Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1174310

Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #570 : 08 Maj 2007, 10:06:50
Tale obesek mi je pa zanimiv - pa še drag ni! :) ... pa je enake kvalitete, kot tisti, ki ga dobiš pri veterinarju, ker če sem prav razumela, ga je Picasso dobil/a pri veterinarju... :-[



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #571 : 08 Maj 2007, 10:18:30
Taj:
pr nas je tako da ima veterinar čist istega, s to razliko da je pr njemu še mal dražji, če se ne motim gre za dva eura razlike.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #572 : 08 Maj 2007, 10:19:56
Babsy_ka - hvala! :) Sem mislila, da je pri teh obeskih tako, kot pri ampulah, se pravi več proizvajalcev. :)



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #573 : 08 Maj 2007, 10:27:56
z veseljem...  :)

sem pogledala na embalažo, moj je od italijanskega proizvajalca in sicer: Kem-o-tek Italija s.r.l.
uvoznik pa je Hana Ana...

Moram prav pogledat v trstu danes ce je v italiji kaj cenejsi glede na to da je njihov produkt.



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #574 : 08 Maj 2007, 10:31:02
Tudi jaz sem kupila elektronske obeske, ki se pa pri nas žal niso obnesli :(, klopi so se še naprej veselo sprehajali po psih in tudi prisesali.

Torej ne deluje ne kot repelent ne kako drugače-vsaj jaz imam take izkušnje. Res je tudi, da imam pse velike pasme-mogoče je tukaj

vzrok ???

lp erika


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #575 : 08 Maj 2007, 10:36:31
Erika: kje si ga pa kupila? veš zato ki meni je tista punca v Mr. Petu rekla naj ga kr nazaj prinesem če ne bo nič delovalo.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #576 : 08 Maj 2007, 12:02:49
Kako pa to, da baterija tega elektronskega odganjalca drži eno leto, rezultati pa so vidni od 3-30 dni? Vsaj tako piše na spletni strani, ki jo ja navedla Babsy_ka.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #577 : 08 Maj 2007, 12:07:19
Pomoje rabi 3-30 dni da začne na polno delovat pol pa deluje 1 leto :)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #578 : 08 Maj 2007, 12:11:43
 Bugz maš prav!

Evo takole je pa na navodilih napisano:
Ko odstranite rdeč zatič, aktivirate obesek. Obesite ga na ovratnico z luknjicami proti živali. Rezultati bodo vidni od 3 do 30 dni, odvisno od parazitov na živali in v okolju.

lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #579 : 08 Maj 2007, 12:13:52
Ne, ne, meni se je zdelo, da je na spletni strani nerazumljivo napisano. Se pravi začne delovati od 3-30 dni po odstanitvi zatiča in dela eno leto, kajne?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #580 : 08 Maj 2007, 12:17:01
ja tako naj bi bilo...  čeprav sem malo skeptik, da resno deluje eno leto  ??? glede na to da se baterija troši, potem je tudi učinek vedno manjši... ne vem no, to je bolj po moji logiki!

sem pa opazla da ga ima precej psov!



Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #581 : 08 Maj 2007, 16:19:19
Jaz sem pred enim mesecem tudi nabavila ta obesek. Kombiniram z ampulami in v tem času (1 mesec) Ron ni fasal še nobenega klopa. V času od januarja do marca pa sem mu vsake tolko našla kakšnega klopa kljub ampulam.



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #582 : 08 Maj 2007, 16:33:20
Prejle sem bil na sprehodu, pa opazim majhno luknjico v glavi, tako kot da bi mu odpadlo par las, ker sib pač menja dlako se mi to ni zdelo nič hudega ampak potem, ko sva prišla domov ga slučajno na tisto mesto pobožam in začutim klopa, velik kot peška, me je kar pobralo od groze, sicer sem navajen klopov in druge golazni samo tako napihnjenega pa že dolgo ne! Upam, da ni okužen, sicer mi ga je ratalo dobiti ven celega, ni siba čisto nič bolelo ampak na mestu ogriza je zdaj majhna oteklina, ki se je čuti ob dotiku... Sem res sit teh klopov, imam občutek, da njihova taglavna sezona šele prihaja in da bo letos res polno klopov. Čudim se, da advantix nič ne deluje saj sem ga ravno ene 10 dni prej gor dal...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #583 : 08 Maj 2007, 16:53:51
Tudi Soči letos prvič Advantix ne pomaga 100%, ker sem 14 dni po temu, ko sem ga nanesla, dobila klopa. Ravno tako pa se ji na mestu ugriza naredi večkrat vnetje, lahko tudi krasta...če ne izgine, operem s plivasept šamponom in je ok.

Sem pa slišala, da se dobi obesek proti klopom tudi v lekarni, ki je primeren tako za pse, otroke in odrasle.....


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #584 : 09 Maj 2007, 17:41:20
Za ljudi imamo mi tega oz. smo ga imeli, ker se je po enem dnevu pobiranja gob, ugreznil neznano kam...tisti, ki so ga sprovali, pravijo, da deluje (ko sem spraševala):
http://malezivali.com/novice/40/slike/Elektronski_odganjalec_klopov_za_ljudi.jpg

Proizvajalec je pa zgleda isti za tega in tistega za pse.
Verjetno sta oba učinkovita tako za ljudi, kot živali (če delujeta), a ??? ?



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #585 : 11 Maj 2007, 21:20:54
Ojla!

Mene nekaj zanima... Danes je moj oči kupil ampule Advantix in je dobil pakiranje nad 25kg (over 25kg) in to se mi zdi za našega Taja občutno premalo. Zdaj me pa zanima ali naj mu dam dve ampule?  ???
Taj ima namreč okoli 45-48kg, ga pa moram stehtati, da bom vedela zagotovo.

In ali obstaja pakiranje za večjo kilažo? Ker če obstaja bom šla zamenjati. :)

Kaj mi predlagate? :)

PS: Imamo prvič Advantix - zato toliko vprašanj! :-[



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #586 : 11 Maj 2007, 21:23:47
Tina, mislim da je ta doza največja, za težje pse moraš pokombinirati dve ampuli...Mislim da je tako, če se motim naj me kdo popravi.

Lp

:)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #587 : 11 Maj 2007, 21:31:36
Polonči - hvala! :)

Evo mi imamo tega skrajno desnega se pravi, tam kjer piše od 25kg do 40kg. Ali naj potem kupim še tega prvega do 10kg in ju skombiniram? :)



Lp
Tina




Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #588 : 11 Maj 2007, 21:55:02
Mi imamo tudi te nad 25 kg, pa dam samo eno ampulo in je dovolj.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #589 : 12 Maj 2007, 10:51:12
Nina hvala... bomo potem tudi mi tako naredili... ker imam občutek, da je ta Advantix ful močan, pa da ne bo prehuda za prvič. ;)

Lp
Tina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #590 : 12 Maj 2007, 10:57:25
Mi imamo tudi tega tazadnjega (do 40kg) in mu dam 1 ampulo in 1/3 še ta druge ampule. Ziher je ziher.  :-\ Itak pa, sam da te ampule ponucam, gremo raje na Scalibor. Ceneje (tanajvečja ovratnica je na VF 11 eurov (meni se zdi) ), bolj dolgotrajno in še (po besedah uporabnikov te ovratnice na forumu) bolj učinkovito.


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #591 : 15 Maj 2007, 17:25:20
Mi smo pa kar 4 klope našli v razmaku par dni in to vse prisesane, debeluhe  >:(.
Smo kar Advantix dali in ovratnico bomo tudi ta teden zamenjali. Pa v vodo manj hodili, Rema to najvretneje ne bo veselilo, ampak tudi mene ne veseli hoditi okoli veterinarjev.



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #592 : 15 Maj 2007, 17:41:58
Mi smo danes našli enga klopa  >:(. Pa ko že misliš, zdaj pa bo uspelo...

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #593 : 15 Maj 2007, 21:02:23
Jaz trkam na les... Rumba ima ovratnico že 2 meseca gor neprestano, z njo je tudi že plavala, vsak dan hodimo skozi gozd, visoko travo itd. klopa pa zaenkrat še nobenega.
Tako da gremo v nabavo še za drugi dve mrcini, ker sem na Smartu našla že dva, je pa res da ni imel nobene zaščite :-[.

Lp nina



sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #594 : 15 Maj 2007, 23:18:35
Mi smo danes našli enga klopa  >:(. Pa ko že misliš, zdaj pa bo uspelo...

Sej, te čisto razumem...tudi sama ne vem več kaj naj. Očitno pri nas z vsako zaščito spodrsne, tako ali drugače. Pa še tiste klope, ki sem našla so bili tako fanj zabuhli, kot bi se mi v fris režali "u poglej kakšno pojedino imamo"...no, pa so šli, rakom žvižgat.
Če ga zavijem v kakšen najlon, da ga izoliram, bo pa najbrž že mučenje >:D...



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #595 : 16 Maj 2007, 09:24:46
Sej, te čisto razumem...tudi sama ne vem več kaj naj. Očitno pri nas z vsako zaščito spodrsne, tako ali drugače. Pa še tiste klope, ki sem našla so bili tako fanj zabuhli, kot bi se mi v fris režali "u poglej kakšno pojedino imamo"...no, pa so šli, rakom žvižgat.
Če ga zavijem v kakšen najlon, da ga izoliram, bo pa najbrž že mučenje >:D...


Morda bi res bilo najboljše, če bi ju dali v steklen omar :'(. Se mi zdi, da imajo klopi najraje velike, kosmate pse. >:(

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #596 : 17 Maj 2007, 07:47:51
Jaz mojemu dam dovolj veliko dozo Advantixa, se pravi eno ampulo od 25 do 40 kg in drugo od 10 do 25 kg in res deluje. Dva dni nazaj sem mu pa našla dva klopa.  >:( To je bilo 3 dni pred iztekom enomesečnega delovanja.

Zanima me, če je možno, da te ampule delujejo 4 tedne ali naj bi delovale cel mesec?

lp, miša



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #597 : 17 Maj 2007, 08:16:15
Jaz dam moji 52 kg psici 1 ampulo in pol (25-40kg), po navodilih veterinarja.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #598 : 17 Maj 2007, 08:20:50
Zanima me, če je možno, da te ampule delujejo 4 tedne ali naj bi delovale cel mesec?
Odvisno koliko dni ima 1 mesec ;) Ok, hec ;)
Kakor vem, naj bi Advantix deloval proti klopom od 3 do 4 tedne.

Mi smo prišli že tako daleč, da tudi Biokill ne pomaga več - oz. pomaga, samo ne popolnoma, kajti Astorja seveda z biokillom ne špricam po glavi. No ja, tam imamo klope (kljub hkratni uporabi advantixa, eteričnih olj in biokilla).


Lp,
M


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #599 : 17 Maj 2007, 08:26:05
Odvisno koliko dni ima 1 mesec ;) Ok, hec ;)
Kakor vem, naj bi Advantix deloval proti klopom od 3 do 4 tedne.
Sem šla tudi sama gledat v navodila in piše, da deluje 4 tedne. Se pravi, če bi mu dala v petek, potem nebi za vikend dobil klopov, kajti ravno v petek je bilo 4 tedne odkar je dobil ampule. >:(
Ne vem zakaj sem imela v spominu 1 mesec in ne 4 tedne.

Jaz dam moji 52 kg psici 1 ampulo in pol (25-40kg), po navodilih veterinarja.
Moj ima 58 kg zato mu kombiniram s po dvema različnima ampulama.