Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1176410

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #900 : 11 April 2008, 12:48:04
Mene pa zanima ali se ampule že lahko uporabljajo na mladičku oz. kdaj se jih lahko začne uporabljati?
Oz. kaj ste vi uporabljali na mladičkih? Ovratnice, šampone, preparate z eteričnimi olji...?  :-[

Ali je že kdo uporabljal TOLE?

Majchy, ko je bila Dina še majhna sem kupila neko ovratnico na osnovi eteričnih olj pa tudi ene kapljice isto na osnovi eteričnih olj in moram potrkat (tok, tok), da ni imela nobenih bolh in klopov. Zdajle ti žal ne morem povedat kako se reče, ker sem še v službi, lahko pa ko pridem domov, če te zanima.

Zdaj, ko je že dovolj stara pa uporabljamo Advantix, kadar bomo šle na kakšno izrazito nevarno območje jo bom vsaj po tačkah ali pa kar celo pošpricala še z Zyzek sprejem.

Tale elektronski obesek smo poizkusili, vendar ga je moja uničevalka v dveh urah (ne me vprašat kako) zgrizla - odtrgala iz ovratnice in zgrizla na prafaktorje. V trgovini so nama ga sicer zamenjali, vendar je še vedno doma zapakiran, tako, da če ga kdo rabi, lahko dobi od mene - nov, originalno zapakiran v originalni embalaži. Pač nima smisla, da ji ga dam gor, ker bo spet isto :)

...sledi svojim sanjam


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #901 : 11 April 2008, 12:55:11
No super Dina, potem pa mi res sporoči. Ja saj jaz ji bom tudi kasneje dajala verjetno kar Advantix. :) Ker sem z njim zelo zadovoljna.

Glede teh elektronskih obeskov...A to dejansko pomaga?  ??? Kako ista varianta kot nekaj elektronskega, ki naj bi odganjalo komarje...
Yeah right, samo še več jih brenči okrog tebe.  :D ::)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #902 : 11 April 2008, 12:57:21
Mislim, da bi celo mogla imet še cca pol flaške tiste mešanice eteričnih olj doma, če ti kaj prav pride, ker jaz sem šla na drugo zaščito, takoj, ko je bila dovolj stara in nisem vsega porabila (na psa naneseš mislim da enkrat na mesec okrog 20 kapljic po celem telesu).

Elektronska stvarca - Ja, naj bi pomagalo, ane :) samo jaz nisem imela te sreče, da bi lahko ugotovila, ker je dejansko zdržal dve uri :D :D :D Lahko vprašaš Ovcko, ga je kupila iztočasno kot jaz :)

...sledi svojim sanjam


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #903 : 11 April 2008, 13:01:53
No fino. :) Če ne rabiš se priporočam. Sej verjetno še ima rok uporabe. :)
Pa se zmenimo še za en sprehodek (končno  :-[).  :P

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #904 : 11 April 2008, 13:04:29
Ima, ima ;) kupila sem 7 mesecev nazaj ;) Jah, menimo se pa že res lep čas :) Tako, da najbolje, da neseš Nio takoj na Izlake pokazat, pa se še me dobimo, da ti dam :D

...sledi svojim sanjam


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #905 : 11 April 2008, 14:39:55
Glede klopov sem enkrat zasledila o nekih eteričnih oljih, da pomagajo. Koliko kaj to pomaga?

Pri nas ni pomagalo CISTO NIC. Se vec, sem skoraj prepricana, da je zaradi etericnih olj kasiral vec klopov >:( takrat sem mu namrec po vsakem sprehodu dol vlekla po 4.

Pri nas drzi Advantix. Za Prac-tic bomo pa videli.

battito animale


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #906 : 11 April 2008, 14:41:25
Lilit, katera eterična olja si pa dajala?

...sledi svojim sanjam


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #907 : 11 April 2008, 14:44:15
Najprej limonsko travo, pol pa cajevec (s slednjim je bilo slabse).

battito animale


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #908 : 11 April 2008, 14:57:43
Jaz sem lani uporabljala Advantix pri obeh in sem zelo malo klopov dobila na njih (in jih je polno na Krasu). Prejsnji teden sta obe imeli po enega ali dva, ampak to najbrz zato, ker je ze vec kot en mesec od zadnje doze. Danes sta dobili novo dozo.

V prejsnjih letih sem imela Frontline in skoraj ni delovalo proti klopem. Imam vec srece z Advantixom, nimata nobene slabe reakcije.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #909 : 11 April 2008, 15:07:02
Jaz sem tudi najbolj zadovoljna z Advantixom. Prisesanih klopov je, odkar ga uporabljamo (to je že skoraj 2 leti), zelo malo. Res pa je, da jo po vsakem sprehodu dobro pregledam, prečešem in poberem, kar leze. Če je kjerkoli v bližini sprehoda voda, se gre Buffy takoj namakat. Mogoče jih je tudi zato imela manj  :D.


venera

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
  • Šema
Odgovori #910 : 11 April 2008, 15:19:29
Jaz sem ful zadovoljna z Advantixom, ker en mesec potem sigurno ne najdem klopa.

Živali niso manjvredna in ne podrejena bitja, ampak so neka druga ljudstva, ki so skupaj z nami vpletena v življensko in časovno mrežo na Zemlji!
Tina & Šema


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #911 : 11 April 2008, 16:08:28
Jaz sem imela Ginny, ko je bila še mladiček zaščiteno z eteričnim oljem sivke. Klopov res ni imela, je pa fasala bolhe :P Takrat sem ji potem dala Frontline, nato pa smo šli na Advantix.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #912 : 14 April 2008, 09:19:36
Tudi jaz že "veselo" pobiram klope z Nale, prav nadležni so. Pa seveda se pridno skrijejo kam, da ga sploh ne najdeš takoj. Ravno na glavi ga je imela kak teden nazaj, zdaj ima pa prav luknjico tam. Uporabljava pa Frontline, čeprav moram rečt, da nisem nekaj zelo zadovoljna z njim. Ne vem ali naj probam Advantix, čeprav ga odsvetujejo?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #913 : 14 April 2008, 09:24:03
Bela stella kdo pa ti odsvetuje Advantix?


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #914 : 14 April 2008, 09:29:20
Pri veterinarju so mi rekli, da Advantix ni dober za svetle pse. Sploh se ne morem spomnit zakaj, ampak vem da so mi to rekli ko sem hotla kupit. Čeprav če se prav spomnim je tudi moj vzreditelj svojim psom dajal Advantix.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #915 : 14 April 2008, 09:35:10
Aha, ja mnenja so različna in če so vzreditelji jim to dajali, potem verjetno dobre izkušnje s temi ampulami imajo ;). Je pa od psa do psa verjetno različno kaj komu kaj ustreza. Jaz še vedno prisegam na te ampule :D Meni so jih vetiji te priporočili in ker zaenkrat se še vedno obnesejo in nima posledic (berite dobljenega klopa), jih bo dobivala še dalje :) Spet trkam ob les, da ne dobi klopa.


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #916 : 14 April 2008, 10:20:44
aska na koliko časa pa daješ ampule?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #917 : 14 April 2008, 10:51:17
Naj bi vsak mesec, načeloma se tega sem se držala, edino sedaj priznam, da pred to zadnjo ampulo je minilo okoli 2 meseca.


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #918 : 14 April 2008, 12:46:58
Koliko so pa dolge te ovratnice proti klopom? Ker lani sem da sem jih nekaj gledala in daljse od 65 cm nisem dobila.. potrebovala bi pa vsaj minimalno 75.

Glede teh elektronskih odganjalcev..je kdo ze v praksi sprobal? Nekaj me drzi zadnje case, da bi sprobala. Se kaj razlikujejo glede na proizvajalca itd.? Ali je to vse eno in isto?

Ker ampule smo imeli ze 3 razlicne, po vseh se je cohal kot nor, izpadala dlaka, pordela koza - njemu ne odgovarjajo nobene. Etericna olja pa..skoraj celo steklenicno pravega olja zlila nanj, disal je res bozansko, to je bilo pa tudi bolj kot ne vse :-\ Imeli smo pa sivko


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #919 : 14 April 2008, 12:56:19
Etericna olja pa..skoraj celo steklenicno pravega olja zlila nanj, disal je res bozansko, to je bilo pa tudi bolj kot ne vse :-\ Imeli smo pa sivko

Imeli ste veliko kosmato sivko.  :D  :D Hehehe, oprosti, ampak ne morem si pomagat.

Kristinca & Florinca


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #920 : 14 April 2008, 13:46:45
Florinca, ni panike :D

Sedaj si me pa spomnila na enega malega fantka, ki je bozal Atuma in me vprasa: Ta kuza je pa ze star, a ne? Hja, malo vec kot eno leto (takrat). Pa mali cist z resnim glasekom, ja ja sem vedel, smrdi po starem, cist tako kot omara od mojega dedka :o :D

Zato smo prenehali z etericnimi olji, da mi pesjan ne bo zameril, ko mu emso dvigam :P


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #921 : 14 April 2008, 14:36:55
Florinca, ni panike :D

Sedaj si me pa spomnila na enega malega fantka, ki je bozal Atuma in me vprasa: Ta kuza je pa ze star, a ne? Hja, malo vec kot eno leto (takrat). Pa mali cist z resnim glasekom, ja ja sem vedel, smrdi po starem, cist tako kot omara od mojega dedka :o :D

Zato smo prenehali z etericnimi olji, da mi pesjan ne bo zameril, ko mu emso dvigam :P

Hahahahaha, ta je pa res dobra!  :D ;D :D  Mislim, da se bom še ves dan režala.  :D

Kristinca & Florinca


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #922 : 14 April 2008, 23:31:37
Pri veterinarju so mi rekli, da Advantix ni dober za svetle pse. Sploh se ne morem spomnit zakaj, ampak vem da so mi to rekli ko sem hotla kupit. Čeprav če se prav spomnim je tudi moj vzreditelj svojim psom dajal Advantix.

dlako pobarva tam kjer ga naneseš. ampak samo če je pes na soncu ko je pripravek še moker. zato ga daš pač zvečer pres spanjem pa je. vsaj pri mojih je tako, da nista rumena če jima dam zvečer.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #923 : 15 April 2008, 07:37:10
A je dko že probal odstranjevalec klopov v spreju? Sprej vsebuje tekoči dušik in klopa zamrzne... meni je malo sumljivo... kako veš, da ne boš zamrznil še pasje kože in dlake? Prodaja: Mr. pet



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #924 : 15 April 2008, 08:07:03
Cowgirl, smo sprobali. Se kar v redu zadevca, ker klopa pospricas tocno na dolocenem mestu in ga zamrznes. Z dlako in kozo pri nas ni bilo problema, pa po moje tudi pri drugih ne, ker je sprej itak namenjen ljudem (no vsaj nas je bil cloveski). Problem rata, ce se pes boji zvoka sprice pod pritiskom in potem bezi takoj, ko vidi embalazo. Meni se je zdelo malo nerodno rokovanje pri prijemanju in izdiranju klopa, zato sem kasneje izdirala kar s pinceto. Je pa stvarca zdrzala samo za ene 5 x, ker moras stevilo spricev prilagoditi velikosti klopa. Ce ga premalo zamrznes, se vedno lahko ostane glava notri.
Meni osebno je se vedno najboljsa tista plasticna pinceta, ki klopa prime na rahlo in ga potem zavrtis, da se odlepi.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #925 : 15 April 2008, 08:15:21
Kje pa se dobi ta sprej?


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #927 : 15 April 2008, 08:36:38
Hvala :) Očitno bom rabila očala :-\ :-[ :-[


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #928 : 29 April 2008, 11:00:31
Tudi pri nas je klopov zelo zelo veliko  :-\. Po enem letu raznih čiračar se je izkazala kot zelo uspešna formula Advantix + Scalibor + pivski kvas. Advantix dajem na 4 tedne, nekaj dni po ampuli dam gor Scalibor ovratnico, ki jo menjam na slaba 2 meseca. Scalibor dam gor cca. pol ure pred sprehodom in dol cca. 1 uro po sprehodu. Pivski kvas dajem 1x dnevno 1 čajno žličko. Najbrž se sliši malo prismuknjeno  ::), ampak po tem receptu starejši pes, tok tok, od lani od junija pa do zdaj ni imel nobenega klopa, mlajša psica pa še nobenega. Se pa na beli psički vidi, kako lezejo po njej klopi (sem ji videla tudi že 10 hkrati, gnus), ampak nobenemu invazija ne uspe, kombinacija zaščitnih sredstev očitno deluje. Noben pes na kombinacijo ni imel alergijske reakcije; kombinacijo Advantix-Scalibor uporabljam po veterinarjevem zagotovilu, da je to še najbolj škodljivo za ribe, ker se pes stalno v vodi namaka, zanj pa ne. Zase uporabljam izdatno špricanje s Hansaplastovim repelentom.


Maja72, ocitno tvoja varianta za odganjanje klopov DELUJE tudi pri nas!!!
Mi se gremo zdaj takole: ima ampulo Prac-tic, cez dan mu nataknem gor se ovratnico Scalibor (zvecer jo snamem), vsako jutro dobi 4 piskotke/priboljske s pivskim kvasom in cesnom "Keep away".
In tako smo ze vec kot 1 teden BREZ klopa, ceprav se sprehajamo po gozdu! :o (drzim pesti, da tako tudi ostane!)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #929 : 29 April 2008, 13:32:42
A tale pivski kvas je tisti kvas ki se ga da kupiti v trgovini ali je kak poseben?  ???

Pa še to, v navodilih za Prac-tic piše da ampula drži 1 mesec pa me zanima ali bi bilo kaj narobe če bi mu jaz dajal vsake 3 tedne, ker pri nas je ogromno klopov. Zadnje tri dni jih iz vsakega sprehoda prinese najmanj 10. Tako da sem danes nabavil prac-tic in scalibor ovratnico.  :)