Junior handling

**Jackie** · 355841

*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #390 : 09 Maj 2008, 20:36:02
Moja je tudi zelo vodljiva s tujci, tako da to ni problem. Ni bla pa še nikoli v JH ::), tako da ne vem kako bi znala vse te likce in to :S. Greva pa v nedeljo, lahko jo kdo poskusi pred razstavo da vidmo kako bi ona to delala :D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #391 : 11 Maj 2008, 09:09:09
Hojla!

Še eno vprašanje imam  :-[
Ugotovila sem namreč, da je urnik tak:
7.00 – 9.30: Dovod psov
10.00 – 15.00: Ocenjevanje psov
13.00: Otrok in pes – Junior Handling

15.30 – 17.30: Izbor najlepšega psa razstave - Best in show
torej se jh in navadno ocenjevanje prekrivata. Kaj če mora bit pes glih v ringu ko se začne jh? Kako se to uskladi?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Kateeq

  • Gost
Odgovori #392 : 11 Maj 2008, 09:17:25
Sara, to pomeni da sodnica ob 13 začne "delat" sepravi lahko od 13h naprej prideš... Tu pa ni točno določenega urnika in prideš, ko prideš, važno je, da prideš do 15.30 oz. do začetka defileja, fino je malo prej. ;)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #393 : 11 Maj 2008, 15:25:46
*sara* tko kot je rekla Kateeq od 13h naprej (mislim, da do 15h) se prijaviš. To traja kakšnih 5 - 10 min. Ker niso vsi tekmovalci naenkrat tam. KO se prijaviš, ti sodnik pove, kdaj moraš priti potem. Ponavadi je finalno tekmovanje ob 15h pred izborom za BIS. Nekateri sodniki pa naredijo finalno vajo in se na finalni vaji odločijo, kdo bo na prvih 5h mestih.  Nekako tako..upam da ti je to kaj pomagalo  :)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #394 : 11 Maj 2008, 15:41:41

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #395 : 11 Maj 2008, 17:15:14
Je pomagalo kaja, hvala ;).
Tosy s to knjigico tle je pa super ideja, ne bo več treba fehtarit ljudi da pošiljajo okoli :) Hvala

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #396 : 11 Maj 2008, 18:32:21
No tako kot Kateeq bi prosila če ima kdo psa za posodit za Hrušico (v soboto) bi se priporočala. Drugače pa tudi moji sestri, ki bo poskusila tekmovati v Senior Handlingu v soboto.  :)



Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #397 : 11 Maj 2008, 20:05:46
A-Tsa-Rja kukr sem nazadne vidla na rastavi ti je eva kr lepo hodila tko da jz bi ti jo komot lahko posodla  :)

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #398 : 11 Maj 2008, 22:04:09
Ja to je res...Sam nwm kk bi se obnašala če bi tebe zram vidla ??  ??? Možnost je...  ;)



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #399 : 12 Maj 2008, 09:59:35
No takole! Pa mi je koncno le uspelo dolocit datum za naso JH tekmo!
Torej, vabljene v nedeljo, 18. maja, ob 15.uri v Menges, Slovenska cesta 5.
Pravila in program ostajajo nespremenjeni, zato kar se enkrat kopiram prvotno vabilo:

Vabljeni ste čisto vsi: tokrat tudi tisti, ki imate nerodovniške pse (ali mešančke) pa bi se radi preizkusili v junior handlingu. Tekmovanje oziroma bolj srečanje bo sestavljeno nekako iz treh delov:
- vaja (tukaj bomo zaposleni čisto vsi-tisti, ki že poznamo pravila junior handlinga bomo pomagali tistim, ki jih še ne poznajo)
- tekmovanje (ki bo potekalo v dveh starostnih skupinah, sodnica pa bom tokrat kar jaz  Tongue )
- druženje (namenjeno kakšnim pasjim debatam in seveda temu, da se imamo fajn in se malo spoznamo, rečemo kakšno na temo razstav, junior handlinga...)

Starostna omejitev navzgor je 18 let, navzdol je ni. Prav tako ni kakšnih posebnih omejitev glede kužkov, razen tega, da so zdravi in da jih vodnik obvlada (!) ter da niso agresivni do drugih psov in ljudi. Če kdo nima svojega (primernega) psa je seveda vseeno vabljen, tekmoval pa bo ali z mojim Aaronom ali pa z enim od tistih, ki jih bom uspela dobit 'na rezervo'- mi je pa potrebno predhodno javit, da bom lahko kaj zorganizirala.

S seboj rabite:
- Zložljiv stolček
- Razstavno vrvico (nekaj jih imam sicer jaz, vendar ne prav veliko)
- Kakšni prigrizki, pecivo, piškoti bodo tudi zelo dobrodošli-nekaj bom pa tudi jaz priskrbela
- Za vsak slučaj palerino (čeprav upam,da takrat ne bo deževalo)
- Pasje priboljške
- Veliko dobre volje  Wink

Nagrade bodo za prav vse tekmovalce (pokalčki), simbolična cena pa je 5 eur.

Potrebno se je predhodno prijavit in sicer najboljše bi bilo do 30.aprila, da bom vedela zaradi nagradic...
Moj e-mail: [email protected]
Sporočite mi pa naslednje podatke:
1. Ime in priimek
2. Datum rojstva
3. Naslov
4. Kuža: ime, pasma, spol, datum rojstva (če pa svojega nimate, mi to sporočite, pa vam bom javila kako in kaj)

Vprašanja pa sprejemam na mail ([email protected]) , telefon (051 213 155) in tu.


Vse, ki ste se ze prijavile, mi prosim se enkrat posljite prijavo, najkasneje do petka, 16.5.


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #400 : 12 Maj 2008, 10:02:07
Drugace pa se ena informacija za tiste, ki bi si rade sposodile od Florince irsko seterko Floro: vceraj sem jo imela priloznost spoznat in tudi razstavljat. Flora je super vodljiva, lepo tece in stoji kot kip! Hrana pri njej sicer ne pomaga  ;D ampak res ni noben problem z njo delat. Tako da mislim, da je super psicka za JH!


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #401 : 13 Maj 2008, 14:33:42
Mene zal ne bo. Imam cist prevec dela.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #402 : 13 Maj 2008, 14:47:37
Potrebno se je predhodno prijavit in sicer najboljše bi bilo do 30.aprila ??? , da bom vedela zaradi nagradic...
A ni tole napaka?!  ???
Drgač pa; bom poskusila prepričat starše da bi pršla (skupaj s sestro ki nima ustreznega psa)...!  ;)
Lp


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #403 : 13 Maj 2008, 14:49:10
A ni tole napaka?!  ???

Liza je kopirala prvotno besedilo. Torej ga ni na novo pisala samo isto je objavila. Njabrž da je pozabila zamenjati datum ane  ::)


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #404 : 13 Maj 2008, 22:25:21
Sej potem spodaj piše da se je potrebno prijaviti do petka.  ;)



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #405 : 14 Maj 2008, 07:37:41
Jaz na JH tekmo žal ne morem.  :'(

LIZA Floro si čudovito hendlala. Kar strmela sem, kako lepo sta se ujeli.  :o  Sploh pa je Flora zelo vodljiva, ima krasno gibanje in miren karakter. Res si jo lepo predstavila, kar tudi piše na ocenjevalnem listu "odlično predstavljena".  ;D 

Kristinca & Florinca


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #406 : 14 Maj 2008, 10:55:00
Joj, pa res! Se opravičujem za napako! Prijave sprejemam do tega petka, 16.5.

Drugače pa če bi katera od tistih, ki živite kolikor toliko v moji bližini (Ljubljana, Domžale,Kamnik...) potrebovala prevoz, jo lahko pridem tudi iskat.


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #407 : 14 Maj 2008, 19:43:26
Js pa moje starše še prepričujem, da bi šla...! :-\


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #408 : 15 Maj 2008, 19:46:42
Jaz bi tudi z veseljem prišla, pa imam čisto preveč dela v šoli. Se pa na kake Jh-ju vidimo na kaki razstavi poleti in jeseni!  ::) Po možnosti, da bomo z rinchy in Zalo skupaj v ringu  :P ;D


Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #409 : 15 Maj 2008, 22:01:39
Jz bom vrjetno prišla več zvem pa jutri  :)

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #410 : 17 Maj 2008, 20:26:05
Vam še enkrat prilepim zemljevid in res upam, da bo delal...očitno nekaj narobe naredim.
Če vam slučajno ne bo delal pa pojdite na www.najdi.si, kliknite na 'zemljevid', vtipkajte v okvirček Zavrti 32, Mengeš. (ne se zmest, ker je moj naslov Slovenska cesta 5-vhod imamo iz druge strani, tam kjer živi babica).
Ko boste v ulici Zavrti pa bo na levi strani (če prihajate iz smeri Ljubljana oz. Domžale) eno igrišče za košarko in velika tabla z napisom 'Slaščičarna'-tam parkirajte avto, najbolje ob steni. Potem pa še enih 100m peš do mene (oziroma do Zavrti 32)-pri nas namreč ni dovolj prostora za avtomobile. Bom pa vhod na naše dvorišče označila, da ne boste zgrešil ;)

http://zemljevid.najdi.si/search_maps.jsp?q=Slovenska+cesta+5%2C+Menge%C5%A1&tab=maps


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #411 : 17 Maj 2008, 20:53:03
Js sem mal zmedena. Ka nej zdej v zemljevid upišemo Zvrti 32 (mnde sem prav napisala) ali Slovenska cesta 5? Ker un zemljevid ko si ga ti prilepila je za Slovensko cesto 5, ki pa mim grede dela.



Kateeq

  • Gost
Odgovori #412 : 18 Maj 2008, 08:45:25
A-tsa-raja, če sem jaz prav razumela je Lanina babica  doma nasproti nje, pravzaprav pa ob drugi ulici. Če pogledaš na zemljevisu [vpiši najprej Slovenska cesta 5 in nato Zavrti 32] ti pokaže ta dva kraja s centimetrom razlike... Verjetno je s tiste strani bolj dostopno...



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #413 : 18 Maj 2008, 09:16:50
Aha hvala. Drugače se bom pa tako držala tistega kar je napisala ker mi bomo šle na dol z avtoceste pri Domžalah. Drugače pa pokličemo Lano za navigacije  :P ;)



Kateeq

  • Gost
Odgovori #414 : 18 Maj 2008, 09:54:33
Js upam da pridem... ker zej mami neki tečnari, da tak daleč me ne bo vozla, če bo dež. :-X
Sooonce kličem Soooonce! :D



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #415 : 18 Maj 2008, 11:14:48
Jooo Katja koti vela aaa.
Meni so tud rekli da me ne bojo tak davč vozli pa da bo še dež.
Kak vam vela.
Lana ali boš še imela kakšno tekmovanje?

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #416 : 19 Maj 2008, 08:11:01
Pa je tekma za nami! Žal je minila v dežju-najprej se je še celo malo sonček pokazal, potem je pa začelo lit kot iz škafa. Tako da smo bili mi in kužki premočeni kot psi   :P
Tokrat sem se odločila za malo drugačen način ocenjevanja, ki je bil meni, ko sem še tekmovala, zelo všeč. Žal ga pa na večini razstav ne prakticirajo-jaz sem se z njim srečala v Avstriji na neki specialki. Za vsako tekmovalko sem pripravila ocenjevalni list s šestimi točkami za ocenjevanje. Pri vsaki kategoriji je možno določeno število točk. Točke se odbijajo glede na napake, ki jih tekmovalka/tekmovalec naredi, na koncu pa se točke seštejejo, da dobimo razvrstitev. Poleg točk se na ocenjevalni list napiše še komentarje, kaj mora tekmovalka izboljšati oziroma kje je naredila napako.
Punce so tekmovale v dveh delih. Ker so bile za prvič le 4 tekmovalke (2 sta se opravičili zaradi obveznosti), so tekmovale vse v isti starostni skupini in so v prvem delu izvajale le osnovne like (L, T, trikotnik, krog, gor-dol). V drugem delu je pa sledila menjava psov in pa še vprašanje o pasmi in psu. Na koncu smo dobile pa zelo zanimiv izid: 1 drugo mesto in 3 prva mesta   ;D Ker je tako grozno deževalo, se prve tri niso mogle še enkrat pomerit za prva tri mesta, ampak so kar vse tri ostale na prvem mestu (samo na pokalčkih smo napise malo spremenili  Cheesy ).
Drugače vas moram pa pohvalit, ste bile zelo pridne! Malo vaje še manjka, ampak samo tako naprej!
Rezultati so bili pa sledeči:

1. Ula Rozman in ši-cu Li
1. Maja Krempuš in lhasa-apso Eva
1. Katja Gobec in čivava Lou
2. Katja Benčuk in zlati prinašalec Aaron

Imeli smo tudi fotografa, tako da slikice pa prilepim, ko jih dobim!


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #417 : 19 Maj 2008, 14:57:20
O bravo punce..priden ste, kar tako naprej ;) (bi tudi jast prišla, ampak ni očeta doma, on pa skrbi za mobilnost mene in Rive še 4 mesce ;))
Sicer pa vse čestitke tebi Lana, da si se sploh spomnila kaj takega narest..res pohvalno  :), se lahko od tebe ogromno naučimo ;)

p.s. ..Katja si provala kaj Aarončka postavlat?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Kateeq

  • Gost
Odgovori #418 : 19 Maj 2008, 15:45:55
Sara, žal ne, ker je tako lilo... ko se je vmes pokazal sonček smo pa samo hitele da bi bile vse "na suhem" na vrsti.
Drugače je bilo pa super!

P.S. Sara, žal vaju ne bom mogla obiskati v Ajdovščini, ker se je ati poškodovan in ne more  vozit... :'(



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #419 : 19 Maj 2008, 21:36:10
Bravo punce. Vreme vam je sicer ponagajalo, ampak sem prepričana, da ste uživale. Upam, da se vidimo na naslednjem takem srečanju; če bo seveda :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si