Koliko časa pa si jih uporabljala?

Once you go boxer, you never go back :)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1962 : 25 April 2012, 22:03:00
Koliko časa pa si jih uporabljala?

par dni? je bilo pa res to na potovanju... kot sprememba okolja al kakor koli... nevem, žverca, se je tebi zdelo takrat kaj posebnega s tistimi fermoni?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1963 : 25 April 2012, 22:19:05
Po moje se kužki pokakajo v takih primerih pač zaradi stresa.
Saj se bodo navadili, še vsi so se. :)



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1964 : 25 April 2012, 22:20:14
Jaz imam od samega začetka pri Agi feromone in delujejo super  ;D
Takrat karamela, ko smo bili na Bledu je bilo premalo časa, da bi se videl polni učinek, samo pomoje je vseeno malo pomagalo, je pa res, da traja 24ur, da se vzpostavi koncentracija v zraku in potem morajo skozi bit vključeni. Pri meni je res delovalo, enkrat vmes mi jih je zmanjkalo in Aga je v tiste par dneh ko ni bilo tega vključenega cel box razdejala in ga na sredo sobe premaknila- pa je bila v njem zaprta  :o  Potem sem pa nove nabavla in je bil spet mir  ;)  Tudi Oro je bil bolj miren pri njih.
No, pri meni delujejo, v veterinah jih redno uporabljajo v hospitalu, kjer morajo živali ostati tudi čez noč ali več dni v negovanju in res je opazen učinek! No, tisti najbolj grozni psi so še vedno grozni, ampak je vsaj vzdržno  ;)

Je pa tudi res, da nekaj je mladič, nekaj pa boxer v svoji puberteti... Ko pride v to grozno obdobje bi lahko polival feromone po njem, pa bi bil še vedno živce parajoč  :o



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1965 : 25 April 2012, 22:27:45
Ne kaže ravno najbolje;) Je nek zelo zanimiv karakter...hm, kak mesec praviš, da zna trajat. Iskreno, tudi kak mesec bom pucal drek, če bom ziher da bo na koncu pravi rezultat. Torej vztrajati in vztrajati in vztrajati...hm...Priznam pa tudi, da mi box ratuje vedno bolj všeč...ne vem...bomo videli...Je najbolje, da jo kar dnevno privajam na samoto? Vsak dan malo dlje?
Ja pri nas je trajalo kak mesec, malo več, s tem, da smo imeli dodaten ''stres faktor'' - noro sosedo, ki je tolkla po radiatorskih ceveh (sem že jamrala o njej). Tako da čisto možno, da se tvoja prej umiri  :)
Premisli, box ali hodnik in nato, kot si napisal vztrajaj, vztrajaj in vztrajaj. Kaj drugega nam tako ne preostane  :D
Mislim oz. verjamem, da sem naredila velik kiks, ker jo nisem dosledno, vsak dan puščala samo. Je bila dan sama, potem 2-3 dni ne, pa spet kak dan-dva sama, pa 3 dni ne,... (s tem, da je logično sprva bilo postopno uvajanje).
Zdaj jo pa imam, ko ji rečeš v box, te gleda tako jadno, kot da jo boš najmanj z bejzbolko namlatil.



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1966 : 25 April 2012, 22:32:39
Kje se pa kupijo ti feromoni? Pri veterinarju? Jaz jih grem kar jutri nabavit, pa če samo 5% izboljšajo stanje. Naj bo moj pes tudi zen  ;D
Jih po nekem času nehaš uporabljati ali so zvesti spremljevalci do konca?



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1967 : 25 April 2012, 22:34:10
Superčombe jih imajo, samo jaz jih bom z ebaya naročila, pride ceneje...

Once you go boxer, you never go back :)


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1968 : 25 April 2012, 22:48:28
Vet4vet in superčombe jih imajo, za druge ponudnike žal ne vem  :-[

Jaz sem jih imela vključene do pred dvema mesecema, torej do starosti 7mes. ker ko je prešla v puberteto je postalo vseeno, ko me ni se je pa že navadila in da lepo mir  :)
A za na potovanja med počirnicami ali ob kakih drugih stresih- da grem jaz od doma za več dni, da je kateri od psov bolan,... je pa pri meni še vedno to obvezna oprema  ;)


Načeloma tudi v deklaraciji piše, da so ti feromoni namenjeni predvsem olajšanju prehoda mladička v nov dom, premagovanju ločitvene tesnobe, za breje in doječe psice, za bolne pse in pse v okrevanju, ker zmanjšujejo praskanje in samopoškodovanje. Feromoni so v bistvu neka vrsta hormonov oz. hormonom podobnih molekul, ki jih sprošča vsako živo bitje in jih nevede zaznava, s tem, da ima človek svoj zaznavni organ izredno zakrnel, psi pa ne in so zato veliko bolj občutljivi oz. dojemnljivi za take terapije  ;)   Gre za "pomiritvene molekule", ki sprožajo ugodno občutje pri psu, lajšajo stresna stanja,...   Če ne probaš ne veš  ::)



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1969 : 26 April 2012, 07:25:55
Torej ni kaj...vztrajat, vztrajat,...mogoče kak box nabavit....
Feromoni?hm...why not,  če drugače ne bo šlo.
Zdaj smo 10 dni doma in če ne bomo šli na morje za več dni se bom super ekstra posvetil njenemu premagovanju ločitvene tesnobe.... ;)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1970 : 26 April 2012, 10:48:27
Heeheheh Alchi a nisi govoril, da boks pa nikakor..pa smo ti rekle, počakaj še malo :P...

Jaz mislim, da mi enostavno preveč kompliciramo in smo čist preveč čustveni okrog vsega tega..jaz osebno sem na začateku bila bolj stroga kot sem zdaj in nisem pustila, da me okol obrača...zdaj je popolnoma druga zgodba :P...tako, da je Donna od prvega dne bila v boksu...pač je bil posran, poscan, smo pral kot zmešani, stroj ni nehal laufat, ampak se je takoj navadila...jaz sem morala tudi takoj po 3 dneh v službo, ker nisem imela dopusta in je bila sama od začetka..res je da so jo mož in tašča hodil gledat na 2 uri in so jo tudi potem ven peljali, ampak vmes je bila sama, ker tudi oni delajo, ampak doma pa je bilo lažje...enostavno vzameš v zakup vso lulanje in kakanje in se sprijazniš in to je to..enkrat bo že nehala :D..
Zdaj se mi pa tako smili, ko jo puščam samo...ker je taka igralka z unimi pogledi :(((...da raje vse tako izplaniram, da gre skoraj povsod lahko z mano, kot pa da je sama...sem se čist pomehkužila :D

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1971 : 26 April 2012, 10:53:06
Heeheheh Alchi a nisi govoril, da boks pa nikakor..pa smo ti rekle, počakaj še malo :P...

Jaz mislim, da mi enostavno preveč kompliciramo in smo čist preveč čustveni okrog vsega tega..jaz osebno sem na začateku bila bolj stroga kot sem zdaj in nisem pustila, da me okol obrača...zdaj je popolnoma druga zgodba :P...tako, da je Donna od prvega dne bila v boksu...pač je bil posran, poscan, smo pral kot zmešani, stroj ni nehal laufat, ampak se je takoj navadila...jaz sem morala tudi takoj po 3 dneh v službo, ker nisem imela dopusta in je bila sama od začetka..res je da so jo mož in tašča hodil gledat na 2 uri in so jo tudi potem ven peljali, ampak vmes je bila sama, ker tudi oni delajo, ampak doma pa je bilo lažje...enostavno vzameš v zakup vso lulanje in kakanje in se sprijazniš in to je to..enkrat bo že nehala :D..
Zdaj se mi pa tako smili, ko jo puščam samo...ker je taka igralka z unimi pogledi :(((...da raje vse tako izplaniram, da gre skoraj povsod lahko z mano, kot pa da je sama...sem se čist pomehkužila :D

ja, ja, ja ,ja in še enkrat ja...Prav sta imeli obe... :P :P :P



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1972 : 26 April 2012, 11:02:26
Heeheheh Alchi a nisi govoril, da boks pa nikakor..pa smo ti rekle, počakaj še malo :P...

Jaz mislim, da mi enostavno preveč kompliciramo in smo čist preveč čustveni okrog vsega tega..jaz osebno sem na začateku bila bolj stroga kot sem zdaj in nisem pustila, da me okol obrača...zdaj je popolnoma druga zgodba :P...tako, da je Donna od prvega dne bila v boksu...pač je bil posran, poscan, smo pral kot zmešani, stroj ni nehal laufat, ampak se je takoj navadila...jaz sem morala tudi takoj po 3 dneh v službo, ker nisem imela dopusta in je bila sama od začetka..res je da so jo mož in tašča hodil gledat na 2 uri in so jo tudi potem ven peljali, ampak vmes je bila sama, ker tudi oni delajo, ampak doma pa je bilo lažje...enostavno vzameš v zakup vso lulanje in kakanje in se sprijazniš in to je to..enkrat bo že nehala :D..
Zdaj se mi pa tako smili, ko jo puščam samo...ker je taka igralka z unimi pogledi :(((...da raje vse tako izplaniram, da gre skoraj povsod lahko z mano, kot pa da je sama...sem se čist pomehkužila :D

pomehkužla donnika a? hormoni, hormoni....

alchi... a lahko rečem naglas: A SMO TI REKLE! :)))))



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1973 : 26 April 2012, 11:10:59
pomehkužla donnika a? hormoni, hormoni....

alchi... a lahko rečem naglas: A SMO TI REKLE! :)))))

Ne, ker ga še nisem kupil!!! :P

Sem pa zeeeeeelo blizu temu :-[



la monza

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1974 : 26 April 2012, 11:56:22
Pozdravljeni,
sama nimam bokserja, vas pa redno berem in nabiram izkusnje za enkrat v prihodnosti... :)
Jaz bi samo komentirala boks ali hodnik... Alchy je napisal, da na hodniku ni kaj unicit... Jaz se ne strinjam s tem. Poznam kuzka, ki tudi "ni imel" cesa unicit, vsaj tako so mislili lastniki... Pa so se zmotili, ker hodnik je imel tudi lepa lesena vrata, kasneje seveda lepo predelana  >:D. Tako,da mi doma tudi lepo uporabljamo boks in ni noben bav bav.  :)



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1975 : 26 April 2012, 12:00:52
Pozdravljeni,
sama nimam bokserja, vas pa redno berem in nabiram izkusnje za enkrat v prihodnosti... :)
Jaz bi samo komentirala boks ali hodnik... Alchy je napisal, da na hodniku ni kaj unicit... Jaz se ne strinjam s tem. Poznam kuzka, ki tudi "ni imel" cesa unicit, vsaj tako so mislili lastniki... Pa so se zmotili, ker hodnik je imel tudi lepa lesena vrata, kasneje seveda lepo predelana  >:D. Tako,da mi doma tudi lepo uporabljamo boks in ni noben bav bav.  :)

heheh Alchi... kaj praviš na to a? :)

boks al pa pohištvo preuredit v minimalistični stil.. sej veš vse kljuke odstranit, vse pospravit... in podobno  :P :P

la monza si želiš v prihodnjosti bokserja?



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1976 : 26 April 2012, 13:41:47
Jaz poznam en primer kjer je pes ven linoleum ven potrgal, ko je bil sam...ker pač drugega ni bilo za pogrist :D

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1977 : 26 April 2012, 14:25:55
Jaz poznam en primer kjer je pes ven linoleum ven potrgal, ko je bil sam...ker pač drugega ni bilo za pogrist :D

 :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

Tile naši norci! Kot sem že napisala, ko verjameš, da si na vse pomislil in da nič več ne more uničiti... ti tvoj dragi bokser (Z VESELJEM) dokaže, da se motiš!!!

Aja, ALchi, če se odločiš za box, ga lahko preventivno dodatno obvežeš, ker naša je pogruntala, kako kovinski box 'zrihtat', da pride ven... Poštudirajo si pa čist vse!



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1978 : 26 April 2012, 15:09:41
:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

Tile naši norci! Kot sem že napisala, ko verjameš, da si na vse pomislil in da nič več ne more uničiti... ti tvoj dragi bokser (Z VESELJEM) dokaže, da se motiš!!!

Aja, ALchi, če se odločiš za box, ga lahko preventivno dodatno obvežeš, ker naša je pogruntala, kako kovinski box 'zrihtat', da pride ven... Poštudirajo si pa čist vse!

mi imamo karabinčke gor na vratih.... ker z vstrajnim jezikom odpre boksove zaponke :)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #1979 : 26 April 2012, 18:01:04
Jaz imam očitno zlatega psa kar se boksa tiče...nikoli ga ni odprla, premaknila, razturila njegovo vsebino, zdaj tudi spi not pri odprtih vratih, ker ve da jo tam nihče ne bo motil...kar se pa drugega uničevanja tiče, ko je sama in ni v boksu pa se čisto nič ne razlikuje od ostalih :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!