Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1174798

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #510 : 30 April 2007, 12:32:15
Eno prošnjo imam za vse tiste, ki uporabljate Adantix (tistega za velike pse, ko je gor rumen/zlat labradorec) - koliko stane Advantix, kjer ga kupujete? Mene je danes namreč skoraj fršlok, ko sem ga kupila, ker imam v spominu, da je cenejši (res pa je, da nisem kupila tam, kjer običajno). Zato sprašujem, da vem ali se moram sama s svojim alzheimerjem zmenit al so me oskubli.  :D

Potem pa še za tiste, ki uporabljate ovratnico Scalibor - ali se ovratnica prodaja v večih velikostih in ali se da njeno dolžino regulirati? Tam, kjer sem danes spraševala so imeli samo 65cm in bojda se je ne da regulirati. :( Res pa je, da je ta teta tukaj delala prvič in je bila še malo zmedena, tako da spet raje vprašam še tukaj  ::)


Lp,
Mojca


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #511 : 30 April 2007, 12:34:30
Potem pa še za tiste, ki uporabljate ovratnico Scalibor - ali se ovratnica prodaja v večih velikostih in ali se da njeno dolžino regulirati? Tam, kjer sem danes spraševala so imeli samo 65cm in bojda se je ne da regulirati. :( Res pa je, da je ta teta tukaj delala prvič in je bila še malo zmedena, tako da spet raje vprašam še tukaj  ::)


Daš na psa, zapneš in odrežeš kar je viška ;)

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #512 : 30 April 2007, 12:40:05
Daš na psa, zapneš in odrežeš kar je viška ;)
Ha... Brihtno.  :o Hvala. :) A to potem pomeni, da se prodaja samo v eni velikosti? Aja - tale "zapneš" je fiksen oz. ali lahko potem odpenjaš/zapenjaš?


Lp,
M


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #513 : 30 April 2007, 12:41:21
Lahko daješ gor in dol brez problema. Mi smo jo sicer dobili, ampak je bila Rumbi čisto prav, nismo nič rezali, in mislim da je tam cca. 45cm dolga, tako da mora biti v večih velikostih.

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #514 : 30 April 2007, 12:47:37
Lahko daješ gor in dol brez problema. Mi smo jo sicer dobili, ampak je bila Rumbi čisto prav, nismo nič rezali, in mislim da je tam cca. 45cm dolga, tako da mora biti v večih velikostih.
Ok - hvala!  :-* Sprašujem namreč zato, ker Astor nima tako velikega obsega vratu in mi je brezveze na silo kupovat nekaj prevelikega - pa še običajno so takšne stvari za večje pse dražje in je trapasto, da preplačujem nekaj, kar potem režem, če lahko manjšo številko vzamem.  ::) No ja - sedaj, ko vem da je več številk.  :D


Lp,
m


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #515 : 30 April 2007, 13:04:50
Eno prošnjo imam za vse tiste, ki uporabljate Adantix (tistega za velike pse, ko je gor rumen/zlat labradorec) - koliko stane Advantix, kjer ga kupujete?

Jaz sem 18.4. na Ptuju (veterinarska bolnica ptuj) dala zanjga 27,74 eura. Notri so pa stiri ampule.  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #516 : 30 April 2007, 13:06:20
Schythe, kolikor imam jaz v spominu, je bila ena škatljica z več ampulami. Do 25 kg si dal eno (na zatilje), če ima pes nad 25 kg pa dve (na zatilje + konec hrbta). Cene se ne spomnim.

Mislim, da stvar deluje takoj. Jaz sem svoji psici dala zjutraj, ves dan je letala po gozdovih, pa ni nobenega klopa domov prinesla.  ;)

Pri Biokillu se mi pojavlja eno vprašanje: Kako preprečti psu, da bi se po pomoti lizal po pošpricani dlaki? Ker potem to požre, ali ne?  ???

Kristinca & Florinca


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #517 : 30 April 2007, 13:07:21
Jaz sem ceno povedala ze na prejsnji strani ::) drugace pa, pri eni veterinarki 27 in nekaj eura, pri drugem vetu pa 31 in nekaj eurov.

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #518 : 30 April 2007, 13:15:49
Jaz sem ceno povedala ze na prejsnji strani ::) drugace pa, pri eni veterinarki 27 in nekaj eura, pri drugem vetu pa 31 in nekaj eurov.
Lilit - žal nisem nikjer (na hitro) zasledila cene za Advantix.  ??? No ja, res pa je da sem na hitro pregledala.  :-[ My bad.

Hvala vsem! Očitno me niso ravno obrali, ampak se moram sama z alzheimerjem zmenit.  :-[


Lp,
M


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #519 : 30 April 2007, 13:18:45
Pri Biokillu se mi pojavlja eno vprašanje: Kako preprečti psu, da bi se po pomoti lizal po pošpricani dlaki? Ker potem to požre, ali ne?  ???

Moram reči, da vsaj pri nas Astor ne kaže neke želje po lizanju. Itak je tako, da z Biokillom pošpricaš tik pred sprehodom in ni neki ful trajen. Pri nas, gre običajno po sprehodu tudi v bližnji potok, tako da gre biokill zdavnaj že dol.



LP,
M


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #520 : 30 April 2007, 13:38:17
Mojca, jaz se odštela za Advantex 27,76 EUR, kupujem pa ga v Kliniki za male živali Lesce.

LP
Helena


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #521 : 30 April 2007, 13:45:09
Mojca še nekaj, ampule Advantex so največ samo do 40 kg. Za več kot dosegajo naši psi pa je potrebno kupiti še dodatno ampule ustrezne teže in jih dajati skupaj kombinirano ( npr. za 40 kg in še za dodatnih 10-20 kg ), tako da je potrebno kupiti dvojne ampule in pride bistveno dražje od Frontlinea, ampak pri nas se Frontline pri prejšnji psički ni obnesel ( je imela kljub temu kar precej klopov ). Tako da bom jaz kljub ceni zaenkrat kar ostala na Advantexu. Trenutno ima Mond 36 kg in zaenkrat še zadoščajo, potem pa bom kupila dvojne za kombinacijo.

LP
Helena


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #522 : 30 April 2007, 14:02:05
Mojca še nekaj, ampule Advantex so največ samo do 40 kg. Za več kot dosegajo naši psi pa je potrebno kupiti še dodatno ampule ustrezne teže in jih dajati skupaj kombinirano ( npr. za 40 kg in še za dodatnih 10-20 kg ),
To vem ;) Ampak nismo kupovali dvojnih ampul, ampak mu bom zgolj dala 1 ampulo + 1/3 ampule. To bo nekako ok za njegovih 45kg.


LP,
M


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #523 : 30 April 2007, 17:53:16
Mene pa so v Trstu kar obrali (31,40 eur) za Advantix nad 25 kg (4 ampule). :'(



sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #524 : 30 April 2007, 18:47:00
Scalibor ovratnica pride v treh velikostih, če se ne motim...varjanta: S, M, L. Zapomnila sem si samo, da  L = 65cm, višek odrežeš, kot je že ninci napisala...če je pa vrat viška, potem pa ne vem. Štukat ;).

Advantix je tam nekje 28 €, kakšen cent gor dol.



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #525 : 30 April 2007, 19:25:53
Pri velikosti scalibor ovratnice. Nam je največja, 65 cm premajhna, pa smo dodali še staro. Tako da priporočam ta način, če je prekratka.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #526 : 30 April 2007, 22:58:56
Šnufi, po tvojem avatarju sklepam, da imaš novofundlandca in ker so to tudi zelo odlakani psi, z girvo okoli vratu, me zanima, če mu scalibor ovratnico namestiš "pod dlako - pri koži (se pač nekako prebiješ skozi" ali "povrhu"?



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #527 : 01 Maj 2007, 11:28:40
Tudi jaz sem dala za Advantix ampule (nad 25 kg) nekje okrog 30€. :-\



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #528 : 01 Maj 2007, 16:58:16
Šnufi, po tvojem avatarju sklepam, da imaš novofundlandca in ker so to tudi zelo odlakani psi, z girvo okoli vratu, me zanima, če mu scalibor ovratnico namestiš "pod dlako - pri koži (se pač nekako prebiješ skozi" ali "povrhu"?

Naš Janko je res novofundlanec. Ovratnico sem se trudila namestiti bolj pri koži, vendar mu vedno znova zleze čez dlako. Me pa zanima, če bi bila bolj učinkovita, če bi jo namestili bolj pri koži? KAk dolgo vam drži, ker jaz sem našla zdaj že 2 klopa, pa jo imamo komaj 1,5 meseca, pa je mogoče ravno v tem razlog, da večino časa ni pri koži?

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #529 : 02 Maj 2007, 00:22:03
Naš Janko je res novofundlanec. Ovratnico sem se trudila namestiti bolj pri koži, vendar mu vedno znova zleze čez dlako. Me pa zanima, če bi bila bolj učinkovita, če bi jo namestili bolj pri koži? KAk dolgo vam drži, ker jaz sem našla zdaj že 2 klopa, pa jo imamo komaj 1,5 meseca, pa je mogoče ravno v tem razlog, da večino časa ni pri koži?

Lp

Potem imava enak problem  :-\. Nekako mu skušam namestiti pod dlako, ampak ima dokaj gosto okoli vratu, tako da je nekje vmes. Pa še (skoraj) dnevno zahaja v vodo in mu jo dajemo gor in dol. Ne vem pa, če se na tak način učinek izgubi...a kdo ve?
Rem ima ovratnico dober mesec in v tem času nisem opazila še nobenega klopa. Je pa res, da je mogoče pripomogel učinek Advantixa, ki ga je dobil pred manj kot dvemi meseci. Ne vem, če je ta ovratnica učinkovita za toliko kot je napisano, jo bom pa raje menjavala kakšen mesec prej. Sicer pa, nimam pojma, če je to vzrok, da ni nameščena na koži...možno tudi ???.

Lp, Saša



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #530 : 02 Maj 2007, 12:12:02
Baje, da se učinek naj ne bi izgubil, ampak če ima zadovoljiv učinek komaj po 1 tednu potem ko jo namestimo, tako piše v navodilu, potem bi se po kopanju učinek moral izgubiti. VEliko mnenj pa sem zasledila, da se učinek ne izgubi. Naš je tudi veliko v vodi, še veliko več pa bo, ko bo postalo še topleje.

Kakšna pasma pa je Rem?

Lp, Saša

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #531 : 02 Maj 2007, 13:41:03
Hvala za odgovor. Ja sej, baje. Upam, da se ne izgubi. Bomo videli, kot vse ostale preparate, različni psi prenašajo drugače, tako da bo tudi kaj na tem.
Ker pa ampule ne pridejo pri nas v poštev v toplejših mesecih, saj se učinek z rednim kopanjem porazgubi, bomo uporabljali Scalibor in pa tisti obesek za odganjane klopov. Ob kakšen pohodu po gozdu, pa še "špric" eteričnega olja ali BioKilla.

Rem pa je mešanec (kakšen bernardinec je imel v določenem kolenu taco vmes)  ;).
http://i65.photobucket.com/albums/h225/sparks81/Rem.jpg?t=1178106008



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #532 : 03 Maj 2007, 09:57:25
Res je moral imeti bernardinec "taco" vmes. Je full luštkan, jaz sem itak nora na medvedke.

Meni je po včerajšnjem kopanju scalibor do konca popustil, domov sva prinesla 3 klope, eden je še lazil, eden je bil mrtev, vendar prisesan, drugi pa je malical  >:D

Pa ti pred kopanjem vzameš ovratnico dol?

Sparks, pa ta obesek pomaga? Maš dobre izkušnje z njim?

LP

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #533 : 03 Maj 2007, 10:11:28
Če me spomin ne vara, je bil Advantix lansko leto občutno cenejši.
Jaz dam mojemu 2 ampuli, saj ima 58kg in sicer eno za do 40kg in druga za do 25kg.
Pred enim tednom sem pustila pri veterinarju 130 eurou za 10kg žakelj hrane in za dve škatli ampul po 25 in 40kg. Sem mogla še enkrat vprašati za ceno, ker se mi je zdelo, da sem narobe slišala.



sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #534 : 03 Maj 2007, 10:31:07
Res je moral imeti bernardinec "taco" vmes. Je full luštkan, jaz sem itak nora na medvedke.

Meni je po včerajšnjem kopanju scalibor do konca popustil, domov sva prinesla 3 klope, eden je še lazil, eden je bil mrtev, vendar prisesan, drugi pa je malical  >:D

Pa ti pred kopanjem vzameš ovratnico dol?

Sparks, pa ta obesek pomaga? Maš dobre izkušnje z njim?

LP

 :) Hvala.

Ajej. To pa ni veliko trajalo. A je ovratnica edina zaščita, ki jo ima in katero je imel prej?
Eh, tej klopi so postali tako trdoživi...

Pred kopanjem vedno vzamem ovratnico dol, kajti ni priporočljivo jo imeti gor. Komaj, ko se dlaka posuši jo dam nazaj Remu okoli vratu. To je, čez kakšni 2 urci.

Izkušenj sploh še nimam z njim, tako da ne morem nič reči...ga pa hvalijo, je testiran in baje deluje. Rok trajanja ima 1 leto.
Bom znala kaj več povedati čez čas...ali pač. Stvar je taka, da če ima pes 2 različni zaščiti istočasno gor, ne veš kateri pripisati zasluge. Lahko obe delujeta ali pa le ena. Sej pravim, obesek bo služil v kombinaciji z ovratnico. Nekateri pa so zadovoljni tudi samo z obeskom. Odvisno od psa.

Lp, S.



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #535 : 03 Maj 2007, 11:37:19
Ojla!

A to mislite vi tisti elektronski obesek?

LP

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #536 : 03 Maj 2007, 13:25:53
Hojla!

Vidim, da debatirate o elektronskem obesku - mi ga imamo 14 dni namontiranega in se moram pohvalit, da v tem času ni bilo nobenega klopa  ;D. Prejšnje leto smo imeli Advantix in je bilo tudi ok, zdaj pa sva dobila od našega veterinarja elektronski obesek "v testiranje". Zaenkrat brez pripomb.

lp



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #537 : 03 Maj 2007, 15:26:46
Mi pa smo ga po dveh tednih razbili in konec!



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #538 : 03 Maj 2007, 16:11:17
kje in kako se pa pride do tega obeska? ???



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #539 : 03 Maj 2007, 17:33:39
kje in kako se pa pride do tega obeska? ???

http://www.hana-ana.si/trgovina/product_info.php?products_id=652

Jaz tudi se nagibam k temu, da bi zraven k ovratnici vključila še ta elektronski odganjalec. 1 mesec je scalibor odlično deloval, nisma mela nobenega klopa. Tak da je pri nama rok trajanja pač takšen, je pa res, da sva ovratnico parkrat tudi zmočila. tudi prej je mel ovratnice proti klopom v kombinaciji z off po tačkah, ker je bolj občutljive sorte, so mi veteriranji odsvetovali ampule.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)