Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1176985

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #450 : 20 April 2007, 12:08:56
Mene pa zanima, če so takšne in podobne ampule proti klopom in bolham primerne tudi za 3 mesece starega mladaička?
Bi bilo morda trenutno pametnejše kupiti raje posebno ovratnico, pa kasneje po potrebi še kaj dodatnega?

Mi smo nasemu ze pri dveh mesecih in pol dali Frontline (itak kupis ampulo glede na tezo psa, ne na starost, ceprav mislim da obstajajo tudi puppy variante ampak samo do 10kg). Ceprav proti klopom ne pomaga (kljub ampuli sta po njemu lezla dva klopa, prisesala se se h sreci nista), tako da sem mu ravno v cetrtek kupila advantix (sedaj je star 7 mesecev). Sem sprasevala veterinarja kaj mi priporoca, in je rekel da so te scalibor ovratnice kar fajne, ampak ker jo mora imeti kuza skoz na sebi, in ker ga imamo doma brez ovratnice se potem nisem odlocila zanjo.

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #451 : 20 April 2007, 16:46:40
Nam so dali pri 3 mesecih za psa stronghold,ki je držal le malo časa.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #452 : 20 April 2007, 20:58:11
Nam so dali pri 3 mesecih za psa stronghold,ki je držal le malo časa.
Strongold ni zaščita za klope ;)

Aski sem dala pri njenih treh mesecih ampule Advantix. Te so mi predlagali veterinarji, seveda ne cele ampule, pač primerno njeni takratni teži.

Lp


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #453 : 21 April 2007, 12:35:51
Strongold ni zaščita za klope ;)


Hm...je zaščita za klope(in bolhe) ampak za ameriške,kar pa našim klopom ne pride do živega.
lp


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #454 : 22 April 2007, 15:43:11
Jup, Stronghold ne deluje na evrovpske klope ... ;)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #455 : 22 April 2007, 19:13:15
Na koliko časa zamenjate ovratnico, npr. Scalibor? Ker se meni zdi, da njena učinkovitost popušča po 1 mesecu. Je to možno?

Lp

+1

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #456 : 22 April 2007, 22:57:58
Scalibor ovratnica drzi zelo dolgo, lani je je psicka nosila od maja do zime, letos sem ji jo pa dala okrog vratu že marca - zaradi toplega vremena in do sedaj ni imela klopa. Prepricana sem, da bo tudi ta drzala skozi vse poletje. Jo pa tu in tam umijem z vodo (ovratnico), da z nje sperem prah in nasploh vso umazanijo. Jaz sem zelo zadovoljna.

+1



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #457 : 22 April 2007, 23:14:24
A pa ta ovratnica pušča neprijetni vonj?
Pa če je nevarna za ljudi, ko kdo boža psa? (pač ene naj bi bile še kar nerodne ...)
A poznate proizvajalca podobnih ovratnic z imenom Giltex? (se opravičujem, če sem slučajno narobe napisal, kar bi bilo čisto možno, saj sem tole ime slišal samo ustno povedano)

+1

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #458 : 23 April 2007, 09:50:01
 
A pa ta ovratnica pušča neprijetni vonj?
Pa če je nevarna za ljudi, ko kdo boža psa? (pač ene naj bi bile še kar nerodne ...)
A poznate proizvajalca podobnih ovratnic z imenom Giltex? (se opravičujem, če sem slučajno narobe napisal, kar bi bilo čisto možno, saj sem tole ime slišal samo ustno povedano)

+1

Prvi dan, ko jo daš gor ima malo močan vonj, potem pa ne več. Nevarna ni, če psa božaš, ne smeš pa je nesti v usta  :o.
Glitex proizvajalca pa ne poznam.

Scalibor ovratnica drzi zelo dolgo, lani je je psicka nosila od maja do zime, letos sem ji jo pa dala okrog vratu že marca - zaradi toplega vremena in do sedaj ni imela klopa. Prepricana sem, da bo tudi ta drzala skozi vse poletje. Jo pa tu in tam umijem z vodo (ovratnico), da z nje sperem prah in nasploh vso umazanijo. Jaz sem zelo zadovoljna.

+1

Mi en mesec tudi nismo meli nobenega klopa, zdaj sem pa našla enega, pa sem bila mnenja, da učinkovitost popušča. Bom še malo počakala, mogoče je bil tale samo preveč odporen. Sem pa zelo zadovoljna z njo, tudi zato, ker se mi zdi, da je manj škodljiva za psa kot razne ampule.

Lp

+1

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #459 : 23 April 2007, 10:55:42
A poznate proizvajalca podobnih ovratnic z imenom Giltex? (se opravičujem, če sem slučajno narobe napisal, kar bi bilo čisto možno, saj sem tole ime slišal samo ustno povedano)

Za Giltex tudi jaz še nisem slišala, sem pa za Kiltix. Kiltix vsebuje kombinacijo insekticidov propoksurja in flumetrina. Namenjena je za odpravljanje infestacij s klopi in bolhami in naj bi imela preventivo z delovanjem 5-7 mesecev. Nimam pa nobenih izkušenj s temi ovratnicami.
Lp

+1



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #460 : 23 April 2007, 11:31:47
Ovratnice je treba vsake toliko sčistiti, saj se na njih nabira razna umazanija in maščoba od dlak, ki zmanjšujejo njeno učinkovitost. Lahko se jo malce postrga z nožem ali pa skrči in na hitro raztegne.

+1

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #461 : 23 April 2007, 13:32:53
Sedaj smo kar zabluzili s temi sredstvi proti klopom. Človek se sploh ne more več odločiti, kaj uporabljati. Frontline ne deluje več, prodajalci so začeli forsirat Frontline combo, za katerega ne vem, zakaj je boljši, če se večina ljudi pritožuje, da ne deluje. Stronghold deluje tudi proti filariji, kar je za nas na Obali pozitivno, ne deluje pa proti klopom (vsaj na mojih psih). Mi smo še vedno na Advantixu, za filarijo pa pri dveh psih na tekočini, pri avstralcu pa na Interceptorju, sama zmeda! :-[



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #462 : 23 April 2007, 14:45:11
Mi imamo Frontline Combo in sem se spraševala zakaj je Taj dobil klopa kljub temu, da je zaščiten s Frotline Combo, ki naj bi bil še boljši od Frontlinea. In potem sem  se poglobila v navodila na škatlici in v opis in sem ugotovila, da Frontline Combo deluje proti klopom samo 14dni po nanosu, kar pomeni, da pes več kot polovico meseca ni zaščiten proti klopom, ampulo se pa lahko daje na najmanj 4 tedne.

Tako, da bomo res prešaltali na Advantix, prejšni mesec mi ni zneslo s časom, da bi ga šla kupit, vendar ta mesec ga bom pa sigurno, če ne Advantix bom pa kupila Frontline navaden, saj je tist pri nas učinkoval čisto ok. In izgleda, da je razlika med Frontline in Frontline Combo kar velika kar se tiče učinka na klope.



daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #463 : 23 April 2007, 15:10:16
Tudi pri nas je Frontline Combo zadostoval nekaj časa,ko sem na psički našla v roku treh dneh tri klope-za ponoret >:(.Edino malo čudno mi je bilo,da so bili vsi ti klopi mrtvi,ampak vseeno prisesani na psičko.Bomo tudi mi sprobali nekaj drugega.Pomislila sem na Advantix in Exspot.Tako da bomo videli kako se bo obneslo.
lp


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #464 : 23 April 2007, 15:16:12
Daša... pri nas je bilo isto s frontline ampulami, ravno tako so bili vsi klopi posušeni vendar še vedno prisesani, po odstranitvi pa so tam ostale neke trde bunkice!
ampak letos je res pretirano s temi klopi, pa še nobenih zaščitnih sredstev ne smemo uporabljati zaradi zdravstvenih težav našega Taja.  >:(



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #465 : 23 April 2007, 15:19:29
Frontline ni REPELENT - ne preprecuje, da bi se klopi prisesali, ampak jih ubije, ko se prisesajo, ker je strup v kozi...

battito animale


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #466 : 23 April 2007, 15:52:05
Lilit hvala za pojasnilo...tega res nisem nikjer zasledila.  :-\



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #467 : 23 April 2007, 16:27:10
Naš je zaščiten z Advatixom, ki pri njem najbolj učinkuje. Sprobali smo že marsikaj. Frontline ni učinkoval, pa še reakcijo je imel naj. Kjub zaščiti je dobil, verjetno včeraj, klopa. Danes sem mu ga našla, ker se je lizal in se kar dobro zlizal na tistem delu, tako da ga bom danes s Plivaseptom za vsak slučaj skopala. Klop je bil še majhen in čisto suh. Zgleda, da ga je z jezikom tako zdelal, da si ga je že sam zatrgal. Ko sem se ga jaz dotaknila, je samo dol padel, glava pa je ostala notri. Ima kdo izkušnje z bezanjem glave vn? Ker mu jo moram vzeti ven, saj se skos liže, zgleda da ga zelo srbi.

lp, miša



mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #468 : 23 April 2007, 17:00:57

Moje mnenje glede FRONTLINE: IZOGIBAJTE SE GA kolikor se da!!!

 In to ravno zato ker
Citiraj
Frontline ni REPELENT - ne preprecuje, da bi se klopi prisesali, ampak jih ubije, ko se prisesajo

Oba moja psa sta staknila okužene klope in posledično erlihijo in borelijo ob redni zaščiti s Frontlinom.  Kdo pa pravi, da ni šla okužba iz klopa v kri preden je umrl od strupa?!

V vsej lanski sezoni, ko smo dajali ADVANTIX in do zdaj na psih ni bilo nobenega klopa. Advantix jim preprečuje, da se sploh prisesajo, odganja tudi komarje. PRIPOROČAM!


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #469 : 23 April 2007, 17:14:52
Moje mnenje glede FRONTLINE: IZOGIBAJTE SE GA kolikor se da!!!

Oba moja psa sta staknila okužene klope in posledično erlihijo in borelijo ob redni zaščiti s Frontlinom.  Kdo pa pravi, da ni šla okužba iz klopa v kri preden je umrl od strupa?!

V vsej lanski sezoni, ko smo dajali ADVANTIX in do zdaj na psih ni bilo nobenega klopa. Advantix jim preprečuje, da se sploh prisesajo, odganja tudi komarje. PRIPOROČAM!
Jaz imam popolnoma enake izkušnje. Prejšnji pes je dobil erlehiho, kljub redni zaščiti s Frontlinom. Odkar je Advantix na tržišču ga uporabljamo in do sedaj je dobil enega klopa (1 dan nazaj).



daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #470 : 23 April 2007, 18:05:32
Hm...kaj pa kakšni spreji proti klopom ??? ???
Ima kdo izkušnje?
lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #471 : 23 April 2007, 18:32:37
Pri Aski pa zaščita že prej omenjena še vedno deluje :o, pa čeprav ji nisem dala ampule vedno točno tako kot pravijo vsak mesec :P.. Je pa res, da marsikdaj mi niti ne opazimo, da pes ima klopa, ker ga sami že prej dol dajo in mi tako tega niti ne vemo. Vsega kar naši psi počnejo pač ne vidimo ;)..lp


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #472 : 24 April 2007, 09:24:51
Mi uporabljamo sprej Razzia, ki do sedaj učinkuje 100%. kljub kopanju po mlakužah ribnikih in ostalih mokrih predelih  lepo drži celo več kot pet tednov, kot je priporočena uporaba....sem totalno zadovoljna. Do sedaj nam ni pomagalo nič(sprobala pa sem že vse od alternativnih do medicinskih zadev), razen regardeja, ki pa ga ne smejo več prodajat.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #473 : 24 April 2007, 09:57:07
Mi uporabljamo sprej Razzia, ki do sedaj učinkuje 100%. kljub kopanju po mlakužah ribnikih in ostalih mokrih predelih  lepo drži celo več kot pet tednov, kot je priporočena uporaba....sem totalno zadovoljna. Do sedaj nam ni pomagalo nič(sprobala pa sem že vse od alternativnih do medicinskih zadev), razen regardeja, ki pa ga ne smejo več prodajat.
Zakaj ga pa nesmejo prodajati? To pa nisem vedla.
Včasih ga je moj fant uporabljal pri svojih psih in je učinkoval.



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #474 : 24 April 2007, 10:53:16
Mi uporabljamo sprej Razzia, ki do sedaj učinkuje 100%. kljub kopanju po mlakužah ribnikih in ostalih mokrih predelih  lepo drži celo več kot pet tednov, kot je priporočena uporaba....sem totalno zadovoljna. Do sedaj nam ni pomagalo nič(sprobala pa sem že vse od alternativnih do medicinskih zadev), razen regardeja, ki pa ga ne smejo več prodajat.
Za sprej Razzia pa še nisem slišala. Kako pa deluje in kje se ga lahko kupi?

Lp
Helena


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #475 : 24 April 2007, 13:08:52
Glede Regardeja mi uvoznik ni hotel povedat zakaj, so mi pa rekli, da bi naj imele države različna merila in za našo državo ni bil ok...baje ga lahko še vedno dobiš v Italiji in Nemčiji in itd....ne vem, nisem se bolj poglabljala in tudi iščem ga okoli ne....

Ta Razzio pa sem  slučajno dobila, ker preveč čvekam po pasjih trgovinah in mi ga je posebej zame naročila, ko sem popljuvala vse ampule in spreje.....sem pa iz Maribora. Glede na težo psa ga pošpricaš z določenim številom špricev in ko se stvar posuši, psa temeljito razčeseš.....naj bi se naredil nekakšen sloj po dlaki, ki odvrne klope, da bi se sploh prijeli...pri mojih kosmatincih deluje in morem potrkat, da odkar ga uporabljam še niti enega klopa(ne živega ne mrtvega, še manj prisesanega), tudi nobenega praskanja, nič...pa sta vsak dan v gozdu ali na travniku na sprehodu in tamali je cel v travi. Sploh ne morem verjeti, da je to mogoče, ker prej smo imeli prave vojne proti klopom.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #476 : 24 April 2007, 21:05:04
Felina hvala za pojasnilo, se bom glede spreja pozanimala tudi pri nas na Gorenjskem.

LP
Helena


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #477 : 25 April 2007, 12:16:51
Za Giltex tudi jaz še nisem slišala, sem pa za Kiltix. Kiltix vsebuje kombinacijo insekticidov propoksurja in flumetrina. Namenjena je za odpravljanje infestacij s klopi in bolhami in naj bi imela preventivo z delovanjem 5-7 mesecev. Nimam pa nobenih izkušenj s temi ovratnicami.
Lp
Hm, najbrž je potem tale moj veterinar rekel kiltex (zamenjal i z e), potem pa sem še jaz zamenjal k z g ... tako da najbrž kar pravega proizvajalca misliš.

Moje mnenje glede FRONTLINE: IZOGIBAJTE SE GA kolikor se da!!!
 In to ravno zato ker
Oba moja psa sta staknila okužene klope in posledično erlihijo in borelijo ob redni zaščiti s Frontlinom.  Kdo pa pravi, da ni šla okužba iz klopa v kri preden je umrl od strupa?!
V vsej lanski sezoni, ko smo dajali ADVANTIX in do zdaj na psih ni bilo nobenega klopa. Advantix jim preprečuje, da se sploh prisesajo, odganja tudi komarje. PRIPOROČAM!

Potem, če jaz pravilno razumem, ima ta ovratnica (če seveda deluje) enak učinek kot Advantix?

PS: Ko sem preverjal podatke o cepivu s katerim je bil sedaj 2. cepljen moj kuža, sem odkril, da naj bi bil cepljen tudi proti boreliji ... a so tudi vaši psi cepljeni proti boreliji? (pa zanimivo je tudi to, da mi tega sploh veterinar ni omenil, ko ga je cepil ...)

LP

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #478 : 25 April 2007, 20:38:14
hej

Eno morda neumno vprasanje, toda prejle so me doma cisto zmedli. :-[ Kupila sem advantix, in prodajalec mi je rekel da je to kar je v skatli (4 pipete po 4ml) za enkraten nanos - za en mesec. Sedaj doma trdijo, da je to prevelika kolicina, da je verjetno misljeno za stiri mesece. Kaj je res?  ???

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #479 : 25 April 2007, 20:41:41
Jaz dam vedno samo eno(torej imam eno škatlico za 4 mesece) , ker je Advantix zelo močan in koža pri nekaterih psih odreagira na to. Za kolk težke pse pa imaš ampule?

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si