Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1172297

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #90 : 17 April 2006, 11:46:11
Jaz sem tudi probala etericno olje. Sicer lemongrass, ker ga imam ravno doma.
Voni ze od zacetka dajamo Frontline in relativno pomaga, Grin pa dobiva Stronghold zaradi bolh in filarije in ker se dveh ampul ne sme mesat, sem probala olje...
Sicer res, da smrdi cela soba, potem ko nakapljam olje na ovratnico... jaz sem dala kar 10 kapljic, za ziher... :-[
Ampak Vona je ze imela dva klopa, mali pa nic. Tako da bom tudi njej dala olje... upam, da ni bilo samo nakljucje ???
Glede na zadnji post (ne tale citiran) - potem olje ni pomagalo?  :'( O madonca... jaz sem pa vedno tebe imela v glavi kot dober primer kako olja lahko pomagajo.  :-[

Vem, da se kljub zaščiti lahko kakšen klop prisesa - ampak zame so to 3je klopi v celi sezoni in ne 2 prisesana (+1, ki je še lezel) v 1 dnevu!  >:( 


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #91 : 17 April 2006, 11:52:20
Potem bom pa jaz kar to zmešala,ker preden do ampul pridem bo že ::)...je imel pa sedjale v 1tednu že 4 klope :-X.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #92 : 17 April 2006, 12:03:00
Vem, da se kljub zaščiti lahko kakšen klop prisesa - ampak zame so to 3je klopi v celi sezoni in ne 2 prisesana (+1, ki je še lezel) v 1 dnevu!  >:( 
Jaz pa vedno, ko sem kakšnega našla na Gini ( kljub frontlinu), je bil vedno posušen oz. mrtev.  Al pa takšnega, ko je še lezel, kot da mu ne bi pasalo, da bi se prisesal. Pa še to zelo redko.  Zgleda, da pri naši punci Frontline učinkuje, čeprav je vprašanje, koliko časa vseeno lepo sesa kri, preden crkne. Se pravi, da je možnost okužbe kljub zaščiti možna. ???

Lp


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #93 : 17 April 2006, 12:36:52
Midve sva najprej poskusile s sivko, a sem hitro dobila prisesanega klopa :-\ Sivka naj bi bila bolj za komarje. Sedaj sem kupila neki AntiInsekt mix (nikjer ne piše, kaj ta mix vsebuje, grrr) - upam, da bo bolje deloval.
Bojim se, da bo Advantix moral ostati... :-\



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #94 : 17 April 2006, 12:45:02
Glede na zadnji post (ne tale citiran) - potem olje ni pomagalo?  :'( O madonca... jaz sem pa vedno tebe imela v glavi kot dober primer kako olja lahko pomagajo.  :-[

Vem, da se kljub zaščiti lahko kakšen klop prisesa - ampak zame so to 3je klopi v celi sezoni in ne 2 prisesana (+1, ki je še lezel) v 1 dnevu!  >:( 

Ma nekaj casa je pomagalo... ampak ocitno takrat se ni bilo dosti klopov zunaj. Sorry da sem ti podrla sistem :( mogoce pa bo pri vas delovalo :-[

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #95 : 17 April 2006, 12:51:17
Ko berem tele vaše poste glede učinkovitosti teh eteričnih olj, bom zaenkrat še naprej na Advatixu - ziher je ziher, pa čeprav nobeno zaščitno sredstvo ni 100%. Samo zaenkrat ni dobila kakega novega klopa, se pa res premalo gibljeva po gozdovih, čeprav se klopi skrivajo vsepovsod, tudi na domačih vrtovih. Pa velikokrat si psi sami dajo klope ven, tako, da jih mi niti ne opazimo in ne vemo, da so ga imeli. Pa je lahko ravno ta okužen :(
Kaj ali kdo poleg tega, da jim daje ampule jim daje še ta eterična olja oz. tak dve zaščiti, jaz ful razmišljam o tem, da bi ji vseeno še zraven ta eterična olja uporabljala za še boljšo preventivo, samo ne vem, če je to pametno?

lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #96 : 17 April 2006, 13:06:19
Mi smo lani,ko je bila sezona klopov na vrhuncu Rino našpricali po tačkah s Biokillom in nismo našli nobenega klopa(smo ga nanesli pred vsakim sprehodom v gozd ali na navaden sprehod).
Trenutno imamo še vedno advantix in EO sivke na ovratnici.Pred sprehodom v gozd si dam olje(vmešano v vodo) na roke in jo namažem po tačkah.Do sedaj nismo pokasirali še nobenega klopa(preverjamo vsak dan). Upam,da bo tako tudi ostalo :)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #97 : 17 April 2006, 13:11:57
Rinchy ravno ta biokil imela v mislih...lp


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #98 : 17 April 2006, 13:14:14
Mene pa zanima, koliko ampulc advantixa je priporočljivo nanesti na 55-kg psa... Jaz sem na Šada nanesla samo eno, ker se mi zdi advantix vseeno kar precej močna zadeva in ne bi rada pretiravala, pa sem sedaj z njega populila že tri klope, žive, prisesane... >:( Ta presneta golazen!  >:(

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #99 : 17 April 2006, 13:26:27
Advantix ima različne ampule prilagojene na težo psa.Mi smo kupili na veterini in so imeli ampule prlagojene na težo.Tako da če kupiš ampule za 55kg težkega psa,potem mu daj samo eno.  :)

papa


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #100 : 17 April 2006, 13:28:17
Zaščite ni nikoli preveč, tako da sestavljam nov plan v boju proti klopom - in sicer mix vseh zaščit!  :o

1. redna uporaba "kemičnih" sredstev (Frontline, Advantix, Stronghold, Exspot - ne vem še katerega za vnaprej)
2. EO na ovratnici in dlaki
3. Biokill na tačkah

Še eno vprašanje - biokill strupen, če si pes poliže tačke?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #101 : 17 April 2006, 13:33:10
Kot že Lisa je napisala, se ampule Advantix dobi glede na težo psa. Moji dajem te ampule za težo od 25-40 kg (je Askina teža blizu 40kg).  newfka za kakšno težo psa pa so te tvoje ampule, sej drugače so meni na veterini rekli, ko sem prvič kupila te ampule in še ni imela 25 kg (takrat sem vzela ampule do 25 kg), da potem ko doseže to težo ji dam pač dve ampuli, tako, da ji enkrat samkrat dala dve ampuli...lp


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #102 : 17 April 2006, 13:35:10
Hm, ima kdo izkušnje s prib. 27kg psom, ki je najprej dobival Advantix 25kg+, nato pa A.10-25kg (oziroma podobno varianto)? Kje je razlika? Se skrajša čas delovanja, ali?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #103 : 17 April 2006, 13:36:34
scythe Biokil naj ne bi bil strupen.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #104 : 17 April 2006, 13:38:38
Še eno vprašanje - biokill strupen, če si pes poliže tačke?
Ni lih fino če bi si ful lizal tačke. Rina si jih nikoli ne tako,da nimam problema s tem.Sicer pa najbolje da si prebereš navodila na embalaži.Vem samo da ni fino,da se nanaša na kakšne rane in direktno na kožo.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #105 : 17 April 2006, 13:39:31
Jaz imam tudi ampule od 25 do 40 kg. Do zdaj sem mu dajala eno, od zdaj naprej bom pa poskusila po dve. Hvala za odgovor!  :)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #106 : 17 April 2006, 13:41:13
galy razlika je v močnejšem odmerku. Čeprav, če ima pes npr. težo 24 kg ali 26 kg se mi ne zdi ne vem kako bistvena razlika.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #107 : 17 April 2006, 13:44:02
newfka koliko pa je težak sedaj že tvoj pesjanar? Ti kar prvo te ampule porabi, pač mu jih daš dve, potem pa za težo tvojega naslenje kupi..lp


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #108 : 17 April 2006, 13:53:18
Moj pesjan tehta približno 50 do 55 kg, točne številke ne vem.
A imajo tudi za pse težje od 40 kg? Ko sem jaz kupovala advantix, so mi rekli, da so te od 25 do 40 kg največje.
Pa sedaj sem šla pogledat navodila in piše, da je treba za pse težje od 40 kg skombinirati primerno dozo...hja.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #109 : 17 April 2006, 17:01:18
Mi imamo tudi Advantix in je do sedaj bila uporabljena samo ena ampula ostalim trem je pa pretekel rok ker jih čez zimo pač nismo uporabljali  :( Ampak sva v teh dneh vsak dan v gozdu na sprehodu (trenutno brez ampul, ker moramo kupiti nove) pa nismo imeli še niti enega klopa  ;D S čim jo pa lahko zaščitiš če nimaš ne ampul ne E.O in ne Biokilla? Pri mačkah pomaga česen kot naravno zdravilo proti klopom kaj pa pri psih? Če obstaja kaj takega  :-\



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #110 : 17 April 2006, 17:31:12
kanchy kakor sem slišal, tudi pri psih naj bi bil česen učinkovit. No drugače sem pred več kot meseci bila na enemu predavanju v zvezi z klopi kjer so povedali, das tudi čez zimo nisi varen pred njimi in nikjer, so vsepovsod, tako doma na vrtu, kot travnikiih, da so po gozdovih pa je že itak znano..Ma kak bi bilo fino , ko te golazni ne bi bilo več. Moja je dobial samo 2 klopa dosedaj a žal eden okužen bil >:(, na srečo po nekajmesečni kontroli te tahude bakterija naj ne bi imela več, sem pravcajt tečnarila pri vetijih, da so jo sploh takrat resno začeli jemati, je pa prej hudo pljučnico fasala, zato zaščitite svoje pse kakor se le da..lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #111 : 18 April 2006, 16:19:03
kako pa veš da je pes okužen (če je to že kje napisano mi prosim samo povejte kje  :) )?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #112 : 18 April 2006, 17:25:41
kako pa veš da je pes okužen (če je to že kje napisano mi prosim samo povejte kje  :) )?

Pri moji je bil prvi znak pljučnica (hud kašelj, težko dihanje), pri kateri običajnime tablete niso nič pomagale in po še bolj natančni krvi, so vetiji prišli do tega, da je vzrok bil okužen klop, ki prenaša bakterijo, ki povzroča pljučnico.

Mogoče si s teh dveh linkov kaj pomagaš:

http://www.ezdravje.com/si/okuzbe/klopi/?aurora=print

http://www.drustvo-bisernica.si/nevarnosti.htm

lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #113 : 18 April 2006, 18:48:37
Hvala :) Pa so znaki pri ljudeh in živalih podobni?




*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #115 : 19 April 2006, 13:01:14
No jaz sem imela še eno ampulo (20-40 kg), ki ji na srečo še ni pretekel rok.
In ker hodimo na sprehod v gmajno je tam kar precej klopov in ker sem jih nekaj že spulila Indiju z glave, sem se odločila, da mu bom stisnila tisto ampulo, pa čeprav ni primerna glede na njegovo težo.
Čeprav je ampula do 40 kg, Indi pa jih ima 50 je ampula prijela in nima klopov.

Sedaj pa smo se odločili, da ga bomo kar cepli proti klopom in bolham (ne vem kje je mami slišala da to obstaja) in to cepivo potem drži pol leta. Sedaj me zanima če kdo ve kaj več o tem cepljenju proti bolham in klopom. Zanima me ali je učinkovito, če je kdo že cepil.


Hvala

            Lp, Nastja



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #116 : 19 April 2006, 23:59:30
Sedaj pa smo se odločili, da ga bomo kar cepli proti klopom in bolham (ne vem kje je mami slišala da to obstaja) in to cepivo potem drži pol leta. Sedaj me zanima če kdo ve kaj več o tem cepljenju proti bolham in klopom. Zanima me ali je učinkovito, če je kdo že cepil.

Kje pa je tvoja mama zvedela za tako cepivo, da bi proti klopom deloval? To bi tudi mene zanimalo..lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #117 : 20 April 2006, 00:02:17
Je pa res, da baje obstajajo cepljenje za zascito pred boreliozo z merilin cepivom. To cepivo naj bi bilo učinkovito, za ostale bolezni, katere prenašajo klopi pa še nisem zasledila, da obstajajo cepiva....lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #118 : 21 April 2006, 14:39:55
No, evo - pri nas tudi eterična olja ne učinkujejo. Odkar jih imamo sem na Astorju našla že 4 prisesane klope.  :( In to navkljub temu, da ima "za vratom" Frontline. Očitno bomo morali prešaltati na nekaj močnejšega, ker imam to golazen že polhn kufr.   >:(


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #119 : 21 April 2006, 14:44:53
No pri nas je Lenny včeraj dobila prvega klopa v ''letošnji sezoni'' in sicer direkt nad uček...boga :-\...pozimi ji ne dajemo ampul...drugače pa...sicer je vedno imela frontline...sedaj pa bomo poskusili še Advantix...bom povedala kako deluje pri njej...aja....pri frontline-u...je tudi včasih dobila kakega klopa...predvsem na trebuščku ali/in zadnjih tacah.
Lp