Dobiček od legel ?!

čajanka · 85213

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #30 : 16 Oktober 2006, 16:37:24
Če se gremo ugotavljanje dobička, potem moramo upoštevati tudi vse stroške, ki jih imamo s psico. In stroške dela seveda. (oboje je zanemarjeno tudi v zgornjem izračunu, prav tako v zgornjem izračunu manjkajo stroški razstavljanjai). Če se gremo hobi vzrejo, potem lahko oboje zanemarimo, ampak potem ne moremo govoriti o dobičku, ki naj bi od njega plačali davek - saj za to se je pa v začetku šlo, a ne.


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #31 : 16 Oktober 2006, 16:48:32
Ja, se delno strinjam. Stroske z psico...ampak odsteti tiste stroske, ki bi jih vseeno imeli, ce nebi imeli breje psice. Glede vrednostenje dela. Svojo "pasjo delovno uro" lahko ovrednotim na 5 jurjev... z psi prezivim 12 ur dnevno (pa ceprav me mogoce sploh videli nebi). To pomeni da lahko tako zelo dvignem ceno mladicev? Kdo jih bo pa kupil, ce bo zraven vracun se moj kot zafran drag "svic"?

Ce prav razumem se vzreja deli na "vzrejo" in "hobi vzrejo". In si tisti, ki se ukvarjajo z vzrejo in jim ni samo hobi zasluzijo velike neobdavcene dobicke? In ubistvu ne gre vec za vzrejo..ampak "podjetje", ki proizvaja pse za zaluzijami dobrih rodovnikov, kvalitetnih psov... psi so delezni vsega in se vec, zato ker vedo da je to "trzno blago" ? Upam, da jaz nisem zivela v zaluzijah in upala, da ni tako.

Ponavljam, nic nimam proti raznim vzrediteljem..in se strinjam, da mora za njihovo delo tudi kaj pricurlja v mosnjicek.. po drugi strani me pa sili na smeh, ko se vidijo konkretni izracuni pa nekateri se kar zagovarjajo, da je vzreja minus. Lahko je, lahko ni. Drugace pa vsakemu, ki vzreja dobre pse in za njih ustrezno skrbi privoscim dobicek v najvisji meri in cim manj problemov z leglom...samo nekatere stvari mi niso jasne.


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #32 : 16 Oktober 2006, 17:02:01
Citiraj
Ce prav razumem se vzreja deli na "vzrejo" in "hobi vzrejo". In si tisti, ki se ukvarjajo z vzrejo in jim ni samo hobi zasluzijo velike neobdavcene dobicke? In ubistvu ne gre vec za vzrejo..ampak "podjetje", ki proizvaja pse za zaluzijami dobrih rodovnikov, kvalitetnih psov... psi so delezni vsega in se vec, zato ker vedo da je to "trzno blago" ? Upam, da jaz nisem zivela v zaluzijah in upala, da ni tako.

Kje pa je meja med ˇ"vzrejo" in "hobi vzrejo". Kje so sploh tiste ločnice ??? Je mar nekdo z 10 in več psi "hobi vzreditelj".
Zame ni.     



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #33 : 16 Oktober 2006, 17:09:40



Vidim, kako neznansko lahko je pomnožiti ceno za enega psa (ni važno ali je 500 eur ali pa 1000 eur)s

številom mladičev, najboljše kar z 10 ali 12, da se več sliši  ;D in pridejo ven krasne številke, ampak dragi moji, če nočete
 
razumeti kaj vse s seboj potegne vzreja, kot so napisali deteljica, lanabela pa valvasor(mogoče še kdo, oprostite če sem koga

 izpustila) dajte probat sami, pa boste imeli izračun kar doma in če bo vse po sreči tudi nekaj dobička.

lp erika


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #34 : 16 Oktober 2006, 18:14:50
Saj se vidi, kdo je že imel kakšno leglo, kdo pa samo fantazira.
Point je v tem, da se pri nas lahko gremo samo hobi vzrejo, kjer je morebiten dobiček sicer dobrodošel, ni pa edino merilo. Profesionalne vzreje pri nas, vsaj kolikor je meni znano ni, razen če sem štejemo tiste, ki večinoma prepreodajajo, občasno pa za dodatek še malo vzrejajo.
Vprašanje pa je bilo: ali vzreditelji plačujejo davek od dobička na leglo. (če ga ne bi ga pa morali) In če govorimo o profitu, je potrebno upoštevati vse stroške. Torej tudi čisto vse stroške, ki jih imamo s psico od A do Ž (ravno tu je tista rezerva, kjer lahko šteparji kujejo dobiček - zmanjšajo stroške za psico med drugim tudi s tem, da se je znebijo takoj, ko ni več za vzrejo).
Tudi še nekateri niso doumeli najbolj osnovne zakonitosti - da ceno določa ponudba in povpraševanje. Lahko sicer nastavim ceno na 1000 evrov, ker smatram, da so mladiči dovolj kvalitetni in to ceno povsem opravičujejo - OK, ampak prodala jih pa niti slučajno ne bom. Sicer pa, poskusite, pa boste videli, kako boste zlahka obogateli.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #35 : 16 Oktober 2006, 19:58:53
Jaz bi samo nekaj dodala:

Če bi se npr. nam šlo za dobiček - bi že na začetku bankrotirali.
Poleg štirih nemških dog - dosedaj samo Klaudija zrela za mladiče imamo še 3 druge pse, eno psičko redno šolam, najmlajša trenutna obiskuje tečaj male šole. Da ne govorim o tem, da smo to leto prilagodili vso okolico in spodnje nadstropje v hiši samo za pse, da je treba pse hraniti, da smo morali kupiti primeren avto, .....

Jaz pravim takole: Če ves tisti dobiček, ki ti ostane (čeprav ti v našem primeru skorajda ne ostane) naprej vlagaš v dobro pasme in svojo vzrejo potem je to zelo dobro. Mi bomo npr. s tistim "dobičkom" posodobili centralno v pasjem nadstropju  (da bo čimbolj varčna). Vendar je problem v tem, da smo trikrat več denarja prej v vse skupaj vložili, tako da to je prej vlaganje v sklad kot pa kaj drugega. Pri oddaji mladičev nam je prvotno, da psi dobijo dobre domove. Cene so nam sekundarnega pomena.

Kar se pa tiče dohranjevanja pa naslednje: mislim, da vsak začne pri dveh tednih mladiče dohranjevat, ker drugače  :'(



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #36 : 16 Oktober 2006, 20:00:52
Vsi tisti , ki vzrejajo bi po mojem morali imeti prijavljeno dejavnost (lahko tudi dodatno popoldansko) od katere bi se plačevalo davek na dobiček, saj je to seveda vir dohodka. Seveda bi se moralo od prihodkov od prodaje mladičev (za nekatere nevedneže to pomeni tudi čisti dobiček) odšteti vse odhodke oz stroške, ki se jih ima z leglom. Po mojem bi v takem primeru najvišji strošek predstavljalo delo dobrega vzreditelja, ki se mi zdi da se pri vse tej debati odrinja ob stran. In navsezadnje, zakaj se njihovo delo vzrejanja ne bi dobro plačalo! Jaz nimam prav nič proti, da dober vzreditelj tudi dobro zasluži, ... raje dam malo več denarja vzreditelju, ki vem, da se je resnično potrudil okrog legla, kakor pa malo denarja pasjem šteparjem.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #37 : 16 Oktober 2006, 20:02:51
Kar se pa tiče dohranjevanja pa naslednje: mislim, da vsak začne pri dveh tednih mladiče dohranjevat, ker drugače  :'(
Ne, jaz sem 21. dan  :P .


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #38 : 16 Oktober 2006, 20:19:12
Vsi tisti , ki vzrejajo bi po mojem morali imeti prijavljeno dejavnost (lahko tudi dodatno popoldansko) od katere bi se plačevalo davek na dobiček, saj je to seveda vir dohodka. Seveda bi se moralo od prihodkov od prodaje mladičev (za nekatere nevedneže to pomeni tudi čisti dobiček) odšteti vse odhodke oz stroške, ki se jih ima z leglom. Po mojem bi v takem primeru najvišji strošek predstavljalo delo dobrega vzreditelja, ki se mi zdi da se pri vse tej debati odrinja ob stran. In navsezadnje, zakaj se njihovo delo vzrejanja ne bi dobro plačalo! Jaz nimam prav nič proti, da dober vzreditelj tudi dobro zasluži, ... raje dam malo več denarja vzreditelju, ki vem, da se je resnično potrudil okrog legla, kakor pa malo denarja pasjem šteparjem.

Super si napisala!

Vendar govorim ravno o tem, da če seštejemo vse stroške, ki jih ne bom ponavljala prideš na minus, minus, minus in še enkrat minus. Uf, če bi še delo računali  :'( :'( :'(  Praktično sploh ne vem, kako bi živela brez tega. Zjutraj poštimam pse,naredim svojih 8 ur za plačo, potem rihtam pse, potem sprehodi, potem šolanje (vsak dan med tednom - včasih tudi za vikend) pa še tale forum, pa še članki za časopis, pa še lastni zapiski, in preučevanje genetike in rodovnikov, pa obiski, pa telefoni...... Če bi tole brala moja mama bi me imela še za bolj noro.  ;)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #39 : 16 Oktober 2006, 20:19:42
Ne, jaz sem 21. dan  :P .

O.K. ampak dohranjevala si jih pa vseeno  :P ;) :)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #40 : 16 Oktober 2006, 20:43:07
To s prijavljeno dejavnostjo vsekakor ni slaba ideja, ker bi šteparji in nevestni vzreditelji vsaj malo pomislili, preden bi se šli v to. Vendar menim, da je vse skupaj malo utopično, ker preprosto ne bo dovolj nadzora nad zadevo. Vestni vzreditelji bodo lepo plačevali davek od dobička, čeprav dvomim, da bodo prav veliko davka plačevali, če štejemo vse stroške, ki jih imajo s samo vzrejo. Tisti drugi, ki imajo pa dejansko pse samo zato, da jih štepajo, bodo pa to delali naprej na črno smo spet v slepi ulici. Razen, če bi se uvedel res dober nadzor (naša država že sedaj nima nadzora nad gospodarstvom in dvomim, da bi bilo tukaj kaj drugače). Potem nastane težava recimo, če imaš doma samca in ga pač nekdo hoče imeti kot očeta mladičkov. Kaj v tem primeru? Moraš odpreti tudi ti dodatno dejavnost in prijaviti prihodek? Potem je najbolje, da že v osnovi, ko kupiš psa, prijaviš dejavnost, ker pač nikoli ne veš in shranjuješ račune od razstav, tekem, vzrejnih pregledov, veterinarskih stroškov in podobno... Meni je vse to preveč zakomplicirano, da bi bilo dejansko uresničljivo.

Mi je pa zanimiva ideja uvedbe DDV-ja na pse... Saj to potem veste, da bodo psi dražji potem za 20% (ali 8,5%, če bi bila nižja stopnja)? To je pa pri psu kar velik denar... Dvomim, da bi kdo potem dejansko šel kupovati psa z računom (vsaj glede na našo mentaliteto). Razen če nisi DDV zavezanec in lahko DDV od psa odbijaš... Jaz bi v tem primeru šla psa kupit sigurno nekam v tujini (to že itak planiram za naslednjega)...

Mislim, da resnim vzrediteljem ne bi smelo biti toliko do denarja kot pa do tega, da vzrejajo zdrave in tipične primerke pasme in da naredijo nekaj dobrega za pasmo samo. Eni še vedno ne ločite resnih vzrediteljev od šteparjev. In eni še vedno ne razumete, da dokler bo povpraševanje, bo tudi cena temu primerna.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #41 : 16 Oktober 2006, 20:53:58
Naši so bli dohranjeni bolj ko ne od prvega dneva, ker jih je bilo 10 in je bila mama prve dni precej izmučena  :)

Kar se dobičkov tiče...Vzrediteljica si je pokrila stroške legla brez da bi vračunala vzrejni pregled in razstavo pa še paritev + ena mladička je pripadla meni  ::) Je pa bilo veliko število mladičev doma do 3 meseca, za dve bi bilo treba všteti še prevoz v slovenijo, trikratno cepljenje, drugi veterinarski pregled + potrdilo, potrni list, za eno mladičko se eksport rodovnik že rihta za drugi dve bo še potreben torej se sroški z leglom še niso zaključili  :-\ Zaslužek? Kje že? Se pa še spomnim kako težko je verjeti da vzreditelji nimajo zaslužka dokler sam malo ne vidiš (pa ni bilo moje leglo sem ga pa precej spremljala) kako stvari potekajo. Če pa pomislim še na vrhunske vzreditelje (cene mladičev so sicer višje), ki s svojim psom opravijo tolikšno in tolikšno število razstav tako in tako daleč potem pa še parijo daaleč stran... Jaz pridem z računi v minus, v najboljšem primeru na nulo. Obdavčitev  ;D Česa že?

Davka bi se pa kljub "obračunanju" stroškov kar precej plačevalo...razlog? NIKOLI ne bo država upoštevala vseh stroškov. Prišli bi do prijave legla, rodovnikov mogoče še do cepljenj. Stroški vzrejnih pregledov, skočnin, razstav bi bili seveda spregledani ker to nebi spadalo k leglu. Ostanki denarja so pa s takim izračunom blazni  ::)

Zakoni sami po sebi nekateri niso zanič...samo ko bi se jih bolj upoštvalo oz. nadzorovalo  ::) Sem mnenja da nam nebi pomagali niti zakoni nordijskih dežel (ki so v nekaterih pogledih super) če nebi nihče nadzoroval izvajanja  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #42 : 16 Oktober 2006, 21:02:44
Mislim, ne vem, zakaj ne bi vzrejnih pregledov, posebno pa skočnin upoštevali. Brez skočnine, ni legla... Brez vzrejnega pregleda ni legla in konec koncev brez udeležitve številnih razstav in tekmovanj (poslušnost, agility in podobno) pes ne dobi svoje cene in tudi cena mladičev ne bi smela biti visoka.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #43 : 16 Oktober 2006, 21:07:14
Hehe meni je to jasno ampak postavi se na stran države...vzrejali bi lahko brez razstav torej zakaj bi se mi prikrajšali za dinarčke - naj vzreditelji spustijo razstave. Pa dobi račun za skočnino, vzrejnega pregleda ti prav goovo ne bi upoštevali pri vsakem leglu (navsezadnje se ga opravlja le enkrat - ok saj je treba plačat podaljšanje)....

Res misliš da bi bilo fer? Jaz ne verjamem.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #44 : 16 Oktober 2006, 21:11:30
Vse to spada v stroške vzrejanja in če bi imel nekdo prijabljeno  dejavnost, bi se moralo upoštevati. Kaj pa se dejansko lahko upošteva kot strošek pa je tudi odvisno od posameznega davčnega nadzora.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #45 : 16 Oktober 2006, 21:34:35
Citiraj
ki s svojim psom opravijo tolikšno in tolikšno število razstav tako in tako daleč

Jaz osebno tukaj razmišljam malo drugače.
Kot je nekoč na enem forumu že zapisal eden od vzrediteljev-"Razstave so moj hobi in zakaj bi jih obešal bodočim kupcem?"


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #46 : 16 Oktober 2006, 21:46:36
He, he, potem bi lahko hodili po pse samo še v zavetišče in k preprodajalcem. Vzrejal jih ne bi nihče več - vsaj dobrih ne. Pa kaj mislite da preprodajalci in tisti, ki od kinologije živijo pa zraven še malo vzrejajo nimajo že zdaj lepo legalno prijavljene dejavnosti in jim nihče nič noče.
In še enkrat: v stroške vzreje kot dejavnosti se šteje vse - od ureditve prostorov, nakupa psice, vseh stroškov za psico, vseh stroškov z leglom, stroški z pridajo (oglaševanje)....In ne nazadnje tudi delo. Potem pa bi moral zraven prišteti še vse stroške v zvezi s knjigovodstvom in drugo administracijo ki gre k dejavnosti. Davka od dobička ne bi bilo (to so že dokazali primeri v tujini, ko so hoteli obdavčiti malo vzrejo). Bilo bi pa precej še dodatnih stroškov.


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #47 : 17 Oktober 2006, 08:16:08
He, he....če vzreditelji ne bi bili tako "požrešni" in vmes med silno ljubezen do psov vkalkulirali še vse razstave, pesjake in vse ostale mogoče stvari, pa mogoče preprodajalcem posel tudi ne bi tako cvetel, saj bi si vsak pasjeljubec lahko kupil psa s papirji, kajne?!


_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #48 : 17 Oktober 2006, 09:04:36
Ne razumem, zakaj je nekdo požrešen, če za svoje delo kaj zasluži in je zanj enkrat več drugič manj plačan, odvisno od legla. Kaj potem so vsi, ki imajo dobro plačo požrešni  ???
Jaz privoščim vsem dobrim vzrediteljem, da so za svoje delo dobro plačani...če pa država od njih nič ne pobere, pa njen problem.


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #49 : 17 Oktober 2006, 09:17:14
Požrešen zato, ker se mi zdi, da so se v parih letih cene drastično zvišale, tako, da niti ena povprečna slovenska mesečna plača ne zadostuje več za enega pasjega mladiča. Zato.

Tud jaz privoščim dobrim vzrediteljem pošteno plačilo in čimveč uspeha pri vzreji, pa čim manj težav in bolezni; nekje pa tudi mora biti razumna meja. Žal pa se mi dozdeva, da se enim vseeno gre samo za denar, vse ostale dejavnike pa zanemarijo. That' s it.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #50 : 17 Oktober 2006, 09:38:10
Požrešen zato, ker se mi zdi, da so se v parih letih cene drastično zvišale, tako, da niti ena povprečna slovenska mesečna plača ne zadostuje več za enega pasjega mladiča.
Cene mladičev so se v par letih zvišale predvsem, ker se vzreditelji prizadevajo, da bi cene dosegle isto višino kot so npr. v razvitih državah. Lahko povem le za novofundlandce, da je v lanskem letu veljala najnižja cena mladiča 750 evrov, in naj se  ne bi  prodajali po manj, vse to pa je stvar posameznega vzreditelja, ali se bo držal dogovorjenih cen (tihi dogovor) ali ne. Lahko nekdo prodaja tudi po manj, ampak potem se bo potem splošna cena spet znižala, to pa ni v interesu vzrediteljev. Res je, da je pri nas standard oz. plače nižje kot v tujini, ampak kar se pa tiče stroškov vsega (hrana, obleka...) so na isti ravni ali višje. In zakaj ne bi tudi cene mladičev mogle doseči cen kot so v tujini, če so že vsi drugi življenski storški na približno isti ravni?!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #51 : 17 Oktober 2006, 09:39:25
Mene tudi nič ne moti, da DOBER vzreditelj zasluži pri leglu. Saj navsezadnje je v vzreji tudi njegovo delo, znanje, izkušnje... In pes JE luksuz! Ne vem, zakaj bi jih vsi morali imeti? A ko pa zboli, ga pa prepustiš usodi-kar bo pa bo (ker ni denarja za veterinarja)? Da ne omenjam pasje šole in vse kar spada zraven.

In meni je kar všeč, da imajo psi tako ceno-ker potem ga ne kupi vsak, ki mu danes na pamet pade, da bi bilo fajn imet psa ::) da ne omenjamo otroke-mama, mi bi imeli pa psa! Ja, valda, psa se kupuje kot kilo kruha ::) (to bo spoznal vsak, ki bo imel kdaj kakšno leglo).



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #52 : 17 Oktober 2006, 09:44:41
Samo ce je pes luksuz (s cimer se popolnoma strinjam), niso potem legla se vecji luksuz? 8)

Citiraj
In meni je kar všeč, da imajo psi tako ceno-ker potem ga ne kupi vsak, ki mu danes na pamet pade, da bi bilo fajn imet psa

Ne, seveda ne. Matosi gre pa posel tako dobro zaradi... ::)

battito animale


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #53 : 17 Oktober 2006, 09:52:51
Lilit:
Citiraj
OK, samo ce je to civava, papillon...?
Oni pa nimajo po 8 in več mladičev. Če imajo enega so lahko srečni.

Ja, imeti leglo je luksuz, ker ni lahko v dveh mesecih "zmetat" za leglo več kot pol miljona sit...

Matoša ima posel, ker ljudje kupujejo pse kot kruh-greš k njemu in poveš barvo, velikost, dlako in dobiš v enem tednu ::) Ravno pravšnje za slovence :-\



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #54 : 17 Oktober 2006, 10:01:50
A ko pa zboli, ga pa prepustiš usodi-kar bo pa bo (ker ni denarja za veterinarja)? Da ne omenjam pasje šole in vse kar spada zraven.

Potem misliš, da če za psa odšteješ 1000 ali več EUR, da je to garancija, da bo pes šel k veterinarju? Daj, daj....

Če je leglo tak luksuz, kot trdi dog4ever, potem bo pa res treba Simiču na DURS predlagati, da ga obdavči... ali pa da se vzrediteljem da kakšno subvencijo, npr. kot otroški dodatek....he, he.




_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #55 : 17 Oktober 2006, 10:09:35
ne, ni garancija, samo je pa večja kot pri tistih, ki sem ji zdi 30 jurjev ogrooooomno za psa. Aja, pa psice so ponavadi po 25 jurjev :-\.

Sicer pa je ta debata čisto zašla. Stanje je tako kot je, če komu ni všeč, naj se pritoži. Če bi kdo rad zaslužil, naj gre v vzrejo pa bo videl, ali so res gromozanski zaslužki ali ne :P



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #56 : 17 Oktober 2006, 10:18:03
Sicer pa ne vem, zakaj se tako razburjate. Tudi jaz menim, da je Merčo predrag, pa ne grem obtoževat firme, da preveč služi in da so premalo obdavčeni :P In kupim tak avto, ki je primeren moji kupni moči. Pa ne mi sedaj nazaj metat, da primerjam avto in psa, ampak je samo primer nečesa, kar lahko kupimo v različnem cenovnem razredu in kupec sam odloča ali bo dal več za kvaliteto in znanje ali ne.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #57 : 17 Oktober 2006, 10:24:35
Če je leglo tak luksuz, kot trdi dog4ever, potem bo pa res treba Simiču na DURS predlagati, da ga obdavči... ali pa da se vzrediteljem da kakšno subvencijo, npr. kot otroški dodatek....he, he.
Ja, ja subvencije, ampak potem bodo ratali kot kmetje...... več subvencij kot dobijo, bolj jamrajo.

Če bi prišlo do tega, da se dobiček vzrediteljev obdavči, bi po moje bilo dobrih vzrediteljev vedno manj, šteparjev ala Matoša pa vedno več.

Stanje je tako kot je, če komu ni všeč, naj se pritoži. Če bi kdo rad zaslužil, naj gre v vzrejo pa bo videl, ali so res gromozanski zaslužki ali ne :P
Ja, pa naj ima še smolo oz. da ne steče vse gladko kot ponavadi rata kmečkim psom.


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #58 : 17 Oktober 2006, 10:45:20
Ampak, če kupuješ Merčota veš, da ne kupuješ samo kvaliteto in znanje, ampak tudi IME. Boljši vzreditelj ima tudi "boljše" ime. Saj je povsod tako.
Lp, T.



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #59 : 17 Oktober 2006, 10:48:49
Še nekaj: naj se vsak, ki je proti (velikim) zaslužkom vzrediteljev spomni, koliko dela je imel, ko je pripeljal 8 tedensko kepico domov (z vsemi-hranjenjem, igranjem, učenjem, učenjem sobne čistoče, navajanjem na miljon stvari). No, in pravi vzreditelj to počne od 4. tedna dalje z osmimi ali več mladički! Zato pa pravijo, da vzrejajo zaradi ljubezni. Ja, ker imeti doma bando 12-tih hudičkov ni mačji kašelj. Ker to ni tako "simpl", da jih zapreš v kotišče in pustiš tam do 8 tedna, ko jih prodajo. Samo Blumino vprašajte, koliko časa je njena družina prebila s tamalimi, da so jih socializirali in učili... če tega ne delaš iz veselja, potem je res garaško delo.

In ponavljam, niso vsi vzreditelji rodovniških enaki-eni bolj poskrbijo za leglo, drugi manj. Zato pa je iskanje in obiskovanje vzrediteljev preden si dokončno izberemo "našega".

Imam pa eno vprašanje za tiste, ki pravijo da je pri rodovniški vzreji full "keša" ;D: zakaj je potem toliko nerodovniških legel? Tam se mladički prodajajo po 30, 40 tisoč. S tem si še osnovne nege za mladičke ne pokrijejo. Zakaj torej ni več rodovniške vzreje, če je v tem toliko zaslužka? ??? (to se jaz namreč že nekaj časa sprašujem)