BBH izpiti - razmišljanja

skar · 285907

dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #540 : 18 April 2011, 14:36:20
Ko sem jaz delal lani smo samo izpolnili prijavnico - podatku o psu, vodniku in lastniku. Kakšni inštruktorji neki..
Vse kar je bilo treba je, da si član kluba ki je v KZS. In za nas, Kranjčane, je bilo seveda še plačati članarino, pa poiskati klub ..... In to je to.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #541 : 18 April 2011, 14:56:09
Jp, men tud ni bilo treba inštruktorja navajat, pes pa je bil doma šolan.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #542 : 18 April 2011, 15:08:42
No, saj. Jaz tudi ne mislim it v tečaj BbH, pa ja umrem od dolgčasa, pa še moja psina ne mara ponavljanja in ji koncentracija ne drži prav dolgo. (zato je pa agi fajn  :P). Bom že sama naučila psico kar je potrebno znati. Sem pa članica društva, ki je registrirano pri KZS in bom tudi ostala, tist mi je recimo nekako logično, čeprav tudi ne, ker itak kasirajo denar za prijavo na izpit in še DK. Zakaj bi moral biti nekdo, ki pač hoče nardit izpit, član društva, ki je član KZS? Sej prijavnino itak plačaš.  ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #543 : 18 April 2011, 18:47:48
Če jaz prav vem, lahko opravljaš BBH tudi, če nisi član društva, ampak plačaš še enkrat več.



firbc

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #544 : 18 April 2011, 19:35:37
Program, ki ga društva uporabljamo tudi za B-Bh izpite ima vgrajeno" tudi rubriko "Inštuktor", ki mora biti izpolnjena.
Kot inštruktor se lahko navede član društva, ki ima licenco, tako da... Če vam he prav ali ne- nekdo je naveden kot tisti, ki vaju je učil. Brez tega papirji "ne gredo skozi" in tudi potrdila o opravljenem izpitu ni.
Torej, če hočeš imeti B-Bh izpit, je tako. Ni pa obvezen- izpit mislim.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #545 : 18 April 2011, 20:06:14
Ja po kakšni logiki pa mora biti izpolnjena rubrika inštuktor? Čemu bi nekomu pripisoval kredite, če jih pa nima!?! kar tako za brez veze, da se bo nekdo hvalil koliko "tečajnikov" je imel. Malo morgen.

In glede na kvaliteto SLO inštruktorjev-če se ne motim, je samo Polona Bonač imela odlično ocenjen preizkus za licenco- khm, khm. Dokaj slabo, a ne. Jaz bi pričakovala, da bo večina inštruktorjev odlično ocenjenih, ne pa samo ena.  :(

firbc-če hoče nekdo tekmovati v RO je obvezen, pa grozijo tudi, da bo v roku dveh let obvezen za vse-tako da ni glih res, da ni obvezen. Nekaterim je nujno zlo-za druga tekmovanja in discipline.  ::)

Potemtakem sem čisto dovolj ubrisana in trmasta, da grem samo Poloni na treninge in napišem kot inštruktorico. Pa četudi se 1.5-2h vozim v eno smer. phhh kdo krije prevozne stroške? KZS mogoče  :D ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #546 : 18 April 2011, 20:16:42
@Čara: V Slo obstaja malo več dobrih inštruktorjev kot samo 1, ki si jo navedla  ::) Samo malo se je treba pozanimat, pa jih najdeš.
Je pa spet odvisno kaj hočeš - psa, ki ti bo na poligonu delal 100%, izven poligona pa ne ali bi rada, da ti dela tudi v drugih okoljih.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #547 : 18 April 2011, 20:49:47
Oboje + da inštruktor obvlada kliker sistem, ker jaz prisegam na shaping, čeprav zna trajati dlje časa, za tu in tam kako stvar je uporaben luring. In da ima širok spekter domišljije ter razume psa.

To jaz pričakujem od inštruktorja, da mi bo tako znanje predal. Za Polono vem, da obvlada, drugih pa priznam, da ne poznam njihovega dela in odnosa do psov.
Ampak en seznam pri komisiji za šolanje je, kjer je ona napisana kot edina odlično ocenjena.  :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #548 : 18 April 2011, 21:41:31
Sama sem delala izpit lani. Morem priznati, da nam nihče ni dajala ocen odlično itd in ne vem po kakšnem kriteriju so te ocene, ker na diplomi so mi zapisali samo dosežene procente in nas je kar nekaj, ki smo naredili nad 91% kar je odlična ocena recimo v šoli, če je tukaj kaj drugače, ne bi vedela in se tudi nisem s tem ukvarjala, sklepam pa, da potem morejo za odličen uspeh imeti zelo, zelo visoke kriterije, če ni drug ocenjen odlično kot Polona ;) Je pa resnično v svoji generaciji pisala pisni del najboljše med vsemi ;) in v mojih očeh je na vsakem področju več kot odlična, ne glede na inštruktorski izpit, tudi če bi ga padla, saj za tisti izpit se marsikaj naučiš tako, kot oni želijo slišat, delaš pa marsikaj drugače ;)

Ni pa realno pričakovati, da bodo vsi delali na shaping, da bo vsem to odgovarjalo, da so dejansko vsi sposobni delat na ta način. Ne boš verjela, kaj vse lahko počneš v tečaju za boljše razumevanje, pa nekateri še vedno ne bodo dojeli, eni ne bodo zadovoljni s tvojim načinom dela itd.  Sama že dolgo izobražujem ljudi na šolskem področju in zadnji čas bolj intenzivno tudi na pasjem.....vedno nekomu nisi všeč, nekdo te okoli popoljuva, pa mogoče nisi nič naredil, samo enostavno ni bilo kontakta. Vedno več ljudi ko spoznavam, bolj mi je jasno, da vsiljevanje ni način, način je prisluhniti in ponuditi kaj je v tvoji moči, ni pa noben inštruktor vsemogočen in vsak je v nečem boljši kot drugi, bistvo je kaj komu odgovarja in če se najde kontakt je za tečajnika tisto najboljši inštruktor in bo tudi rezultat temu primeren ;)



Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


firbc

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #549 : 19 April 2011, 07:03:16
Čara- za logiko lahko vprašaš na KZS- oni so sestavljali program, ki je pač veljaven, tudi če se s tem ne strinjaš.
Če je pač nujno zlo, ga boš opravljala pod njihovimi pogoji. Obstaja tudi opcija sprememb ampak za to bo verjetno treba kaj narediti.
Ker je za organizacijo kinoloških prireditev in izpitov pristojna KZS bi spremembe verjetno lahko uveljavila preko... (Obrtne zbornice ali pa Društva ljubuteljev čokolade ali kaj?)
Ne trdim, da ima vsak inštruktor vsa zanja, ki jih ti zahtevaš- ima pa licenco.
Tudi Kranjčani delajo izpite preko kakšnega društva, ki je včlanjeno v KZS, pa se še nobenemu njihovemu tečajniku ali inštruktorju ni "milo storilo" od vsega hudega ker je "moral" navesti neko drugo ime.
Pa da se razumemo- potrdilo o opravljeem B-Bh izpitu še ne pomeni, da si nosilec lahko domišlja, da je pojedel vso kinološko znanost, očitno pa je pogoj za sodelovaje na prireditvah, ki se dogajajo v slovenski kinologiji.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #550 : 19 April 2011, 08:26:20
Pa da se razumemo- potrdilo o opravljeem B-Bh izpitu še ne pomeni, da si nosilec lahko domišlja, da je pojedel vso kinološko znanost, očitno pa je pogoj za sodelovaje na prireditvah, ki se dogajajo v slovenski kinologiji.
ne ni pogoj za vse prireditve ..če bi bil bi bil tudi za razstave. Amapak ni. Bedasto je, da obešajo BBH samo psom, ki se jih itak šola za nek športni ali delovni program in torej najmanj (oz sploh ne ) rabijo BBH. Tistim pa , ki prosto letajo po Tivoliju, al pa se gužvajo po razstavah in res nimajo NOBENE niti minimalne izobrazbe , ne psi ne vodniki (kar poglej kolk dreka in dlake ostane npr za razstavljalci) pa ni treba delat BBH. Če to ni narobe svet , sem jaz kastrola s preutničkami  ::).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #551 : 19 April 2011, 08:40:14
je pa tega vedno več...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #552 : 19 April 2011, 09:57:52
Mene noben boh ne bo prepričal, da bom v rubriko inštruktor vpisala kogarkoli drugega, če bom s psom delala sama. In če mi slučajno ne bi zaradi tega priznali izpita, naj si ga vtaknejo v r....


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #553 : 19 April 2011, 10:25:31
Če to ni narobe svet , sem jaz kastrola s preutničkami  ::).
LOL :) .. tole si bom pa kdaj sposodila. No, mislim da se ni za bat da bi bila kastrola s perutničkami  :D ;D



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #554 : 19 April 2011, 13:41:24
Sama sem delala izpit lani. Morem priznati, da nam nihče ni dajala ocen odlično itd in ne vem po kakšnem kriteriju so te ocene, ker na diplomi so mi zapisali samo dosežene procente in nas je kar nekaj, ki smo naredili nad 91% kar je odlična ocena recimo v šoli, če je tukaj kaj drugače, ne bi vedela in se tudi nisem s tem ukvarjala, sklepam pa, da potem morejo za odličen uspeh imeti zelo, zelo visoke kriterije, če ni drug ocenjen odlično kot Polona ;) Je pa resnično v svoji generaciji pisala pisni del najboljše med vsemi ;) in v mojih očeh je na vsakem področju več kot odlična, ne glede na inštruktorski izpit, tudi če bi ga padla, saj za tisti izpit se marsikaj naučiš tako, kot oni želijo slišat, delaš pa marsikaj drugače ;)

Marsikomu (čeprav gotovo ne vsem) je zniževalo povprečje področje zgodovine KZS :D... bojda smo prav porazno odgovarjali na vprašanja iz te teme ::)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #555 : 19 April 2011, 13:49:36
Hja, kako je sedaj ne vem, ampak pred leti so poleg zgodovine KZS nižali povprečje tudi odgovori, ki so bili sicer pravilni, a se niso skladali s prepričanjem izpraševalcev.
Mimogrede, ko sem si pred parimi leti ogledala vprašanja in odgovore za BBH sem tudi ostala v dilemi: če bi šla delat izpit: ali naj odgovorim tako kot je res ali tako kot piše v odgovoru?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #556 : 19 April 2011, 14:44:45
Bohpomagaj, če se bo kakovost dela inštruktorjev začela ocenjevati po uspehu na PISNEM delu izpita. Samo na žalost je tako, da je bil šele ob zadnjih licencah večji poudarek na praktičnem delu, kar je prav. Kaj ti pomaga teorija, če pa človek tečajniku ne zna razložiti, kako neka vaja izgleda, kako jo po delih naučiti in potem združiti v celoto.

Čara, 90% tečajnikov, ki pridejo v osnovni tečaj, ni sposobnih v eni roki držati povodca s psom, v drugi roki klikerja in po možnosti še priboljšek, poslušati navodila inštruktorja, pogledati če jim kaj kaže in pokazano ponoviti. Populacija, ki se vpisuje v klikeraške tečaje so ponavadi tisti redki posamezniki, ki točno vedo zakaj so se vpisali v tak tečaj in vsaj v grobem razumejo osnove.

O kakovosti inštruktorjev pa raje ne bi, dober je tisti, ki te je sposoben naučiti tisto, kar ti potrebuješ. Ljudje potrebujemo različne stvari, zato preferiramo popolnoma različne inštruktorje. Če pa govorimo o B-BH-ju in inštruktorjih za čim bolje opravljeni B-BH - jih je pa kar precej, koliko je kdo dober pa vidiš potem, ko je čas izpita.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #557 : 20 April 2011, 09:19:32
Kakšna so pa sploh vprašanja na pisnem delu izpita?



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #558 : 20 April 2011, 09:51:28
Meni najljubši: Kako pogosto je potrebno čistiti pesjak?

Ja ljuba duša, kako naj pa to vem - razen teoretično. Naša zver pesjaka še ni videla. In velik del ostalih na izpitih prav tako ne.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #559 : 20 April 2011, 10:15:38
Kakšna so pa sploh vprašanja na pisnem delu izpita?

Klik  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #560 : 20 April 2011, 10:31:09
So pa odgovori varianta a b c d in obkrozas...

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #561 : 20 April 2011, 11:05:05
za vprašnje o čiščenju... sem napisala: nikoli  ;)
0 točk  :o ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #562 : 20 April 2011, 11:22:36
za vprašnje o čiščenju... sem napisala: nikoli  ;)
0 točk  :o ::)
morala bi kadar je umazan, mogoče bi ti priznali , pomeni pa lahko od 5 na dan do nikoli  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #563 : 20 April 2011, 11:26:18
 :o :o Taka vprašanja so?? Jaz sm si pa čisto drugače predstavljala kakšna bodo  :)....Hvala Ovcka za link, sm mislila, da so to bolj skrita vprašanja oziroma da jih sploh ni za dobit na netu  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #564 : 20 April 2011, 16:12:23
Še dobro da se jih dobi skupaj z odgovori - ker so nekateri "pravilni" odgovori napačni, drugi pa so pravilni samo v nekaterih primerih. Da o tem, da večina vprašanj z uspešnim bivanjem psa v okolju nima nobene zveze ne govorim.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #565 : 20 April 2011, 16:36:14
Ko sem jaz pisala test, mislim, da sta bila na enem mestu mozna 2 odgovora - sem obkozila oba in pri enem zapisala zraven se podatke iz pravilnika o zasciti hisnih zivali... pa mi ni nihce nic odbil, ker je bilo vse prravilno.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #566 : 20 April 2011, 17:31:45
morala bi kadar je umazan, mogoče bi ti priznali , pomeni pa lahko od 5 na dan do nikoli  ;)

sej vem kaj so hoteli, ampak med odgovori ni bilo tega, "ko je umazan," sem pa zraven pripisala, da se nima kaju mazat, ker je psa potrebno ven peljat tudi, če je v pesjaku  ;)

ampak kaj češ... komisija ali kaj podobnega odloči kaj je prav in kaj ne in pol je to to. Še eno sem čisto zavestno "narobe" odgovorila in to je bila tista, kaj naredit, če pes laja na obiske ali nekaj podobnega in je bil pravilni odgovor, da ga zapreš v drug prostor. Ja pa jade... in se pol tam usaja dalje.  ::)
Sicer me je pol sodnik vpašal kako pa bi zadevo speljala in sva mela debato, samo je reku na koncu, da žal je vseeno nič toč, ker je tale označen kot edini pravilni ;)
itak ni važno koliko točk nabereš. Ga moraš konkretno usrat, da padeš.
Je bilo še nekaj cvetk, samo se jih ne spopmnim več. Res je malo preveč splošno, v časih bi lahko bilo tako kot je napisano prav, v časih bi pa z istim ravnanjem zadevo lahko zelo poslabšal  :-\
Teorija je vedno teorija, poti do cilja pa toliko kot je ljudi, ki rado dela in pri tem vsaj en malček še razmišlja ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


firbc

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #567 : 20 April 2011, 18:05:33
Teorija je vedno teorija, poti do cilja pa toliko kot je ljudi, ki rado dela in pri tem vsaj en malček še razmišlja ;)
Pa je bil (vsaj za večino populacije) mogoče namen dosežen.
Če nič drugega, je mogoče kdo pogledal kakšno knjižico ali pa mogoče inštruktorja vprašal ;D
Saj mislim da se strinjamo, da je treba teorijo dopolnjevati s prakso, kajneda :o
 



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #568 : 20 April 2011, 21:13:01
če tega ni, ni nobena teorija prav nič vredna  :) 8)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #569 : 20 April 2011, 22:55:03
Še eno sem čisto zavestno "narobe" odgovorila in to je bila tista, kaj naredit, če pes laja na obiske ali nekaj podobnega in je bil pravilni odgovor, da ga zapreš v drug prostor.
zanimivo  :o. Jaz pa mu kr rečem naj zapre gobc  :D Matr sm šutasta  ::).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!