Junior handling

**Jackie** · 355854

Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #810 : 03 April 2009, 15:55:16
Aja, Liza brala sem na tvoji spletni strani, da učiš za razstave... :)
Bi se najavila za kdaj.. :) ;)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #811 : 06 April 2009, 11:33:57
Larra, jah španjeli znajo včasih kaj 'zaigrat'. Sem imela nekajkrat v ringu ameriškega koker španjela, ki je cvilil, ko si ga postavljal. Nekateri sodniki so mislili, da ga tako grobo držim, pa je cvilil, tudi če sem ga spustila  :D Španjeli pač  :P
Dobrodošla, ti se kar najavi ;) Lahko mi pošlješ zasebno, pa se bova dogovorili  :)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #812 : 06 April 2009, 20:06:47
Ja, cvilila je tudi meni  :)
Jah sem bila pač prvič nasploh na JH in sem se res ustrašila kaj sem ji zdaj narobe naredila :-\ :)
Sem ti poslala ZS ;)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #813 : 19 April 2009, 17:15:52
Jaz sem nazaj od danes. Bilo je ful fajn, imela sem eno pridno setrko (razen občasno se je enega hrta ustrašila oz. se ga je bala), itak sem prekršila zlato pravilo (sem si razstavni povodec popravljala, medtem pa sodnica stopi nekam in je sploh videla nisem več, ko smo tekli v krogu :-[). Za drugič sem zelo zadovoljna.  :)

Pa še rezultati kolikor sem si jih zapomnila:

mlajša skupina:
1.
2.
3. Katja Benčuk
4.
5. Dunja

starejša skupina:
1. Neža Jereb
2. Urška
3. Lea Podpečan
4. Nina Bešter
5. Katja Gobec&Maja Krempuš

Če sem se kje zmotila naj me kdo popravi.  :)
Ko je bil pa SH pa sem že odšla domov, mislim pa, da je Lana zasedla 3. mesto.

ČESTITKE VSEM!!!!  :D



Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #814 : 19 April 2009, 17:17:56
Čestitke vsem! :)


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #815 : 19 April 2009, 18:00:56
Senior Handling:
18-40 let
1. Kaja Rozman
2. Manca Zima
3. Lana Premk

40let+
1. Darko Košuta
2. Alenka Kuhar

Skupni zmagovalec SH-ja: Kaja Rozman

Skupni zmagovalec JH-ja: Neža Jereb

Čestitke vsem!  :)



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #816 : 19 April 2009, 19:05:11
Še enkrat čestitke vsem!!! :)
Špela,kako pa da ne veš kako se pišem :P *Molnar ;D




Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #817 : 19 April 2009, 21:27:04
Mah, sej sem razmišljala nekaj v takem stilu a sem bila čisto zmedena (še za Nežo sem morala it na FB pogledati :P) še od razstave.  ;D Super sta bili!  :-*



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #818 : 19 April 2009, 21:41:40
Cestitke vsem!  ;D

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #819 : 19 April 2009, 21:44:55
čestitke vsem! :-*


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #820 : 20 April 2009, 09:27:28
Čestitke vsem tudi od mene!

Da še dopolnim rezultate malo:

JH mlajša skupina:
1. Hana
2. Tekmovalka s havaneserjem
3. Katja Benčuk
4. ?
5. Dunja Košuta

SH mlajša skupina
1. Kaja Rozman
2. Manca Zima
3.Lana Premk
4. Jana Krek


Manca

  • Gost
Odgovori #821 : 20 April 2009, 10:02:32
Čestitke vsem tekmovalkam  :)
Drugače je bilo na tej razstavi prijavljeno največ junior hendlerjev, kar 32. V razstavni pisarni so rekli, da se ne spomnijo kdaj jih je še bilo toliko. Le tako naprej  ;D ;)

Lp,Manca



Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #822 : 20 April 2009, 16:57:11
Čestitke vsemmm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) :)

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #823 : 20 April 2009, 17:50:43
Čestitke vsem tekmovalkam  :)
Drugače je bilo na tej razstavi prijavljeno največ junior hendlerjev, kar 32. V razstavni pisarni so rekli, da se ne spomnijo kdaj jih je še bilo toliko. Le tako naprej  ;D ;)

Lp,Manca

Junior in SENIOR handlarjev  ;) :P Ja, zelo veliko nas je bilo  :D



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #824 : 20 April 2009, 18:41:33
Čestitke vsem, še posebi Urški  ;)


Manca

  • Gost
Odgovori #825 : 20 April 2009, 19:54:03
Junior in SENIOR handlarjev  ;) :P Ja, zelo veliko nas je bilo  :D

Ne mi smo bili na drugem listu, je tista gospa v pisarni izrecno poudarila, da v JH-ju  :P



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #826 : 26 April 2009, 22:08:56
Tekmovalka ki je bila druga v JH-ju mlajša skupina je Tamara imela je pa cotona.. :P Pa pojma nimam kako se piše, ker jaz pa priimki.. to ni glih za skupi.. :P

Čestitke še enkrat vsem :-* :-*

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Tinchii

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #827 : 03 Maj 2009, 15:15:32
Mene zanima če bi me kera naučila.(Sicer še nimam psa.Ga dobim če pol leta ali eno leto.)Pa da pol bom z drugimi psi tekmovala med tem časom, če bom tak dobro znala.(Sam pri meni je hudo da dobim yorkija mela pa vlkega psa, tak da bom z vlkim bila če bom dovolj dobra.Pa me zanima če je z večjimi bolj težavno delat kot z manjšimi.)Pa če je kdo v okolici maribora da bi zmenli da me lahko nauči :)



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #828 : 03 Maj 2009, 15:31:09
Pozdravljena Tinchii!
Ni problema,jaz tudi nimam psa pa tekmujem v JH.
Meni osebno je lažje z velikim psom,a vsak po svoje.Na primer na tečaju pri Lani je meni bilo super delat z zlatkom,medtem ko kateri drugi ni odgovarjal ;)
Na žalost pa nisem iz MB-ja,lahko pa se učiš za začetek preko filmčkov in ti pomagamo preko foruma,na razstavi pa v živo ;)

Aja,pa še nekaj.Na forumu piši slovensko,da se razumemo ;)



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #829 : 03 Maj 2009, 15:32:30
Živjo!
Mislim, da je vedno odvisno od človeka, kaj mu je lažje (večji ali manjši psi). Jaz imam najraje srednje in pa velike, ker se pri majhnih tako čudno pičutim (kot, da ga bom ta trenutek zdrobila.. :P ).

Jaz sem iz Lj tako, da ti kaj prav dosti ne morem pomagat, lahko pa na spletni strani od mene in nekaterih drugih handlaric, najdeš podatke ter filmčke. Ula ima zelo lepe filmčke ;)

http://nezaj.webs.com/juniorhandling.htm

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Tinchii

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #830 : 03 Maj 2009, 15:41:17
Se opravičujem za neslovnično govorjenje.Rada bi pršla na razstavo vendar ta ki je bila v MB sem jo nažalost izpustila.Če je kdo v okolici maribora doma, nekje tako da pridem lahko tja s kolesom, me zanima če lahko pridem h komu.



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #831 : 03 Maj 2009, 17:53:03
Ojla Tinchi!

No tukaj imaš nekaj mojih filmčkov, če ti bodo kaj koristili: http://www.freewebs.com/ula-jh/video.htm
Drugače sem iz Celja, tako da verjetno tudi jaz ne pridem v poštev  :) Kolikor jaz poznam JH-jevke je najbližja iz Slovenskih Konjic...
Mislim pa da ni še prepozno, da bi se nam ob petkih pridružila na treningih JH-ja v Dramljah. Je pa ponovno oddaljeno od MB-ja.
Zadnja možnost je kot so že napisale, da si pogledaš filmčke, kakšne like razložimo na forumu in se dobimo na kakšni razstavi pa te še naučimo kar še ne znaš. :) Npr. prva taka je Hrušica, potem je že Portorož...



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #832 : 03 Maj 2009, 21:53:54
Hehe Tiinchii mislim, da se da preko interneta kar dobro naučit. Meni je uspelo vse preko neta.. malo sem bila tečna če kaj nisem razumela, pa so mi vse lepo razložile. ;) Oglej si filmčke, ter poskusi tudi sama tako delati, kot vidiš gor - pač delaš brez psa - in počasi se boš naučila.
Na Hrušici, se pa lahko malo prej najdemo in povadimo pred začetkom ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #833 : 03 Maj 2009, 22:15:03
Da se vam še jaz malo prištulim v pogovor :)
mene pa zanima, kako pogosto dajo sodniki izvajanje večih likov (recimo krog + F in to)? Me je spet prijelo, da bi probala... :)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #834 : 03 Maj 2009, 22:18:36
Cist odvisno. Jaz sem dobila povezavo (T+krog) mislim da dvakrat ali trikrat... Ti pa ze od lani probavas it na JH, ane?  ;D Prides v Hrusico? :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #835 : 03 Maj 2009, 23:48:21
haha jaz že skoraj 2 leti probam it na JH, pa mi nekako ne rata oz. si pred ringom premislim :) po vsej vrjetnosti tudi iz tega ne bo nič, ampak za svoje veselje je pa čist dost... :D

Vrjetno pridem gledat na Hrušico, ja ;D


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #836 : 04 Maj 2009, 00:15:40
Vrjetno pridem gledat na Hrušico, ja ;D
Ah, gledala si ze. Zdej moras se probat  :D

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Tinchii

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #837 : 04 Maj 2009, 20:16:44
Aha.Ampak ne vem kaj pomeni premik sodnika in kaj tisto držo kaj jo na koncu ga postaviš tako, mora biti na koncu tista drža ali je lahko brez nje.In kaj pa če se pes tako nauči da kar sam naredi to pozo



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #838 : 04 Maj 2009, 20:43:47
jenny3- Pa daaaaj noo,pridi v Hrušico..v JH mislim!Tam te bomo pa že me zvlekle notri >:D :P
Tinchii- Medtem ko delaš določen lik,se ti sodnik lahko premakne,kar pomeni da moraš paziti da ne prekršiš zlato pravilo!
Drža je nujna,vsaj jaz še nisem videla da bi kdo to izpustil :D
Vsaka pasma ima določeno držo,zato vsako malo drugače postaviš,ampak saj to ti na razstavi lahko pokaže lastnik psa.
Ja,nekateri se znajo  skoraj popolno postavit sami in samo še malo popraviš ali nič,če ne pa pač sam postaviš psa.
Se vidimo v Hrušici?? :)



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #839 : 04 Maj 2009, 22:53:46
oj

a mi lahko pe enkrat naštejete, katere like se začne z vrvico v desni roki in katere z vrvico v levi? :-[

Tinchii - to je razstavna drža. Načeloma so psi, ki se razstavljajo in so tega vajeni znajo približno postavit v to pozo, pa potem ti samo še popraviš zadnje tace (da je kot med tacami in podlago recimo 90°), dvigneš glavo, rep... odvisno od pasme, ki jo hendlaš

se bom delala, da sem prvič na razstavi  >:D .  Bi bilo pa fino, če bi lahko dobila malo inštrukcij (čebo katera tam frej) itak je velik prostora... a bi blo možno? Ker mogče bi šla potem v Trbovljah, ker itak tamalo razstavljam in sem v vsakem primeru tam...

lp