BBH izpiti - razmišljanja

skar · 284746

Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 13 Marec 2008, 17:00:44
Princ, a maš ti mogoče kakšno zamero do klasikov  ???

Ne boš verjel, ampak z vsemi, ki jih poznam (od oka enih 20), se dobro razumem. Z nekaterimi celo odlično ;), pa čeprav se včasih naši pogledi/metode na šolanje zellloooo razlikujejo. Ne maram pa vsiljevanja enega in edinega prav na določene stvari - v tem primeru pač kovinska ovratnica, ker je popolnoma brezpredmetno, saj pravilnik to predpisuje, žal. (Pred leti, ko je prišel novi pravilnik ven, sem ga celo čisto frišnega za našo spletno stran in na željo klasikov prepisala in objavila, z izpitnimi vprašanji vred in sigurno med prvimi v Slo ;)).

Kar dobro tudi "trofim" ton in način komunikacije med posameznimi osebki na forumu in temu se komot prilagodim :P. Sicer pa se ne mislim z nikomer kregat in uveljavljat svojega prav. Zdi se mi pa resnično škoda pri tem vztrajanju na kovinski ovratnici pri izpitu A in BBH, ker samo jaz poznam vsaj 50 oseb, ki zaradi tega (večina iz principa, kakšen pa še iz drugih razlogov) ne bodo nikoli šli na izpit. Verjamem, da je "delavcem" za to vseeno, po drugi strani pa vam ne bi smelo biti.... ampak to so že druge debate. Zdaj pa grem poslušat dobrega "starega" Vidica ;D, mi ne bo škodilo :D.

Lp, Mateja



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #271 : 13 Marec 2008, 19:43:43

KOVINSKA OVRATNICA JE PREDPISANA ZATO, DA ONEMOGOČI MALVERZACIJE NA IZPITIH OZ. TEKMOVANJIH.


ja razumem kaj piše, ne razumem pa kakšna malverzacija se lahko zgodi, če pes nima ovratnice  :o ?
Če ima okroglo vrvnato, a lpa tud navadno platneno iz trgovine  :P ?

če kdo ve, prosim za obrazložitev  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #272 : 14 Marec 2008, 08:15:13
Mislim da boš težko dobila odgovor od forumcev.
Najbolje da kontaktiraš FCI in dobiš odgovor iz prve roke  :P


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #273 : 14 Marec 2008, 11:20:57
Govorimo o pravilniku zveze , ne pa kar o nečem kar se zmislijo na vsakem izpitu posebej.Sodnik po pravilniku tako ovratnico zahteva in pika.Če komu ni všeč naj ugovarja pri zvezi.Tudi meni ni všeč , da morajo reševalci opravljati med drugim izpit iz plaženja in do danes mi ni nihče argumentiral pametnega vzroka, pa se lahko žalim komur hočem.Pravila so sprejeta in obstajajo in tako je. :-*



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #274 : 14 Marec 2008, 12:04:33
Ma kakšen trikec moraš pokazat, ne?  ;D
Pri nas jih morajo znat tudi v mali šoli  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #275 : 15 Marec 2008, 18:17:41
Andreja če govoriš o plazenju, ne vem več kam naj se splazimo.Če gre na hranco se plazi pod ovirami.To gre brez problema, če pa nad njo ni nič se pa ponavadi plazim samo jaz pes me pa neumno gleda.Sicer se kažejo učink,i a pene mi gredo na usta od besa ker mora pes plaziti.Saj v ruševini če ne bo šlo drugače se pač bo pl :Pazila.Ampak kot sem že rekla pravila so za vse enaka , pa se lahk samo slikam. ???



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #276 : 15 Marec 2008, 22:54:10
Sej ni težko naučit. Počasi se daleč pride. Ko maš pa narejeno, maš pa še vedno možnost da pokvariš in spet popravljaš. Recimo jaz...  ::)

Ukini to, da ji vlečeš pred gobcem in počakaj da naredi gib sama od sebe. Tako kot pač trikec. Se bo plazla tako, da boš morala teč zraven. Ne potrjevat tega, da pes nekam pride v plazečem položaju, ampak najprej se prepričaj, da pes razume vajo. Pol pa lahko tudi obrate delaš, če ti je dolgčas ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #277 : 15 Marec 2008, 23:17:23
Pa potrdit na začetku vsak pravilni gib. Če pes samo sledi roki pod ovirami, to zanj ni plazenje, ampak sledenje roki...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #278 : 16 Marec 2008, 22:11:32
Nama plazenje nikakor ni šlo na način, da sem ji vlekla hrano pred nosom. Zato sva probali tako, da sem nagrajevala vsak premik sprednjih tac v ležečem položaju. Hitro je pokapirala, da mora premikati tačke in potem tudi to, da se mora premikati naprej. Zdaj bova počasi delali na tem, da plazi vedno dlje z vedno manj vmesnega nagrajevanja.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #279 : 12 April 2008, 16:19:28
hej

Eno vprasanje glede teoreticnega dela izpita, ki ga opravlja vodnik.. A so odgovori na "testu" za obkrozevat, za izpolnjevat, ali malo mesano? Aja, pa koliko je vprasanj? 30 ali 40 od 140?

Hvala!

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #280 : 12 April 2008, 16:41:45
Eno vprasanje glede teoreticnega dela izpita, ki ga opravlja vodnik.. A so odgovori na "testu" za obkrozevat, za izpolnjevat, ali malo mesano? Aja, pa koliko je vprasanj? 30 ali 40 od 140?
Odgovori so za obkroževat. Točno koliko je že sem vprašanj pozabila. V temi Izpiti so vprašalniki testov:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,895.30.html

lp


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #281 : 13 April 2008, 17:29:10
Mislim da boš težko dobila odgovor od forumcev.
Najbolje da kontaktiraš FCI in dobiš odgovor iz prve roke  :P

To je sigurno najboljša varianta.
Drugače sem pa slišala, da je kovinska ovratnica na izpitih obvezna zato, ker se nanjo ne da neopazno namontirati npr. teletakta. Kakih pravilnikov si nisem šla posebej brati, tako, da ne vem koliko je resnice v tem.
Nimam pa problemov s tem, da bi moj pes (samo) na izpitu nosil kovinsko ovratnico - saj ga ne vlečem in zategujem. Moti me le, da po daljšem času nošnje pušča sivo barvo na njegovi beli dlaki. A kaj čmo...



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #282 : 13 April 2008, 20:06:41
Ne vem kakšne kovinske ovratnice kopujete. Ajka ima ovratnico že dobri 2 leti in nima okoli vratu obarvane dlake. Pa po večini nosi kovinsko. In tudi nima dlake kakorkoli poškodovane. To ni noben napad na nobenega. Samo ne toliko komplicirat in naj ima pes kovinsko ovratnico na ipitu, potem pa pač ne. Jaz tudi ko imamo izpite komu posodim ovratnico, če mu je že tak problem in je psu prav.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #283 : 30 April 2008, 20:19:07
Mogoče kdo ve za kakšen bbh izpit v novembru (lahko tudi kasneje)? Na internetu nisem nič našla. :)



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #284 : 01 Maj 2008, 17:46:25


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #285 : 01 Maj 2008, 19:02:55
hvala :-[



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #286 : 24 Julij 2008, 22:59:04
hej

Eno vprasanje.. Danes smo koncno prejeli (po stirih mesecih cakanja) delovne knjizice za opravljen BBh izpit. In seveda, ze v nasem KDju so se zmotili pri vnosu podatkov, tako da je ime psa v knjizici napisano narobe (pac, vzeli so rodovnisko ime, in dve crk v imenu zamenjali). Pa me zanima, a se da to popravit (ce ja, kok casa bo spet treba cakat), oz. ce ima sploh smisel popravljat? Ce greva naprej na kaksen RO izpit, pobirajo podatke iz delovne knjiizice? Ker potem bojo tudi tam imeli napacne podatke - pac, ce si kdaj kaksno priznanje prisluziva slucajno  ???


Hvala za odgovore in lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


h3x0r

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #287 : 24 Julij 2008, 23:05:09
Ma ja tako pač ,.. posebej če si mlad treba dosti delat !



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #288 : 24 Julij 2008, 23:11:22
Ovcka, pri naju so se zmenili v številu točk. Ker so jih že v društvu narobe napisali in jasno potem tudi na kinološki. Sem klicala na kinološko in so mi rekli naj pošljem knjižico priporočeno nazaj k njim in zraven na en list napišem kaj naj bi bilo narobe, da bodo pogledali in bodo popravili.

Pomoje isto, če je narobe napisano so dolžni popraviti. Pomoje ne bo problemov, saj pri meni jih ni bilo. Dobiš jo pa nazaj full hitro (hitreje kot si jo sedaj dobila).  ;)


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #289 : 25 Julij 2008, 08:30:54
Dobiš jo pa nazaj full hitro (hitreje kot si jo sedaj dobila).  ;)

to pa verjetno ne bo držalo, ker

Pisarna KZS na dopustu
Obveščamo Vas, da bo pisarna KZS zaradi letnega dopusta zaprta od 2. do vključno 22. avgusta 2008. Znova nas boste lahko obiskali ali poklicali v času uradnih ur od ponedeljka, 25. avgusta naprej. Tudi Vam želimo, da bi poletje preživeli kar najbolj prijetno.
vir: http://www.kinoloska-zveza.si/sl/novice/70



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #290 : 25 Julij 2008, 08:51:15
Danes smo koncno prejeli (po stirih mesecih cakanja) delovne knjizice za opravljen BBh izpit.

Aha OK, potem se pa jaz obremenjujem, ker je po enem mesecu še nisem prejela ::) Bomo še kar čakali in čakali ...

You can't manufacture a miracle


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #291 : 25 Julij 2008, 13:15:48
To, da majo trenutno dopuste ne vem, jaz sem to urejala lani septembra :-[

Ampak glede na to, da sem na začetku čakala nanjo skoraj 2 meseca, se mi je zdelo hitro, da so mi potem knjižico poslali nazaj v roku 10 dni.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #292 : 25 Julij 2008, 17:52:56
Ok Nelly, hvala za odgovor  ;)

Bom potem "ukrepala" ko se vrnejo z dopustov  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #293 : 25 Julij 2008, 18:24:03
Ne vem kakšne kovinske ovratnice kopujete. Ajka ima ovratnico že dobri 2 leti in nima okoli vratu obarvane dlake. Pa po večini nosi kovinsko. In tudi nima dlake kakorkoli poškodovane. To ni noben napad na nobenega. Samo ne toliko komplicirat in naj ima pes kovinsko ovratnico na ipitu, potem pa pač ne. Jaz tudi ko imamo izpite komu posodim ovratnico, če mu je že tak problem in je psu prav.  ;)

Morda ni kromirana? Če ima to sploh kak vpliv-morda jo ima pes venomer gor in je nikoli ne umijejo?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #294 : 27 Julij 2008, 19:30:39
Morda ni kromirana? Če ima to sploh kak vpliv-morda jo ima pes venomer gor in je nikoli ne umijejo?

Tudi moj Ajk dobi sivo obarvano dlako na mestu te ovratnice. Vse sem poskusila, da se to ne bi zgodilo pa žal ne gre. Gor jo je pa imel le za trening oz. za kratek čas. Sedaj jo ima le za čas dela in ni take panike. Dejansko mu katerikoli kovinski del (tudi rinke na oprsnici) obarvajo dlako sivo. To pa ne gre dol do kopanja... Sem pač vzela v zakup. Bo pa naslednji pes kake druge barve in ne bel.  ;) ;D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #295 : 31 Julij 2008, 19:38:46
Mogoce kdo ve koliko stane samo delovna knjizica za psa? Odgovorili so mi, da lahko popravijo napako, ampak na moje stroske, ker je bila napaka ze pri vnosu podatkov  ::) ::) Sedaj pa ce ni neka grozna cifra to, bom sama placala, drugace grem terjat kinolosko drustvo - konec koncev so oni zaje*ali..  ::) ::) :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #296 : 01 Avgust 2008, 17:14:49
Mogoce kdo ve koliko stane samo delovna knjizica za psa?

No, sem dobila odgovor od komisije za solanje.. 5 eur + postnina  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


TED

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #297 : 12 September 2008, 12:34:03
Mogoče kdo ve, da bi imeli v kakšnem društvu B-Bh izpite pred 18.10.? Takrat namreč odputujem za en mesec in ga doma ne bova mogla opravljat, rada bi ga pa naredila še v tem letu.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #298 : 12 September 2008, 12:38:54
Mi jih mamo potem novembra. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


TED

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #299 : 12 September 2008, 12:46:45
Kdaj novembra pa (če nisem preveč radovedna)? Vrnem se 21. novembra, tako da bi ga lahko delala tudi takrat.