Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1035155

Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #360 : 02 Oktober 2006, 13:35:17
A poznaš haryja? Tema "psi skozi stoletja" je pa zelo zanimiva. Priporočam...

Harya ne, njegova brata Hillota sem. Žal pa njega ni več v Sloveniji.
Glede teme psi skozi stoletja se pa strinjam! Priporočljivo.

Gre kdo na open box?



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #361 : 02 Oktober 2006, 13:40:27
Masy, na spletni strani ZOYCIK poisci forum...tam imaš same bokseraše in seznam prijavljenih psov, ki gredo na OPENBOX. Je pa se zelo mlad forum...


del_boy

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #362 : 02 Oktober 2006, 21:57:03
Ze kar nekaj casa sva si zelela psa in to nemskega bokserja. Po prihodu iz morja se nama je ponudila priloznost in odlocila sva se obiskat leglo (psicki so ob najinem prihodu bili stari 21 dni). V mislih sva imela progastega ali rumenega. Ob prihodu sva bila kar malce presenecena ko sva zagledala bela bokserja in to kar dva, saj nisva vedela da beli sploh obstajajo. Ob nekajurnemu druzenju s psicki sva se nekako najbolj  karakterno ujela z belim samckom, ki naju je totalno navdusil. Odlocila sva se da bo vzela DelBoy-a (rodovnisko Da Vinci). Med tem ko je kuzek odrascal sva midva prebirala literaturo in zgrozena ugotivila kaksna krivica se jim se vedno dogaja (usmrtitev pri kotitvi v nekaterih drzavah) in to samo zaradi "napisanih" pravil o standardu kaksen naj bi bil pes.  :(
Za naju je bokser, bokser  in bokser bo ostal ne gleda na barvo dlake.
Zanima naju ali obstaja interes pri lastnikih  da bi se naredila spletna stran o belih bokserjev, na kateri bi predvsem opozarjali da ti psi niso nobena redkost, niti albini .... skratka da bi se prvenstveno ljudi osvescalo, seveda pa ne smemo pozabiti na nase ljubljencke in njihove lastnike. Vsak bi lahko imel svojo fotogalerijo, blog ... tudi skupen forum bi se lahko naredil.
Edina zadeva ki sepa je graficna oblika in tu bi rabila pomoc. Ce je kdo v tem tehnicno podkovan vljudno vabljen!!

Se ena fotografija najinega junaka (na sliki je star mesec dni). V najin dom pride naslednji teden.


Aleš & Tatjana



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #363 : 02 Oktober 2006, 22:02:47
Ahoj! Sem prav srečna da se tukaj srečamo! Jaz imam DaVincijevo oz. DelBoyevo sestrico Divo.  :P
Lahko nekaj postov nazaj prebereta...
Pa zasebno sporočilo dobita...


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #364 : 03 Oktober 2006, 15:52:06
Lorry a jo imate že doma  :o



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #365 : 03 Oktober 2006, 17:39:17
V soboto gremo po njo!  :o He, če bi jo že imela verjemi, da bi tukaj že pisalo. Komaj čakam soboto...


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #366 : 03 Oktober 2006, 17:47:28
He, če bi jo že imela verjemi, da bi tukaj že pisalo.

Verjamem, pa potem nisem bila čisto ziher, ko si rekla da ti imaš pa Divo  ;D Še 4 dni  8)


Del_boy pozdravljen  :)

ti psi niso nobena redkost, niti albini ....

Jaz sem pa mislila da so albini  :-[ No zdaj vem da niso  :)



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #367 : 03 Oktober 2006, 17:52:11
ne, res niso ampak zdaj se borijo, da bi se tudi beli boksiji uveljavili, ker so prav tako zdravi (če še ne bolj) kot njihovi obarvani bratci in sestrice. Pač si je nekdo namislil, da je trebe bele mladičke pobiti...  >:(


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #368 : 03 Oktober 2006, 19:20:31
Tudi meni so beli bokserji prav čudoviti in se mi ne zdijo nič slabši kot pa pobarvani in se mi pobijanje res ne zdi prav. V primeru da se bo delala spletna stran...nekaj malega z grafiko znam tudi sama...tako da če ne pričakujete nevem kaj vam lahko pomagam.

Sem pa en velik fan Mašinega Tysona  :-* Tudi zato ker je eden redkih samcev njegove velikosti ki se z mojim bumbarjem tako lepo razume  :P

Upam, da pa tudi ostale kdaj spoznam. Ali pride še kdo na PeSjanar srečanje?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


keyser77

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #369 : 04 Oktober 2006, 19:01:20
keyser77, a je tale punca bila par dni nazaj na sankališču v Tivoliju?

LP, Maša

ja skoraj vsak dan je tam.....tezka faca je!



keyser77

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #370 : 04 Oktober 2006, 19:20:23







Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #371 : 05 Oktober 2006, 14:05:24
keyser... tole je link do slike
http://keyser77.moj-album.com/album/4934683/?os=5218877

in to slika:



LP, Maša

P.S. Z Bučko sta se potem zadnjič igrali!  :)



keyser77

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #372 : 05 Oktober 2006, 23:54:59
ja na vrhu hriba se spomnim ja. 



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #373 : 06 Oktober 2006, 12:41:11
Zanimiva ušesa na zgornji fotki. Jih ima tako vedno ali samo glavo tako drži? Bi jih po standardu sploh lahko tako nosila?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #374 : 06 Oktober 2006, 12:47:30
Zanimiva ušesa na zgornji fotki. Jih ima tako vedno ali samo glavo tako drži? Bi jih po standardu sploh lahko tako nosila?

Če pogledaš kakšno fotko za nazaj vidiš, da visoko nosi ušesa. Ima močne hrustance in se ušesa ne prilegajo lepo h glavi ampak postavljajo pokonci. V tem primeru če želiš razstavnega psa jih pač lepiš in masiraš, da se zmehčajo, če je pes za na kavč jih pa lahko nosi tudi takole ;D Po standardu je odgovor ne, ušesa morajo biti priležana glavi.

Lp nina




lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #375 : 06 Oktober 2006, 12:52:52
No, moram še tukaj napisati... :P Čez približno 24 ur b Diva že doma!  :o Končno smo dočakali ta dan in moram rečit, da sem že grozno nestrpna!


keyser77

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #376 : 06 Oktober 2006, 14:10:51
standard me ne zanima. men so usesa enkratna :)




SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #377 : 07 Oktober 2006, 13:34:47
Ima mogoče kdo linke do kakšnih psar v Srbiji?


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #378 : 07 Oktober 2006, 15:10:28
del Coure Grande

v.d. Singidunum

Numerouno

Zogobox

od Djevija

von Kucura Berg ((iz tukaj je naš Pago) stran sicer že dolgo ni bila obnovljena, vendar imajo nova legla,...)

Ker sem pač firbec... zakaj te pa to zanima? Drugače pa na zogoboxu greš lahko pod linke pa jih je še kar nekaj, sama sem napisala le tiste ki jih poznam jaz.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #379 : 09 Oktober 2006, 23:31:27
Citiraj
Ker sem pač firbec... zakaj te pa to zanima? Drugače pa na zogoboxu greš lahko pod linke pa jih je še kar nekaj, sama sem napisala le tiste ki jih poznam jaz.

Hvala za linke! ;)

Zanima pa me zato,ker prijatelj kupuje bokserja in bi se rad pozanimal tudi doli.

Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #380 : 10 Oktober 2006, 15:24:15
Lorry kaj je zdaj?  :o Nič ne poveš



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #381 : 10 Oktober 2006, 19:09:05
Danes sem božala izredno lepega nemškega bokserja starega štiri leta. Res krasen predstavnik pasme :-*.
Imajo pa naši prijatelji tudi nemško bokserko, ki je bila to poletje stara 15 let :o :o



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #382 : 10 Oktober 2006, 21:17:18
Lorry kaj je zdaj?  :o Nič ne poveš

Joj, ko me je tamala čisto zaposlila!  :o
No, nekaj bom skopirala z drugega foruma in malo "obdelala" besedilo.

V glavnem...KONČNO je Diva doma! Je neverjetno pridna, niti enkrat ni zacvilila. Ko smo se peljali proti domu je kakšnih 15 minut malo žalostno gledala in ni ji bilo čisto jasno kaj se dogaja. Pol je zaspala in do doma je "drnjohala" kot Trnuljčica. 1x smo se še ustavili, da je lulala in malo raziskovala. Ko smo prišli domov smo prvo odšli v park, kjer naju je že ena XXXXX družina nadrla zakaj nimam psa na povodcu!!!  ok... 
No, doma je pol malo vohala, raziskovala in moram rečit, da se je kar navadila. Ta dan sva bili zunaj 4x, enkrat skoraj celo uro. Spoznala je že 5 prijateljev in najbolj sta se ujeli z enoletno koker španijelko. Ponoči je spala kot ubita za spremembo od mene, ki nisem spala celo noč. Skrbelo me je, da ji bo kaj manjkalo ali tiščalo lulat, zato sem ob vsakem njenem premiku planila pokonci. Aja, spala je seveda na postelji. No, okoli treh se je zbudila in sem jo hotela hitro ven nesti ampak je že naredila lužico. Drugače pa skoraj vedno (razen 2x ji je ušlo) lula zunaj, pokakale pa se še ni notri. In ima odlično prebavo...včeraj je 4x kakala, danes pa do 10ih zjutraj že 3x. Kakec je tudi "lep". Pa tamala že obvlada sedi!  In full je hecna, ko ugotovi, da imaš briketke v roki in se kar pred mano useda ter čaka na briket. 
No, danes smo ji zraven briketov (Royall Canin) dali malo skute. Dali smo ji tudi košček banane in košček paradižnika. Oboje je pohrustala in ker ima ogromen apetit, mislim da sploh ne bo problem z njeno zbirčnostjo.
Od njenih igračk ji je najbolj všeč velika, plišasta kost! Kar žveči jo in vleče naokrog. No, danes smo ji tudi dali že ovratnico gor, za kakšnih 5 minut. Kar dosti spi, ker jo v parku zletam (groza, moja kondicija je čist na psu), doma se tudi igrava, vsakič (v parku) sreča kakšnega kužka, tako da mislim da ji ni preveč dolgčas.
Je pa bilo njenim vzrediteljem in meni hudo, ko smo jo odpeljali. Smo se zvečer pogovarjali in sem jim povedala, da je pridna in zadovoljna. No, pa tako ali tako vedo, da je Diva prišla v dobre roke.  Upam samo, da bodo ostali mladički res našli dober dom...kmalu.


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #383 : 10 Oktober 2006, 21:19:06
Pa še poročilo današnjega dne:  :P

No, danes je Diva pokazala svojo 1. trmo.  Na sprehodu je našla svoj prvi "dišeč" kakec, ki bi pristal v njenem gobčku, če ne bi pravočasno videla. Ker je bil na listu sem ga vrgla v travo (koša ni bilo) in Diva se je hotela pognat za njim. Ker ji nisem mogla preprečiti sem jo dala na povodec, takrat pa je začela vlečit v drugo smer, skakati in se ga na vsak način znebiti. Je kar trajalo dobro minuto da se je umirila. Na splošno je postala zelo samozavestna. >Če sreča kakšnega psa je najprej malo previdna, pol ko pa vidi, da ji nočejo nič hudega se pa začne postavljati in lajati na njih. Sicer je nihče resno ne jemlje ampak en ji bo mogel povedati, da ne more biti taglavna. Se mi zdi, da bo kar dominantna, ko odraste. Morda se pa motim.
Danes je dobila tudi 1. Rask in si je že veselo čistila zobe z njim in ga premetavala. Zdajle je bila ravno v mojem naročju ampak je ugotovila, da je na tleh očitno bolje. 
Jo grem mal čohljati.


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #384 : 10 Oktober 2006, 21:22:27
Pa še slikice....

kako sem žejna!


zzzzzz.....


ostale slike pa na mojem albumu: http://www.moj-album.com/uredi/lorry/5272509/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #385 : 10 Oktober 2006, 21:48:11
lorry čudovita psička  :o kakšen obrazek  :-*

Srečno pasje življenje z njo ti želim!!  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #386 : 10 Oktober 2006, 22:02:15
lorry, kako luštna punca tvoja Diva. sem si malo pogledala slikce pa vidim, da ji ne manjka igračk, he, he ...jih ima več kot moji mulci.
Le en majhen nasvet. Glej da ti tistega prašička ali sendviča (ne zgleda lih najbolj trdna igrača) ne razgrize in da ne poje kakega koščka plastike, ker je menda lahko nevarno. Malo mi deluje materinski nagon, tako da jaz že pri otrocih gledam, da so igrače varne, prav tako pa pri psih.
Pa veliko veselja z malo Divo ti želim  :)


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #387 : 10 Oktober 2006, 23:05:17
Hvala!  :o Res sem vesela, da je končno prišla k nam.
Glede igračk... ja vem, da pujsek in sendvič (tega je prinesla moja babi) nista najbolj primerna ampak tiste s trdejšo gumo je sploh ne zanimajo. Ko bo pa pujs šel "k rakom žvižgat" ji pa takoj menjam in ji bom kupila samo tiste iz kvalitetnejše gume. Tega pujsa sem pa kupila samo zato, ker so imeli takšnega že v prejšnjem domu in so se full radi igrali z njim.
Pa še enkrat hvala za pohvale...res je princeska!  :P


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #388 : 11 Oktober 2006, 06:36:39
Joj kako je luštna  :-* Vidim da ji res ni dolgčas uživa pa tudi sto na uro :D Oooo kakšen pogled  :o  :-* :-*



keyser77

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #389 : 11 Oktober 2006, 09:30:08
lorry me veseli da si končno dočakala svojo psicko. ko pisala o njenem obnašanju prvi dan, imam sam popolnoma enake iskušnje. prve dni je stalno lulala zunaj, potem pa je prisel teden ko je lulala v stanovanju, mislim, da je bilo nekaj narobe, mogoce je bila prehlajena. sedaj je stara 3,5 mesecev in jo pospeseno ucim poslusnosti. sedi obvlada, uciva se prostor, ki ji ne dela velikih tezav, poleg pa je velika uganka.
tako pridna je in tako trmasta! ko se ji ne hodi v doloceno smer se enostavno usede in pogleda stran, jaz pa nemocno klicem in vzdihujem :) pridna je le ko je zmatrana in greva iz sprehoda. drugace pa obozuje vse pse, do sedaj sem jo le redko slisal lajati. in ko zalaja sem prav ponosen heheheh......stalno jo fotografiram in opazam, da tako hitro raste, da jo ne morem dohitevati. včeraj sva se igrala in me je malo grickala in ko je ugriznila malo močneje sem se naredil kot da jokam in je nehala in me zacela lizati hehehhe