Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1176978

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1020 : 16 Junij 2008, 08:57:53
Jaz za Larsa uporabljam Zyzek sprej (smo dali čez že Frontline, Ex-spot) že drugo leto in moram reči da imava mir pred to golaznijo, kombiniram pa občasno še z EO - sivko. Glede česna ne vem, glee na to da ga Lars dobi s hrano.

Čeprav smo letos enega ali dva klopa že sneli z njega, vendar to v času ko še ni bil zaščiten s sprejem. Razmišljam sicer o nabavi Scalibor ovratnice, vendar glede na Larsovo občutljivost glede česarkoli okoli vratu je še vedno vse pri razmišljanju.


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #1021 : 16 Junij 2008, 11:02:14
Jaz za Larsa uporabljam Zyzek sprej...
Glede tega spreja sem tudi sama že slišala poztivne odzive, zato me zanima, kako pogosto nanašate sprej in ali le na zgornji del psa (za vrat in pri riti)? Še nekaj, v tem času, ko uparabljate Zyzek sprej, se Lars tudi v vodi kopa?

Lp,
Saša



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1022 : 16 Junij 2008, 11:24:03
Naj bi se ga nanašalo na 14 dni, jaz ga nekje na mesec dni, naj bi se pa ga v primeru da se pes rad kopa potem spet na novo naneslo, ker naj bi se spral, zdej jaz s tem nimam težav glede na to da moj ni ravno ljubitelj vode ;) Tudi v primeru dežja ga nanašam kot ponavadi, ga pa jaz našpricam s sprejem po celem telesu razen obrazu ;)


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #1023 : 16 Junij 2008, 11:49:58
Aha ok, hvala za odgovor :).

Lp,
Saša



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #1024 : 16 Junij 2008, 15:25:50
Zyzek se z vodo spere, zato ga je potrebno po kopanju ponovno nanesti.



majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #1025 : 21 Junij 2008, 20:20:10
Da poročam: mi imamo že 1 mesec ovratnico Scalibor in niti enega klopa :o!!!! Super res, očitno deluje;)

Be happy :)


*nelly*

  • *
    • Prispevkov: 103
    • Točke: 0
  • Coco Chanell
Odgovori #1026 : 21 Junij 2008, 21:50:38
Ojla!

Jaz sem našemu mačku kupila ta elektronski odganjalec pa moram rečt da deluje! Kupila sem ga v Mr. Petu v Ljubljani, za 15 eur, in od takrat dalje ni imel več nobenega klopa! prej pa skoraj vsak dan enega, pa je imel ovratnico pa nič ni pomagalo! Smo pa sprobali, saj probat ni greh, in ker se še rad potepa je toliko bolj pomembno.  ker je pa bel,  se še hitreje vidi če ga ima ali ne! in jaz nimam nič proti temu!

LP!

*nelly*


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1027 : 27 Junij 2008, 20:36:21
hej

Da se jaz prispevam svoje.. Moj ima ovratnico Scalibor in pa Frontline (ravno svezo od nedelje), no in prejle prideva od zunaj, kjer je lazil po visoki travi, ga mami malo coha, in kar naenkrat pade dol z njega klop. Hitro sibam pogledat, in je bil videti cisto omoticen. Ga dam na list papirja in opazujem ter cakam. Bil je tako "zadet" (predvidevam da od ampule), da je lezal na hrbtu in s tacami migal - deloval mi je, kot da trpi, ampak me je zanimalo kaj bo. Cedalje bolj pocasi je migal s tacami, nakar cez ene 10 minut crkne.. Torej, zakljucek: ampule ocitno delujejo  :o

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1028 : 27 Junij 2008, 22:12:04
Moj ima ovratnico Scalibor in pa Frontline



A zdj nima Advantix?  ???

...sledi svojim sanjam


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1029 : 27 Junij 2008, 22:37:07
A zdj nima Advantix?  ???

Ne, ze po izteku tiste, ki si nama jo dala ima Frontline. Se je po Advantixu prevec grizel in cohal po hrbtu  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1030 : 28 Junij 2008, 15:02:26
Glede Practica - pred dnevi sem ga hotela kupit, pa mi je rekla vet, da se stranke kar pritozujejo - tako da ocitno ne drzi tolko dobro :-\

battito animale


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1031 : 28 Junij 2008, 18:05:03
Jaz sem pa ful zadovoljna s Prac-ticom. Odkar ga uporabljam nima Zara nobenega klopa, pa skaceva po najvecji goscavi, ker imava ravno priprave na PNZ. Ravno zadnjic sem nasla enega, ki je lezel ob Zari na zadnjih sedezih, na njej pa nobenega :o

Cowgirl: koliko casa pa naj bi zdrzal tale Prac-tic? Sprasujem, ker je zadnje case Zara vsaj 3× tedensko v vodi..pa se mi zdi, da verjetno ne bo zdrzal 1 mesec ali pac?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1032 : 28 Junij 2008, 18:33:40
Letos očitno Advantix tudi pri Ginny ne drži več popolnoma, zato bom kupila še ovratnico Scalibor. Ali jo imajo vaši psi stalno na sebi?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1033 : 28 Junij 2008, 19:50:42
Letos očitno Advantix tudi pri Ginny ne drži več popolnoma, zato bom kupila še ovratnico Scalibor. Ali jo imajo vaši psi stalno na sebi?

Jaz prakticiram tako, da jo ima ves cas gor.. Razen ce se gre kopat jo dam dol (naj bi bila skodljiva za vodne organizme)..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #1034 : 29 Junij 2008, 00:32:58
Practic drži 4 tedne. najbrž pa da je v praksi tako: več kot je pes v vodi manj drži.... čeprav naj ne bi bilo tako, ker se zadeva veže na maščobo iz kože. maščoba pa ni topna v vodi. mojim je držal malo manj kot en mesec. mogoče par dni.

se mi zdi, da pri tistih psih, ki imajo več te maščobe (nemški ovčarji, labradorci...)   drži manj časa.
mogoče ravno zato, ker jo proizvajajo več, kot drugi in nova maščoba izrine staro na kateri je še sestavina iz Practica... vsaj tako si jaz predstavljam... ni pa to dokazano ali pa strokovno izpostavljeno.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1035 : 03 Julij 2008, 09:14:29
A kdo kupuje Prac-tic v Ljubljani?

Kje za vraga se ga da dobit? Poklicala sem ze 4 klinike pa ga nikjer nimajo :(



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1036 : 03 Julij 2008, 09:24:11
Evo, da kar sama odgovorim..

Prac-tic imajo v Ljubljani samo v treh klinikah:

Trstenjak-Zajc 3 ampule 22-50 kg..... 32,52 €
Prva K 3 ampule 22-50 kg..... 25 €
Diagnoza 3 ampule 22-50 kg..... 21,80 kg



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1037 : 03 Julij 2008, 11:14:53
Mi mamo pa zdej ovratnico Ectoband (ki drži 5 mesecev) in pa trenutno Frontline  :)

sj je lahko to skupaj ane?


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1038 : 03 Julij 2008, 11:26:32
Mi imamo ampulo in pa sedaj se pred sprehodom v gozd se našpricamo še s sprejem Zyzek. Je repelent, ki klope, bolhe, komarje odganja in na psa sploh ne grejo. Medtem, ko če imaš ampulo se prisesajo in potem posušijo. Še slika spreja:


lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1039 : 03 Julij 2008, 11:47:53
Mene samo neki zanima zakaj nam ampule nikoli ne pomagajo. Vedno potem dobi kakšnega klopa? Prej smo imeli advantix zdaj imamo pa beaphar al neki tazga. Nam je ena v trgovini-prodajalka rekla, da advantix niso dobre in grejo v kri in ledvica.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1040 : 03 Julij 2008, 11:48:50
Rapgirl kje pa se to kupi?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1041 : 03 Julij 2008, 11:50:32
Kot sem že napisala ampule delujejo tako, da se klop more prisesat in šele nato dibi strup v sebe. Pri zyzek spreju pa klope odvrača tako da na psa sploh ne pridejo. ;) Kupi se ga v zooticu!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1042 : 03 Julij 2008, 12:09:48
Ampula Practic pa se veze na mascobno komponento koze, tako da ne prehaja v kri, ampak ostane na kozi.. ;)

Odkar ga uporabljava Zara se ni imela niti enega klopa, pa lezeva po nevemkaksnih goscavah :o



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1043 : 03 Julij 2008, 12:34:03
Kot sem že napisala ampule delujejo tako, da se klop more prisesat in šele nato dibi strup v sebe. Pri zyzek spreju pa klope odvrača tako da na psa sploh ne pridejo. ;) Kupi se ga v zooticu!

O hvala morm mami nafehtat, da greva kupt. ;D



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #1044 : 03 Julij 2008, 22:57:17
Nam je ena v trgovini-prodajalka rekla, da advantix niso dobre in grejo v kri in ledvica.

Nobena zadeva iz ampul (vsaj teh, ki so na našem tržišču) ne gre v kri in ledvica. Ne poslušajte prodajalk oz. prodajalcev, ki nimajo napisano na znački kakšno izobrazbo imajo...  ponavadi imajo šolo za prodajalke in nimajo pojma o kemiji, zdravljenju in fiziologiji živali!!!
Poslušajte le vašega veterinarja, ta vam bo povedal tako kot je res in ne bo nakladal o bajkah in basnih in ostalih povestic, ki jih lahko slišite v pet-šopih. >:( Me zmeraj zjezi, ko slišim kakšno podobno...  Po nasvet pojdite k veterinarju in ne drugam. Lahko pa povprašate pri večih veterinarjih.  ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1045 : 15 Julij 2008, 20:28:53
No ja...in potem vprašaš znanega veterinarja (pa ne samo enega), kako deluje recimo točno advantix in ti nima kaj povedati... Ok frontline pride v podkožje, stronghold pride v organizem, ... potem pa vprašam kaj malo več in nimajo pojma kaj bi povedali. Mene pač zanima, kako se potem razgradi recimo frontline v podkožju, kdo mi zagotavlja da to ne gre v telo, na kaj se razgradi, ... tako da vsaj po mojih izkušnjah in na mojo veliko žalost, tudi veti nimajo kaj več pojma, pa ne govorim o vaških veterinarjih, ampak velecenjenih ljubljanskih...no ja, mogoče sem samo jaz naletela na take in oni so naleteli na tečno osebo, ki bi rada vedela vse preden stisne svojemu psu kemikalijo na vrat ;)  :P


loncha

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1046 : 15 Julij 2008, 22:15:28
Practic imajo tudi v Celju pri Zvitorepki, kakšen in kako dober učinek ima pa ne vem in tudi sama še prebiram o tem ;D :)



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #1047 : 15 Julij 2008, 22:57:31
Jaz se pa o zdravilih in drugih farmacevtskih stredstvih raje pozanimam pri farmacevtih. Se mi je do zdaj precej bolj obneslo, ker sem dobila mnogo boljsa in natancnejsa pojasnila in odgovore.



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #1048 : 23 Julij 2008, 18:21:07
Kako lahko psu škoduje,če mu daš novo ampulo 2 tedna po nanosu stare (namesto 4)?
... Bolj kot vsi klopi na njemu?

Obstaja kakšna zadeva,ki pobije klope? (prisesane)



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #1049 : 23 Julij 2008, 18:21:48
Pri nas Practic ni deloval   :-\