Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034794

karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2370 : 28 December 2012, 11:51:39
aja pa mislim da BlackDevil ni imela v mislih kopanja v vodi ampak kopanje zemlje :-D jaz ji tega ne dovolim ker imamo sami dvorišče in nevem če bi ločila kje lahko kje ne..tako da smo ta del kar prepovedali :-D



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2371 : 28 December 2012, 12:51:53
jap, puberteta :D

Pri nas se je začelo pri samčku pri 8ih mesecih,..si ga poklical, te je gledal kot teliček z velikimi temnimi očki, pa se ni premaknil...poklical še 2x, pa je začel praaaav počasi hodit proti tebi, včasih je še godrnjal zraven :D, kak meter pred tabo, pa je (vedno :) ) zavil v levo, in začel hodit stran, obenem pa te gledal direkt v oči...sicer, ko si ga še enkrat poklical, je takoj prišel,samo moral pa je vsakič probat >:( Ta fora je trajala kakih 10 dni...

Drug primer je bil pa decembra, pti 9ih mesecih...odpoklic lahko rečem deluje vsakič (razen, če je igra s kakimi tujimi psi,to nam še ne gre najbolje >:D ),...in smo bili na sprehodu, nakar se samička odloči, da bo tekla po ledu (spodaj je bilo sicer samo cca 30 cm vode, ampak vseeno) tekla je v krogih po zaledeneli površini, led je pokal, na moje klice tudi trzila ni  ???  Drug dan smo šli po isti poti...po poti,po kateri hodimo vsak dan...spet sta bila spuščena,  nakar se ustavita pri enem grabnu polnem vode...nama je bilo takoj jasno kaj naklepata...pohitiva do tja, kjer sta čakala,da prideva, in predno bi ju lahko zagrabila skočita v vodo,in začneta plavat  >:( zunaj pa mrzlo in vetrovno :'( Od takrat naprej odpoklic spet BP ??? Očitno so to obdobja...in ko misliš,da je mimo spet udari, in je par dni katastrofa, potem je pa spet ok...Čeprav,kakor so me strašili s to pasjo puberteto, moram reči,da smo jo zdaj super odnesli..

Za sprehode smo pa uvedli še dodatne aktivnosti v obliki frizbija, čakanje na mestu,dokler ne pade, potem gre lahko iskat samo tisti, ki mu rečeš, najino skrivanje, čakanje, dokler ga ne pokličeš, medtem,ko drugi teka z nama, ali pa se oddaljujemo...miljon malih zadev, ki jih narediš mimogrede, pa mu narediš sprehod zanimiv, da ne išče sam katero neumnost bi naredil..

Once you go boxer, you never go back :)


Bellamia

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2372 : 28 December 2012, 19:18:51
Hvala :))) ja ko pa ze vse zna :D lahko bi se edino mrtev :) v solo sma ze zacele kr septembra,pa sem potem zanosila in je nisem smela vec vozit( strog pocitek) tako da jaaaa.. Flexi smo dali stran mamo navadn kratek "strik" ki je najboljsi za cotanje in vlacenje po gobcu,nagajivka ;))  bi vam pripela kako fotko pa mi nekak ne rata pogruntat kako :))



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2373 : 28 December 2012, 20:19:29
naloži sliko na kako spletno stran kot je www.shrani.si in potem ti tam vrže kar ven kateri link moraš prilimati za forum... ;)



Bellamia

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2374 : 29 December 2012, 19:12:27
Joooj skoraj doktorirala, iz tablice ne gre nalagat na shrani.si.. Se kaksna taksna stran? :)



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2375 : 30 December 2012, 00:06:15
Bellamia, za slikce je meni najlažje s FBja nalagat  ;)  Pod properties- na sliko desni klik, potem pa http povezavo kopiraš... 

Za trikce pa verjemi da še ne zna vsega  ::)  Tu je še plazenje, hoja v rikverc, vrtenje v krogu levo in desno, izmenično dajanje tačk, osmica med nogami, vija vaja med nogami ko hodiš, okrog tebe levo in desno, okrog tebe v rikverc, prosi oz. svizec, oblizovanje, zehanje, stresanje, priklon,... Malo morje trikov se jih da naučit, vključno s tem kako sesalc vklopit- kar osebno močno odsvetujem, ker ga še raje izklapljajo medtem ko sesaš  >:(




karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2376 : 30 December 2012, 10:05:44
tudi če vse zna... pač se ponavlja... ker mora razmišljat.. :)

Žverca skrivanje za zaveso si pozabila  :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto

JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #2378 : 02 Januar 2013, 10:07:40
Mi smo pa na predzadnji dan starega leta "plavali" v bazenu ... :o :o :D



in v Dravi...



Srečno in zdravo 2013 vsem!!!


von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #2379 : 22 Januar 2013, 12:45:52
na voljo še dva mladička stara 15 tednov, sobno čista



Cicero von Aisneren

Multi Ch. Hannibal Optima Grata ( Ego de Joanxichcan x Anthea Optima grata ) X Adoni von Aisneren ( Tomas degli Scrovegni X Astra con Tilia )

heart results: AO 1,68 m/s PA 1,46 m/s 0/6





Chanel von Aisneren

Multi Ch. Hannibal Optima Grata ( Ego de Joanxichcan x Anthea Optima grata ) X Adoni von Aisneren ( Tomas degli Scrovegni X Astra con Tilia)

heart results:AO 1,63 m/s PA 1,24 m/s 0/6



von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #2380 : 22 Januar 2013, 13:35:26
Cicero & Chanel von Aisneren

Multi Ch. Hannibal Optima Grata ( Ego de Joanxichcan x Anthea Optima grata ) X Adoni von Aisneren ( Tomas degli Scrovegni X Astra con Tilia )


,ki sta  ŠE NAVOLJO , sta stara 15 tednov, sta sobno čista, mogoče se še zgodi kakšen mali ups zaradi naše nepazlivosti. Socializacija je njun vsakdanjik, pritečeta na povelje sem, delamo z njima tudi na pozornosti, igri vodnik pes in vsem tistem kar se dela v mali pasji šoli.



von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #2381 : 08 Februar 2013, 12:18:30
Še vedno imamo na voljo samčka in samičko, stara 4 mesece!

Cicero & Chanel von Aisneren

Chanel bi zalo radi oddali pod zelo ugodnimi pogoji v v solastništvo!



Multi Ch. Hannibal Optima Grata ( Ego de Joanxichcan x Anthea Optima grata ) X Adoni von Aisneren ( Tomas degli Scrovegni X Astra con Tilia)



zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2382 : 03 Marec 2013, 13:43:07
Se4m šel v Nemčijo na klobaso, kislo zelje in jasno na pivo. Vmes pa sem opravil še nekaj malenkosti :-)


http://www.youtube.com/watch?v=3OPXTus8WAc

http://www.youtube.com/watch?v=So84_BhP9EA



zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2383 : 03 Marec 2013, 13:48:14
Nekaj podatkov o psu. Orgon von Fausto (ATIBOX-Sieger 2006), poležen 10.03.2004, ZB-Nr. 223474
HD-A2/Frei, Herz-0/Frei, Spondylose 1

VPG 3, BH, ZTP, AD, KÖRUNG

Mati: Multi-Champion In-Saida von Fausto
Oče: Multi-Champion Inpetto vom German-Dream

Naslovi:
ATIBOX Weltsieger 2006-BIS
Jahrundersieger 2006-BOB
Europasieger 2006
Deutscher Jahressieger 2006
Österreichischer Jahressieger 2006-BIS
Belgischer Jahressieger-BIS
VDH-Rheinlandsieger 2006-BOB
VDH-Landessieger Bayern 2006-BOB
Deutscher Champion VDH
Deutscher Champion BK
Deutscher Klubsieger BK
Rheinlandsieger 2007
Schweizer Jahressieger 2007
 
Razstave:
CACIB Nürnberg, V 1 Offene Klasse, VDH-Anw., Res.CACIB, Richter: Roland Bebber
CAC-Rheinberg, V 1 Offene Klasse, VDH-Anw., Klubsiegeranwartschaft, BOB, 1. FCI 2 Gruppe, Richter: Prof.Dr. Milos Lucic
CACIB München, V 1 Offene Klasse, VDH-Anw., CACIB, BOB, Richter: Walter Fiechter
EUROPASIEGER Dortmund, V 1 Offene Klasse, VDH-Anw., Res.CACIB, Richter: Ralf Brinkmann
ATIBOX-Weltsieger Lissabon/Portugal, V 1 Gebrauchshunde, Weltsieger, BOB/BIS
SZ Heepen-Bielefeld, V 1 Siegerklasse, VDH-Anwartschaft, KSA und BIS



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2384 : 03 Marec 2013, 16:18:28
Pa če se ti ljubi nevednežu razložit. Ko se ime Atlanta German Dream vom ponovi 3x. Je to isti pes? Je to OK ali se s tem oža genski pool in veča možnost za dedna obolenja ali pa je tako razmerje OK in ni preozko? Čisto iskreno me zanima, ker rodovnikov ne znam ravno brati.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2385 : 03 Marec 2013, 22:00:56
Najprej teorija.
Inbriding je parjenje med osebki, ki so si med seboj sorodni.  Sorodni osebki so tisti osebki, ki imajo znanega vsaj enega skupnega prednika.
Inbridiran osebek je tisti osebek, katerih starša sta sorodna osebka. Pri takšnem osebku  obstaja možnost, da ima na nekem lokusu (fizično mesto v genomu) oba gena identična po poreklu – gena sta fizični kopiji gena od skupnega prednika staršev. Koliko je osebek inbridiran, je odvisno od tega , koliko sta njegova starša sorodna.

Koeficient inbridinga se nanaša na posamezni osebek in nam pove, kolikšna je verjetnost, da ima ta osebek na nekem lokusu po poreklu identične gene. Hkrati ta koeficient meri sorodnost med starši tega osebka, saj je koeficient inbridinga osebka enak polovici koeficienta sorodstva med starši.
Koeficient sorodstva predstavlja delež po poreklu identičnih (skupnih) genov med dvema osebkoma in tako meri sorodnost. Koeficient sorodstva lahko izračunamo tudi med potencialnima staršema, česar se poslužujemo pri izbiri optimalnega paritvenega partnerja (vzrejna kombinacija). Izračunani koeficient sorodstva nam tako služi za napoved koeficienta inbridinga potencialnega potomca.

Inbriding običajno smatramo kot nekaj negativnega.

Zakaj?

V kolikor v populaciji obstajajo oblike genov, ki imajo negativen učinek, obstaja v primeru inbridinga večja možnost, da ima osebek oba gena s takšnim učinkom.

Kadar v populaciji ni takšnih »slabih« genov, inbriding ne predstavlja problema.

Ker praviloma ne poznamo kakšne gene imajo osebki, se inbridingu vedno skušamo izogibati, saj se
s tem na dolgi rok izogibamo: poslabšanju funkcij imunskega sistema, večji smrtnosti ob rojstvu, zmanjšanju preživitvene sposobnosti (dolgoživosti, zmanjšanju plodnosti in delovne sposobnosti, povečanju homozigotnosti – povečani pojavnosti dednih anomalij in letalnih napak in izgubljanju genetske variabilnosti.

V majhnih populacijah se težko povsem izognemo inbridingu. Zato pri izboru partnerja iščemo  čim manj sorodne osebke.

Zdaj pa še praksa.

Pri ustvarjanju linije pač slediš neki viziji in jasno tudi reskiraš. Osnovni princip, ki nas je vodil v to paritev je bil, da je bilo povprečno doživetje psov iz rodovnika DESET ali VEČ LET, da je ORGON pri svojih DEVETIH LETIH izjemno vitalen in nič siv, da imajo vsi psi izjemno dobre zdravstvene izvide in da ne gre za kakšne MUČKE. Saj zato je internet izjemen, ker lahko iz rodovnika preveriš KAJ se je dogajalo s predniki in KOLIKO ČASA  so živeli.

Morda pa tale debata res ni odveč. Moram poiskati nek članek z nekdanjega zoycik foruma, odličen intervju o tem področju.

Še slika Orgona, ki bo 10. marca star devet let.




vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2386 : 04 Marec 2013, 18:25:07
Da še sam dodam nekaj malega glede inbreedinga. Spodaj je prilepljen rodovnik ampak od ene druge pasme, ki gre pri inbreedingu v ekstrem. V tem rodovniku se pes BASS TRAMP REDBOY pojavi več kot 300 krat (pa v prvih petih generacijah ga ni, ker je že dolgo od tega, da je bil še živ).
http://www.apbt.online-pedigrees.com/modules.php?name=Public&file=printablePedigree&dog_id=391645
Pa ni moj namen ugrabiti to temo za promoviranje te druge pasme, ker so mi nemški bokserji čisto všeč, še posebej pa način njihovega razstavljanja, ko se psi zategnejo eden proti drugemu.

Je pa res, da se pri inbreedingu potencirajo tako pozitivne kakor tudi negativne lastnosti. Zato se pa takšna parjenja morajo iti tisti, ki to obvladajo. Ker več kot ima nekdo izkušenj in posledično znanja, bolj lahko izkoristi potencial, ki ga imajo inbreeding parjenja. Če imaš "nos" za takšna parjenja, lahko na hitro izboljšaš oziroma okrepiš določeno lastnost ali pa jo vsaj v celoti preneseš na potomce.

Pa če tista "taktika" od zgoraj ne bi delovala, se je ljudje sigurno ne bi posluževali. Ker večina psov v tistem rodovniku je (bila) zdravih in sposobnih, je pa vedno tako, da če želiš nekaj izboljšati, je skoraj vedno (nažalost) posredi tudi kolateralna škoda.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #2387 : 05 Marec 2013, 09:33:56

Pa ni moj namen ugrabiti to temo za promoviranje te druge pasme, ker so mi nemški bokserji čisto všeč, še posebej pa način njihovega razstavljanja, ko se psi zategnejo eden proti drugemu.


Po mojih informacijah se to sedaj več ne sme, ne vem pa ali v Sloveniji ali samo pri določenih sodnikih, določenih razstavah ali kako, več bo povedal kakšen aktiven razstavljalec.
Tudi mene bi zanimalo kako natančno je sedaj s tem, velja za bokserje ali nasploh, da je prepovedano postavljanje psa na psa?



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2388 : 09 Marec 2013, 10:16:26
Moramo se pohvalit. Za nami je prvi trening agilitija in EVA likes it! A lot  :o Bilo je super, smo šli čez enostavnejši perkur in nič nam ni delalo težav. Mislim da sem jo imela prvič v življenju spuščeno med petimi psi in se ni ozirala na njih ampak na mene. Neučakano se je prestopala pred prvo oviro in čakala na znak. Imeli bomo zaenkrat vsaj enega bokserja tudi v agilitiju  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2389 : 09 Marec 2013, 10:47:09
Kdo pa je vajina inštruktorica oz. kje trenirata  :) Več od agilitya pa skor ni, boš kmalu tolk padla not, da boš praznovanja na nedelje prestavljala, ker so ob sobotah tekme  :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2390 : 09 Marec 2013, 16:27:20
Kdo pa je vajina inštruktorica oz. kje trenirata  :) Več od agilitya pa skor ni, boš kmalu tolk padla not, da boš praznovanja na nedelje prestavljala, ker so ob sobotah tekme  :P

Uh inštruktorice ne poznaš, mi smo tak ZELO amaterski klub, saj inštruktorica laufa agiliti šele eno leto in mi smo prva skupina ki jih uči. V KD Celje smo mi. Ona laufa z Papillonom Bafijem njej je pa ime Ines (40+, motorističen stajling, dolgi črni lasje).

Do tekem je še dolgoooooooo jaz pa tak zelo nekaj resno ne bom mogla delati, ker imam še druge hobije, otroka, šola, služba... ampak se bomo sigurno kakšne udeležili za zabavo in druženje :) Trenutno smo osvojili šele ovire za preskakovanje in tunel in delno slalom, most in gugalnica še niso namontirani  ;D ;D ;D ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2391 : 10 Marec 2013, 11:49:28
Poznam.  :D Saj je trenirala tam kjer jaz- ŠKD Celeia. Bafi je pa navihanček in nabrito pasje bitje. Veliko veselja na treningih!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2392 : 10 Marec 2013, 21:55:19
Poznam.  :D Saj je trenirala tam kjer jaz- ŠKD Celeia. Bafi je pa navihanček in nabrito pasje bitje. Veliko veselja na treningih!

Hej nisem vedela da si na Celeii! :) Ja Bafi je faca, je dobil zdaj družbo pudla in pričakujejo še šetlandskega terierja :)



zoycik

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2393 : 21 Marec 2013, 17:36:32
Je kolegica zbrskala en prispevek z OBF - tam nekje okoli 19. minute  :) OBF BO TUDI LETOS OKTOBRA - ŽE DEVETIČ ::)
http://tvslo.si/predvajaj/o-zivalih-in-ljudeh-oddaja-tv-maribor/ava2.85171878/



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2394 : 26 Marec 2013, 17:31:28
Je na 1. WT za Zlato raco v Sokolicih sodelovala mesanka s nemskim bokserjem, se imela naravnost fino, pokasirala 3 nule (lulala, kakala, puhala, konstantno mahala s "tollerskim" repom z lucko na koncu...) in 1x cele 4 tocke od 20ih (edino takrat je bila celo vajo cisto tiho). Vem, da dela prinasanje vsaj 1 pravi nemski bokser in kot bivsi lovski psi (sicer niso prinasali, pa ajd) prav uzivajo v prinasalskem delu.


Slikca mesanke.

Upam, da se ojunaci se kaksen pravi boksercek (enako velja za mesance ;)).


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #2395 : 23 April 2013, 08:49:22
Živio!

Pri nas je precej pestro, imamo namreč mladičke in večina jih še vedno išče dom. Na voljo za oddajo bodo sredi maja.
Kontakt: [email protected] ali na zasebno.

Oče: Xeno di Casa Vernice


Mama: Norma del Cuore Grande


Rodovnik:


Rojeni: 15.3.2013


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #2396 : 23 April 2013, 08:55:02
Pa še nekaj slikic mladičkov...

Ikarus del Cuore Grande





lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #2397 : 23 April 2013, 08:55:57
Ios del Cuore Grande


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #2398 : 23 April 2013, 08:57:07
Ibis del Cuore Grande


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2399 : 01 Maj 2013, 22:52:51
lorry krasni so! upam da dobijo čim boljše lastnike :)