Junior handling

**Jackie** · 355812

Kateeq

  • Gost
Odgovori #720 : 09 November 2008, 18:12:42
Mene danes žal ni bilo, sem nekaj napol bolana, me je že včeraj glava bolela in mi res ni blo za it. :-\
Čestitke vsem, še posebej Nini!



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #721 : 09 November 2008, 19:19:37
Ojla!

Današnji rezultati (CACIB Vrtojba):

9-12 let:
1. Žana Grad

13-18:
1. Nina Bešter
2. Sara Grad
3. Ula Rozman
4.  :-[ ne vem
5. Maja Krempuš

SH:
1. Lana Premk
2. Kaja Rozman
3. Darko Košuta

Skupni zmagovalec: Nina Bešter

Čestitke vsem!  :)



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #722 : 09 November 2008, 20:28:28
Čestitke vsem za včeraj in za danes :)
Jaz dodajam, da sem dosegla 2. mesto v JH-ju mlajša skupina ;D
Ojla!

Današnji rezultati (CACIB Vrtojba):

9-12 let:
1. Žana Grad
2. Lucija Pretnar

13-18:
1. Nina Bešter
2. Sara Grad
3. Ula Rozman
4.  :-[ ne vem
5. Maja Krempuš

SH:
1. Lana Premk
2. Kaja Rozman
3. Darko Košuta

Skupni zmagovalec: Nina Bešter

Čestitke vsem!  :)

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #723 : 09 November 2008, 21:03:28
Nina, čestitke za tako uspešen vikend!  :o 8)  8)

Bravo, Lucija! Si bila prvič v JH? Čestitke!  :o



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #724 : 09 November 2008, 21:20:35
Nina BRAVO :o :o :o, čestitam!!!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #725 : 09 November 2008, 22:27:37
Hvala vsem za čestitke!! :-* Za mano je res uspešen vikend!! S seterko sva kasneje dobili se BOG in BIS 3 :)


Čestitke vsem tekmovalcem, še posebno pa Luciji, ki je prvič tekmovala v JH in osvojila 2.mesto. Bravo!

A ni bila Bianca 3. v mlajši skupini? Če se prav spomnim  :-[


lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #726 : 09 November 2008, 22:32:36
nina čestitke, obvladaš :)


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #727 : 09 November 2008, 22:39:06
You go girl  :o Cestitam  :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #728 : 09 November 2008, 22:57:27
Nina čestitke super si  :o :o   :-*
prav tako čestitke vsem ostalim  :-*


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #729 : 11 November 2008, 15:34:46
Hvala se enkrat! :)

Mlajsa skupina


Starejsa skupina


Skupno


Senior handling

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


TalQec.

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Charlie je moj sonček, ki sije podnevi in ponoči..
Odgovori #730 : 11 November 2008, 18:50:28
Čestitke Nina!! čeprav malo pozno, a bolje pozno kot nikoli  ;) . ali mogoče kdo ve kater lik je delala mlajša skupina v soboto?? v nedeljo so nekateri (mogoče pa tudi vsi) delali E+TRIKOTNIK.. hvala za odgovore  ;) .



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #731 : 11 November 2008, 20:17:47
TalQec: v soboto so delali E + trikotnik  ;) V nedeljo pa različno. Mislim pa, da jim sodnica ni dala nobene povezave likov.



TalQec.

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Charlie je moj sonček, ki sije podnevi in ponoči..
Odgovori #732 : 15 November 2008, 12:51:33
ups :-[ .



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #733 : 26 November 2008, 16:27:31
Jaz ne vem točno kako določene stvari potekajo, tako da prosim za nekaj odgovorov:

Če prevzamete psa za učenje iz vašega okolja, računate učne ure?  Ali to delate zaradi izziva, zase za trening, spoznate čimveč pasem za handling, itd.? Računate samo razstavljanje? Računate oboje?
Raje vzamete psa k sebi za nekaj časa ali greste k lastniku na dom, nek drug teren?

V principu sprašujem tudi zato, ker se po navadi sliši da junior handlerji ne računajo (vsaj ne vse)?
Ker potem ni fore v tem zakaj bi naj dal svojega psa junior handlerju, potem lahko tudi daš "pravemu". Se motim? Malo mi to razložite, ker ne razumem preveč kako to gre.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #734 : 26 November 2008, 18:54:06
Alma, to sprašuješ za navadno razstavljanje ali za posojo psa za junior handling?

Ti bom jaz par stvari odgovorila, kolikor jih poznam iz mojih izkušenj.
Kar se tiče učenja psa je odvisno od psa do psa. Če dobiš psa, ki je popolnoma umirjen in brez predhodnega učenja stoji kolikor dolgo je potrebno, pusti pregledat zobe in se pretipat, ni nobene potrebe, da psa dobis na dom za dalj časa.
Drugo je, ce moras pripravit psa, ki je poln energije (ponavadi mlajši psi), lastniki pa o razstavljanju ne vedo ničesar. Ena možnost je, da se dobimo skupaj, se pokaže osnove in če jim gre, ga lahko učijo sami, v nasprotnem primeru pa je bolje, da psa pustijo kak dan ali dva pri razstavljalcu. Jaz sem pred Vrtojbo dobila 6 mesečnega mladiča, ki ga nikoli prej niso postavljali oz. od njega nikoli ni bilo zahtevano, da dlje časa stoji pri miru. Pa sva se v dveh dneh naučila tistih osnov, ki so zaželjene za njegovo starost (prikaz ugriza, gibanje brez skakanja in razstavna drža - seveda je pričakovano, da ne bo stal pri miru 5 min).

Jaz osebno ne računam, ker se tudi sama še učim in nabiram izkušnje.

Je pa res, da je za mano eno leto razstavljanja, tako, da naj ti odgovori še kakšna punca, ki se s tem ukvarja dlje  :)


lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #735 : 26 November 2008, 18:57:47
Ojla!

Ne ni ravno tako.  ;) Junior handling je posebej tekmovanje, kjer tekmujemo otroci do 18-ega leta. Tukaj ocenjujejo delo tekmovalce ne pa kvalitete psa. ;) To je tudi dober trening za navadno razstavljanje. Pri JH-ju si po navadi sposodimo pse za to tekmovanje. Seveda tega nikoli ne računamo, ker je to ubistvu veselje lastnika kužata, da nam ga posodi. Po navadi tudi ne računamo navadno handlanje (vsaj jaz ne, ker mi je to v veselje in kot nek hobby).  :)

No po navadi se na razstavi srečaš z lastniki in poskusiš razstavljat. Če je kuža umirjen ni problema, če je pa živahen, ga je pa potrebno spraviti malo ''v red''. :P Po navadi je najboljše če imaš kakšen priboljšek in mu ga skos kažeš in ga kličeš. Drugače se pa lahko tudi dobimo s lastniki in kužatom že pred razstavo.

Toliko kot jaz vem. :)
Če vas pa še kaj bolj podrobno zanima pa lahko še vprašate ;)

Lp, Ula



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #736 : 26 November 2008, 19:05:10
Ne, nisem tako mislila. Malo bolj razložim.

Recimo...pri vas se oglasi nek lastnik, ki želi svojega psa peljat na razstave. Sam ne ve psa naučit, torej išče nekoga ki bi to na mesto njega naredil. Da bi se recimo pes učil od začetka pravilno.
Torej kot vloga učitelja in kasneje recimo razstavljalca (za titule ne za junior handling) in ne mislim tako, da bi si sposodili psa za junior handling. Kaj pa na vse zadnje tudi večini lastnikov ni ovira (menim). A to tudi delate in če ja kako to poteka?
Recimo junior handlerji tekmujejo v junior handlingu pa tudi za titule kot pač vsi mi drugi ali to samo izredno radi sprejmete in če sprejmete potem to delate za plačilo?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #737 : 26 November 2008, 19:10:31
Jaz sem ti na tole odgovorila zgoraj. Odvisno od psa do psa in seveda od lastnika, koliko je pripravljen delat na tem, da se psa nauči pravilnega obnašanja na razstavi. Meni je v veselje psa vzet domov za dlje časa in ga pripravit na razstavo ali pa ga na razstavi peljat v ring.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #738 : 26 November 2008, 19:12:45
Aha. No potem je najbolje, da se kje dobiš. Boljše večkrat, seveda že od mladička. Zmeniš se za kraj, po navadi razstavljalec oz. učitelj prinese razstavno vrvico in začnemo z osnovami. Najprej je gor-dol, že od začetka moraš pa kužata navajati, da ti pokaže zobke. To je potem tudi dobro, da pokažeš lastniku, da mu vsak dan pogleda zobke in se tako kuža še hitreje navadi pokazat zobke. Potem tudi krog. Včasih ti dajo tudi v ringu trikotnik. Tako da je najpomembneje, da se kuža navadi razstavne vrvice. Seveda meni bi bilo to v veselje in ne bi nič računala.  ;D Tudi če bi psa vzela za več časa k meni. ''Profi'' handlarji po navadi za to računajo.

Tudi potem za tiste titule na razstavah. Meni je to v veliiiiko veselje in tako si nabiram tudi izkušnje. Seveda tudi niič ne računam, ''profi'' handlarji pa po navadi na titulo po toliko in toliko.  ;)



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #739 : 26 November 2008, 19:19:07
Aja, sem prezrela. Hvala.

Če pa lastnik ne bi rad, da se ga vzame domov? Kako delaš tedaj? Sploh sprejmeš psa?

Ne mislim, na osnovno, kratko učenje (2 dni), ampak redno shandlat psa.



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #740 : 26 November 2008, 19:23:12
Dobivate se npr. enkrat na teden ali kaj podobnega  ;) Lahko tudi na 14 dni. Najbolj so problematični samo zobki, ostalo ni problema.

Jaz osebno bi sprejela psa, saj se da vsakega navaditi na razstavljanje.  :)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #741 : 26 November 2008, 19:24:03
Ja, zakaj pa ne. Samo potem je treba organizirat redna srečanja, kar zna bit za nekoga, ki je cca.1 uro ali več vožje oddaljen od razstavljalca, kar problem.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #742 : 26 November 2008, 19:32:02
V bistvu se išče punca, ki je iz okolice Zagorja.
Namreč za učenje škota... za več treningov je meni to pre daleč. Prihaja zima, slabo vreme, ceste, ...

Jaz sem že prejšnjič "osnove" naredila. Psica zelo lepo napreduje, torej je pripravljena se učit.
Prej ni vedla kaj to pomeni stoj in v enem treningu je dosti dolgo stala na mestu. Torej pridna ali?
Noge sem jo naučila pustit na mestu kamor jih dam, samo je potrebno trenirat da ne pozabi tega.
Gleda na hrano, to ni problem. Je pozorna, s hrano se pri njej da marsikaj dosečt. Povodec pozna, ne vleče, .... Gibanje trenutno ne izgleda preveč dobro, ker je pre debela.






Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #743 : 26 November 2008, 19:36:06
Njena prednost je ta, da kot rečem ni vedla kaj pomeni ...
torej se jo uči od začetka ...ni pokvarjena  :) zato tudi tako hitro napreduje.
Potrebno bi bilo le trenirat trenirat ...da ji pride to v rutino.

Rinchy...prav imaš...čim bližje mora bit.


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #744 : 26 November 2008, 19:38:06
No jaz sem iz Celja (cca. pol ure do ene ure od tam), če ji ne bi bilo preveč se pripeljati do Celja jo rade volje vse naučim. Sama nimam še izpita tako da bi bolj težko kamorkoli šla.  ;)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #745 : 26 November 2008, 19:43:17
Iz Zagorja ne vem, če je kakšna - vsaj jaz je ne poznam  :-[


lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #746 : 26 November 2008, 19:47:59
Iz Zagorja ne vem, če je kakšna - vsaj jaz je ne poznam  :-[


lp,
Nina

Ja tudi kolikor jaz vem je ni.  :-\



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #747 : 26 November 2008, 20:06:20
Jezus, sem nesramno napisala...seveda je lahko tudi tip...

Nimam pojma kako je daleč Kisovec od Celja ali bom povedala kolegici in se bo odločila.

Večinoma ima težave s časom, ima dva sinova, konje, pse, veliko dela, ...upam, da bo
dalo vse uskladili.  ;)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #748 : 26 November 2008, 20:34:40
Jaz sem iz Zagorja :P Samo nisem Junior, pa zaenkrat sem razstavljala samo NO  >:D

Če sem prav potuhtala in seštela 1+1 Neda išče nekoga, ki bi ji razstavljal psičko? Ali nekoga ki bi imel voljo jo naučit stoj, pokazat zobke in tek?

...sledi svojim sanjam


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #749 : 26 November 2008, 20:56:16
 >:D veš seštevat  >:D

Rabimo z izkušnjami, da jo lahko recimo spontano vzamem kam na razstavo.
Seveda pa junior handler lahko uporabi potem psa za junor handling na razstavi
kjer bo prijavljena.