Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1175714

artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #810 : 01 Februar 2008, 15:42:56
Mi smo imeli tako clovesko napravo. Smo jo pa v gozdu zal izgubili. Ne morem ti pa reci, a zadeva deluje al ne. Vendar do takrat ko smo jo imeli, ni imel nobeden od nas (2 cloveka in 1 pes) nobenega klopa. Smo pa preizkusili na zivem klopu, pa je bil ucinek tak, da je klop oddaljen od napravice cca 2 cm zlezel direktno proti njej (zato sem malo skepticna grede ucinka). Bi pa rada slisala se kaksno izkusnjo.
lp
maja



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #811 : 15 Februar 2008, 17:38:05
hej

Mene pa zanima za tale elektronski odganjalec.. A je dovolj, da ga ima pes na sebi kadar gre ven na sprehod, ali ga more imeti ves cas? (v navodilih nic tocno ne pise)

Hvala!

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #812 : 15 Februar 2008, 17:41:16
Saj v navodilih tud ne piše, da na konkretno živem psu ne zdrži dlje kot dve uri :P

...sledi svojim sanjam


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #813 : 15 Februar 2008, 19:43:52
Jaz sem imela za svojo isto ta elektronski obesek za odganjati zunanje parazite in pri nas je delovalo. Ko ga je imela gor, takrat ni dobila nobenega klopa. Pred tem repelentom pa ga je skoraj ziher fasala in tudi včasih ko ji nisem dala ovratnice gor in je šla malo laufati po travi, ga je tudi komot fasala. Tako da pri nas se je obneslo in sigurno bom letos kupila novega (baterija drži namreč 1 leto).

Obesek daš na ovratnico in če je pes doma v hiši potem ni potrebe po ovratnici oz obesku. Je pa smiselno imeti gor vsepovsod kjer so klopi in bolhe. Ker zadeva deluje tako, da odganja klope se pravi naj sploh klopi nebi prišli na žival.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #814 : 15 Februar 2008, 19:57:02
Saj v navodilih tud ne piše, da na konkretno živem psu ne zdrži dlje kot dve uri :P
Ja, to se je pri nas zgodilo. Eden je končal v potoku, drugi se je razletel, enkrat sem ga uspela sestaviti, drugič ne več  :(.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #815 : 15 Februar 2008, 19:58:43
Pri nas smo definitivno na Advantixu, mačke pa na Frontlinu. Te dni sem vsem dala ampule, ker so se pri nas že pojavili klopi.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #816 : 15 Februar 2008, 20:04:19
Ja ta napravica je bolj za manjše pse in mladičke pa mačke...nima dovolj velikega obsega za kakšenga večjega psa, recimo nad 30 kil.

Sicer pa jaz sem bolj za naravno zaščito če se le da, posebno za ta male pse. Super se obnese eterično olje čajevca, par kapljic na psa in tudi na lastnika - na čevlje recimo.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #817 : 15 Februar 2008, 20:51:26
Ja ta napravica je bolj za manjše pse in mladičke pa mačke...nima dovolj velikega obsega za kakšenga večjega psa, recimo nad 30 kil.

Zakaj to nikjer ne pise???  ??? No saj, nima veze, zdaj ga ze imava..  :) Tako ali tako pa mu mislim se Advantix dajat in pa Scalibor ovratnico kupit, da bo res maximalno zasciten pred temi golaznimi  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #818 : 15 Februar 2008, 21:08:52
Ja, to se je pri nas zgodilo. Eden je končal v potoku, drugi se je razletel, enkrat sem ga uspela sestaviti, drugič ne več  :(.

Hehe, a mate vi tudi vsesplošnega uničevalca doma? :D no, pri nas je vsaj tako, da dobimo novega, ker sem javla v trgovino, da ni pisal v navodilih, da ga lahk pes zgrize :P

...sledi svojim sanjam


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #819 : 15 Februar 2008, 21:50:16
Meni predvsem to ni všeč, da vse te kemične zadeve ki grejo v podkožje psa (recimo Frontline) delujejo takrat, ko je klop že prisesani...me je res šokiralo, ko sem na več psih videla (predvsem kokri) prisesanega klopa, že napitega z krvjo, ampak mrtvega in še vedno prisesanega, glava pa je dobesedno razpadla in si ven potegnil tistega klopa in se je vlekla črna sluz za njim...
Kaj je pol poanta teh zadev, če klop itak mora najprej pičiti preden bodo delovale te zadeve, se pravi da lahko komot že prenese bolezen na psa...

Pa ni fajn kombinirati ampul in insekticidnih ovratnic, dovolj je z enim zastrupljati psa. Mislim odloči se za nekaj, pa vidiš če deluje, če ne potem itak nima smisla tega uporabljati. Ker vseeno je to kemija, ki hočeš nočeš pride v pasji organizem. Predvsem pa zato, ker tudi naravne zadeve delujejo, recimo eterična olja ;)


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #820 : 15 Februar 2008, 23:54:09
kje se pa kupi tale elektronska stvarca za klope? cena?

ovratnica in ampula naenkrat res ni smiselno, ker ovratnica deluje na isti način kot ampula. učinkovina gre v podkožje psa in potem imaš tam dve učinkovini, bog ve kako delujeta skupaj....
jaz sem imela nekaj časa idejo, da bi imel pes ovratnico proti bolham samo na sprehodu, potem sem pa zvedla na kakšen način to dejansko učinkuje. ovratnica mora biti ves čas na psu.

eteričnih olj pa jaz na psu ne bi uporabljala, ker s tem daš psu nek vonj, kar pa dvomim da mu paše, da bi dišal/smrdel po čajevcu, sivki, limonovcu....

od lani dalje prisegam na zyzek spray. niti enega klopa nismo dobili, ne psi ne jaz. sicer je pasji šprej ampak sem se še jaz našpricala in je super.
je pa res, da se klopi in podobna golazen hitro navadijo raznih substanc in te stvari hitro nehajo učinkovat. ampak računam da kako leto, dve, bi še zyzek moral delovati :)




"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #821 : 16 Februar 2008, 09:25:25
kje se pa kupi tale elektronska stvarca za klope? cena?


Najcenejši je v spletni trgovini Hana-ana www.hana-ana.si, slabih 12 eur, baterija pa ima eno leto garancije. ;) 

...sledi svojim sanjam


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #822 : 16 Februar 2008, 09:29:39
nekako jaz vseeno raje dam eterično olje, ki preverjeno deluje, kot pa kemične substance, posebno za ta male pse. In nič hudega ni za psa tisti vonj, se ga mora navaditi pač in po mojih izkušnjah psi ne komplicirajo, vsaj moji ne ;)

Ker za sebe tudi ne uporabljam kemičnih repelentov, jih tudi za pse nebom, ker so druge bolj učinkovite metode. Tudi Zyzek ne deluje na vse pse enako, tako da maš srečo da je ok.


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #823 : 16 Februar 2008, 10:35:04
Tudi Zyzek ne deluje na vse pse enako, tako da maš srečo da je ok.
ja... ampak ga ne vtiram ampak samo pošpricm 2 krat po vsakem psu.
saj ne rečem, malega bi si čisto predstavljala z eteričnim na sebi brez zapletov. Jack pa bi pomoje bil zelo nesrečen....

dina, hvala za info!

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #824 : 19 Februar 2008, 19:52:52
Ja saj Zyzeka se ne vtira, našpricati se mora v nasprotni smeri rasti dlake tako da se dlaka premoči in pustiti da se posuši. Zadeva naj bi ostala na dlaki oz površini kože, in se zaradi tega tudi izpira z vodo, tako da če se kuža zmoči moraš ponovno našpricati, drugače pa na vsake 2-3 tedne.


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #825 : 19 Februar 2008, 20:10:05
A se ta električni odganjalec dobi v Tukanu?



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #826 : 19 Februar 2008, 20:13:17
Glede Eo pri Topli je tako, da ko toplo pokapljam ali grem samo čez njeno dlako, so obnaša kot zmešana in teče gor in dol, dokler ne greva ven in se malo razdišavi. Če pa bi ji to naredila in bi ostali cel dan notri, bi se cel dan sprehajala in se ne bi umirila, prav tako je pri vožnji, zato EO pri njej uporabljam zelo poredko  :-\.

Zdaj se še odločan katero zaščito bi imeli. Zaenkrat pa sva zaščiteni z Zyzek Plus sprejem  ;).

Jo pa vedno ko prideva domov prečoham in zaenkrat (trkam na les) še ni imela nobenega, pa smo lansko leto hodili tudi po gozdu (najbrž imava samo srečo)

Ta električni odganjalec, pa me tudi že čaka na pošti za prevzem, pa bomo probali to (škoditi ne more).

zvezdicazaspanka- naj bi se ga dalo dobiti v Mr. Pet-u.


 
                                   Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #827 : 20 Februar 2008, 06:41:31
Ja res se ga dobi tudi v Mr.Petu :)

Mene pa zanima ali ga mora pes nosit skos, ali je dovolj da ga nosi samo na sprehodu?



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #828 : 20 Februar 2008, 07:00:41
Če imaš psa v hiši je pomoje dovolj, če ga ima samo na sprehodu. Če je pa na vrtu ali v pesjaku, pa naj bi ga imel ves čas ;)

lp

...sledi svojim sanjam


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #829 : 05 Marec 2008, 20:41:58
Elektronski odganjalec bolh in klopov naj bi imel pes stalno na sebi in sicer obrnjen k sebi, saj potrebuje vsaj 3 dni preden začne delovati...
Če se zmoči, lahko kar s fenom popihamo, toliko da se posuši baterija.

Jaz sem ga kupila v Mr. Petu, če se ne motim je bil takrat 15€.
Je pa debato o le-tem že potekala par strani nazaj.

Pozdravček!



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #830 : 07 Marec 2008, 00:40:24
Sedaj se dobi nove ampule pri veterinarjih!!! Prac-tic se imenujejo
Drži 4 tedne proti klopom in bolham, pa kužati niso tako alergični, kot pri advantixu...

Sem probala. Naslednji dan po nanosu sta se psa valjala po mokrih tleh, dež je padal, potem sem jih pa še našamponirala, ker sta bila tako svinjska.  Danes sem na enem našla klopa... ampak crknjenega na koži (ni bil zapičen). Super deluje!  :o :o
Tako,da je  Practic super za pesjane, ki so radi v vodi in ki jih veliko kopamo !!!  ;D

Učinkovina v Practicu se veže na maščobno plast na koži in gre v kožo, ni v dlaki, tako da je zadeva neškodljiva. Pa zelo hitro se posuši, ko jo namažeš na kožo.



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #831 : 07 Marec 2008, 00:56:01
Ja saj Zyzeka se ne vtira, našpricati se mora v nasprotni smeri rasti dlake tako da se dlaka premoči in pustiti da se posuši. Zadeva naj bi ostala na dlaki oz površini kože, in se zaradi tega tudi izpira z vodo, tako da če se kuža zmoči moraš ponovno našpricati, drugače pa na vsake 2-3 tedne.

no saj to sem imela v mislih z vtiranjem.
ampak jaz pač pošpricam z razddalje 30-40  cm in je to to. imam boljši občutek če vem da je zadeva na dlaki in ne v psu, kot frontlajni in podobno.
kopata pa se poleti itak skoz ker sta odvisneža od vode, pa se tudi ne spere. predvidevam vsaj, glede na to da nismo imeli klopov lani.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #832 : 07 Marec 2008, 07:30:06
Kaj pa ko takole psa našpricaš s tem Zyzek sprejem - kaj se zgodi, če se slučajno poliže tam kjer je bil našprican? A je strupeno oz. nevarno?

...sledi svojim sanjam


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #833 : 07 Marec 2008, 11:18:26
no saj to sem imela v mislih z vtiranjem.
ampak jaz pač pošpricam z razddalje 30-40  cm in je to to. imam boljši občutek če vem da je zadeva na dlaki in ne v psu, kot frontlajni in podobno.
kopata pa se poleti itak skoz ker sta odvisneža od vode, pa se tudi ne spere. predvidevam vsaj, glede na to da nismo imeli klopov lani.

Men pa ni všeč nič, kar ostane na dlaki... potem veš, da vedno, ko psa pobožaš... BEJŽ ROKE UMIT! ampule so pa na maščobni plasti na koži oz lasišču psa. Ni na dlaki, ni v krvi...
Pa še vdihavat moraš sprej, ki ga špricaš.. pa še najmanj pol ure dela imaš s sprejanjem in sušenjem psa. Moji so pa sploh občutljivi, kar se mokre dlake tiče. Če jih v banji tuširam, se začneta takoj lizat, tako da moram uporabljat tudi zelo blage šampone, ki se dobro sperejo. Mojih ne bi sprejala, ker bi se lizala tam, kjer je mokro.  :P
Najbrž pa moraš pošpricat povsod, če ne pride klop lahko na mesto, kjer dlaka ni bila pošpricana.
Če je kuža neobčutljiv na sprej, potem je pa OK.  ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #834 : 07 Marec 2008, 11:32:30
No saj...jaz sem pa itak alergična na vse kar se veže na ali v kožo ali gre v organizem. Nobeden nebo rekel, da zadeva ki se veže na maščobe v/na koži, pa ne more priti v organizem.
Kar gre pod kožo, gre tudi v organizem in če se le da je fajn najti alternativo, posebno za ta male pse, ker je vseeno manjši organizem bolj občutjiv in se prej pokažejo razne spremembe...


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #835 : 08 Marec 2008, 15:49:12
,,, idealne rešitve proti bolham in klopom itak ni ,,,



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #836 : 08 Marec 2008, 17:51:13
Ja saj, na žalosti. Samo me jezi tudi to, da te pri veterinarju na vsak način hočejo prepričati, da če ne daš frontlina psu, si pa res nor...
Moj povdarek je predvsem na tem, da je potrebno včasih probati tudi kaj drugega, ker se da najti običajno tudi drugačne načine od kemičnih sredstev...


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #837 : 08 Marec 2008, 18:33:42
Jaz sem tudi alternative uporabljala... Muca, ki smo jo pripeljali z morja je bila tako polna bolh, da je bila že zaradi tega vsa izčrpana, je bila pa premajhna za kemična sredstva ala ampule, šampinoranje oz. sprejanje... Sem probala eno zeliščno olje Verminex. Bio olje proti insektom... Sem "polila" olje po muci, da so bolhe plavale po polju... a so še vedno živele, pikale in pile kri...  :(
Če imaš žival že infestirano z bolhami ali klopi je najboljša rešitev kemija, pa kakorkoli obrneš... žal. Za preventivo pa lahko uporabljaš česen ali kakšne druge smrdljive zadeve, ampak mislim, da nikoli ne dobiš take zaščite z naravnimi sredstvi kot pa s kemijo. Koliko je pa zadeva škodljivejša za žival pa ne morem vedet.  :-\



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #838 : 08 Marec 2008, 18:39:12
Cowgirl - a ta nova zadeva ne gre v kri??Practic?? Kaskma je pa cena??

Pa pazite na stronhold - se ne sme uporabljati za collije in vse  pasme izpeljanke , ki bi lahko imele MDR1 mutacijo.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #839 : 08 Marec 2008, 18:50:43
Ja se strinjam, v takih primerih ko je žival polna zajedalcev ni kaj, prioriteta je da se jih čim prej odpravi.
Problem nastane za moje pojme, ko recimo eni uporabljajo in ampule, in sprej in še insekticidno ovratnico - in to  ni redek primer, ...veliko ljudi tudi opaža da ampule sploh ne delujejo tako, kot veterinarji zatrjujejo, in dajo še ovratnico proti zajedlacem...brez razmišljanja kako škodljivo je to za psa in koliko od tega gre v organizem...


Kaj pa ima stronghold veze z mutacijo? Me res zanima.