Junior handling

**Jackie** · 355836

larcy

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1020 : 15 Februar 2010, 21:32:31
Mene zanima ali lohk v junior handling greš tudi z mešančkom.A bo mogoče kakšen tečaj letos blizu Ljubljane.Gdaj bodo tečaji?Pa približno koliko pride tečaj junior handlinga?
Hvala za odgovore.



Tinchii

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #1021 : 20 Februar 2010, 18:25:43
Jutri ravno ne moram priti na rastavo, ampak veliko sreče ostalim.Tudi mene zanima če  lahko nastopaš z mešančkom:


Papa!!



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1022 : 20 Februar 2010, 18:39:29
Načeloma lahko tekmuješ z mešančkom, saj v Sloveniji še nimamo nobenega pravila, da moraš tekmovati s psom z rodovnikom oz. s psom, ki je prijavljen na razstavo.
Glede tečaja..Letos bodo tečaji, najboljše da pišeš Lani Premk (na forumu je LIZA) in jo vprašaš za točne podatke kdaj bo, kje bo itd.

Lp, Ula



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #1023 : 20 Februar 2010, 19:33:26
samo logično bi bilo, da se z mešančki nebi dalo tekmovati. Ker se le gre za pravilno predstavitev psa, kamor spada tudi poznavanje pravilne razstavne stoje in nekaj malega o sami pasmi - ki pa je pri mešančkih ni, oz. ni standarda za njih :)

sicer pa veliko sreče vsem jutri v Celju!


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1024 : 20 Februar 2010, 20:00:25
Ja vsekakor, ampak npr. ena punca velikokrat tekmuje s svojim mešančkom, ki je podoben maltežanu. Torej ga potem postavi kot maltežančka. :)

Hvala!

Lp, Ula



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #1025 : 03 Marec 2010, 20:04:41
Opogumila sem se, in grem 18.4 v Maribor na razstavo :-[....zdaj imam pa dve vprašanji: Kaj moramo obleči za razstavo; so balerinke in kakšna oblekica primerni? :) Zanima me če bi mi kdo posodil shendlanega psa za jh? :-[ :-[ :-*
Hvala,
Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1026 : 03 Marec 2010, 20:22:27
Super Esta!  :) Ja balerinke in oblekica sta primerni (samo da ni kakšna trenirka ali kaj podobnega  :P), drugače pa tudi kakšne bolj elegantne hlače, srajčka, suknjič prideta v poštev. :) Za psa ti jaz ne morem pomagati, še niti sama ne vem kaj bom imela, ali bom šla oba dneva...  ::)



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #1027 : 03 Marec 2010, 20:40:15
Jaz imam oba dni v planu, ampak nimam vzrediteljice zraven, tako, da bom tudi sama brez psa..  :-\ :-\
Drugače bi ti z veseljem dala Buxija..  :)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1028 : 03 Marec 2010, 20:41:41
Jaz grem pa najbrž v Portorož in v Hrušico, če bo JH tam spljoh?   :-[ 
In tudi iščem enega majhnega psa, ker tečt ne znam...  :-[ Pozna kdo kaj? =)
Sem bila pa v Lj, in je bilo nadkulsko ;) Čeprav sem bila živčna full  :D



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #1029 : 03 Marec 2010, 21:04:54
Hrušice letos ni  :-\ Je CAC Barje zamenjava...



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1030 : 03 Marec 2010, 21:29:16
Uh.. Tyashy Portorož je še daleč... :) Drugače pa verjamem da ti je JH super.. Komu pa ni?  8)

Mogoče bom rekla vzrediteljici tibetanskih španjelov, če mi en dan v MB pripelja Buddho (je tako iz MB-ja  ;D). No sej.. :) Bomo pa na razstavi iskali  :P



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #1031 : 04 Marec 2010, 14:37:48
Aha, hvala....kaj pa če LIZI (nažalost sem pozabla kako ji je ime :( ) rečem?

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1032 : 04 Marec 2010, 15:10:39
Lana je :) Ja lahko, verjetno se bo tudi kaj na forum oglasila  ;D



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #1033 : 04 Marec 2010, 15:15:35
aha super :) hvala

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1034 : 04 Marec 2010, 16:31:27
Ula, srečno na Cruft'su! Predvsem pa UŽIVAJ!  :) :-*


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1035 : 04 Marec 2010, 17:28:36
Hvala Lana!!  :-* Jooj, že komaj čakam   :D



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #1036 : 04 Marec 2010, 18:55:01
OOO, Ula gre pa na Crufts........bravo!  Uživaj :)

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #1037 : 04 Marec 2010, 20:20:31
Še tukaj.. ;)
Uživaj Ula, pa čim več sreče iz naše strani, bomo mislili nate ;)
Sicer pa slikiceee (da ti bomo pol lahko fouš.. :P ) ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1038 : 04 Marec 2010, 20:54:10
Wau, Ula, čestitke!  :o Uživaj ;) Pa srečno!!!
Drugače pa, Portorož je res daleč, ampak zame, ko moram še dosti zvadit in to niti ni  :P Uf, če ne bo Hrušice gremo pa na Barje =)
Lp, Tjaša



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1039 : 04 Marec 2010, 22:25:42
Hvala! Bom bom uživala :) Slikice in poročilo pa vsekakor sledi, ko pridem domov in se naspim, če bo sploh kej tega spanja ( imam pol v sredo že kr test iz geografije -.-)



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #1040 : 05 Marec 2010, 10:59:47
Če bo kdo v MB potreboval psa za JH, lahko posodim Hallerja.. je že kar napredoval pa pridno vadiva..
Malo tudi z Nežo, malo pa z Ulo..  :P

Če bo kdo brez, mi ni problema.. Bo tudi za Hallyja koristno.. :P

Aja.. slučajno gre kdo ju3 v Graz pa ima kaj prostora za 1 osebo in 1 psa? :P

LP, Tina



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #1041 : 06 Marec 2010, 17:35:14
Tina, jaz bi Hallerja z veseljem, pa imam za maribor že zrihtano....lahko kdaj drugič....Mene pa zanima samo še glede kontrastne barve oblek....recimo kakšna je kontrastna barva črnobelemu psu, ali pa tricolorju?
mislim, recimo da si kupiš eno lepo obleko za jh...a potem vsakič ko razstavljaš moraš imeti kontrastno barvo...pač če vsakič drugačnega psa hendlaš....priporočate kakšno nevtralno barvo, ki je za vse primerna?
huh, hvala, Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1042 : 06 Marec 2010, 18:00:59
Esta glede barve oblek je tako. Važno je, da ti z obleko ne zakriješ psa. Npr. če imaš črnega psa, ne imej črne oblekce. Recimo nevtralne barve za vse pse so rdeča, roza, modra, vijolična, rumena... :) Ali pa mogoče kaka bolj pisana.
Glede dvobarnih psov in tricolorju ali imaš kako nevtralno ali pa kako, za katero se ti zdi, da z njo ne zakriješ psa. :)



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1043 : 06 Marec 2010, 18:02:55
Hally..mogoče ga za JH v MB-ju celo vzamem jaz  ;D Bomo videli kako mi bo laufal in stal. :)



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #1044 : 06 Marec 2010, 19:10:03
Esta glede barve oblek je tako. Važno je, da ti z obleko ne zakriješ psa. Npr. če imaš črnega psa, ne imej črne oblekce. Recimo nevtralne barve za vse pse so rdeča, roza, modra, vijolična, rumena... :) Ali pa mogoče kaka bolj pisana.
Glede dvobarnih psov in tricolorju ali imaš kako nevtralno ali pa kako, za katero se ti zdi, da z njo ne zakriješ psa. :)
aha, potem uzamem eno barvo, ki ni barva psa v nobenem primeru...hvala!  Ime mi je Ester....me kar Ester kliči... :)

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #1045 : 07 Marec 2010, 10:23:20
Hally..mogoče ga za JH v MB-ju celo vzamem jaz  ;D Bomo videli kako mi bo laufal in stal. :)

Izvoli..  ;D ;D Stal bo lepo, če ga boš držala za gobec, z laufanjem pa še ni bilo težav.. boš videla, kako se bosta ujela.. :D :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1046 : 07 Marec 2010, 19:47:29
Eno neumno vprasanje.. Pri reverzu delas tudi like kontra? Recimo pri L ne gres v levo ampak v desno?  :-[ :-[

Pa mi lahko nekdo na hitro napise izvajanje navadne osmice in S (pa kolikokrat zamenjas roke)?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1047 : 07 Marec 2010, 20:03:48
Ja npr. L.. Navaden L začneš z levo roko in greš v levo, ko si na liniji proti sodniku, imaš vrvico ponovno v levi roki. V reverzu začneš z desno roko, greš v desno stran in tudi na liniji proti sodniku imaš vrvico v desni roki. Enako je tudi za T. Pri F in E je ravno obratno.. Navadna lika začneš z levo, ampak greš potem v desno, na liniji proti sodniku moraš vedno imeti psa v levi roki. V revez je pa zopet obratno; začneš z desno roko, greš v levo in na liniji proti sodniku imaš v desni roki psa. Ampak, da te pomirim; na mednarodnih razstavah naj ne bi izvajali F in E. :)

Evo tukaj je en, sicer star posnetek, ampak vendarle osmica pa je.. :) http://www.youtube.com/watch?v=qirq_KmOP4Y (ojooj kake ravne linije sem delala  :-X)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1048 : 08 Marec 2010, 20:35:23
Ja npr. L.. Navaden L začneš z levo roko in greš v levo, ko si na liniji proti sodniku, imaš vrvico ponovno v levi roki.
Navadna lika začneš z levo, ampak greš potem v desno, na liniji proti sodniku moraš vedno imeti psa v levi roki. V revez je pa zopet obratno; začneš z desno roko, greš v levo in na liniji proti sodniku imaš v desni roki psa.

Caki caki, a potem ko se vracas proti sodniku (recimo pri L, T, ali reverzu teh dveh) imas psa vedno v isti roki, kot si ga imel pri zacetku lika (se pravi na liniji stran od sodnika)?

Hvala za filmcek! :) Osmica mi je sedaj jasna - se pravi menjas vedno na polovici obeh "krogov" osmice, ko spremenis smer :) Kaj pa pri S? Naredis osmico do polovice in se vrnes po isti liniji ali kako?  :-[ Pa se osmica in S tudi v reverz delata?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1049 : 08 Marec 2010, 20:50:17
Točno tako  :)

Jap.. S je enak samo da se, kot si napisala, na polovici obrneš in greš nazaj po isti liniji. :) Ja tudi ta dva se delata v reverz.