Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1176563

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #390 : 23 Februar 2007, 18:33:32
Ali se klopi na psa večkrat prisesajo na kakšnih posebnih mestih (glavan, vrat...) ali jih lahko najdemo kjerkoli?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #391 : 23 Februar 2007, 18:44:21
Jaz sem Atri vedno našla klopa kje na glavi in nikjer drugje. In to so verjetno najbolj 'oblegana' mesta. Lahko pa dobi klopa kjerkoli, sploh se radi primejo tam, kjer je tanjša koža.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #392 : 23 Februar 2007, 20:46:51
Najpogosteje tam, kjer je malo manj dlake, torej stegna, pod "pazduham", ušesa, ampak ni pravila, tam ga tudi najhitreje opaziš, v gosti dlaki na vratu pa recimo ne, tako da... je treba celega psa fajn pregledovat.

Lp nina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #393 : 23 Februar 2007, 21:04:49
Ja jaz sem Taju našla klopa pod vratom nekih 10-15 cm levo. In ima tudi tam kar veliko dlake.
Tako, da po mojem res ni pravila, kje bi se klop lahko nahajal na psu.

Ga je pa vsekakor potrebno fino pregledati vsak dan sproti. To midva s Tajem prakticirava vedno.
Ne prav tako strogo, da se mora postaviti jaz pa ga pregledujem, ampak tako sproti, na primer ob
gledanju televizije, ko se crkljava, ga še sproti pregledujem, če bi slučajno kaj našla.

Pametno je psa pregledovati vsak dan, pa ne samo zaradi klopov, ampak tudi zaradi kakšnih drugih
morebitnih sprememb na telesu. Ker kakršnokoli spremebno najdeš zgodaj je vedno bolje, kot pa
da jo odkriješ kasneje - pa naj gre za karkoli.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #394 : 23 Februar 2007, 23:14:25
Hvala. Ginny zaenkrat ni imela še nobenega klopa.

Kako pa to pregledujete? Tako, da čohate psa in ste pozorni na morebitne bunkice ali kako drugače?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #395 : 23 Februar 2007, 23:20:03
Ja, recimo, ko ga čohaš, greš s prsti med dlako in pozorno tipaš po koži, če se slučajno občuti kaj, kar tam nebi smelo biti.
Potem pa greš s čohanjem po celem telesu, kar se da sistematično, da kakšnega dela slučajno ne izpustiš.

Meni osebno je ta "sprotni" način bolj všeč, saj s tem psu ne dajaš občutka, da ga pa zdaj ti resno pregleduješ, če boš kaj našla,
ampak mu daješ občtek, da se samo božata in crkljata. :)

No, vsaj tako delava midva s Tajem.  ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #396 : 24 Februar 2007, 02:22:53
Aska je prvega klopa imela na gobčku blizu očesa, drugega pa na glavi. Žal se niti ne zavedamo oziroma opazimo, da je kdaj pes imel klopa, katerega si je sam dol dal. 
Jaz jo po sprehodih prečoham tako kot je že Taj napisala.

Lp


pika*

  • Gost
Odgovori #397 : 25 Februar 2007, 09:13:15
Mi smo v petek popoldne po službi odšli na Rašico. Domov je Spike prineselj 3 klope, ki so še plezali po njem in 3 je  našel moj fant na sebi, ko se je šel stuširat in pregledat (tudi so še lezli po njem). Jaz na srečo nisem našla na sebi nobenega (zaenkrat).



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #398 : 02 Marec 2007, 13:57:29
Mi pa smo danes odšli do veterinarja po nove zaloge ampul Advantix. :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #399 : 06 Marec 2007, 08:14:44
hej

Glede na to, da je Advantix kar precej mocen (proti recimo Frontline-u), a je potem primeren za 6 mesecev starega psa?

Lp..

+1

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #400 : 06 Marec 2007, 12:40:03
Advantix lahko dajemo pasjim mladičem starejšim od 7 tednov. Primeren je tudi za breje in doječe psice. Ni pa za mačke.
LP.

+1



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #401 : 06 Marec 2007, 13:13:30
Ovcka probaj z manjšo merico, ne daj mu cele ampule, toliko da vidiš če je mali slučajno preobčutljiv na Advantix, mi smo bili na Frontline, vendar ne zaleže več, trenutno smo zdej na Ex spotu zraven kombiniram še eterično olje sivke, lani smo imeli potem kar mir, sicer se je še kak našel sem pa tam ampak je še lezu po Larsu, pa tudi Taj je omenjala da naj bi na trg prišel izboljšan Frontline Combo.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #402 : 08 Marec 2007, 21:08:49
Ovcka probaj z manjšo merico, ne daj mu cele ampule, toliko da vidiš če je mali slučajno preobčutljiv na Advantix, mi smo bili na Frontline, vendar ne zaleže več, trenutno smo zdej na Ex spotu zraven kombiniram še eterično olje sivke, lani smo imeli potem kar mir, sicer se je še kak našel sem pa tam ampak je še lezu po Larsu, pa tudi Taj je omenjala da naj bi na trg prišel izboljšan Frontline Combo.

Frontline Combo je že na tržišču - Taj ga ima "trenutno" na sebi! Zaenkrat deluje! Pa je od nanosa ampule že kar nekajkrat tekal po gozdovih in travnikih.  ;)

Satin - Bodi pazljiva pri Ex-spotu, baje je dokaj učinkovit proti klopom, pri bolhah pa pogrne na celi črti... da ne boste fasali bolh, saj znajo biti tudi te zelo nadležne!

Ovčka
- povprašaj na veterini, saj ti bodo oni dali najbolj verodostojen odgovor. Drugače, so pa ampule točno določene na kilažo psa...  se pravi, da jih imajo v različicah za različno težke pse. ;)
Če pa imaš občutek, da bo Advatix premočen za tvojega kužka, pa raje uporabi Frontline Combo. Pa potem še vedno lahko prešaltaš na Advatix. :)

Lp
Tina




Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #403 : 08 Marec 2007, 21:15:35
Jaz mislim, da moraš sprobati, pa boš videla kaj tvojemu kužku odgovarja.
Za mojega Baka je Frontline premočan, medtem ko Advantix prenaša brez alergijske reakcije.

Tina, v čem se pa razlikuje Frontline Combo od navadnega?

lp,
miša

+1



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #404 : 08 Marec 2007, 21:27:24
No, vidiš to je pa zanimivo. Enim je Advatix premočan, drugim pa Frontline - zgleda, da ni nekega pravila!

Miša, Frontline Combo, naj bi bil izboljšana različica Frontline-a.
In, če sem prav razumela naj bi učinkoval tudi na razne zajedavce v okolici psa (ležišče i.t.d.).
Drugače pa deluje kot preventiva pred klopi in bolhami, ter ostalimi zajedavci in jih hkrati tudi uničuje.

Naj prepišem nekaj kar piše na sprednji strani škatlice - če bo tistim, ki se spoznate na te stvari bolj jasno... :-[

Sestavini:
Fipronil -> eliminates (fleaks, ticks and biting lice)
(S)-methoprene -> contaminiation of the environment of treated stages of fleas


Nisem hotela nič prevajati, da ne bi kaj narobe prevedla. ;)
Mislim, da je novost ta sestavina (S)-methoprene.

+1



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #405 : 08 Marec 2007, 23:14:41
Tina, hvala.

Za enkrat imamo na zalogi še celo škatlo Advantixa, ki za enkrat pri Baku učinkuje.

Ker sem z novo dozo Advantixa predogo zavlačevala (trenutno zaradi deževja), sem Baku ravnokar izpulila klopa. Verjetno ga je "pokasiral" všerav v Iškem. :(



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #406 : 08 Marec 2007, 23:43:37
Drugače pa deluje kot preventiva pred klopi in bolhami, ter ostalimi zajedavci in jih hkrati tudi uničuje.

Ne deluje kot preventiva, deluje, ko bolha/klop/us (proti notranjim parazitom in garjam ne deluje) zival ze ugrizne - torej kot kurativa. Preventiva bi bila, ce bi jih tudi odganjal, pa jih ne.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #407 : 09 Marec 2007, 07:32:33
Aja, ker jaz imam občutek, da jih tudi odganja. Ker sem predvčerajšnem, ko smo prišli iz Iške našla klopa na Tajevem ležišču, ki je veselo šetkal na okoli. In druge možnosti, kot da ga je Taj domov prinesel ni. In zaradi tega imam občutek, da jih vseeno tudi odganja. Je pa res, da se lahko motim. Aja... pa še to, klop ni bil nič krvav, se pravi, da se še ni prisesal. Seveda smo potem klopa varno eliminirali, tako da ta klop ne bo nikoli več ogrožal naših kužatov. ;) 



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #408 : 09 Marec 2007, 07:52:02
Taj zaenkrat pri nas Ex spot deluje tako na klope kot na bolhe ;), sem imela pa dolgo Frontline do lani ko sem prešaltala na Ex spot, na bolhe je še deloval, na žalost pa ne na klope še tisti en mesec ne, kljub nanosu smo imeli takoj naslednji dan 3 klope prisesane na enem mestu, v glavnem ni bilo kakšnega učinka do konca kure z njim.
Sem razmisljala o presedlanju na Advantix vendar glede na to da velja za močnejšega, sem raje probala z Ex spotom in zankrat smo zadovoljni z njim, poleg pa še vseeno dobi 1x na 14 dni še preventivno mazanje z EO sivke po celem telesu, to se mu sicer ne dopade preveč, ker potem lepo diši pa še malce kiha ;) :D
Vseeno pa hvala za opozorilo, bom še malo bolj pozorna ;)


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #409 : 09 Marec 2007, 08:19:36
Pri našem Frontline sploh ni deloval, medtem ko Advantix za enkrat 100 % deluje. Tokrat sem ga jaz polomila jaz, ker mu ga še nisem dala!  >:(

Tina, klopi pa ponavadi nekaj časa plezajo predno se pritrdijo. Tako sem jaz našla klopa, ki je plezal pri fantovi psički, pa takrat sploh ni imela zaščite.

lp, miša



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #410 : 09 Marec 2007, 09:13:06
Maja01... Advantix uničuje in odganja klope. Vsaj tako piše na letaku, ki ga dobiš pri veterinarjih.
piše še tole:
1. Uničuje klope, ki se nahajajo na psu ali jih odganja, da se ga ne oprimejo.
2.Hitro prepreči bolham, da bi grizle nato jih uniči.
3.Odžene komarje in flebotome preden bi lahko pičili psa.

Tako, da očitno je tudi repelent. Jaz bom tole uporabila, ko bo sezona na višku. Čim manjhočem zastrupljat svojega psa.... čeprav piše, da je za mladiče, pa za breje psice itd... ne verjamem navodilom, da je popolnoma neškodljiv preparat.... ubija pa male živalice.  8)

+1



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #411 : 09 Marec 2007, 09:16:31
Cowgirl, če sem jaz prav razumela je Maja01 govorila o Frontlinu in ne Advanitixu.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #412 : 09 Marec 2007, 10:21:44
Jaz bom tole uporabila, ko bo sezona na višku. Čim manjhočem zastrupljat svojega psa.... čeprav piše, da je za mladiče, pa za breje psice itd... ne verjamem navodilom, da je popolnoma neškodljiv preparat.... ubija pa male živalice.  8)


Ne vem, če bi se čisto strinjala. To je tako, kot če bi dejala, da se boš mazala z zaščitno kremo samo, kadar boš na plaži.  ;)  Preventiva je še vedno boljša in cenejša kot kurativa.

Kristinca & Florinca


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #413 : 09 Marec 2007, 10:28:43
Ja, ko človek nima slabih izkušenj, to ne jemlje prav resno.
Moj prejšnji pes je imel erlehijo, pa nebi rada še enkrat gledala psa kako zares trpi! Tako, da se te golazni prav bojim!

lp, miša



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #414 : 09 Marec 2007, 10:35:36
Cez dva tedna dobim psa, ki bo takrat star 8 tednov, glede na to da se selim v hiso ob gozdu (barje, krim) me zanima s cim naj zascitim tako mladega kuzka? Prebrala sem celotno temo Advantx je ocitno kar agresiven a ucinkovit, frontline ne prime vec, po vasih izkusnjah pa tudi EO ne pomagajo prav prevec... Ker je pes pri tej starosti delezen se mnogih cepljen ga ne bi rada se dodatno "zastrupljala" z mocnimi preparati proti klopom zastcitila bi ga pa vseeno rada? Ali je advantx priporocljiv za tako mladega psa?

Aja pa se to, do zdaj sem na svoji psicki uporabljala frontline, ki je bil ucinkovit ampak z njo nisem prav veliko hodila po gozdovih tako, da pravzaprav ne morem vedeti koliko resnicno se deluje frontlinova zascita.

+1



Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #415 : 09 Marec 2007, 10:46:45
A ima kdo izkušnje z sprejem Zyzek Plus, ki naj bi bil primeren za zatiranje bolh, klopov, komarjev, uši in garij? Sem slišala, da ga nekateri uporabljajo hkrati z ampulami, drugi pa odsvetujejo sočasno uporabo drugih sredstev.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #416 : 09 Marec 2007, 10:50:38
Tega spreja ne poznam. Res pa je, da sem bila tudi sama večkrat upozorjena na to, da se ne sme hkrati uporabljati različna sredstva za zaščito.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #417 : 09 Marec 2007, 10:53:59
Isla, kadar si dvomih pri takih zadevah, bi bilo najbolje, da se obrneš na veterinarja. Saj lahko pokličeš in ti bodo po telefonu svetovali. Ali pa vzreditelj, če bo pes rodovniški.

Kristinca & Florinca


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #418 : 09 Marec 2007, 10:56:48
Isla, kadar si dvomih pri takih zadevah, bi bilo najbolje, da se obrneš na veterinarja. Saj lahko pokličeš in ti bodo po telefonu svetovali. Ali pa vzreditelj, če bo pes rodovniški.

Pes bo rodovniski. Predvidevam, da mi bo veterinar svetoval proizvod, katerega sami prodajao. Kolikor sem uspela razvozlati imajo psi na advantx hude alergicne reakcije, cesar pa tako mlademu psu ne bi privoscila (oz nobenemu psu). S cim in pri kateri starosti pa ste vi zascitili svoje pse?



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #419 : 09 Marec 2007, 11:02:58
Pes bo rodovniski. Predvidevam, da mi bo veterinar svetoval proizvod, katerega sami prodajao. Kolikor sem uspela razvozlati imajo psi na advantx hude alergicne reakcije, cesar pa tako mlademu psu ne bi privoscila (oz nobenemu psu). S cim in pri kateri starosti pa ste vi zascitili svoje pse?
Kot sem že povedala, ne moraš to kar predvidevati, kajti pri vsakem je drugače. Moj namrač po Frontlinu dobi res hudi alergijske reakcije (gnojne rane, ki se kar širijo), po Advantixu pa čisto nič.
Jaz mislim, da je tudi to pomembno, da psu ampulo razporediš po celem hrbtem grebenu, da jo ne daš le na eno mesto, da ni prevelika količina strupa na enem mestu.

+1