Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1176987

artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #930 : 29 April 2008, 13:57:41
Vohlec, jaz sem v Mr. Pet-u kupila neke priboljske s kvasom in cesnom. Zgleda da se stvar obnese. Drugace pa je tudi kvas iz trgovine ok, ce ne se boljsi.
Kar pa se tice Prac-tica, ga jaz ne bi dajala bolj pogosto kakor pise v navodilih, sploh, ce imas se ovratnico zraven.



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #931 : 29 April 2008, 14:00:02
Glede teh elektronskih obeskov...A to dejansko pomaga?  ??? Kako ista varianta kot nekaj elektronskega, ki naj bi odganjalo komarje...
Yeah right, samo še več jih brenči okrog tebe.  :D ::)
Glede tehle elektronskih reči ta za živali sploh ne prenese vode pri mačku deluje vendar mislim, da zvok moti tudi mačka zato smo ga sneli. Pri psu odpove po prvem čofotanju po vodi >:( ???. Za ljudi pri meni še deluje. In tudi istega uporabljam za Lity ga ima pritrjenega na ovratnici vendar zelo pazim da ne gre v vodo ker je potem fuč  :(



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #932 : 29 April 2008, 14:07:46
 :o :o :o logično, da odpove, če se zmoči :P Saj piše, da ga je treba snet, preden gre pes v vodo ;)

...sledi svojim sanjam


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #933 : 30 April 2008, 07:03:47
:o :o :o logično, da odpove, če se zmoči :P Saj piše, da ga je treba snet, preden gre pes v vodo ;)
Ja piše da se lahko zmoči da pa ne prenese namakanja v vodi. Zmoči se tudi v rosni travi in je potem fuč >:( >:D to se je zgodilo meni.
Torej je neuporaben saj moji psi so in še bodo tekali tudi po rosni travi. Namakanja v vodi pa jim načelno ne pustim.
Pri Lity je pritrjen na ovratnico tako, da je na zgornji strani. Ko bo dovolj velika za oprtnico bo pa na hrbtu na oprtnici. Če slučajno stopi tudi v vodo :P



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #934 : 30 April 2008, 07:47:08
Ne sekiraj se - moja ga je po dveh urah odgriznila dol iz ovratnice in zgrizla v nulo - ne vpraši kako :-X >:( >:(

...sledi svojim sanjam


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #935 : 30 April 2008, 08:12:18
Zadeva mora biti na ovratnici in sicer tako, da gleda tisti del, kjer so odprtinice, proti prstnemu košu psa. Tako so meni povedali pri uvozniku.
Če se pa zmoči, moraš zadevico pustiti da se posuši. Koliko pa je obstojno, pa ne vem, jaz nisem imela nobeih težav, ampak se ni zmočila zadeva ker ne mara mokrih površin pes.


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #936 : 30 April 2008, 08:55:50
Zadeva mora biti na ovratnici in sicer tako, da gleda tisti del, kjer so odprtinice, proti prstnemu košu psa. Tako so meni povedali pri uvozniku.
Če se pa zmoči, moraš zadevico pustiti da se posuši. Koliko pa je obstojno, pa ne vem, jaz nisem imela nobeih težav, ampak se ni zmočila zadeva ker ne mara mokrih površin pes.
Jap če uporabljaš tistega za psa jaz uporabljam sedaj tistega za človeka  ;D.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #937 : 30 April 2008, 09:02:24
Aja :):):) ZA tistega za človeka so mi rekli da mora biti na človeku nekje v višini pasu in če se ne motim navzven obrnjen...ampak v to nisem ziher...


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #938 : 30 April 2008, 10:35:27
Aja :):):) ZA tistega za človeka so mi rekli da mora biti na človeku nekje v višini pasu in če se ne motim navzven obrnjen...ampak v to nisem ziher...
Ja tako je tudi na ovratnici je pritrjen tako, da je obrnjen navzven.

lp



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #939 : 30 April 2008, 14:25:15
No, mi imamo sedaj tudi to zadevo. Sem ga dala na obesek za ključe s karabinčkom na eni strani (nekaj takega), da se lahko zlahka prenaša iz ovratnice na ovratnico ali oprsnico (ker nima cel čas istega na sebi). Sicer malo bolj poskakuje vse skupaj, kot bi sicer, ampak mislim, da ne bi smelo vplivati na delovanje zadeve. Pa v vodi je tudi že bil, ker sem mu pozabila vzeti dol in stvar še naprej funkcionira (če prisloniš k ušesu, se sliši, da oddaja nek zvok). Če zadeva dejansko odganja klope, pa bom poročala kasneje.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


maja72

  • Gost
Odgovori #940 : 30 April 2008, 14:50:19
Maja72, ocitno tvoja varianta za odganjanje klopov DELUJE tudi pri nas!!!
Mi se gremo zdaj takole: ima ampulo Prac-tic, cez dan mu nataknem gor se ovratnico Scalibor (zvecer jo snamem), vsako jutro dobi 4 piskotke/priboljske s pivskim kvasom in cesnom "Keep away". In tako smo ze vec kot 1 teden BREZ klopa, ceprav se sprehajamo po gozdu! :o (drzim pesti, da tako tudi ostane!)
No, super!!! Jaz vem, da mogoče tole s kvasom zveni prismuknjeno  :-[, ampak jaz sem dejansko poskusila različne dejavnike izolirano vsakega zase (tj. samo Advantix, samo Scalibor, samo kvas), pa ni bilo efekta oz. so klopi še kar bili na psu. Potem sem odkrila to kombinacijo, pri kateri je pivski kvas nujen element. Pes je, tok tok, zdaj res že skoraj 1 leto brez klopov, pa smo vsak dan v gozdu z veliko podrasti in so dnevi, ko s sebe (z obleke) poberem tudi po 10 klopov, ki gomazijo  >:(. Psa sta pa brez, juhu  :). Pivski kvas imajo v vsaki živilski trgovini, ni pa to pekovski kvas, da ne bo kdo zamešal ;). Za psa velikosti zlatega prinašalca jaz dam 1 čajno žličko v hrano, navadno pomešanega z jogurtom.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #941 : 30 April 2008, 15:31:01
v kakšni obliki pa dobiš pivski kvas? In ga daješ vsak dan?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #942 : 30 April 2008, 15:49:23
Kvas seveda deluje, tudi tablete B kompleks jih odganjajo (kvas ponavadi dodajajo prav zaradi B vitamina)


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #943 : 01 Maj 2008, 13:20:50
ojla
Jaz pa uporabljam Advantix že kar nekaj časa in sem izredno zadovoljna. Nima bolh,ne klopov. Je pa res,da se ne sprehajave veliko po gozdu,ampak bolj po pst-ju.
caw :)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #944 : 01 Maj 2008, 19:31:55
A v Mercaturju imajo pivski kvas?



maja72

  • Gost
Odgovori #945 : 01 Maj 2008, 20:23:55
Ja, pivski kvas imajo v Mercatorju ipd. trgovinah. Je v obliki zelo finega, sipkega prahu. Jaz ga dajem vsak dan - psu, ki tehta 30 kg, 1 čajno žličko, psu, ki tehta 7 kg, pa dobro konico čajne žličke.

Če pivskega kvasa slučajno ni v tvoji bližnji živilski trgovini, ga imajo zagotovo v vsaki lekarni, saj sodi med bolj priljubljena naravna zdravila zoper marsikaj, mdr. kot pripomoček pri hujšanju. O delovanju na človeka lahko povem samo to, da je zanič okusa in da deluje na kožo; glede hujšanja pa ne vem, ker se celo življenje trudim kak kg pridobiti, ne pa izgubiti.

Ta kvas recimo zgleda takole; imajo pa Biotop varinato ter neke zelene vrečke, ki mislim da so manj "bio", a cenejše. Je pa ta kvas tako ali tako par fičnikov, nič omembe vrednega torej.



Pivski kvas (Saccharomyces cerevisiae) je neaktiven tip kvasa, kar pomeni, da kvasovke niso več žive in ne morejo več povzročiti vzhajanja. Pivski kvas je stranski produkt (ostanek) pri proizvodnji piva. Dobimo ga v obliki praška, tablet ali v tekoči obliki. Je dober vir beljakovin, kroma (za vzdrževanje pravilne ravni sladkorja v telesu) in vitaminov B-kompleks- B1 (tiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (pantotenska kislina), B6 (piridoksin), B9 (folna kislina) in H (biotin). Vsi ti vitamini pomagajo pri razgradnji ogljikovih hidratov, maščob in beljakovin, kar je potrebno za oskrbovanje telesa z energijo. Obenem podpirajo živčni sistem, vzdržujejo mišice, ki so potrebne pri prebavi, skrbijo za zdravo kožo, lasje, oči, usta, jetra ... Pivski kvas je dober prehranski dodatek tako za ljudi kot za naše štirinožne prijatelje. Je grenkega okusa, zato previdno s količino, če ga boste dodajali jedem, saj ne boste mogli pojest z apetitom. Čajna žlička bo več kot dovolj.

+1



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #946 : 01 Maj 2008, 22:46:07
Dobro si to napisala.  :o
Hvala



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #947 : 02 Maj 2008, 08:08:13
Jaz sem se pa zgleda prehitro pohvalila. >:( >:( >:(
Predvcerajsnjim nasli spet 3 prisesane kope. >:( >:( >:(
Bomo probali se s pivskim kvasom, ki je verjetno mocnjesi odganjalec, kakor tisti v priboljskih.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #948 : 02 Maj 2008, 12:07:21
Artičoka:
!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pivski kvas ni nikakršen odganjalec mrčesa ali klopov. Tista zadeva, ki ste jo kupili v trgovini za živali je: pivski kvas + ČESEN

Česen je tisti, ki naj bi odganjal golazen. Kako deluje pa ne vem. Vem pa, da je pivski kvas za izboljšanje kvalitete in rasti dlake. To je pa tudi vse.
Iz izkušenj: s pivskim kvasom nafutran pes, bo imel lepo dlako in veliko klopov.  ;)



maja72

  • Gost
Odgovori #949 : 02 Maj 2008, 12:53:23
cowgirl: Moja dva psa nimata niti enega klopa - zaradi pivskega kvasa, ne zaradi česna, ker česna jima v nobeni obliki ne dajem. Moj s pivskim kvasom nafutran pes torej nima niti enega klopa ;). Kako deluje vse skupaj, mi je razložil farmacevt; a ker sama nisem farmacevt, ne bom skušala obnoviti njegove razlage, ker bo v njej endvatri kaj narobe. Večkrat pa sem napisala, da je kvas tretji člen verige advantix-scalibor-pivski kvas.

Ta svet je zelo raznolik in s časom ter z izkušnjami spoznavamo, da pisanje klicajev in kategoričnih trditev, kaj vse je res in ni res, dokazuje samo našo ozkost in nič drugega ;). Če sta moja dva psa zaradi pivskega kvasa brez klopov, tega ne moreš zanikati; kakor tudi jaz ne, da pri kakem drugem to ne deluje ;). Ljudje se bodo pa sami odločili, kako bodo ravnali, mar ni res. Strpnost in širina v odgovorih pa v nobenem primeru ne škodi ...



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #950 : 02 Maj 2008, 14:20:18
Hvala za razlago o pivskem kvasu!  ;D


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #951 : 02 Maj 2008, 17:55:35
Jaz bom sprobala vse, kar mi boste priporocili (al cesen, al kvas, al pa cesen+kvas), samo, da se  znebim golazni ogabne! ;)



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #952 : 02 Maj 2008, 23:32:46
Oprosti, če sem kogarkoli užalila...
Pišem samo in izključno iz IZKUŠENJ, ker uporabljam pivski kvas ob menjavi dlake. to pa je ponavadi vedno v sezoni največje invazije klopov. Tudi ta mesec dajem pivski kvas kot dodatek k prehrani za boljšo dlako in hitrejšo menjavo... in klopov ni nič manj zaradi kvasa. Manj jih je le ob uporabi insekticidov (ampule, spreji...).

Še enkrat oprostite, če sem napisala preveč klicajev.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #953 : 03 Maj 2008, 08:33:32
Po mojem je res bolj finta v tem, da na ene pač deluje nekaj, na druge pa ista zadeva ne deluje...tako da moraš sprobati in vidiš.
Pa valda je tudi odvisno koliko pes privlači klope, ker se ne lepijo za vsakega isto...eni psi privlačijo klope kot magnet na žalost. Isto kot pri ljudeh. Tako da jaz predlagam, da če ima kdo preverjeno zadevo in da deluje na njegovem psu, potem je to fajn deliti z drugimi in naj vsak proba, če deluje na njegovem psu.


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #954 : 13 Maj 2008, 09:50:22
Jaz pa ne vem več, kaj naredit. Frontline ni pomagal, pa smo šli na Advantix- pet dni po nanosu najdem na Atosu 5 klopov in na Bestu 3  >:(  Zdaj bom poskusila še Scalibor ovratnico, potem pa več ne vem, kaj naj še.  ??? 

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #955 : 13 Maj 2008, 11:11:45
Hmmm..nekje sem zasledila intervju z doktorico, ki je povedala tole o kvasu:
Newman: Česen je zelo zdrav. Uravnava prebavo in odganja bolhe ter klope. Omenila pa bi, da živalim nikoli ne smemo dajati kvasa, ker lahko povzroči zastrupitev jeter. Poleg tega kvas povzroča tudi artritis.

vir. https://kuzki.povejnaprej.net

Je se kdo slisal kaj o tem?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #956 : 13 Maj 2008, 13:00:21
Nikakor ne smeš dati živega kvasa - se pravi aktivnih kvasovk, ki so recimo v kocki kvasa, ki jo kupiš v štacuni in je za kvašen kruh ali pecivo. Ne vem točno pa kaj naj bi bilo strupeno oz nevarno za pse.

Suhi pivski kvas pa ima mrtve glive kvasovke in dobi pes in tudi človek veliko vitamina B iz tega. Zato je ful dobra zadeva.

Sicer pa glih včeraj sem se pogovarjala z prijateljico, ki je en teden nazaj začela davati suhi pivski kvas mačkam in psom svojim. Oni živijo skorajda v gozdu, vsak dan grejo na sprehod v gozd, mačke so zunaj in uživajo...normalno se klopi lepijo gor. No in je rekla, da odkar daje to, da se je zelo zmanjšalo število klopov, oz daje mačka brez klopov, drugače pa je vedno po 10-15 klopov dnevno odstranila. In tudi na psu se je zmanjšalo iz 15 klopov na 3, kar je bistveni napredek. moram jo še vprašati ali ima še kaj drugega za živali za odganjati klope, ampak mislim da če ima, je bolj naravno, kakšno eterično olje.
Skratka, baje da B vitamin ki je v kvasu nekako ˝odganja˝ klope, oz da klopi ne marajo iti na take živali in ljudi... in da ne moreš predozirati tega suhega kvasa se pavi B vitamina (to je pa njen ata povedal, ki je farmacevt). Definitivno zadeva, ki jo je vredno še malo raziskati :)
Mi bo pa sporočila dalje kako se stvar obnese na daljši rok.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #957 : 13 Maj 2008, 13:13:50
meni ne odpre te strani...

kolikor vem, se psom ne sme dajati kvasa za peko.
Pivski kvas je drugačne sestave. Pivski kvas je tudi v kakovostnik suhih hranah (briketih).



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #958 : 13 Maj 2008, 14:35:52
če je skrivnost v B vitaminu bi morale prijet tudi B kompleks tablete ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #959 : 13 Maj 2008, 21:22:59
Ja, tako je. Samo najcenejša in najmanj predelana varianta je suhi pivski kvas.

Je pa tako, da verjetno ne moreš pričakovati da bi na vseh pseh in mačkah zadeva delovala, saj tudi pri ljudeh ne deluje vsaka stvar za vsakogar. Se mi zdi pa vredno poskusiti.