Kdaj hrano za odrasle?

puppa · 31134

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #30 : 09 Avgust 2007, 11:52:09
Glej na svojega psa. Če mu hrana odgovarja, če spada hrana v tisto kategorijo boljših hran, je sestava vsaj približno ok, potem je to to. Razen če imaš pač željo psu vsake toliko časa zamenjati hrano, da se ene ne naveliča je fajn, da imaš en "back up". Ali če se hrana recimo umakne iz tržišča, kar je pa za pro plan pomoje malo verjetno.

Lp nina



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 04 Januar 2008, 08:57:39
Živjo

Ker so mnenja o tem kdaj preiti iz hrane za mladiče na odraslo hrano, bom vprašala kar konkretno. Dino hranim s hrano Tehni-cal large breed pupy. Kmalu bo dopolnila 7 mesecev. Zanima me kdaj preiti na hrano za odrasle? Skrbi me predvsem to, da zaradi prehitre rasti nebi dobila kakšnega vnetja pokostnice, ali pa pač kakršne koli druge težave povezane s prehitro rastjo.

LP

...sledi svojim sanjam


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #32 : 04 Januar 2008, 09:24:51
trenutno je v modi bolj ,da sploh ne hraniš hrane za mladiče.
Jaz dajem mladičkasto hrano samo v času menjave zob, tam okoli 4-5 meseca, pa so vsi psi v redu. Dodajam pa včasih malo GAGa (ne polno dozo in ne redno) pa kefir in kakšen mesek za nagrado. To poveča malenkost beljakovine.
Če ne veš kaj bi vzemi kakšno od najboljših hran, ki so all life stages.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 04 Januar 2008, 10:36:32
Zaenkrat sem s to hrano zadovoljna, ni nobenih problemov. Drugače je pa tale od 0-9 mesecev in sem že razmišljala, da bi naslednjič kupila kar hrano za odrasle.

...sledi svojim sanjam


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #34 : 04 Januar 2008, 11:40:59
Jaz sem Cosmotu pri 4 mesecih zamenjala puppy hrano za Nature's variety, ki je za vsa življenska obdobja.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #35 : 04 Januar 2008, 11:45:54
Pri manjših pasmah sploh ni problema, ker več kot do 6 meseca sploh ni potrebe po puppy hrani.

Res pa je da je vprašanje kako je z večjimi pasmami. Mi smo naši bernardinki od nekje 1.5 leta imeli puppy hrano od RC. Samo ona ni merodajna, ker ima najverjetneje prirojeno displazijo kolka, ampak vprašanje kaj bi bilo, v kakšni fazi bi bila zdaj, če nebi imeli tako močne hrane...

Jaz bi se pri naslenji veliki pasmi odločila za All life stages hrano (ker včasih so vsi psi ne glede na starost vleikost pasmo jedli isto) in mogoče raje dodajala kakšno dopolnilo na naravni bazi recimo Missing Link.


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 04 Januar 2008, 12:21:37
Deteljica, kaj je to GAG? ???



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #37 : 04 Januar 2008, 12:43:01

Res pa je da je vprašanje kako je z večjimi pasmami. Mi smo naši bernardinki od nekje 1.5 leta imeli puppy hrano od RC. Samo ona ni merodajna, ker ima najverjetneje prirojeno displazijo kolka, ampak vprašanje kaj bi bilo, v kakšni fazi bi bila zdaj, če nebi imeli tako močne hrane...


Zagotovo prej v boljši, kot v slabši ali enaki  ;).
Za vse sklepe, še najbolj pa za kolke je najbolj zdrava asketa  :P- raje  premalo, predvsem pa kilogramov kot ravno prav ali preveč. Bolj počasi ko pes raste, bolj ko je suh, manjša je možnost displazije. Če pa jo kljub vsemu ima je manjša možnost, da bo displazija povzročila kakšno posledico oz težavo.
GAG pa je en od številnih preparatov z glukozaminom in hondrotinom- snovi, ki služijo hrustancu in vezem- se pravi ravno za trdnost sklepov ala kolki in ostalo.Ne trdim,da je ravno ta najboljši- saj je ena tema o teh prepartih odprta. Deluje pa zagotovo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 28 Marec 2012, 10:53:15
Katere hrane, pa so po vaši izkušnjah ok, za mladiča srednje rasti, da ne raste prehitro? Gledam Orijen Puppy large breed ima 40% beljakovin, Acana ima 33%, Arden grange 26%..? Kar konkretne razlike?

Once you go boxer, you never go back :)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 29 Marec 2012, 08:36:40
Našla članek na tujem forumu o bokserjih...najbrž je pa za vse kužke srednje rasti podobno : puppy food is fine at first, but that can be changed to an allstages food at around 4-5 mos if you wish...Keep the protein level to 28 % or less until 18 months. V nekaterih drugih virih priporočajo celo nižje vsebnosti beljakovin na začetku.

Once you go boxer, you never go back :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #40 : 29 Marec 2012, 11:28:46
A ne spada bokser pod velike pse? Jaz bom moje pasje mladičkaste zverinice hranila z HP Puppy ali pa Bosch Puppy...Za ti dve sem 100% da imata vsega dovolj in ničesar preveč, kar bi povzročalo prehitro rast.

V eni temi je bila celo debata, če so v puppy hrane dajali rastni hormon, ker so jim psi podivjali v rasti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 29 Marec 2012, 11:43:53
Ne vem,kolikor sem jaz gledala so veliki recimo Bernci, Doge, Mastifi...boksarji pa naj bi bili srednji ???

Mi lahko še pomagaš..kaj je HP? Hills Premium?

Once you go boxer, you never go back :)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 29 Marec 2012, 11:58:26
Pri hrani je ponavadi na žaklju navedeno, da je "Large breed" pes nad 25 kg.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 29 Marec 2012, 12:17:20
Ja, pri hrani pa gledam, da je Large breed...Ne vem zakaj je tako,da je v tabelcah, kjer so pasme razvrščene po velikosti bokser uvrščen med srednje velike pse. Bom poizkusila poiskat.

Once you go boxer, you never go back :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #44 : 29 Marec 2012, 12:36:24
HP-Healthy paws :)
Jaz bi hranila z mladičkasto hrano tako kot je priporočeno oz. če se pokaže da je hrana premočna, bi šla na adult (in tudi tako hrano ki ima maximalno 30% proteinov), pozanimaj se tudi pri vzreditelju kako prakso ima on.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #45 : 29 Marec 2012, 13:52:16
Ria,Boxer spada med maxi-odrasla teža od 26-44 kg.Giant varianta je mišljena za pse z odraslo težo od 45 kg naprej.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #46 : 29 Marec 2012, 13:53:13
Aja,še nekaj.Pri nas gredo psi z 4 meseci na adult varianto.V juniorju preveč proteinov.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #47 : 29 Marec 2012, 19:15:15
Moj je šel tudi z 4 meseci na adult, oziroma na All life stages. Po priporočilu vzrediteljice, ona nikoli ne hrani puppy hrane dlje od 4 mesecev.
Raste pa mali lepo enakomerno in počasi.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 29 Marec 2012, 21:26:51
Katero hrano pa uporabljaš?

Once you go boxer, you never go back :)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #49 : 29 Marec 2012, 21:31:02
Taste of the Wild  :)
Uporabljam pa poleg hrane še Chassoton (po priporočilu vzrediteljice). Trenutno stran od VetConsulta ne dela, prilepim link naknadno. Če pa znaš hrvaško: http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.5d3e7804025c4020b76706ff7e590cfd.vetoquinol-chassoton-4-za-stabilizaciju-lokomotornog-sustava-400-g.aspx

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 29 Marec 2012, 22:15:41
Kater okus pa? Sem videla, da ima samo okus ribe nizek % beljakovin.

Hvala za link,bom pogledala.

Once you go boxer, you never go back :)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #51 : 29 Marec 2012, 22:30:54
Najprej sem imela lososa, zdaj imam trenutno bizona. Riba in ovca imata nizek procent beljakovin, bizon in raca imata pa 32%.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 29 Marec 2012, 22:36:36
O, pa res, še ovčka se tudi da dobit. Sem videla, da v Ameriki je, tu kjer sem pa jaz gledala, pa niso imeli. Očitno jo je samo zmanjkalo. Hvala.

Once you go boxer, you never go back :)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #53 : 30 Marec 2012, 07:47:20
Macika zakaj pa uporabljaš Chassoton?Ker ta preparat je namreč mišljen za starejše pse.Za mladiče,breje psice in odrasle aktivne pse je boljši Caniviton Forte.Je pa od istega proizvajalca.Jaz pri naših mladičih raje uporabljam Caniviton.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #54 : 30 Marec 2012, 08:00:48
Uporabljam ga, ker mi je vzrediteljica svetovala naj ga. Ona mi je najbolj priporočila Perloquan (od Fidaveta), ampak ker ga tu nikjer ni za dobit, je rekla, da naj uporabljam kar Chassoton. Drugače pa vem ja, da je mišljen za starejše pse. Js se toliko na te sestavine ne spoznam  :-[

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 30 Marec 2012, 09:04:39
Torej psi naj nebi jedli prevelik odstotek beljakovin? Zaradi prehitrega razvoja...še kaj? A morda tudi zaradi posledične preobremenjenosti urinarnega trakta? Opažam pri mojem starejšem psu, da pri preveč močni hrani oteženo lula (ima pa že starostno nekaj težav s prostato).
Se opravičujem za OT ampak imam tako stare kot mlade pse, pa mi je koristna info tudi za naprej.

A kje obstaja kaka info koliko % je glede na starostno obdobje najprimernejše? Pa se lahko po tem orientiram?

Sicer pa je naša tamala sama nehala jest pupy hrano tm okoli 5 meseca (čeprav sem jo občasno okol prnašala). Ji je blo bolje dat vsaj adult kot to, da ne je par dni. Kaj čem, že od nekdaj je ''velika'' po duši.  ::)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 30 Marec 2012, 09:19:26
Mene zanima še nekaj glede mladiča. Kdaj se lahko da razna ušesa za zvečenje, posušeno meso...?

Once you go boxer, you never go back :)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #57 : 30 Marec 2012, 09:25:02
Js sem mu dajala že od začetka kosti za glodat, pri enih 2,5 mesecih se mi zdi, da je dobil svoje prvo sušeno kunčje uho, malo kasneje pa že tudi sušeno svinjsko uho.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 30 Marec 2012, 09:33:16
Jaz posušenih stvari še posebno iz svinjine sploh ne dajem.So mi enkrat s temi suhimi uhlji kmalu uničili mladiča.Revežu tudi veterinarji niso znali več pomagat.Dajem pa posušene vampe,suha pljuča in suhe ribe.Pa vsaj 1xmesečno surovo kost.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 30 Marec 2012, 10:13:34
Ojej, bošček...hvala za opozorilo, sem našla posušene jagenčkove želodčke.

Once you go boxer, you never go back :)