APBT-jka Shanna

Ribica_Tina · 6380

Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
: 14 Oktober 2006, 15:50:32
Da še jaz napišem nekaj o moji žabici.
Skotila se je 17.01.2005 v Postojni. Že čisto majhna je bila v leglu definitivno glavna ;) Videla sem jo 5. dan po kotitvi in jo šla obiskovati prav vsak konec tedna.

Takale je mala opica pri čisto rosnih mesecih ;D


Kaj lahko povem o njej? Je moj sonček, bitje, za katerega sem se odločila po kakem letu premišljevanja ali je to pravi pes zame ali ne...bo to neko agresivno bitje, torej natančno takšna, kot pasmo opisujejo ljudje. Ali pa bo to pes, ki me bo dopolnjeval. Ki bo točno to, kar želim da je. In dejansko je postala moja prijateljica, je nekdo, ki mi pomaga pokazati, kako zelo in kako hitro smo se ljudje pripravljeni motiti o komerkoli in čemerkoli samo zaradi splošnega prepričanja. Je namreč blazno scrkljano dete, ki ima res rada vsakogar. Pa je niti ne zanima, kakšne pasme je ;D
Njen karakter...najlažje bi jo opisala kot izredno trmasto, predvsem pa predano psičko. Je izredno navezana name, saj z njo preživim večino njenih pasjih dnevov. Doma jo obrkožajo otroci in uživa v iskanju mišk po bližnjem polju. S seboj jo vlečem, kamor se le da.

Obožuje tudi doooolge sprehode, predvsem pa je najsrečnejša psička pod soncem, če se želijo z njo igrati tudi kužki, ki jih sreča. Če jih njihovi lastniki seveda ne vlečejo okoli naju :P

Aha, da ne pozabim. Obiskujeva tudi šolo. Trenutno Rally Obedience 2. Rada dela, predvsem pa je ugotovila, da se da lastnico prinesti okrog na tisoč in en način ::)

Še njene slikce

Shanna in moja nečakinja Sandra


Ko je letos po nesreči malo zaplavala (vode namreč ne mara). Drugače gre notri samo do globine, kjer lahko še stoji


in opazovanje s plaže


Ostale vidite na ribica.moj-album.com



Lola

  • Gost
Odgovori #1 : 14 Oktober 2006, 16:36:45
ful je lepa, lepe so tudi slikice!



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #2 : 14 Oktober 2006, 18:02:47
Prov res ena fletna pesjanka. 8) Mmm, ta zadnja slikica te pa čist potegne noter v morsko vzdušje... :D :D


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 14 Oktober 2006, 19:45:11
Ful je cartika tam ko je še mala  :-* tam ko je pa starejša je pa ena fletna gospodična ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 15 Oktober 2006, 08:19:51
Dober opis in lepe fotke :)..lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #5 : 15 Oktober 2006, 12:34:49
Lep opis in še lepša psička  :-* :-*



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 15 Oktober 2006, 12:46:53
ooo, hvala :-[ Shanna in jaz sva kar malo zrastli od vseh pohval ;D

včeraj pa smo dobili še enega člana na počitnice - ježka, ki se smuka po našem vrtu. baje, da je fino, če mu pomagaš prezimit, tako da bo danes v delu njegovo prebivališče, spomladi pa ga vrnemo nazaj v naravo ;)
pa ga bom kaj poslikala, ko se bo malce navadil na nov domek.


sicer sem pa na tem forumu zasledila malo pripadnikov psov tipa bull. zato sem bila tudi malce skeptična glede predstavitve ::)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #7 : 15 Oktober 2006, 13:24:24
Tina lepa predstavitev tvoje lepotičke!  :o
Sicer se pa najina kužona že poznata - imam bernca Astorja, ki se je s tvojo Šano že nekajkrat igral, ko ga je mami peljala na sprehod (na sv. Ano). Tako, da midve se sicer še nisva srečali, ampak bi se lahko kdaj zmenili za "randevu", ko smo že tako blizu.  :)

Sem našla še eno fotko iz Ane (ko je mami bila gor z Astorjem) in je zraven tudi Šana a ne? :)



Lp,
Mojca


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 15 Oktober 2006, 13:45:59
Citiraj
sicer sem pa na tem forumu zasledila malo pripadnikov psov tipa bull. zato sem bila tudi malce skeptična glede predstavitve Roll Eyes

to še ne pomeni, da jih ne maramo :P

Je pa punca res simpatična, sploh tista fotka ko je bila še mala, je da bi jo človek kar pojedel.  :-*

Lp nina



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 15 Oktober 2006, 14:54:44
Aho!
Zelo luškana psička, pravi srček  :-* :-*
Lp
Ana


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #10 : 15 Oktober 2006, 18:44:25
Šana je res en tak cuker!  :-* Ob pravi priložnosti ti takoj prilima en slinast poljubček  ;)

Pa še ena moja fotka od Šane  ;)


Se vidimo na treningu!  :)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 16 Oktober 2006, 13:00:54
ne, mislim, da sem Astorja spoznala kar jaz ;) drugače gre pa tudi moja mami s Šano velikokrat na sprehod, ja (vsak dan). Astor je res en teliček ;D za zmenke smo pa vedno. edni problem se je začel pojavljati pri naskakovanju s strani samcev. če pes poizkusi in ga lastnik kontrolira, ni panike. v kolikor začne pretirano riniti proti Šani, se začne umikat in opozirlno šavsat...za kar mi je res hudo.

Sem pa že Rinchy morila, če pozna kakega Astorja oziroma če je mogoče od Rine bratec ;D Rinchy pa res pozna Šaniko s temile svojimi poljubčki ::) med drugim hoče Šana Rino vedno prepričat, da bi se med poukom šli malo igrat :P pa drugače Šana obožuje bernce oziroma sploh vse prijazne kužke.

zadnja slikca, ki jo je objavila Rinchy je pa iz tekme RO1 (zaradi katere sem še vedno malo v zadregi  :-[)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #12 : 16 Oktober 2006, 14:56:40
Tina,zgleda se takrat nekako nisva razumeli  ;D Astorja poznam,sta si pa z Rino kar fajn podobna.Oba približno enako obarvana,polna energije,pa verjetno bi se našlo še par skupnih točk ;)

Citiraj
zadnja slikca, ki jo je objavila Rinchy je pa iz tekme RO1 (zaradi katere sem še vedno malo v zadregi  :-[ )
nevem zakaj bi bila v zadregi.Vročina naredi svoje,sicer sta pa po premoru ful napredovali.Pohvalno!  :-*

Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #13 : 16 Oktober 2006, 14:59:01
zato sem bila tudi malce skeptična glede predstavitve ::)

Zakaj  :o Nekateri jih obožujemo  :D :P Pošlji Šani en  :-*

Lp, maja



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 16 Oktober 2006, 15:07:52
Šana je ravno zdajle zdraven mene v svoji vreči...je blazen razvajenček in ji pozornost neizmerno prija ;D

ne, Rinchy...saj sem te zastopila. mislila sem, da je Astor morda bratec od Rine. rekla pa si, da ga poznaš, samo da Rina nima "žlahte" po imenu Astor na tem koncu. sta si pa res kar podobna. Šanina bernka je pa Tara (od sestrične kužika), scythe jo je videla. brez tiste pa res ne more ;D zato me vedno vleče k vsakem berncu, ki ga vidi. jih je na ta račun enkrat skoraj pokasirala :( so pa meni osebno (bernci) tudi ful všeč. tako scrkljana bitja...niti enega še nisem videla, ki se ne bi hotel crkljati, pa niti enega, ki ne bi bil nor na hrano ;)





scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #15 : 16 Oktober 2006, 18:06:35
Tina: Ja Taro tudi "poznam" - pač kolikor uspem kdaj videti kaj na kakšnem sprehodu. Samo sedaj bolj malo (v bistvu nič) ne zahajamo na Ano - se izogibamo gozdov zaradi teh vab za lisice (cepljenje proti steklini). Tako da največ prakticiramo barje, ki ga imava praktično pred nosom.
Se pa ne sekiraj, če Šana opozori samčke, ki naskakujejo! V bistvu je to prav. Ker to ful pomaga pri "vzgoji samčka".  ;D Astor sicer ne naskakuje fanatično - mogoče kdaj poizkusi, takrat pa ga itak takoj dol vržem, ker jaz ne toleriram tega.  ::) Mislim kdo pa misli da je, da lahko naskakuje....  :D
Se bomo enkrat zmenili....samo, da se jaz navadim na tale nori urnik na faxu. Sem pa najbolj za kakšen vikend, ker ostale dni sem najmanj do 5ih vedno na faxu. Kar je malo pozno...  :-\

Sem pa ravno danes spoznala apbtjko Rubi - od sošolca psičko, ki je ful podobna Šani. Je pravi cukrček in komaj čakam, da spoznam tudi Šano. :-*


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 18 Oktober 2006, 21:30:12
no, evo...pa mamo zmenek za zmenek ;D lahko se zmenimo tudi na Ponikvah..

v katero šolo pa hodiš z Astorjem? sicer pa tudi jaz rada zahajam na Barje. sploh med vikendom, ko na Ani mrgoli izletnikov...ali pa jo mahnem proti Planinici. tudi tam redko koga srečam.  če si za, ti samo sporoči. popoldne sem večinoma vedno na voljo. pa med vikendi, seveda ;)



Pitbullka

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 15 Februar 2014, 17:27:45
ful je lepa :)