Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034804

zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2310 : 24 November 2012, 00:45:52
Aja, morda samo še nekaj - jaz sem na slovensko vzrejo zares ponosen in mislim, da sem lahko ponosen tudi na to, da sem bil del te vzreje. Spomnim se časov, ko smo "frčali" iz ringa že v prvi rundi, svetovno znani in priznani vzreditelji pa so na nas gledali precej zviška. Danes nas upoštevajo in cenijo, naši psi pa dosegajo lepe rezultate ne samo na lepotnem, vse bolj tudi na delovnem področju. Nikomur med nami ni bilo težko svoje psičke peljati tisoč ali več kilometrov k skrbno izbranemu samcu, poleg tega pa smo orali ledino tudi na zdravstvenem področju. Velikokrat smo se ušteli, plačevali davek na neuspehe,  ampak delo na dolgi rok se je očitno obrestovalo. Če se ozremo po soseščini - Hrvati in Srbi so bili krepko pred nami, danes nam gledajo v hrbet. Ampak   to raven je treba držati, z nekaj nepremišljenimi dejanji in samozadovoljstvom vse prehitro lahko padeš.




von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #2311 : 24 November 2012, 07:10:34
Se strinjam!

Pri telih cheap psarnah so vsaj ljudje, ki te prej spoznajo, preden ti rečejo, da nimajo psa zate, ker ne boš hodil na razstave, kajneda Samo :)...
Meni pa gre to na jetra, da ste določeni tako "vzvišeni" in druge zaničujete...
A vi pa psa ne prodate??!!!

Dejte no nehat!!!

Dobro jutro!

Ivo točno ve kaj sem hotel povedati.

Pri nas še ni šel nihče skozi vrata predno se nismo pogovorili in dogovorili pa tudi razstavljanje ni pogoj, to lahko povedo tisti ki imajo pse iz naše vzreje.  Od vseh, ki semo jih vzredili do sedaj se resno razstavljajo moje psice in še en samec, vse ostalo je bolj kot ne na kavču. 

Pa lep pozdrav.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2312 : 24 November 2012, 08:45:54
Aja, morda samo še nekaj - jaz sem na slovensko vzrejo zares ponosen in mislim, da sem lahko ponosen tudi na to, da sem bil del te vzreje. Spomnim se časov, ko smo "frčali" iz ringa že v prvi rundi, svetovno znani in priznani vzreditelji pa so na nas gledali precej zviška. Danes nas upoštevajo in cenijo, naši psi pa dosegajo lepe rezultate ne samo na lepotnem, vse bolj tudi na delovnem področju. Nikomur med nami ni bilo težko svoje psičke peljati tisoč ali več kilometrov k skrbno izbranemu samcu, poleg tega pa smo orali ledino tudi na zdravstvenem področju. Velikokrat smo se ušteli, plačevali davek na neuspehe,  ampak delo na dolgi rok se je očitno obrestovalo. Če se ozremo po soseščini - Hrvati in Srbi so bili krepko pred nami, danes nam gledajo v hrbet. Ampak   to raven je treba držati, z nekaj nepremišljenimi dejanji in samozadovoljstvom vse prehitro lahko padeš.

Se strinjam in čestitam, ni kaj.

Mislim da glede na to kako mali narod in država je Slovenija, podiramo rekorde marsikje.. ampak to še ni razlog da se ponižujejo drugi.. moj pes ni mešanec med višavskim terierjem in vaško potepuhinjo.. je prav tako bokser.. (in g. Ivo ga je videl in pisal njeno oceno) pač iz Hrvaške, še vedno pa živo in živahno bitje, brez zdravstvenih problemov, z dobrim rodovnikom - potrjeno s strani oseb, ki jim zaupam kar se kinologije tiče. Z gospodom, ki je rejec psice sem na vezi mesečno, se videvamo in razumemo in ne razumem tu Samove sovražnosti in užaljenosti ker sem napisala da je "sorodnik" od samca s katerim je paril zadnjo psičko.

Kar se bolha portala tiče. g. Samo, bolha portal je temu namenjen, oglaševanju.. jaz mislim da se je treba zavedati tudi nevednosti ljudi... ljudje ne vejo kje vse se lahko dobijo podatki o novih leglih in psih, in se pač spravjo na bolho... marsikdo rodovnika sploh ne zna brati... in bo pač kupil leglo ki nima vrhunskih rezultatov ker bo videl ceno 750 in  ne 1200... človeške nevednosti ne moreš ne popraviti ne upravičiti... ker pol bi se spravljal spreminjat svet.. zato se pa prilagajate in sovražnost in ogovarjanje sta tu odveč.. vedno bodo poznavalci in laiki ;) kam bi pa prišli, če nebi oglaševali? kaj mislite koliko psov bi uspeli prodati??? Dejte no.. mogoče nisem expert za bokserje, mi pa verjemite da sem po stroki, izobrazbi in duši ekonomist, in hočete nočete, rejec mora biti tudi ekonomist, če ne želi imeti doma 20  neprodanih psov  ;D

Kaj veliko o kinologiji ne bom pametovala, ker nimam ne znanja ne pravice, je pa s človeškega vidika povsem otročje in nezrelo ocenjevati, obtoževati ljudi in stanje psov katerih ne poznate in ste jih videli na 15metrov razdalje..

lahko se pa lepo zmenimo, jaz vaših psov nebom dajala v nič (nikoli jih nisem, ne vaših ne od koga drugega) vi pa moje psice in predvsem tega rejca ne, ko se obešate na njega, kadar koli je reč o tem - brez izgovorov, ker znam brati med vrsticami  :)

Tako, jaz sem tu končala. Ne nameravam se spuščati v debato, ki nima ne konca ne dna.. kdor me pozna ve v kakem stanju je moja psica, ve kako skrbim za njo.. jaz vem kakšen je moj rejec, ki "oglašuje na bolhi".. vem da sem z njem zadovoljna, naslednjič mogoče kupim psa od njega, mogoče od g. Ivota... mogoče od Žverce.. mogoče pa nobenega.. me pa argumeti o tem da so drugje slabši psi ne prepričajo... kakor bo veter zapihal  :)

Veliko uspehov in čim manj šimfanja a prav? Pride prav v življenju...



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2313 : 24 November 2012, 08:56:29
aja še to, zdaj grem pa svojega krš bokserja in otroka (lej ga šment, tale tud ni čisti slovenc) peljat na sprehod in uživat v vsakem trenutku... ter sploh ne razmišljat o tem od kod je in kdo ga sovraži...  ;D  8) seveda brez pesmice.. I feel good tanananannaa  ne gre...

Utrinki z morja, dva Slovenca s Hrvatico... hudiča... tako različni a tako isti  ;D



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #2314 : 24 November 2012, 09:39:26
Prosim, da naše vzreje ne omenjate v povezavi z hrvaškimi parnami,  to da je sorodnik še ne zagotavlja enake  kvalitete, pa brez zamere tisim, ki imate njihove pse ;)


Naša vizija vzreje je povsem drugačna od njihove, ne vzrejamo samo zato, da imamo mladiče in jih prodamo.


Mi že gredo počasi tele hrvaške cheap psarne na jetra, tistih dobrih hrvaških psaren na bolhi ni, slovenci pa smo v oglaševanje tam primorani ravno zaradi njih ....

To je vse kar lahko rečem kot vzreditelj.

Pa lep dan vam želim.

 :o   ???  ???  ???




donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #2315 : 24 November 2012, 10:01:46
Pri nas še ni šel nihče skozi vrata predno se nismo pogovorili in dogovorili pa tudi razstavljanje ni pogoj, to lahko povedo tisti ki imajo pse iz naše vzreje.  Od vseh, ki semo jih vzredili do sedaj se resno razstavljajo moje psice in še en samec, vse ostalo je bolj kot ne na kavču. 

Ne bi se glih strinjala...

Ivo lepo povedano in tudi jaz lahko rečem vsaka čast in tako je pravilno.


Kar se bolha portala tiče. g. Samo, bolha portal je temu namenjen, oglaševanju.. jaz mislim da se je treba zavedati tudi nevednosti ljudi... ljudje ne vejo kje vse se lahko dobijo podatki o novih leglih in psih, in se pač spravjo na bolho... marsikdo rodovnika sploh ne zna brati... in bo pač kupil leglo ki nima vrhunskih rezultatov ker bo videl ceno 750 in  ne 1200... človeške nevednosti ne moreš ne popraviti ne upravičiti... ker pol bi se spravljal spreminjat svet.. zato se pa prilagajate in sovražnost in ogovarjanje sta tu odveč.. vedno bodo poznavalci in laiki ;) kam bi pa prišli, če nebi oglaševali? kaj mislite koliko psov bi uspeli prodati??? Dejte no.. mogoče nisem expert za bokserje, mi pa verjemite da sem po stroki, izobrazbi in duši ekonomist, in hočete nočete, rejec mora biti tudi ekonomist, če ne želi imeti doma 20  neprodanih psov  ;D

Vsak človek, ki kupuje psa in ima vsaj malo pameti, se bo krepko pozanimal preden si nabavi življenjskega sopotnika...ko sem ga jaz kupovala sem tudi gledala vse živo, vljučno z Bolho...ufff sem slab človek, ker uporabljam Bolho in tudi kakšno rabljeno stvar kupim prav preko Bolhe...
Vedno je in vedno bo obstajal osnovni zakon ekonomije - ponudba in povpraševanje in s tem se boste pač morali sprijaznit...ne pa širit tako sovražnost...se mi zdi, da že mejimo na rasizem...
Vsako blago najde kupca, tako bo pes za 700 in pes za 1200 eur...če boste/bodo vzreditelji hoteli obstati, se bodo pač morali boriti, tako kot vsak na trgu, eni obstanejo, drugi pač ne...

lahko se pa lepo zmenimo, jaz vaših psov nebom dajala v nič (nikoli jih nisem, ne vaših ne od koga drugega) vi pa moje psice in predvsem tega rejca ne, ko se obešate na njega, kadar koli je reč o tem - brez izgovorov, ker znam brati med vrsticami  :)

Točno tako!

Karamela86 se mi zdi, da bi bilo dobro, da tudi jaz vzamem mojega "čefurčka" bokserja in "čefurčka" otroka in grem na sprehod med ljudi, ki so bolj strpni do drugih :P..pa še sonček je posijal :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2316 : 24 November 2012, 10:33:58
še vedno pa živo in živahno bitje, brez zdravstvenih problemov, z dobrim rodovnikom - potrjeno s strani oseb, ki jim zaupam kar se kinologije tiče. Z gospodom, ki je rejec psice sem na vezi mesečno, se videvamo in razumemo
Vsakdo ima pravico izbrati in kupiti kjer mu paše in nihče mu tega ne sme očitati. Nekaj pa drži - bokser ti zleze pod kožo in ti spremeni življenje - definitivno. Prvega običajno kupiš  kar tako, po naključju. Kako sem ga kupoval jaz? Če bi bila na voljo izbira - rodovnik ali brez, 100 mark ali 1000 mark bi zagotovo kupil tistega brez papirjev in za 100 mark - pa nisem imel izbire. Bilo je eno samo leglo - s papirji za skoraj celo plačo. "Toliko za psa? Pa kaj je zlat," so me spraševali.
Ob tem prvem psu sem rasel in se razvijal, spoznaval svet kinologije in hkrati preklinjal, da je bil moja izbira prav nemški bokser. Drugi pes - začudo, prav mazohistično - nemški bokser, za povrh še ONA in ne ON. Spet naključje - na voljo ni bilo samčka. Kot kupec nisem bil ravno željen - razstave me niso privlačile, moji kužoni so bili kavčkarji. Vzrediteljica je norela, psička je bila čudovita, res škoda, da sem bil trmast.  Potem prvo leglo in radovednost - kaj smo "pridelali". Odprl se mi je nov svet, svet razstav, v katerega sem se pognal dokaj nepremišljeno. Sčasoma si človek pridobi izkušnje. Zna ločiti zrno od plev. Gledal sem okoli sebe, opazoval, se učil in ugotovil - če bom imel leglo - saj veste, po tisti bedasti logiki "fajn je, če ima samička enkrat mladiče" - naj bo samec tak, kot se spodobi.
Gledal sem okoli sebe, se pogovarjal z ljudmi, pojavljali so se različni kupci. Nekateri med njimi niso vedeli, kaj jih čaka.  Spominjam  se še krepko zelenih  Vesne, Suzane, Mojce, tudi Samota, Dejana, Uroša, Jožeta, Sabine... pa izkušenih Jožice, Inge, Dušice, Cenke, nekoliko samosvojega Boštjana, filozofa Altija - saj koga sem verjetno nehote spustil. Koliko debat smo imeli. Vstopili so v svet vzreje in prav tako kot jaz verjetno "preklinjajo" dan, ko so se odločili za ta korak. Oblikovali smo neko vizijo, se prepirali, bili na trenutke celo na smrt skregani, slovenska navada, kaj pa drugega, a smo znali stopiti skupaj takrat, ko je bilo treba. Zdaj bo morda kdo nekoliko bolj razumel Samota, čeprav njegove besede niso bile najbolj premišljene, vendar so bile iskrene. Branil je več kot 20 let sistematičnega dela in nek status.

Meni je popolnoma vseeno kje kdo in po koliko kupi psa, to je njegova pravica, važno je, da tako kot Karamela zanj lepo skrbi in da ga ima rad. Nikomur in nikoli ne bom nič vsiljeval, a če me bo kdo povprašal, mu bom odgovoril in svoj odgovor skušal utemeljiti. Nekaj pa drži in tega sem vesel - ne glede na vse - zdi se, da so vzreditelji nemških bokserjev skrbni in ljubeči, pa naj prihajajo iz Srbije, Hrvaške ali od koderkoli že. Razlike so v podrobnostih.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2317 : 24 November 2012, 10:40:00
Vsakdo ima pravico izbrati in kupiti kjer mu paše in nihče mu tega ne sme očitati. Nekaj pa drži - bokser ti zleze pod kožo in ti spremeni življenje - definitivno. Prvega običajno kupiš  kar tako, po naključju. Kako sem ga kupoval jaz? Če bi bila na voljo izbira - rodovnik ali brez, 100 mark ali 1000 mark bi zagotovo kupil tistega brez papirjev in za 100 mark - pa nisem imel izbire. Bilo je eno samo leglo - s papirji za skoraj celo plačo. "Toliko za psa? Pa kaj je zlat," so me spraševali.
Ob tem prvem psu sem rasel in se razvijal, spoznaval svet kinologije in hkrati preklinjal, da je bil moja izbira prav nemški bokser. Drugi pes - začudo, prav mazohistično - nemški bokser, za povrh še ONA in ne ON. Spet naključje - na voljo ni bilo samčka. Kot kupec nisem bil ravno željen - razstave me niso privlačile, moji kužoni so bili kavčkarji. Vzrediteljica je norela, psička je bila čudovita, res škoda, da sem bil trmast.  Potem prvo leglo in radovednost - kaj smo "pridelali". Odprl se mi je nov svet, svet razstav, v katerega sem se pognal dokaj nepremišljeno. Sčasoma si človek pridobi izkušnje. Zna ločiti zrno od plev. Gledal sem okoli sebe, opazoval, se učil in ugotovil - če bom imel leglo - saj veste, po tisti bedasti logiki "fajn je, če ima samička enkrat mladiče" - naj bo samec tak, kot se spodobi.
Gledal sem okoli sebe, se pogovarjal z ljudmi, pojavljali so se različni kupci. Nekateri med njimi niso vedeli, kaj jih čaka.  Spominjam  se še krepko zelenih  Vesne, Suzane, Mojce, tudi Samota, Dejana, Uroša, Jožeta, Sabine... pa izkušenih Jožice, Inge, Dušice, Cenke, nekoliko samosvojega Boštjana, filozofa Altija - saj koga sem verjetno nehote spustil. Koliko debat smo imeli. Vstopili so v svet vzreje in prav tako kot jaz verjetno "preklinjajo" dan, ko so se odločili za ta korak. Oblikovali smo neko vizijo, se prepirali, bili na trenutke celo na smrt skregani, slovenska navada, kaj pa drugega, a smo znali stopiti skupaj takrat, ko je bilo treba. Zdaj bo morda kdo nekoliko bolj razumel Samota, čeprav njegove besede niso bile najbolj premišljene, vendar so bile iskrene. Branil je več kot 20 let sistematičnega dela in nek status.

Meni je popolnoma vseeno kje kdo in po koliko kupi psa, to je njegova pravica, važno je, da tako kot Karamela zanj lepo skrbi in da ga ima rad. Nikomur in nikoli ne bom nič vsiljeval, a če me bo kdo povprašal, mu bom odgovoril in svoj odgovor skušal utemeljiti. Nekaj pa drži in tega sem vesel - ne glede na vse - zdi se, da so vzreditelji nemških bokserjev skrbni in ljubeči, pa naj prihajajo iz Srbije, Hrvaške ali od koderkoli že. Razlike so v podrobnostih.

Amen. Naslednji open box gremo na pivo.



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #2318 : 24 November 2012, 10:44:53
Vsakdo ima pravico izbrati in kupiti kjer mu paše in nihče mu tega ne sme očitati.

Zdaj bo morda kdo nekoliko bolj razumel Samota, čeprav njegove besede niso bile najbolj premišljene, vendar so bile iskrene. Branil je več kot 20 let sistematičnega dela in nek status.

Meni je popolnoma vseeno kje kdo in po koliko kupi psa, to je njegova pravica, važno je, da tako kot Karamela zanj lepo skrbi in da ga ima rad.

Vse je v tem enem stavku, ki sem ga odebelila...in nič drugega ni za povedat!

Jaz razumem kaj je Samo hotel povedat in kaj je branil, ampak ne na tak način - z dajanjem drugih v nič! In tak način me zelo podraži!

In na koncu se vse zaključi točno s tem, da je važno le, da si odgovoren skrbnik svojega psa pa ni važno ali je bil 700 al 1700 eur, ali je razstavni pes ali čisti kavčar in zaradi ničesar te nihče nima za obsojat!

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #2319 : 24 November 2012, 10:45:38
Amen. Naslednji open box gremo na pivo.

Zame tud enga mrzlega prosim :P...takrat bom vsaj loh spet pila, aneda Karamela :P

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2320 : 24 November 2012, 10:48:23
..in vsakič znova se nasmejim, ko si mislim, kdo hudiča me je prislil vzeti tega psa.. bokserja.. in vakič znova ko me vprašajo, kaj bo naslednji odgovorim isto: Bokser.. z veliko začetnico!

Sicer rada obiščem razstavo, priznam nisem razstavljalec, za hendlanje izkoristim ljudi ki stem znajo  ;D.. sem bila velikih vizij, kako bom naredila ipo izpit, tekmovala in nevem kaj... ampak poti so šle drugam.. zrastel je trebuh, Eva je podivjani kavčarski pes z opravljenim bbhajem lol in mi je krasno... ni lepšega občutka ko te ena slinasta kepa podre na vhodu ko prideš domov... za naprej pa pustimo se presenetit.. mogoče bodo pri drugem finance in čas dovolili drugi tok :) ampak še enkrat, ostajam na eni stvari... Bokser z veliko začetnico.. 



zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2321 : 24 November 2012, 11:00:08
Saj morda niti ni bila zadnja debata razlog, da sem se oglasil, padel sem pač v spomine in nostalgijo.
Ciklona ni več.







karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2322 : 24 November 2012, 11:05:06
Saj morda niti ni bila zadnja debata razlog, da sem se oglasil, padel sem pač v spomine in nostalgijo.
Ciklona ni več.





zoycik krasen je bil.. tolažba pa vem da je odveč.. si ne predstavljam bolečine  :(



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #2323 : 24 November 2012, 11:08:04
Nikoli jih z besedam in sožalji ne bomo mogli vrniti...upam le, da jim je lepo na drugi strani mavrice in naj počivajo v miru..

Si ne predstavljam bolečine in si tudi ne želim predstavljat kako se bom nekoč morala poslovit od moje lubice :(...in mislim, da ne bom mogla imeti nobenega psa več, ker jo noben ne bo mogel nadomestit :(

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #2324 : 24 November 2012, 19:17:29
Vse je v tem enem stavku, ki sem ga odebelila...in nič drugega ni za povedat!

Jaz razumem kaj je Samo hotel povedat in kaj je branil, ampak ne na tak način - z dajanjem drugih v nič! In tak način me zelo podraži!

In na koncu se vse zaključi točno s tem, da je važno le, da si odgovoren skrbnik svojega psa pa ni važno ali je bil 700 al 1700 eur, ali je razstavni pes ali čisti kavčar in zaradi ničesar te nihče nima za obsojat!


Ste mogoče opazili, da pišem prispevke v tej temi, jih ne ker vem, da se debata vedno sfiži. Še vedno se je, zato samo takrat, ko imamo legla to objavim in nič drugega. V prihodnje v tej temi tudi tega ne bom več.

Sem bil jaz vprašan, če me lahko nekdo omeni v debati kjer se govori o neki drugi vzreji, pa naj bo katerakoli naša ali tuja. Sem jaz mogoče na tem forumu koga omenil po imenu ali po njegovem vzdevku  in vlekel kakšne primerjave,  nisem do predzadnjega povsta, ko mi je enostavno prekipelo, da se moja psarna sploh omenja.  Ime psarne je tako kot blagovna znamka, ki se jo gradi s trdim delom in odrekanjem. Deset let je kar sem se odločil, da vstopim v vzrejo, dve leti in pol sem iskal kvalitetno psičko s katero bi pričel svojo vizijo. Šel sem jo iskat v Francijo, bil sem na poti brez spanja 26 ur, te vožne ne bom nikoli v življenju pozabil. Šest let in pol je ko je Astra dobila vzrejno dovoljenje. Za menoj je 7 paritev imeli pa smo le tri legla in za teh 7 paritev smo prepotovali malo manj kot 8000 km, da ne omenjam km za potovanja na razstave ter ure in ure dela na poligonu. Ko boste vse to znali razumeti boste vedeli zakaj sem tako odreagiral.


Bodite lepo in imejte še naprej radi svoje bokserje od kjer koli že so, oni niso nič krivi !

Od sedaj dalje tisti, ki vas zanima moje delo lahko spremljate na tem forumu http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=12437.0

LP, Samo



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #2325 : 24 November 2012, 20:23:15

Sem bil jaz vprašan, če me lahko nekdo omeni v debati kjer se govori o neki drugi vzreji, pa naj bo katerakoli naša ali tuja. Sem jaz mogoče na tem forumu koga omenil po imenu ali po njegovem vzdevku  in vlekel kakšne primerjave,  nisem do predzadnjega povsta, ko mi je enostavno prekipelo, da se moja psarna sploh omenja.  Ime psarne je tako kot blagovna znamka, ki se jo gradi s trdim delom in odrekanjem. Deset let je kar sem se odločil, da vstopim v vzrejo, dve leti in pol sem iskal kvalitetno psičko s katero bi pričel svojo vizijo. Šel sem jo iskat v Francijo, bil sem na poti brez spanja 26 ur, te vožne ne bom nikoli v življenju pozabil. Šest let in pol je ko je Astra dobila vzrejno dovoljenje. Za menoj je 7 paritev imeli pa smo le tri legla in za teh 7 paritev smo prepotovali malo manj kot 8000 km, da ne omenjam km za potovanja na razstave ter ure in ure dela na poligonu. Ko boste vse to znali razumeti boste vedeli zakaj sem tako odreagiral.


Nisem neumna, da ne razumem vsega tega, koliko truda, časa, živcev in tudi denarja je potrebno za to...bom pa samo rekla, zavestno ste se odločili za vse to in to je pač vaš način življenja...nekdo pa pač ne vloži toliko zadev v vzrejo, kar pa ne pomeni, da je slabši človek in se ga lahko obsoja in šinfa...
Vsaka čast za ves trud in še veliko sreče naprej, trudite se še naprej za dobro ime svoje psarne...je pa tudi fer, da se druge psarne ne vpleta in govori kdo je cheap in kdo ne...tisti, ki bodo kupovali pse, naj se odločijo po svoje...PO SVOJI VESTI...

Pa veliko zdravih in številčnih legel še naprej...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #2326 : 24 November 2012, 22:27:12
Saj morda niti ni bila zadnja debata razlog, da sem se oglasil, padel sem pač v spomine in nostalgijo.
Ciklona ni več.

Ojej, Ivo in Ljuba, iskreno sožalje! Še zdaj se ga spomnim, tapravega mačo divjaka, ko je bil v ringu je hotel celega zase,
ta pravi bokser dedec kot se spodobi. Ciklon, počivaj v miru...

Drugače pa jaz lahko povem samo tole, da je moja psička brez rodovnika, kupila sem jo v svojih najstniških letih, nisem imela pojma kaj kupujem, ker sem v resnici želela mopsa, hahaha, pa sem se kljub temu vedno počutila super v družbi bokserašev pa recimo, da sem prebila kar nekaj uric z njimi, v živo ali virtualno. Nikoli mi noben ni rekel niti besedice, vedno sva bili obe z Lono dobrodošli. :)

Takšni kot so, naši so, in radi jih imamo! ;D



MiniBox

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2327 : 07 December 2012, 17:46:07
Jaz imam eno noro vprasanje: ali vi vase boksercke oblecete ko greste ven na sprehod? Mislim predvsem mladicke?
Jaz se nisem videla nobenega oblecenega, nas pa se trese ko gre ven, ceprav ful uziva zunaj.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2328 : 08 December 2012, 10:39:36
Jaz ju (ok, če gresta samo na hitro lulat pred hišo, ju ne)..sicer nista več tako mlada, samo ja..če so temperature okoli 0 dobita softshell, ko bodo pa krepko pod 0, pa bundico. Jaz vidim problem predvsem v temperaturni razliki,ker v stanovanju imamo 22st., zunaj je pa 0 ali manj...

Once you go boxer, you never go back :)


MiniBox

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2329 : 08 December 2012, 12:10:53
Ja Ria, saj tudi je verjetno najvecji problem, v temperaturni razliki.
Smo mu kupili vceraj jakno ;) po zadnji milanski modi ;D ;D ;D pa se je danes zopet tresel v snegu.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2330 : 08 December 2012, 12:42:25
Hecno al ne hecno, če pes nima dlake prilagojene na zimo ni nič hecno, če je oblečen  :) Prav tako če je pes zelo mlad ali zelo star. Kolikor vem bokserji niso ravno polarna pasma  ;) Jaz imam merilo (pri mojih), da prste zarinem med dlako do kože. Če se mi zdi tam pes mrzel. Torej direkt pri koži. Ga oblečem. Mojega starejšega oblečem kljub temu, da je prej bil zunaj živeč in dobro opremljen za mraz. Sedaj, ko živi notri in leta delajo svoje mu dlaka ne daje več dovolj zaščite. Pa je večino časa v predsobi kjer ni ravno hudo vroče. Tako, da je temeraturna razlika iz +15stopinj. Mlajša psica (praktično isti mix) je po tem merilu pod dlako zakurjena ko, da ima lastno pečko.  :D Nje ne oblečem. Razen, da ima dežni plašč, ker jaz res nimam časa vse pse sušit na fen, ko se mi mudi. Morda bom tudi njo čez nekaj let, če bo potreba. Prav tako niso oblečeni takrat ko na turbo divjajo. Tudi, če je do točke norenja oblečen, ga potem slečem. Ko se divjanje zaključi jih oblečem nazaj. Takrat se realno zagrejejo na ful. Aja pa za pred hišo lulat jih tudi ne - prej opravijo, da hitro riti na toplo prinesejo  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2331 : 08 December 2012, 13:24:20
Sej ti pes sam pokaže ali potrebuje plašč. Defenitivno ni fajn, če zboli za kako pljučnico ali vnetjem mehurja.
Pri bundah pa-zunanja plast nepremočljiva noter pa ali topel flis ali pa imitacija ovčje kože. Takega je imel pokojni pes. Je bil prijetno ogret in topel pod tem plaščem, uhlje in tace pa mrzle uffff.

Eni tudi tako prakticirajo, da dajo plašč na začetku sprehoda gor, potem, ko se pes ogreje, ga pa snamejo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2332 : 08 December 2012, 17:30:18
No, moja dva sta večinoma brez plaščkov  :-[
Starina (skoraj 9.let) je sedaj še dokaj brez dlake zaradi operacije, ampak če je lepo v gibanju ga prav nič ne zebe, tako da ni problem ne na hitro ven lulat it ne na daljši sprehod.
Mala gdč.Aga je pa itak 600/h non stop tako da plaščka definitivno ne potrebuje  :o

Če se pes stalno giba in se z mišičnim delom tudi segreje telo, potem plaščka definitivno ne rabijo, saj se drugače pod njim pregrevajo, nepokriti izpostavljeni deli so pa bolj na udaru, kar ni ravno fajn... Tudi sama temperaturna razlika med stanovanjem in zunanjostjo ni problem, če je načeloma pes zdrav in gre ven samo na hitro opravit svoje.
V kolikor pa je pes odzunaj a ni aktiven, če je bil aktiven a ste z aktivnostjo prenehali, če čaka v avtu, če pada sneg- posebno tisti težki mokri južni ali dež in je hladno, če gre za bolnika ali res male mladičke, ki so skoraj celi zakopani v sneg, potem pa definitivno plašček gor  ;)
Tudi če greste na kake snežne izlete in se potem ustavite še v kaki koči ali gostišču, vmes pa vaš štirinožni kolega pač mora počakati v avtu, je dobro če mu nadanete plašček, pa če je to dalj časa, mu probajte malo gretje vključit vmes  ::)  So pa ponekod zelo prijazni in v zimskih razmerah raje spustijo pse v gostilne, tako da vedno vprašajte, vas nič ne stane  :)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2333 : 08 December 2012, 17:33:16
Nasa dva sta na sprehodu vedno oblecena..ker je ocitno gibanje za njiju prepocasno,da bi se segrela...da sta brez plascka pride v postev edino pri divjanju,ko se res segrejeta

Once you go boxer, you never go back :)


MiniBox

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2334 : 09 December 2012, 17:52:24
komaj smo ga dočakali, :P :P :P

evo pa mi je uspelo objavit nekaj slikic



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2335 : 09 December 2012, 17:54:41
Šele na teh fotkah vidim,da je ravno tak črnuhec, kot je bila naša...črnina po tačkah, in temen sij po hrbtu :)

Drugače pa, saj že veš...lepotec in pol :-* :-*

Once you go boxer, you never go back :)


MiniBox

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2336 : 09 December 2012, 17:57:39
aja, pa hvala vsem za odgovore.
ja našega smo kr oblekli, ker je star šele 2 meseca in ko pride ven, še ves prestrašen raziskuje dvorišče in se ves trese.
tudi danes ko je bil lep sončen dan, ne preveč ledeno zunaj, se je tresel kljub temu da smo zunaj ful noreli.

nam pa je na kožo pisan, pač ne bo za na mrzlo ( tudi mi smo raje v topli dnevni sobi in gledamo ven v mraz-zdaj pač imamo še enega pasjega pomočnika ::) :P :P :P :P)



MiniBox

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2337 : 09 December 2012, 17:59:27
ja Ria, saj sem že zadnjič menda napisala da je skoraj enak kot vaš na profilni sliki. ;)
in točno takega smo iskali, črn gobček, rumene barve in čist malo belega. :P :P



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2338 : 09 December 2012, 18:29:38
nam pa je na kožo pisan, pač ne bo za na mrzlo ( tudi mi smo raje v topli dnevni sobi in gledamo ven v mraz-zdaj pač imamo še enega pasjega pomočnika ::) :P :P :P :P)

Mah ne,saj to tresenje v taki obliki mine...naša dva sta se pri tej starosti ravno tako tresla zjutraj,ko smo hodili lulat, pa je bil mesec maj...Drugo leto bo vse drugače ;)

Once you go boxer, you never go back :)


MiniBox

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2339 : 14 December 2012, 23:13:41
No, kar se plascka tice, ga zaenkrat ne uporabljamo vec ;D ker se vec ne tresemo, ko gremo ven. :D
Vsaj zaenkrat ne. Izgleda da se je malo navadil na novo okolje in na nizje temperature :D :D