Bruhanje?!?!

urskasostar · 8472

urskasostar

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 10 Oktober 2006, 09:46:30
Pozdravljeni!
Moja psička že od včeraj zvečer bruha, najprej belo penasto tekočino, kasneje pa rumeno tekočino. Do sedaj še ni nikoli bruhala. Pojedla je samo svoje brikete, trave na sprehodih ni žvečla, včeraj in danes že cel dan spi in je nenavadno mirna. Kaj naj naredim?
Prosim za čimhitrejše odgovore!
Hvala



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 10 Oktober 2006, 09:48:44
Ali ima napihnjen trebuh?


urskasostar

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 10 Oktober 2006, 09:54:55
Meni se zdi da ne.  Vročine ima 80.1. Pozabla sem omenit da je stara 6 mesecev komaj.



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 10 Oktober 2006, 10:02:45
Jaz bi jo kar k veterinarju peljala. Naša je pred tednom dni v enem dnevu bruhala 30x (s tem, da je bila normalno živahna), dobila je tablete za pomiritev želodca, antibiotike, 3 ure je bila na infuziji (dehidracija). Na srečo je bilo vse ok - ni bila npr. zastrupljena.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #4 : 10 Oktober 2006, 10:32:43
Meni se zdi da ne.  Vročine ima 80.1. Pozabla sem omenit da je stara 6 mesecev komaj.
Ali lahko še enkrat napišeš vročino?
Belo penasto bruhanje je morda vzrok, da je kaj strupenega pojedla, rumeno pa je najbrž želodčna kislina. Če je zelo umirjena in če si mislila 40.1 je to vročina in bi bilo dobro, oz. nujno da jo čimprej pelješ k veterinarju,da ne gre slučajno za kako zastrupitev.
Pa sporoči kaj je?
LP


urskasostar

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 10 Oktober 2006, 15:35:43
Evo spet sem nazaj. Ruby še vedno samo spi, temperatura je 38,5. Jedla in pila ni ničesar, dala sem ji 1/4 ranitala (zdravnikov nasvet), bruhala ni več. Na trenutke bolj globoko diha. Ponavadi je zelo živahna, sedaj jo bom peljala k veterinarju. težava je v tem, da živim v grazu (študij) in da zvečer delam. jo bojo mogli starši pazit, same je ne morem pustit. upam da bo vse ok.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 10 Oktober 2006, 16:17:09
Daj ji nekaj proti dehidraciji, pri vet. lahko dobiš praške proti dehidraciji od pfizerja. Naj pije čim več tekočine, prisili jo in ji magari vodo vbrizgavaj v gobec z brizgo. Če je veliko bruhala je mogoče tudi danes zato tako mirna, ker je dehidrirala. Primi jo za vratno gubo in jo spusti, če se takoj povrne v prvotni položaj je ok, drugače ukrepaj kot sem napisala zgoraj. Probaj z dietno hrano, riž in pusto meso, da ji malo pomiriš želodec.

Upam, da bo čim prej bolje.

Lp nina





urskasostar

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 10 Oktober 2006, 16:54:51
Ruby je sedaj ponovno bruhala, ko je zaužila malo hrane. Vodo ji dajem z brizgalko, zdi se kar prisebna, sedaj celo malo hodi okoli.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #8 : 10 Oktober 2006, 21:13:35
Glede na napisano srčno upam, da bo preživela noč. Obstajajo tudi dežurni veterinarji.
lp


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #9 : 11 Oktober 2006, 12:15:30
Kaj novic? Držimo pseti, da je vse ok.



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 25 November 2007, 10:18:03
Bom kar tule vprašala.
Lump je včeraj bruhal po jutranjem sprehodu, potem je bilo cel dan vse ok (pojedel je malo krtine na sprehodu, pa to večkrat počne). Danes po jutranjem sprehodu mi je pobruhal postelju, potem pa normalno jedel. Na sprehodih je na flexiju, in ga budno opazujemo, ker je mojster v valjanju, tako da pojedel ni nič drugega, danes tudi zemlje ne.Tudi druge hrane ni jedel, ker je na dieti že več kot 1 mesec.
Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo?



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 30 November 2007, 15:45:54
Od zadnjič ko sem pisala je bilo vse ok, danes je spet zbruhal kar je pojedel. Potem pa šel pojest kar je od prej ostalo. Mogoče kakšen nasvet, karkoli???



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 30 November 2007, 17:11:25
Moja prejšnja psička je tudi nekaj dni zaporedoma izbruhala hrano in smo potem ugotovili, da je imela prehlajen trebuh...kaj nam je dal veterinar se ne spomnim več, vem pa, da smo morali pazit, da se voda ni shladila, pa da je vedno dobila topel obrok, ne mrzel, niti na sobni temperaturi ne, ampak bolj topel.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 19 December 2007, 16:47:27
Prejšni teden smo bili pri vetu, ker smo imeli kontrolo zaradi alergije, praskanja... Povedala sem tudi da je bruhal in sicer 3 vikende zapored (samo ob vikendih, najprej sob in nedelja, in potem samo nedelja, nedelja). Dobil je ranital, 1/4 tabletke pol ure pred obrokom. Do danes je bilo vse ok (9dni), danes je pa spet bruhal rumeno tekočino.
Ne vem a je mogoče to posledica, ker je šel na mizo in znosu nekaj stvari na posteljo  >:(  (pacek pa tega že nekaj časa ni počel, morm spet vse z mize začet pospravljat), kamenčke, lepilo in vse vrečkice odprl ali pa je to bruhanje posledica česa drugega? Pojedel pomoje sicer ni nič.

Kakšen nasvet???
Naj malo počakam (par dni) in grem potem k vetu?

Kako naj ravnam? Sem že čist zgubljena   :'( :'( :'(( najprej alergija, čeprav ne vemo na kaj, praska se še vedno kljub dieti, špricanju z frontlinom, pa še vneta ušesa je imel (edino tega smo se znebili), smo pa bruhanje fasali......
 



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 19 December 2007, 17:06:06
no, spet jaz......moj škot je bruhal na redni bazi (sprav vsak teden, potem pa že vsak dan)  rumeno tekočino (žolč) dokler nisem ugotovila, da je alergičen na piščanca...ko sem zamenjala hrano in sicer res dobro prebrala deklaracijo, da ni niter nobene piščančje maščobe ali kostne moke (to tako radi dodajo temeljenu mesu) se je bruhanje končalo...sedaj bruha le občasno, ko pač požre preveč trave ali pa listja.  ;)

držim pesri za vašega srčka, ker resnično vem kakšna muka je izganjanje alergij...kot bi se boril z mlini na veter!

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 19 December 2007, 17:12:47
Hvala za odgovor.

Ma men je čudno, ker je bilo en mesec na dieti vse super, potem kar naenkrat spet praskanje, bruhanje...
Kot pravim ne vem več...sploh to bruhanje mi je čudno, ker prej ni bruhal...
Včeraj sem poslala slino dr. Nabergoju, upam da bodo tam kej ugotovil, in se bo bruhanje, praskanje nehalo.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 19 December 2007, 17:28:36
mogoče je alergičen tudi na nekaj kaj je v tej dieti...recimo, ko sem jaz menjala na lamb and rice, pa je vsebovalo piščančjo maščobo (sem spregledala na začetku) je rabil približno en mesec, da je spet začel bruhat, meni nič jasno, spet bila v paniki, no, potem sem podrobno prebrala deklaracijo in videla, da sem to očitno med branjem v trgovini izpustila...sedaj je na čistem lamb and rice, brez problemov.....in naj še povem, da sem vse to mogla sama izbrskat kaj mu je, ker veterinarjem se niti sanjalo ni (so sumli na raka na želodcu, pa hotli gastroskopijo in ne vem kaj še vse delat...meni pa ni to šlo skupaj, saj je imel pes slabo leto  :-\ ) .....sedaj je že dve leti mir  :o

aja, čeprav to bolj paše k alergijam....poznam gospo, katere mačka je alergična na konzervanse.....5 let je hodila od veterinarja do veterinarja, mačka je bila že skoraj povsod brez dlake, zdravili so ji ščitnico, jetra, ne vem kaj še vse in nič od nič...potem se je ugotovila ta alergija in muca je spet perzijka in ni več E.T.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 19 December 2007, 17:38:52
Ja mislim da je veliko psov alergičnih vedno bolj na zadeve, ki so dodani briketom, konzervam v malih količinah - konzervansi, barvila, sredstva za predpripravo mesa, ... mah vprašanje kaj vse ne dajo v brikete.

Ker dieta očitno ne deluje, bi bilo smiselno zamenjati. Po možnosti na kakšno naravno hrano, če že ni variante da se mu kuha dietna hrana. Kakšno hrano pa je dobil?

Ja veterinarji znajo včasih fejat mimo kiksniti. Včasih jim gre predvsem za denar, in bodo zdravili vse kar je možno, samo najbolj očitne stvari ne (moje izkušnje z Nabergojom).


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 19 December 2007, 17:46:14


Ja veterinarji znajo včasih fejat mimo kiksniti. Včasih jim gre predvsem za denar, in bodo zdravili vse kar je možno, samo najbolj očitne stvari ne (moje izkušnje z Nabergojom).

to pa je tako res.....ne vem v čem je fora, saj se glas ja širi...jaz sem prelaufala že veterinarje od ljubljane do prekmurja (kjer sem trenutno stacionirana), bila tudi pri zelo cenjenih veterinarjih, ko jih na forumu zelo cenijo, pa mi niso znali pomagat...resnično imam smolo (pa ne rečem, da cel slovenski zbor veterinarjev nima pojma), resnično imam vedno neke probleme, ki se jih ne znajo lotit, pa morem sama vse izbrskat in vse izprobat, da pse končno ozdravijo. čeprav sem tukaj zelo zadovoljna do sedaj, morem rečt, da grem vedno skeptična in pripravljena z vsemi možnimi podatki iz vseh vetrov.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 19 December 2007, 19:11:02
Dobiva RC Sensitivity control, pa dve konzervi, v eni so ribe v eni pa divjačina. In potem sem lahko dodajala divjačino kuhano za priboljške, no jaz sem različno divjačino, ker mi takrat ni rekla, da bi lahko samo srno. Zdaj pa lahko dodajam samo kunca.
(Botticelli sej bi dala citat, pa ga ne znam :-[.)

Ma ne vem, kaj mislite, da bi potem probala spremenit dieto. Sej jaz bi kuhala, sam po pravic povedan nimam glih pojma o tem. Pa ne vem s katero hrano bi začela, pa bi se morala jit k vetu posvetvat?

Sej sploh ne vem, če to pisanje še spada sem  ???.



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 28 Julij 2008, 21:19:04
Spet jaz. To naše bruhanje je za pop... Bilo je kar dolgo mir, v bistvu po postu sodeč od lanskega decembra. Začelo se je predno sem naši nekajmesečni strogi dieti začela dodajati karkoli. In sedaj v roku 1 tedna je bruhal že trikrat. V bistu se najprej naje trave(pa vedno pazim, da ne muli), potem sledi bruhanje. Dala sem mu pratel danes, da nima kakšnih glist.
Kakšni predlogi zakaj se to ponavlja?



kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 28 Julij 2008, 21:40:48
Od takrat, ko imamo dve psički se tudi pri nas večkrat ponavlja bruhanje  :'(. Smo kmalu ugotovili zakaj >:D. Ker si pri igri izpulita dlako, se pozneje nažreta trave (kao čistita si želodec) in vse skupaj lepo izbruhata. Smo bili redno panični na začetku, vendar ko nam je veterinar potrdil, da je temu tako, smo se dokončno umirili.
In kao preprečiti bruhanje ??? Moramo ju paziti, da se preveč ne vlačita za dlako >:(, ampak to je spet druga zgodba.... :-\ ::) :-[


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #22 : 28 Julij 2008, 23:49:36
Po mojih izkušnjah in veterinarjevih nasvetih,divjačina ni najbolj primerna za psa...



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 29 Julij 2008, 08:54:05
Mi nismo na divjačini. Ampak na ajdovi kaši in ribah. Potem smo začeli dodajati krompir in pa 50g AG krompir in riba. Ampak se je ruhanje pojavilo še predno sem začela te stvari dodajati.