Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1176435

Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #600 : 17 Maj 2007, 09:17:39
No evo... jaz ne vem več kaj je s temi ampulami! :-\

Taju smo dali Advantix v nedeljo 13.5., pa sem danes našla klopa.... :( >:(




scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #601 : 17 Maj 2007, 09:33:18
Astor je 1-2 dni po nanosu advatixa dobil klopa, tako, da ne zaupam nobeni ampuli več. Je že res, da je Advantix učinkovitejši od ostalih (pri nas torej), ker če bi na Astorju uporabljala frontline ali ex-spot bi, namesto 4klopov na mesec jih imel 12. Če ne še več.
Sicer pa kakor vem, na vseh teh sredstvih piše, da niso 100%.  :(


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #602 : 17 Maj 2007, 11:23:57
Ne vem ali imava midve samo blazno srečo ali nama Frontline deluje. Lansko leto en sam klop, pa še ta "staknjen" sredi Lj. po poti na relaciji Fužine - Center, proti koncu delovanja ampule. Letos hvalabogu za zdaj še nobenega :). Bom pa vseeno ob priliki poskusila tole ultrazvočno pripravo...
lp
T.

8)


pika*

  • Gost
Odgovori #603 : 17 Maj 2007, 11:53:40
mi do sedaj nismo imeli nobenih ampul ampak samo "spray sistem", klopov je bilo eno malo morje, ki so bili prisesani in eno "ocean" klopov, ko so še lezli po njemu, ko smo prišli s sprehodov. Prevdvčerajšnjim smo mu dali Expot ampuli, sedaj bomo videli ali kaj deluje ali ne.
Je pa leto res prava invazija klopov.
Lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #604 : 17 Maj 2007, 15:23:52
Ginny je dobila enega klopa odkar imava Advantix. Je bil pa klop mrtev, ampak vseeno prisesan.

Zaenkrat imava zgleda res srečo, saj stalno nori po travnikih, klopov pa ne nabere skoraj nič.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #605 : 17 Maj 2007, 15:33:57
No pri nas pa ne prime nobena ampula več :(. Smo Tariju dali pred dobrim tednom Advantix, pa sem danes na njemu našel 3 klope :-\. Sicer je res, da veliko nori po polju in tam nabere veliko klopov. Zgleda se preveč zanašam na ampulo.



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #606 : 17 Maj 2007, 18:39:09
Pri nas ne pomaga čisto nič več od zgoraj naštetega  >:(, tud obesek je odpovedal na polni črti...

....v opomin vsem: danes sem se pogovarjala s trgovskim potnikom, ki zalaga trgovine na našem koncu s temi obeski, pa je reku da stvar deluje 100% le na majhnih psih. prinašalci, nemški ovčarji... tile so že prevelik zalogaj za tale obsek (da o večjih pasmah niti ne govorimo)!!  :-\

Sem pa danes kupila nek nov sprej Zyzek...bomo pa še to stestirali!



Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #607 : 17 Maj 2007, 19:01:25

Sem pa danes kupila nek nov sprej Zyzek...bomo pa še to stestirali!


Jaz sem tudi že probala Zyzek, pa ni bil ravno efektiven. Zdaj ga uporablja fant za svojega psa, pa zaenkrat pomaga.
Pri nas smo ob uporabi Advantixa in obeska že dober čas brez klopov (in upam, da še naprej).



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #608 : 17 Maj 2007, 19:43:47
Ne vem ali imava midve samo blazno srečo ali nama Frontline deluje.
A imaš navaden Frontline ali Frontline Combo? :)


Ker pri nas je Frontline zalegel in je deloval. Potem smo pa sprobali Frontline Combo v pričakovanju, da je še boljši in je Taj fasal ogromno klopov glede na "zaščito".

Zdaj sem pa malo razočarana nad Advatix-om, ker je Taj po štirih dneh fasal klopa, vendar mi klop ni izgledal živ, ni migal, ko sem ga odstranila. Ampak, če se ne motim, piše na Advatix-u, da tudi odganja klope ali se motim? ???

Mi je kar malo žal, da nisem kupila navaden Frontile. Samo po drugi strani pa razmišljam, da ob tej množici klopov, ki jo imamo pa letos, verjetno ne bo pomagala nobena zaščita 100%, upam da se motim. :-\



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #609 : 17 Maj 2007, 22:10:18
Lani sva imeli navadnega letos pa Combo.
lp
T.

8)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #610 : 17 Maj 2007, 22:25:47
No pri nas Combo ne deluje... piše pa na škatlici, da deluje proti klopom arkaicidno samo do 14 dni... :-\ ... je pa res, da prvih 14dni ni dobil klopa, ga je pa sigurno fasal v razmaku dveh tednov do nove ampule, saj ne smeš dati ampulo prej kot po 4 tednih.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #611 : 17 Maj 2007, 22:33:52
Sem pa danes kupila nek nov sprej Zyzek...bomo pa še to stestirali!

Zyzek je enak kot Regard, če ga mogoče poznaš.
Sem primerjala oba izdelka, mislim da je celo proizvajalec isti, le da Regard baje ne prodajajo več.

Pri obema fantovima psoma deluje, ne 100%, ker tam ne mora 100% delovati nič, ker imajo res veliko klopov. Deluje pa do sedaj še najbolje od vsega. Po dežju jih mora še enkrat našpricati, ker ne deluje več tako dobro.

lp, miša



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #612 : 18 Maj 2007, 00:34:46
Aska pa je v sredo pred klubom nekje spet staknila dva klopa  :-\ >:D. Enemu se še ni uspelo prisesati in sem ji ga še  pravočasno odstranila :D. Drugemu je pa uspelo in to spet tik ob očesu >:(. Samo sem potem tudi tega falota uspešno potem ven dobila :). Pa kako hitro se ti vragolini prisesajo na kožo >:(


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #613 : 18 Maj 2007, 08:38:30
Uf sem jaz jezna. Suri sem dala 10.5 ampulo Advantixa, pa sem včeraj našla že enega klopa in to na mestu kamor sem stisnila kapsulo (med lopaticami)  >:( >:( >:(

Sedaj ko sem ji ga odstranila se ji je naredila ful bula, tako da ne vem a je to normalno?  ???
V glavnem, očitno je ta Advantix za en k....!!!
Kaj naj sedaj probam? Problem pri njej je tudi, da ima ful gosto dlako in ji težko takoj najdeš klopa. Ponavadi ga šele takrat ko ga lahko dobro zatipaš. Zdaj so me pa še eni sosedje prestrašili, ker jim je kuža umrl, ker je od klopa dobil eno ful bolezen.  :'( :'( :'(


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #614 : 18 Maj 2007, 08:46:20
Jaz sem tudi že čisto obupala. Pri frontline-u je imela še vedno klope. Sem šla na advantix, je spet isto... Polno jih poberem, ko že lezejo, potem jo pregledujem pa je ponavadi že kakšen prisesan.... Včeraj je bil eden že ogromen...   :(
Kaj naj še uporabim???


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #615 : 18 Maj 2007, 09:15:06
Če vam ovratnice niso na psih preveč moteče potem probajte s Scaliborjem ;)
13in še nekaj malega € pride največja velikost 65cm, pri nas manjših niso imeli in smo vzeli to, itak potem odrežeš na tako dolžino da ustreza psu.

Lp nina



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #616 : 18 Maj 2007, 09:40:46
Jaz sem tudi že čisto obupala. Pri frontline-u je imela še vedno klope. Sem šla na advantix, je spet isto... Polno jih poberem, ko že lezejo, potem jo pregledujem pa je ponavadi že kakšen prisesan.... Včeraj je bil eden že ogromen...   :(
Kaj naj še uporabim???


Lahko nekaj poizkusiš( pri meni deluje... vsaj za enkrat- opazno pa je še najbolj pri Damču- on je magnet za klope)

Nasvet mi je dala neka stara ženička
Eterično olje limonine trave  in eterično olje cedre-  razredčiš z vodo( pa ne neke hude koncentracije delat ;) :)) in to mešanico narediš v manjšo šprico( stekleničko z šprico)... in vsakič,predno  greš ven ,psa pošpricaš
sicer omenjena zadeva drži le nekaj ur potem se pa porazdiši.... deluje nekako tako kot autan  za ljudi....

olje limonine trave naj bi bil naravni odganjalec mrčesa( tudi klopov- preventivni odganjalec :))....cedrino olje je pa za dlako.....lahko poizkusiš in boš videla ,če ima učinek... če pa nima , pa še vedno ni proč vržen denar ( cedrino  lahko dodaš šamponu  tudi zase  :)) limonino travo pa v eterično lučko  , poleti  za na teraso , da tebe ne bodo komarji pikali ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #617 : 18 Maj 2007, 09:46:35
Hvala za odgovore!
Hm... tista olja so mi všeč, je samo problem pri Chica, da kadarkoli jo pošpricam s čim, se začne drsat z glavo po tleh in se mi muza med nogami, tako da si da večino tistega s čimer jo pošpricam, že takoj dol... Potem verjetno ni več tako učinkovito ali kako? Bom poskusila najprej to varianto, drugače pa ovratnico.
Btw... kdo kupi 3 ampule Advantixa do 25 kg, zdaj ko sem tako dobro reklamo naredila  8)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #618 : 18 Maj 2007, 10:02:23
Ne more si spravit tega dol( to ni prah) se vpije v dlako.( ampak res samo za kakšno uro ali dve potem se porazdiši)
....jaz z mojim dvema redno hodim po močvarah, grmovju, gozdu.... ( sploh kadar delamo)... uporabljam frontline ampule samo pri mojih psih  je učinkovito  le  za bolhe.... iz kakšnega ločja sta pa prišla vsa popikana od ostalega mrčesa in pa Damč je bil vedno poln klopov.
Na začeku, je velika verjetnost, da ji bo to neprijetno.... jaz predno gremo ga prekrtačim in našpricam( kot sem rekla ... ne neke hude koncentracije delat)...
 Je pa tako, da moja dva sta navajena tuširanja( rednega) ker sta notri...in kadar se mi vlačita po kakšnih močvarah , ko pridemo domov jih je potrebno stuširat( blatna pač ne gresta  v dnevno in na kavč ;))....  In tudi tista voda kjer hodita ponavadi ni ravno dišeča... zato jih pri tuširanju tudi vsakič malce pošamponiram( šampon razredčim kar v tisto pumpico, ki je za rože špricat- in sicer en majhen  zamašek kakšnega bio- zeliščnega šampona in  kapljico cedrinega olja).... Do sedaj še ni bilo nobenih alergijskih reakcij, nobenega prhljaja  - dlaka je svetleča pa še smrdljivih psov nimam ;D)

lahko pa probaš tudi z ovratnico..... vsak pes je pač drugačen( pri mojih  je bila ovratnica neučinkovita)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #619 : 18 Maj 2007, 10:24:45
Pri nas limonska trava ni nic pomagala, Advantix pa :o (moram hitro potrkat :-[).

battito animale


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #620 : 18 Maj 2007, 10:45:39
Meni Advantix ni všeč. Se Chica veliko več praska. Prve dni po nanosu je ves čas hodila pod stoli, da se je lahko praskala po hrbtu...  :-\

Lilit, pa si Grina pošpricala vsakič ko si šla na teren, pa ni delovalo? Meni že zmanjkuje idej. Vedno ko nekdo reče, da je ena zadeva super, se potem pri Chici izkaže, da pri njej pa takšnega uspeha...


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #621 : 18 Maj 2007, 11:15:12
Meni Advantix ni všeč. Se Chica veliko več praska. Prve dni po nanosu je ves čas hodila pod stoli, da se je lahko praskala po hrbtu...  :-\

Jaz imam tudi slab občutek glede Advantixa... sicer Taj nima nobenih reakcij, ampak.... :-\



sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #622 : 18 Maj 2007, 11:19:53
Nekaj pohval sem slišala glede frontline spray-ja, ki se ga pri nas ne dobi...za frontline ampule, pa tega ne morem reči.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #623 : 18 Maj 2007, 11:34:52
Nekaj pohval sem slišala glede frontline spray-ja, ki se ga pri nas ne dobi...za frontline ampule, pa tega ne morem reči.

Ja res je. ( v Nemčiji ga kupiš v vsaki pasji štacuni)... za pozimi, ko ni toliko" vodnih dejavnosti" je super...
Drugače pa kar podobno kot ampula.
( in tista bayer- jeva zadevica v tubi- nek dodatek šamponu.... tisto je pa po mojih poizkusih sploh zakon.... še celo boljše kot frontline... pa tudi po mojih izkušnjah kar redkost dobiti)

Sicer pa ..... vsak naj poizkusi kaj se najbolj obnese na njegovem psu...... na mojih vem ,da advantix, nikakor....  sta se obadva praskala..... kakšen stronghold- proč metanje denarja.... za bolhe nekako najboljša zadeva res frontline- spray se mi zdi celo boljši- je za dalj časa... , kar se dodatkov v šampon tiče .. definitivno bayerjeva zadevščina.... sama preventiva tik pred terenom pa kar  "moj eterični domač zvarek"...
Najboljša preventiva( proti bolham) je pa sploh prepoved druženja z vsemi vaškimi bolhači.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #624 : 18 Maj 2007, 11:53:41
Tina, seveda sem ga vsakic pospricala... sicer pa probaj... ocitno je za vsakega psa drugace ???

battito animale


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #625 : 18 Maj 2007, 12:40:12
Frontline v spreju se dobi tudi na Hrvaškem.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #626 : 18 Maj 2007, 12:47:22
Če se ne motim, se dobi frontiline sprej v Mariboru pri Vikiju Smrdelo, ki je tudi prodajni zastopnik za
Maribor za Belcando hrano (če koga zanima se lahko jutri dopoldan odpeljem tja in kaj izprašam, če ga še ima). Vsaj llani sva se nekaj pogovarjala o njem, vendar sem sedaj raje šla na Razzio, ki mi resnično učinkuje sploh psi klopih.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #627 : 18 Maj 2007, 21:30:25
Pr nas tud sprej ne pomaga...
smo šli danes na Nanos pa je Taj kr osem klopov nabral...   >:( še dobro da niso bli vsi prisesani!!

bo treba še kaj novega pogruntat! al pa sprehajat sam po asfaltu in betonu... pa še tam bi dobu kakšnega!  :(



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #628 : 18 Maj 2007, 22:31:28
Sicer tole ne bo ravno kaj preveč v pomoč, ampak vseeno: nekako opažam (in z logiko se malo sklada - nisem pa ziher, ker ne poznam populacije klopov  ::) ), da pes lažje faše klopa, če se sprehajamo po neobljudenih poteh. Recimo pri nas se ful pozna razlika, če greva na sprehod v gozd, kjer se dnevno sprehaja kar nekaj ljudi, Astor ne dobi klopa. Če greva na neobljudene travnike, kjer se sprehaja 1 človek na teden, tam pa nabereva klopov cel kup. Torej recimo - večja pretočnost ljudi in živali čez nek del - manj klopov (ker imajo za "napasti" več žrtev) in obratno.


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #629 : 18 Maj 2007, 22:37:39
Midva bova zdaj probala še ta eterični zvarek. Potem pa če: scalibor ovratnica + elektronski odganjalec + eterični zvarek ne bodo hasnili, in bova še naprej nosila klope domov, ga bom dala v steklen omar >:(.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)