Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1175222

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #480 : 25 April 2007, 20:45:26
Trenutno ima nas mali 29 kg. Sedaj mi res ni jasno. Zakaj bi mi prodajalec rekel, da je za en mesec to?!  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #481 : 25 April 2007, 20:47:03
Daj poglej še na škatlico za kakšno težo so primerne ampule? Piše na sprednji strani.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #482 : 25 April 2007, 20:50:16
Nad 25 kg. Skatlica pa vsebuje 4x 4,0 ml tekocine.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #483 : 25 April 2007, 20:51:50
Ovčka...po moje bo ena ampula čist dovolj, vsaj tko je meni znano, zato pa so tudi pakirane vsaka posebej (če se ne motim).  :-\



Fana

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 1
Odgovori #484 : 25 April 2007, 20:52:53
Pozdravček,

Po raznoraznih ampulah in sprejih se mi zdi, da sem končno našla sprej, ki deluje. Preverjeno na dveh nemških dogah  ;D
ZYZEK PLUS, kupila sem ga v Mr. Petu in sedaj je 14 dni odkar sem ju prvič nasprejala. Nobenega klopa nikjer ... Prej sem pa našla Apachu na vratu po pet, šest klopov, ki so se uspešno prijeli v enem dnevu (sem uporabljala sprej Petvital).
Sprej deluje!

Lp,
Nataša

+1

From Carantania


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #485 : 25 April 2007, 20:58:43
Ovcka, 1 ampula bo dovolj, sigurno.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #486 : 25 April 2007, 21:22:51
Ovcka, 1 ampula bo dovolj, sigurno.

Aha, hvala ti!! Sem medtem ze tudi nasla na internetu, da je ena dovolj (v navodilih tega ni pisalo). Tako da to drzi 100% ;D Smo mu jo ze prejle dali, tako da zdaj ze pociva.

Lp.. 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #487 : 25 April 2007, 21:32:49
Mi pa že od januarja nismo dali ampule. Pred sprehodom jo po tačkah in po trebuščku pošpricam z Biokillom in nimamo nič klopov. Zadnjega je dobila dober mesec nazaj. Jo pa vsak dan pregledujem,če je kje kakšen. Ji bom pa v kratkem dala ampulo, za vsak slučaj. Samo nevem, ali se meni samo zdi, ali jih je letos manj? Edino če bo naval v mesecu maju in juniju? Ker se spomnim, da jih je bilo lani, kljub vsem zaščitam še vseeno polno. Če niso bili prisesani so pa lezli po njej.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #488 : 25 April 2007, 21:54:01
Uf Nina, meni se pa zdi, da jih je ogromno in koliko jih še bo - me je kar strah!  :-\



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #489 : 25 April 2007, 22:22:15
meni se tud zdi da jih je letos ogromno, čist vsak dan najdemo kakšnega  >:(



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #490 : 26 April 2007, 07:56:39
Ovcka, ali v škatlici nimaš navodil? Uporabiš 1 ampulo!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #491 : 26 April 2007, 09:05:45
Mi še nismo fasali nobenega klopa, našla sem le enega, ki je še lezel.

Trenutno je zaščitena z Frontline ampulo. To sem ji dala, ker mi je še ostala od takrat, ko sem jih kupila zaradi bolh. Ko bo ta pretekla bomo šli na Advantix.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #492 : 26 April 2007, 10:15:26
Mi imamo pa polno klopov...
Včeraj sem šla na trening in je od avtomobila pa do poligona že dobila enega (je še lezel po njej).. s tem, da je bila samo na asfaltu in pesku, kjer ga je rahlo prerasla trava. Ko sva šli iz poligona sta še dva lezla po njej. Katastrofa! Sem ji dala frontline 14 dni nazaj, pa je imela 4 dni po nanosu že dva prisesana klopa. Zdaj sem kupila Advantix in močno upam, da bo boljše.

Jih pa Chica vedno dobi tam oz. takrat, ko jih najmanj pričakujem. V gozdu nič, potem jih pa dobi na pesku, kjer je par šopov trave...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #493 : 26 April 2007, 12:03:40
hej

Se eno vprasanje. Kako hitro pa zacne Advantix delovati (proti klopom)? To takoj, ali traja par dni? Zanima me, ker imava danes malo solo tam, kjer ima Tina treninge, in ce jih je ze Chica vceraj "pokasirala", razmisljam da bi naso zverinico raje se dodatno zascitila z biokillom (za vsak slucaj)..

Lp..

+1

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #494 : 26 April 2007, 12:05:34
Mene pa pri vseh teh količinah ampul, ki jih nananšamo na pse že malo skrbi, kaj bo z njihovimi ledvicami, ko ta ves strup gre v kri. Lansko leto sem ugotovila, da sem za približno zaščito porabila eno ampulo na 4 tedne s tem, da je v zadnjem tednu že začela popuščati in posledično se zdaj zrdavimo za erlihijo in borelijo. Po advantixu, ki je bil edini kolikor toliko zanesljiv sta se mi psa čohala 14 dni. Nekaj časa sem ju špricala z biokilom, pa je eden vedno bruhal po njem, čeprav sem samo po tačkah in trebuhu...sedaj pa imamo Razzia sprej in sem resnično zadovoljna.....sem pa tudi jaz slišala za Zyzek, da je baje super...a do njega mi še ni ratalo prit.

Advantix ap ej pri nas prijel šele kakšne tri dni po nanosu...

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


SrčicaRubi

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 20
  • razigrana Rubi
Odgovori #495 : 26 April 2007, 12:45:41
hehe.. na hrvaškem jih je sigurno veliko  :-\  sva bili z Rubi na vikendu in je šla v eno goščavo.. pač, po svojih potrebah.. ::)  in drugi dan so bili na njej kar 3 klopi  ???  no.. seveda smo vse takoj odstranili in ji dali še zadnjo ampulo iz paketa. No, zdaj bo pa potrebno razmisliti kaj bomo uporabili naprej.. tole z Biokillom sem ravno hotela vprašati, če je kdo že preveril trditve na etiketi, da je primeren tudi za zatiranje insektov na živalih.. jaz sem do zdaj ga uporabila le za razinsektenje površin kjer se pes zadržuje, ker so se začele pojavljati srbeče alergijske težave pri domačih  :-[  na samem psu pa še ne, ampak se mi zdi, da bolj škodljiv kot drugi preparati za ta namen ne more biti.. poleg tega je pa njegova cena sploh največji plus!  ;D

+1


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #496 : 26 April 2007, 14:17:46
Mi ga z biokillom naspricamo po tackah in po trebuscku, pa mogoce se malo povrh po telesu (ce gremo v gozd). Paziti je treba predvsem na glavo (oci, nos, usesa), da ne pride do kontakta. Ima pa biokill moznost spreya, ki prsi taksno meglico, in ze zelo majhna kolicina zadostuje (ne da bi ga tako mocno posprejali, da bi bil kuza ves moker!). In kadar smo ga posprejali, ni prinesel domov nobenega klopa.  :)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #497 : 26 April 2007, 15:17:15
Mi smo jih tudi letos fasali ze ogromno, ceprav je imel Frontline :-\ skoraj vsak dan sem mu pobrala kaksnega debelega, eden se je naselil celo v tisto gubico na robu usesa :-X

Odkar ima Advantix je zaenkrat uredu... trkam :-\

battito animale


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #498 : 26 April 2007, 16:28:37
Potem imamo pa mi srečo, in jih vsaj zaenkrat (trkam) nimamo.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #499 : 26 April 2007, 16:38:07
Kot kaže je tudi Aska med srečneži ki razen že daleč nazaj v tej temi  omenjenih dveh klopov, nobenega novega ni več dobila in sedaj spet močno trkam ob les, da bo tako še v bodoče :)

Drugače je pa drugega klopa dobila ravno en dan po nanosu Advantixa, samo potem pa nobenega več.

Lp


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #500 : 26 April 2007, 18:42:04
mene pa zanima če ni ta biokill nič nevaren za psa, a ne povzroča nobene srbečice, kaj pa v primeru da se pes po nanosu začne lizat po dlaki, pa tako vnese v telo...?
 ???
sem mal firbčna, to pa zato, ker ne smem uporabljat ampul za zaščito, pa zdej iščem alternative...  :-\

hvala že vnaprej!



SrčicaRubi

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 20
  • razigrana Rubi
Odgovori #501 : 26 April 2007, 19:26:43
babsy_ka.. če tak pogledaš je za čisto vsak sprej potem dvom v varnost, če se gre pes lizat. Edini preparati kjer to ni možno so pa ampule in ovratnice, ker so na za njegov jeziček nedostopnem mestu. Ovratnice pri tebi tudi ne pridejo v poštev? jah.. potem si nekako ˝obsojena˝ na spreje in pudre.

Sem pa jaz pogledala etikete še drugih insekticidov in edino pri Biokill-u je navedeno, da je primeren tudi za zatiranje insektov pri živalih. Nekako dvomim pa, da so preparati namenjeni prav psom kaj manj strupeni. No.. pa saj ga ne greš pošpricat toliko, da je ves prepojen od tega! Tisto malo bo verjetno enako škodljivo kot drugi spreji za pse.. s to razliko da je Biokill veeeeliiiik cenejši  ;D

Če pa se motim.. me pa prosim naj kdo popravi


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #502 : 26 April 2007, 19:47:14
Hvala SrčicaRubi, kar se pa ovratnic tiče smo jih preizkusli že kar nekaj pa se niso ravno obnesle, po enem tednu je blo vse po starem in spet smo pobirali klope...
Zaenkrat še nism imela opravka s spreji, zato me je pa tudi to zanimalo...bom pa poizkusla s tem biokilom, za začetek sam po tačkah, da bom vidla kakšna bo reakcija, upam da ne bo taka kot na frontline ko je bil čist cel v izpuščajih, pa brez dlake... :'(

pozdravček  ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #503 : 26 April 2007, 21:36:53
No, glede biokila, moj je vedno, ko je bil pošprican z biokiom dva dni bruhal.....ker sprva nisem našla povezave, mi je kapnilo po tretjem izpadu bruhanja. Pdkar ga sprejam z dtugim sprejem, ni klopov ni bruhanja. Je pa tadrugi kuža čist normalno prenašal biokil....odvisno od psa dopsa, vse pa je itak strup, tak da....sam se moeš odločit, kar ti je najmanjše zlo.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #504 : 26 April 2007, 21:43:16
Citiraj
Mene pa pri vseh teh količinah ampul, ki jih nananšamo na pse že malo skrbi, kaj bo z njihovimi ledvicami, ko ta ves strup gre v kri.
Ti preparati drugače sploh ne pridejo v kri... Kolikor jaz vem se razporedijo le po maščobnem sloju na koži ::)

Pri nas je tudi polno klopov, sploh v gozdu, ki je čisto blizu nas in greva z Nubo skoraj vsak dan tja na sprehod (in seveda mora šnofat po najbolj gostem grmovju). Že več kot mesec nazaj sem po sprehodu na Nubi navadno našla kakšnega klopa, ki je lezel po njej (na srečo sem jo vedno pregledala in klope odstranila še preden so se prisesali). Odkar ima Scalibor klopov ni več... No jaz sem zaenkrat zelo zadovoljna! Jo pa kljub temu vedno ko prideva iz sprehoda na hitro pogledam, če bi se slučajno kje našel kak klop. No zaenkrat jih ni :P
No lansko leto sem ji dajala Advantix pa je učinek vedno popustil že po 3. tednih... Je pa bilo tiste 3 tedne res brez problemov. Težava je, da če daješ ampule na 4. tedne imaš vmes pol psa kakšne 10 dni slabo zaščitenega, to pa mi ni všeč! Ne vem ampak pri nas zaenkrat Scalibor še najbolje deluje... No in ker ste omenjali ravno Regard. Tudi tega smo imeli lansko leto (ravno zato da bi jo zaščitili v tistem vmesnem obdobju med 2 ampulama) pa me ni preveč navdušil. Klopi so še vseeno "napadali"... :-[ Pa čeprav sem jo ornk prešpricala.

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #505 : 27 April 2007, 19:14:14
spet ena žalostna o klopih.... (z naših koncu)

prejle sem se pogovarjala s sosedom, ki je lastnik črede ovac in mi je pokazal jagnje, ki ga je pravkar prinesel s pašnika. Take groze človek ne more niti opisat, ubogo bitjece je bilo polno klopov, popolnoma prekrito z njimi.
kljub temu da se je veterinar mučil okrog njega kar nekaj ur, so mu klopi izpili življenje in je poginil... :'(

v glavnem pogovor je nanesel na temo, kako lahko ovce začiti pred to "golaznijo" pa mi je omenil da jih dvakrat letno cepi...
sam sem se šele kasneje zavedla, da je pa to cepivo mogoče samo proti boleznim ki jih prenašajo klopi...
a mogoče kdo ve, obstaja tako cepivo tudi za pse?  če ga imajo že za ovce...

se opravičujem ker sem malo off topic!!
sem hotela samo poudarit da letos je pa res obup s temi klopi!  >:(



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #506 : 28 April 2007, 21:34:04
Obstaja cepivo proti boreliji. Ampak naj bi bojda ščitila samo pred neko vrsto borelije, katero pri nas pes zelo težko dobi. Ne vem.... nismo probali.

Mogoče je bilo že kje napisano - kje se dobi Scalibor ovratnice?


Lp,
M


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #507 : 28 April 2007, 22:04:05
Mogoče je bilo že kje napisano - kje se dobi Scalibor ovratnice?

Pri veterinarju ;)

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...

SrčicaRubi

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 20
  • razigrana Rubi
Odgovori #509 : 29 April 2007, 07:57:38
Glede cepiva proti boreliozi..

Borelia burgdorferi
je antigensko izredno labilen mikroorganizem. Antigenska zgradba bakterije se v različnih okoliščinah spreminja. Verjetno se spreminja tudi med boleznijo, kar kljub nastajanju protiteles proti določenim antigenom povzroča ponovne izbruhe bolezni. Kar je tudi vzrok, da še ni na voljo cepiva, s katerim bi ljudi učinkovito zaščitili in verjetno je enako tudi za živali.

Bolezen se zdravi z antibiotiki, ki je priporočljivo v vseh fazah bolezni. Prognoza je ugodnejša, če zdravljenje začnemo v začetnem stadiju. Način zdravljenja je odvisen tudi od vrste in izrazitosti bolezenskih znakov.

Seveda pa je bistvena takojšnja odstranitev klopa saj bakterija potrebuje 24 ur, da se prebije iz celic sluznice klopovega srednjega črevesa, kamor se naseli, v slinske žleze, od tod pa s slino v krvni obtok novega gostitelja, ki se tako okuži.

Sebe in svojega kosmatinca tako najbolje zaščitimo z uporabo repelentov, ko se odpravimo v gozd ali pač tja, kjer se klopi najbolj zadržujejo.. in smo zopet pri Biokill-u  ::)  no.. seveda ja odvisno od posameznega psa kako kak preparat prenaša tako, da pazljivo z njimi.