Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1034879

Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #240 : 03 Julij 2006, 15:35:27
Meni se zdi od vseh najboljša gumijasta krtača, namenjena za kratko dlako , ali pa na podoben način narejene obstajajo tudi rokavice ( zgornji del za krtačit je gumijast ). Jaz jo imam že od vsega začetka, pet let, pa je še vedno ista. ;)
Ali pa original Zoom-groom, ki je prav tako učinkovita pri kratkodlakih.

Lp


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #241 : 03 Julij 2006, 15:38:22
To sta ti dve varianti :




pa še Zoom-Groom:


Lp

Lp


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #242 : 03 Julij 2006, 17:48:10
http://www.moj-album.com/slike/27470/73QHMIaWYU6bubnr.jpg
Tako imamo mi in se super obnese. :) Smo imeli najprej rokavico (na drugi fotki), ampak ni bila tako v redu - zgornja nam je boljša.

Gina, Daisy je res cukr. :-* Pa že kar velika izgleda, koliko je zdaj stara?

Lp



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #243 : 03 Julij 2006, 19:18:16
Tako imamo mi in se super obnese. :) Smo imeli najprej rokavico (na drugi fotki), ampak ni bila tako v redu - zgornja nam je boljša.

Gina, Daisy je res cukr. :-* Pa že kar velika izgleda, koliko je zdaj stara?

Lp

Ja, mi imamo tud to. :P
Daisy je stara malo čez tri mesece, pa se meni zdi tud kar velika punca, pa ponavadi so ravno beli kar ogromni. Je pa seveda zdaj v najbolj smešnem obdobju - trenutno na zelo dolgih tacah.... :)

Lp


icor01

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 1
  • M & B & I
Odgovori #244 : 04 Julij 2006, 09:42:10
Še eno vprašanje za lastnike bokserjev; s katero hrano(briketirano) imate najboljše izkušnje, za starost 9 mesecev.hvala

živali so tako prijetni prijatelji; ne sprašujejo in ne kritizirajo....


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #245 : 04 Julij 2006, 20:42:50
Na bolhi spet išče nov dom en bokserček. Eno leto star, bele barve, rodovniški,... se pa prodaja..

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #246 : 04 Julij 2006, 22:35:28
Še eno vprašanje za lastnike bokserjev; s katero hrano(briketirano) imate najboljše izkušnje, za starost 9 mesecev.hvala
Če se ne motim smo mi takrat uporabljali Royal Canin. Smo bili zelo zadovoljni.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #247 : 04 Julij 2006, 22:36:18
Na bolhi spet išče nov dom en bokserček. Eno leto star, bele barve, rodovniški,... se pa prodaja..

Lp nina
Ja saj po navadi je tako, da se pri takšni starosti odločajo za oddajo/prodajo psa. Ko je majhen je luštkan, ....



niki23

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 1
Odgovori #248 : 05 Julij 2006, 12:24:07
Pozdravljeni vsi lastniki bokserjev ....

Sem sicer bolj sveža kot članica foruma in bi samo rada povedala da sem lastnica 5. mesečenaga bokserčka Hora, ki je pravi mali navihanec ....

Rada bi povedala le to, da je od briketov samo Royal Canin junior ( maxi) in nobenih drugih... v bistvu če je kriza že poje kake druge, ampak zares rad ima samo te .... Od te hrane pa najbolj od vseh zavrača Evkanubo ...




icor01

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 1
  • M & B & I
Odgovori #249 : 05 Julij 2006, 12:49:16
No naša devetmesečnica trenutno je Techni-Cal Puppy, prej pa je tudi jedla Royal Canin. Pa izgleda da ji oboje odgovarja, do sedaj je bilo vse ok(trkam). Jim dodajate še kaj razen briketov? Jaz ji občasno dam gor malo konzerve, jogurt ,mleko ali pa ji ponudim kuhan riž. Pa vse z užitkom poje.

živali so tako prijetni prijatelji; ne sprašujejo in ne kritizirajo....


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #250 : 08 Julij 2006, 17:33:57
Naša sta kot mladička jedla predvsem Tehni-Cal in je bilo super. No, tudi ko nista bila več tako manjhna sta bila na Tehni-Calu. Kasneje smo bili tudi na Royal Caninu, sedaj smo pa na Bewi Dogu kjer bomo tudi ostali. :)

niki23 dobrodošla! A je Hor rodovniški? Za barve pa to sploh ne bom spraševala... raje vprašam če imaš kakšno slikico? ;D

Lp



niki23

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 1
Odgovori #251 : 10 Julij 2006, 09:47:40
Živjo !

Ja moj Hor je rodovniški . Slikice si lahko pogledate na tej strani  http://horus.mojalbum.com/   , čeprav je še v izdelavi. Morem mal slike prebrat, ker jih imam ogromno. Tako, da vse slike ki so gor so stare kake 2 meseca, ampak bojo kmalu nove oblubim.

Lp, Petra



kitty

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #252 : 10 Julij 2006, 21:30:47
Dekleta se oglasim še tukaj, kjer sem bila do danes še najbolj aktivna. Naš Figo je sedaj sam :'(
Sem že napisala v temi pod maltežani http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=39.new#new

Kako preboleti? Kakšen nasvet mogoče?
Mi jokamo in kar nekako ne dojamemo. Še vedno smo daleč od doma tako, da nas najhujše še čaka. Vrnitev domov. Še kar
nekako verjamem, da me čakal in mi od daleč skočil v naročje, tako kot je naredil vsakič ko sem prišla domov. Pa vendar tokrat ne bo tako :'(



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #253 : 11 Julij 2006, 08:54:43
Živjo !

Ja moj Hor je rodovniški . Slikice si lahko pogledate na tej strani  http://horus.mojalbum.com/   , čeprav je še v izdelavi. Morem mal slike prebrat, ker jih imam ogromno. Tako, da vse slike ki so gor so stare kake 2 meseca, ampak bojo kmalu nove oblubim.

Lp, Petra

Lepe slikce! Dobrodosla na forumu!  ;)


Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


icor01

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 1
  • M & B & I
Odgovori #254 : 12 Julij 2006, 19:29:29
Lep pozdrav vsem

Sem zelo zaskrbljena, moja boxerka ima čedalje večbulic po telesu....na glavi ima eno večjo ki je baje cista je rekel vet in jo bo treba izrezat še bo začela rast. Zdaj pa jih ima nekaj po zadnjih nogah in po rebrih...so čisto majhne, jih ni videti jih pa čutim ko jo božam...ne vem če je možno da bi bile od komarjev ali mravelj-je zelo veliko zunaj....vet mi je rekel da so ciste pri teh psih zelo pogoste vendar ne pri tako mladih- moja ima 9 mesecev.
Imajo vaši psički tudi kaj takega? :'(

živali so tako prijetni prijatelji; ne sprašujejo in ne kritizirajo....


niki23

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 1
Odgovori #255 : 13 Julij 2006, 09:55:38
Pozdravljena ,

tudi sama imam bokserja in ti morem povedati, da ima moj iste probleme. Najprej so se mu delale samo po glavi, sedaj pa še po trebuhu. Ena je celo zrasla tako za pol centrimetra in je roza barve.
In ker sem bila prejšni teden pri vzreditelju je rekel da ne rabim nič skrbet samo, da naj jih spremljam ker ponavadi same izginejo ( razen ta na trebuhu ) in so posledica kakšnih pikov, opraskanin in dlak, ki se obrnejo pod kožo. Pozorna bodi le če je imel na istem mestu klopa. Lahko da ga nisi opazila, ker moj Hor si ga je enkrat sam ven odgriznil in ostala je samo glava od klopa, ki sem jo kasneje sama odstranila, ko sem jo opazila. Sploh ni bila vidna, ker je bila pod dlako.

V vsakem primeru pa bodi previdna in opazuj, če bodo kakšne spremembe na koži okoli bulice. Pa seveda tudi navelikost. Če raste nujn o nazaj k veterinarju.

Lp



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #256 : 13 Julij 2006, 13:27:37
Grem kar po vrsti...

kitty, iskreno sožalje ob izgubi tvojega maltežančka. :'( :'( Verjemi, da je našel veliko prijateljev tam zgoraj in misli tudi na vse vas. Zagotovo se ima lepo in čaka da se spet srečate. Vem da je težko, a vsekakor bi se enkrat zgodilo. Res škoda da se je na tak način, pa še doma vas ni bilo. Res iskreno sožalje še enkrat in pa veliko veselja s Figotom, ki naj vam malce olajša bolečino. :'(

icor01 in niki23, takih problemov kot jih imata vidva mi še nismo imeli. Je pa Tys na nekaj elergičen (na kaj ne vem) in je 2x dobil bulice po vsem telesu, a so te izginile še isti dan. Veterinarka nam je svetovala le da mu na glavo damo obhladke in bo bolje. Pač energija, ampak za vajin primer pa ne vem.

niki23, tista bulica na glavi ki je zrasla za pol centimetra... a je navadna bulica, ali je mogoče že kakšna bradavica? Imaš kakšno sliko mogoče kako to izgleda. Aja, na slikcah je pa seveda pravi lepotec. :-*

Lp

p.s.: V nedejo naša zverina Pago praznuje 3.rojstni dan. :o



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #257 : 13 Julij 2006, 13:33:42
Ker nas v nedeljo ne bo,že danes vse naj naj Pagcu iz naše hiške! Še veliko pasjih let in skupnega norenja z Tysonom!  :-* :-*
Maška,a bo kakšna tortica?

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #258 : 15 Julij 2006, 13:55:19
Lep pozdrav vsem

Sem zelo zaskrbljena, moja boxerka ima čedalje večbulic po telesu....na glavi ima eno večjo ki je baje cista je rekel vet in jo bo treba izrezat še bo začela rast. Zdaj pa jih ima nekaj po zadnjih nogah in po rebrih...so čisto majhne, jih ni videti jih pa čutim ko jo božam...ne vem če je možno da bi bile od komarjev ali mravelj-je zelo veliko zunaj....vet mi je rekel da so ciste pri teh psih zelo pogoste vendar ne pri tako mladih- moja ima 9 mesecev.
Imajo vaši psički tudi kaj takega? :'(
Ja, naši bučmani so res podvrženi raznoraznim alergijam, kot verjetno tudi drugi kratkodlaki psi.
icor01-tudi naša frajla je imela večkrat, sploh v takšni vročini kot je zunaj v tem času, po celem telesu kar naenkrat bule, takšne, kot bi jo popikala vojska komarjev. Vendar so na moje začudenje tako kot so se pojaville tudi iizginile čez par ur....tako, da predvidevam, da je bila reakcija na vročino.
Ima pa večkrat manjše bulice po trebuhu, pod pazduhami, med zadnjimi tačkami..., za te pa smo ugotovili, da so alergija na pokošeno travo. :-\

Glede "ciste", ki praviš da jo ima punca na glavi, bi pa jaz za nasvet vseeno vprašala še kakšnega veta. Kje na glavi pa jo ima? Kakšna zgleda ( trda, mehka, se premika pod kožo ko jo otipaš...), ali kaj priteče ven.....lahko je zamašena lojnica, lahko je od pika kakšne žuželke, možno tudi, da se je kam treščila....
Gina ima zamašeno lojnico na bedru že kar nekaj časa, ampak se ne sekiram preveč...se mi zdi nepotrebno jo zaradi tega izpostavljati posegu.

Sosedov bokser je imel pri štirih mesecih na vratni gubi zgoraj bulo, veliko kot pest. Tukajšni vet ni imel pojma od česa, vsake toliko jo je malo spunktiral....Potem so odšli po drugo mnenje, kjer so ugotovili, da je od cepiva, k nii šel v kri, ampak se je pod kožo skristaliziral. :o
vse skup so prerezali, očistili in zadeva se je uredila.

Mi v teh dneh iščemo kotičke v senčki in šele zvečer, ko se malo ohladi "oživimo". :)

Lp


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #259 : 15 Julij 2006, 14:00:28
Mašy-vse naj naj Pagcu! :-*

Lp


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #260 : 17 Julij 2006, 21:36:38
Čestitke Pagu!

Mi smo bili v soboto v Bohinju. Pa naj vam slike povedo kako je bilo  ;)


Za Pikico grem tudi oblečena v vodo  ;D seveda pod njeno prisilo ...





search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #261 : 17 Julij 2006, 21:43:44
Smo mislili, da išče kamne. U bistvu so jo bolj zanimale ribe ...



Čeprav je bila večino časa (kakšne 4 ure) ves čas v vodi ji še vedno ni bilo dovolj :D



Lp, od še vedno utrujene Ines!



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #262 : 18 Julij 2006, 07:44:32
SAR- pa zaplava tudi, al samo čofota ?
No, ravno v temi pri dogah smo ugotovili, da je bokser-doga odlična kombinacija, da se zelo lepo ujamejo, podoben karakter in sploh način igre...Ti tudi lahko iz lastnih izkušenj poveš kako grejo ti dve pasmi kot par skupaj ( no, pri tebi so doge v večini, ampak vseeno ). :)

Lp


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #263 : 18 Julij 2006, 18:44:56
gina odgovor imaš pri ND ;D



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #264 : 18 Julij 2006, 18:45:38
SAR- pa zaplava tudi, al samo čofota ?

samo čofota. ::) ::) damica mala.



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #265 : 19 Julij 2006, 12:28:49
Kako uživate! :) Pikica bi pa lahko malo pozabila da je damica in malo zaplavala. Bi ji bilo plavanje pomoje kar všeč. Naš Tys ni plaval 4 leta, sedaj se v vodo spravi za vsako palico, pa tudi brez palice gre malo zaplavat. :)

Aja, naš Pagoliček se zahvaljuje za čestitke in sporoča da je spet stric. No, saj je že skoraj cel mesec stričko. Tokrat šestim malčkom. :D

Lp



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #266 : 19 Julij 2006, 12:33:56
saj je včasih že plavala, sedaj pa noče več. Mogoče bo spet kdaj.
Čestitke stričkotu!



pehta

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Smeh je pol zdravja
Odgovori #267 : 26 Julij 2006, 16:37:16
Kitty moje sožalje. Iz vsake stvari se da najti nekaj dobrega. Naj ti bo v teh trenutkih Figo v tolažbo :'( :'( :'( :'(

nerodna Pehtica


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #268 : 27 Julij 2006, 19:56:44
Če koga zanima je v današnji Živi (priloga dolenjskega lista) članek o družini Terzič s petimi bokserji. :D Članek skupaj s slikami obsega eno stran in je kar fino za prebrat. :)

Eno vprašanje... vaši bokserji kdaj tulijo ko zaslišijo sireno od rešilca? Sva s Tysem pred nekaj dnevi zjutraj na sprehodu srečala rešilca in je tako tulil na sireno. Da ne rečem kako to izgleda šele doma. Tuli glasneje pa še Pago se mu pridruži. Smo pa lansko leto na vzrejnem (kot gledalci) tudi slišali eno sireno in smo seveda morali fino zatulit, da so se nam smejali.

Lp



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #269 : 27 Julij 2006, 20:35:46
Ja, Mašy...tud Gina včasih zapoje, ko zasliši al sireno rešilca, al tisto, poskusno ob sobotah opoldan, je pa prvič tako zatulila, ko sem si štimala melodije na mobitelu. ;D
Tudi Maj je tako tulil. So ful smešni, Gina se npr. prav v določeno pozo postav - ali se usede ali pa stoji in glavo čisto v nebo obrne, pa žnablje tako našobi...potem pa zapoje zraven sirene auuuuuuuu in tisti zadni zlog povleče v nedogled...včasih vmes še sapo zajame. :D
Pa "pogovarjat" se tud zna. ;) Ko se npr. po tleh, na hrbtu valja, sploh v igri s kakšnim drugim psom ( oba se valjata po hrbtu in glave skup tiščita, ponavadi z buldogom Taysonom ), takrat zelo nenavadne zvoke spušča. Kot nekakšno jamranje.
Sem pa enkrat na tv-ju gledala prispevek o belem bokserju Joy-u, ki poje ko lastnica igra na trobento, pa mama zna rečt. :o
Resno...tako zajamra, da je resnično slišati mama.
Res so tile naši bučmani nekaj posebnega. ;)

Lp