Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1174870

Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #750 : 05 Avgust 2007, 11:39:49
V Mullerju sem včeraj zasledila tablete s česnom in mislim da je zraven tudi kvas - proti klopom. Jih je kdo že sprobal? Ali so dovolj kvalitetne za uporabo? Meni se zdijo kar atraktivne, bi jih poskusila, samo prej bi rada še kako potrditev. Stanejo pa mislim da okoli 10evrov če se ne motim, jih je pa kar nekaj v flaški. Doziranje je odmerjeno na velikost psa.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #751 : 06 Avgust 2007, 11:24:01
Jaz sem se odločilo, da bom kupila za Baka kvas in česen v prahu, saj kvasa za peko sploh ne mara. Mislim, da v pasjih trgovinah prodajajo kvas v prahu, česen pa v obliki tablet. Danes grem v nabavo, pa bom videla.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #752 : 06 Avgust 2007, 13:00:13
Baki sej to je nekak to, kar sm jst rekla. Drugje pa nisem zasledila v pasjih trgovinah tega. Najbrž nisem bila dovolj pozorna na to.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #753 : 06 Avgust 2007, 13:11:21
Mislim, da imajo to na Linhartovi v Gali & Nika. Vem, da sem tam kupovala kvas za prejšnjega psa, pa ne vem kako to, da se nisem spomnila že prejt, da bi ga bilo dobro dajat tudi temu.

Bela stella...pomojem mora biti tisto Mullerju prav tako uredu. Malo preberi koliko česa vsebujejo.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #754 : 10 Avgust 2007, 08:11:32
Kot sem rekla, sem kupila v pasji trjovini kvas in česen. Oboje je od Canine in sicer v obliki tablet. Je pa kar drag ta "špas".
Tako, da mu zdaj že nekaj dni to tudi dajem. Česnove tablete ima rad in jih poje kot priboljšek. Kvasove pa mu moram razdrobiti in mu jih dati med hrano. Dajem pa količinsko manjk kot piše na embalaži, ker drugače bi pa lahko bankrotirala. Glede na njegovo kilažo, bi moral dobiti 5-6 ćesnovih tablet na dan. Tako bi pojedel cel paket v 9 dneh. Stane pa 10,50 evrou. Jaz mu dam le 2 na dan. Kvasovih tablet je pa full več, so tudi manjše (česnove so velike kot šumeče tableta), tako da so za kar nekaj časa in stanejo okrog 9 evrou.

Lp, miša



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #755 : 02 September 2007, 11:13:47
ali je že kdo poskusil bolhe pregnati z eteričnimi olji? ima kdo kakšne izkušnje s tem? katero eterično olje je najbolj učinkovito? ali ga mešate z vodo ali s čim drugim ali nanesete kar nerazrečenega?

lp

...sledi svojim sanjam


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #756 : 02 September 2007, 12:23:04
ali je že kdo poskusil bolhe pregnati z eteričnimi olji? ima kdo kakšne izkušnje s tem? katero eterično olje je najbolj učinkovito? ali ga mešate z vodo ali s čim drugim ali nanesete kar nerazrečenega?

lp

Dina mislim, da je nekaj o tem že napisanega nekaj strani nazaj. Malo preglej ;)



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #757 : 10 September 2007, 12:01:47
Na koliko časa dajete ampule od septembra dalje oz. v jesenskem in zimskem času? Vem, da se poleti daje pogosteje zaradi stika z vodo in ker je več klopov. Do kdaj so dejansko aktivni klopi glede na letne čase?

Če gledamo recimo Fronline (to jaz dajem moji psici) drži proti bolham 3 mesece, proti klopom pa 1 mesec. Ravno te dni ji moram dati novo dozo, me pa zanima za naprej za jesen in zimo.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #758 : 10 September 2007, 14:26:40
Čaw
Ali ima kdo kakšne izkušnje z sprejem Zyzek plus? Ali je nevarno, če se recimo pes po tem, ko ga posprejaš liže? Je nevarno za človeka?

...sledi svojim sanjam


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #759 : 10 September 2007, 16:05:57
Točno, tudi to me zanima. V navodilih piše, da se ampulo stisne za lopatice na eno mesto. Sem pa že večkrat slišala, da je dobro ampulo razporediti po hrbtenici na 3 ali 4 mesta do repa. Kaj se zgodi, če kuža to poliže?



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #760 : 10 September 2007, 21:15:49
Ko stisneš ampulo na psa... in če imaš psa, ki se liže kot maček, potem zaposli psa za kako uro ali dve s sprehodom - ampak ne po mokri travi ali bognedaj ob reki... v tem času se bo ampula že vpila oz razporedila. Ampak ponavadi se psi ne ližejo po hrbtu, razen če ni kaj narobe. Če se bo pes začel lizat in grizt po področju, ki ga "namažeš" z ampulo, potem je pes dobil reakcijo na ampulo in ga tam srbi. Ne uporabljaj več te ampule... poizkusi drugo in vprašaj veterinarja za nasvet.
Jaz vedno razporedim ampulo čez celo hrbtenico, po dolgem sprehodu, ko potm psi zaspijo in se ne igrajo drug z drugim. Do jutra je že vse posušeno... vendar pazim, da prvi dan po ampuli nimajo veliko stika drug z drugim, da se ne igrajo in ne grizejo po kožuhih.

Zyzek je ful učinkovit! Isto priporočam, ko pošpricaš psa s tem sprejem... Pelji psa ven na sprehod, da se dlaka posuši na zraku in da pes ne dobi ideje se lizat tam kjer si ga posprejala.

Eterična olja so primerna za mladičke, vendar so dokaj neučinkovita.
Nekatere ampule so tudi že za mladičke...



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #761 : 12 September 2007, 09:53:44
Jaz še enkrat priporočam elektronski odganjalec za klope, ker nima stranskih učinkov in ga daš za čas sprehoda na ovratnico, psa v ničemer ne ovira. Je pa tudi zelo dober, ker ga mamo mi že več kot pol leta, hodimo predvsem po visoki travi in gozdu, pa nimamo nobenega, prej pa smo vedno prinesli domov vsaj tri.

Toliko samo v razmislek,

lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #762 : 12 September 2007, 11:19:58
Še vedno ne vem koliko časa so klopi dejansko aktivni (glede na letni čas) in na koliko časa se dajejo ampule v jesenskem in zimskem času. Mi zna kdo to odgovorit?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #763 : 12 September 2007, 11:26:05
Še vedno ne vem koliko časa so klopi dejansko aktivni (glede na letni čas) in na koliko časa se dajejo ampule v jesenskem in zimskem času. Mi zna kdo to odgovorit?

Odvisno od zime ;)

Lp nina



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #764 : 12 September 2007, 11:43:18
Letos si lahko klopa našel kar čez celo leto.
Jaz sem enega pri Baku prav za novo leto.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #765 : 12 September 2007, 12:03:55
Se pravi da dajem kar lepo na en mesec ampulo?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #766 : 12 September 2007, 12:07:20
Se pravi da dajem kar lepo na en mesec ampulo?

Odvisno od zime. Če bo sneg in zelo mraz lahko kakšen mesec spustiš, če ne daješ skoz. Glede na te mile zime, ki jih imamo v zadnjih letih bo najbrž kar druga varianta ;)

Lp nina



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #767 : 12 September 2007, 12:08:42
ninci hvala za konkretni odgovor ;) Se bomo kar naprej lepo borili z malimi zverinami, čeprav moram zelo potrkat ker do sedaj nismo dobili niti enega :D



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #768 : 12 September 2007, 12:14:28
Bella stella, lani so bili pozimi klopi zelo aktivni, glede na to da zime skoraj ni bilo.  ::)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #769 : 12 September 2007, 12:15:50
Bella stella, lani so bili pozimi klopi zelo aktivni, glede na to da zime skoraj ni bilo.  ::)

Pol te hudiči ne pocrkajo kar tako :-\ Kot sem rekla, bomo redno uporabljali ampule pa upali na najboljše :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #770 : 12 September 2007, 12:18:47
Pol te hudiči ne pocrkajo kar tako :-\ Kot sem rekla, bomo redno uporabljali ampule pa upali na najboljše :D

Ne ne pocrkajo in so aktivni tudi pozimi. Mora biti res fajn mraz, da je malo "zatišja". Mi smo v tem času od kar uporabljamo Scalibor ovratnice prvič včeraj na Smartu našli še čisto majhnega. Smo šli v gozd po gobe, pa je zgleda učinek ovratnice že malo popustil glede na to, da se je zdaj že kar nekajkrat z njo tudi kopal.

Lp nina



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #771 : 12 September 2007, 12:56:26
ninci koliko casa pa ze imata Scalibor? Ker mogoce proti izteku delovanja zacne kaj slabse delovati. No, midva jo imava 4 mesece in se nobenega klopa.. ;D Se pa nikoli ne kopa z njo, mu jo raje za tacas odstranim..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #772 : 12 September 2007, 12:59:28
Že kar nekaj časa. Pomoje da je zaradi vode :-\ Jaz ponavadi nimam časa (možnosti) še ovratnic vsem trem dol dajat ::) Ko je šansa za pobeg v vodo nič ne slišijo ::)

Lp nina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #773 : 13 September 2007, 21:50:58
Jaz še enkrat priporočam elektronski odganjalec za klope, ker nima stranskih učinkov in ga daš za čas sprehoda na ovratnico, psa v ničemer ne ovira. Je pa tudi zelo dober, ker ga mamo mi že več kot pol leta, hodimo predvsem po visoki travi in gozdu, pa nimamo nobenega, prej pa smo vedno prinesli domov vsaj tri.

Toliko samo v razmislek,

lp

Šnufi... od katere firme pa imaš tale elektronski odganjalec klopov? :) Ker če imam prav v spominu je več različnih proizvajalcev ali se motim... :-[



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #774 : 14 September 2007, 19:07:49
Šnufi... od katere firme pa imaš tale elektronski odganjalec klopov? :) Ker če imam prav v spominu je več različnih proizvajalcev ali se motim... :-[

Naročila sem ga preko hana-ane, in res deluje.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #775 : 14 September 2007, 21:41:28
Šnufi - hvala! :) :-* Si bom pogledala! ;)



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #776 : 15 September 2007, 10:32:29
Šnufi ali ta elektronski odganjalec deluje v smislu "Zdaj nima nobemega klopa več", ali jih ima samo manj oz. se kakšen še najde? Pa še to, ali lahko kombiniraš s sprejem/ampulo/ovratnico? Kaj pa v primeru dežja, ali je vodoodporen? Če gre pes v vodo ga je pa verjetno treba odstraniti a ne?

No, jaz bi na psa najraje dala kar vse in ga povrh še v vato zavila pa v vrečko zapakirala, ker me je teh klopov strah kot hudič križa. Je prejšnja psička preveč prestala zaradi borelije in erlihije  :'(


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #777 : 15 September 2007, 13:52:11
Regga, mi od uporabe elektronskega obeska nimamo res nobenega klopa več. V vodo je skočil že z njim, pa mu ni bilo nič, vendar ga je treba odstranit pred vodo, ker ne vem če deluje, če se res velikokrat zmoči. V času dežja ga naš ma gor, vendar zaradi obilice dlake ni nikoli moker.

Kombiniraš pa po moje lahko z drugimi načini: ovratnico, ..., ker nima stranskih učinkov. Naš ga ma gor itak samo na sprehodu.

Drugače se pa strinjam s tabo, tudi jaz se od vseh stvari najbolj bojim klopov, in ravno zato zdaj govorim o tem obesku, ker pri nas res deluje.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #778 : 15 September 2007, 16:06:32
No super  :)

Trenutno imam za Enyo sprej Zyzek in še ni imela klopa, ampak mi jo je smotan špricat ker noče biti pri miru. Bi bilo za sprobati to čudo od obeska  8)


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #779 : 16 September 2007, 12:39:12
No super  :)

Trenutno imam za Enyo sprej Zyzek in še ni imela klopa, ampak mi jo je smotan špricat ker noče biti pri miru. Bi bilo za sprobati to čudo od obeska  8)

Saj za sprobat je vsekakor, pa še drag ni. Okrog 11 eurov.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)