Rottweiler

mary · 371897

gogo

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #630 : 08 Januar 2010, 20:14:14
Ne razumem zakaj si tako pristanska in misliš, da so razstavni lepotci katere daješ v narekovaj vsi zavaljena teleta. Potemtakem so za tebe edini pravi lastniki rottweilerjev in rottweilerji tisti, ki počnejo to kar počneta vidva z Paxom. Halooo to "so" razstavni lepotci, ki dejansko kraljujejo v naših in tujih ringih in jim med tekom nič ne mahedra kot si se izrazla. Vzpodbudno pa je tudi to, da ima vse več teh lepotcev opravljen tudi  IPOIII.  Ker ti ne vidiš smisla sta tukaj dva razstavna lepotca z težo kot jo ima Pax, prepričan pa tudi, da z kondicijo.

Muck von der Scherau IPOIII  WELT.J.Sg., KL.J.SGg, Šampion Nemčije..........
in njegov potomec
Inox Mumlek mladinski prvak Slovenije v lepoti trenutno trenirava za IPOI



gogo

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #631 : 08 Januar 2010, 20:28:32
 :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #632 : 08 Januar 2010, 20:51:18
Mucka sem videla v živo pri vzreditelju, narejen toliko, da je izpit naredil, na ZTP-ju je bil popolnoma brez kontrole, je pa pes, ki se mi nikoli ni dopadel. S sestro imata isto napako, da že v spočitem stanju hropeta (ozko grlo), na kar sem bila opozorjena že pred ogledom psarne. Psi s to težavo imajo pri delu velike probleme, ker po reviranju, ko nekaj pretečejo, v revirju težko lajajo. Prav tako mi niso všeč rezultati komolcev tega legla. Brat Morro, ki je bil vizuelno za moj okus najboljši, pa je lani umrl prav pred KSZ-jem zaradi odpovedi srca, pri starosti 7 let. Ne ravno vzpodbudno.

Narejen izpit zame nima vrednosti. Če pes ni narejen niti toliko, da bi se pokazal na eni tekmi po IPO-1, potem je izpit vreden približno toliko kot papir, na katerem je napisano, da ga je pes opravil.

Naj se popravim - večina razstavnih rottweilerjev je zavaljenih, dejstvo je, da se pse pred razstavami (vsaj tako delajo nemci) kondicijsko pripravlja s kar do 5 kg manj, potem pa ga pred razstavo ali vzrejnim pregledom spitajo na pričakovano težo. Žalostno dejstvo.


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #633 : 08 Januar 2010, 22:52:21
Jaz bi pa uprašala, če so rotvajlerji primerni za 15 letne otroke ?
In če je veliko dela z njim ?
In če so res nevarni, kakor se govori ali so samo navadni psi, ki potrebujejo veliko uzgoje?

lp (:



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #634 : 09 Januar 2010, 02:10:54
Primeren lastnik je vsak, ki ga je sposoben psihično in fizično obvladati. Opažam, da mlajšim vodnikom pogosto zrastejo čez glavo, ker ne znajo vzpostaviti avtoritete. 15 let se mi osebno zdi kar malo premalo.

So zahtevna pasma, ki potrebuje veliko doslednosti skozi daljše obdobje. Precej je odvisno tudi od tega, kje psa kupiš. Pri nas se v določenih vzrejah pojavljajo psi, ki so problematični zaradi svoje nezaupljivosti in obremenjenosti z okoljem - krivda je na državni vzrejni komisiji, ker je značaj postal za vzrejo popolnoma nepomemben in vzrejni pregled v zadnjih letih opravijo tudi izrazito plašni psi.



gogo

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #635 : 09 Januar 2010, 08:49:35
Glede Mucka katerega paraviš si videla sem mislil na prejšna pisanja, ko se govori o  zavaljenosti razstavnh lepotcev.
Kolko je izpit IPOI vreden? Za mene osebno bo zelo veliko, ker veliko trenirava in se trudiva in bom osebno zelo zadovoljen, ko bova izpit opravila. Sam sebe pa kot tekmovalec ne vidim na tekmi po IPO-I Čeprav sem bil kot gledalec že večkrat Ne verjamem, da se pse trenira z manj teže, potem pa se jih spita, ker potem jim res vse "mahedra". Tisti, ki pa to počnejo pa zagotovo nimajo posebnih uspehov na razstavah.
 



gogo

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #636 : 09 Januar 2010, 08:57:33
pozabil sem dodat nekaj za love
Urška je lepo napisala glede 15 letnika in rottweilerja, rad bi samo dodal, da so to zelo temperamenti psi z katerimi je potrebno kar nekaj delat skozi celotno življenje, najpomembnejša pa je socializacija. Če pa se že odločaš za nakup rottweilerja, oziroma katerekoli druge pasme ti predlagam, da ga vzameš od prznane psarne, katera ti pomaga in tudi spremlja, absolutno pa ne od preprodajalcev.

vsi psi so lahko nevarni brez prave vzgoje in ne samo rottweilerji



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #637 : 09 Januar 2010, 10:01:09
Je pa razlika ali je neobvladljiva 55kg "zverina" z močnim ugrizom ali pa kg pes, katerega 15letnik lahko zadrži vsaj na povodcu, če ga že psihično ne obvlada.
Malo rottov na razstavah je fit in v formi (na tistih 3 na katere grem jaz letno), komaj se jim vidijo mišice, dejansko so debeli.

Če narediš nek delovni izpit-je smiselno da greš vsaj na eno tekmo, edino tekme so merodajne in prav je, da se psa pokaže, da še drugi vidijo kako dela oz. ne dela, mnogim je to v pomoč pri iskanju paritvene kombinacije, največ pa odneseš ti, kot vodnik, ker vidiškje vse so napake v vodenju etc.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #638 : 09 Januar 2010, 17:31:49
A pri IPO so izpiti ločeni od tekem?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #639 : 10 Januar 2010, 13:21:44
Hvala za odgovore . (:



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #640 : 10 Januar 2010, 13:34:27
andreja, ja. Sej isto je z A, BBH, C..  Mislim, da izpita ne moreš polagat na tekmi, kot pri RO



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #641 : 10 Januar 2010, 18:02:00
Pri nas je vsaka tekma tudi izpit. Obratno pa sicer ne vedno.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #642 : 10 Januar 2010, 21:35:49
Pri klasiki lahko vse izpite polagaš tudi na tekmah, izjema je B-BH zaradi urbanega okolja.


gogo

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #643 : 11 Januar 2010, 22:41:04
Čara res me zanima kako lahko postane 55 kg zverina neobvladljiva. kako do tega sploh lahko pride in kdo je kriv za to?? Zato pa pravim psihično stabilen lastnik z pravo vzgojo in ne more bit noben pes neobvladljiv. Če pa si nabaviš psa, da z njim kažeš mišice in se frajerišiš, si pa navaden.......
Na tiste tri razstave katere greš ti mogoče res vidiš kakšnega debelega ne rečem ti dam prav, samo na tistih 15 katere pa grem jaz pa mi verjami prevladujejo fizično bolj pripravljeni, sploh na specialkah.

Edino tekme so merodajne?? da se najdejo paritvene kombinacije?? ne vem no, če je temu ravno tako. da vidiš realno kje si ti in tvoj pes pa se absolutno strinjam.

Šel bom na tekmo, ko bom imel psa pripravljenega tako dobro, da bom Urško premagal. HEC HEC ali pa ??



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #644 : 11 Januar 2010, 22:58:23
Kul, mislim, da bo moja hijena nared za prve tekme enkrat takrat, ko bo dovolj stara za polaganje izpitov.


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #645 : 14 Januar 2010, 15:14:37
Kul, mislim, da bo moja hijena nared za prve tekme enkrat takrat, ko bo dovolj stara za polaganje izpitov.

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

sem se pa nasmejala  :o :o



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #646 : 14 Januar 2010, 15:33:10
Čara res me zanima kako lahko postane 55 kg zverina neobvladljiva. kako do tega sploh lahko pride in kdo je kriv za to?? Zato pa pravim psihično stabilen lastnik z pravo vzgojo in ne more bit noben pes neobvladljiv. Če pa si nabaviš psa, da z njim kažeš mišice in se frajerišiš, si pa navaden.......
Na tiste tri razstave katere greš ti mogoče res vidiš kakšnega debelega ne rečem ti dam prav, samo na tistih 15 katere pa grem jaz pa mi verjami prevladujejo fizično bolj pripravljeni, sploh na specialkah.

Edino tekme so merodajne?? da se najdejo paritvene kombinacije?? ne vem no, če je temu ravno tako. da vidiš realno kje si ti in tvoj pes pa se absolutno strinjam.

Šel bom na tekmo, ko bom imel psa pripravljenega tako dobro, da bom Urško premagal. HEC HEC ali pa ??

Hmmm, se ne strinjam. Mislim, da neuk lastnik, ki dobi psihično nestabilnega psa (kar glede na vzrejno politiko državne vzrejne komisije za rottweilerje sploh ni nič nenavadnega), zlahka ob nepravilnem ravnanju dobi iz plašnega mladiča 55kg agresivca. Simpl ko pasulj, videno še prevečkrat. Koliko ga bo pa potem tak lastnik obvladal je pa druga stvar.

Nekateri vzreditelji imajo takole, kot si opisal, navado frajarit tudi na razstavah, jaz imam z vzrediteljem tvojega psa v tem pogledu blazno slabe izkušnje.


gogo

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #647 : 14 Januar 2010, 20:43:17
Samo takrat , ko dobi neuk lastnik psihično nestabilnega psa si mora absolutno poiskat strokovno pomoč in ta naj ne bo samo iz knjig in neta, da se nauči pravilnega ravnanja. Moje mnenje je, da je več agresivcov zaradi tega, ker si lastniki tako želijo in jih vzgojijo namerno v agresivneže.
Jaz imam z vzrediteljem mojega psa same dobre izkušnje in sem se veliko naučil od njega in se seveda še učim, kar se tiče vzgoje  in razstavljanja. Seveda pa to ne pomeni, da jih morajo imet vsi ostali.
Seveda me pa zanima kakšne so bile te slabe izkušnje, če niso skrivnost?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #648 : 21 Januar 2010, 15:16:32
Niso skrivnost, so bile opisane tudi na tem forumu, gre pa v principu za spuščanje psa na psa.


miti*

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Inka Mumlek
Odgovori #649 : 25 Januar 2010, 17:45:15
Ker šele sedaj berem za nazaj, se žal ne morem vzdržat, draga Urška  ,da nebi napisal še jaz nekaj besed.
   
   
Rottweiler
« Odgovori #628 : 25 December 2009, 12:58:36 » Urška: citatom
Saj bi objavila kakšno fotko "razstavnih lepotcev", ki kraljujejo v naših ringih, pa v bistvu nima smisla. Na rottweilerju med tekom v ringu ne bi smelo nič mahedrati, nečvrstost telesa je najlepši pokazatelj odnosa vodnika do svojega psa in do pasme.


Ker sem z Ino veliko v razstavnih ringih ,ne morem mimo tega, kar pišeš in mečeš slabo luč na vse slovenske in druge  rottije, med katere sodiva tudi midva in da ne najdeš niti enega, ki bi ustrezal tvojim kriterijem  (po tvojem so vsi zavaljeni…).
Res, žalostno ,da nas tako vidiš…
Lani sem bil na razstavi  v Avstriji natančneje v Welsu tri dni, sam od tekmovalcev iz Slovenije.
Po tekmi sva se z Inko še malo igrala v ring ,nakar gre čez ring nek gospod in naju v nemškem jeziku  ogovori, če jo  lahko fotografira (z mobijem) . Seveda, sem privolil in v slovenskem jeziku dejal mami, ki je sedela zunaj ringa, naj pokliče Inko, da se lepše postavi. Nakar me gospod v slovenščini vpraša od koga imam psičko, kdo sem ? Vljudno mu povem, kdo je vzreditelj,kdo sem jaz ….
Nakar reče, naj mojemu vzreditelju prenesem njegove  pozdrave, ter sporočim, da je psička prečudovita! Kaj misliš,kdo je bil to? Nihče drug, kot g.Šinko in prav tukaj sva se prvič spoznala!
 Še veliko takih prigod je bilo, ko naše znane vzreditelje ali lastnike rottov  prvič vidim na razstavi,
oni vedo kdo sem , mi rečejo,da so po internetu zasledili Inko, njene fotografije, da je zelo lepa ….!
Daj, pol še mojo Inko oceni , tudi tvoje kritike bom prenesel, saj pri vsakem psu lahko najdeš pomanjkljivosti in napake,če ga  želiš oblatit!   http://mitja-florjancic.blogspot.com/
Ne nosim se zvišano in nisem vseved, zato se temu primerno tudi  obnašam! Saj ne rečem,ljudem daješ tudi pametne nasvete!                             
    
Rottweiler
« Odgovori #646 : 14 Januar 2010, 15:33:10 » Urška:ciriram
Nekateri vzreditelji imajo takole, kot si opisal, navado frajarit tudi na razstavah, jaz imam z vzrediteljem tvojega psa v tem pogledu blazno slabe izkušnje.

Kar, se tiče našega vzreditelja, pa bi te prosil, da ga ne blatiš po forumu in govoriš krneki…!
Če že imaš osebne zamere se pogovori z njim osebno, ne na tak način! Znano je, da smo ljudje ogledalo psa! Pes, naj bi čutil lastnikovo razpoloženje, čustva, sovraštvo,agresivno vedenje do soljudi, nestrpnost… , zato menim, da se je potrebno obnašat strpno!
Če nebi bilo mojega vzreditelja, ki je izklesal Inkin prečudovit  karakter, meni privzgojil  pravilno mero odgovornosti, strpnosti, pravilnega ravnanja z tako pasmo, … Takšen je tudi moj odnos in mišljenje,ki  mi ga izklesava vzreditelj z svojimi nasveti in šolo.   Z Inko sva celote!

Kar se tiče tvojega mišljenja o IPO1, mi je vseeno, kajti mi vse izpite opravimo po vseh sodniških in izpitnih kriterijih in nam ga ni potrebno nikjer kupiti! Meni bo Inka delala toliko, kolikor bom vanjo vložil,da bo poslušna, naredila IPO1 in nikakor nimam namena z njo tekmovat, ter iz nje naredit stroj! Zame je ona neprecenljive vrednosti in nikakor je nimam za dokazovanje svoje veljave in moči!
Vse kar delava, je zanjo igra in vse dela z veseljem! To združiva z mojim hobijem . Na razstavah se največ naučim tudi o drugih pasmah, zato sem zelo rad tam. Samo tam lahko vidiš dobre in slabe lastnosti rodovniških  psov za nadaljnjo  vzrejo in nikakor na tekmah za IPO . Ker  menim, da iz vsakega delovnega psa lahko narediš  stroj in  ga naučiš poslušnosti!  Na razstavah pri pravi konkurenci in neodvisnem klubskem sodniku, pa moreš  pokazat  ali je pes lep  po zunanjosti, značaju in gibanju! Samo tako lahko psi pripišeš dobre in slabe lastnosti za vzrejo.
 Še nekaj za šalo:,,Da je Inka lepa to  vem, zdaj sem pa ugotovil,da je še pametna ,,!  ;D :P




ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #650 : 26 Januar 2010, 11:07:13
Meni je tvoja psička všeč. Čestitam za uspehe.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #651 : 26 Januar 2010, 15:22:56
Ker šele sedaj berem za nazaj, se žal ne morem vzdržat, draga Urška  ,da nebi napisal še jaz nekaj besed.
   
   
Rottweiler
« Odgovori #628 : 25 December 2009, 12:58:36 » Urška: citatom
Saj bi objavila kakšno fotko "razstavnih lepotcev", ki kraljujejo v naših ringih, pa v bistvu nima smisla. Na rottweilerju med tekom v ringu ne bi smelo nič mahedrati, nečvrstost telesa je najlepši pokazatelj odnosa vodnika do svojega psa in do pasme.


Ker sem z Ino veliko v razstavnih ringih ,ne morem mimo tega, kar pišeš in mečeš slabo luč na vse slovenske in druge  rottije, med katere sodiva tudi midva in da ne najdeš niti enega, ki bi ustrezal tvojim kriterijem  (po tvojem so vsi zavaljeni…).
Res, žalostno ,da nas tako vidiš…
Lani sem bil na razstavi  v Avstriji natančneje v Welsu tri dni, sam od tekmovalcev iz Slovenije.
Po tekmi sva se z Inko še malo igrala v ring ,nakar gre čez ring nek gospod in naju v nemškem jeziku  ogovori, če jo  lahko fotografira (z mobijem) . Seveda, sem privolil in v slovenskem jeziku dejal mami, ki je sedela zunaj ringa, naj pokliče Inko, da se lepše postavi. Nakar me gospod v slovenščini vpraša od koga imam psičko, kdo sem ? Vljudno mu povem, kdo je vzreditelj,kdo sem jaz ….
Nakar reče, naj mojemu vzreditelju prenesem njegove  pozdrave, ter sporočim, da je psička prečudovita! Kaj misliš,kdo je bil to? Nihče drug, kot g.Šinko in prav tukaj sva se prvič spoznala!
 Še veliko takih prigod je bilo, ko naše znane vzreditelje ali lastnike rottov  prvič vidim na razstavi,
oni vedo kdo sem , mi rečejo,da so po internetu zasledili Inko, njene fotografije, da je zelo lepa ….!
Daj, pol še mojo Inko oceni , tudi tvoje kritike bom prenesel, saj pri vsakem psu lahko najdeš pomanjkljivosti in napake,če ga  želiš oblatit!   http://mitja-florjancic.blogspot.com/
Ne nosim se zvišano in nisem vseved, zato se temu primerno tudi  obnašam! Saj ne rečem,ljudem daješ tudi pametne nasvete!                             
    
Rottweiler
« Odgovori #646 : 14 Januar 2010, 15:33:10 » Urška:ciriram
Nekateri vzreditelji imajo takole, kot si opisal, navado frajarit tudi na razstavah, jaz imam z vzrediteljem tvojega psa v tem pogledu blazno slabe izkušnje.

Kar, se tiče našega vzreditelja, pa bi te prosil, da ga ne blatiš po forumu in govoriš krneki…!
Če že imaš osebne zamere se pogovori z njim osebno, ne na tak način! Znano je, da smo ljudje ogledalo psa! Pes, naj bi čutil lastnikovo razpoloženje, čustva, sovraštvo,agresivno vedenje do soljudi, nestrpnost… , zato menim, da se je potrebno obnašat strpno!
Če nebi bilo mojega vzreditelja, ki je izklesal Inkin prečudovit  karakter, meni privzgojil  pravilno mero odgovornosti, strpnosti, pravilnega ravnanja z tako pasmo, … Takšen je tudi moj odnos in mišljenje,ki  mi ga izklesava vzreditelj z svojimi nasveti in šolo.   Z Inko sva celote!

Kar se tiče tvojega mišljenja o IPO1, mi je vseeno, kajti mi vse izpite opravimo po vseh sodniških in izpitnih kriterijih in nam ga ni potrebno nikjer kupiti! Meni bo Inka delala toliko, kolikor bom vanjo vložil,da bo poslušna, naredila IPO1 in nikakor nimam namena z njo tekmovat, ter iz nje naredit stroj! Zame je ona neprecenljive vrednosti in nikakor je nimam za dokazovanje svoje veljave in moči!
Vse kar delava, je zanjo igra in vse dela z veseljem! To združiva z mojim hobijem . Na razstavah se največ naučim tudi o drugih pasmah, zato sem zelo rad tam. Samo tam lahko vidiš dobre in slabe lastnosti rodovniških  psov za nadaljnjo  vzrejo in nikakor na tekmah za IPO . Ker  menim, da iz vsakega delovnega psa lahko narediš  stroj in  ga naučiš poslušnosti!  Na razstavah pri pravi konkurenci in neodvisnem klubskem sodniku, pa moreš  pokazat  ali je pes lep  po zunanjosti, značaju in gibanju! Samo tako lahko psi pripišeš dobre in slabe lastnosti za vzrejo.
 Še nekaj za šalo:,,Da je Inka lepa to  vem, zdaj sem pa ugotovil,da je še pametna ,,!  ;D :P

Tvoj vzreditelj odnos do soljudi res kaže sam s svojim vedenjem in doživela sem že kar nekaj nekulturnih in nesramnih izpadov z njegove strani, med drugim tudi primer, ko se je zdrl na osebo stvari, ki se jih meni v obraz ni upal povedati. Tudi potem ne, ko sem šla do njega, gledal je v tla in bil tiho. Zadnji njegov izpad sem opazovala mislim da lani, na razstavi v Celju, pa ni imel veze z mano ampak z ljubitelji dobermanov, zato prosim, ne mi o kulturnem obnašanju.  :-X

Ker se lastnosti psov baje ocenjujejo na razstavah, potem me resno zanima kako se na razstavah preverja značaj, streloplahost ipd. Na razstavah se ocenjuje zunanjost, značajske lastnosti pa se le malokje pokažejo tako kot med delom. Če lahko iz vsakega delovnega psa narediš stroj in ga naučiš poslušnosti  :D :D :D , potem bi moralo biti pridobivanje delovnih nazivov "simpl ko pasulj" in bi morali imeti vsi psi delovnih pasem z lahkoto narejene vse izpite. Le zakaj temu ni tako?

Je pa vidno, da tvoje mnenje o pasmi oblikuje vzreditelj tvoje psice. Pač, še eden, ki je podlegel...


miti*

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Inka Mumlek
Odgovori #652 : 26 Januar 2010, 17:48:10
Tudi to tvoje blatenje, je tudi ene vrste nekulturnih in nesramnih izpadov !

To, kako se na razstavi ocenjuje rottweiler-jev značaj, te prosim, da ti kak sodnik strokovno razloži! Zate, nobena  moja razlaga, nebi bila dovolj popolna in strokovna.

Zakaj, pa bi morali imet vsi vse delovne izpite? Odgovor ;D "simpl ko pasulj" Narediš to, kar pes potrebuje,da je vodljiv in obvladljiv.
To je najvažnejše. Pomembno nam more bit, da pes z nami uživa in dela to, kar dela z veseljem! Nikoli, pa ne smemo zanemarit ,da je njegovo zdravje na prvem mestu.

Urška, jaz imam svoje mišljenje in mnenje, oblikujem si ga sam tudi s pomočjo vzreditelja moje psice! 

Te, pa sprašujem in vse druge, kaj je z mojim mnenjem o tej pasmi, tako hudo narobe  :o ?






miti*

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Inka Mumlek
Odgovori #653 : 26 Januar 2010, 18:08:07
Aja, pa še to sem pozabil dodat. Napisal sem, da se to zmenita osebno z našim vzrediteljem  in ga ne blati javno, če imaš osebne zamere! Kaj sta imela, te nisem vprašal in me niti ne zanima! Ti, pa ne vem, kr neki razlagaš,kaj  si doživela... 










čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #654 : 26 Januar 2010, 19:08:59
Sem mnenja, da vsak predstavnik delovne pasme mora iti v roke ljudem, kateri bodo opravili IPO 3 in se tu in tam pokazali na tekmi. Zakaj? Ker se tukaj vidijo živci, vzdržljivost, stabilnost in moč in vnema. Saj nihče ne misli, da RO ni OK, seveda je-kot postranska dejavnost. Pomembno pa je ohranjati pasmo za namen, katerega je bila ustvarjenja.

To velja za vse pasme, ne samo rotte. In ja v SLO je zelo, zelo malo dobrih vzrediteljev, so dobri psi, ampak vseh ne vidimo. Razstave so OK za oceno zunanjosti, pa še tukaj niso vsi sodniki poznavalci pasme, za socializacijo mladiča, druženja. Ampak delo, pa to ni. In rot je delovna pasma in taka mora ostati. Zatorej delajte IPO, pokažite se na kaki tekmi. In dvigujte kvaliteto pasmo, katera žal upada (pa je tako pri večini pasem in to ne sme biti izgovor).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #655 : 26 Januar 2010, 19:19:12
Zakaj, pa bi morali imet vsi vse delovne izpite? Odgovor ;D "simpl ko pasulj" Narediš to, kar pes potrebuje,da je vodljiv in obvladljiv.
To je najvažnejše. Pomembno nam more bit, da pes z nami uživa in dela to, kar dela z veseljem! Nikoli, pa ne smemo zanemarit ,da je njegovo zdravje na prvem mestu.

Vse kar si napisal je čisto zares tako! No, vsaj za večino ljudi/"kinologov". Obstajajo pa tudi ljudje/kinologi, ki niso zadovoljni samo s povprečnim, ampak bi radi nekaj več.

Da se bomo bolje razumeli:
Jaz zelo rad hodim v hribe. Čisto dovolj mi je, da si poiščem neko prijetno vzpetino ali kakšno majhno "gorico" in jo osvojim. Takrat uživam v naravi in domov se vrnem poln energije in večinoma nepoškodovan. Z večino ljudi je podobno. Obstajajo pa tudi alpinisti, ki jim takšno pohajkovanje po hribih ni dovolj. Oni pa za vzpenjanje po gorah uporabljajo cepine, dereze, si postavljajo bivake, med seboj tekmujejo kdo bo osvojil kakšen zahteven vrh ipd.

Pri psih je enako. Večini je več kot dovolj to, da ima psa tako "pošlihtanega", da lahko normalno sobiva z njim. In še to je kar velik zalogaj, če si samouk, ali če nisi ravno talentiran za pse. Nekateri pa želijo od psa še kaj več, kot le to, da je izvrsten spremljevalec na sprehodu. Tu pa potem pridemo do raznih tekmovanj in nazivov.


Pa da se nebo spet našel kdo, ki bo dajel, da še delovnega psa nimam, kaj šele da bi imel moj pes IPO izpit in da zaradi tega nisem dovolj kompetenten za razgovor:

Tudi Karl May ni bil nikoli na Divjem zahodu, pa je napisal najboljše romane o njem. 8)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #656 : 26 Januar 2010, 21:38:09
Sem mnenja, da vsak predstavnik delovne pasme mora iti v roke ljudem, kateri bodo opravili IPO 3 in se tu in tam pokazali na tekmi. Zakaj? Ker se tukaj vidijo živci, vzdržljivost, stabilnost in moč in vnema. Saj nihče ne misli, da RO ni OK, seveda je-kot postranska dejavnost. Pomembno pa je ohranjati pasmo za namen, katerega je bila ustvarjenja.

To velja za vse pasme, ne samo rotte. In ja v SLO je zelo, zelo malo dobrih vzrediteljev, so dobri psi, ampak vseh ne vidimo. Razstave so OK za oceno zunanjosti, pa še tukaj niso vsi sodniki poznavalci pasme, za socializacijo mladiča, druženja. Ampak delo, pa to ni. In rot je delovna pasma in taka mora ostati. Zatorej delajte IPO, pokažite se na kaki tekmi. In dvigujte kvaliteto pasmo, katera žal upada (pa je tako pri večini pasem in to ne sme biti izgovor).

To je pa način kako doseči, da se potem rojevajo bodoči kandidati, ki bodo nekoč morda postali tudi alpinisti!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #657 : 26 Januar 2010, 22:33:32
Tudi jaz se sprašujem kako je mogoče, da je za delovno pasmo dovolj razstavni naziv. In tudi jaz sem bila na kaki razstavi, tudi pomagala v krogu, pa ne vem kje se tam ocenjuje karakter. Samo, če zob ne pokaže ali ugrizne sodnika  :-\

Nekaj je vsakdanje življenje in nekaj drugega delo. Nekaj malega v razmislek... Pes, ki ne dela s srcem in v svojem delu uživa, NIKOLI ne bo dobro delal. Samo povprečno, če sploh.

In noben stroj niso  ::) "samo" psi, "samo" naši člani družine. Je pa res, da tudi povprečen pes lahko naredi odličen rezultat in odličen pes, nikoli ne naredi vidnega mesta. Samo to ni bistveno tukaj...

Je pa psička zelo lepa na tvojih slikah :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #658 : 27 Januar 2010, 11:39:27
Mitja, najlažje se je skriti za krinko razstavnih nazivov, ki niso merilo vzrejne primernosti in nikoli ne bodo bili. Med vsemi državami ima Nemčija kot matična domovina najbolje urejeno vzrejo in ne samo, da mora pes prikazati psihično trdnost, ampak tudi obrambo. Zakaj? Zato, da izločijo za vzrejo neprimerne pse.

In to, kar se dogaja pri nas na vzrejnih pregledih, ni normalno. Da dobi vzrejni pregled pes, ki je bil diskvalificiran na več razstavah zaradi napačnega ugriza, da dobi vzrejni pregled plašen pes, streloplah pes, pes brez nagonov ali tak, ki se boji navadne igralne klobase.

To, da razstave niso dovolj, ti lahko pove tudi kateri od slovenskih vzrediteljev, ki se je v želji po pridobitvi delovnega naziva s svojim psom krepko namučil, zato, ker le ta ni imel dovolj plenskega nagona za normalno delo.

Pod vse napisano ti dam lahko tudi imena psov, če ti bo kaj pomagalo.

Je pa verjetno v interesu vzrediteljev, katerih psi ne dosegajo delovnih nazivov, širiti prepričanje o tem, da pes teh nazivov ne rabi. Logično, kajne? In zakaj v matični domovini pasme praktično ne boš našel paritve, kjer sta oba starša brez delovnih nazivov? In kje je razlog, da pri nas temu ni tako? V kvaliteti predstavnikov pasme seveda. Seveda tega od vzrediteljev ne boš slišal.  ;)

Si še mlad in sčasoma, če boš odprte glave, boš tudi sam prišel do takih zaključkov. Če ti seveda vzrediteljevi pogledi ne bodo uničili objektivnosti. Zame je bila največja razlika v momentu, ko nisem imela psa naše vzreje, sploh zato, ker potem najlepše vidiš rezultat ene in druge vzrejne politike, pa hkrati nisi obremenjen z neko pripadnostjo komurkoli.

Moj "stroj" se recimo zdajle sonči na tepihu poleg mojega stola, drugi "stroj" (hijenca) pa drnjoha na postelji. In danes, ko bomo šli na trening, prvi (verjetno od groze  :D)  ne bo želel dol s poligona (samo ne vem zakaj mi potem teži, da je treba še delat), hijena pa - no ja, za njo bo pa čas pokazal, če jo mučim na primeren način.  :D


lonita

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #659 : 27 Januar 2010, 13:38:40
Mislim, da sodnik oceni njegovo obnašanje tudi to ali pokaže zobe,kot vemo se zgodi tudi to, da kateri ne pokaže.  ;Dali ugrizne sodnika >:(, tud taki primeri so,kajti roti niso pudli .
Pes se v ringu lahko obnaša napadalno do drugih psov ,ane! Kar pa je velik pomen pes ne sme bit  miren,da boste imeli lažjo predstavo si oglejte video posnetek(bilo je težko najt nekaj zelo primerljivega).  Sodnik se vedno odloči po karakterju psa,to boste lepo videli čisto na koncu posnetka! Kar je najvažnejše pretehta  lep, živahen rot !

http://www.youtube.com/watch?v=96HXTwOxOVY&feature=related

Imam strica v Nemčiji, ki ima rota in pravi da so oni kot narod že bolj tekmovalno naravnani in naredijo ta IPO3  tolk da je zapisan v redovniku. Navadni smrtniki ne maltretirajo psa z nekimi tekmovalnimi IPO3 nazivi. Proti naši mali slovenji v primeru koliko je tam rotov in seveda , zaradi prodajne  konkurence delajo na nazivih v IPO, samo tu je fora.
Konkurenca boljša prodaja! Velik pomen imajo  klubske razstave,tukaj pa se miti* itak uči in privaja psico, najprej na navadne razstave pa tudi na klubskih, tako bo lahko presodil ali je psica sposobna za kako večjo klubsko razstavo v Nemčiji ali ne! Kot vidim je psica zelo mlada in koliko je zapisal IPO1 že delata. miti*  na pravi poti si,kar tako naprej,ko bosta naredila IPO1 pa še druge izpite! Če res nebi imeli razstavni nazivi nikakršnega pomena za vzrejo,pol ne vem zakaj je toliko tam psov in njihovih lastnikov? Očitno pol,ker imajo preveč denarja! Saj pravijo da smo Slovenci foušljiv narod,pa da tisto kar ne moremo sami dosečt opljuvamo in hvalimo samo tisto,kar smo dosegli,vse druga je zanič!

Sem pogledala na miti* blog  na rodovnik ime vzreditelja,ker me ful zanimalo za koga se gre! Si ti prepričana,da pišeš in žališ pravo osebo? Urška ,tudi meni ni všeč da tu na forumu pišeš tvoje izkušnje,ker so žaljive še posebej za vzrediteljev biznis in  psarni lahko narediš poslovno škodo! Saj je jasno o kom se gre! Kajti dvomim da je ta lastnica psarne počela to,kar ti opisuješ in jaz bi te preprosto šla tožit!