BBH izpiti - razmišljanja

skar · 285897

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #150 : 16 Junij 2007, 17:50:21
Sky tud midva sma bla letos u avstriji na tekmovanju in sm se po pomoti v napačno disciplino prjavla :D   in sma mela še dve vaji zraven - aportiranje in vajo naprej :D  mela sm srečo da sm ga to že enkrat učila in mi je takrat res prav prišlo tako da sma bla na koncu 5. :D:D:D  disciplina je pa BGH2 hehe :D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #151 : 16 Junij 2007, 22:03:00
Sky sa jdrugega, kot da sta naredila niti ne bi smel napisat!
Čestitke!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #152 : 17 Junij 2007, 00:03:33
Sky, čestitke za opravljen B-BH.

Enako tudi vsem ostalim, ki ste bili uspešni, predvsem pa sami zadovoljni z delom psa.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #153 : 17 Junij 2007, 10:12:49
Hvala vsem za čestitke!

Ja,to da si zadovoljen z delom, je najpomembnejše.
Točke so itak potem samo posledica oz. rezultat.  ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #154 : 17 Junij 2007, 14:31:57
Kaj a predlagate
Enako tudi vsem ostalim, ki ste bili uspešni, predvsem pa sami zadovoljni z delom psa.

Kaj pa svetujete takim,ki smo nadvse zadovoljni z delom psa  :) in še bolj z doseženimi točkami  :o- kar pa se vodenja  in mene tiče,bi se pa najraši kar v koleno ustrelila ::) - mislm- postajam brezupno štorasta in šlampasta, sploh ne vem več kaj naj naredim sama s sabo  >:(

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #155 : 17 Junij 2007, 15:31:01
Kaj a predlagate
Kaj pa svetujete
takim,ki smo nadvse zadovoljni z delom psa  :) in še bolj z doseženimi točkami  :o- kar pa se vodenja  in mene tiče,bi se pa najraši kar v koleno ustrelila ::) - mislm- postajam brezupno štorasta in šlampasta, sploh ne vem več kaj naj naredim sama s sabo  >:(
A dej dej deteljica, prav nič nisi štorasta in šlampasta, prav dobro delaš na tekmah, poglej kaj vse si s svojimi psi že dosegla in kaj vse še boš :o
Sem jaz en obupen primerek vodenja >:( Res predloge na plano :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #156 : 17 Junij 2007, 15:32:33
Aja še to - povprečna ocena BBH izpitnikov s KD Agility Ilirija ( 8 psov) je bila danes 94 točk . Bravo inštruktor!

Aska - kaj vse bi šele dosegla ,če ne bi zmeraj kaj z vodenjem zaj *** :P , to mi ne da mira   ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #157 : 17 Junij 2007, 15:36:17
O bravo vsem uspelim izpitašom iz KD Agilitya Ilirija :o
Ej tvoje vodenje je čisto vredu, poglej moje, zmeraj kaj zaj... :P Enkrat bom že pogriuntala upam, kako voditi najbolje. No ja razen, če ne naredi tega kot je včeraj >:(


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #158 : 17 Junij 2007, 17:28:19
Še nekaj je bilo zanimivosti pri današnjih izpitih. Namreč BC Ice , ki je čisto pravi ,nekastrirani samec in je delal v paru z mojo psičko Fito je dobil 100 točk . 100 točk je lep rezultat ampak kar je posebaj poučno za vse ,ki (tudi pri najvišjih izpitih) iščejo izgovor za tako in drugačno slabo delo svojega psa- midva sva bila zadnji nastopajoči par zato, ker se moja Fita goni. Ja prav ste slišali - lepo kakšen teden že osvaja vse proste moške pasjega izgleda. In Ice je delal z njo v paru- sedel tik ob njej na predtsvitvi in se odlagal kot drugi celih 5 m od točke, kjer je Fitka prej ležala . Bilo je seveda tudi skoraj 30  stopinj in ura točno opoldne.
Zakaj to povem- ne samo za to , da bi Icea pohvalila (čeprav si to nedvomno zasluži ), ampak da poudarim naslednje- kdorkoli išče razlog za napake izven sebe , ki jih ne bo nikoli odpravil.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #159 : 17 Junij 2007, 17:30:27
Vau, čestitke vsem, ki ste opravili izpit. Še posebej pa Icu in Fiti za 100% in otežene razmere ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #160 : 17 Junij 2007, 17:46:17
deteljica, prav tako si pozabila, da smo pri urbanem delu šli vsi skupaj pa je bil zraven še Val od Rine, ki je zdaj v tistih letih, ko ga psičke še posebej zanimajo pa ni imel problemov.  :D Poleg tega je tudi Ice v pravih letih, ko ga hitreje zmoti kakšna pasja gospodična pa je še pogledal ni.  :D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #161 : 17 Junij 2007, 21:20:43
Ja ampak mislim,da Rina ni vedela ,da je Fita vroča, ker sem jaz tud pozabila, zato sem flegma hodil na sredi grupe  :-[ ( To, da lastnik samca ne ve  zmeraj pomaga ;) ), vodnik od Icea pa ja in ga sploh ni vznemirjalo, še smejala sva se,kako fino so par sesatvili  :D. Ob obilici psic so ravno Icea našli za zraven  :o
ampak očitno je bila kombinacija res prava. Najbrž sta hotela drug drugea očarati s popolnim delom  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #162 : 17 Junij 2007, 21:48:37
Rina je vedela, da se Fitka goni, ker je na sprehodu čisto živčna hitela privezovati Vala, ko se nam je Fitka približala.  ;)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #163 : 17 Junij 2007, 22:15:28
Kaj a predlagate
Kaj pa svetujete takim,ki smo nadvse zadovoljni z delom psa  :) in še bolj z doseženimi točkami  :o- kar pa se vodenja  in mene tiče,bi se pa najraši kar v koleno ustrelila ::) - mislm- postajam brezupno štorasta in šlampasta, sploh ne vem več kaj naj naredim sama s sabo  >:(

Hehehehe, a to ti mene sprašuješ?

Ne vem, lahko te kdaj pridem gledat pa tulit nate, baje se obnese  :D

Ja, psi morajo biti navajeni dela tudi poleg gonečih samic. Ni namreč nujno, da se psici že vidi, da se goni, pa jo samci že vohajo.


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #164 : 17 Junij 2007, 22:32:18
Hihi, na tistem urbanem delu še nisem vedela. No, vem da smo prej govoril da gre Fita zadnja zato ker se goni, sam mi je čist ušlo iz glave. Pa tudi Valjar (no, ne on, jz :P) je imel na začetku mal problemov, ampak je blo nakonc že vredu. Sej pol k sm poštekala zakaj je na začeku tok vleku (sva bla direkt za Fito ::)) sem bla ubistvu prov presenečena, da ni bil še bolj tečen. Ja deteljica, maš prov, še bolš da nism vedla :P

Aja, drugač sva pa danes nardila z 90. :)

Los je car!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #165 : 17 Junij 2007, 22:34:06
čestitke vsem za uspešno opravljen izpit :D


lp, jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 17 Junij 2007, 23:20:59
Da se se jaz povazim - midve s Xsaro sva nabrali 96 tock. Sodnik je rekel, da bi jih lahko dobili 100, ce ne bi jaz pomesala vaj in prezgodaj delala sedi v gibanju (sem pozabila, da je ravna linija s tekom in pocasno hojo vmes). Jo je pa pohvalil, da ima ful volje za delo. Tako da se tudi jaz pridruzujem pohvalam Poloni, ki nas je super pripravila na izpit! In seveda cestitke vsem na novo solanim psom!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #167 : 18 Junij 2007, 07:08:49
Je pa nekaj vseeno res.
Spet so bili prisotni psi,ki izpita naj ne bi naredili.
Ampak sodnik je,predvsem za "A-jevce" rekel,da ni iskal napak,ampak dobre,pozitivne stvari.


p.s. Testi so pa res kar nekaj.  8)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


malena3

  • Gost
Odgovori #168 : 18 Junij 2007, 07:51:13
Tudi od mene vse čestitke.

Deteljica, ne biti tako samokritična....je res, da malo moraš biti, ampak v tvojem primeru si preveč. ;) :P



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #169 : 18 Junij 2007, 08:08:03
Da se se jaz povazim - midve s Xsaro sva nabrali 96 tock. Sodnik je rekel, da bi jih lahko dobili 100,

ja se strinjam . Xsara res zelo lepo zgleda v poslušnosti  :)
Pa airedalka (kako ji je že ime) je tudi popolnoma primerna za tekmovanja v poslušnosti.
Vsekaor je bilo pri vseh opazno,da so psi pripravljeni tako kot je treba , pa ne samo v BBh smislu, ampak v smislu lepe poslušnosti. Vse napake so bile  bolj trenutnega značaja in posledica pri večini premalo izkušenj na tekmah pri drugih (Npr meni  >:( ) pa očitno kronične šlamparije  ::)
Najbolj mi je bilo všeč ,da se je pri vseh psih videlo resnično vodljivost, kar je bistvo BBH preiskusov. Malinoika npr je v vaji sedi v gibanju štartala v polnem zagonu v odpoklic, ko se je vodnica obrnila. Ampak Snežana je samo dvignila roko v povelje in psica se je v istem trenutku dobesedno iz zraka nalimala nazaj na tla  :o. Čeprav je bila to s stališča vaje napaka je bila hipna popolna vodljivost psice nadvse impresivna.  :o vsekakor vredna prej dodatnih točk kot graje. Prizor bi bil nadvse poučen za vse, ki mislijo, da je tako reakcijo nujno uporabiti kakšne konkretnejše pripomočke kot je kliker  ;).
Vsekakor sem zelo zadovoljna, da sem se odločila it na ta izpit saj sem tako prvič videla naše tečajnike na izpitih.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #170 : 18 Junij 2007, 08:08:28
Zoran!

"Testi so pa kar nekaj"

Kako pa to da si se pol zmotil na reševanju in ni biolo 100% ?  :P :P :P :P :P :P


lp

Toni



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #171 : 18 Junij 2007, 08:16:47
Bravo!  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #172 : 18 Junij 2007, 08:32:36
Citiraj
Kako pa to da si se pol zmotil na reševanju in ni biolo 100% ?

Saj ravno zato,ker so bli kar nekaj.  ;)

Sem kar poletel preko in si nisem dobro prebral,pa je bla napaka tu.

Sam ej,skupno sva pa z mojim cuckom še zmeraj bla najbolša.
Dobr da ga mam, da me "iz dreka vleče"!  ;D  ;D  8)

Pa naj še na forumu čestitam tako tebi kot Leili.   ;D


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #173 : 18 Junij 2007, 08:39:46
Zoran!

"Testi so pa kar nekaj"

Kako pa to da si se pol zmotil na reševanju in ni biolo 100% ?  :P :P :P :P :P :P


lp

Toni

jest vem zakaj- ker ni dovoljeno imet psov zraven, pa mu ni imel kdo prišepetavat  :P.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #174 : 18 Junij 2007, 08:45:04
Citiraj
jest vem zakaj- ker ni dovoljeno imet psov zraven, pa mu ni imel kdo prišepetavat 


Ja,se vidi,da sem bil včasih polcaj.  ;D  ;D  ;D  8)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #175 : 18 Junij 2007, 08:55:29
OOO, čestitke vsem, lepo je brat tako navdušenje! Midva greva v lov na bbh verjetno v jeseni, upam, da bom takrat tudi sama tako zadovoljna  ::) 



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 18 Junij 2007, 15:26:17
pri drugih (Npr meni  >:( ) pa očitno kronične šlamparije  ::)

Deteljica: res si zelo samokriticna, ceprav imas ogromno razlogov, da bi lahko bila ponosna na svoje dosezke. Res je uzitek gledat tvoje pse, kako delajo! Ce bos kdaj organizirala kaksne delavnice, se prijavljamo  ;) ;) ;) Mislim, da si lahko kar zelo ponosna nase, seveda tudi na svoje kuzote, ampak tudi nase. In se popolnoma strinjam, da je bil ta rok izpitov dokaz za vse tiste, ki ne verjamejo, da se da s klikerjem vrhunsko solati pse!

Pisni del izpita je pa res krneki!



malena3

  • Gost
Odgovori #177 : 18 Junij 2007, 16:05:09
Deteljica: res si zelo samokriticna, ceprav imas ogromno razlogov, da bi lahko bila ponosna na svoje dosezke. Res je uzitek gledat tvoje pse, kako delajo! Ce bos kdaj organizirala kaksne delavnice, se prijavljamo  ;) ;) ;)

Spet se podpišem. :-[



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #178 : 20 Junij 2007, 20:33:36
Aja,pa čestitke tebi,da z višavčkom tako dobro delaš!
Sem navdušen!  ;)

Nekaj let nazaj se iz ene tekme spomnem neke avstrijske tekmovalke z višavcem.Delala ste fenomenelno,pa sta bila takrat v programu še vaja naprej in aport(sta imela tak luškan,majhen,lesen aportek).   ;D


Lp Zoran

jap midva sma tud v tej disciplini tekmovala v avstriji :)   na slikci je pa Tery z "mini" aportom :D

lp, jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #179 : 20 Junij 2007, 21:44:46
Čestitke vsem, ki ste opravili izpite. T&T pa si res lahko teste opravil 100% če si imel pa največji plonkec.
Zadeva je pa takšna da stari kinologi ( po stažu) kot sva midva z Sky-jom, so takšni testi čisto brezvezni, 17 let dela na področju kinologije, pol pa kar ene teste je pa po moje zaj..... naroda, frišni tečajniki kot si pa ti T&T bi morali pa še kej več pisat ne samo osnovne stavri.


Še enkrat čestitke vsem.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon